TEMMUZ AYI BURÇ YORUMLARI

Temmuz ayı Hint Astrolojisine göre çok önemli birkaç gezegenin yer değiştirdiği -ya da ileri harekete başladığı- hayli yoğun ve hızlı enerjilere sahip…

SUMMER1Temmuz aynın ilk günlerine, Haziran ayı boyunca geri gitmiş olan Merkür’ün, şimdi ileri gitmek için hazırlandığı, fakat bu esnada durarak, aslında geri gittiği zamanlardan daha da fazla problem çıkartma potansiyeline sahip olduğu, 2-5 Temmuz arasındaki duraklama hareketi ile başlıyoruz. Teknolojik aletleri, bilgisayarları ve yazılımlarını ilgilendiren konular, dikkat isteyen işler, unutkanlıklar, yanlış anlaşılmalar, pot kırmalar gibi aksaklıklar günlük hayatımız çerisinde kendisini bu tarihlerde kuvvetli şekilde hissettirebilir.

1-8 Temmuz arasında gökyüzünde Koç- Terazi Burcu ekseninde, Hint Astrolojisine göre Kala Sarpa dediğimiz bir Yoga oluşuyor ki; bu enerjinin yanına eşlik eden bir de Merkür gezegeninin durma hareketi de hesaba katıldığında, özellikle Koç, Terazi, Boğa, İkizler ve Yengeç Yükselen’ lerden birine sahip olan kişilerin (Ay veya Yükselen Burç olarak)  bilhassa ağızlarından çıkan kelimelere dikkat etmesi gerekiyor.

13 Temmuz’ da ise gökyüzünde Kala Sarpa Yoga’ yı oluşturduktan sonra yaklaşık 1,5 sene sürecek yeni yolculuk rotasına, yani; Başak – Balık Burcu kuşağına yerleşecek olan Rahu- Ketu aksı ise bazı yükselenler açısından son derece önemli bir sürecin kapılarını aralamaya başlamış olacak.

Hint Astrolojisinde haritalarda geleneksel tabiri ile kadersel olanı tetiklemek ve ortaya çıkarmak için işlev gören bu iki nokta, elbette ki doğum haritalarında aynı aksta yerleşmiş olduğu kişilerin hayatlarını diğerlerine nazaran çok daha fazla etkileyecek.

summerHemen ardından 14 Temmuz günü harekete geçen 2 gezegen daha var: Biri savaşçı Mars, diğeri aşk tanrıçası Venüs. Yaklaşık 1 ay süresince birbirlerini çok olumlu bir görünümde tutacak olan bu iki gezegenin bazı yükselenlere yaz aşkı yaşatma potansiyeli 14 Temmuz’ dan sonra bir hayli yükseliyor.

Ancak özellikle Mars’ ın, çok uzun süredir konakladığı ve doğa ile ilgili olaylara kesin şekilde etki ettiği Başak Burcunun üzerinden çekilecek olması, hepimizi ilgilendiren güzel bir gelişme diyebiliriz. En azından artık hava koşulları “yaz” gibi olmaya başlayacak ve Haziran ayında İstanbul’ da çekilen dolu, hortum gibi resimlerle de artık vedalaşacağız.

Gökyüzünde uzun süredir gerileme hareketi içerisinde olan ve pek çok rahatsız edici konuda gecikme, zorlanma etkileri veren gezegenlerden bir tanesi de Satürn idi. 21 Temmuz da, o da gerileme hareketini bitirerek ileri gitmeye başlıyor. Bu durum özellikle haritalarında Hint Astrolojisine göre “Seda Sati” süreci yaşayanlar için kronik halde tıkanmış, bekleyen durumların hareketlenmesi anlamına gelecektir. Tıkanmış ve beklemekte olan durumlar; uzun süredir sonucu beklenen bir dava, satış işlemi, imzadaki evrak gibi şeyler olabileceği gibi kronik bir hastalığın neticesinin alınması şeklinde de gerçekleşebilir.

Tüm bu hareketlerin Türkiye haritası üzerinde de özellikle Mars ve Rahu’ nun Hint Astrolojisine göre tam kavuşum yapacağı Chitra (Çitra diye okunur) takımyıldızındaki 13 Temmuz tarihini (+/- 5 Gün) yoğun bir enerji ile vurguladığını belirtmem gerekiyor. Bahsettiğim kavuşum, toplumda sanatçıları, entelektüel kesimi, medyayı ve politikacıları işaret ederken,  bu meslek grubundaki kişilerin yaşam koşulları ile ilgili konularda birbirleri ile karşı karşıya geldikleri gergin bir enerjiyi tetikleme potansiyelleri söz konusu olabilir. Ayrıca Chitra Takımyıldızı yer olarak büyük şehirleri, göze çarpan binaları, anıtsal tarzdaki yapıları işaret eder ki; hükümet yetkilileri ile sanatçıların, mimarların vb. sanatsal sayılabilecek meslek gruplarının, karşı karşıya gelebileceği gergin enerjiler yaşanması belirttiğim tarihlerde yine potansiyel olarak söz konusu.  Bir de daha önceki yazılarımda da pek çok kez değindiğim gibi Hint Astrolojisine göre Mars hala daha “doğa güçlerini” temsil eden Başak Burcu’ ndaki yerleşimine devam ediyor ki; bu da hava koşulları, yer altı kaynakları/güçleri gibi konularda ani ve şaşırtıcı gelişmeler yaşanma potansiyelini 14 Temmuz’ a kadar sürdürüyor demektir.

Green1Elbette ki; yukarıda bahsettiğim tüm gökyüzü hareketleri Hint Astrolojisine göre “kişiler” için “genel” potansiyelleri içermektedir.  Her yazımda özellikle belirttiğim gibi şahsınızın hayatına olacak potansiyel etkilerin belirlenebilmesi için kesinlikle bireysel haritanızın çıkartılıp, yorumlanması gerektiğini unutmamalısınız.

Temmuz ayı gezegen hareketlerinin Hint Astrolojisine göre genel anlamda Yükselen Burç’ lara neler yaşatmayı vaat ettiğine sırasıyla bakacak olursak:

Tüm Burç yorumlarını Hint Astrolojisi ile belirlenmiş “Yükselen” ve “Ay Burcu” nuza göre -mutlaka her ikisini birden- okumanız gerekmektedir. Hint Astrolojisine göre Yükselen ve Ay Burcunuzu ücretsiz olarak öğrenmek için lütfen tık’ layınız…

KOÇKoç Yükselen

Bir süredir Yükselenleri üzerinde bulunan gerek Satürn- Mars görünümleri, gerekse Ketu’ nun yerleşimi sebebi ile kendilerini huzursuz hisseden Koç Burçları, nihayet bu ay ortasından sonra en azından Ketu’nın yer değiştirmesi ile nispeten rahat bir nefes almaya başlayacaklar. Ancak bu sefer de sinirli oldukları zamanlarda konuşmalarını kontrollü yapmaları gerekiyor zira Mars ani, kırıcı ve sonradan pişman olacakları cümleler kurmalarına sebebiyet verebilir.

Temmuz ayı her anlamda Koç Yükselenler için yakın çevreleri ve akrabaları ile ilgili sıkı şekilde iletişimde olacakları bir ay. Haziran ayında aileleri, anneleri ve kendi iç huzurları ile ilgili eve yerleşen Jüpiter sebebi ile bu sene genel anlamada zaman zaman diğer gergin gezegenlerin transitleri dışında huzurlu bir sene yaşayacak Koç Yükselenler.

Rahu’nun 1,5 senelik transitine Temmuz ayı sonlarında yer değiştirerek başlamasıyla meslek hayatlarında zekâları ile öne çıkacak olan Koç’ lar, buna bağlı olarak kıskançlık kaynaklı düşmanları ile yüzleşmek zorunda kalabilirler. Bu dönemde özellikle kariyer evinize görünüm yapan gezegenler sebebi ile hareketli etkiler almaktasınız. Terfi ile ilgili koşulları olgunlaşmış bulunan Koç Yükselenlerin özellikle ay sonunda bu yönde olumlu bir gelişme yaşamaları son derece olası.

Son olarak evlilikleri/ortaklıkları uzun süredir sorunlar barındıran Koç Yükselenlerin ay sonu itibariyle ileri harekete başlayacak olan Satürn ve bu evlerine ziyarete gelen savaş gezegeni Mars sebebi ile bu alanlarda gergin, kavgalı günler yaşamaları potansiyellerinin son derece yüksek ihtimal olduğunu belirtmeliyim. Bu sebeple Koç Burçlarının Temmuz ayında sükunetlerini korumaya çalışmasında fayda var…

BOĞABoğa Yükselen

Boğa Yükselenler özellikle Temmuz’ un ilk yarısına kadar burçlarını ziyaret eden Venüs ve onun da Mars’ tan aldığı destekleyici açı ile yeni birileri ile tanışmak, yeni bir ilişkiye başlamak, âşık olmak gibi konularda son derece şanslı etkilere sahipler. Temmuz’ un ikinci yarısında Venüs bu etkiyi İkizler Burcuna devretmeden önce önünüze çıkan her sosyalleşme, insan içine karışma fırsatını değerlendirmenizi tavsiye ederim.

Haziran ayında yer değiştirerek sizin yakın çevreniz, kardeşleriniz ve rutin işlerinizi temsil eden evin üzerine geçen bolluk bereket gezegeni Jüpiter sayesinde, önünüzdeki 1 senelik süreçte genel anlamda hayatınızdaki bazı konularda kardeşlerinizden destek görmek ve etrafınızla iletişiminizin artması şeklindeki etkileri deneyimleyebilirsiniz. Özellikle medya- iletişim, basın-yayın bağlantılı işlerde kariyer hayatını devam ettiren Boğa Yükselenlerin sadece Temmuz ayında değil, bu senenin tamamında mesleklerinde başarılı olacakları bir dönem onları bekliyor.

Ay ortasında yer değiştirerek özellikle bekar Boğalar için ikili ilişkileri vurgulayan alana yerleşecek Rahu gezegeni, yine önlerindeki 1,5 senelik periyotta onlara bu alanda hareketli etkiler getirecek.

Evlat sahibi olan Boğa Yükselenlerin ise özellikle ergenlik dönemindeki çocuklarının tuhaf ve ekstreme kaçan davranışlarına karşı uyanık olması gereken bir döneme girdiklerini belirtmem gerek.

Meslek hayatınızda ise ay sonunda bu alanda birikmiş enerjileri dışa vurmak üzere baskısını arttıracak bir Mars transiti ve ileri hareket eden Satürn ile birlikte, fevri çıkışlar yapmaya son derece güçlü bir adaysınız. Özellikle düşmanlarınızın eline koz vermemek için ağzınızdan çıkanı kulaklarınıza duyurmanızı tavsiye ederim…

İKİZLERİkizler Yükselen

İkizler Yükselenleri -özellikle bekar olanlarını- 14 Temmuz itibariyle yer değiştirecek olan Venüs sebebiyle ay sonunda yeni bir ilişkiye adım atmak anlamında son derece destekleyici enerjiler bekliyor olacak.

Temmuzun başlarında ise artan harcamalarını disiplin altına sokmaları, gelecek aylarda sıkıntı çekmemeleri adına son derece uygun bir tedbir olur. Bu ay burçlarını ziyaret eden Güneş, Merkür, Venüs gibi pek çok gezegen sebebi ile bulundukları ortamlarda dikkat çeken kişi olmaları son derece olağan.

Ancak esas önemli etki, Haziran ayında yer değiştirerek maddi gelirleri ile ilgili alanı bereketlendiren Jüpiter e ait. 1 sene boyunca yaşayacakları maddi anlamdaki olumlu gelişmeler İkizler Yükselenleri özellikle Kasım ayından sonra bir hayli mutlu edeceğe benziyor.

14 Temmuz sonrası aile ilişkilerinizi, annenizi, zihin barışınızı temsil eden noktaya geçiş yapacak olan Rahu; sizi bu konularla ilgili daha hassas etkiler içerisinde bırakacak. Özellikle kendinizi ruhsal olarak daha güçlü, aktif ve hırslı hissetmeniz mümkün. Bu hırsınızın muhtemel olarak yönleneceği alan ise kariyer hayatınız olacak. Kendinizi aileniz, anneniz gibi konularda önünüzdeki 1,5 senelik süreçte hem hissi, hem de ilişki zemini olarak daha farklı bir noktada hissedebilirsiniz…

YENGEÇYengeç Yükselen

Jüpiter in geçen ay yaptığı yer değişikliği sebebiyle hayatlarında daha fazla optimistik enerjilerin varlığını deneyimleyen Yengeç Yükselenler, pek çok konuda, en azından ruhsal olarak, kendilerini daha iyi hissediyorlar.

Bu süreçte özellikle ay sonunda yer değiştirerek harcamalar evlerinin etkilerini büyütecek olan Venüs’ün giderlerini arttırmasına müsaade etmemeleri, hissettikleri olumlu etkilerin rüzgarına kendilerini fazlaca kaptırmamak adına akıllıca olur.

Rahu’ nun ay ortasında yapacağı yer değişikliği özellikle iletişim, yakın çevrede tanınma, kardeşler ve yazılı işlerle uğraşan Yengeç Yükselenlere avantajlı oluşumlar sağlayacak. 1,5 sene sürecek Rahu’ nun bu etkisini özellikle basın-yayın, medya konularında çalışanların veya yazarak para kazananların değerlendirmesi akıllıca bir hamle olur. Uzun süredir kafasında kitap yazmak ya da basmakla ilgili bir plana sahip olan Yengeç’ ler varsa; önlerindeki 1,5 senelik süreç, en uygun zaman dilimlerinden birini kendilerine Rahu-Ketu aksının da destekleyici yerleşimi ile sunuyor.

Aileleri, anneleri ile ilgili alanda uzun süredir içlerine attıkları, görmezden geldikleri bir takım konular/sorunlar varsa; 21 Temmuz’ da geri hareketine son verecek olan Satürn sebebi ile bunların gün yüzüne çıkması son derece olası.

Meslek hayatlarında Haziran ayından beri oldukça hareketli günler yaşayan Yengeçlerin, bu ay da dinamik etkileri devam ediyor olacak. Geçen ay yapılan bazı hamlelerin Temmuz’un ikinci yarısında, sonuçlandığına şahit olma potansiyelleri de son derece yüksek…

ASLANAslan Yükselen

Ayın ikinci yarısı itibariyle gelirlerini gösteren evlerinde Venüs’ün ziyareti ile olumlu bir hareketlilik yaşayacak olan Aslan Yükselenler, Haziran ayında yer değiştirerek harcamalarının temsil eden evi büyütmeye gelmiş olan Jüpiter’in etkisini de asla gözden kaçırmamalılar.

Aslan’ ları bireysel yolculukları anlamında farklı bir seviyeye taşıyacak ve “ben” kavramından uzaklaştırarak “biz” e doğru yola çıkarmaya niyet etmiş olan bu Jüpiter transiti 1 sene süresince kendilerine enteresan bir iç yolculuk deneyimi yaşatmaya aday. Ancak bu yolculuk esnasında maddi dünya ile de ilgili ayakları yere basan bir planlamanın de en azında harcama yönetimi anlamında ceplerinde bulunmasında büyük fayda var.

Bir buçuk senedir yakın çevreleri, akrabaları, iletişimleri ile ilgili büyük değişimler, dönüşümler deneyimleyen Aslan Yükselenlerin Temmuz ortasından sonra ilgi odakları bu alanı terk ederek, maddi konulara yönelecek. Özellikle para kazanma, sahip olunan yetenekler doğrultusunda maddi güvence yaratma anlamında hırsları her zamankinden fazla vurgulanan Aslan’ ların geçtiğimiz 1,5 senede yaşadıkları dönüşüm sonucunda kişilikleri ve içsel yetenekleri ile paralel bir yaklaşım yakalanmış ise; bu sene maddi anlamda çok ciddi başarıların kendilerini beklediğini söylemek yanlış olmaz.

Akrabalarınız ile ilgili 21 Temmuz’ da geri hareketini bitirecek olan Satürn sebebi ile içinizde biriktirdiğiniz konuların patlak vermesi söz konusu olabilir. Sözlerinize özellikle aile, tanıdık ortamlarında her zamankinden daha fazla özen göstermeli, egonuzu kontrol altında tutmalısınız.

BAŞAKBaşak Yükselen

Hem yaptığı geri hareket, hem de uzun süredir gerçekleştirdiği transiti sebebi ile Başak Yükselenlerin sabır sınırlarını uzunca bir süredir zorlayan Mars, en sonunda bu ay ortasında burçlarının üzerinden çekiliyor. Dolayısıyla etraflarının kırmamak için içlerinden yükselen öfke ile mücadele konusunda sinirleri bir hayli yıpranmış olan Başak Yükselenler, Temmuz itibariyle rahat bir nefes almaya başlayacaklar.

Ayrıca maddi konularla ilgili alanın üzerinde aylardır geri harekette olan Satürn sebebi ile ellerini attıkları konularda yetersiz bir bereket ile karşılaşanlar da bu ay Satürn’ ün 21 Temmuz’ da ileri gitmeye başlaması ile eskisine nazaran biraz daha akıcı enerjiler ile rahatlayacaklar.

Jüpiter’ in Haziran ayında yer değiştirmesi ile birlikte kendi kazandıklarınız dışındaki gelir yolları ile ilgili hayatınızda bir hareketlenme, eskisine göre fazlalaşan bir bereket enerjisi söz konusu.

Başak Yükselenler için esas önemli hareket ise aslında Rahu ve Ketu’nun 13 Temmuz’ da yapacağı yer değişikliği. Yükselen Burçları üzerinde 1,5 sene sürecek olan transitine bu anlamda start veren Rahu; Başakları “kendi”leri ile ilgili hedefledikleri amaçlara ulaşmalarında son derece yüksek seviyede destekliyor olacak.

Kendilerini eskisine oranla çok daha hırslı ve azimli hissedecekleri bu zaman diliminde hedeflerini iyi seçmelerinde fayda var. Ayrıca bu yerleşim Ketu’ nun ortaklık/evlilik ile bağlantılı alana geçmesini de ifade ettiğinden, Başak Yükselenlerin önlerindeki dönemde bu konular ile ilgili daha dikkatli, düşünerek ve kırıcı olmadan hareket etmelerinde fayda var…

TERAZİTerazi Yükselen

Uzun süredir Hint Astrolojisine göre Yükselen Burçlarının üzerinde bulunun 2 ağır topun –Satürn ve Rahu’ nun- baskısından bunalan Terazi Burçları, en azından bu ay yer değiştirecek olan Rahu-Ketu aksı sebebi ile –henüz tamamen değil ama nispeten- daha rahat bir nefes almaya başlayacaklar.

Ayrıca geçen ay yer değiştirerek maddi gelirleri ile ilgili evi görünümde tutmaya başlayan Jüpiter sayesinde özellikle Kasım ayına kadar hoş gelişmelerle karşılaşabilirler.

Jüpiter’ in Terazilere bu seneki esas armağanı ise 1 senelik transiti süresince özellikle kariyer anlamında olacağa benzemekte.

14 Temmuz tarihinde komşuları Başak Burcundan ayrılarak kendi yükselenleri üzerine geçecek olan Mars sebebi ile Terazilerin kendilerini sinirli, gergin ve öfkeli hissetmeleri son derece olağan. Yükselenleri üzerindeki Mars transiti süresince (yaklaşık olarak 2 ay) bu öfkelerinin özellikle meslek arkadaşlarına ve eşlerine/ilişkide oldukları kişiye yansımaması konusunda özenli olmalarında fayda var…

AKREPAkrep Yükselen

Uzun bir süredir gelir-gider dengesi ile ilgili konularda zaten hassas etkiler içerisinde olan Akrep Yükselenler Temmuz ayında Mars’ ın yer değişikliği ile birlikte, kazandıklarını harcama konusunda yine ani tetiklenen etkiler içerisine girecekler.

Ayrıca uzun süredir erteledikleri, ihmal ettikleri bir takım masrafların da bu ay gündemlerine taşınması söz konusu olabilir. O nedenle Temmuz- Ağustos ayları Akrep Yükselenler için harcamalarını planlı şekilde idare etmeleri anlamında ekstra dikkat ve özen istiyor diyebiliriz.

Ay ortasına kadar ikili / özel ilişkiler anlamında uyumlu ve güzel etkiler alan Akrepler, ay sonu gelmeden bu enerjiyi değerlendirebiliriler. Zira Mars’ ın 14 Temmuzdaki yer değişikliği ile birlikte bu alan da bir süre sonra gergin enerjiler taşımaya başlayacak.

Rahu’ nun Temmuz ortasında yer değiştirerek gelir yolları ile ilişkili alana yerleşmesi ile birlikte Akrep Yükselenler bu sene para kaynakları ile ilgili daha hırslı etkiler içerisinde olacaklar. Rahu ile birlikte Ketu’ nun da otomatik olarak yer değişikliği yapması sebebi ile özellikle bekâr olan Akrep Burçları, sevgilileri ile ilgili konularda fevri davranışlardan, ilişkilerindeki huzuru korumak istiyorlarsa, kaçınmaya çalışmalılar.

Jüpiter’ in geçen ay yaptığı yer değişimi ise bir sene boyunca Akrep Yükselenlere yurt dışı, yüksek öğrenim gibi konularda farklı fırsatlar sunacak…

YAYYay Yükselen

Bu ayın ortasına kadar karmaşık etkiler alacak olan Yay Yükselenler için güzel haber şu ki; kendilerini özellikle Temmuz’un 17’ sinden sonra daha az gergin hissetmeye başlayacaklar. Bir süredir Mars’ ın yaptığı transitin yükselen burçları üzerindeki görünümü, özellikle iç huzurlarını bozan etkiler ile Yay’ ları rahatsız ediyordu. Ancak Haziran ayında Jüpiter’ in yer değiştirmesi ile toparlanan bu durum, Temmuz sonlarına doğru biraz daha pozitif etkiler yaşatacak.

Ayrıca Yay Yükselenler bir süredir anneleri ile gerilen ilişkilerini de artık toparlanma sürecine sokmaya çalışmalılar.  13 Temmuz’ da yer değiştirecek olan Rahu- Ketu aksı, özellikle kariyer hayatlarında bereketli etkiler yaşamak istiyorlarsa; bu konunun –anne konusunun- altını çiziyor.

Esas olarak bu ay maddi kaynakları ile ilgili alanda bir hareketlenme, -özellikle de bir süredir gelir yollarını geri hareketi ile zorlu enerjiler altında tutan Satürn’ ün ileri gitmeye başlamasından kaynaklanan- yoluna giren, olumlu etkiler söz konusu. Takılmış bir paranın eğer takipçisi olursanız, ay ortasından sonra elinize geçme ihtimali söz konusu olabilir.

Ay ortasından sonra meslektaşlarınızla yapacağınız konuşmalarda tansiyonlu mevzuları çok fazla gündeme getirmemelisiniz. 14 Temmuz sonrası süregelen ilişkisi olan Yay’ lar romantik ve uyumlu enerjiler ile güzel bir ay geçirecekler…

OĞLAKOğlak Yükselen

14 Temmuz’a kadar aşk için size olumlu fırsatlar sunan Venüs transitinin son etkilerini, henüz yeni birileri ile tanışma fırsatı bulamamış olan Oğlak Yükselenlerin, mümkün olduğunca sosyalleşerek değerlendirmesi gerekiyor.

Ay ortasında yer değiştirecek olan Rahu- Ketu aksı sebebi ile Oğlaklar uzun bir süredir iç sıkıntısı, huzursuzluk olarak deneyimledikleri etkilerin artık azaldığını hissedecekler. Önlerindeki 1,5 yıllık süreçte dünyevi başarılardan daha ziyade, kendi içlerinde ve yakın çevrelerinde bir keşifin içine dalacak olan Oğlak Yükselenlerin, bu sene hayatlarındaki en potansiyel gelişme şüphesiz ki; evlilik/ortaklık alanlarını temsil eden alan ile ilgili. Bekâr ve de süregelen bir ilişkiye sahip bir Oğlak Yükselen iseniz bu sene Jüpiter‘ in etkisi ile kendinizi evlenmeye hazır hissedebilir ve bu konuda aksiyonlara girişebilirsiniz.

Ay ortasında yer değiştirerek kariyer eviniz üzerinden transit yapmaya başlayacak Mars’ ın özellikle üstleriniz konumundaki kişiler ile diyaloglarınızda gergin enerjiler vereceğini unutmadan, meslek hayatınızdaki ilişkilerinizi bu ay dikkatli şekilde yönetmeniz gerekiyor…

KOVAKova Yükselen

Ay ortasından sonra, çocuk sahibi olan Kova Yükselenlerin evlatları ile olan iletişimi güzel bir frekans yakalarken, bekar Kovalar içinse, yeni birileri ile tanışma, aşk ve flört konularında şanslı etkiler var. Dolayısıyla özellikle bekar olan Kova Yükselenlerin Temmuz 15 itibari ile sosyal ortamlarda bulunmalarında fayda var.

Haziran ayında yer değiştiren Jüpiter sebebi ile bu sene Kava Yükselene sahip kişilerin mesleki anlamda başarılı etkileri olacak. Özellikle yurt dışı ile iş yapanların yaz ayları hareketli gelişmelere gebe. Sürüncemede kaldığını düşündüğünüz yurt dışı bağlantılı bir işinizin Satürn’ ün ay sonuna doğru geri hareketine son vermesiyle birlikte, bir anda gelişme kaydettiğine şahit olabilirsiniz.

Mars’ ın özellikle ailenizde otorite konumunuzda bulunan kişileri –babanız gibi- temsil eden alandan yapacağı transit sebebi ile bu insanlarla olan ilişkinize de gereksiz kırgınlıklara sebebiyet vermemek için dikkat etmelisiniz.

Rahu- Ketu aksının yer değiştirerek maddi kaynaklar ve dolaylı gelirleri temsil eden alana dokunması ile özellikle prim-komisyon gibi dolaylı yollardan para kazananların, bu tarz gelirler anlamında enteresan gelişmeler ve fırsatlar yakalamaları söz konusu.

Ancak tüm Kova Yükselenlerin maddi kaynaklarla ilgili evlerini ziyaret eden Ketu sebebiyle, önlerindeki 1,5 senelik dönemde gelir-gider dengelerinde dikkatli olmaları, hovarda hareketlerden kaçınmaları gerekiyor…

BALIKBalık Yükselen

Balık Burçları bu ayın özellikle 2. Yarısından itibaren iç huzur, aile ortamı anlamında güzel etkiler alacaklar. Uzun süredir sevdikleri insanlar ile birlikte olmak isteyip de bunu gerçekleştirememiş olanlar için son derece desteleyici etkiler söz konusu.

Jüpiter’ in Haziran ayında yaptığı yer değişikliği hayat şanslarını da yavaş yavaş arttırmaya başlarken, Mars’ ın evlilik ya da uzun süreli birlikteliklerinin kalitesini etkileyen transiti sebebi ile Balıkların özellikle ani çıkışlara ve öfkelenmelere kapılmamaları gerekiyor.

Miras, komisyon, pirim gibi konularda, bir süredir bekledikleri bir gelire kavuşamayan Balık Burçları varsa; Satürn’ün 21 Temmuz’ da ileri hareket etmesiyle birlikte, bu alandaki tıkanmalardan kurtulmaları mümkün.

Ayrıca Balık Yükselenler, Rahu – Ketu aksının hareket etmesinden çok enteresan enerjileri üzerlerine çekerek etkilenecek olan burçlardan bir tanesi.

Hint Astrolojisinde ruhani yönü en yüksek burçlardan bir tanesi Balık’ tır. Spritüel olarak en büyük etkiyi veren gezegenlerden bir tanesi de Ketu’dur. Hal böyle olunca bu iki enerjinin gökyüzünde birleşecek olması; 6. Hislerin keskinleşmesi, ruhani öğretiler, spritüel konularla ilgili merak artışı gibi etkiler, 1,5 senelik bu transit esnasında Balık Yükselenler için kaçınılmaz gibi gözüküyor…

Önemli Not: Hint Astrolojisinde “Yükselen Burç” doğum tarihiniz ile ilişkili bir burç değildir. Dolayısıyla doğum tarihinize göre alışa geldiğiniz burcun yorumunu okuyarak yukarıda yazılan etkileri gözlemleyemezsiniz…

Hint Astrolojisine göre Yükselen ve Ay Burcunuzu ücretsiz olarak öğrenmek istiyorsanız: Yükselen Burç Öğrenme sayfasından tarafıma başvurabilirsiniz.

Güzel bir Temmuz ayı geçirmemiz dileği ile…

Hint Astroloğu, 25 Haziran 2014

Yengeç Burcu, Aslan Burcu, Başak Burcu, Terazi Burcu, Akrep Burcu, Yay Burcu, Oğlak Burcu, Kova Burcu, Balık Burcu, Hint Astrolojisi, Jyotish, Vedik Astrolojisi, Yıldız Haritası, Astroloji Haritası, Kişisel Harita Çıkarma, Ay, Jüpiter, Mars, Venüs, Ketu, Rahu, Satürn, Merkür, Güneş

Paylaş