ŞUBAT 2021 VEDİK BURÇ YORUMLARI

Hint Astrolojisine göre Şubat ayında Oğlak Burcu içerisinde Satürn, Jüpiter, Retro Merkür, Güneş ve Venüs’ ün katılımıyla oluşacak önemli bir Stelyum yaşayacağız.

Başta Oğlak ve Yengeç Yükselenler olmak üzere, tüm burçların kuvvetli şekilde etkileneceği bu stelyum/birleşme; hepimizin hayatında birden fazla meselenin aynı anda günlük rutinimiz içerisinde sivrilerek, ilgilenilmesini gerekli kılacak.

4 Şubat tarihinde 2021’ in ilk Retro/Gerileme hareketine başlamış olan Merkür’ ün de bu sıkıntılı kavuşumun içerisine adım atmasıyla birlikte, aksaklıklar, gecikmeler iyice bizleri meşgul etmeye başlayacak.

Özellikle Şubat ayındaki Merkür Gerilemesinde teknoloji alakalı önemli işlerin mümkün olabiliyorsa ertelenmesi gerekliliği göze çarpmakta.

İş hayatınızı ilgilendiren çok önemli kararlar almak için de en azından 21 Şubat sonrasını düşünmekte fayda var.

Ancak unutmamak gerek ki önceden başlatılmış ve zaten takip edilmekte olan projeler açısından bu Merkür Retrosu ve Stelyum enerjisi çok önemli kazanımlar, öğrenimler, sonuçlar, başarılar da getirebilir.

12 Şubat tarihinde Oğlak Stelyumunu ilk olarak Güneş gezegeni, ardından da 20 Şubat’ ta Venüs terk ederek her ikisi de Kova Burcu içerisine yerleşecekler.

Bu enerji hayatımızda iyileşme, düzelme beklediğimiz konularda bize yardımcı olmaya başlayacak.

Özellikle Terazi, Kova ve Aslan Yükselenler açısından aşk enerjisinin hayatlarına dahil olması açısından önemli bir fırsat yaratacak.

Vedik Astrolojisine göre 22 Şubat itibariyle uzunca bir süredir yöneticiliğini yaptığı Koç Burcunu terk ederek Boğa Burcuna ve Rahu’ nun yanına yerleşecek olan Mars; erkeksi, agresif ve stresli tepkiler üretmeye yatkın bir hale gelecek.

Hayatlarımızda bu burç kuşağının yönettiği alanlar fazlası ile hareketlenerek ani olayların tetiklenmesine sebebiyet verebilir.

Hint Astrolojisine göre Şubat ayının Ay döngüleri ise: 11 Şubat’ ta Oğlak Burcu içerisinde son derece sıkışık halde gerçekleşecek Yeni Ay ve 27 Şubat’ ta Aslan Burcu içerisinde gerçekleşecek olan Dolunay süreci ile kendini hissettirecek…

Yukarıda aktardığım Şubat 2021 gökyüzü gezegen hareketlerinin (Hint Astrolojisine göre hesaplanarak bulunmuş) Ay ve Yükselen Burçlara göre etkilerini aşağıda bulabilirsiniz…

*** Her zaman olduğu gibi sayfamda yayınlanan burç yorumlarının Batı Astrolojisi gezegen konumları ile hiçbir alakası olmadığını, tamamen Hint/Vedik Astrolojisi disiplini içerisinde aktarıldığını hatırlatmak isterim.

Dolayısı ile Batı Astrolojisine göre hesaplanmış olan Güneş’ in konumuna/doğum tarihinize göre “hangi burç” olduğunuzun, yukarıdaki yorumlarla hiçbir ilişkisi yoktur.

Örnek: Batı Astrolojisine göre Balık olan birinin sayfamdaki Balık Burcu etkilerini okuması, yanlış yönlenmesine, yanlış yorumları okumasına sebebiyet verecektir.

Hint Astrolojisine göre hesaplanmış olan Yükselen ve Ay Burcunuza göre yazıları değerlendirmelisiniz.

(Hint Astrolojisinde Burçlar doğum tarihinize göre hesaplanmaz! Örneğin 10 Ağustos tarihinde doğan bir kişi Aslan Burcu değildir!)

Yani hem Yükselen, hem de Ay Burcunuzu okumalısınız…

Merak ettiğiniz kavramlar için: “Kısa Bilgiler” Bölümüne bakabilirsiniz.

KOÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Hemen aybaşında gerileme hareketine kariyer eviniz üzerinde başlayacak olan Merkür, başta yöneticileriniz ve organize etmek zorunda olduğunuz işleriniz ile ilgili yarım bırakıp, tamamlamadığınız konularla sizi yüzleştiriyor olacak. Meslek-iş konularınızı alakadar eden bu alanda toplanacak olan gezegenler Şubat ayının kariyeriniz açısından son derece hareketli geçeceğini ve sorunlu/komplike pek çok iş ile birlikte önemli adımların atılacağı bir sürece işaret etmekte. Ancak 21 Şubat’ ta Merkür direkt hareketine başlayana kadar pek çok aksilik/gecikme ile uğraşmak zorunda kalabilir, yanlış takip edilmiş işleri ay sonunda çözümlemek/düzeltmek mecburiyetinde kalabilirsiniz.

Özelikle 11 Şubat Yeni Ay süreci sizi kariyerinizde beklemediğiniz bazı fırsatlarla/tekliflerle karşılaştırabilir. Ya da iş yerinizde aniden oluşacak olan bir yapılanmada yeni bir sorumluluk/görev akışının içerisine dahil olmanıza sebebiyet verebilir.

20 Şubat itibariyle Güneş’ in yanına katılacak olan Venüs sizi hem daha hareketli bir sosyal yaşam içerisine çekme hem de hedeflerinizi yeniden düzenleme gereksinimi içerisine sokabilir. Bilhassa Şubat’ ın ikinci yarısı itibariyle kariyerinizi ilgilendiren konularda daha kendinden emin şekilde yeni hedefler peşinde koşuyor olacaksınız. Ayrıca gelirleriniz de Şubat’ ın ikinci yarısı itibariyle artış gösterme potansiyeline sahip.

Ay sonunda hızlanan hayat temponuz 22 Şubat’ ta bir araya gelecek Mars- Rahu enerjisi ile birlikte sizi parasal konularda daha agresif ve hırslı tavırlar sergilemeye itebilir. Bu fazla motive olmuş ruh haliniz etrafınızdaki insanlara kırıcı sözler sarf etmenize neden olabileceği için hızlı tepkiler vermekten, hızlı kararlar almaktan çekinmelisiniz.

27 Şubat Dolunay süreci ise sizi duygusal ilişkiniz, hobileriniz üzerine eğilmeye itecek. Hayatın zevkli ve eğlenceli tarafına daha fazla odaklanıyor olacaksınız. Çocuk sahibi iseniz, evladınız ilintili beklediğiniz bir konunun sonucunu bu Dolunay sürecinde alıyor olabilirsiniz.

Şubat ayında genel olarak ev, aile ve taşınmazlar ilintili bazı sorumluluklar da gündeminizdeki yerlerini alabilirler.

BOĞA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Aybaşında gerileyecek olan Merkür sizi hayatınızda otorite konumunda bulunan babanız, öğretmenleriniz, yöneticiniz konumundaki kişilerle aranızda çözülmemiş sorunlarla yüzleştirmeye; yok saydığınız sorunlarla tekrar uğraştırmaya başlayabilir. Yurt dışı ilintili işlerle uğraşanlar ve eğitim çalışması yapanlar açısından da kariyer hayatlarında bazı pürüzler, atlanmış işler, karmaşık konular, karşılarına tekrar çıkarak onlarla tekrar uğraşmak, aynı işi bir kez daha yapmak anlamında sorunlar yaratabilir. Özellikle teknolojik anlamda bazı hataları düzeltmekle vakit harcayabilirsiniz. 21 Şubat’ ta Merkür’ ün tekrar düz hareket başlaması ile birlikte sonuç almakta zorlandığınız bu işlerde ve sorunlarda daha kolay sonuç üretmeye başlayacaksınız.

11 Şubat Yeni Ay süreci yukarıda saydığım konular alakalı daha etkin bir çözüm üretmek adına yeni kararlar almaya zorlayabilir.

20 Şubat itibariyle yer değiştirecek olan Venüs kariyer hayatınız alakalı olumlu gelişmeler yaşamanıza, yöneticileriniz tarafında takdir ve destek görmenize olanak sağlayacak.

22 Şubat itibariyle kavuşum haline gelecek olan Rahu- Mars ikilisi ise tam burcunuz üzerinde olduklarından sizi gergin ve stresli enerjiler altında bırakacaklar. Başta özel ilişkiniz olmak üzere ortaklıklarınız ve yakın temasta olduğunuz kimselerle sorunlarınızı bu dönemde masaya yatırıp, çözmeye çalışmamanızda fayda var.

27 Şubat Dolunay süreci aileniz, anneniz, eviniz, taşınmaz mülkleriniz ilintili bir konunun sonuçlanmasına ya da önemli bir karar almanıza aracılık edebilir.

Şubat ayında genel olarak gergin bir ruh hali içerisinde, pek çok işi ve insanı yönetir durumda olacaksınız.

İKİZLER BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Şubat aybaşında gerileyecek olan Merkür dikkatle izlenmesi gereken, yönettiğiniz süreç ve projeler alakalı sizi zorlu tecrübeler ile sınayabilir. Halledildiğini düşündüğünüz aşamaların tekrar üzerinden geçmek, düzeltmeler yapmak zorunda kalabilirsiniz. Dolaylı olarak bütçenize kazanım sağladığınız gelirlerinizde aksamalar yaşayabilir, partnerinizin kazançları ile alakalı sorunlar nedeni ile ekonomik anlamda bazı pürüzlerle yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz. Bu ay yedek birikimlerinizi kullanmak mecburiyetinde kalacağınız bazı beklenmedik masraflar size sıkıntı çıkartabilir. Bozulan eşyalar, kaybedilen-kırılan nesneler, vergi borçları, muhasebe ilintili yükümlülükler bütçenizi sarsabilir. Merkür’ ün ay sonunda düzelmesi ile birlikte hem sorunlu giden işlerin biraz daha yola girmesi hem de aksayan kazançlarınızın tekrar elinize geçmeye başlaması ile birlikte tekrar rahatlamaya başlayacaksınız.

11 Şubat Yeni Ay süreci yukarıda saydığım konular alakalı sizi bir yol ayrımına getirerek, önemli kararlar aldırabilir. Vergi, sigorta gibi konularda da yeni gelişen bir durum ile ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz.

20 Şubat itibariyle yer değiştirecek olan Venüs yöneticileriniz, öğretmenleriniz, babanız ya da hayatınızda otorite konumunda bulunan kimseler tarafından takdir edildiğiniz, onların desteğini hissettiğiniz bir sürece girmenize yardımcı olacak. Eğitim, danışmanlık, yurt dışı işlerle uğraşanlar açısından da bu tarihten sonra işlerinin daha yolunda gitmesi söz konusu olabilecek.

22 Şubat itibariyle kavuşum haline gelecek olan Rahu- Mars ikilisi sizi ruhsal olarak biraz daha huzursuz bir atmosferin içerisine çekerek; yalnız kalma, insanlardan uzaklaşarak tepkilerinizi kendi içinizde yaşama enerjisi altında bırakacak.

27 Şubat Dolunay süreci ise yaptığınız bir girişimin, satış-pazarlama faaliyetinin sonucunu almanıza aracılık edebilir.

Genel olarak Şubat ayında finansal konular ve yönetmek zorunda olduğunuz süreçler alakalı zamanınızı harcıyor olacaksınız. Bu ay için özel ilişkiniz hakkında çok fazla sorunların üzerine gitmemenizde fayda var.

YENGEÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Yakın ilişkide bulunduğunuz partneriniz, ortaklarınız gibi kimseleri temsil eden alanda bu ay toplanacak olan gezegenler, aybaşındaki Merkür gerilemesi ile birlikte dikkatinizi bu konu başlıkları üzerinde yoğunlaştırıyor olacak. Özellikle ticari faaliyetlerde bulunanlar, anlaşma usulü iş yapanlar açısından kararlarını dikkatli şekilde almaları gereken bir Şubat yaşanacak. Geriye dönük bazı ticari borçlar, yerine getirilmemiş müşteri talepleri gibi problemler bu ay sıkça başınızı ağrıtabilir. Ayrıca yeni imzalanacak anlaşmalar konusunda da ekstra dikkatli davranmanızda, ayrıntıları gözden kaçırmamanızda fayda var. Bu ay partnerinizle olan iletişiminizde de karşılıklı yanlış anlaşılmalar sıkça söz konusu olabilir. 21’ itibariyle düz hareket etmeye başlayacak olan Merkür karşılaştığınız sorunları çözmenizde, dikkatinizi yeniden etkin şekilde ilgilendiğiniz konular üzerine yöneltmenize olanak sağlayacak.

11 Şubat Yeni Ay süreci ortaklı yürüttüğünüz projeler, işler konusunda yeni bir karar alıp yolunuza devam etmenizi sağlayabilir.

20 Şubat itibariyle yer değiştirecek olan Venüs ekstra elde ettiğiniz miras, komisyon, prim gibi gelirlerinizde bir canlanma yaratacak. Bu tarihten sonra beklemediğiniz kazançlar elde edebilirsiniz.

Aynı tarihlerde kavuşum yapmaya başlayacak olan Rahu-Mars ikilisi ise bitirmeniz gereken işler, hedefleriniz doğrultusunda daha aceleci ve agresif davranışlar sergilemenize neden olabilir.

 27 Şubat Dolunay süreci ise para ve gelirlerinizi temsil eden noktada gerçekleşeceğinden artık karara varmanız finansal bir konunun sonuca bağlanmasına aracılık edebilir.

Genel olarak Şubat ayında özel ilişkiniz, ortaklıklarınız kaynaklı pek çok konunun içerisinde önemli roller üstlenerek çözüm üretmeye çalışıyor olacaksınız.

ASLAN BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ayki Merkür Retro’ su kulak arkası ettiğiniz sağlık problemlerinizi gün yüzüne çıkartabilir. Ayrıca çalışma eviniz ve meslektaşlarınızı temsil eden alanda toplanacak olan gezegenler, Şubat içerisinde sizi çok yoğun bir iş temposunun beklediğine işaret etmekte. Yeterince üzerinde durmadığınız bazı işler çok daha büyük çaplı olarak bu ay tekrar önünüze gelebilir. Çalışma arkadaşlarınız ile süregelen problemleriniz, uyumsuzluklarınız sizi zor durumlarda bırakabilir. Özellikle emrinizde çalışan kişilerin yaptığı hatalar ile uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Ay sonu itibariyle düz harekete geçecek olan Merkür iş ortamınızdaki bu karmaşayı tekrar yoluna koymanız adına size 21’ i itibariyle tekrar yardımcı olmaya başlayacak.

11 Şubat Yeni Ay süreci emrinizde çalışan kişilerden biri ile alakalı yeni bir görevlendirme yapmanıza aracılık edebilir. Sağlığınızı ilgilendiren konularda da yeni kararlar alabilirsiniz.

20 Şubat itibariyle yükselen yöneticiniz Güneş’ in yanına katılacak olan Venüs yeni bir romantik ilişkinin hayatınıza dahil olmanıza ya da mevcut partneriniz ile daha yakın ve samimi zamanlar geçirmenize olanak tanıyabilir. Bu tarihten itibaren yapmak istediğiniz estetik bakımlara da ajandanızda yer açabilirsiniz.

Ay sonunda hızlanan hayat temponuz 22 Şubat’ ta bir araya gelecek Mars- Rahu enerjisi ile birlikte sizi kariyer hayatınız ilintili bir koşturmacanın içerisine çekecek. Özellikle otorite konumunda bulunan kimselerle bu tarihten sonra olan iletişimlerinizde gerginlikler yaşayabilirsiniz.

27 Şubat Dolunay süreci ise tam burcunuz üzerinde gerçekleşeceğinden kendinizi duygusal anlamda dengelemekte zorlanacaksınız. Bilhassa özel ilişkinizde alıngan ve aşırı tepkili olabilirsiniz.

Şubat ayında genel olarak yalnız kalma, kendi içinize çekilme gibi istekleriniz artarken yüksek iş temponuz nedeni ile buna çok imkan yaratamayacaksınız.

BAŞAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay çocuğunuzu, eğitim ilintili işlerinizi, hobilerinizi ve aşk hayatınızı temsil eden alanda gerilemeye başlayacak olan Merkür sizi bu konularla alakalı geçmişe dayanan bazı problemlerle tekrar uğraştırmak zorunda bırakabilir. Çözümlendiğiniz sandığınız konular tekrar önünüze çıkabilir. Yaratıcılık isteyen işlerde ve eğitim, danışmanlık türü görevlerde çalışanlar açısından da yoğun bir iş dönemi söz konusu olmakla birlikte, çözümlemeniz gereken problemler ciddi vaktinizi alacak gibi durmakta. 21’ i itibariyle düz harekete başlayacak olan Merkür kendinizi bir düzene sokmanız, boş zamanlarınız ile iş yaşamınız arasındaki dengeyi yeniden kurmanız açısından daha olumlu enerjiler vermeye başlayacak.

11 Şubat Yeni Ay süreci yukarıda saydığım konularla alakalı yeni bir yaklaşım geliştirmeniz açısından size orijinal bir fikir, yol sunabilir.

20 Şubat itibariyle yer değiştirecek olan Venüs birlikte çalıştığınız insanlardan destek almanız, ekip halinde önemli bir işin üstesinden gelmeniz anlamında size destek veriyor olacak. Bu tarihten itibaren kendinizi daha zinde ve sağlıklı hissediyor olacaksınız.

22 Şubat itibariyle kavuşum haline gelecek olan Rahu- Mars ikilisi yöneticileriniz, öğretmenleriniz, babanız ya da hayatınızda otorite konumunda bulunan kimselerle olan ilişkilerinizde daha gergin enerjiler altında bırakacak. Hızlı düşünüp, hızlı aksiyon almak zorunda kalacağınız bazı deneyimler yaşayabilirsiniz.

27 Şubat Dolunay süreci ise artık terk etmeniz gereken bir alışkanlığınız, hayatınızdan çıkartmak istediğiniz bir kişi/olay hakkında karara varmanızı sağlarken; web ilintili işlerle uğraşanlar açısından önemli bir işin tamamlanmasına/bitmesine de aracılık edebilir.

Genel olarak 20 Şubat’ a kadar bitirmeniz gereken projeler, hedeflerinizin realize olması gibi konularla yoğun olarak uğraşıyor olacaksınız.

TERAZİ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Merkür Retrosu ile birlikte aileniz, eviniz, anneniz ve taşınmaz mülkleriniz ilintili pek önemsemediğiniz geçmişte sorun olmaz diye düşündüğünüz konular Şubat ayında sizin için bir gündem maddesi haline geliyor olacak. Eviniz, arazileriniz, arabalarınız gibi sahip olduğunuz varlıklar ilintili irili ufaklı pek çok mevzu ile bu ay uğraşmak, sorunlu durumları çözmek zorunda kalabilirsiniz.  Sizin için ev ve çekirdek aile ilintili konuların odak noktası haline geleceği Şubat ayında, 21’ i itibariyle gerilemesini bitirecek olan Merkür; kafanızı meşgul eden pürüzlerin yavaş yavaş çözüm yollarını da sunmaya başlayacak.

11 Şubat Yeni Ay süreci, yukarıda saydığım konu başlıkları ilintili yeni bir tavır, daha güvenli hamleler yapmak anlamında size cesaret veriyor olacak.

20 Şubat itibariyle yer değiştirecek olan burcunuzun yöneticisi Venüs ise size aşk, romantizm anlamında destek vererek özellikle bekarlar açısından yeni bir ilişkiye adım atmak yönünde fırsatlar yaratabilir. Yaratıcılık-eğitim-danışmanlık içerikli işlerde çalışanlar açısından da işlerinin olumlu seyrettiği bir dönem olacak.

Aynı tarihlerde kavuşum yapmaya başlayacak olan Rahu-Mars ikilisi ise miras başta olmak üzere, komisyon-prim gibi gelirlerinizle alakalı size bazı stresli olaylar yaşatabilirler. Hızla hallolmasını beklediğiniz bazı durumlar sizi fazlası ile uğraştırabilir. Ayrıca proje-süreç yönetenler açısından bu tarihten sonra işlerindeki stres seviyesi yükselmeye başlayacak.

27 Şubat Dolunay süreci kariyeriniz ilintili beklediğiniz bir konunun artık sonuca bağlanmasına aracılık edebilir.

Genel olarak 20 Şubat’ a kadar tüm dikkatinizi kariyerinizle alakalı hızlı gelişen ve adapte olmanızı gerektiren olaylara yöneltiyor olacaksınız.

AKREP BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Şubat ayında girişimler, yeni başlangıçlar ve iletişim ilintili işlerinizi gösteren alanda gerilemeye başlayacak olan Merkür, size bu konular hakkında bazı zorluklar yaşatma potansiyeline sahip. Özellikle yeni teknolojik bir eşya almak için hiç uygun bir dönmeden geçmiyor olacaksınız. Seyahat etmek, yeni girişimlere el atmak, yazılı önemli evraklarla uğraşmak açısından da gökyüzü size zorluklar çıkartmaya niyetli olacak. İletişim yeteneklerine dayanan satış-pazarlama gibi mesleklerde çalışanlar açısından da önemli müşteriler için harekete geçmek açısından uygun bir zaman dilimi olmayacak. Ancak eski fakat kaybedilmiş satış kanalları için tekrar temas kurmak ve geri kazanmak için son derece uygun enerjiler söz konusu.  Merkür’ ün 21’ i itibariyle düz harekete dönmesi, ay boyunca yaşadığınız aksaklıkları giderme açısından size kayda değer fırsatlar sunacak.

11 Şubat Yeni Ay süreci yarım bıraktığınız eski işlerinizi tekrar ele almanız, kardeşlerinizle aranızda ihmal ettiğiniz sorunları tekrar gündeme getirmeniz ile ilgili motivasyonu size sağlayabilir.

20 Şubat itibariyle yer değiştirecek olan Venüs yatırımlarınız, eviniz ve mülkleriniz ilintili konularda olumlu gelişmeler yaşanmasına, hatta eviniz ya da aracınız ilintili yeni bir yatırım peşine düşmenize olanak tanıyabilir.

22 Şubat itibariyle kavuşum haline gelecek olan Rahu- Mars ikilisi partneriniz, ilişkiniz veya ortağınız ile olan iletişiminizde daha gergin ve tahammülsüz bir ruh hali içerisine sokabilir. Ani şekilde aldığınız bazı kararlar ile yol ayrımlarına gelebilirsiniz.

27 Şubat Dolunay süreci ise kariyeriniz ile alakalı beklediğiniz bir haberin artık gelmesine aracılık edebilir.

20 Şubat tarihine kadar yöneticileriniz, babanız, öğretmenleriniz gibi hayatınızda otorite konumunda bulunan kişiler ile alakalı konularda yoğun bir tempo içerisinde çalışıyor olacaksınız. Bu kimselerden size gelecek olan işler ile alakalı iyi şekilde organize olmanız gerekebilir.

YAY BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Şubat ayında finansal gelirlerinizi gösteren alanda yığılmaya başlayacak olan gezegenler ve özellikle Merkür Retro’ su geçmişte unuttuğunuz/atladığınız bir ödemenin, sorunlu şekilde kendi haline bırakılmış bir gelirinizin tekrar gündeme gelerek sizi meşgul etmesine neden olabilir. Önceden verdiğiniz ama sonra unuttuğunuz bir sözünüz tekrar karşınıza çıkarak sizi fazlası ile meşgul edebilir. Finansal olarak yaşayacağınız bu karışıklık Merkür’ ün 21’ i itibariyle düz harekete dönmesiyle birlikte gelir-gider dengenizi yeniden kurmanız ve dikkatinizi gerçekten vermeniz gereken konular ile alakalı organizasyonunuzu yapmanıza tekrar olanak tanıyacak.

11 Şubat Yeni Ay süreci, paranız ilintili yeni kararlar almanıza aracılık edebilir. Bu dönemde önceden temaslarını kurduğunuz, yeni bir iş fırsatı da yakalayabilirsiniz.

20 Şubat itibariyle yer değiştirecek olan Venüs, size yeni bir iş girişiminizi başlatmak, satış-pazarlama faaliyetlerinde başarı yakalamak ve yazılı olarak takip ettiğiniz işlerde olumlu sonuçlar almanız anlamında destekliyor olacak.

Aynı tarihlerde kavuşum yapmaya başlayacak olan Rahu-Mars ikilisi ise iş yerinizde çalışma arkadaşlarınız ile olan iletişiminizde sizi daha sabırsız ve tahammülsüz hale getirebilir. Yorgunluk kaynaklı stresinizi yönetmekte zorlanabilirsiniz.

27 Şubat Dolunay süreci ise yöneticileriniz, öğretmenleriniz, babanız ya da hayatınızda otorite konumunda bulunan kimseler alakalı sonuçlanmasını beklediğiniz bir işinizin neticelenmesine aracılık edebilir. Bu süreçte devlet ilintili bir işinizi de çözüme kavuşturabilirsiniz.

Genel olarak 20 Şubat’ a kadar kazançlarınız ve komisyon-prim-faiz gibi gelirleriniz üzerinde yoğunlaşan dikkatiniz; bu tarihten sonra başlattığınız işlerin sonuçlarını almaya yöneliyor olacak.

OĞLAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay tam burcunuz üzerinde gerileme hareketi yapacak olan Merkür nedeni ile kişisel olarak ilgilenmek zorunda olduğunuz pek çok konuda işlerin her zamankinden daha ağır yol aldığına, zorluklar yaşadığınıza şahitlik edebilirsiniz. Dikkat ve konsantrasyonunuzu da etkiyecek olan Merkür sizi dalgın, unutkan, basit kazalara açık bir hale getirebilir. Ticari konular ve anlaşmalar başta olmak üzere bu ay önemli gördüğünüz işlerin üzerinden iki kez geçmenizde fayda var. Teknolojik aletler ile alakalı aksaklıklar da sıkça yaşayabilirsiniz. Yöneticileriniz, babanız, öğretmenleriniz gibi hayatınızda otorite konumunda bulunan kişiler ile alakalı geçmişe dayalı bazı problemler de bu Retro sürecinde önünüze gelerek sizi meşgul edebilir. 21’ i itibariyle düz harekete dönecek olan Merkür dağılmış olan her şeyi yeniden bir düzene koymanız için size fırsat verecek.

11 Şubat Yeni Ay süreci tam burcunuz üzerinde gerçekleşeceğinden kendiniz alakalı yeni kararlar alma ve bu kararlar doğrultusunda beyaz bir sayfa açarak yeni girişimler yapma motivasyonunuz yüksek olacak.

20 Şubat itibariyle yer değiştirecek olan Venüs, maddi gelirleriniz açısından daha olumlu bir sürece girmenize aracılık edecek. Ayrıca bu ay yapmanız gereken önemli konuşmaları 20’ sinden sonraki tarihlere denk getirmenizde ikna edici olmanız açısından fayda var.

Aynı tarihlerde kavuşum yapmaya başlayacak olan Rahu ve Mars sizi başta çocuklarınız olmak üzere, çevrenize karşı daha sabırsız, agresif ve parlamaya hazır bir ruh hali içerisine çekecek. Eğitim/danışmanlık gibi işlerle uğraşanlar açısından da bu tarihten itibaren iş yoğunluğu artarak, onları daha fazla stres altına sokabilir.

27 Şubat Dolunay süreci ise miras/komisyon/faiz gibi dolaylı olarak elde ettiğiniz gelirleriniz alakalı bir sonuçlanma getirecek. Süreç/proje takibi yapanlar açısından da üzerinde çalışılan bir konunun neticelenmesi söz konusu olabilir.

Genel olarak 20 Şubat’ a kadar kendiniz odaklı ve yakın ilişkide olduğunuz kimselerle yoğun bir iletişim trafiği içerisinde bulunarak, önemli işleri çözümleme telaşı içerisinde olacaksınız.

KOVA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Şubat ayındaki Merkür Retro’ su özellikle web ilintili işler yapanlar açısından zorlu bir süreç yaşatma potansiyeline sahip. Yaşayacağınız teknik anlamdaki aksaklıklar sizi fazlası ile meşgul edebilir. Ancak hiç beklemediğiniz şekilde bittiğini, kaybettiğinizi düşündüğünüz işlerinizde de bir canlanma, geri dönüş yaşama imkânına sahipsiniz. Giderler alanınızda gerçekleşecek gezegen birikmesi nedeni ile de bu ay ihmal ettiğiniz bazı masraf kalemlerini acil olarak gündeminize almanız gerekebilir. Ayın 21’ i itibariyle sizi sıkıntıya düşüren meselelerin yavaş yavaş çözülmeye başladığını göreceksiniz.

11 Şubat Yeni Ay süreci web üzerinden yaptığınız işler ya da harcamalarınız ilintili yeni bir karar/uygulama başlatmanıza, detaylı analiz gerektiren beklettiğiniz bir işe öncelik vermenize aracılık edebilir.

20 Şubat itibariyle burcunuzun üzerine yerleşecek olan Venüs romantik hayatınız/ilişkiniz açısından sizi destekliyor olacak. Özellikle bekarlar bu tarihten sonra yeni bir ilişkiye adım atabilirler. Güzellik ilintili faaliyetler açısından da bu tarihten itibaren destekleniyor olacaksınız.

Aynı tarihlerde kavuşum yapmaya başlayacak olan Rahu-Mars ikilisi mülkleriniz, yatırımlarınız ilintili konuları tekrar ele almanıza; yeni bir mal alımı üzerinde daha istekli şekilde düşünmenize neden olabilir. Bu tarih itibariyle anneniz ile olan iletişiminizde gerginlikler/tartışmalar yaşamaya da daha meyilli olacaksınız.

27 Şubat Dolunay süreci ilişkiniz, evliliğiniz, eşiniz ya da ortaklığınızı alakadar eden bir konunun sonuçlanmasına aracılık edebilir.

Genel olarak 20 Şubat’ a kadar birlikte çalıştığınız insanlar ve iş ortamınız, sağlık konuları odaklı bazı işlerle uğraşmak zorunda kalırken, ayın geri kalanında ev ve özel alanlarınıza konsantre olma şansı yakalayacaksınız.

BALIK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

4 Şubat tarihinde Gerileme hareketine başlayacak olan Merkür, istediğiniz fakat ihmal ettiğiniz bir hedefinizi/arzunuzu tekrar gündeminize almanıza olanak tanıyabilir. Fakat bu ay beklediğiniz bazı paraların elinize geçmesi anlamında aksaklıklar yaşayabileceğinizi aklınızda bulundurmalı, yüklü harcama gerektiren alımlarınızı ay sonuna bırakmalısınız. Merkür Retrosu esnasında uzun süredir haber almadığınız bir dostunuzla ya da önem verdiğiniz bir kontağınızla tekrar iletişim kurma imkânı da yakalayabilirsiniz. 21 Şubat’ tan sonra ise hedefleriniz doğrultusunda daha kararlı ve kolay şekilde yol almaya başlayabileceksiniz.

11 Şubat Yeni Ay süreci eskiden başlayıp, yarım bıraktığınız bir işinizin tamamlanması için yeniden girişimde bulunmanıza olanak sağlayacak. Özellikle parasal konular için bu Yeni Ay sürecini değerlendirebilirsiniz.

20 Şubat sonrasında gezegen birikimlerinin yer değiştirmesi ve özellikle Venüs’ ün hareketi ile birlikte web bazlı işlerinize konsantre olabilir, bu alanda yaptığınız girişimlerde başarı kazanabilirsiniz. Ancak Venüs’ ün harcamalar ilintili eviniz ziyaret etmesi nedeni ile bütçe üzerine çıkacak lüks harcamalar yapmamaya özen göstermelisiniz.

Aynı tarihlerde iletişim ve girişim evinizde kavuşum yapmaya başlayacak olan Rahu-Mars ikilisi nedeni ile başlangıcını yaptığınız girişimlerinizde biraz fazla agresif tutumlar sergileyebilir, ısrarcı tavırlarınız sebebi ile çevrenize karşı kırıcı olabilirsiniz. Bu tarih itibariyle kardeşiniz ile aranızda olan diyaloglarda da gerginlikler yaşanabilir.

27 Şubat Dolunay süreci ise işiniz, birlikte çalıştığınız kişiler alakalı aybaşından beri takip ettiğiniz konuların sonuçlanmasına aracılık edecek.

Genel olarak 20 Şubat’ a kadar hedefleriniz, önemli tanıdıklarınız, gelirleriniz ilintili konulara dikkat kesilecek, yaratıcılık-eğitim içerikli işlere ve evladınız ilintili konulara odaklanacak; sonrasında ise detaylarla uğraşmanızı gerektiren, bitirmeniz gereken projelere el atacaksınız.

Sevgilerimle

©Hint Astroloğu

31 Ocak 2021

Paylaş