TEMMUZ 2019 VEDİK ASTROLOJİSİNE GÖRE BURÇ YORUMLARI

Temmuz 2019, Vedik Astrolojisine göre gezegenlerin gerçekten bir hayli hareketli olacakları, bu nedenle de hızlı gelişmeleri hayatlarımıza yansıtacakları bir ay olacak.

Her şeyden evvel bu ayı gökyüzünün en önemli olaylarından biri olan Güneş Tutulması ile açacağız.

2 Temmuz tarihinde İkizler Burcu içerisinde Venüs’ ün de karıştığı Güneş Tutulması etkileri, hayatımızda tamamlanması gereken konulara dikkatlerimizi toplayacak.

Bu Tutulma’ ya Hint Astrolojisine göre Yay Burcu içerisinde karşıdan bakış atan Satürn – Ketu kavuşumu ise neredeyse Ekim ortalarına kadar 3 dereceden daha yakın, yani son derece iç içe geçmiş ve birbirini tamamlamak isteyen enerjilerle bizi dönüştürmeye çalışacak.

Hemen ardından 7 Temmuz tarihinde yine Hint Astrolojine göre Yengeç Burcu içerisinde Merkür meşhur Retro/ Gerileme hareketini yapmak üzere duracak. Yani Astrolojik tabiri ile istasyon yapacak.

Haritalarımızda temsil ettiği evlerin konuları ile ilgili bu tarihten itibaren ilerlemekte güçlük çekeceğimiz ve düzeltmemiz gereken başlıklarla ilgili dikkatleri üzerine çekme eğiliminde olacaktır. Ta ki 1 Ağustos’ ta Retro sürecini bitirene kadar.

Genel anlamı ile 8 Temmuz – 1 Ağustos tarihleri arasında Merkür Retro’ su sebebi ile elektronik eşyalardaki arızalara, kişisel olarak da dikkatimizin dağınık olmasına, yanlış anlaşılmalara karşı hazırlıklı olmalıyız.

Ayrıca en iyi karar veya aksiyonun hangisi olduğuna her zamankinden daha zor karar veriyor olabiliriz. Bu Merkür Retro’ su esnasında kafa karışıklığı sıkça başımızı ağrıtacak.

Merkür bu ay yapacağı Retro’ sunun dışında 13 Temmuz’ a kadar Mars ile birlikte Yengeç Burcunda çok yakın şekilde seyrediyor olacak.

Mars ise tüm Temmuz boyunca Yengeç Burcundaki ikametine devam edecek.

Mars’ ın Yengeç Burcundaki yerleşimi her zamanki kararlılığından uzak ve vesveselidir.

Duygusal alınganlıklarla birdenbire parlamaya hazırdır. Sonuca değil, manipüle edip ortalığı karıştırmaya odaklıdır.

Merkür’ ün de durumu gerilemeden dolayı pek iyi olmadığından, etrafımızla kurduğumuz iletişime çok dikkat etmeliyiz.

Hatalı çıkışlar yapıp, maksadı aşan, kırıcı ifadeler kullanıp, gerileme bittikten sonra bu hataların tamiri ile uğraşmak zorunda kalabiliriz.

16 Temmuz tarihinde ise döngünün tamamlayıcısı Ay Tutulması’ nı Vedik Astrolojisine göre Yay Burcu içerisinde yaşıyor olacağız.

Güneş Tutulmasının üzerinde yoğunlaştırdığı enerjilerin, tamamlanma kararları hayatlarımızda bu dönemde yerini bulabilir.

Yani netleştirmek istediğimiz, bizi zorlayan konuları bu dönemde karar bağlayıp, ilerleme yönümüzü seçebiliriz.

17 Temmuz itibariyle Güneş Hint Astrolojisine göre Yengeç Burcu içerisine geçecek ve Rahu ile Venüs’ ü yalnız bırakacak.

Bu hamlenin 2 yönlü etkisi hayatlarımızda tetikleyici olabilir.

İlki : 1-17 Temmuz arası Venüs, Güneş’ le İkizler Burcu içerisinde çok yakın şekilde ikamet edecek.

Yanık derecelerine yakın gerçekleşecek olan bu kavuşum, özel ilişkilerde problemler çıkartmaya meyilli olacaktır.

İkincisi ise: 23 Temmuz’ da Yengeç Burcu’ na geçiş yapana kadar Venüs, Rahu ile birlikte İkizler Burcu içerisinde yalnız kalacak.

Yaratıcılık, görsel sanatlar ilintili işler açısından güzel bir enerji yoğunluğu yaratacak olan bu kavuşumu özellikle sanatçılar kullanabilirler. Ayrıca bu kavuşum flört, yakınlaşma ve hızlı alevlenip sönen aşk ilişkilerini de tetikleyebilir.

Genel Anlamda da Mars’ ın bu ay ev ve aile konularına vurgu yapan Yengeç Burcu içerisinde Güneş ile birlikte ikamet etmeye başlaması ile birlikte ev kazalarına, özellikle yangınlarına dikkat etmemiz gerekiyor.

Jüpiter’ in Akrep Burcu içerisindeki yerleşimi de su ilintili akma, patlama olaylarını evimize taşıyabilir.

Ard arda gökyüzünün yapacağı hamleleri sıraladığımızda gerçekten hızlı akacak olan, sıcak bir Temmuz ayı bizleri beklemekte.

Merkür Retrosu’ nun bireysel hayatlarımızda iletişim konularına dikkat çekeceği ortada.

Tutulmalar ile yükselen enerjiler, Temmuz ayını iyi yönetmemiz ve kurduğumuz ilişkilere dikkat etmemiz gerektiğini gösteriyor.

Jüpiter Akrep Burcu, Satürn ise Yay Burcu içerisindeki Retro hareketlerine bu ay da devam ediyor olacaklar.

Yukarıda aktardığım Temmuz 2019 gökyüzü gezegen hareketlerinin (Hint Astrolojisine göre hesaplanarak bulunmuş) Ay ve Yükselen Burçlara göre etkilerini aşağıda bulabilirsiniz…

*** Her zaman olduğu gibi sayfamda yayınlanan burç yorumlarının Batı Astrolojisi gezegen konumları ile hiçbir alakası olmadığını, tamamen Hint/Vedik Astrolojisi disiplini içerisinde aktarıldığını hatırlatmak isterim.

Dolayısı ile Batı Astrolojisine göre hesaplanmış olan Güneş’ in konumuna göre “hangi burç” olduğunuzun, yukarıdaki yorumlarla hiçbir ilişkisi yoktur.

Örnek: Batı Astrolojisine göre Balık olan birinin sayfamdaki Balık Burcu etkilerini okuması, yanlış yönlenmesine, yanlış yorumları okumasına sebebiyet verecektir.

Hint Astrolojisine göre hesaplanmış olan Yükselen ve Ay Burcunuza göre yazıları değerlendirmelisiniz.

(Hint Astrolojisinde Burçlar doğum tarihinize göre hesaplanmaz!)

Yani hem Yükselen, hem de Ay Burcunuzu okumalısınız…

Merak ettiğiniz kavramlar için: “Kısa Bilgiler” Bölümüne bakabilirsiniz.

KOÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay yaptığınız girişimlerin sonuçlarını 2 Temmuz Güneş Tutulması ile başlayan süreç içerisinde alma potansiyeline sahipsiniz. 16 Temmuz Ay Tutulması ile birlikte kararlarınızı daha net bir şekilde alıp, yolunuza devam ediyor olacaksınız. Özellikle Ay Tutulması sonrasında bilgi birikimleriniz, tecrübeleriniz, eğitiminiz, saygı duyduğunuz kişilerin fikirleri doğrultusunda hayatınızın akışını kendinize daha uygun bir hedefe doğru yönlendirmeniz olası. Merkür Retrosu ise sizi özellikle aileniz ilintili konularda yüzleşmeniz gereken enerjilerle baş başa bırakacak. Sürüncemede kalan taşınmazlarınız ilintili konuların çok istemenize rağmen bu ay çözüme-sonuca ulaşmıyor oluşuna bu ay pek fazla takılmamaya çalışın. Özellikle ay ortasına kadar mevcut koşulların daha iyi olması için çabalarken, olduklarından daha da kötü hale getirebilirsiniz. Kardeşleriniz, yakın dostlarınız, kuzenleriniz ile olan iletişiminizde bu ay kolaylıkla yanlış anlaşılan kişi olmaya adaysınız. Alınganlığınızı kontrol etmenizde fayda var. 17-23 Temmuz arası özellikle sanatsal ve yaratıcı işlerle uğraşanlar açısından çok destekleyici enerjiler söz konusu olacak. Yaptığınız işlerde bu tarihleri kullanabilirsiniz. Ayrıca Merkür Retrosuna rağmen önemli yazışmalar, girişimler, toplantılar açısından da bu tarih aralığı tüm Koç Yükselenler açısından kullanılabilir.

BOĞA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Hemen aybaşında gerçekleşecek olan Güneş Tutulması size bir süredir takip ettiğiniz, ya da sonuçlanmasını beklediğiniz finansal-maddi konularda netleşmeler getirebilir. 16 Temmuz Ay Tutulması ile birlikte de özellikle kendi sabit kazançlarınız dışındaki konularda yeni kararlar arifesine gelebilirsiniz. Miras, komisyon, prim gibi takip ettiğiniz mevzularda bu Ay Tutulması yeni başlangıçlar, kararlar, hamleler getirebilir. Temmuz ayının tamamında finansal konular-yatırımlar gibi alanlarda yapmanız gereken girişimler hakkında dikkatle hareket etmelisiniz. Duygularınız, pek de akılcı olmayan hamleler yapmanıza sebebiyet verebilir. Bilhassa 1-17 Temmuz aralığında riskli hamlelerden uzak durun. 17-23 Temmuz arasında ise gözlemlediğiniz gelişmeler doğrultusunda daha akılcı kararlar verebilirsiniz. Merkür retrosu boyunca dikkatinizi kuzenler, kardeşler, yakın arkadaşlarla ilintili çözmeniz konulara yönelteceksiniz. Özellikle 13 Temmuz’ a kadar yakın çevrenizle öfkenize kapılmadan iletişim kurmaya çalışmamız önemli olacak. Ayrıca bu ay çocuğunuz ilintili konularda da hızlı sonuç alamayacağınız bazı mevzularla uğraşmak zorunda kalıp, sinirsel olarak gerilebilirsiniz. Genel olarak tüm ay boyunca herkesle iletişiminizi öfkeden uzak yönetmeye çalışmalısınız.

İKİZLER BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

2 Temmuz Güneş Tutulması enerjileri sizi çok fazla etkileyecek. Zira tam burcunuz üzerinde gerçekleşiyor olacak. Bu da hem duygusal anlamda hem de fiziksel olarak hareketli bir gündeminiz olacağına işaret etmekte. İniş – çıkışlı ruh hallerinizi gerileyen Yükselen Yöneticiniz de hesaba katıldığında her ilişkiniz açısından yönetmek bir hayli zorlaşacak. Ancak 16 Temmuz Ay Tutulması özellikle partneriniz ilintili konulara dikkat çekmek istiyor. İlişkinizde yeni bir döneme giriş yapabilirsiniz. Eski düzeninizde dönüşmek, değişmek zorunda olan konuları görmezden gelemeyeceğiniz bazı durumlar yaşamak ve yeni yaklaşımlar üretmek zorunda kalabilirsiniz. Bu güne kadar boş verdiklerinizin hızlı bir gündeme gelişi ile birlikte yeni kararlar da ilişkiniz için söz konusu olabilir. Tüm ay boyunca ailenizle kurduğunuz iletişime de dikkat etmeniz gerekiyor. Bilhassa taşınmazlar ilintili finansal kararlar bu ay için sizin açınızdan fazlası ile riskli olacak. Çok mecbur kalırsanız yatırımlar-taşınmazlar ilintili kararlarınızı 17-23 Temmuz tarihleri arasında vermeye çalışın.

YENGEÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

2 Temmuz Güneş Tutulması ile birlikte hayatınızdan çıkarmak istediğiniz konular sizin için önemli bir gündem maddesi haline gelmeye başlayacak. Masraflarınız ilintili bir konu hakkında da keskin bir karar almak durumunda kalabilirsiniz. Yurt dışı ilintili işlerde çalışanlar açısından da bu Tutulma bekledikleri bazı gelişmeleri netleştirmeye yardımcı olabilir. 16 Temmuz Ay Tutulması ise işiniz, birlikte çalıştığınız kişiler ilintili yeni hamleleri gündeme almanıza yardımcı olacak. Ancak bu ay tam Yükseleniniz üzerinde gerileyecek olan Merkür ve diğer gezegenlerin yerleşimleri nedeni ile akılcı olmaktan uzak, duygusal tepkiler içeren kararlara da yatkın olacağınızı gösteren enerjiler mevcut. O sebeple özellikle 1-17 Temmuz aralığında yakın çevrenizdeki tüm insanlarla olan iletişiminize dikkat etmelisiniz. Ayrıca yaptığınız yazışmalar, imzaladığınız evraklar konusunda da dikkati tüm ay boyunca elden bırakmamanızda, kontrollerinizi arttırmanızda fayda var. 17-23 Temmuz tarihleri arasında Tutulmaların aktif hale getireceği değişiklik fikirlerinizi ve eylemlerinizi gündeminize alabilirsiniz. Temmuz ayının ilk yarısında sağlığınız da ihmal etmemeye çalışın. 23 Temmuz sonrası aşk hayatınızda hareketlenmeler olabilir.

ASLAN BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Aybaşında yaşanacak olan Güneş Tutulması sizi hedefleriniz, birikimleriniz, yatırımlarınız ve sosyal çevreniz ilintili konularda kararlar almaya itebilir. Hedeflediğiniz bir konunun sonucunu almanız, bitirmeniz gereken bir projenin teslimini gerçekleştirmeniz de bu tutulma sürecinde olası. Özellikle 16 Temmuz Ay Tutulması ile birlikte eğitim, çocuğunuz, partneriniz, yaratıcı-spritüel konular ilintili yeni kararları gündeminize alıyor olabilirsiniz. Ancak neredeyse tüm Temmuz ayı boyunca sizi zora sokabilecek bir noktada gerileme hareketi yapacak olan Merkür nedeni ile başta kendiniz olmak üzere, tüm yakın çevrenizdeki insanları negatif konuşmalarla demoralize etmemeye dikkat etmeniz gerekecek. Özelikle 1-17 Temmuz aralığında partneriniz ve iş arkadaşlarınızla yaptığınız konuşmalarda negatif söylemlerinizi kontrol altında tutmaya çalışın. 17-23 Temmuz aralığında ise amaçlarınız, yatırımlarınız ilintili konularda daha akılcı yaklaşımlarda bulunabilirsiniz. Ancak tüm Temmuz boyunca aniden karşınıza çıkan masraflarla da bütçenizin sarsılabileceğini unutmamalı ve bütçe dışına çıkmamalı, lüks harcamalar yapmamalısınız.

BAŞAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Hemen aybaşında yaşanacak Güneş Tutulması sizi kariyeriniz ilintili bir konunun netleşmesi ile baş başa bırakabilir. Yeni bir projenin onaylandığı haberini alabileceğiniz gibi, terfi- görev değişimi tarzında da bazı değişiklikler sizin için tetikleniyor olabilir. 16 Temmuz Ay Tutulması ise sizi aileniz, anneniz ya da mülkleriniz-arabalar ile ilgili konularda yeni bir karar almaya doğru itebilir. Ancak yatırımları gösteren noktada gerileyen Merkür enerjilerini yabana atmadan, yanlış kararlar alabileceğinizi de göz önünde bulundurarak, başkalarının –özellikle de güçlü, aklına güvendiğiniz tanıdıklarınızın- fikirlerini de değerlendirerek nihai hamleyi yapmaya çalışın. 1-17 Temmuz arasında kariyer hayatınızda bazı ters giden konuların düzeltilmesi ile uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Parasal konular ve üstleriniz ile olan iletişiminiz bu dönemde iyi yönetilmeli. Tespit ettiğiniz aksaklıkları düzeltmek için 17-23 Temmuz zaman aralığını kullanabilirsiniz.

TERAZİ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

2 Temmuz Güneş Tutulması sizin otorite konumunuz ve hayatınızda otorite konumunda bulunan kişiler ile ilgili netleşen durumları ortaya koyabilir. Ayrıca eğitim, dış ticaret, basın –  yayın gibi işlerle ilgilenenler açısından yine uzun süredir bekledikleri bazı işlerin sonuçlanmasına bu Tutulma enerjisi ile söz konusu olabilir. 16 Temmuz Ay Tutulması ise yeni oluşan durumlar ile ilgili aksiyonlar, girişimler yapmanıza olanak sağlayacak. Ancak bu ay Merkür’ ün hassas durumu ve tam kariyer evinizin üzerinde yoğunlaşan gezegenlerin varlığı sizi işiniz ile ilgili gerek konuşurken, gerekse hareket ederken çok dikkatli olmaya mecbur bırakacak. Güzel gelişmeler yaşayabileceğiniz gibi stratejik olarak yönetmek zorunda kalacağınız iş ilişkileri sebebi ile stresli bir ay geçirebilirsiniz. Özellikle 1-17 Temmuz arasında üstünüz-işvereniniz konumundaki kişilerle olan diyaloglarınıza dikkat edin. 17-23 Temmuz arasında ise terfi, otorite konumuna gelme, sorumluluklarınızın artması ile ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bilgi ve tecrübelerinizi bu ay tam anlamı ile kariyerinize aktarmanız ve kendinizi göstermeniz gerekiyor.

AKREP BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ay Başındaki Güneş Tutulması dolaylı gelirleriniz ilintili konularda netleşen durumlar yaşamanıza olanak sağlayabilir. Beklediğiniz prim, komisyon, faiz ya da miras ilintili konularda önünüzde daha net bir tablo görmeye başlayabilirsiniz. 16 Temmuz Ay Tutulması ile birlikte de parasal bazı yeni kararlar almanız, adımlar atmanız gerekebilir. Ayrıca evliler için bu ay ilişkilerinde yeni bir karar doğrultusunda hayatlarını ilgilendiren bir değişim süreci Tutulmalar vasıtası ile başlayabilir. Neredeyse tüm ay boyunca gerileyecek olan Merkür ise gerek yetkileriniz doğrultusunda aldığınız yönetimsel kararlarda, gerekse üsteleriniz ile olan ilişkilerinizde çok dikkatli davranmanız gerektiğinin altını çizmekte. Bu ay politik davranmayı becermeli, gerektiği kadar otoriter, gerektiği kadar da uyumlu davranışlar sergileyebilmelisiniz. Özellikle 1-17 Temmuz arasında bu dengeyi kurmanız önemli olacak. 17-23 Temmuz arasında ise yapmak istediğiniz değişiklikleri gerek maddi, gerekse kariyeriniz ilintili konularda gündeminize alabilirsiniz.

YAY BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay gerek Güneş, gerekse Ay Tutulması sizi derinden etkileyecek. Zaten zorlu Satürn süreçlerini yaşamakta olan Yay Burçları için enerjilerin gerçekten sıkıştığı bir yaz dönemi söz konusu. 2 Temmuz Güneş Tutulması sizi hem süregelen ilişkiniz, hem de ticari faaliyetlerinizde ortaklık yaptığınız kişilerle olan ilişkileriniz anlamında netleşmelere götürecek. 16 Temmuz Ay Tutulması ile kendi hayatınıza daha kararlı şekilde yön vermek isteyebilir, bu doğrultuda ciddi adımlar atabilirsiniz. Hayatınızdaki kişi ile olan iletişiminiz de bu anlamda belirleyici olacak. Ancak neredeyse tüm Temmuz boyunca gerileme hareketine devam edecek olan Merkür nedeni ile kurduğunuz cümlelere çok dikkat etmelisiniz. Ayrıca bu ay dolaylı gelirleriniz ile ilgili çeşitli gelişmeler ile birlikte aksaklıkları da yaşamak zorunda kalabilirsiniz. O nedenle harcamalarınızı kontrollü yapın. Özellikle 1-17 Temmuz tarihleri arasında partnerinizle yapacağınız konuşmalarda yanlış anlaşılmalara açıksınız ve niyetiniz öyle olmasa da kırıcı laflar sarf edebilirsiniz. 17-23 Temmuz arasında ise hem ticari hem de özel ilişkide olduğunuz kişilerle gerilen ilişkilerinizi toparlamanız anlamında gökyüzü size yardımcı olmaya başlayacak.

OĞLAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

2 Temmuz Güneş Tutulması işiniz, birlikte çalıştığınız kişiler ilintili konuları gündeminize taşıyacak. Bir süredir üzerinde uğraştığınız bir iş konusunun netleşmesi söz konusu olabileceği gibi aranıza yeni bir çalışanın katılması da söz konusu olabilir. Bu ay her anlamda sağlığınıza dikkat etmeli, temponuzu biraz yavaşlatmaya çalışmalısınız. 16 Temmuz Ay Tutulması ise sonlandırmak istediğiniz konular hakkında girişimler yapmanıza olanak tanıyacak. Düzenlemek istediğiniz harcama kalemlerinizi de bu Tutulma ile gündeme alabilirsiniz. Yurt dışı bağlantılar açısından atmak istediğiniz adımları da Ay Tutulması sürecinde gerçekleştirmek adına destekleniyorsunuz. Ancak neredeyse tüm ay boyunca gerileyecek olan Merkür nedeni ile ticari anlaşmalar, ortaklı projeler ve eşiniz ile olan iletişiminizde gergin etkiler altında kalacaksınız. 1-17 Temmuz aralığında az önce saydığım konularda ilişkilerinizi manipülasyona yer vermeden, akıl yolu ile yönetmeye çalışın. 17-23 Temmuz tarihlerinde ise işiniz alakalı olumlu bir gelişme yaşamanız olası. 23 Temmuz sonrası bekarlar için aşk hayatlarında hareketlenmeler olabilir.

KOVA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

2 Temmuz Ay Tutulması bekarlar için aşk ilişkileri ilintili bir konunun netleşmesine, ilişkilerinde yeni bir döneme girilmesine sebep olabilir. Çocuk sahibi olanlar içinse evlatları ilintili bekledikleri bir konu sonuca ulaşma potansiyeline sahip. Ayrıca eğitim, sanat, yaratıcılık isteyen faaliyetlerle uğraşanlar açısından da Güneş Tutulması sonuç almak istedikleri bir konuda neticelenme getirebilir. 16 Temmuz Ay Tutulması ise hedeflediğiniz bir konunun sonuçlanmasına, arzularınız doğrultusunda hayatınızı şekillendirmek için harekete geçmenize neden olacak. Ayrıca sosyal çevrenizle tüm Temmuz ayı boyunca daha sık bir araya gelerek, ilişkilerinizi kuvvetlendirmeniz olası. Ancak neredeyse tüm ay boyunca iş çevrenizi temsil eden alanda Mars’ ın fevriliğini de yanına katarak gerileyecek olan Merkür, sizi iş çevrenizde zor durumların içerisine sokabilir. Tüm Temmuz ayı boyunca ve özellikle de 1-17 Temmuz arasında iş ilişkilerinize, diyalogda olduğunuz insanlara ve yaptığınız işlere son derece dikkatli yaklaşmaya çalışın. Hiç beklemediğiniz kişilerin hatalarınızı ortaya dökmek anlamında hevesli olduklarına şahitlik edebilirsiniz.

BALIK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

2 Temmuz Güneş Tutulması, taşınmaz varlıklar ve aileniz-anneniz ilintili bir konunun netleşmesine aracılık edebilir. Bu konu ürettiği çözüm açısından sizi çok mutlu etmese de bazı sorunların hallolması için tetikleyici görevi yapabilir. Bu ay genel anlamda hem olumlu hem de olumsuz ruh halleri ve mutluluk-mutsuzluk gelgitleri arasında dengenizi bulmakta zorlanıyor olacaksınız. 16 Temmuz Ay Tutulması dikkatinizi kariyeriniz ve yapılması gereken işleriniz üzerine çekerek bazı başlangıç adımlarınızı atmanıza yardımcı olabilir. Ancak tüm ay boyunca Gerileyen Merkür’ ün enerjilerine özellikle eğitim, sanat, medyatik işlerle uğraşanlar açısından yeni başlangıçlar açısından dikkat etmek gerekiyor. Zira araştırma yapmak, geriye dönüp hataları düzeltmek, yeni düzenlemeler yapmak anlamında Temmuz ayı çok destekleyici enerjilere sahip olmakla birlikte, yeni bir projeye start vermek açısından pek uygun değil. 17-23 Temmuz arasında ise eviniz, aileniz, mülkleriniz ilintili konularda aksiyona geçebilirsiniz.

Sevgilerimle

©Hint Astroloğu

27 Haziran 2019

Paylaş