TEMMUZ 2022 VEDİK ASTROLOJİSİ TÜRKİYE YORUMLARI

Temmuz ayı Türkiye haritası üzerinde yer değiştirecek gezegenlerin, önemli noktaları tetiklemesi açısından, bir hayli hareketli ve sıcak gelişmeleri ard arda getirme potansiyeline sahip.

Şu anda gökyüzündeki genel tabloya Vedik Astrolojisi/Sideral Zodyak açısından bakacak olursak:

Rahu Koç Burcu içerisinde Türkiye’ nin 11. Evinde;

Ketu Terazi Burcu içerisinde Türkiye’ nin 5. Evinde;

Jüpiter ise Balık Burcu içerisinde Türkiye’ nin 10. Evinde seyretmekteler.

Bunlar sabit halde olan ve çok uzun müddet de yerlerini değiştirmeyecek, ağır hareketli gezegenlerimiz.

Temmuz ayına özel olarak ise Venüs, Merkür Güneş ve Satürn’ ün yapacağı hamleler ayın rengini ve Türkiye gündemini belirliyor olacak.

Satürn’ den başlayalım zira Hint Astrolojisine göre 12 Temmuz itibariyle Oğlak Burç kuşağına geri dönüp; 17 Ocak 2023 tarihine kadar burada kalacak olan gezegen; son derece uğursuz bir gökyüzü yerleşiminin en önemli bacaklarından birisini oluşturacak.

12 Temmuz Satürn’ ün Oğlak’ a geri dönüşü ile birlikte; sonrasında Vedik Astrolojisine göre Yengeç Burç kuşağına giriş yapan her gezegen, çok zorlu enerjilere zemin hazırlayan “Kare Görünüm” ün tamamlayıcısı olacak.

Bu “kare görünüm” ün özellikle Koç-Yengeç-Terazi ve Oğlak Burç kuşaklarında oluşumu; Türkiye haritası açısından genellikle hem ekonomik, hem de afetler için zorlayıcı enerjileri ortaya çıkartmakta.

Örneğin 17 Ağustos, 12 Kasım depremleri böyle bir kare görünüm içerisinde gerçekleşmiş, ardından da ekonomik olarak Türkiye’ yi zorlu bir yola sokmuştur.

Temmuz ayında 16’ sı itibariyle Yengeç Burcunun içerisine girecek olan Merkür ve Güneş gezegenleri ile bahsettiğim  “Kare Görünüm” enerjisi tetiklenmiş olacak.

(31 Ağustos tarihine değin de bu yerleşimler sonrasında Venüs’ ün de ziyareti ile etkin kalacak.)

Hemen öncesindeki 13 Temmuz Dolunay ve 28 Temmuz Yeni Ay süreci bilhassa deprem, sel, toprak kayması gibi doğal felaketler açısından tehlikeli oluşumlar sergilemekte.

13 ve 28 Temmuz tarihlerine yakın günler(+/-5), ülkemizde yaşanmış daha önceki deprem haritaları dikkate alındığında, bilhassa riskin arttığına işaret etmekteler.

Tutulmalar, Yeni ve Dolunay fazları -diğer malefik yerleşimler de gerekli koşulları sağlamışlarsa eğer- maalesef ülke haritamızda yüksek derecede negatif enerji üreten potansiyelleri tetiklemekteler.

Özetlersek:

Temmuz ayının ilk haftasından sonra, Ocak 2023’ e kadar Türkiye haritası üzerinde potansiyel deprem enerjisi maalesef yine aktif hale gelmektedir. 31 Ağustos’ a kadar “kare görünüm” sebebiyle yükselen risk, sonrasında Retro hareketine başlamak için yavaşlayacak olan Mars nedeni ile tekrar canlanıyor olacaktır.

Ancak elbette ki aşağıdaki klasik hatırlatmamı da tekrar etmeden geçmek istemiyorum:

“Bir depremin Astroloji ile -oluşma potansiyelinin yükseldiği riskli zamanları- işaret etmek mümkündür. Ancak kesin olarak şu tarihte ve şu yerde bir depremin gerçekleşeceğini söylemek şu anki tüm dünya üzerindeki astroloji bilgi seviyesi ile mümkün değildir. Zaten öyle olabilseydi, tüm depremler önceden astroloji ile tespit edilip, önlemi alınıyor olurdu.”

Şimdi gelelim gezegen geçişlerinin yoğun şekilde hissedileceği Türkiye’ nin 11., 12.,1.,8. ve 2. Evlerinin Temmuz ayı içerisindeki durumlarına.

Artık yazılarımı takip edenlerin çoğu biliyorlar ki; Türkiye’ nin 8. Evinin içerisine Retro Plüton’ un yanına 12 Temmuz’ da kendisi de Retro yaparak geri dönecek olan Satürn; ekonomimiz, halkın satın alma gücü ve refahı açısından hiç de iyi bir yerleşim gerçekleştirmemekte.

Zaten bunun böyle olduğunu Ocak 2020 itibariyle bizzat yaşayarak ülkece deneyimledik.

Ocak 2020 itibariyle Satürn; ardından da Şubat 2020’ de Plüton Türkiye’ nin 8. Evine yerleştiler.

Döviz, faiz gibi spekülatif kalemler üzerinden (8. Evin konuları) tam karşıdaki, ekonomimizi gösteren 2. Evimizi adeta yıkıma uğrattılar.

Bu 2 malefik gezegenin enerjilerinin nasıl açığa çıktığına uzun vadede hep beraber şahit olduk.

12 Temmuz itibariyle tekrar bir araya geliyorlar. Bu kısım için bence daha fazla yorum yapmaya gerek yok.

Ancak Temmuz ayına özel; 16’ sı itibariyle Güneş ve Merkür’ ün Retro Satürn ve Plüton kavuşumunun tam karşısına geçecek olması; devlet otoritesi tarafından ekonomik verilerin düzeltilmesi için ayın ikinci yarısı itibariyle yine bazı tedbirlerin alınmaya çalışılacağını göstermekte.

Yeni ekonomik uygulamalar, zamlar, vergilendirmeler söz konusu olabilir.

Özellikle 28 Temmuz Yeni Ay sürecinde -Mars ve Jüpiter görünümleri de dikkate alındığında- güç gösterisine dönebilecek bazı tedbirlerin hızlıca alınmasına şahitlik edebiliriz.

Uranüs, Rahu ve Mars’ ın 11. Evimizdeki geçen aydan beri devam eden birlikteliği ise Temmuz ayında da bozulmayacak.

Dolayısıyla belediyeler, belediye başkanları, halk hareketleri, milletvekilleri, hazine, yasama kurumları alakalı haberler, şok edici gelişmeler, bu kurumlarla/olaylarla/kişilerle alakalı güç gösterileri, restleşmeler ile gündemimiz bir hayli hareketli zamanlar yaşayabilir.

Güçlü mevkilere, isimlere sahip kimselerden, belediye başkanları, milletvekilleri, bakanlardan hiç beklemediğimiz sert bazı açıklamalar duyabilir, hareketler görebiliriz.

Uranüs, Rahu ve Mars’ ın lider karakterli, düşünmeden hareket etmeyi seven Koç Burcu içerisindeki bu kavuşumu Temmuz ayı içerisinde iyice güç kazanacağından şok edici gelişmeleri Haziran ayına kıyasla çok daha şiddetle tetikleyebilir.

Şimdi gelelim geçtiğimiz ay da bahsettiğim ve öngördüğüm şekilde gerçekleşen sırların, gizli örgütlerin, suçluların, web tabanlı aktivitelerin, dış borcun, mültecilerin, insan haklarının, hastanelerin, bakımevlerinin bulunduğu Vedik Astrolojisine göre Boğa Burcu’ na düşen 12. Evimizdeki hareketliliğin getireceği neticelere…

Öncelikle Türkiye’ nin 12. Evi; Temmuz ayının 13’ üne kadar Venüs tarafından işgal edilmeye devam edecek.

Bu da skandal açıklamaların web üzerinden 13 Temmuz’ a kadar gelmeye devam edeceğini göstermekte.

Venüs’ ün bu evdeki varlığı; zenginleri, ünlüleri, aşk mevzularını da bu girdabın içerisine her an çekebilir vaziyete sokmaktadır.

Kısacası sırlar ortaya dökülürken, işin magazinsel yansımalarını da görme potansiyeline sahip olabiliriz.

Venüs’ ün ayın 13’ ü itibariyle Hint Astrolojisine göre Türkiye haritasının Yükseleni üzerine, İkizler Burcu’ na yerleşmesi ülke gündemini biraz da olsa yumuşatma eğilimi verebilir.

Kadın ve çocuklarla ilintili sorunların tekrar gündeme gelmesini gerektirecek bazı olayların yaşanması da Venüs’ ün bu transiti ile mümkündür.

Aynı tarihte yani 13 Temmuz’ da Türkiye’ nin 7. Evi içerisinde gerçekleşecek olan Dolunay süreci ise Türkiye’ nin dış ülkeler ile olan diyaloglarında önemli bir sürecin tamamlanmasına, beklenen bir kararın sonuçlandırılmasına aracılık edebilir.

Bu Dolunay ile birlikte Türkiye’ nin dış dünya ile iletişiminin hız kazanması da mümkün olan enerjiler arasındadır.

Merak ettiğiniz kavramlar için: “Kısa Bilgiler” Bölümüne bakabilirsiniz.

Geçtiğimiz Ayın etkileri için: HAZİRAN 2022 VEDİK TÜRKİYE YORUMLARI

Sevgilerimle,

©Hint Astroloğu

1 Temmuz 2022

Paylaş