TEMMUZ 2016 BURÇ YORUMLARI

Temmuz 2016′ da gökyüzü, Haziran ayında hepimizin hayatları üzerindeki bunaltıcı etkisini yaşadığımız  Mars retrosunun etkilerinden 20 Temmuz itibariyle kurtulmaya başlayacak.

temmuzPek çok yükselen burç için sonuç almakta bir hayli zorlu zamanlar geçirilmesine neden olan Mars‘ ın ve Satürn‘ ün geri hareketi hepimizi farklı konularda bunalttı ve Temmuz’ un sonuna kadar da bu atmosfer geçerliliğini maalesef korumakta.

Özellikle Oğlak ve Kova Yükselenler için kariyerleri ile ilgili konular Temmuz ayının son dilimine kadar ciddi bir sınavdan geçerek, onları zorlamaya devam edecek.

Terazi ve Akrep Yükselenler içinse depresif bir ruh halinin getirdiği mutsuzluk ve kolay demoralize olma hali, Temmuz ayında da geçerliliğini korumakta. 20 Temmuz’ dan sonra ise Terazi ve Akrep Yükselenlerin uzun bir birikimin sonucu olan, ağızlarından dökülen öfkeli sözlere karşı kontrollü olmaları gerekmekte.

Koç ve Boğa Yükselenler içinse ortakları veya partnerleri ile ilintili konular uzun süredir üzerlerinde biriken gerilimin açığa çıkması için son düzlüğü beklemekte.

Temmuz ayının sonuna kadar sabır gösterebildikleri taktirde bu konuları ilgilendiren kararlarında daha akılcı ve kalıcı sonuçları elde etmeleri mümkün olabilir. Aksi taktirde patlama niteliğinde bir bitiş ya da sonlanış yaşamaları, uzun süredir gergin enerjiler taşıyan bu alanda, Temmuz ayı boyunca kendileri için pek de sürpriz sayılmayacak bir sonuç doğuracaktır.deniz5

Gökyüzünün bu haline rağmen diğer burçlar ile karşılaştırıldığında nispeten rahat/daha az gergin olaylarla sınanan yükselenler ise Yengeç, Aslan, Balık ve Yay olarak öne çıkmakta…

Gökyüzünde tüm gezegenlerin Temmuz 2016 için Hint Astrolojisine göre yerleşim ve hareketlerini sıralayacak olursak:

  • Venüs 7 – 31 Temmuz aralığında Yengeç Burcunda yerleşecek.
  • Merkür 10 temmuz’ a kadar İkizler, 11- 27 Temmuz aralığında ise Yengeç Burcunda
  • Mars istasyon konumunda olmakla birlikte 11 Temmuz’ a kadar Terazi Burcunda; 12 – 31 Temmuz’ da ise Akrep Burcunda yolculuğuna devam edecek.
  • Rahu / Aslan; Ketu/ Kova aksındaki yerlerini Temmuz ayında da korumaktalar.
  • Jüpiter tüm Temmuz ayı boyunca Aslan Burcunda kalmaya devam edecek.
  • Satürn Retro/ geri hareketli olarak Akrep Burcu üzerindeki etkisine devam etmekte.

Her zaman belirttiğim gibi -bir kez daha- gökyüzünün bizim için yansıttığı enerjilerine teslim olmak yerine, önleminizi alıp, akıl süzgecinizi uyanık tutmak adına astrolojiyi kullanmanızı tavsiye ederim…

Temmuz ayının Yükselen Burcunuza göre etkilerini aşağıda bulabilirsiniz…

Her zaman olduğu gibi sayfamda yayınlanan burç yorumlarının Batı Astrolojisi gezegen konumları ile hiçbir alakası olmadığını, tamamen Hint/Vedik Astrolojisi disiplini içerisinde yorumlandığını, doğduğunuz tarihe göre Güneş’ in bulunduğu konumla -yani Batı astrolojisindeki Burcunuz ile değil- Yükselen ve Ay Burcunuza göre -her ikisini birden- yazıları okumanız gerektiğini bir kez daha önemle hatırlatmak isterim…

koçKOÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Temmuz’ un ilk yarısında Koç Yükselenler için ilişkileri yine gündemlerindeki en gergin konu başlığı olma özelliğini korumakta. Ne yapsam daha iyi olur diye sorgulamaya devam ettikçe, kendinizi daha da umutsuz hissetmeye devam edeceksiniz. Bir müddet sakinliğinizi koruyarak partneriniz ile aranızda olup bitenleri zamana bırakmanızda fayda var. Cesaretle adım atma isteğiniz  Temmuz’ un ilk yarısında sizi zorlasa da ayın geri kalan bölümünde ilginiz anneniz, çocuklarınız ve aileniz üzerinde yoğunlaşacak. Atak tabiatınıza her ne kadar ters gelse de hayatınızın her alanındaki rutinin dışına çıkan gelişmelerle ilgili kararları almak adına Ağustos ayını beklemelisiniz. Temmuz ayında ev ile ilintili dekorasyon, yeni bir eşya, mobilya alımı gibi bir düşünceniz varsa gökyüzü tarafından destekleniyor olacaksınız.

boğaBOĞA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ayın ilk yarısında tüm ilginizi finansal konular üzerinde yoğunlaştıracaksınız. İkinci yarısında ise elinizdeki birikimlerinizle yatırım yapmak veya yeni girişimlerde bulunmak üzerine bazı aktiviteler içerisinde olabilirsiniz. Temmuz ayında kardeşleriniz ile ilgili sevindirici bir haber de size ulaşabilir. İş hayatınızda istediğiniz sonuçları almak noktasında Temmuz ayında da bir hayli zorlanıyor olacaksınız. Takip ettiğiniz işlerin sonuçlanması beklediğinizden daha uzun bir vadede gerçekleşebilir. Ortaklıklar ve partneriniz ile ilgili uzun süredir rahatsızlık hissettiğiniz konular varsa bunları konuşmak için bir sonraki ayı beklemenizde fayda var. Bu ay kendinizi aile ortamınızda daha huzurlu ve güvenli hissedebilirsiniz. Mümkün olduğunca aile fertlerinizle zaman geçirmeye çalışmalısınız.

ikizlerİKİZLER BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Temmuz’ un ilk yarısı sizin için oldukça yoğun geçecek. Yakın çevrenizle olan iletişiminiz hız kazanırken uzun süredir görmediğiniz dost ve arkadaşlarınızla vakit geçirmeniz hem eğlenmeniz hem de yeni fırsatlar yakalamanız anlamında faydalı sonuçlar doğurabilir. Bu ay artık gelmeyeceğini ya da tamamen kaybettiğinizi düşündüğünüz bir miktar paranın da elinize geçmesi olasılığı var. Maddi olarak özellikle ayın ikinci yarısından itibaren daha refah bir durumda olacaksınız. Partneriniz ile aranızda bir süredir sizin istediğiniz gibi yürümeyen bazı konuları gerginlik çıkarmadan konuşmayı becermeniz gerekiyor. İş hayatınızdaki aksaklıklar, Temmuz ayında da devam etme potansiyeline sahip. Sonuç alamadığınız halde sürekli iş kaynaklı yorgunluktan şikayet etmeniz, tembellik etme isteğinizi iyice kuvvetlendiriyor. Ay ortasından sonra sağlığınıza eklem yerleriniz, tutulmalar ve ateşli hastalıklar anlamında özen göstermeye çalışın.

yengeçYENGEÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

7 Temmuz itibariyle Yükseleniniz üzerinden geçiş yapmaya başlayacak Venüs nedeni ile hem kendinizi daha güzel hissedecek hem de sosyalleşme fırsatlarını kaçırmaz iseniz yeni bir ilişkiye adım atmak anlamında şanslı etkiler alıyor olacaksınız. Bu transit esnasında saç, cilt bakımı gibi ufak tefek güzellik faaliyetlerinde de bulunabilirsiniz. Ay ortası itibariyle bir süredir kendinizi bezgin hissettiren ruh halinden iyice sıyrılmaya başlıyorsunuz. İş ve ev sorumluluklarınızın sizi yorduğu bir dönemi yine ay ortası itibariyle geride bırakacaksınız. Halihazırda bir ilişkiniz varsa bu ay partneriniz ile gerginlik yaşayabileceğinizi düşündüğünüz konular hakkında tartışmaktan kaçınmanız, Venüs’ ün burcunuza verdiği destek ile birlikte romantik ve güzel günler geçirmenize olanak tanıyabilir. Temmuz ayında karşınıza çıkabilecek planlamadığınız harcamalar için ailenizden destek alabilirsiniz.

aslanASLAN BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Aslan Burçlarının bir süredir kariyer kaynaklı desteklenen gelirleri bu ay itibariyle planları dışında gerçekleşen harcamaları nedeni ile azalma eğilimine girebilir. Bilhassa lüks sayılabilecek harcamalardan kaçınmanız bütçenizin dengesini bulmanızda size yardım edecektir. Kardeşinizle Temmuz ayı boyunca kurduğunuz iletişimde sakinliğinizi korumanız tartışmaların büyümemesi için önemli olacak. Ailenizin içerisinde de özellikle büyüklerle bu ay gergin geçebilecek konuşmalardan uzak durmaya bakmalısınız. Bir süredir ihmal ettiğiniz ev düzeniniz/temizliği ile ilgili sorumlulukları ay ortasından sonra tekrar gündeminize almanız ve yapılması gerekenleri bir sıraya koyarak gerçekleştirmeniz gerekiyor. Aracınız ile ilgili bakım-kontrol işlemlerini de bu ay halletmeniz ilerde daha büyük sorunlar çıkartmaması adına doğru bir karar olacaktır.

başakBAŞAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Kariyer hayatınızla ilgili geçen ay yaşadığınız gelişmelerin maddi sonuçlarını bu ay almaya başlayabilirsiniz. Bununla birlikte Temmuz ayının sonları ile birlikte harcamalarınızın da artması ihtimali söz konusu. Buna en büyük etken Temmuz ayında hareketlenen sosyal yaşamınız olacak. Dostlarınızın, akrabalarınız sizden ilgi beklemekteler. Arkadaşlarınız arasında ihmal ettiklerinizin kaprisleri ile uğraşmak istemiyor iseniz bir müddettir ihmal ettiğiniz kişileri özellikle ay ortasından sonra arayıp, sormalısınız. Rutin iş temponuzdan ve iş yerinizdeki sorunlardan da uzaklaşmak adına bu iyi fırsat olacaktır. Ayın ilk yarısında beklemediğiniz ve planlamadığınız bir takım harcamalarınızın da olması söz konusu.

teraziTERAZİ  BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Temmuzun ilk yarısı Terazi Burçları için gergin etkiler taşıyor olacak. Bilhassa partneriniz ile olan iletişiminizde ani çıkışlar yapmaya eğilimlisiniz. Özellikle Ay Burcu Terazi olanlar içinse ayın ikinci yarısı ruhsal anlamda biraz daha kasvetli sayabileceğimiz etkiler taşımakta. Ruhsal anlamda huzursuz hissetmenize rağmen kariyer hayatınızda bu ay olumlu gelişmelerle sevinebilirsiniz. Bunun gelirlerinize de yansımasının olması Temmuz ayındaki son derece potansiyel etkilerinizden bir tanesi. Otorite konumundaki üstünüz olan kişiler tarafından çabalarınızın takdir edildiğini görüp moral bulabilirsiniz. Ayın ilk yarısında bir süredir yoğun geçen iş temponuzdan sıyrılarak tatil yapmak için de uygun etkiler almaktasınız. Bayram tatilini bu anlamda değerlendirebilirsiniz.

akrepAKREP BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Sade Sati veya Yükselen Üzerinden Satürn Transiti etkilerini deneyimleyen Akrep Burçları için Satürn’ ün retro hareketi Mars ile birleşince iyici ağır bir atmosferi uzun süredir teneffüs etmelerine neden oldu. İyi haber şu ki; Temmuz sonu itibariyle en azından Yükselen yöneticiniz Mars kendini biraz toparlayacak ve size hiçbir şeye elini atmak istemeyen ruh halinden çıkmak için destek verecek. Bir süredir hem kendinizi hem de değer verdiğiniz pek çok insanı, ilişkiyi ihmal etmiş durumdasınız. Bu halinizden kurtulmak ve toparlanmak için Temmuz’ un 20′ sinden sonra gökyüzünün desteğini kullanmaya çalışmalısınız. Ayın ikinci yarısında tatil yapmak ve seyahat etmek için de uygun etkileriniz var. Bu fırsatı moral bulmak için değerlendirebilirsiniz.

yayYAY BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Temmuz ayının ikinci yarısında insanlarla iletişiminizi minimum seviyeye indirerek kendi içinize çekilmek isteyebilirsiniz. Bu durum partnerinizin hiç hoşuna gitmeyecek olsa da yükselen yalnızlık isteğiniz ve seyahat etme arzunuz bu ayın belirleyici özelliklerinden biri olarak ön plana çıkmakta. Aslında ilişkinizde herhangi bir sorun yaşamıyor olsanız da bir süredir fazla yoğun giden sosyal atmosferinizden bunalmış hissetmeniz normal bir durum. Ailenizi ziyaret etmek hem kendi başınıza kalmak, hem de seyahat etmek için size iyi bir fırsat sunabilir. Ay başında dostlarınızdan birinin sorunu ile ilgilenmek ve çözüm üretmek zorunda kalabilirsiniz. Temmuz ayını başta partneriniz olmak üzere, herkesle daha idareci konumda, kırıcı olmadan, ilişkiler yürüterek geçirmeye çalışmanız akıllıca olacaktır.

oğlakOĞLAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Kariyer hayatınızda tıkanmış gibi duran ve sizi hedeflerinize ilerlemekte alıkoyan enerjiler bu ay sonuna kadar geçerliliğini koruyor olacak. Maddi ve manevi anlamda iş yaşamınızda yaptığınız yatırımların sonuçlarını almakta zorlanıyorsunuz ancak bu durum Temmuz’ un 20′ sinden itibaren en azından biraz olsun toparlanma sürecine girme potansiyeline sahip. Bekar Oğlaklar için bu ayın tamamında sosyalleşmeleri, yeni bir ilişkiye adım atmaları anlamında Venüs ile birlikte destekleyici olabilir. Aile ortamınızda bir süredir idare etmeye çalıştığınız gerginlikler bu ay sonunda patlama noktasına gelmenize neden olma potansiyeline sahip. Ayrıca iş arkadaşlarınızla da biriken sorunların bu ay sonu itibaren taşıp, ortaya dökülmesine şahitlik edebilirsiniz.

kovaKOVA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bir süredir eşinizle, kardeşlerinizle ve iş hayatınız ile ilgili yaşadığınız sorunları kimselerle paylaşmama eğilimine devam etmektesiniz. Ancak bu durum artık sizi sabır göstermekle ilgili son seviyelere getirme potansiyelinde. Özellikle kariyer hayatınızda dizginlemeye çalıştığınız sinirleriniz ve öfkeniz bu ay sonu itibariyle patlama yaşayabilir. Patlama yaşamasanız dahi iş yerinizde bir takım size kayıp, para çıkışı/gecikmesi yaşatacak durumların söz konusu olması muhtemel etkileriniz arasında. Çocuk sahibi olan Kova Yükselenler bu ay hem kendilerinin hem de onların sağlıklarına dikkat etmeliler. Ay ortasına kadar tatil yapma programınız varsa, tatiliniz kendinize yeterince dikkat etmemeniz nedeni ile  sekteye uğrayabilir.

balıkBALIK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Venüs’ ün Temmuz ayında yapacağı transiti size bir ilişkiye başlamak anlamında yeni bir fırsat getirebilir. O nedenle Temmuz ayını eğer mümkün ise tatil planlarınızı gündeme alarak ya da her fırsatta dışarıda sosyalleşerek geçirmenizde fayda var. Kabuğunuza çekilmek, kendinizi daha fazla zorlamamak adına her ne kadar fazlasıyla bir istek duysanız da iş temponuz ve ailevi sorumluluklarınız bu ay da size bu fırsatı pek tanımayacağa benzemekte. Ayın ilk yarısında hali hazırda bir ilişkiye sahip Balık yükselenlerin ani öfke patlamalarına karşı kontrollü olmaları gerekmekte. Partneriniz sizi kızdırsa da alttan almaya gayret etmelisiniz. Temmuzun ikinci yarısında ise üstünüz/otorite konumundaki kişilerle pek fazla zıtlaşmamanızda fayda var.

Sevgilerimle,

©Hint Astroloğu

29 Haziran 2016

Paylaş