Temmuz 2018 Vedik Burç Yorumları

Temmuz 2018 gökyüzünde Hint Astrolojisine göre oldukça hareketli gezegen etkilerine şahit olacağız.

Öncelikle 3 adet Retro giden gezegen ile ayın ilk günlerini selamlıyor olacağız ki; Bunlardan malefik Satürn ve Mars ay boyunca geri gitme hareketlerine devam ederken, Jüpiter 10 Temmuz itibariyle düz harekete geçmiş olacak.

Ancak bir müddet de istasyon derecesinde olacağı için Jüpiter’ in kendini toparlaması ve hayatımıza olumlu enerjilerini tam anlamı ile yansıtabilmesi Ağustos ayını bulacaktır.

Retro’ ların dışında 2 Tutulma etkisi ile de Temmuz dikkat çekici enerjiler yansıtacak.

13 Temmuz tarihinde Vedik Astrolojisine göre İkizler Burcu içerisinde, Punarvasu Takımyıldızında Kısmi Güneş Tutulması;

27 Temmuz 2018’ de Oğlak Burcu içerisinde Sahravana Takımyıldızında Tam Ay Tutulması yaşayacağız.

Tutulmaların etkileri haftalar önce ve sonra da yaşandığı için Temmuz- Ağustos aylarında bir süreç olarak bizleri etkileri altında bırakacaklar.

Zira Ağustos ayında da Yengeç Burcu içerisinde bir tutulma daha yaşayacağız.

Kısacası tüm yaz ayları tutulmaların enerjisi ile harmanlanacak.

Tutulmalardan hemen önce 26 Temmuz’ da Merkür de Hint Astrolojisine göre Yengeç Burcu içerisinde Jüpiter’ in bıraktığı gerileme hareketini devir alıyor olacak.

19 Ağustos 2018’ e değin de retrosuna devam edecek.

Merkür Retroları ile ilgili her seferinde tekrar ettiğim uyarıları bir kez daha belirtmekte fayda var:

**Merkür Retrolarında mümkün olduğunca teknolojik konulara adım atmamaya çalışın. Merkür Retroları yeni telefon, bilgisayar, araç gibi teknolojik aletleri almak için uygun zaman dilimleri değildir. Eğer yapabiliyorsanız Retro’ nun bitmesini bekleyin.

**Merkür Retrosu süresince dikkatimiz dağınık olacağından, ufak tefek kazalara açık hale geliriz. Örneğin arabayı park ederken gördüğümüz ama çıkarken unuttuğumuz kısa boylu çubuğa/saksıya dokunabiliriz. O nedenle 2 işi aynı anda yapmayın. Telefonla konuşurken arabayı park etmeyin.

**Merkür iletişimden sorumlu olduğu için yazdığımız e-maillerde yanlış ifadeler kullanmaya yatkınlaşırız. Ağzımızdan çıkmaması gereken kelimelerin paldır küldür dökülmesine dikkat etmezsek şahitlik edebiliriz. Düşünerek yazmaya ve konuşmaya çalışın.

**Yazılı evraklar, anlaşmalar, iş kontratları için kontrollerimizi her zamankinden daha fazla yapmalıyız. Dikkatimizden çok rahatlıkla bazı önemli maddeler ya da şartlar kaçabilir. Ya da o an için çok önemli olmadığını düşündüğümüz bir koşul, ilerde ciddi sıkıntılar yaratacak şekilde bize sunulan şartların arasında gizlenmiş olabilir. Önemli evrakları en az 2 kez okuyun, gerekirse bir başka kişinin daha okumasını sağlayın.

Merkür Retrosunun etkileri Temmuz ayında başlayacak olmasına rağmen, esas olarak kendisini Ağustos’ ta hissetirecek.

Bu uyarılarımı Ağustos yazımda da tekrar edeceğim.

Ancak Merkür Retro hareketine başlamadan önce Gandantadan geçmeye; 18 Temmuz itibariyle başlayacağından, temsilcisi olduğu konuların kalitesini düşürmeye, gerileme hareketinden daha önce bizi yukarıda yazdığım şekillerde etkilemeye başlamış olacak.

Yani 18 Temmuz – 3 Ağustos tarih aralığında Gandanta derecelerinde ilerleyecek olan Merkür’ e ve yaşatabileceği aksaklıklara dikkat ediyor olmalıyız.

4 Temmuz itibariyle Aslan Burcu içerisine geçiş yaparak, Aslan, Kova, Koç Yükselenler için potansiyel aşk, flört etkilerini arttıracak olan Venüs ise bulunduğu burç kuşağı itibariyle sanatsal faaliyetlerle uğraşan kişilerin daha çok sahne alması, göz önüne çıkması ile ilgili etkiler de verebilir.

26 Haziran itibariyle Kasım ayına kadar sürecek olan gerileme hareketine Ketu’ nun yanında ve Oğlak Burcu içerisinde geçtiğimiz ay başlayan Mars’ ın zorlayıcı etkilerinden bu ay hepimiz payımızı düşeni almaya başlayacağız.

Mars Retrosu esnasında (26 Haziran – 27 Ağustos) bazı durumlarda sırf yapılması gerekeni yapmak için kendimizi harekete geçmek için fazla zorlamamalıyız.

İyi hale getirmek isterken, durumları daha da içerisinden çıkılmaz bir şekle sokabiliriz.

Ayrıca hem tutulmaların etkisiyle sıkışan gökyüzü enerjileri, hem de gezegenlerin Retroları özellikle ruh hali sıkıntılı olan kişiler için biraz fazla zorlayıcı enerjileri maalesef Temmuz- Ağustos ayları içerisinde abartılı şekilde yayacaktır.

Zihinsel anlamda huzurlu olmayan kişilerin bu dönemde iyice kötülediklerine, depresif etkilerin arttığına şahitlik edebilirsiniz.

Yukarıda aktardığım Temmuz 2018 gökyüzü gezegen hareketlerinin (Hint Astrolojisine göre hesaplanarak bulunmuş) Ay ve Yükselen Burçlara göre etkilerini aşağıda bulabilirsiniz…

*** Her zaman olduğu gibi sayfamda yayınlanan burç yorumlarının Batı Astrolojisi gezegen konumları ile hiçbir alakası olmadığını, tamamen Hint/Vedik Astrolojisi disiplini içerisinde aktarıldığını hatırlatmak isterim.

Dolayısı ile Batı Astrolojisine göre hesaplanmış olan Güneş’ in konumuna göre “hangi burç” olduğunuzun, yukarıdaki yorumlarla hiçbir ilişkisi yoktur. Örnek: Batı Astrolojisine göre Balık olan birinin sayfamdaki Balık Burcu etkilerini okuması, yanlış yönlenmesine, yanlış yorumları okumasına sebebiyet verecektir.

Hint Astrolojisine göre hesaplanmış olan Yükselen ve Ay Burcunuza göre yazıları değerlendirmelisiniz. (Hint Astrolojisinde Burçlar doğum tarihinize göre hesaplanmaz!)

Yani hem Yükselen, hem de Ay Burcunuzu okumalısınız…

KOÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Venüs’ ün 5 Temmuz itibariyle yerleştiği alan size bu ay hayatınızda yeni bir ilişkinin oluşması için potansiyel yaratma etkisine sahip. Bu sebeple ay boyunca tüm sosyalleşme ve yeni insanlarla bir araya gelme fırsatlarını değerlendirmelisiniz.

Güneş Tutulması civarlarında meydana gelen yeni bir gelişme ay sonu itibariyle kariyeriniz ilintili bir durumun, fırsatın, sorumluluğun oluşmasına aracılık edebilir. Ya da kendi başlattığınız bir girişimin sonuçlanması Ay Tutulması esnasında netleşebilir. Bir karar almanız gerekirse aceleye getirmeden, tüm güçlü ve zayıf yönleri iyice analiz ederek hareket etmenizde fayda var. Zira Merkür gerilemesi sizi yanıltıcı etkiler verebilir.

Tüm Temmuz ayı boyunca iş ortamınızda gergin bir enerji, halledildiği sanılan konuların tekrar tekrar gündeme gelmesi, aksaklıkların özellikle yönetici konumundaki kişileri fazlası ile etkilemesi söz konusu olabilir. Öncelikle sinirlerinize hakim olarak, kendi iç dengelerinizi korumaya çalışmalısınız.

Ay ortası itibariyle eviniz, aileniz ilintili konulara daha fazla zaman ayırmanız da size ruhsal anlamda iyi gelecektir.

BOĞA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Eviniz, mülkleriniz ya da aracınız ilintili bir takım girişimlerde bu ay bulunmak için güçlü bir motivasyon hissedebilirsiniz. Venüs’ ün Aslan Burcuna geçişi ile tetiklenecek olan bu etki özellikle 18 Temmuz’ da Merkür’ ün Gandanta derecesine erişmesi ile riskli ve zorluk çıkarmaya meyilli bir girişim haline gelecek. O nedenle en azından kafanıza koyduğunuz ya da planladığınız şeylerin başlangıcını 18 Temmuz öncesine almaya çalışın.

Para eviniz üzerinde yaşanacak Güneş Tutulması, finansal bir konuda karar almanıza, paranızı bir değerlendirme aracına yöneltmenize sebep olabilir. Ancak getirisini uzun vadede almayı beklemelisiniz.

Temmuz sonundaki Ay Tutulmasında ise kendi farkındalıklarınızı geliştirecek, kendinize artı değer katacak bir konu hakkında netleşme yaşayabilir hatta girişimde bulunabilirsiniz. Ancak Ketu-Mars kavuşumundan dolayı fazla düşünmeden hareket etme eğiliminde olacağınızdan, Merkür’ ün gerilemesi de göz önüne alındığında, en azından çok uzun vadeye yayılan bir hamlede bulunmamanızı tavsiye ederim.

Ay ortasından itibaren daha sosyal ve insanlarla bir araya gelmek anlamında kendinizi daha enerjik hissetmeye başlayacaksınız. Bu ay yapacağınız kısa seyahatler de size kendinizi iyi hissettirecektir.

İKİZLER BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Venüs’ ün Aslan Burcuna geçişi ile birlikte Temmuz ayında yeni işlerin peşine düşme, yeni alışkanlıklar için girişimde bulunma, çevrenizdeki insanlarla daha fazla bir araya gelerek zaman geçirme gibi pek çok konuda harekete geçmek isteyeceksiniz.

Temmuz ayında yapmak istediğiniz pek çok şey olacak ancak zaman ve para anlamında kendinizi o kadar rahat hissetmeyeceksiniz. Özellikle Yükselen yöneticiniz Merkür’ ün retroya başlamadan önce Gandanta’ dan geçecek oluşu ile birlikte 18 Temmuz itibariyle hem sağlık hem de finansal konular açısından dikkatli olmanızı gerektiren etkiler söz konusu.

Hatta 13 Temmuz Güneş Tutulmasının tam Yükseleniniz üzerinde gerçekleşmesinden dolayı, Temmuz ayında hayatınızı derinden etkileyecek bazı olayların da tetiklenmesi olasılığı söz konusu. Etrafınızda olup biten gelişmelere bu ay daha dikkatli ve farkındalığı yüksek şekilde kulak kesilmeniz iyi olur. Zira 27 Temmuz Ay Tutulması ile birlikte hayatınızda önemli bir dönüşüm sürecinin içerisine girebilirsiniz.

Bu ay ve gelecek ay İkizler Yükselenlerin özellikle evliliklerinde dikkatli olmaları gerekiyor. Bitti, halloldu sandıkları konular tekrar gündeme gelerek, hiç beklemedikleri kadar etkili değişimleri gündeme taşıyabilirler.

Ay ortasından itibaren dikkatinizi finansal konulara yönlendirmeye başlayacaksınız.

YENGEÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Geçtiğimiz ay size aşk ilişkileriniz anlamında güzel bir ay geçirten Venüs, bu ay finansal konuları temsil eden noktaya yerleşerek parasal anlamda yeni kazançlar elde etmenize yardımcı olacak. Şahsiniz ilintili çevrenizdeki insanların olumlu konuşmalarını, düşüncelerini duyarak da mutlu olabilirsiniz.

13 Temmuz Güneş Tutulması, hayatınızdan çıkarmak istediğiniz bir insan, eşya, konu hakkında size kesin adımlar atmanız anlamında yardımcı olabilir. Ancak 18 Temmuz itibariyle sıkıntılı derecelerde tam da Yükseleniniz üzerinde ilerlemeye başlayacak olan Merkür, bu konuda size zorluklar çıkartabilir.

Genel olarak bu ay özellikle 18’ i itibariyle dikkatiniz son derece dağınık olabilir. Temmuz ve Ağustos boyunca mümkün olduğunca araç kullanmamaya, çok önemli konularda yeni başlangıçlar yapmamaya gayret edin.

Bir süredir partneriniz ile aranızdaki enerjileri gerginleştiren Ketu- Mars kavuşumu bu ay da etkili olacak. Geçmiş meseleleri tekrar gündeme getirmeyin. Aranızdaki gerginliği boş yere tırmandırmış olursunuz. Özellikle de ay sonundaki Tutulma, ilişkinizin bundan sonraki aşamasında nasıl yol alacağınız ilintili bir netleşmeyi size yaşatma potansiyeline sahipken, sinirlerinize hakim olmanızda büyük fayda var.

16 Temmuz sonrasında kendinizi her anlamda daha enerjik ve güçlü hissediyor olacaksınız. Ancak Ay Tutulmasından Oğlak Burçlarından sonra duygusal anlamada en fazla etkilenecek ve dengesi sarsılacak Burç kuşağının siz olacağınızı unutmamanız gerekmekte.

ASLAN BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

5 Temmuz itibariyle Yükseleniniz üzerine geçiş yapacak olan Venüs sizi estetik girişimler konusunda desteklediği kadar yeni bir flört ilişkisinin hayatınıza girmesi anlamında da etkiliyor olacak. Hali hazırda ilişkisi olan Aslan Yükselenlerin ise bir süredir gerilen sinirleri nedeniyle yıpranan ilişkilerini tekrar tamir etmeleri anlamında Venüs transiti faydalı olacaktır.

13 Temmuz Güneş Tutulması hedefler ve gelir yollarınız üzerinde gerçekleşiyor olacak. Bu sebeple bir süredir peşinde olduğunuz bazı parasal getirisi olan konuların bu tutulma sürecinde netleşmesine şahitlik edebilirsiniz. Özellikle ay sonundaki tam çalışma eviniz üzerindeki Ay Tutulması parasal sonuçların elle tutulur hale gelmesi etkisini aktifleştirecek.

Önümüzdeki aylarda işlerinizin genişlemesine neden olacak bazı pozitif başlangıçları bu ay yapabilirsiniz.

Merkür’ ün harcamalar eviniz üzerindeki zararlı enerjileri nedeniyle Temmuz ayında bütçenizi fazla zorlamamanızda fayda var. Özellikle gezme ve sosyalleşme etkinliklerinde aşırıya kaçmamaya çalışın.

Ay ortası itibariyle daha belirgin olmak üzere sağlık etkileriniz biraz sıkıntılı enerjiler altında kalabilir. Yaz gribi, eklem ağrıları gibi sağlık sıkıntıları yaşayabilirsiniz. Ayrıca üzerinizde hakim olan iş stresi de sağlığınızı negatif etkileme potansiyeline sahip. Bilhassa geride kalmış konuları iş arkadaşlarınızla tekrar tekrar gündeme getirip gerginlik yaratmamaya çalışın.

BAŞAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Venüs 5 Temmuz itibariyle harcamalar evinizin içerisine gelip yerleştiğinden bu ay cebinizden çıkan paraları eğer kontrol etmezseniz, ay sonuna doğru sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Ayrıca Yükselen lordunuz Merkür’ ün bu ayın 18’ i itibariyle gelirler eviniz üzerinde sıkıntılı derecelerden ilerlemeye başlaması, para ilintili konularda akılcı hamleler yapmaktan uzaklaşabileceğinize işaret etmekte.

Merkür gerilemesi esnasında ise sosyal çevrenizde kurduğunuz diyaloglara dikkat edin. Sonrasında aleyhinize kullanılabilecek bazı bilgileri farkında olmadan insanlarla paylaşabilirsiniz.

13 Temmuz Güneş Tutulması civarında kariyeriniz ilintili bir konu gündeminizi işgal edebilir. Sorumluluklarınız ilintili, üstünüz konumundaki insanlara rapor etmenizi gerektiren bir durumu yönetmek zorunda kalabilirsiniz. Beklediğiniz bir terfi ya da yer değişikliği durumunuz varsa da bu tutulma esnasında sonucu netleşebilir.

Bir süredir Ketu-Mars kavuşumu nedeni ile tansiyonlu seyreden özel ilişkiniz, 27 Temmuz Ay Tutulması ile birlikte başka bir atmosferin ya da durumun içerisine girebilir. Kafa karışıklığınız bu tutulma ile son bulacak.

Çocuk sahibi olanların ise evlatları ile ilgili yeni bir durum bu Ay Tutulması esnasında gündemlerini işgal edebilir. Ani karar vermemeye çalışın.

TERAZİ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

5 Temmuz’ da yer değiştirecek olan Yükselen Lordunuz Venüs dikkatinizi yeni hedefleriniz doğrultusunda gelir yollarınıza doğru odaklayacağınızı göstermekte. Venüs’ ün etkisi ile Temmuz ayı boyunca sosyal çevrenizi networkünüzü hayatınızın gidişatı ile ilgili arzuladığınız hedefler için kullanmanızda fayda var.

13 Temmuz Güneş Tutulması civarlarında hayatınızla ve kariyerinizle ilgili önemli bir karar aşamasına gelebilirsiniz. Üstünüz konumundaki kişilerin yönlendirmeleri doğrultusunda da yeni bir sorumluluk hayatınızdaki yerini alabilir.

Ayrıca Temmuz sonundaki Ay Tutulması da sizi aileniz, mülkleriniz ya da bir araç yatırımı ile ilgili yeni bir hamle yapmak zorunda bırakabilir. Çok acele etmeden etraflıca düşünerek, nihai kararı almaya çalışın. Zihnen gergin ve stresli olacağınız Temmuz boyunca kendinizi biraz depresif hissetmeniz ve bu nedenle de bıkkınlıkla mantıksız kararlar almanız olası.

Özellikle Merkür’ ün 18’ i itibariyle negatif enerjilerine kariyer eviniz üzerinden maruz kalacaksınız. Ani ve riskli olabilecek kararları işiniz ile ilgili bu süre zarfında almamaya çalışın. Bir karar aşamasına gelirseniz enine boyuna tüm opsiyonları düşündükten sonra harekete geçmenizde fayda var.

AKREP BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

5 Temmuz itibariyle Venüs, size kariyer hayatınızda yaklaşık 1 ay boyunca başarılı bir dönem yaşatacak. Temmuz ayında iş yerinizde gözler üzerinize çevrilebilir.

13 Temmuz Güneş Tutulması ile birlikte hayatınızda değiştirmek istediğiniz şeyler adına önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bilhassa işiniz ilintili bazı önemli noktalar kafanızda netleşebilir.

27’ sinde yaşanacak Ay Tutulması ise sizi dostlarınız, kardeşiniz veya akrabalarınız ilintili bir konuda gergin bir konunun içerisine çekebilir. Özellikle iletişim kurarken sert ve kırıcı ifadeler kurmaya yatkın olabilirsiniz.

Temmuz ayı içerisinde sizin dışınızda başka insanlara da bağlı olan girişimler, işler adına sabırsız etkiler altında olacağınız için acele etmeden, sakin şekilde mevzuları ele almaya çalışmanızda fayda var. Cesaretli ve girişken tavrınız gereksiz riskleri de almanızı beraberinde getirebilir.

Ay ortasından itibaren üstünüz konumundaki kişilerle olan diyaloglarınıza, dikkat edin. Hiç beklemediğiniz konulardan gergin tartışmaların içerisine çekilebilirsiniz.

YAY BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bir süredir hayatınızda üstünüz, babanız, aile büyükleriniz, otorite konumunda olan kişilerle kurduğunuz gergin iletişiminiz 5 Temmuz itibariyle yer değiştiren Venüs sayesinde yumuşayıp, tatlıya bağlanma şansına sahip.

Her ne kadar tam Burucunuz üzerinde Retro yapan Satürn nedeni ile tam anlamı ile kendinizi iyi hissedemiyor olsanız da Venüs’ ün bu transiti size biraz olsun nefes aldıracak. Ayrıca bu ay seyahat anlamında da güzel etkiler almaktasınız.

13 Temmuz Güneş Tutulması ilişkiniz alakalı bir konunun netleşmesine aracılık edebilir. Bundan sonraki süreçte ilişkinizde karar aldığınız konuda daha kendinizden emin adımlarla ilerliyor olacaksınız.

Finansal konularla ilgili eviniz üzerinde gerçekleşecek olan 28 Temmuz Ay Tutulması öncesinde işiniz ilintili parasal konularla sıkı şekilde ilgilenmenizde fayda var. Zira Tutulma ile birlikte yeni gelişecek para kazanma fırsatları ile birlikte, pek çok takip ettiğiniz işin de sonuçlanma aşamalarını yaşayabilirsiniz.

Komisyon – prim ve vergi ilintili işler yapanların bu ay Merkür gerilemesi ve gandanta dereceleri geçişi ile ilgili dikkatli olması, imza atarken, evrak doldururken ya da hesaplama yaparken ellerindeki işleri en az 2 kez kontrol etmesi gerekmekte.

OĞLAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

5 Temmuz itibariyle partneriniz, eşiniz ile güzel zaman geçirebilirsiniz. O nedenle eğer tatil planlarınız varsa Temmuz ayına denk getirmenizi tavsiye ederim.

Tam burcunuz üzerinde Retro giden Ketu kavuşumlu Mars sebebi ile gündelik rutininizden uzaklaşmanız son derece faydalı olabilir. Bu kavuşum sebebi ile gerek özel ilişkilerinizde, gerekse kendi içsel dengeleriniz anlamında oldukça fazla zorlanmaktasınız. Bu etki Venüs’ ün bu ayki yerleşimi ile en azından sevgili-eş anlamında biraz yumuşayacak.

13 Temmuz Güneş Tutulması ile birlikte iş hayatınızda da önem verdiğiniz, beklediğiniz bir konunun netleşmesine şahitlik edebilirsiniz. 28 Temmuz Ay Tutulması ise tam Yükseleniniz üzerinde gerçekleşeceğinden sizi yakından ilgilendiren, iş, partneriniz ve aile ilintili konularda yeni oluşumlar, değişime gebe enerjiler açığa çıkartabilir.

Zihnen ve ruhen yoğun gezegen enerjileri altında kalacağınız Temmuz ayında 18’ i itibariyle zorlu derecelere geçen Merkür etkisi ile zihninizi her zaman olduğu gibi berrak işletemeyebilirsiniz. Bu nedenle kendinizi sonuç almak, kesin hükümlere varmak anlamında bu ay fazla zorlamayın.

Karşınızdaki insanların da ay ortası itibariyle sizi anlayışla değerlendirmeleri zorlaşabilir. Bu sebeple Temmuz ayı sizin açınızdan en başta kendinize anlayışlı yaklaşmanız, sorumluluklarınızı da biraz gevşek ele almanız gereke bir ay.

KOVA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

5 Temmuz itibariyle tam karşıdan Yükselen Burcunuzu görecek olan Venüs size hem fiziksel güzellik faaliyetleri için destekleyici etkiler sunacak hem de romantik ilişkiler, flört anlamında yeni fırsatlar getirecek. Kendinizi Temmuz ayında yenilenmiş ve zinde hissediyor olacaksınız.

Ayrıca 13 Temmuz Güneş Tutulması hayatınızda kronikleşmiş bir ilişki anlamında son adımı atmanıza da yardımcı olabilir. Özellikle 27 Temmuz Ay tutulması ile birlikte de hayatınızdan kalıcı şekilde bazı insan veya enerjileri bilinçli şekilde çıkarma gücüne sahip olacaksınız.

Ancak Merkür retrosu ve öncesinde zararlı derecelerde gezegenin ilerleyecek olması; özellikle işiniz ilintili konularda ani ve fevri kararlar almamanız gerektiğini vurgulamakta. Ay boyunca bastırdığınız öfkelerinizi dışa vurmak ve tepkisel davranışlar sergilemek anlamında istekli olsanız da bilhassa çalışma arkadaşlarınıza karşı ölçülü olmaya çalışmanızda fayda var.

Ay ortasından sonra stres kaynaklı sindirim ve kan değerleriniz ilintili sağlık sıkıntıları yaşayabilirsiniz. Fazlası ile takıntılı hale gelen zihninizi yatıştırabilirseniz sağlık sorunlarınız da ortadan kalkabilir.

BALIK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

5 Temmuz itibariyle yer değiştiren Venüs özellikle işiniz ilintili kalkışacağınız yeni girişimlerde sizi destekliyor olacak.

13 Temmuz Güneş Tutulması esnasında aileniz, anneniz ya da bir mülk ilintili elinizde bulunan bir meseleyi netleştirme fırsatını yakalayacaksınız. Bu konularla ilgili yepyeni bir kararla da yola devam etmeye başlayabilirsiniz.

27 Temmuz Ay Tutulması sürecinde ise önünüze yeni bir hedef, yeni bir ilgi odağı dolayısıyla da yeni bir gelir imkanı getirebilir. Bir dost veya akrabanız vasıtası ile gireceğiniz bir ortamda yepyeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Tüm ay boyunca yeni fırsatların söz konusu olabileceği Temmuz’ da acele etmeden ve enine boyuna düşünmeden işlerin üzerine atlamadığınız müddetçe önemli ve pozitif gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Bu ay ortasında zararlı derecelere geçerek gerileme hareketine başlayacak olan Merkür sizi partnerinizle olan iletişiminizde yanlış anlaşılmalara maruz bırakabilir. Hem sevgilinizle hem de dostlarınızla bu ay iletişim kurarken ağzınızdan çıkanları 2 kez akıl süzgecinizden geçirmenizde fayda var. Zira kaş yapayım derken, göz çıkartma olasılığınız bu ay çok yüksek.

Sevgilerimle,

©Hint Astroloğu

30 Haziran 2018

Paylaş