TEMMUZ 2021 VEDİK BURÇ YORUMLARI

Vedik Astrolojisine göre Temmuz 2021, Haziran ile kıyaslandığında son derece sakin gökyüzü enerjilerine sahip diyebiliriz.

Uzun zamandır gezegenlerin üzerimizde oluşturduğu devinim bizleri bir hayli yorgun düşürmüş olduğundan, yaklaşan tatil ve yaz döneminde bu iyi bir haber sayılabilir.

Elbette bu durum Türkiye haritası için geçerli değil. Maalesef o cephede majör konular açısından değişen önemli bir enerji yok.

Burçlar açısından Hint Astrolojisine göre Temmuz ayında gezegenlerin yapacakları hareketlere tek tek bakacak olursak:

Öncelikle geçtiğimiz aylarda Gerileme/Retro hareketlerine başlayan Satürn Oğlak, Jüpiter ise Kova Burcu içerisindeki yerlerini korumaktalar.

“Ay BurcuYay, Oğlak ve Kova olanlar açısından Satürn’ ün geçmişte yaptıkları hataları önlerine getirme ve ders alınmasını isteme etkisi, Satürn’ ün Retro’ su sebebi ile hala devam etmekte.

Ayrıca Satürn’ ün Retro’ sundan Yükselen Oğlak’ lar “Yükselen Üzerinden Satürn Transiti” ve Ay Burcu Koç, Yengeç ve Terazi olanlar ise Kandaka Sati nedeni ile daha fazla etkilenmekteler.

Rahu ve Ketu ise Boğa-Akrep aksı üzerindeki yerleşimlerini korumaktalar.

Geriye kalan gezegenlerin hareketleri ise sırası ile şöyle olacak:

Hint Astrolojisine göre Merkür 7 Temmuz itibariyle yöneticisi olduğu ve kuvvetli çalıştığı İkizler Burcu içerisine geçiş yapacak.

Uzun süredir sıkıntı çıkardığı konularda artık daha rahat kendini ifade edebildiği bir burç içerisinde yerleştiğinden hızlı bir düzelmeyi bize hayatlarımızda yaşatma potansiyeline sahip.

Halledemediğimiz, çözüm bekleyen konuları akıllıca ele alarak ve iletişim yeteneklerimizi kullanarak sonuca ulaştırmaya çalışmamızın tam zamanıdır.

16 Temmuz itibariyle Güneş Yengeç Burcu içerisine geçmiş olacak.

Burada hâlihazırda bulunan Mars ve Venüs’ ün yanına katılacak.

Güneş’ in Mars ile etkileşimi –tam karşıdan Satürn’ ün de gözetiminde olduğu için- hayatlarımızda duygusal öfke patlamalarının, kişisel algılama ve tepki verme enerjisinin yükseliş göstereceğine işaret etmekte.

Mars’ ın Aslan Burcu içerisine kayacağı 20 Temmuz tarihine kadar: Yengeç, Aslan, Terazi, Oğlak ve Kova Yükselenlere sahip olanların tepkilerini kontrol etmeye çalışmalarında fayda var.

Bilhassa özel ilişkilerinizde “beklentim buydu ama sen yapmadın” tarzında suçlayıcı olan tavırlarınız aşırıya kaçma eğilimi gösterebilir.

Yine Vedik Astrolojisine göre 17 Temmuz tarihinde Aslan Burcu’ na geçmiş olan Venüs Aslan, Kova ve Koç Yükselenler için bu tarihten itibaren güzellik, yaratıcılık, estetik ve aşk anlamında destekleyici enerjiler yansıtıyor olacak.

20 Temmuz itibariyle Aslan Burcu içerisinde Venüs’ ün yanına katılacak olan Mars, özellikle yukarıda saydığım Yükselenler adına yeni başlayan ilişkilerde tutku ve romantizm etkisini iyice körükleyebilir.

Ancak Aslan Burcu işin şov tarafını sevdiğinden, akıl ve mantık süzgecinizin her daim uyanık olmasını tavsiye ederim.

Hint Astrolojisine göre Temmuz’ un Yeni Ay süreci 10’ unda İkizler Burcu içerisinde; Dolunay’ ı ise 24’ ünde Yay Burcu içerisinde gerçekleşiyor olacak.

Yukarıda aktardığım Temmuz 2021 gökyüzü gezegen hareketlerinin (Hint Astrolojisine göre hesaplanarak bulunmuş) Ay ve Yükselen Burçlara göre etkilerini aşağıda bulabilirsiniz…

*** Her zaman olduğu gibi sayfamda yayınlanan burç yorumlarının Batı Astrolojisi gezegen konumları ile hiçbir alakası olmadığını, tamamen Hint/Vedik Astrolojisi disiplini içerisinde aktarıldığını hatırlatmak isterim.

Dolayısı ile Batı Astrolojisine göre hesaplanmış olan Güneş’ in konumuna/doğum tarihinize göre “hangi burç” olduğunuzun, yukarıdaki yorumlarla hiçbir ilişkisi yoktur.

Örnek: Batı Astrolojisine göre Balık olan birinin sayfamdaki Balık Burcu etkilerini okuması, yanlış yönlenmesine, yanlış yorumları okumasına sebebiyet verecektir.

Hint Astrolojisine göre hesaplanmış olan Yükselen ve Ay Burcunuza göre yazıları değerlendirmelisiniz.

(Hint Astrolojisinde Burçlar doğum tarihinize göre hesaplanmaz! Örneğin 10 Ağustos tarihinde doğan bir kişi Aslan Burcu değildir!)

Merak ettiğiniz kavramlar için: “Kısa Bilgiler” Bölümüne bakabilirsiniz.

KOÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Seyahat etmek, sosyalleşmek, uzun süredir bir araya gelemediğiniz akraba ve arkadaşlarınızla vakit geçirmek Temmuz ayının sizin açınızdan en önemli aktiviteleri olacak. Ayrıca yazılı evraklar, başvurular ilintili işlerinizi de özellikle 10 Temmuz Yeni Ay sürecinde ele almak isteyebilirsiniz. Tatil ilintili yapmak istediğiniz bir girişim de bu sıralarda sizi meşgul edebilir. Ay boyunca aileniz, eviniz, yatırımlarınız gibi konularda da hareketli gelişmeler yaşanacak. Miras, faiz, prim, ikramiye gibi gelirlerinizle alakalı konular da bu ay hızlı sonuçlar üretebilir. Ayın ikinci yarısı itibariyle eğlence, tatil, bakım, güzellik, kendinize iyi gelecek şeyler yapmak isteğiniz son derece yüksek olacak. Ayrıca 17 Temmuz sonrasında aşk, romantizm, flört adına da yükselen burcunuz Venüs’ ün desteğini alıyor olacak. Bu nedenle özel hayatınızda romantik anlamda bir hareketlilik yaşayabilirsiniz. Ay sonunda gerçekleşecek olan Dolunay süreci ise kariyeriniz alakalı beklediğiniz bir haberin netleşmesine, uzun süredir takip ettiğiniz bir konunun sonuçlanmasına aracılık edebilir.

BOĞA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Temmuz ayı tüm dikkatinizin maddi durumunuz ve finansal konular üzerinde yoğunlaşması ile şekillenecek. Yatırımlarınızdan elde ettiğiniz kazançlar, elinizdeki parayı değerlendirmek adına yapacağınız girişimler konusunda hayli fazla kafa yoruyor olacaksınız. Özellikle 10 Temmuz Yeni Ay süreci ile birlikte yeni bazı finansal kararlar alıp, harekete geçebilirsiniz. Ayın ikinci yarısı itibariyle seyahat, sosyalleşme, görüşmediğiniz akraba ve dostlarınızla bir araya gelmek adına güzel fırsatlar yakalayabilirsiniz. Ayrıca tüm Temmuz boyunca hem iş hem de özel hayatınızda etrafınızla iletişiminiz, insanlarla görüşmeniz bir hayli yoğun seyrediyor olacak. Ay ortasından itibaren aileniz ile daha fazla zaman geçirebileceksiniz. Ay sonuna doğru evinize bir eşya alma, hatta ev-araba gibi yeni bir yatırım girişiminde bulunma motivasyonunuz yüksek olabilir. 24 Temmuz Dolunay süreci ise onay beklen bir işiniz, aile büyükleriniz, öğretmenleriniz, yöneticiniz ya da babanız ilintili bir konunun netleşmesine aracılık edebilir.

İKİZLER BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay temponuz hayatınızın her alanında oldukça yoğun seyrediyor olacak. Ayın ilk haftalarında kurduğunuz kontaklar doğrultusunda yeni başlayacağınız işler art arda size yeni girişim şansları yaratabilir. 10 Temmuz Yeni Ay sürecinde ticari anlaşma, ortaklık gibi bir fırsat yakalayabilirsiniz. Genel olarak maddi anlamda bereketli, iletişim faaliyetleri açısından yoğun bir dönem geçireceksiniz. Ancak harcamalarınızın da bir o kadar fazla olma ihtimali yüksek. Özellikle ayın 20’ sine kadar aniden çıkan bir masraf kalemi ile bütçeniz sarsılabilir. Ayın ikinci yarısı itibariyle sosyal hayatınız, akraba ve dostlarınıza ayırdığınız zaman artmaya başlayacak. Gezi, eğlence ve hobileriniz için zaman yaratabileceksiniz. Satış-pazarlama, iletişim faaliyetleri ile uğraşanlar açısından da Temmuz’ un ikinci yarısı çok daha etkin işler başardıkları bir dönem olacak. 24 Temmuz Dolunay süreci ise miras, komisyon, prim, spekülatif kazanç gibi konularla alakalı bir işinizin neticelenmesine aracılık edebilir.

YENGEÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Geçtiğimiz ay başlayan harcamalarınızdaki artış, bu ay da devam ediyor olacak. Temmuz ayında yalnız kalıp kafa dinleme, derinlemesine araştırma gerektiren konulara odaklanma gibi alanlarda başarılı çalışmalar yapabileceksiniz. 10 Temmuz Yeni Ay süreci yurt dışı ya da web üzerinden takip ettiğiniz yeni bir iş fırsatını gündeminize taşıyabilir. Ay ortasına kadar güzellik ve aşk ilintili konularda yaptığınız girişimler olumlu sonuçlanma etkisini devam ettiriyor olacak. Ayın ikinci yarısı itibariyle ise dikkatinizi maddi konulara yöneltiyor olacaksınız. Gelirlerinizde ve yaptığınız işlerde yükselen bir trend yakalayabilirsiniz. Özellikle dolaylı olarak elde ettiğiniz faiz, miras, prim gibi kaynaklardan elinize geçen paralarda bir artış yaşayacaksınız. Ancak aynı oranda harcamalarınızın da artış gösterme eğilimine karşı dikkatli olmalısınız. 24 Temmuz Dolunay süreci ise ortaklı işleriniz, ticari hayatınız ve partneriniz alakalı bir konunun netleşmesine aracılık edebilir.

ASLAN BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Temmuz ayında sosyal çevreniz ile olan iletişiminiz, hedeflediğiniz şeyleri yapmak ve birikimlerinizi değerlendirmek ile ilgili konularda son derece hareketli bir süreç yaşayacaksınız. Uzun süredir bir araya gelmediğiniz insanlarla iletişim kurmak adına destekleniyorsunuz. Yeniden temas kurduğunuz insanlardan yeni iş potansiyelleri elde etme şansına da sahip olacaksınız. 10 Temmuz Yeni Ay sürecinde bir yatırımınız ya da hedefiniz ile ilgili önemli bir adım atabilirsiniz. Ayın ikinci yarısı itibariyle para çıkışlarınızda yavaş yavaş azalma trendi içerisine gireceksiniz. 17 Temmuz itibariyle ise romantizm, aşk konularında Venüs’ ün desteğini almaya başlayacaksınız. Bekarlar açısından yeni bir ilişki yaşama potansiyeli de söz konusu olabilir. Ayrıca güzellik ve bakım faaliyetleri anlamında da bu tarihten sonrasında harekete geçebilirsiniz. 24 Temmuz Dolunay süreci ise işiniz, iş arkadaşlarınız, iş ortamınız, sağlığınız alakalı bir konunun netleşmesine aracılık edebilir.

BAŞAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay kariyeriniz, iş hayatınızda üstünüz konumunda olan kişiler olan iletişiminiz hayatınız açısından çok ön plana çıkacak. 10 Temmuz Yeni Ay süreci size işinizde ilave bir sorumluluk getirebilir. Hatta yeni bir iş teklifi almanız da söz konusu olabilir. Tüm odağınızı ve dikkatinizi Temmuz boyunca iş ilintili konulara yönelteceksiniz. Ayın ikinci yarısı itibariyle hedefleriniz, amaçlarınız ve sosyal hayatınız üzerine yoğunlaşmaya başlayacaksınız. Uzun süredir ayrı kaldığınız insanlarla bir araya gelme, kopan ilişkilerinizi tazeleme şansı yakalayabilirsiniz. Temmuz ayında gelirleriniz iyi durumda seyrederken, 17 Temmuz itibariyle lüks harcamalar konusunda aşırıya kaçarak bütçenizin dışına çıkma riskine sahipsiniz. 24 Temmuz Dolunay süreci ise eğitim, sanat, sahne, yaratıcılık isteyen işlerle uğraşanlar açısından uzun süredir emek verdikleri bir projenin tamamlanmasına aracılık edebilir.

TERAZİ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Temmuz boyunca hayatınızda otorite-karar veren konumunda bulunan yönetici, baba, öğretmen, amir gibi insanlarla yoğun bir iletişim trafiği içerisinde olacaksınız. Onay bekleyen bazı işleriniz de bu ay gündeminizde önemli bir yer işgal edebilir. 10 Temmuz Yeni Ay sürecinde ise bu kişiler ilintili gelişen yeni bir durumu değerlendirmeye almanız gerekebilir. Ayın ikinci yarısı itibariyle kariyerinizde daha emin adımlarla ilerleme şansını elde edeceksiniz. 17’ si itibariyle biraz daha sosyal ilişkiler ve çevre odaklı faaliyetler ile meşgul olma olasılığınız var. Aynı zamanda bir yatırım fırsatı yakalayarak, birikimlerinizi karlı şekilde kullanmak amacı ile de hareket edebilirsiniz. 24 Temmuz Dolunayı ise size aileniz, bir mülkünüz ilintili konuda netleşme yaşatıyor olacak.

AKREP BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay dolaylı olarak elde ettiğiniz miras, komisyon, prim, faiz gibi gelirleriniz alakalı pek çok faaliyette bulunmak, insanlarla görüşmeler yapmak durumunda kalabilirsiniz. Ek gelir elde etmek adına akıllıca kararlar almak açısından avantajlı bir dönemden geçiriyor olacaksınız. 10 Temmuz Yeni Ay süreci bu konularla ilgili gelişen yeni bir durumu değerlendirmenizi gerekli kılabilir. Ayın ikinci yarısı itibariyle hayatınızda otorite konumunda bulunan kimselerin takdirlerini işitme şansına sahipsiniz. Ayrıca yine aynı tarihlerden itibaren kariyerinizde hızla olumlu gelişmeler yaşıyor olacaksınız. Yeni teklifler alabilir, bu teklifler karşısında kararsızlıklar yaşayabilirsiniz. 24 Temmuz Dolunay süreci ise kardeşiniz, kuzeniniz ya da yakın dostlarınızdan biri ile ilgili önemli bir konunun netleşmesine aracılık edebilir. Yaptığınız bir girişimin sonucunu da bu dönemde alabilirsiniz.

YAY BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Temmuz boyunca ticari konular, anlaşmalar, ortaklık mevzuları gibi meseleler hayatınızda çok ön plan çıkıyor olacak. Ayrıca partneriniz ile olan iletişiminizde de bir yoğunluk yaşayacaksınız. Kariyeriniz ilintili bir değişiklik teklifi de alabilirsiniz. Özellikle 10 Temmuz Yeni Ay süreci hayatınızda işiniz açısından rüzgarın ne tarafa doğru eseceği konusunda belirleyici olacak. Ayın ikinci yarısı itibariyle komisyon, prim, faiz gibi dolaylı gelirlerinizle alakalı kazançlar elde etme olasılığına daha fazla sahipsiniz. Aynı dönemde amirlerinizin takdirini toplayabilir, yüklendiğiniz iş sorumluluklarınızda genişlemeler yaşayabilirsiniz. Ayın ikinci yarısı aile büyüklerinizle çözüm bekleyen bazı konuları da gündeme taşımak açısından fırsatlar sunabilir. 24 Temmuz Dolunay süreci ise parasal olarak sonuç beklediğiniz bir konuda biraz zorlanarak da olsa size netleşme sağlayacak.

OĞLAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Temmuz ayında iş arkadaşlarınız ile yoğun bir iletişim trafiği içerisinde olacaksınız. Düşmesini beklediğiniz temponuz aksine yükselerek devam ediyor olacak. Özellikle yöneticilerinizin sizden beklentilerinde artış yaşayabilirsiniz. İstenen işleri yetiştirmekte zorlanabilirsiniz. 10 Temmuz Yeni Ay süreci ekibinize yeni bir sorumluluk verilmesi ya da aranıza yeni bir çalışanın katılması gündemini ortaya getirebilir. Ayın ikinci yarısı itibariyle partnerinizin kariyeri ilintili konular da ilişkinizde önemli bir yer sahibi olmaya başlayacak. Bu durum özellikle ilişkinizdeki uyumu arttırıp, daha sıcak bir ilişki kurmanıza olanak tanıyabilir. Ayrıca prim, miras, komisyon gibi kazançlarınız açısından da daha bereketli bir sürece adım atmış olacaksınız. 24 Temmuz Dolunay süreci ise tam burcunuz üzerinde gerçekleşeceğinden kendinizi biraz hassas ve duygusal olarak hızlı tepki vermeye yatkın bir ruh hali içerisinde bulabilirsiniz. Dolunay sizi yakından ilgilendiren bir anlaşma konusunda da sonuç almanıza aracılık edebilir.

KOVA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay uzun süredir gerçekleştirmek istediğiniz tatil için iyi bir fırsat yakalayabilirsiniz. Arkadaşlarınızla görüşmek, hobilerinize vakit ayırmak ve eğlenmek için yakaladığınız her fırsatı değerlendirmeye çalışmalısınız. 10 Temmuz Yeni Ay süreci eğitim, sanat, danışmanlık gibi alanlarda çalışanlar için yeni iş bağlantıları kurmak adına güzel başlangıçlar yaratabilir. Ayrıca çocuğunuz ilintili yeni bir durum hakkında karar vermek zorunda da kalabilirsiniz. Ayın ikinci yarısı itibariyle sağlığınız, iş arkadaşlarınız ile olan ilişkileriniz daha fazla gündeminizde yer tutmaya başlayacak. Ayrıca 17’ sinden itibaren yeni bir ilişki hayatınızdaki yerini alabilir ya da sizden hoşlanan birinin ilgisini fark edebilirsiniz. Süregelen ilişki sahipleri ise partnerleri ile daha duygusal ve yakın iletişim kuruyor olacaklar. 24 Temmuz Dolunay süreci bir süredir harcama yapmak konusunda kararsız kaldığınız bir konu hakkında karara varmanızı sağlayacak.

BALIK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Temmuz ayında aileniz, anneniz ve yakın akrabalarınız ile yoğun bir iletişim trafiği içerisinde olacaksınız. Bazı birikimlerinizin değerlendirilmesi, ev-araç gibi sahip olduğunuz taşınmazların kullanımı hakkında kararlar vermeniz gerekebilir. 10 Temmuz Yeni Ay sürecinde bu konularla alakalı gelişen yeni bir durum hakkında adım atmak zorunda kalabilirsiniz. Ayın ikinci yarısı itibariyle kendinize zaman ayırmak, eğlenmek, hobilerinizle uğraşmak için daha hevesli olacaksınız. Ayrıca sağlığınız ve estetik bakımınız için de bazı girişimlerde bulunabilirsiniz. İşleriniz de Temmuz’ un ikinci yarısında daha hareketli ve kazançlı bir trend içerisinde seyredecek. 24 Temmuz Dolunay süreci ise hedeflediğiniz, arzu ettiğiniz ve daha önceden harekete geçmiş olduğunuz bir konunun sonuçlanmasına aracılık edebilir.

Sevgilerimle

©Hint Astroloğu

29 Haziran 2021

Paylaş