TEMMUZ 2022 VEDİK BURÇ YORUMLARI

Temmuz ayında Vedik Astrolojisine göre gezegenlerin gökyüzünde en fazla vurgu yapacağı burçlar Koç, Boğa, İkizler, Yengeç ve Akrep olarak ön plana çıkacak.

2 Temmuz itibariyle yöneticisi olduğu ve güçlü şekilde çalıştığı İkizler Burcu’ na geçiş yapacak olan Merkür; 16 Temmuzda da Yengeç Burcu’ na ilerliyor olacak.

Özellikle Temmuz ayının ilk yarısında Merkür Vedik Astrolojisine göre seyahat, iletişim, eğlence aktivitelerini vurgularken; ikinci yarıda aile, yatırımlar, ev-yuva alanlarımızı ilgilendiren konular ile zihnimizi meşgul ediyor olacak.

12 Temmuz’ da ise Hint Astrolojisine göre Satürn Retro hareketinin sonucu olarak Kova’ yı terk ederek Oğlak Burcu içerisine geri dönecek.

Satürn Sideral Zodyak’ a göre 2023 Ocak ortasına kadar da Oğlak Burcu içerisindeki seyahatine devam ediyor olacak.

Satürn’ ün bu hamlesi verdiği derslerin iyi öğrenilip, öğrenilmediğini kontrol etme; bir nevi sağlama yapma amaçlı olarak düşünülebilir. Kancasını taktığı sorunlu konuları finalize etmek, olumlu ya da olumsuz bir sonuca bağlamak isteyecektir kendisi.

Elbette ki en fazla Ay Burcu Yay, Oğlak ve Kova yerleşimine sahip “Sade Sati sürecini geçiren haritalar ve bir de Oğlak Yükselen’ li “Yükselen Üzerinden Satürn Transiti” yaşayan haritalar için bu dersler önem arz ediyor olacak.

Aşağıda vereceğim tarih aralıklarında doğmuş olanlar içinse Satürn Döngüsü’ nün artık son kısmını yaşama ve yetişkinliğe geçiş sınavından mezun olma evresinin soruları ile yüzleşme enerjisi geçerli olacak:

20 Mart 1990  –  20 Haziran 1990

14 Aralık 1990 – 05 Mart 1993

15 Ekim 1993 – 10 Kasım 1993

Satürn’ den sonra 13 Temmuz’ da Boğa Burcunda güçlü şekilde enerjilerini bize yansıtan Venüs; güç kaybederek İkizler Burç kuşağına doğru ilerleyecek.

Aynı tarihte Hint Astrolojisine göre Yay Burcu içerisinde Uttarashada Takımyıldızında Dolunay fazını da deneyimleyeceğiz.

Dolunay süreci Vedik Astrolojisine göre iş hayatı-liderlik etme konuları ile yakından alakalı olan bir takımyıldız enerjisi içerisinde gerçekleşeceğinden; 11-15 Temmuz tarihlerini –varsa- önemli iş görüşmelerinizi sonuca bağlamak için kullanabilirsiniz.

16 Temmuz itibariye Yengeç Burcu içerisine adım atacak olan Güneş ve Merkür’ ün eşliğinde 28 Temmuz’ da Yeni Ay fazı da burada gerçekleşiyor olacak.

Temmuz Yeni Ay’ı Hint Astrolojisine göre beslemek, bakmak ve fayda vermekle yakından alakalı Pushya Takımyıldızında enerjilerini ortaya koyuyor olacak.

Bu sebeple Yeni Ay sürecinde ailemizle, bizden ilgi bekleyen kimselerle zamanımızı geçirmeye çalışmamızda fayda var.

Hayır işleri için de bu tarihlerde adım atmak güzel sonuçlar doğurabilir.

Temmuz boyunca yerinden hareket etmeyecek olan MarsRahu – Ketu aksı ve Balık Burcu’ nda 28’ inde Retro hareketine başlayan Jüpiter ile Temmuz enerjilerini sonlandırıyor olacağız.

28 Temmuz’ da başlayacak olan Jüpiter’ in Retro hareketi 24 Kasım’ a kadar devam ediyor olacak.

Jüpiter’ in Hint Astrolojisine göre şu an içerisinde bulunduğu Balık Burcu, Retro hareketi boyunca spritüel çalışmalar, farkındalık kazandıracak aktiviteler, eğitim konuları üzerinde çalışmak, kendimize yatırım yapmak açısından çok verimli bir zemin sağlıyor olacak. Bu konulara ilgisi olanların değerlendirmesini tavsiye ederim.

Yukarıda aktardığım Temmuz 2022 gökyüzü gezegen hareketlerinin (Hint Astrolojisine göre hesaplanarak bulunmuş) Ay ve Yükselen Burçlara göre etkilerini aşağıda bulabilirsiniz…

*** Her zaman olduğu gibi sayfamda yayınlanan burç yorumlarının Batı Astrolojisi gezegen konumları ile hiçbir alakası olmadığını, tamamen Hint/Vedik Astrolojisi disiplini içerisinde aktarıldığını hatırlatmak isterim.

Dolayısı ile Batı Astrolojisine göre hesaplanmış olan Güneş’ in konumuna/doğum tarihinize göre “hangi burç” olduğunuzun, yukarıdaki yorumlarla hiçbir ilişkisi yoktur.

Örnek: Batı Astrolojisine göre Balık olan birinin sayfamdaki Balık Burcu etkilerini okuması, yanlış yönlenmesine, yanlış yorumları okumasına sebebiyet verecektir.

Hint Astrolojisine göre hesaplanmış olan Yükselen ve Ay Burcunuza göre yazıları değerlendirmelisiniz.

(Hint Astrolojisinde Burçlar doğum tarihinize göre hesaplanmaz! Örneğin 10 Ağustos tarihinde doğan bir kişi Aslan Burcu değildir!)

Merak ettiğiniz kavramlar için: “Kısa Bilgiler” Bölümüne bakabilirsiniz.

Not: Tüm gezegen yerleşimleri Vedik Astrolojisine yani Sideral Zodyak’ a göre aktarılmaktadır. Lütfen Batı Astrolojisi disiplini ile yazılmış yazıları okuyup, “Mars şu burçta değil miydi? Satürn çoktan bu burca geçmemiş miydi? Benim hala Sade Sati’ m devam mı ediyor yani?” gibi soruları bana yöneltmemenizi önemle rica ediyorum…

KOÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Geçtiğimiz ay başlayan hayatınızdaki dinamizm etkisi Temmuz’ da da hızını kesmeden devam edecek. Ayın ilk yarısında parasal konular ilintili işleriniz, yatırımlarınız, kazançlarınız alakalı girişimler ön plana çıkarken; Temmuz ortası itibariyle anneniz, aileniz, eviniz ve yaşam alanınız ilgili yapmanız gerekenlere odaklanıyor olacaksınız. 28 Temmuz Yeni Ay süreci ile birlikte eviniz, yaşam alanınız, aileniz, arabanız/ taşınmaz mülkleriniz, yatırımlarınız ya da kendi annenizle alakalı yeni bir hamle yapmanıza, girişim başlatmanıza neden olabilir.

13 Temmuz itibariyle yer değiştirecek olan Venüs, geçen ay size yaşattığı maddi konulardaki refahı bu ay deneyimletmiyor olacak. Bu sebeple harcamalarınıza dikkat etmenizde fayda var.

12 Temmuz’ da kış aylarındaki yerine geri dönecek olan Satürn; kariyerinizde atmanız gerektiği halde atmadığınız adımlar ile ilgili sizi zorlamaya kaldığı yerden devam ediyor olacak. Ta ki Ocak 2023’ e kadar.

13 Temmuz Dolunay süreci; yaptığınız işi takdir eden, otorite/amir/öğretmen konumundaki kişiler nezdinde bekleyen bir konunun sonuçlanmasına aracılık edebilir.

BOĞA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Temmuz’ un ilk yarısında para, gelir kaynaklarınız alakalı işlerinizle fazlası ile ilgilenmek durumunda kalacaksınız. Ayın ikinci yarısı itibariyle dikkatiniz finansal konulardan yeni gerişimler, yeni başlayan projeler, çıkılacak seyahatler, yeni tanışılan insanlar, yazılı başvurular, iletişim, satış-pazarlama faaliyetlerine kayıyor olacak. 28 Temmuz Yeni Ay sürecinde önem verdiğiniz bir projeye yeni bir başlangıç yapma olasılığına sahipsiniz.

13 Temmuz’ da Yükselen Burcu’ nuzu terk edecek olan Venüs sizi maddi konularda daha hırslı hamleler yapmaya itebilir. Elinize geçecek ekstra bir parayı değerlendirmek adına aynı tarihlerde gerçekleşecek olan Dolunay Enerjisini kullanıp, nihai karara varabilirsiniz.

12 Temmuz’ da kış aylarındaki yerine geri dönecek olan Satürn ise sizi bilginiz, bugüne değin edindiğiniz tecrübeleri değerlendirmek konusunda tereddütte kaldığınız alanlarda adım atmaya zorluyor olacak. Ocak 2023’ e kadar fikrinize başvurulan konular hakkında daha profesyonel ne tarz hamleler yapabileceğinizi düşünmenizde fayda var.

İKİZLER BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ayın ilk yarısında Yükselen Burcunuz üzerinde toplanmaya başlayacak olan gezegenler hayatınızın odak noktasına başkalarını değil kendi istek ve arzularınızı koymanıza neden olacak. Özellikle ayın ikinci yarısı itibariyle partnerinizle daha fazla zaman geçirmek isteyebilir, Dolunay enerjisi ile birlikte yeni bir projeye adım atabilirsiniz. Temmuz’ un 13’ ü itibariyle aşk, romantizm ve estetik ilintili konularda atacağınız adımlar destekleniyor olacak. Bekarlar için yeni bir ilişkinin start alması da bu dönemde söz konusu olabilir.

Ay ortasından sonra ise odağınız parasal konulara, yaptığınız/yapacağınız yatırımlara ve bitirmeniz gereken projelere kayacaktır. 28 Temmuz Yeni Ay süreci ikna etmeniz gereken insanlarla önemli bir proje üzerinde çalışma yapmanızı gerektirebilir.

12 Temmuz’ da kış aylarındaki yerine geri dönecek olan Satürn ise sizi süreç yönetimi, komisyon, prim, miras, sigorta, faiz, nafaka gibi dolaylı yoldan elde ettiğiniz kazançlarınız alakalı konularda önünüze çıkmış, çözmeniz gereken pürüzlerle Ocak 2023’ e kadar uğraştırmak zorunda bırakabilir.

YENGEÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bir süredir harcamalar, planda olmayan masraflar ile sarsılan bütçeniz maalesef Temmuz ortasına kadar sizi sıkıştırmaya devam ediyor olacak. Ancak bu olumsuz enerjiyi web üzerinden halletmeniz gereken işlere odaklanarak pozitif şekilde değerlendirebilirsiniz. Ayrıca 13 Temmuz’ da yer değiştirecek olan Venüs sizi işinizi büyütmek için yine bazı harcamalar yaptırmak zorunda bırakabilir.

Ayın ikinci yarısı itibariyle Yükselen Burcunuz üzerinde toplanmaya başlayacak olan gezegenler, başta partneriniz olmak üzere hayatınızda önem verdiğiniz kişilerle daha fazla bir araya gelmenize, onlara vakit ayırmanıza fırsat tanıyacak. 13 Temmuz Dolunay sürecinde işinizle alakalı yapacağınız bir harcamanın geri dönüşünü almanız olası. Sağlığınız ilintili yaptığınız bir girişimin de sonucunu bu tarihlerde alabilirsiniz.

28 Temmuz’ da gerçekleşecek Yeni Ay ise size ticari anlamda yeni bir projeye başlamak için yeşil ışık yakıyor olacak.

12 Temmuz’ da kış aylarındaki yerine geri dönecek olan Satürn ise sizi özel ilişkinizde, partnerinizle olan iletişiminizde görmezden geldiğiniz sorunlarla Ocak 2023’ e kadar yüzleştirmek isteyebilir.

ASLAN BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Temmuz ortasına kadar tüm dikkatinizi kariyeriniz ve işinizdeki gelişme, büyüme fırsatları üzerine odaklıyor olacaksınız.

Ayın ikinci yarısı itibariyleyse sosyal hayatınız, hedefleriniz, birikimleriniz gibi konular merceğiniz altına girecek.

Özellikle 13 Temmuz Dolunay sürecinde çocuğunuz ya da eğitim ilintili bir konuda önemli bir yatırım yapmaya karar verebilirsiniz.

Aynı tarihlerde yer değiştirecek olan Venüs ise aşk hayatınızın canlanmasına aracılık edebilir.

16 Temmuz itibariyle artan harcamalarınız nedeniyle gelir-gider dengenize odaklanmanızda fayda var.

Bu tarihten sonra web üzerinden takip ettiğiniz ya da yurt dışı bağlantılı işleriniz konusunda daha yoğun bir gündeme sahip olacaksınız.

Özellikle 28 Temmuz Yeni Ay süreci yurt dışı bağlantılı yeni bir iş fırsatı yakalamanıza aracılık edebilir.

12 Temmuz’ da kış aylarındaki yerine geri dönecek olan Satürn ise sizi sağlığınız alakalı ihmal ettiğiniz konularla, işinizde üstüne düşmediğiniz olumsuzluklarla Ocak 2023’ e kadar bazı dersler vererek sınamak isteyebilir.

BAŞAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Temmuz’ un ilk yarısında bilgi ve tecrübenizi kullanarak liderlik etmeniz gereken bazı işler üzerinde çalışacaksınız. İşinizde basın, reklam, yurt dışı bağlantılı projelerin yoğunluğu artış gösterebilir.

Ayın ikinci yarısı itibariyle tecrübelerinizi kullanmanız doğrultusunda kurduğunuz bağlantıların kariyerinize canlanma ve yoğunluk getirmesi söz konusu olacak. Yeni bir iş teklifi almanız bile söz konusu olabilir. Bu esnada bazı önemli hedeflerinizi tutturmak için çabalayabilir, sosyal çevrenizle olan iletişiminizi/networkünüzü kariyer hedeflerinize ulaşmak için kullanabilirsiniz.

13 Temmuz Dolunay süreci eviniz, yaşam alanınız, aileniz, arabanız/ taşınmaz mülkleriniz, yatırımlarınız alakalı size nihai bir karar aldırabilir.

Bu tarihte yer değiştirecek olan Venüs de özellikle kariyerinizde iyice sivrilmenize aracılık edecek.

28 Temmuz Yeni Ay süreci kendinize kazançlarınızı değerlendirmek, yatırım yapmak ilintili yeni bir hedef koymanıza aracılık edecek.

12 Temmuz’ da kış aylarındaki yerine geri dönecek olan Satürn ise sizi eğitim konusunda ve çocuklarınızla ilgili yapmanız gerektiği halde ihmal ettiğiniz sorumluluklarınız hususunda Ocak 2023’ e kadar bazı örnek olaylarla sınıyor olacak.

TERAZİ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ayın ilk yarısında komisyon, prim, miras, sigorta, faiz, nafaka gibi dolaylı yoldan elde ettiğiniz kazançlarınız alakalı işlerle meşgul olacaksınız. Hayatınızdaki önemli bir dönüşüm sürecini de bu esnada yürütüyor olmanız son derece mümkün.

Temmuz’ un ikinci yarısı itibariyle yer değiştiren gezegenler dikkatinizi liderlik-yöneticilik yapmanız gereken konular üzerine odaklıyor olacak.

Özellikle 13 Temmuz Dolunay sürecinde yaptığınız bir girişimin, satış faaliyetinin ya da yazılı bir başvurunun sonucunu almanız söz konusu olabilir.

Aynı tarihte yer değiştirecek olan burcunuzun yöneticisi Venüs ise onay bekleyen bir projenizin ya da yurt dışı bağlantılı bir işinizin pozitif şekilde sonuçlanmasına aracılık edecek süreci başlatabilir.

16 Temmuz sonrasında yaklaşık bir ay boyunca kariyer hayatınıza bir hayli yoğun seyrediyor olacak.

Özellikle 28 Temmuz Yeni Ay süreci kariyerinizde yeni bir iş yükünün altına girmenize aracılık edebilir.

12 Temmuz’ da kış aylarındaki yerine geri dönecek olan Satürn ise sizi aileniz, yaşam alanınız, mülkleriniz ve anneniz ilintili yüzleşmekten çekindiğiniz sorunlu konularla Ocak 2023’ e kadar karşı karşıya getirebilir.

AKREP BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Temmuz’ un ilk yarısında aşk hayatınız başta olmak üzere ortaklı projeleriniz, ticaret hayatınız, anlaşma-sözleşme gerektiren işleriniz son derece canlı ve hareketli bir dönemin içerisinden geçecek.

Ayın ikinci yarısı itibariyle komisyon, prim, miras, sigorta, faiz, nafaka gibi dolaylı yoldan elde ettiğiniz kazançlarınız ile alakalı yaşayacağınız gelişmeler sizi bu gelir kaynaklarınızı ilgilendiren bazı hamleler yapmaya itecek.

13 Temmuz Dolunay sürecinde zamanı dolmuş bir ödeme ile ilgilenebilir ya da paranızı sonradan daha fazla kazanç sağlayacağınız bir yatırıma yönlendirebilirsiniz.

Dolunay sürecinde yer değiştirecek olan Venüs bir müddet sizi miras, pirim, yatırım konularında planladığınızdan daha yüksek gelir kazandırma şansı tanıyabilir.

28 Temmuz Yeni Ay sürecinde ise yöneticilik kabiliyetlerinizi, tecrübelerinizi kullanmanız gereken bir görev teklifi ile karşılaşabilirsiniz.

12 Temmuz itibariyle kış aylarındaki yerine geri dönecek olan Satürn sizi kendi kurduğunuz işiniz, yeni girişimler ve satış-pazarlama faaliyetleri ile alakalı eksik yaptığınız, hatalı yürüttüğünüz süreçlerle ilgili sınavlara tabi tutup eksik derslerinizi tamamlatmak konusunda Ocak 2023’ kadar zorlayabilir.

YAY BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ayın ilk yarısında çalışma ortamınızda görev dağılımları, iş arkadaşlarınızla iletişiminiz gibi konuları dikkatle yönetiyor olmanız gerekecek. Ekip olarak başarılı işlere imza atacaksınız.

Temmuz’ un ikinci yarısı itibariyleyse partneriniz, ortaklı işleriniz, ticari hayatınız, yurt dışı bağlantılı projeleriniz ve yazılı anlaşmalar hayatınızda daha fazla ilgi göstermek durumunda kalacağınız konu başlıkları olacaklar.

Tam burcunuz üzerinde gerçekleşecek olan 13 Temmuz Dolunay sürecinde partnerinizin hayatını ilgilendiren önemli bir konu netlik kazanabilir. Beklediğiniz bir anlaşmanın sonucunu da bu tarihlerde alabilirsiniz.

Dolunay ile birlikte yeni yerleşimini yapacak olan Venüs ise bekarlar için yeni bir aşk yaşama potansiyelini arttırırken, herkes için ilişkilerinde romantik ve güzel bir dönemin yaşanmasına aracılık edecek. Venüs sayesinde iş ortamınızda özellikle kadınlardan destek almanızda Ağustos’ un ilk haftasına kadar söz konusu olabilir.

28 Temmuz Yeni Ay sürecinde ise komisyon, prim, miras, sigorta, faiz, nafaka gibi dolaylı yoldan elde ettiğiniz kazançlarınız ve spekülatif yatırımlarınız alakalı yeni bir gelişme ile ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz.

12 Temmuz itibariyle kış aylarındaki yerine geri dönecek olan Satürn Ocak 2023’ ün ortasına kadar Sade Sati sürecinizde maddi konularda almadığınız derslerin tekrar üzerinden geçmek isteyebilir. O sebeple bitçe dengenize bir müddet daha dikkat etmenizde fayda var.

OĞLAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Temmuz’ un ilk yarısında hobileriniz, aşk hayatınız, çocuğunuz ve eğitim ilintili işlerinize vaktinizi ayırırken; ayın ikinci yarısı itibariyle dikkatiniz işinize yöneltiyor olacaksınız. İş arkadaşlarınızla yoğun temas kurmanızı gerektiren bazı yeni gelişmeler, iş sorumlulukları gündeminizi işgal edebilir.

13 Temmuz Dolunay sürecinde web üzerinden takip ettiğiniz ya da yurt dışı bağlantılı bir iş konusunda sonuç aşamasına gelebilirsiniz.

Dolunay ile birlikte yeni yerleşimini yapacak olan Venüs ise sağlığınız ilintili hem bakım, hem güzellik konulu bazı girişimlerde bulunmanız için sizi teşvik edebilir.

28 Temmuz Yeni Ay sürecinde partneriz alakalı önemli bir gelişme yaşayabileceğiniz gibi yeni bir ticari anlaşama-sözleşme yakalama şansına da sahip olabilirsiniz.

12 Temmuz itibariyle kış aylarındaki yerine yani Yükselen Burcunuzun tam üzerine geri dönecek olan Satürn Ocak 2023’ ün ortasına kadar size ve en yakınınızdaki kişilere ne olacağı belli olmayan, gidişatını kestirmekte zorlandığınız konularda önemli netleşmeler-tamamlanmalar yaşatmak isteyebilir.

KOVA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ayın ilk yarısında eviniz, yaşam alanınız, anneniz ve aileniz ile ilgili sorumluluklarınızı yerine getirirken; ikinci yarısı itibariyle dikkatinizi aşk hayatınıza, çocuklarınıza, hobilerinize ve eğitim ilintili işlere yöneltmeye başlayacaksınız. Özellikle 13 Temmuz itibariyle Ağustos’ un ilk haftalarına kadar romantik etkiler, aşk-ilişki potansiyeliniz çok yüksek seyredecek.

13 Temmuz Dolunay sürecinde sosyal çevrenizden bir arkadaşınız ya da kardeşinizle alakalı bir konunun çözümlenip, tamamlandığına şahitlik edebilirsiniz. Dolunay esnasında beklediğiniz bir para da elinize geçebilir.

28 Temmuz Yeni Ay sürecinde ise iş ortamınız, çalışma arkadaşlarınızla ilgili yeni bir proje üzerinde çalışmaya başlamanız söz konusu olabilir.

12 Temmuz itibariyle kış aylarındaki yerine geri dönecek olan Satürn Ocak 2023’ ün ortasına kadar size genel anlamda yaşattığı talihsizlikler konusunda biraz rahat nefes aldırıyor olacak. Bu süreç harcamalarınızı kontrol altına alıp, birikim yapabilmeniz için size fırsat yaratabilir. Ayrıca hayatınızdan çıkartmak istediğiniz kişi ve alışkanlıklarınızla da bu dönemde yüzleşmeniz söz konusu olma ihtimaline sahip.

BALIK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Temmuz’ un ilk yarısında yeni başlayan girişimler, yazılı evraklar, satış-pazarlama faaliyetleri gibi alanlarda günlük hayat koşuşturmacanız çok yoğun seyredecek.

Ayın ikinci yarısı itibariyle ise dikkatinizi ailenize, annenize ve ev-yaşam alanınız üzerine vermeye başlayacaksınız.

13 Temmuz Dolunay sürecinde kariyeriniz ilintili yürüttüğünüz önemli bir çalışmanın sonuna gelip, proje finalizasyonu gerçekleştirebilirsiniz.

Aynı gün yer değiştirecek olan Venüs ise önünüzdeki günlerde yeni bir ev, araba, ev eşyası gibi bir yatırım yapma niyetine sizi sokabilir.

28 Temmuz Yeni Ay süreci ise hobileriniz, çocuğunuz ya da aşk –eğitim hayatınız alakalı bir konuda yeni bazı kararlar alarak uygulamaya başlamanıza aracılık edebilir.

12 Temmuz’ da kış aylarındaki yerine geri dönecek olan Satürn ise sizi Ocak 2023’ e kadar kariyerinizde eksik bıraktığınız sorumluluklarınızla yüzleştirme çabasına girebilir.

Sevgilerimle,

©Hint Astroloğu

30 Haziran 2022

Paylaş