VEDİK ASTROLOJİSİNE GÖRE NİSAN 2020 ve TÜRKİYE ETKİLERİ

Dünyayı ve ülkemizi saran Corona Virüsünün etkileri altında tüm insanlık olarak zor bir sınav vermekteyiz.

Öncelikle bu salgın nedeni ile bireysel ve ülkesel hayatlarımız bir süreliğine askıya alınarak, global olarak gökyüzü enerjilerini deneyimleyeceğiz.

“CORONA Virüsü ve Önümüzdeki Günler…” başlıklı yazımda belirttiğim gezegen hareketleri doğrultusunda ve tarihlerde dünya gündemi şekilleniyor olacak.

Bu nedenle de Hint Astrolojisi’ ne göre Nisan etkilerini aktardığım yazımda hem dünya, hem de Türkiye enerjilerinden birlikte bahsedeceğim.

Nisan ayındaki en dikkat çekici yerleşim Vedik’ e göre Oğlak Burcu içerisindeki Plüton, Satürn, Mars ve Jüpiter’ in birlikte ikamet etmesi.

Bu 4 gezegenin Oğlak Burcundaki kavuşumlarının – Hint Astrolojisinde gezegenlerin aynı Burç kuşağı içerisinde yer alması “Kavuşum” olarak nitelendirilir. – dünya için etkisi büyük bir değişim ve yeniden yapılanma sürecine işaret ediyor.

Ayrıca ekonomik olarak gücün el değiştirmesi, düzenin başkalaşması söz konusu olacak.

Vedik Astrolojsi’ ne göre kısa vadede Mars’ ın 4 Mayıs Kova Burcu geçişine kadar yeni tedbirler, yeni kurallar, yeni yapılanmalar ile tüm dünyayı zorla bir yola sokma niyetinde olduğunu söyleyebilirim.

Jüpiter’ in bu kavuşumun içeresindeki varlığı ise ekonomik ve genel düzen yapılanması için dünyayı iyileştirme sürecine bir an evvel çekmek için –bunun içinde etkileri abartan, manipülatör tarafını kullanarak- çalışacaktır diye düşünmekteyim.

Ancak Oğlak Burcu içerisindeki bu kavuşumun en etkin 2 gezegeni Satürn ve Plüton’ un varlığı, Jüpiter ve Mars’ ın iyileştirme ve yeniden yapılanma zorlamalarını, illa ki bir yıkım ve düzenin çöküşü sonrasında devreye sokacaktır.

Oğlak Burcu’ nun hükümetleri, liderleri temsil etmesi de hükümet ve liderler ekseninde dünya üzerinde büyük bir değişim sürecinin 22 Mart itibariyle devreye girdiğini, Nisan ayında da bu amaçla enerjilerin çalışmaya devam edeceğine işaret etmektedir.

Güç el değiştirecek ve bunun için süreç başladı.

Benim politik, ekonomik herhangi bir görüşe bağlı kalmaksızın sadece gezegen yerleşimlerine ve Astroloji bilgilerinin işaret ettiği verilere bakarak; dünya üzerinde Corona Salgını vasıtası ile yaşanan şeyin bir savaş olduğu, bu virüsün ise bir araç ve silah olduğu yönündeki kanaatim ağır basmakta…

2020 yılı daha başlamadan, Aralık ayında Hint Astrolojisine göre Yay Burcunda yaşadığımız o çok kuvvetli Güneş Tutulması ile tetiklenen büyük olaylar, insanlık tarihinin çok akılda kalıcı bir senesini dünya üzerinde sahneye koyacağını zaten işaret etmekte idi.

Virüs tanısının ilk hastalara konma tarihinin Tutulma’ nın hemen akabindeki güne denk geldiğini sizlerde araştırıp, öğrenebilirsiniz. O nedenle Astrolojik olarak tüm insanlık olarak verdiğimiz sınavın bu Tutulma sürecinden ayrı düşünülmesi pek olanaklı değildir.

Nisan ayında, Aralık 2019 Güneş Tutulmasına karışan Satürn, Plüton ve Jüpiter’ in yanına Oğlak Burcu içerisinde gelmiş olan Mars nedeni ile tüm dünyada hükümetlere ilişkin büyük krizler, yönetim zafiyetleri sebepli halk hareketlerinin olabileceğini maalesef belirtmek gerekiyor.

Mars’ ın Oğlak Burcu içerisindeki varlığı, korku ve yeniden yapılanma gerekliliği nedeni ile insanları ne istediğini bilen ve bundan geri adım atmayan bir toplumsal bilinç içerisine sürükleyebilir.

Hükümet ve liderlerden doğruluk, dürüstlük ve adalet beklentisi tüm dünyada had safhalara varabilir.

Büyük devlet sırları ortaya dökülebilir, İktidar güçleri tarafından saklanılabilir sanılan sırların ifşası halkları kızgınlığa itebilir ve insanların tepkileri son derece sert olabilir. Yağma, isyan gibi aşırı hareketler dahi görülebilir.

Ayrıca Jüpiter ve Mars’ ın Oğlak Burcu içerisindeki yakınlıkları Jüpiter’ in eğitim ve çocuk karakası/göstergesi olması nedeni ile eğitim-öğretim sistemleri ilintili büyük bir değişimin başlatılmasına da aracılık edebilir.

Venüs’ ün tüm Nisan – Mayıs – Haziran – Temmuz ayları boyunca yöneticisi olduğu Boğa Burcunda ikamet ediyor oluşu ise Boğa Burcu’ nun ve Venüs’ ün temsil ettiği para, finans, sanat, eğlence, lüks, inşaat, araçlar, kozmetik gibi başlıkların dünya gündeminde ön sıralarda konuşulan konular olacağına işaret ediyor.

Virüs nedeni ile evine kapanan insanlık sebebi ile global olarak az önce saydığım sektörlere ilişkin ciddi krizler ve bu doğrultuda hükümetlerin yardım çabaları da Venüs’ün iyileştirici etkileri nedeni ile söz konusu olabilir.

Hint Astrolojisine göre 23 Nisan tarihine kadar Ketu/Moola; Rahu ise Aridra Takımyıldızlarında olmaya devam edecekler.

23 Nisan itibariyle Rahu daha yumuşak enerjilere sahip Mrigashira Takımyıldızına kayacak.

Virüsün dünya üzerinde yarattığı travmanın ilk kırılma anları bu tarihlere denk gelebilir.

Ancak Ketu’ nun sert takımyıldızlardan biri olan Moola’ daki ikameti burç değiştirecekleri 19 Eylül 2020 tarihine kadar devam ediyor olacak.

Bu nedenle gerçek bir rahatlama anından Eylül’ e kadar söz etmenin güç olduğunu düşünmekteyim. Daha ayrıntılı bilgi için: “CORONA Virüsü ve Önümüzdeki Günler…”

Özetle tüm dünya hiç beklemediği bu krizle dize gelmiş olduğu noktada büyük bir dönüşümün içinden geçmektedir ve geçmeye de devam edecektir.

Düzenin yıkılma sürecinin ardından -ki şu anda yaşadığımız bu yıkılıştır- yeniden yapılanma gelecektir.

Türkiye özelinde Nisan ayına bakacak olursak:

24 Şubat – 29 Haziran tarihleri arasında Plüton ve Satürn Türkiye’ nin 8. Evi içerisinde bir aradalar.

4 Mayıs tarihine kadar yanlarında Jüpiter ve Mars, 4 Mayıs’ tan sonra 29 Haziran’ a kadar ise sadece Jüpiter olacak.

Bu yerleşimler maalesef ve çok üzülerek Türkiye ekonomisi için hiç ama hiç iyi göstergeler değil!

Borsa, vergiler, faiz, borçlar, sigorta ve sosyal güvenlik kurumları açısından çok zorlu bir süreç yaşanacak.

Halkın satın alma gücü açısından da bu evin Plüton, Satürn ve Mars’ ın sert etkileri altında kalması, özellikle 4 Mayıs’ a kadar ciddi sıkıntılı bir sürece işaret etmekte.

Spekülatif kazanç enstrümanlarında sert çıkış ve inişler arasında ekonomi türbülansa tutulmuş bir seyir izleme potansiyeline sahip.

Bu evin ülke ölüm oranları ile de ilişkisi olması nedeni ile yaşadığımız şu günlerde özellikle de Mars transiti son bulana kadar (4 Mayıs) Corona’ dan kaybettiğimiz canların sayısında azalma olacağı yönünde maalesef fazla ümitli olamıyorum. Hatta tam tersi bir eğilim izleyecektir.

Yine Mars’ ın Hint Astrolojsine göre 4 Mayıs tarihine kadar bulunduğu noktadan güçlü bir şekilde 11. Evimizi görüyor oluşu, bilhassa Güneş’in de exlat/yücelimde yerleşim yaparak 13 Nisan tarihinde Koç Burcuna geçişi ile birlikte; halk hareketlerine ivme vermesi ve Altın fiyatlarının tırmanışa geçmesi -ya da ciddi iniş-çakışlar ile spekülatif kazanç piyasalarında önemli dalgalanmalar yaratması- söz konusu olabilir.

Venüs ise Türkiye’ nin kayıplar, harcamalar, hastaneler, hapishaneler gibi kapalı alanlarını temsil eden 12. Evinin içeresindeki uzun soluklu geçişini Nisan – Mayıs- Haziran ve dahi Temmuz aylarında sürdürüyor olacak.

Ülke olarak harcamalarımızı arttırırken bütçenin açık vermesine aracılık edecek olan bu Venüs Transiti uzun soluklu olup, bir de Retro/ gerilme süreci de içermesi nedeni ile ekonomik anlamda bir hayli endişe verici…

Maddi-manevi her türlü kayıp olgusu önümüzdeki dönemlerde bizim en önemli gündem maddemiz.

12. Evin hastaneler, hapishaneler, buralarda çalışanlar veya yatanları da kapsaması nedeni ile Nisan ayı da dahil önümüzdeki uzun bir periyotta Türkiye’ nin gözlerinin bu kurumlar ilişkili insanlar üzerinde olacağına, bu insanlar ve kurumlar ilintili haberlerin gündemi işgal edeceğine işaret etmekte.

12. Ev ayrıca devletin içerisindeki gizli oluşumların ifşa olmasına, bu tarz skandal haberlerin de ortaya dökülmesine aracılık edebilir.

23 Nisan tarihinde Uranüs ile birlikte oluşacak Yeni Ay Fazı bu tarihlere yakın günlerde toplumsal hareketler, sokağa çıkma yasakları, belediyeler ilintili yeni kararlar açısından tetikleyici şekilde çalışabilir.

7-24 Nisan tarih aralığında düşüşte/debil konumda Balık Burcu içerisinden geçişini yapacak olan Merkür 10-13 Nisan tarihleri arasında tam Nod’ ların (Rahu ve Ketu) arasına yerleşecek. (10 Mart tarihinde Nod’ ların arasına giren Ay gezegeni Türkiye’ de ilk korona vakasını ortaya çıkardı.) Tüm dünya ve ülkemiz için sarsıcı bir olayın vuku bulması ile ilgili potansiyeller yine yükseliyor olacak.

Ayrıca yine Nod’ lar arasına 19-21 Nisan tarihlerinde bu sefer de Ay yerleşeceğinden; bu enerji de hepimizi yakından etkileyecek şok edici bazı olayların tetiklenmesine, özellikle devlet otoritesinin gücünün sınanmasına, iktidarın sıkıntılı bir süreç atlatmak zorunda kalmasına potansiyel teşkil edecek enerjileri ortaya çıkartabilir.

Nisan ayında dikkatimi çeken bir diğer sıkıntılı yerleşim de özellikle deprem gibi güçleri harekete geçirebilecek derecesel olarak gökyüzünde eşitlik konumuna gelen gezegenlere ait.

Bu hizalanma neredeyse Nisan ayının tamamında etkin gibi durmakta.

Bilhassa 6-7-8 Nisan tarihlerinde Ay gezegeninin toprak ilintili güçleri işaret eden 4. Evimiz üzerinde Rahu-Ketu-Güneş ile hizalanacağı, aynı zamanda Dolunay sürecini de deneyimleteceği enerjiler; deprem, toprak kayması, maden kazaları, toprak bütünlüğümüz gibi olaylarla ilgili sıkıntı yaratma potansiyeline sahip.

Bu bahsettiğim etki ile alakalı potansiyel teşkil eden gökyüzü konumunun 7’ nin üzerine çıkan yıkıcı şiddette bir deprem yaratacağını pek düşünmüyorum.

Zira Türkiye’ de bugüne kadar 7 ve üzeri şiddete deprem yaratan gökyüzü yerleşimlerine ait çok önemli ve her depremde mutlaka mevcut olan bir ayrıntı Nisan ayı gezegen yerleşimleri arasında henüz oluşmamış olacak.

Bu sebeple de Nisan ayında depremin hayatlarımızın bir parçası olduğunu hatırlatan 7 şiddetinin ve yıkıcılığının altındaki sınavlara tabi olabiliriz.

Sevgilerimle

©Hint Astroloğu

31 Mart 2020

Paylaş