TEMMUZ 2017 ve TÜRKİYE

Temmuz 2017, Ağustos ayında yaşayacağımız Ay ve Güneş Tutulmalarından önce, Türkiye Haritası açısından, nispeten daha sakin ancak kendi içinde oldukça gerilimli gökyüzü enerjilerine sahip.

Türkiye Haritasında Hint Astrolojisine göre Akrep Burcunda geri giden Satürn, tıpkı geçtiğimiz yaz aylarında olduğu gibi 6. Evimize yerleşmiş durumda.

Uzunca bir süre de -26 Ekim’ e kadar- sıkıntılı olayları temsil eden bu evdeki yolculuğuna devam edecek.

Geçen seneden farkı ise Mundane Astrolojisinde askeri güçleri, patlamaları, yangınları temsil eden Mars ile birlikte olmayışı.

Bu da geçtiğimiz seneki kadar gerilimli süreçleri bize yaşatmayacak olduğunu anlatmakta.

Ancak Satürn ve 6. Ev kombinasyonu, yine de çok olumlu etkiler vermeyecektir.

Zira 6. Ev dediğimizde mahkemeler, ordu, polis, milli savunma, yiyecek-içecek ilintili konular ülke gündemine taşınma eğiliminde olurlar.

Özellikle de Satürn’ ün geri gidişi, geçmişten bu yana var olan ve çözülmemiş sorunlarımızın 6. Evin temsil ettiği konu başlıkları dahilinde yine dikkat çekici gündem maddelerini oluşturabileceğini anlatmakta.

Ülke Yükselenimiz üzerinde Temmuz’un 11’ ine kadar transitini sürdürecek olan Mars da dikkate alındığında; yine silahlı güçleri ön plana çıkartan, ani gelişen ve tansiyonlu olayların gündeme oturabileceğini söyleyebiliriz.

Olayın niteliğinin astrolojik olarak tam tanımını yapmak pek mümkün olmasa da Satürn’ ün gizli örgütlenmeleri temsil eden bir burç kuşağı olan Akrepteki ilerleyişi, yasa dışı örgütler kaynaklı bazı üzücü olayların yaşanma potansiyeline işaret etmekte.

Ayrıca Mars’ ın 16 Temmuz tarihine kadar Vedik Astrolojisine göre Punarvasu Takımyıldızında, çoğunlukla da Merkür ile birlikte yol alacak olması; eğitimcileri, yazarları, gazetecileri, üniversite camiasında çalışan insanları içine alan bir grup için olumsuz etkiler, olaylar yaşanmasına neden olabilecek enerjileri tetikleme potansiyeline sahip.

Temmuz’ un başı itibariyle Venüs’ ün Boğa Burcunda güç kazanmaya başlaması ile birlikte, 26 Temmuz tarihine kadar Türkiye haritası üzerinde 3-6-9 ve 12. Evler arasında gezegenler bir birleri ile Kare Görünüm yapmaya başlayacaklar.

Aslında 29 Haziran itibariyle başlayacak olan bu etki, Venüs’ ün Temmuz ayı boyunca kendi burcundaki yerleşimi ile iyice kuvvetlenmeye başlayacak.

Gezegenlerin yerleştikleri Takımyıldızlar göz önüne alındığında da bazılarının Türkiye açısından geçmişte oldukça sıkıntılı süreçlerin başlangıçlarını tetiklediğini gözlemlemekteyim.

Özellikle:

Venüs’ ün 7 Temmuz’ a kadar Krittika; Merkür’ ün 4-11 Temmuz; Mars’ ın 16 Temmuz – 5 Ağustos arası; Güneş’ in 20 Temmuz – 1 Ağustos arası Pushya Takımyıldızı üzerindeki transitleri/ geçişleri (Açıkçası Temmuz ayının tamamı!) kare görünümler de hesaba katıldığında, pek iç açıcı bir atmosfere delalet etmemekte.

Kare Görünümün etkili olacağı ev konularına baktığımızda ise özellikle 3-9 hattında yerleşmiş olan Rahu ve Ketu’ nun tehlikeli sinyaller vermekte olduğunu söyleyebiliriz.

Bilhassa Rahu, hem kare görünümü oluşturan noktalardan biri olması; hem de yine Türkiye açısından sıkıntılı etkiler veren Magha Takımyıldızında bulunması nedeni ile 3. Ev’ in temsil ettiği; ulaşım, iletişim ve komşular konu başlıklarını gerilim altına sokmaya daha meyilli olacaktır diyebiliriz.

Çok uzun süredir yazılarımda belirttiğim gibi 3. Ev; özgür düşünce, hürriyet kavramları ile yakından ilişkili.

Bu alanda basın-yayın özgürlükleri ve gazeteciler – yazarlar var.

Kare görünümü oluşturan diğer bacaklardan; 6. Ev: Mahkemeleri, 9. Ev de hükümet otoritesini temsil ettiğinden, otorite konumu ile özgür düşünce savunucularının karşı karşıya geldikleri kanuni bir durumun etkilerinin iyice hissedildiği bir Temmuz ayı geçirebiliriz.

İki kesim arasında zıtlaşmalar, tansiyonu iyice yükseltip; toplumsal huzurumuzu kaçırabilir.

Kare görünümü tamamlayan son bacak ise Venüs’ ün yerleştiği; hapishaneleri, suçluları temsil eden 12. Ev olduğundan; Adalet yürüyüşünün etkilerinin daha sıkıntılı bir atmosfere bürünme olasılığı da dikkate alınması gereken etkilerden bir tanesi olarak öne çıkmakta.

Yaz ayları boyunca gerek yazılı basında, gerekse sosyal medyada, çeşitli yasaklamalar, kullanım engellemeleri yaşanabilir.

9. Evin fanatik-dini görüşlü insanları temsil etmesi açısından da yaşanacak gerginliklerin farklı görüşteki insanları karşı karşıya getirmesi olası.

Ayrıca Mars’ ın Temmuz ayı boyunca geçeceği sıkıntılı noktalar, ülke gündeminin kazalar nedeni ile de sarsılabileceğine işaret etmekte. Özellikle ulaşım yollarını ilgilendiren kazalar bu etkiye daha açık durumda.

Elbette 3. Evin komşularımız ile olan yakın ilişkisi de gerilimli yerleşimler nedeni ile yine bizim açımızdan problemli süreçlerin geçerliliğini koruyacağını gösteriyor.

Artık nispeten alıştığımız bu durumun diğer aylardan farklı niteliği, bu sefer özellikle 11 Temmuz sonrası, hükümet otoritesinin bazı sert sözlü ifadeleri ile yine alevlenebileceği yönünde.

9 Temmuz Dolunay’ ının Hint Astrolojisine göre Türkiye’ nin 7. Evi üzerinde gerçekleşmesi ise; yukarıda bahsettiğim komşular-dış ülkeler ilintili problemlerin yine tetikleyicisi/tamamlayıcısı niteliğinde enerjileri çalıştırabilir.

Kare görünümün bir olası etkisi ise maalesef depremleri tetiklemesi potansiyeli.

Özellikle Hint Astrolojisine göre yer altı güçlerini temsil eden evimizde uzun süredir konaklayan Jüpiter, gökyüzünün gergin atmosferi altında bizi sarsıntılarla yine yüz yüze getirebilir.

3 Temmuz itibariyle Türkiye’ nin ekonomiyi temsil eden 2. Evi üzerinde, Yengeç Burcu içerisinde sırasıyla toplanmaya başlayacak olan Merkür, Mars ve Güneş gezegenleri; 23 Temmuz’ daki Yeni Ay süreci ile birlikte gözlerimizin ekonomik parametrelere doğru odaklanacağını gösteriyor. Para piyasaları ilintili çalışanlar açısından ani kazançların yaşanacağı durumlar söz konusu olabileceği gibi tam tersi ciddi kayıp getirebilecek etkiler de ekonomimizi dalgalandırabilir…

Sevgilerimle,

©Hint Astroloğu

29 Haziran 2017

 

Paylaş