TEMMUZ 2020 VEDİK ASTROLOJİSİNE GÖRE BURÇ YORUMLARI

Temmuz ayına Ay Tutulması enerjisi ile birlikte hızlı bir giriş yapacağız.

5 Temmuz tarihinde Vedik Astrolojisine göre Yay Burcu içerisinde Retro Jüpiter ve Merkür’ ün kıskacı altında yaşanacak olan bu tutulma enerjisi bize sonuç aldıracağı konularda biraz uğraştırıp, zorlayarak etkilerini aktaracak.

Sonuçlanacağı belli olan konunun aksaklıklarla karşılaşması, sürecin uzun sürmesi gibi Retro kaynaklı etkilerle boğuşmak zorunda kalabiliriz.

Örneğin prensipte anlaşılan bir işin imza süreci, evrak alışverişleri, beklediğimizden çok daha uzun sürebilir ve biz bugün-yarın olmasını beklediğimiz işin sorunlarını ayıklayarak sonuca zorlu şekilde ulaşabiliriz.

Olgunlaşan meyvenin dalından düştüğünü göreceksiniz ancak yere varması ağırlaştırılmış bir film karesi gibi zaman alıyor olacak.

Hint Astrolojisine göre Mars, geçtiğimiz ay yerleştiği Balık Burcu içerisinde rahatsız seyrine tüm Temmuz boyunca devam ediyor olacak.

Buradaki yerleşimi olur olmaz konulara, alınganlık yapıp pasif-agresif – tavırlar sergilemeye eğilimli insanları daha da tahammülsüz hale getirecek.

12 Temmuz itibariyle İkizler Burcu içerisindeki Retro’ sunu bitirecek olan Merkür ise hayatımızda bozduğu, arıza yaptırdığı, işlemleri yavaşlattığı konularda durumu toparlamamız ve düzelmemiz anlamında şans tanıyacak.

Yanlış anlaşıldığımız konularda kendimizi daha doğru ifade etmek adına Temmuz ayının ikinci yarısı son derece destekleyici enerjilere sahip olacak.

Zira Merkür yöneticisi olduğu burç içerisinde çok güçlü enerjiler yayarak bizi destekleyecek.

Temmuz’ un ikinci yarısı itibariyle akıl ve zekamıza daha fazla güvenerek hamleler yapabiliriz.

Venüs ise Temmuz ayına bir süredir ikili ilişkilerde, sanat, estetik konularında yarattığı sorunlara son vererek giriş yapıyor.

Üstelik de Vedik Astrolojisi’ ne göre bulunmaktan çok hoşlandığı Boğa Burcu içerisinde kalmaya devam ederek.

Estetik, yaratıcılık, sanat, güzellik, kadınlar ilintili işlerle uğraşanlar açısından uzun süredir beklenen olumlu enerji gökyüzünde en sonunda kendini gerçekleştirmiş olacak.

Bu meslek dalları ile alakalı çalışanların destekleyici bu enerjiyi kullanmalarında fayda var.

Ayrıca Venüs’ ün Retro sürecinde zarar görmüş aşk ilişkilerini toparlamak anlamında da bu enerji düzeltici etkiler verecektir.

Ancak kendimizi en doğru şekilde ifade etmek için Merkür Retro’ sunun da bittiği ayın ikinci yarısını beklemekte fayda var.

Temmuz ayının Yeni Ay süreci 20’ sinde Hint Astrolojisine göre Yengeç Burcu içerisinde gerçekleşiyor.

Retro Satürn gölgesinde kalacak olan bu Yeni Ay süreci adım attığımız konularda, girişimlerde sebat ederek ilerlemek gerekliliğinin altını çizmekte.

Diğer gezegenlerin yerleşimlerinde ise geçtiğimiz aya kıyasla sadece Güneş’in 16 Temmuz’ da Yengeç Burcu’ na geçişine şahitlik edeceğiz.

Tutulma enerjisi ile şekillenecek olan Temmuz ayının, yaz sıcaklarının da bastırması ile birlikte Corona Virüsü ile ilgili bir rehavet yaratma olasılığını düz gitmeye başlayacak olan Merkür ve Venüs’ ün pozitif enerjilerini de hesaba katarak yüksek görmekteyim.

Ancak bu yazıyı okuyanlar için bir kez daha belirtmek istiyorum ki; bizim Corona/Pandemi sürecinden çıkış ile ilgili ışığı görmeye “başlamamız” için gökyüzünden öncelikle Jüpiter’ in kendisine gelmesini beklememiz gerekiyor.

Venüs ve Merkür’ ün kendilerini toparlamaları –Retro’ larını bitirmeleri- bize şu anda sadece bir yanılsama vermekte.

Jüpiter’ in kendini toparlamaya “başlaması” ise Eylül ayını bulacak…

Daha ayrıntılı bilgi için “CORONA Virüsü ve Önümüzdeki Günler…” yazısına ulaşabilirsiniz.

Yukarıda aktardığım Temmuz 2020 gökyüzü gezegen hareketlerinin (Hint Astrolojisine göre hesaplanarak bulunmuş) Ay ve Yükselen Burçlara göre etkilerini aşağıda bulabilirsiniz…

*** Her zaman olduğu gibi sayfamda yayınlanan burç yorumlarının Batı Astrolojisi gezegen konumları ile hiçbir alakası olmadığını, tamamen Hint/Vedik Astrolojisi disiplini içerisinde aktarıldığını hatırlatmak isterim.

Dolayısı ile Batı Astrolojisine göre hesaplanmış olan Güneş’ in konumuna/doğum tarihinize göre “hangi burç” olduğunuzun, yukarıdaki yorumlarla hiçbir ilişkisi yoktur.

Örnek: Batı Astrolojisine göre Balık olan birinin sayfamdaki Balık Burcu etkilerini okuması, yanlış yönlenmesine, yanlış yorumları okumasına sebebiyet verecektir.

Hint Astrolojisine göre hesaplanmış olan Yükselen ve Ay Burcunuza göre yazıları değerlendirmelisiniz.

(Hint Astrolojisinde Burçlar doğum tarihinize göre hesaplanmaz! Örneğin 10 Ağustos tarihinde doğan bir kişi Aslan Burcu değildir!)

Yani hem Yükselen, hem de Ay Burcunuzu okumalısınız…

Merak ettiğiniz kavramlar için: “Kısa Bilgiler” Bölümüne bakabilirsiniz.

KOÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Aybaşında yaşanacak Ay Tutulması, sizi yükseköğrenim, farkındalık ve kendinizi geliştirmek adına aldığınız eğitimler, amiriniz pozisyonunda bulunan kişiler, öğretmenleriniz, aile büyükleriniz alakalı sonuç almayı beklediğiniz konularda noktayı koymanıza yardım edecek şekilde çalışabilir. Özellikle Temmuz ayının tamamında bu konularla çok yakından ilgileniyor olacaksınız. Bu ay kendinize katkı sağlamak, kendinizi dinlemek, biraz dinlenmek ve ara vermek anlamında çok istekli olacaksınız.  Yalnız kalma, insanlardan uzaklaşma arzularınız da tüm yaz ayları boyunca sizi meşgul edecek. Ancak artan masraflar ve harcamalar buna çok fırsat vermeyebilir. Adım atıp, yeni girişimlerde bulunmak istediğiniz konuları Merkür Gerilemesinin biteceği ayın ikinci yarısına bırakmanızda fayda var. 20 Temmuz Yeni Ay sürecinde ise yeni bir araç-ev-arazi gibi konuda yatırım yapmak kararı alabilirsiniz. Parasal olarak Temmuzda rahat bir dönem geçireceksiniz. Ancak yatırım yaptığınız, birikimlerinizi değerlendirdiğiniz alanda uzun vadeli olarak işlerin ters gitmesi durumunda ne gibi çıkar yolları bulabileceğiniz, riski nasıl azaltacağınız konusunda da analizinizi yapıp kararınızı vermeye çalışın.

BOĞA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

5 Temmuz Ay Tutulması ile birlikte sonuç almayı beklediğiniz komisyon, prim, miras, faiz gibi gelirlerinizle alakalı ard arda gelişmeler yaşayabilirsiniz. Daha önce yatırımını yaptığınız ve beklediğiniz bir paranın gelirinin de elinize geçmesi bu ay içerisinde mümkün olabilir. Venüs’ ün konumu sebebi ile bu ay kendinize vakit ayırıp bakım, güzellik faaliyetlerinde bulunmak için son derece uygun bir dönemden geçmektesiniz. Ayrıca ilişkileriniz konusunda da güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. Özellikle bekarlar, Temmuz ayında yeni bir ilişkiye adım atmak anlamında destekleniyor olacaklar. Elinize geçmesini beklediğiniz, değerlendirmek istediğiniz paralar ile ilgili Merkür’ ün retrosunu bitirdiği, ayın ikinci yarısını beklemeniz daha uygun olacaktır. 20 Temmuz’ da gerçekleşecek olan Yeni Ay süreci eğitim, basın-yayın, yurt dışı ilintili konularda yapacağınız yeni girişimler için sizi destekliyor olacak. Ancak otorite konumu ilintili beklediğiniz onaylar konusunda titiz davranmalı, işlerinizi şansa bırakmamalısınız. Sosyal çevreniz, yakın arkadaşlarınız ile iletişiminizde bazı alınganlıklar ve gergin konu başlıklarının açılması canınızın sıkılacağı gelişmeleri tetikleyebilir.

İKİZLER BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ayın hemen başlangıcında yaşanacak Ay tutulması sizi ortaklıklarınız, evliliğiniz, taahhütlü ilişkiniz, ticari anlaşmalarınız konularında sonuç aldıracak şekilde etkileyecek. Uzun süredir kafanızda bulunan konuların çözüme ulaşması açısından etkili bir Tutulma süreci deneyimleyeceksiniz. Ancak ticari kararlar anlamında riskten uzak hamleler yapmanız faydanıza olacaktır. Gerileyen Merkür özellikle yatırımlar, para değerlendirmesi konularında dikkatli olmanız gerektiğiniz, yanılabileceğinizi gösteriyor. Ayın ikinci yarısı ve özellikle de 20 Temmuz Yeni Ay süreci finansal yatırımlar konusunda karar vermek, yeni girişimlerde bulunmak açısından daha uygun enerjilere sahip. Venüs’ ün yerleşimi ise sizin çalışmaktan ziyade tatil-eğlence odaklı bir ay geçirme isteğinde olacağınızı göstermekte. Fakat Temmuz ayının tamamında giderleriniz, bütçenizin üzerine çıkma eğiliminde olacağı için henüz cebinize girmemiş paraların harcamasını yapmak konusunda 2 kez düşünmenizde fayda var. Kariyeriniz açısından stresinizi yönetmekte zorlanacağınız, üzerinizde baskı kurulduğunu hissettiğiniz bir süreç deneyimleyebilirsiniz.

YENGEÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Birlikte çalıştığınız kişiler, düşman ve rakipleriniz, sağlığınız, işinizi yapış şekliniz, çalışma arkadaşlarınız ile ilgili gelişmeler bu ay yaşanacak 5 Temmuz Ay Tutulması sürecinde sizi bir hayli zorlayacak. Özellikle rakipleriniz tarafından ortaya atılacak konulara Temmuz ayının tamamında dikkat kesilmelisiniz. Düşmanca yürütülen faaliyetlerin bu Tutulma ile farkına varıyor olabilirsiniz. Merkür Retrosu’ nun ay ortasında bitişi ile birlikte dinlenmek, kendi başınıza kalmak, harcamalarınızı kontrol altına almak için daha rahat girişimlerde bulunabileceksiniz. Yurt içi seyahatler anlamında da ay ortasından sonra girişimlerde bulunabilirsiniz. 20 Temmuz’ da tam burcunuz üzerinde oluşacak Yeni Ay süreci sizi biraz karamsarlığa, ilişkiniz ilintili gelişen yeni durumlara karşı daha tepkili davranmaya itebilir. Ayrıca ticari işlemlerinizde de ortaya çıkan yeni durumlar karşısında zorlanabilirsiniz. Temmuz ayının tamamında bazı iş ve özel sorunlarla uğraşmak zorunda kalsanız bile uzun zamandır gerçekleştirmek istediğiniz planlarınızı yürürlüğe koymak, finansal durumunuzu düzeltmek için gereken fırsatlara sahip olacaksınız. Ancak bu ay hayatınızda otorite, öğretmen, üst, yaşça büyük konumdaki kişilerle olan diyaloglarınızda kurduğunuz iletişim hızla münakaşaya dönüşebilir. Mümkün olduğunca stres yaratacak konuları dillendirmemeye çalışın.

ASLAN BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Eğitim, eğlence, tatil, medya-sanat ilintili konularda uzun süredir beklediğiniz girişimleri yapmak anlamında 5 Temmuz tarihinde yaşanacak olan Ay Tutulması size harekete geçmek için gerekli sebepleri veriyor olacak. Çocuk sahibi olanlar için bu Tutulma, onların hayatları ile ilgili önemli bir kararın alınmasını da getirebilir. Özel ilişkinizde tüm Temmuz ayı boyunca yaşanacak sıcak gelişmeler sizi bir başka aşamada ilişkinizi devam ettirmeye itebilir. İşinizde Temmuz ayı boyunca kazanmak istediğiniz ivmeyi yakalamakta biraz zorlanacaksınız. Bilhassa çalışma arkadaşlarınız ile aranızdaki sorunlar iyice büyüyebilir. Ancak Venüs’ ün konumu sebebi ile kariyer hayatınızda başta yöneticileriniz olmak üzere herkesin takdirini toplayacaksınız. Biraz gergin ve alıngan bir ruh hali içerisinde olsanız da Temmuz ayı kariyeriniz açısından olumlu gelişmelerle sona erecek. Özellikle ay ortası itibariyle daha rahat bir zihin ile hedeflerinize odaklanabilirsiniz. 20 Temmuz Yeni Ay süreci harcamalarınız, hayatınızdan çıkarmak istediğiniz önemli bir ayrıntı konusunda sizi harekete geçmeye itebilir. bu ay özellikle ateş-iltihap gibi sağlık sorunlarına ve ayaklarınız ilintili problemlere dikkat edin.

BAŞAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

5 Temmuz Ay Tutulması ile birlikte bu ayın tamamında aileniz, eviniz, taşınmazlarınız ile ilgili konularda önemli gelişmeler yaşamaya başlayacaksınız. Satmak istediğiniz bir araç/ yeriniz varsa; Temmuz ayında konu ile ilgili hareketli bir süreç yaşayabilirsiniz. Ancak elinize geçen parayı değerlendirmek anlamında acele etmemeli, Merkür Gerilemesinin son bulacağı ayın ikinci yarısını beklemelisiniz. 20 Temmuz Yeni Ay süreci size yeni bir hedef doğrultusunda şekillenecek yatırım aksiyonu getirebilir. Eğitim, eğlence, tatil, medya-sanat ilintili konularda çalışanlar açısından ilerleme kaydetmek noktasında aşırı çaba gösterildiği taktirde başarı söz konusu olacak. Ancak Venüs’ ün yerleşimi size kariyerinizde önemli atılımlar yapma imkânını da bu ay için tanımakta. Bilhassa zeka ve pratikliğinizin ön plana geçtiği hamleleriniz sizi yöneticileriniz nezdinde başarılı kılabilir. Mars’ ın tam karşıt Burcunuzda yer alması nedeni ile başta özel ilişkiniz olmak üzere, stres seviyenizi kontrol etmekte her türlü iletişiminizde bu ay da zorlanamaya devam edeceksiniz. Önemli diyaloglarınızı ayın ikinci yarısına bırakmakta fayda var.

TERAZİ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Aybaşında yaşanacak Ay Tutulması sizi yeni başlangıçlar, girişimler, seyahat planları ve sosyal çevreniz ile ilgili konularda yol ayrımına getiriyor olacak. Ortamınızı değiştirmek ile ilgili bir niyetiniz varsa bu ay içerisinde karar alıp, uygulayabilirsiniz. Akrabalarınız ilintili bir süredir çözüm bekleyen konular da bu Tutulma sürecinde anlaşma seviyesine gelebilir. Uzun süredir beklediğiniz imza, yazışma gibi bir durum da çözüme kavuşabilir. Süregelen ilişkinizde bu ay uyumlu ve huzurlu süreç geçireceksiniz. Komisyon, prim, miras, faiz gibi gelirlerinizle alakalı beklediğiniz olumlu bir haberi de bu ay içerisinde almanız olası etkileriniz arasında. Ay ortasında gerilemesini bitirecek olan Merkür ve hemen ardında 20 Temmuz’ da yaşanacak Yeni Ay süreci sizi üstlerinizin de dahil olduğu kariyeriniz ilintili bir konu üzerinde çalışmaya itebilir. Ancak işiniz ile ilgili süreçleri yönetirken ekip arkadaşlarınıza karşı bu ay boyunca daha anlayışlı olmaya çalışmanızda fayda var.

AKREP BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

5 Temmuz Ay Tutulması, para-finansal işleriniz ile ilgili bir süredir sonuç beklediğiniz, çözülmesi gereken bir meselenin sonuçlanmasına aracılık edecek. Tüm Temmuz ayı boyunca ekonominizi ilgilendiren konularda hızlı kararlar almadan, enine boyuna düşünerek adım atmalısınız. Merkür Gerilemesinin son bulacağı ayın ikinci yarısı ek/ekstra gelirleriniz hakkında karar almak açısından daha uygun bir dönem sunmakta. 20 Temmuz Yeni Ay süreci sizi yükseköğrenim, farkındalık ve kendinizi geliştirmek adına aldığınız eğitimler, amiriniz pozisyonunda bulunan kişiler, öğretmenleriniz, aile büyükleriniz alakalı konularda yeni bir başlangıç yapmaya itebilir. Yükseleninizin tam karşısında yer alan Venüs sebebi ile bu ay dikkatinizi çoğunlukla özel ilişkinize yönelteceksiniz. Ortaklı projeler üzerine çalışanlar açısından da güzel gelişmeler yaşanabilir. Bekarların bu ay yeni bir ilişkiye adım atmaları ile ilgili potansiyeller de yükseliyor olacak.

YAY BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Tam Yükseleniniz üzerinde gerçekleşecek Ay Tutulması nedeni ile Temmuz ayını son derece hareketli bir şekilde geçireceksiniz. Uzlaşmanız gereken konular, özel ilişkiniz, ticari ortaklıklarınız bu ay hepsi süzgecinizden geçip karara bağlanmak zorunda. Bu konularda ve kendiniz ile alakalı kararlarda taviz vermeden hareket ediyor olmanız gerekecek. Geleceğinizi şekillendirecek kararları da bu ay içerisinde alıyor olabilirsiniz. Ay ortası itibariyle gerileme hareketini bitirecek olan Merkür size kariyeriniz ile alakalı haber almayı beklediğiniz bir konunun neticesini getirebilir. 20 Temmuz’ da yaşanacak Yeni Ay süreci ise hedeflediğiniz ve gelir yollarınızı, sosyal çevrenizi alakadar eden bir konuda yeni bir girişim yapmanıza fırsat verecek. Bu ay iş hacminizin genişlemesi, büyümesi ve yeni iş fırsatları yakalama anlamında gökyüzü tarafından destekleniyor olacaksınız. Eviniz, mülkleriniz, araçlarınız ilintili bir tadilat işi ile ilgilenmeniz bu ay içerisindeki potansiyel etkileriniz arasında. Ancak aile bireylerinizle aranızdaki diyaloglar hızla gerginleşme eğiliminde olacak. Verilen tepkileri şahsi algılamamaya çalışın.

OĞLAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Kayıplar, harcamalar, izolasyon gibi konuları temsil eden eviniz üzerinde yaşayacağınız 5 Temmuz Ay Tutulması sizi bilinçaltınıza ittiğiniz bazı problemlerle yüzleşmek zorunda bırakabilir. Ayrıca harcamalarınızı ilgilendiren bazı radikal kararlar almak zorunda kalabilirsiniz. Dostlarınızdan biri ile su yüzüne çıkmayı bekleyen bir problem sebebi ile yollarınızın ayrılması da söz konusu olabilir. Merkür Gerilemesinin bitişi ile birlikte iş hayatınızda önü tıkanmış olan pek çok konunun çözülmeye başladığına şahitlik edeceksiniz. 20 Temmuz Yeni Ay süreci ise ticari bir anlaşmanın imzalanmasına, yeni bir ortaklık yapmanıza aracılık edebilir. Bekarlar içinse bu ay yeni bir ilişkiye adım atmak anlamında destekleyici enerjiler söz konusu. Sosyal hayatınız Temmuz itibariyle canlanıyor olacak. Ancak özellikle kardeşiniz, kuzenleriniz ile olan iletişiminizde fazla alıngan algılamaya eğilimli olacaksınız. Bu sebeple gerginlikten uzak diyaloglar kurmaya çalışın.

KOVA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

5 Temmuz Ay Tutulması hayatınızdaki hedefleriniz ve gerçekleştirmek istedikleriniz üzerinde sizi tekrar düşünmeye ve yeni kararlar almaya sevk edecek. Bu Tutulma süreci sosyal çevrenizde önemli bir konu hakkında taviz vermeden duruş sergilemeniz konusunda da sizi zorlayabilir. Beklediğiniz önemli bir hedefin gerçekleşmesi, sonuca bağlanması açısından da önemli bir aşamayı Temmuz ayı içerisinde aşmış olacaksınız. Gelir-gider dengenizi zorlamamak, daha minimal bir hayat sürmek arzunuz bu ay da kafanızı kurcalayan meselelerden bir tanesi. Merkür Retro’ sunun ay ortası itibariyle bitmesi sizi eğitim, eğlence, tatil, medya-sanat ilintili konularda bir süredir beklettiğiniz planlarınızı devreye almanız açısından destekliyor olacak. 20 Temmuz Yeni Ay Süreci ise çalışma ortamınız, ekibiniz ile ilgili yeni bir girişimde bulunmanıza aracılık edebilir. Mülk edinme, araba alma, yatırım yapma gibi konularda tüm Temmuz ayı boyunca destekleniyor olacaksınız. Ayrıca eviniz ile ilgili dekorasyon çalışması yapmak, yeni eşyalar satın almak gibi konularda olumlu sonuçlar elde etme şansına sahipsiniz. Sadece bütçenizin dahilinde girişimlerinizi gerçekleştirmeniz gerekiyor.

BALIK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Temmuz ayı 5’ inde gerçekleşecek olan Ay Tutulması enerjisi sizi kariyer hayatınızda radikal değişimler yapmaya itebilir. Çalıştığınız yerde terfi-görev değişikliği gibi bir proje ile muhatap olabilirsiniz. Hayatınızda evlenmek de dahil olmak üzere her türlü statü değişikliklerine bu Tutulma süreci ile birlikte adım atma potansiyeline sahipsiniz. Ancak Temmuz ayında en büyük dikkati kariyerinize yöneltmenizde fayda var. Zira çalışma ortamınızda yöneticilerinizin sizden beklediği kararlı ve ayrıntıları irdeleyen tavrınız en büyük başarı kaynağınız olmaya aday durumda. Merkür Retro’ sunun ay ortası itibariyle bitişi sizi eviniz, arabanız ya da mülkleriniz ilintili çözüm bekleyen konuları halletmeye sevk edecek.  Özellikle arızalı, bakım gerektiren eşyalarınızı elden geçirebilirsiniz. 20 Temmuz Yeni Ay süreci ise eğitim, eğlence, tatil, medya-sanat ilintili konularda sizi daha aktif girişimler yapmaya teşvik edecek. Geçtiğimiz aylara nazaran çok daha aktif ve sosyal ortamlara katıldığınız, dost – akrabalarınızla bir araya sık geldiğiniz bir ay geçireceksiniz. Yazılı beklediğiniz anlaşmaların da pozitif sonuçlanma potansiyeli bu ay yükselmiş olacak. Ancak Temmuz ayında başta özel ilişkiniz olmak üzere yakın çevrenizle ilişkilerinizde biraz fazla alıngan bir tavır sergileme potansiyeline sahip olduğunuzu unutmadan, kendinizi fazla germeden diyaloglarınızı yürütmeyi unutmayın.

Sevgilerimle

©Hint Astroloğu

1 Temmuz 2020

Paylaş