TEMMUZ 2021 VEDİK ASTROLOJİSİNE GÖRE TÜRKİYE ETKİLERİ

Türkiye Haziran ayında Hint Astrolojisine göre 12. Evi üzerinde yaşanan Güneş Tutulmasından sonra, Temmuz ayına –yine bu evinin de içinde yer aldığı gezegenlerin birbirlerine göre kare yerleşim yaptıkları– zor bir etkileşim içerisinde adım atmakta.

Vedik Astrolojisine göre Temmuz ayına yukarıda bahsettiğim “kare yerleşim” 3,6,9 ve 12. Evlerimizin temsil ettiği konular üzerinden ciddi bir vurgu yapıyor olacak.

Ardından gelen zorlu enerji ise elbette ekonomi ve finans piyasalarını temsil eden 2 ve 8. Evlerimiz içerisinde karşılıklı çok sert etkileşim yapan Plüton, Satürn ve Mars, Güneş arasında yaşanacak.

Temmuz ayının genel konu başlıkları bu evlerin içerisinde adeta ortamı savaş alanına çevirmeye niyetli gezegenlerin kavgası ile şekillenecek diyebiliriz.

Şimdi sırası ile gezegenlerin Vedik Astrolojisine göre yapacağı hareketlere ve Türkiye haritası üzerindeki etkilerine bakalım…

İkizler Burcu içerisinde 7-25 Temmuz arasında Merkür ikamet ediyor olacak.

Eş zamanlı olarak 16 Temmuz’a kadar Güneş’ de kendisi ile birlikte bu noktada bulunacak.

İkizler Burcu Sideral Zodyak/Hint Astrolojisine göre Türkiye’ nin bizzat kendisini gösteren Yükselen Burcuna, 1. Evine denk gelmekte.

Merkür ve Güneş’ in İkizler Burcu kuşağı ziyaretleri boyunca:

Türkiye’ nin siyasi olarak ön plana çıktığı, isminin çokça anıldığı, dış dünya ile ilişkilerinin gündeme geldiği, toprak bütünlüğümüz, egemenliğimiz ve komşularımızla olan ilişkilerimiz, jeopolitik konumumuz sebebi ile ülkemizin siyasi arenada İsminin sıklıkla anıldığı bir süreç yaşamamız olası gözükmektedir.

Dış dünya ile olan ilişkilerimiz 3.6.9 ve 12. Evlerimiz üzerinde sıkışan kare görünüm içerisindeki gezegenler nedeni ile de ciddi bir alarm sinyali vermektedir.

Hakkımızda yürütülen davalar, terörist aktiviteler, özgürlük-adalet-hukuk kavramlarının durumu, gizli-yasa dışı örgütler ile iktidar ilişkileri, ortaya çıkan sırlar-skandallar, sağlık politikalarımız, komşu devletlerle olan ilişkilerimiz, dış borçlarımız gibi konular kare etkileşim içerisinde bulunan gezegenler sebebi ile gündeme vurgu yapmak istemektedirler.

Davalık olduğumuz konular, dış ülkelerle anlaşmazlık yaşadığımız mevzular iktidarı ve ülkemizi bir hayli yorma potansiyeline sahiptir.

Özellikle bu durum ayın ikinci yarısı itibariyle, 17 Temmuz’ da Venüs, 20 Temmuz’ da ise Mars Aslan Burcu içerisine geçtikten sonra Eylül ayına kadar uzun müddet gündemimizi meşgul edebilir.

Aslına bakılacak olursa Mars’ ın Yengeç Burcu içerisindeki bir süredir devam eden keyifsiz seyri ve yanındaki Venüs’ ün 14 Temmuz’ da; kendisinin ise hemen ertesi gün Gandanta/Boğulma derecelerine ulaşması ile birlikte ayın 25’ ine kadar tam bir zirve yapabilir.

Mars’ ın Temmuz ortasında iyice zayıflaması: Başta ekonomimiz, sonrasında ise komşularımız, gazeteciler, basın kurumları, iletişim araçları, ulaşım ilintili konularda ciddi sıkıntılar doğurma şansına sahiptir.

Bu başlıklar ilintili despot, kavgacı, çirkin ve öfkesi çok ön plana çıkan olaylara şahit olabiliriz.

Sanat, basın-haber-yazar-medya, eğitim dünyası alakalı önde gelen kişilerin karıştıkları bazı skandallar gün yüzüne çıkabilir.

10 Temmuz’ da tam Yükselen Burcumuz üzerinde gerçekleşecek olan Yeni Ay süreci konunun hangi sorun ile alakalı olduğunu bize gösterecektir diye düşünmekteyim.

Ayrıca kare görünüm ve Mars’ ın gökyüzündeki rahatsız konumu; yangınlar, patlamalar, ekstrem sayılacak iklim olayları ve deprem gibi konuları da maalesef tetikleme potansiyeline ciddi şekilde sahiptir.

Temmuz- Ağustos-Eylül aylarının neredeyse tamamını içeren bu “kare görünüm” enerjisi bütün bir yaza damgasını vuracağı için tek tek potansiyel teşkil eden günleri -en azından bu ayki yazımda- işaret etmeyi gerekli görmemekteyim.

Şimdi gelelim Türkiye haritasının en güncel meselesine!

Uzun süredir aktardığım gibi maalesef ekonomik koşullar ve halkın finansal durumu -aslında esas konu 11. Evimiz içerisindeki Uranüs ve 8. Evimiz içerisindeki Satürn nedeni ile Türkiye’ nin gelir durumudur- Temmuz/Ağustos aylarının da insanlarımız için en can alıcı nokta olmaya maalesef devam edecektir.

Önümüzdeki 2 ay boyunca gelir yaratmak, cebimize giren para ile ilgili alanda geçiş yapacak gezegenler ekonomik refah ile ilintili sorunları birer birer gözler önüne sermeye niyetli gözükmektedirler.

Ayrıca bu gezegen geçişleri Yengeç Burcu içerisinde gerçekleşeceğinden, toplumda bazı kesimden ailelerin ciddi boyutta iyi olan finansal durumları ile olmayanların arasındaki dengesizlik ilintili konular halkın daha fazla tepki verdiği olayları gündeme getirebilir.

Ekonomik, vergisel ve zam anlamında bazı düzenlemeler -özellikle iş, finans dünyası ilintili- 24 Temmuz Dolunay sürecinde yeniden yapılandırılmaya, ele alınmaya çalışılsa dahi Satürn ve Plüton’ un Türkiye ekonomisi üzerindeki uzun vadeli kıskacı göz önünde bulundurulduğunda denize düşen damla misali pek fayda edeceğe benzememektedir.

16 Temmuz itibariyle Yengeç Burcuna adım atacak olan Güneş, ekonomi ilintili bazı demokratik sayılamayacak kararların, baskıların, düzenlemelerin tepeden inme şekilde uygulamaya alınmasını gündeme getirme riskini de taşımaktadır.

Plüton, Satürn ve Güneş arasındaki ayın ikinci yarısı itibariyle gerçekleşecek karşıtlık liderler arası zıtlaşmalara da Ağustos ortasına kadar zemin hazırlayabilir.

Aynı tarafta yer aldığını düşündüğümüz insanların ters düşmesine şahitlik edebiliriz.

Güneş’ ten hemen sonra Satürn ve Plüton’ un karşısına 25 Temmuz itibariyle Merkür yerleşiyor olacak.

Bu enerji değişimi ile birlikte, liderler arasındaki zıtlaşmadan sonra bu sefer de aşırı uçtaki fikirlere sahip insanlar arasındaki ağız dalaşına varan kavgalara şahitlik edebiliriz.

Uranüs, Satürn ve Mars arasındaki sert bakışma; uçak kazaları, havacılık, elektrik ilintili sıkıntılar anlamında da riskler içermektedir.

Son olarak kare görünüme dahil olan 6. Evimizin pandemi ilintili kısmına değinmek istiyorum.

Yasakların kalkması, aşılama vs derken, daha olumlu bir sürece adım attık diye düşünmeye başlamak istediğimizin farkındayım.

Ancak Mars’ ın Aslan Burcu içerisine ineceği 20 Temmuz tarihinden itibaren, halk sağlığını gösteren 6. Evimizi de içerisindeki sorun çıkartan Ketu ile birlikte gözetimde tutmaya başlayacağını unutmamız gerekiyor.

Yaz aylarında Covit bizlere biraz rahat nefes alma fırsatı verecek olsa bile Ekim itibariyle Mars’ ın Terazi Burcuna adım atar atmaz kısıtlamaları temsil eden 12. Evimizi de -en negatif 8. Görünümünü ile- aktif hale getireceğini aklımızdan çıkarmamız gerekiyor.

Kişisel hayatlarınızda tedbiri elden bırakmamayı unutmayın.

Pandeminin tamamen bitişinden bahsetmek için henüz çok erken…

Merak ettiğiniz kavramlar için: “Kısa Bilgiler” Bölümüne bakabilirsiniz.

Geçtiğimiz ayın yazısı : HAZİRAN 2021 VEDİK ASTROLOJİSİNE GÖRE TÜRKİYE YORUMLARI

Sevgilerimle

©Hint Astroloğu

1 Temmuz 2021

Paylaş