TEMMUZ 2017 BURÇ YORUMLARI

Temmuz 2017 Venüs’ ün yöneticisi olduğu dolayısıyla da güçlü şekilde olumlu özelliklerini yansıttığı Boğa Burcundaki yolculuğu ile başlamakta.

Bu yerleşim özellikle finansal konularda bir süredir rahat nefes alamayanlar için toparlayıcı bir etki yaşatacak.

Ayrıca güzellik, kozmetik, takı, sanat ya da yaratıcı faaliyetler içeren işlerde çalışanlar açısından üretken bir süreci de tetikleyecek. Özellikle Boğa, Oğlak ve Akrep Yükselenler için Venüs’ ün yerleşimi yeni bir aşkın filizlenmesine de aracılık edebilir.

3-21 Temmuz aralığında Yengeç Burcu içerisinden geçecek olan iletişim gezegeni Merkür ise pek çoğumuzu çevremize karşı alıngan ve hassas yaklaşımlar sergilemeye itmeye aday.

Özellikle Boğa, Yengeç ve İkizler Yükselenler söylemlerinde abartılı ifadelerle karşılarındaki insanları gergin bir atmosfere sürükleyebilirler.

11 Temmuz itibariyle bulunmaktan hiç hoşlanmadığı Yengeç Burcuna yerleşecek olan Mars gezegeni ile birlikte bu etki iyice belirgin bir hale gelebilir.

Genel tabiatı gergin ve mücadeleci olan Mars; Yengeç’ te geçirdiği zaman sürecinde, sahne arkasında daha manipülatif tarafını ortaya koymaya eğilimli olacaktır.

Olayları çözmek yerine, “ben mağdurum, başkası çözüm bulsun ama gördüğüm aksaklıkları da huzursuzluk çıkartmak için sonuna kadar kullanırım” tavrını hepimizin üzerinde hissettirebilir.

Ancak en belirgin olarak Yengeç, Terazi, Oğlak ve Kova Yükselenler açısından bu etki etrafları açısından zorlayıcı olacaktır.

23 Temmuz Yeni Ay’ ı da Yengeç Burcu içerisinde gerçekleşirken, bu tarihe yakın zamanlarda negatif etkilenmeler hepimiz üzerinde hakim olacaktır.

Doğum anı haritalarında (Hint Astrolojisinde Rasi olarak anılır) Mars’ ı zaten güçsüz olduğu Burç kuşaklarında ya da sıkışık şekilde yerleşmiş olanlar; kendilerini Temmuz- Ağustos aylarında kurban ve güçsüz durumda hissetmeye eğilimli olabilirler.

Hayat enerjilerini düşük, mücadele azimlerinin zayıf ve bir şeye başlamak için kendilerini yetersiz görmek gibi ruhsal etkilerden şikayetçi olmaları da potansiyel sonuçlar arasında.

9 Temmuz Dolunay’ ı Vedik Astroloji’ ye göre Yay Burcunda Mars görünümünde gerçekleşecek.

Tüm burçlar açısından ruhsal dalgalanmaların, kendini iyi-kötü hissetme aşırı uçlarında hızlı geçişlerin yaşanacağı etkiler barındırmakta.

Dolunay’ a yakın günlerde normalde çok fazla tepki vermeyeceğimiz durumlara, abartılı yanıtlar vermemiz olası.

Sakinliğimizi korumakta biraz zorlanacağız.

Dolunay’ ın Yay Burcunda yaşanması nedeni ile bizi strese sokan durum ve kişilerden uzaklaşma isteğimiz de üzerimizde hakim olabilir.

Ayrıca Mars ve Güneş’ in İkizler Burcunda oluşu, Dolunay civarındaki günlerde kendimizi karşımızdaki insanlara ifade etmek isteğimizin de yoğun olacağını göstermekte.

Mars’ ın gölgesini hesaba kattığımızda, diyaloglarımızı kavgaya dönüştürmeden bu süreci atlatmaya çalışmakta fayda var.

26 Temmuz’ a, Venüs İkizler Burcu’ na geçiş yapana kadar, gökyüzünde Boğa/VenüsRahu/AslanRetro Satürn/AkrepKetu/Kova Burçları arasında kare dizilim söz konusu. Bu da özellikle Boğa, Aslan, Akrep ve Kova Yükselenlere sahip haritalar açısından ruhsal anlamda maalesef biraz zorlayıcı bir etki yaratacak.

Saydığım burçlar kendilerini belli bir sebebe bağlı olmaksızın ruhsal olarak gerilimli ve stresli hissedebilirler.

Sade Sati sürecini deneyimlemekte olan Ay Burcu Akrep olanlar için bu etki daha da belirgin şekilde seyredebilir…

Her Yükselen Burca göre farklı alanlarda etkiler verecek olan bu gezegen yerleşimlerini Burç yorumları kısmında aktardım. Temmuz 2017’ nin (Hint Astrolojisine göre hesaplanarak bulunmuş) Ay ve Yükselen Burçlara göre etkilerini aşağıda bulabilirsiniz…

*** Her zaman olduğu gibi sayfamda yayınlanan burç yorumlarının Batı Astrolojisi gezegen konumları ile hiçbir alakası olmadığını, tamamen Hint/Vedik Astrolojisi disiplini içerisinde aktarıldığını hatırlatmak isterim.

Dolayısı ile Batı Astrolojisine göre hesaplanmış olan Güneş’ in konumuna göre “hangi burç” olduğunuzun, yukarıdaki yorumlarla hiçbir ilişkisi yoktur.

Hint Astrolojisine göre hesaplanmış olan Yükselen ve Ay Burcunuza göre yazıları değerlendirmelisiniz. Yani hem Yükselen, hem de Ay Burcunuzu okumalısınız…

KOÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Venüs, Temmuz ayının neredeyse tamamında para ve maddi gelirlerinizi gösteren noktada bereketli etkilerini size sunuyor olacak. Özellikle ticeretle uğraşanlar için bu ay finansal açıdan rahat etkiler var. Bütçelediğinizden daha fazla kazanç elde edebilirsiniz. Temmuz ayı Venüs’ ün yerleşimi nedeni ile yüzünüz, saçlarınız ilintili güzellik faaliyetlerinde bulunmanız açısından da oldukça destekleyici. Ancak ayın ikinci yarısı itibariyle özellikle aile içerisine günlük iş ve yaşam stresinizi yansıtmamanız önemli. Aksi taktirde ev içi huzurunuz gereksiz tartışmalarla gölgelenebilir. Bu ay eviniz, arabanız ilintili bir değişiklik/yatırım düşüncesine de girişmek isteyebilirsiniz. Bu konudaki kararınızı ay sonuna doğru netleştirmeniz daha doğru olacaktır. Hayatınızda uzun süredir devreye almak istediğiniz kariyeriniz ilintili bir hedefiniz doğrultusunda bu yaz hazırlık çalışmaları yapabilirsiniz.

BOĞA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Burcunuzun yöneticisinin tüm Temmuz ayı boyunca kendi evinde olması size kendinizi her anlamda daha iyi ve pozitif hissettirecek. Özellikle ikili ilişkilerinizde romantik ve uyumlu etkiler alıyor olacaksınız. Bekarlar içinse yeni bir yaz aşkının filizlenmesi anlamında gökyüzünün destekleyici etkileri artmış olacak. Ayrıca güzellik ilintili faaliyetler açısından da Boğa Yükselenler bu ayı değerlendirebilirler. Ayın ikinci yarısı itibariyle dostlarınızdan veya ailenizden, akrabalarınızdan birileri ile inatlaşma etkileri altına girebilirsiniz. Her zamankinden daha huysuz tavırlarla duygusal tepkiler vermeniz olası. 9 Temmuz’ daki Dolunay sizi biraz gergin etkiler altında bırakabilir. Özellikle maddi bir konuda ani bir karar verebilirsiniz. Dolunay tarihleri civarında özellikle partnerinize karşı aşırı tepkili sözler de sarf edebilirsiniz. Kontrollü olmadığınız taktirde Temmuz sonuna doğru bu davranışınızın sonuçlarını ilişkininizdeki huzurun iyice bozulması şeklinde deneyimlemeniz olası. Bu yaz özellikle evli veya uzun süreli ilişkiye sahip Boğa Yükselenlerin partnerleri ile aralarında geçmişten gelen sorunlarının yeniden gündemi işgal etmesi söz konusu olabilir.

İKİZLER BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Temmuz ayında harcamalarınızı gösteren noktada ilerleyecek olan Venüs sizi bütçenizin üzerinde keyfi ve lüks harcamalara yöneltebilir. Bu ay beklemediğiniz kazançlar elde etme potansiyeline sahip olduğunuz kadar, kazandığınızın tamamını harcama moduna da sahip olacaksınız. 9 Temmuz’ daki Dolunay sizi ilişkiniz adına hareket etmeye, kafanızdaki bazı düşünceleri çok da enine boyuna düşünmeden partnerinize söylemenize yöneltebilir. Odağınız bu ay daha ziyade maddi gelirleriniz, parasal konular üzerinde yoğunlaşacak olsa da ilişkiniz ile ilgili beklenmedik gelişmelerle de karşılaşmanız olası. Kariyeriniz ilintili geçmişte yaşadığınız problemlerin, yetkileriniz dahilinde tekrar önünüze gelmesinden dolayı bu yazı iş anlamında biraz sıkıntılı ve çözüm üretmeye yönelik bir atmosferde geçirebilirsiniz.

YENGEÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Temmuz ayında dostlarınız, aileniz, bir süredir görüşemediğiniz, vakit ayıramadığınız insanlarla bir araya gelmek açısından gökyüzü tarafından destekleniyorsunuz. Gittiğiniz ortamlarda keyifli vakit geçireceksiniz ve kendinize de bir süredir ayıramadığınız vakti ayırmaktan mutluluk duyacaksınız. Ayın 2. Yarısı itibariyle Yükseleniniz üzerine geçecek olan Mars sizi biraz gergin bir ruh hali içerisinde bırakabilir. Özellikle ikili ilişkiniz anlamında daha alıngan ve ayrıntılara takılmaya eğilimli hale geleceksiniz. Satürn’ ün retrosu da sizi geçmişte yaşadığınız olumsuzluklara tekrar geri dönmeye/gündeme getirmeye itebilir. Dikkatinizi aşk hayatınızdan ziyade kariyerinize ve kariyeriniz ilintili bir süredir kafanızda kurguladığınız daha farklı yaklaşımlara, deneyimlere odaklamanız doğru olacaktır. 9 Temmuz Dolunayı size işiniz ilintili bir konuda kafanızda netleşme yaşatabilir. 23 Temmuz’daki Yeni Ay sürecinde de bu netleşme sonucunda yeni bir konuya ya da sorumluluğa el atabilirsiniz.

ASLAN BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Kariyer eviniz üzerinde güçlü enerjilerini Temmuz ayı boyunca yansıtacak olan Venüs, size yeni bir girişim, yeni bir iş teklifi ya da terfi gelişmesi yaşatabilir. Ancak yeni gelişen bir durum olması halinde koşulların ayrıntısını dikkatle değerlendirmeniz gerekiyor. Özellikle seyahat ilintili konuları netleştirmeden karar vermemelisiniz. Temmuz ayında büyükleriniz, otorite konumundaki kişiler, aile bireyleriniz ile iletişiminizde gergin etkiler altında olacaksınız. Konuşmaları kendinize karşı yapılmış gibi algılamamaya ve alıngan davranmamaya çalışın. 9 Temmuz Dolunay’ ı çocuğunuz ilintili düşündüğünüz bir konunun kafanızda netleşmesini getirebilir. Yurt dışı ilintili planlarınızı ise 23 Temmuz Yeni Ay’ ının sonrasında devreye almaya çalışın. Yaz ayları özel ilişkiniz ve aileniz ilintili konuların geçmişe dayanan sorunlarını gündeme tekrar getirmek açısından uygun değil. Muhatap olduğunuz insanlara pozitif yaklaşmak için kendinizi zorlamalısınız.

BAŞAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Basın – yayın reklam, yurt dışı ilintili işlerle uğraşanlar için Temmuz ayında Venüs olumlu gelişmeler yaşanmasını sağlayabilir. özellikle bu ay parasal gelirler anlamında tüm Başak Yükselenler bereketli ve şanslı gelişmeler yaşamaya adaylar. Bu ay hedefleriniz ilintili ani kararlar alıp, girişimlerde bulunabilirsiniz. Ay ortası itibariyle de yaptığınız girişimlerin sonuçlarını almaya başlamanız olası. 9 Temmuz Dolunay’ ı sizi aileniz ya da taşınmaz mülkleriniz ilintili bir konuda karar almaya, harekete geçmeye itebilir. Aileniz ile birlikte tatil palanlarınızı da Temmuz ayı içerisinde gündeminize alabilirsiniz. Ay sonunda bir dostunuz ya da akrabanız ilintili yaşanacak bir durumun içerisinde etkin şekilde rol almanız söz konusu. Gerçekçi tarafınız ve mantığınızla karşınızdaki insana destek olmaya çalışmalısınız.

TERAZİ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Temmuz ayı hayatınızda yeni düzenlemelere gitmek istediğiniz konularda size destekleyici etkiler verecek. Rutin gidişatından sıkıldığınız alışkanlıklarınızı bırakmak, ortam değişikliği yapmak konularını bu ay gündeminize alabilirsiniz. Ayrıca miras, komisyon-prim ya da ek gelir elde ettiğiniz konularla ilintili bu ay olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Süregelen aşk ilişkileri anlamında da Temmuz ayında Terazi Yükselenler güzel etkiler almaktalar. Partnerinizle uyumlu bir dönem geçirebilirsiniz. Kariyeriniz ilintili gelirleriniz anlamında bu ay bazı aksilikler, beklediğinizin altında kazanç elde etmeniz gibi durumlar yaşanabilir. O nedenle harcamalarınızı bütçe dahilinde gerçekleştirmeye çalışın. 9 Temmuz Dolunay’ ı yeni başlangıç yaptığınız bir konu alakalı daha net önünüzü görmenize aracılık edebileceği gibi eğer konu işiniz ilintili ise ay sonundaki Yeni Ay süreci canınızı sıkacak bazı aksaklıkları ortaya çıkartabilir.

AKREP BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Burcunuz üzerindeki yolculuğuna geri dönen Satürn Temmuz ayında size ruhen biraz depresif etkiler yaşatabilir. Olayların iyi tarafını görmekte zorlanacağınız bu süreçte özellikle sinirlerinize ailevi konularda hakim olmanız son derece önemli. Üstünüz, büyüğünüz konumunda bulunan kişiler ile ay ortası itibariyle iletişiminize dikkat etmeye çalışın. Yanlış anlaşılmalara açık olacaksınız. 9 Temmuz Dolunay’ ı parasal bir konuda kafanızın netleşmesini sağlarken, ay sonundaki Yeni Ay süreci Yurt dışı ilintili bazı gelişmelerin filizlenmesine yardımcı olabilir. Özellikle kariyeriniz ilintili konularda oluşan opsiyonları ayrıntıları ve söylenmeyenleri didikleyerek irdelemeye çalışın. Venüs’ ün Boğa Burcundaki transiti bekar Akrep’ ler için yeni bir ilişkinin Temmuz ayı içerisinde başlamasına olanak tanırken evli ve süre gelen ilişkilere sahip olanlar için de uyumlu ve romantik bir ay geçirmelerine aracılık edecek. Ticaret ile uğraşanlar için de Temmuz ayı bereketli etkilere sahip.

YAY BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Temmuz ayında tam Yükselen Burcunuz üzerinde gerçekleşecek Dolunay sizi ticari konular ya da birlikteliğiniz ile ilintili net kararlar almaya itecek. İş hayatınız adına olumlu gelişmeler yaşamaya yatkın olmakla birlikte; özel ilişkinizde gerilimli bir süreç start alabilir. Kariyer hayatınızda birlikte çalıştığınız kişilerle güzel gelişmelere imza atabilirsiniz. Ancak ev-partner alanlarınıza bu ay gergin enerjiler yansıtacaksınız. Maddi konular, hayata bakış açınız anlamında, karşınızdaki insanla ne kadar paralel ya da ayrı görüşlere sahip olduğunuzu fark etmeniz olası. Ay sonuna doğru bu etki Yeni Ay süreci ile birlikte aranızdaki huzursuzluğun iyice tırmanmasına neden olabilir. Meselelerin üstüne üstüne gitmek yerine, anlaşmazlık yaşadığınız kişi ile aranıza biraz mesafe koymaya çalışmalısınız. Eğer tek başınıza seyahate çıkma imkanınız varsa bunu değerlendirmelisiniz.

OĞLAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Yaratıcılık isteyen işler, eğitmenler ve çocuklar ilintili işlerde çalışanlar açısından Temmuz yeni fırsatların devreye girmesi açısından olumlu bir dönem yaşatabilir. Ayrıca bekar Oğlak’ lar için de Temmuz ayı hayatlarına yeni birilerinin girmesi anlamında pozitif etkiler taşımakta. 9 Temmuz Dolunay’ ında hayatınızdan çıkartmak istediğiniz bir insan, artık yapmak istemediğiniz bir harcama anlamında harekete geçebilirsiniz. 23 Temmuz Yeni Ay süreci ise sizi özel ilişkiniz odaklı konulara yöneltecek. Ay ortası itibariyle partnerinize karşı daha kırılgan ve alıngan tavırlar sergilemeye eğilimli olabilirsiniz. Ticaretle uğraşanlar içinse, yeni bir faaliyet alanı şansı ya da girişimi bu süreçte söz konusu olabilir. Kazançlarınız açısından biraz durgun geçmeye aday yaz sürecinde sorumluluklarınız dışındaki kalemlere fazla para aktarmamaya gayret etmelisiniz.

KOVA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Temmuz ayında aileniz ilintili güzel bir gelişmenin haberini alabilirsiniz. Eviniz ya da araç ilintili bir yatırım yapmayı planlıyorsanız da bu ay gökyüzü tarafından destekleniyor olacaksınız. Ancak ay ortası itibariyle sağlığınıza dikkat etmenizi gerektiren etkiler söz konusu. Özellikle mikrobik ve ateşli hastalıklara yakalanma riskiniz yükselmekte. 9 Temmuz Dolunay’ ı kendiniz tatil programları içerisinde olsanız da iş hayatınızda hareketli bir sürecin başlamasına aracılık edebilir. Özellikle ay sonunda hedeflediğiniz bir konuda kariyeriniz için önemli çalışmalar yapabilirsiniz. Ancak bu yaz ayları genel olarak daha rutin işlere yöneldiğiniz, kendi başınıza vakit geçirebileceğiniz zamanları da size sunuyor olacak. Birlikte çalıştığınız kişiler ile aranızda uzun zamandır var olan ama üstüne gitmediğiniz sorunların ay ortası itibariyle artık gizlenemez şekilde ortaya döküldüğüne şahitlik edebilirsiniz.

BALIK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Temmuz ayında yeni başlatmak istediğiniz projeler, girişimler konusunda gökyüzünün tam desteğini almaktasınız. Ayrıca kısa seyahatler, dinlenmek ve arkadaşlarınızla vakit geçirmek için de Temmuz sizin açınızdan son derece uygun fırsatlar sunacak. Kardeşiniz ilintili yaşanan güzel bir gelişme haberine de Temmuz ayı içerisinde sevinebilirsiniz. Ancak özel ilişkiniz, aşk hayatınız adına kendinizi gergin hissedebilirsiniz. Bu ay yoğun tartışmalar, ego savaşları, alınganlık nedeni ile kırgınlıklar partneriniz ile aranızda yaşanabilir. Özellikle ay ortası itibariyle artan bu etki 23 Temmuz Yeni Ay’ ı ile birlikte karşılıklı restleşme boyutuna da taşınma potansiyeline sahip. 9 Temmuz Dolunay’ ı ise sizi kariyeriniz ilintili bir konuda net bir karar vermeye itecek. Duygusal kararlar almaya ve tepkiler vermeye şiddetle eğilimli olacağınız Temmuz ayında alınganlık seviyenizi kontrol altında tutmaya çalışmalısınız.

Sevgilerimle,

©Hint Astroloğu

27 Haziran 2017

 

 

Paylaş