TEMMUZ 2019 VEDİK ASTROLOJİSİNE GÖRE TÜRKİYE ETKİLERİ

Uzun süredir takip edenlerin bildiği gibi yazılarımda bahsettiğim, Tutulma sürecinin yaşanacağı Temmuz ayı gelip çatmış bulunuyor.

Tutulma süreçleri, kişisel hayatlardan çok daha büyük ölçüde, ülkelerin harita enerjilerini etki altında bırakırlar.

2 Temmuz 2019 tarihinde gökyüzünde “Tam Güneş Tutulması” nı yaşayacağız.

Hint Astrolojisi ne göre bu Tutulmanın gökyüzü adresi: İkizler Burcu içerisinde, Aridra Takımyıldızında, “3. Pada” da gerçekleşiyor olacak.

(Hint Astrolojisinde her takımyıldız/nakshatra kendi içinde 4 ayrı parçaya bölünür. Bunların her birine de Pada adı verilir.)

İkizler Burcunu tanımlarken kullanılan; yenilikçi, meraklı, kâşif, teknolojiye meraklı, iletişimci gibi tanımların Hint Astrolojisinde en fazla örtüştüğü kısım bu Pada’ ya aittir.

Çünkü Aridra Takımyıldızı’ nın 3. Pada’ sı teknoloji, iletişim, elektrik, bilimsel gelişmeler ve yeni icatlarla çok yakından ilişkilidir.

Ayrıca Güneş Tutulmasının içerisinde gerçekleşeceği Aridra Takımyıldızı, hizmetini tamamlanmış konuların sonunu üzücü olaylarla getirmesiyle de ünlüdür.

Genel olarak Aridra Takımyıldızı içerisinde tetiklenen gezegen enerjileri, toplumları üzücü şekilde etkileyen, gözyaşı getiren olaylara sebep olurlar.

Tüm bu bilgileri topladığımızda Güneş Tutulması’ nın içinde yaşanacağı astrolojik adrese göre dünya üzerinde gerek ekstrem hava koşulları, gerek teknolojik aksaklıklar sebebi ile insanlık ve toplumlar açısından üzücü olayların vukuu bulabileceği riskini göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Başta hava ulaşımı olmak üzere tüm ulaşım araçları ilintili can sıkıcı gelişmeler olabilir. Uçak kazaları yaşanabilir.

Her türlü iletişim ve ulaşım aracı, bilgisayarlarla ilintili işler, teknolojik aletler sorun çıkarmaya bu ay pek çok açıdan meyilli olacak.

Bu Tutulmayı ayrıca daha zor ve tehlikeli kılan ise tam karşıdan aldığı sert Retro Plüton ve Satürn Görünümleri olacak.

Bu iki gezegenin –yanlarında Ketu’ da bulunmakta-  birlikteliği daha uzun müddet devam edecek ve dünya üzerinde patlamalar, volkan faaliyetleri, yangınlar, depremler, savaş gibi konuları canlı tutmaları son derece olası etkiler arasında.

Evet! Maalesef savaş gibi ya da çok ciddi yaptırımlar ile kutuplaşan enerjilere şahitlik etme olasılığımız bulunuyor.

Bu etki, bir şekilde, dünya arenasında söz sahibi olan güçlerin sağduyularını kullanarak yaz aylarındaki Tutulma sürecinde atlatılabilse bile! Maalesef yükselen risk, bir sonraki; yani 2019 sonunda yaşanacak 2. Tutulma süreci ile yine tetiklenecek.

Aralık 2019 – Mart 2020 süreci dünya için çok dikkatle geçilecek sınavlara işaret etmekte.

Bu yazdıklarım tüm dünya için geçerli etkiler.

Türkiye özelinde Güneş Tutulmasına baktığımızda ise “Yükselen” imiz ile bu Tutulmanın tam kavuşum yaptığını, iç içe geçtiğini görüyoruz.

Bu da dünya üzerinde gelişen sıcak olayların Türkiye gündemini de fazlası ile etkileyebileceğini göstermekte.

Yani Türkiye yaşanan olayların uzaktan seyircisi olmak yerine, bir şekilde bizzat içerisine çekilme potansiyeline sahip.

Haziran’ ın 2. Yarısı itibariyle girdiğimiz Tutulma süreci, Ağustos başına kadar bizi etkisi altında tutmaya devam edecek.

Bu süreç içerisinde gökyüzünde yerleşen neredeyse tüm gezegenler gerilimi arttırmaya yönelik şekilde çalışacaklar.

Güneş Tutulması döngüsünün tamamlayıcısı Ay Tutulması ise 16 Temmuz’ da Vedik Astrolojisine göre Yay Burcu içerisinde Uttarashada Takımyıldızı’ nın “1. Pada” sında gerçekleşecek.

Uttarashada Takımyıldız olarak güç kazanma amacını güder.

Aksiyona geçendir.

Liderleri temsil eder.

Kalıcı izler bırakmak peşindedir.

Bu da dünya üzerinde güç kazanma adına atılacak adımların bu Ay Tutulması ile tetikleneceğini gösteriyor.

Özellikle maddi – ekonomik olarak güç kazanma arayışında olan ülkelerin hamlelerini bu Tutulma süreci ile birlikte gözlemleyebiliriz.

Çünkü Ay Tutulması’ nın içinde gerçekleşeceği Uttarashada Takımyıldızı’ nın “1. Pada”sı hedeflenen maddi başarıyı elde etmek için çalışmaya çok yatkındır.

Ülkeler arasında yaşanacak gerginliklerin kaynağı siyasi anlaşmazlıklar gibi gözükse de altındaki esas sebep muhtemelen tamamen ekonomik kaygılara ve ekonomik olarak daha güçlü bir yer edinmeye yönelik olacaktır.

Yükselen Burcumuz olan İkizler’ in yöneticisi konumundaki Merkür’ ün tam da Tutulma süreci içerisinde Retro hareket yapıyor oluşu Temmuz ayını Türkiye açısından daha da zorlu kılmaktadır.

Çünkü doğru kararlar doğrultusunda, doğru hamleleri, doğru zamanda yapmak, başta Yükselen Yöneticisi olmak üzere bunca Retro giden gezegen varken pek mümkün gibi gözükmemektedir.

Tüm bu yükselen enerjiler içerisinde Mars’ ın Yengeç Burcu içerisindeki debil/düşüş pozisyonunda yerleşmesini, yanında da Retro Merkür’ ün ona eşlik edeceğini unutmamak gerekiyor.

Zira Jüpiter de Akrep Burcu içerisinde Retro yaptığından, sular ve denizler ile ilgili problemler de yaşanma riski dünya üzerinde artıyor olacak.

Su grubu burçlarda sıkıntılı ikametlerine devam eden gezegenler sebebi ile denizler ilgili sorunlar, fırtına, sel, su baskını, taşmalar gibi konular hem ülkemizde hem de dünyada gündemde olacaktır.

Mars ve Güneş gezegenlerinin Yengeç Burcu içerisindeki birlikteliği de yaz aylarında sıkıntılı bazı doğa olaylarının yaşanmasına sebebiyet verebilir.

Şimdi tüm bunların Türkiye haritası üzerinde Hint Astrolojisine göre hangi alanlara iz düşüm yaptığına bakalım:

2 Temmuz Güneş Tutulması: Türkiye’ nin Yükselenin’ in tam üzerinde gerçekleşecek ve tam karşıdaki 7. evin konularından: Yani dış ülkelerle ilişkilerimiz, ticaretimiz, yazılı anlaşmalarımız ile bize etkisini hissettirecek. Yabancı ülkelerle aramızda zıtlaşmalar yaşanabilir.

2-3 Temmuz Ay – Merkür Yer değişimi: Türkiye’ nin 1 ve 2. Evlerinin lordlarının/yöneticilerinin yer değiştirmesi ekonomik konuların gündemde olacağını, ekonomi ve yetkilileri ilintili bazı beyanların gelebileceğini göstermekte.

7 Temmuz -1 Ağustos, Merkür İstasyon ve Gerilemesi: 7 Temmuz itibariyle Ağustos başına kadar Merkür Türkiye’ nin 2. Evi içerisinde gerileme/Retro hareketini yapacak. Para piyasalarında inişli – çıkışlı etkiler, para piyasaları ilintili kullanılan teknolojik araçlarda arızalar, hacklenmeler, sistemlerin bozulması gibi etkiler yaşanabilir.

8-9 Temmuz Ay – Merkür Yer Değişimi: Bu sefer 2 ve 4. Evler arasında yaşanacak olan bu değişim toprak ya da su kaynakları, denizler ilintili bir sorunun ekonomik sonuçlar üretebileceğini, sel-su baskını ya da başka toprak ilintili bir olayın, ekonomik etkileri olabileceği potansiyeline işaret etmekte.

1-13 Temmuz arası Merkür ve Mars çok yakın derecelerde bulunması: Hazine, maliye, ekonomi ilintili konularda, yetkilerde ani kararlar, aksiyonlar değişimler gerçekleşebilir. Ayrıca lider konumundaki, öne çıkan kişilerden öfkeli bazı beyanlar gelmesine de bu yerleşim sebep olabilir.

16 Temmuz Ay Tutulması: Dış ülkelerle ilişkilerimizi temsil eden evin içerisinde çok sert kavuşumlarla yaşayacağımız bu tutulma süreci, Yurt dışı ilişkilerimiz bazında sıkıntılı bir süreci tetikleme potansiyeline sahip. Türkiye yeni kararlarla, yeni hamlelere imza atıyor olabilir.

1-17 Temmuz Venüs – Güneş Yanık Sınırlarında: Harcamalar, çıkışlar, hapishaneler, hastaneler, teröristler, gizli örgütler gibi konuları temsil eden evimizin yöneticisi konumundaki Venüs gezegeninin pek de sağlıklı olmayan yerleşimi nedeni ile bu konuları ilgilendiren bazı zorluklar gündeme gelebilir.

Ayrıca Venüs faiz oranları, borsa, vergi gibi konu başlıklarının yer aldığı 5. Evimizin de haritamızda yöneticisi olduğundan; bu başlıklar ilintili rahatsızlık verici gelişmelere de şahitlik edebiliriz. Spekülatif kazançlar ilintili hamleleri bu yaz sıradan kişilerin yönetebilmeleri son derece zor gözükmekte. Yatırım araçlarından faydalanmak istiyorsanız mutlaka uzmanlara danışarak tüm yaz boyunca hareket edin.

17 Temmuz – 17 Ekim Güneş ve Mars Birlikteliği: Temmuz ortası itibariyle sık sık bir araya gelip kavuşacak olan Mars ve Güneş, bu tarih aralıkları içerisinde ilerlerken zaman zaman Mars’ ın yanık derecelerinde olduğuna da şahitlik edeceğiz. Türkiye’ nin sırasıyla 2., 3. Ve 4. Evleri içerisinde gerçekleşecek bu yakınlaşma  ekonomik sonuçlarla birlikte komşuları ve toprak bütünlüğü ilintili sorunları da su yüzüne çıkartamaya eğilimli olacaktır. Ayrıca ulaşım ilintili sıkıntılar da yaratabilir.

Temmuz ayında ise dikkat çekeceği alan ekonomik dalgalanmalar ve Yengeç içerisindeki kavuşum sebebi ile su ilintili doğa olaylarını tetikleyici şekilde yaşanabilir.

1-31 Temmuz: Temmuz Ayının tamamında Türkiye’ nin 2. Evi; yani ekonomik durumunu gösteren evi içerisinde pek çok gezegenin sıkıntılı yerleşimlerine şahitlik edeceğiz. Bu da maalesef piyasalardaki dalgalanmayı beraberinde getirecektir.

Özetleyecek olursak:

Dünya bir silkelenme hazırlığı içerisinde.

Ve bunun ilk adımlarını Temmuz ayında yaşanacak Tutulma süreçleri ile atıyor olacak.

Sevgilerimle

©Hint Astroloğu

29 Haziran 2019

Paylaş