ŞUBAT 2019 VEDİK BURÇ YORUMLARI

Şubat ayında Merkür, bir sonraki ay başlayacağı Retro hareketinden önce, bizlere özellikle teknolojik konularda çözüm bulmak anlamında son olumlu enerjilerini Oğlak ve Kova Burçları içerisindeki yerleşimi ile yansıtıyor olacak.

O sebeple bilgisayar, cep telefonu, araç gibi eşyalar ilintili harcama veya tamir eylemlerini bu ay içerisinde yapmakta fayda var.

10 Şubat tarihine kadar ise Mars, Hint Astrolojisine göre Balık ve Koç Burçları arasında Gandanta (Boğulma)derecelerinde zararlı çalışarak kendimizi doğru şekilde ifade etme, hakkımızı savunma konularında bizi yetersiz hissettirecek.

Ayrıca bu tarihe kadar Mars fazlası ile zayıf olacağından ve Balık Burcundan da geçeceğinden, abartılmış duygusal tepkilerle mağdur rolünü oynamaya da eğilim gösterebiliriz.

Bu tarihten sonra ise Vedik Astroloji’ ye göre kendi burcu Koç’ ta olacağı ve Gandanta derecelerinden de kurtulacağı için dağılan enerjilerini toparlamaya ve gerekli olan hamleleri yapmak için bizi doğru şekilde yönlendirmeye başlayacak.

Bu ay Merkür’ ün Kova’ da 13 Şubat itibariyle Güneş’ in de aynı şekilde Kova Burcunda yerleşmesi nedeni ile duygusal başladığımız ayı mantıklı bakış açıları ile kapatıyor olacağız.

20 Şubat itibariyle uzunca bir süre Gandanta pozisyonunda ilerleyecek olan Jüpiter nedeni ile de iyimserliğimiz yara alacağından, akılcı ve mantıklı yaklaşımların bu ayın genel enerjisini belirlemesinde hepimiz adına fayda var.

Venüs 24 Şubat tarihine kadar Yay Burcu içerisinde kalarak Hint Astrolojisine göre Yay, Aslan ve İkizler Yükselenler için yeni bir aşkın filizlenmesi ya da romantik etkiler adına olumlu enerjiler yansıtacak.

Şubat ayının Yeni Ay süreci 5’ inde (+/- 2 Gün) Oğlak Burcu içerisinde Shravana Takımyıldızı; Dolunay’ ı ise Aslan Burcu içerisinde 19 Şubat (+/- 2 Gün) Magha Takımyıldızında gerçekleşiyor olacak.

Şubat’ ta hayatımızda inatla üstüne gittiğimiz konuların sonuçlarını almak adına bu Ay Fazı döngüleri –Yeni Ay ve Dolunay- içerisinde gerçekleştikleri Takımyıldızlar sebebi ile son derece etkin çalışıp, hayatlarımıza netleşmeler getirebilirler.

Diğer gezegenlere göz attığımızda ise Satürn Yay Burcu içerisindeki uzun soluklu yolculuğuna hala devam etmekte ve özellikle Ay burcu Yay olanlar adına geçtiğimiz ay yaşanan Tutulmalar nedeni ile Sade Sati süreçlerinin en yoğun zorlayıcı etkilerini yansıtmaya devam etmekte.

Yükselen Yay Burçları ve Ay’ I Akrep ve Oğlak’ ta olanlar açısından da malesef geçtiğimiz aydan beridir biraz umut kırıcı enerjiler gökyüzünde yine yaşadıkları özel Satürn transitleri nedeni ile etkin olmakta.

Rahu’ nun Yengeç, Ketu’ nun ise Oğlak Burcu içerisindeki yaklaşık 1,5 senedir devam etmekte olan yolculukları ise Şubat itibariyle sona yaklaşmakta.

Eylül 2017’ den itibaren hepimizin hayatlarında başka başka konuları göze batar hale getirip, değiştirdikten sonra Mart 2019 itibariyle Rahu-İkizler; Ketu ise Yay Burcu aksına yerleşerek bambaşka alanlarda bizi olgunlaştırıp, hayatlarımızı değiştirecek derslerin içerisine çekecekler.

Yukarıda yazdıklarımdan da anlaşılacağı üzere Şubat ayı esas önemli değişiklikleri Mart ayında sahneye koymak adına hazırlık niteliğinde, nispeten daha sakin enerjilere sahiplik ediyor olacak.

Yukarıda aktardığım Şubat 2019 gökyüzü gezegen hareketlerinin (Hint Astrolojisine göre hesaplanarak bulunmuş) Ay ve Yükselen Burçlara göre etkilerini aşağıda bulabilirsiniz…

*** Her zaman olduğu gibi sayfamda yayınlanan burç yorumlarının Batı Astrolojisi gezegen konumları ile hiçbir alakası olmadığını, tamamen Hint/Vedik Astrolojisi disiplini içerisinde aktarıldığını hatırlatmak isterim.

Dolayısı ile Batı Astrolojisine göre hesaplanmış olan Güneş’ in konumuna göre “hangi burç” olduğunuzun, yukarıdaki yorumlarla hiçbir ilişkisi yoktur. Örnek: Batı Astrolojisine göre Balık olan birinin sayfamdaki Balık Burcu etkilerini okuması, yanlış yönlenmesine, yanlış yorumları okumasına sebebiyet verecektir.

Hint Astrolojisine göre hesaplanmış olan Yükselen ve Ay Burcunuza göre yazıları değerlendirmelisiniz.

(Hint Astrolojisinde Burçlar doğum tarihinize göre hesaplanmaz!)

Yani hem Yükselen, hem de Ay Burcunuzu okumalısınız…

KOÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay yükselen yöneticinizin ayın 10’ una kadar Gandanta konumunda kalacak olması sizi kendinize oldukça gergin hissettirebilir. Özellikle ayın 5’ ine kadar hayatınızda kopma, bırakma ve değiştirme enerjilerinin son derece aktif çalıştığına şahit olabilirsiniz. Ayın ortası itibariyle daha aktif roller oynayacağınız olayların içerisine çekilmeye başlayacaksınız. Yeni Ay süreci ile birlikte yöneticileriniz, kariyeriniz alakalı konulara daha fazla dikkatinizi yöneltmeniz gerekecek. Bu sürecin sonunda Şubat ayı içerisinde onların takdirlerini hissettiğiniz sevindirici durumlar da yaşayabilirsiniz. 19 Şubat’ taki Dolunay ile de özel ilişkiniz veya evladınız ilintili bir konuyu tamamlanma sürecine sokabilirsiniz. Bu ay genel olarak hedefleriniz, para kaynaklarınız ve sosyal çevreniz ile alakalı faaliyetler gündeminizi işgal edecek.  Ancak ayın 20’ si itibariyle gandanta sürecine adım atacak Jüpiter size hem kulak arkası ettiğiniz sağlık sorunlarınız konusunda hem de süregelen ilişkinizdeki problemlerle yüzleşmeniz konusunda sıkıştırmaya başlayabilir.

BOĞA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ayın 10’ una kadar dostlarınız ve sosyal çevrenizdeki insanlarla aranızda gerginlikler yaşanması söz konusu olabilir. İlişkilerinizi idare ederek yönetmek anlamında bu ay sabırsız olacağınız için zorlanacaksınız. Hatta 10’ undan sonra söylemek istediklerinizi dürüstçe ifade ettiğiniz için kayıplar da yaşayabilirsiniz. Ay ortası itibariyle odağınız kariyer ve iş konularına kaymaya başlayacak. 5 Şubat’ taki Yeni Ay sürecinde üstünüz ve hayatınızdaki otorite konumundaki kişilerle daha yakından bazı konuları görüşme imkanı bulabilir, 19 Şubat Dolunay’ ında ise aile veya mülkler ilintili bir konuyu neticeye bağlayabilirsiniz. Şubat boyunca başta işiniz ilintili olmak üzere pek çok değişikliğin başlangıcını yapmanız olası. Komisyon-prim gibi kazançlarınız ilintili de sevindirici gelişmelere bu ay şahit olabilirsiniz. Ancak hem sağlığınıza hem de özel ilişkinize bu ay özen göstermeniz gerekiyor. Partneriniz üstünü örttüğünüzü sandığınız ortak problemlerinizi 20’ si itibariyle gündeme getirmeye başlayabilir.

İKİZLER BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

10 Şubat tarihine kadar başta iş yerinizdeki iletişiminiz olmak üzere tüm sosyal çevrenizde ağzınızdan çıkanlara kulağınızın şahitlik etmesi gerekiyor. Düşünerek konuşmanız, iş yerinizde üstlerinize karşı stratejik bir tavır takınmanız önemli olacak. Zira ay ortası itibariyle hayatınızda -hem iş hem özel-otorite konumunda bulunan kişiler ile yoğun şekilde mesai yapmak zorunda kalabilirsiniz. Ayrıca bu ay yurt dışı ilintili işlerle uğraşanlar açısından da hareketli bir dönem yaşanacak. Şubat içerisinde eğitim ilintili faaliyetler de sizin açınızdan son derece olumlu enerjilerle desteklenmekte. 5 Şubat Yeni Ay’ ı ise size ek gelir getirecek yeni bir imkan yaratabilir. 19 Şubat’ taki Dolunay süreci ise yapabileceğiniz yeni bir girişim konusunda size daha net bir görüş açısı sunacak. Tüm ay boyunca partneriniz ile aranızda olumlu enerjiler, birbirinizi desteklemeniz söz konusu. Bekarlar içinse yeni bir ilişkinin başlaması Şubat ayında söz konusu olabilir. 20 Şubat itibariyle birlikte çalıştığınız arkadaşlarınız ilintili ötelediğiniz sorunları yavaş yavaş gündeminize almak zorunda kalmaya başlayabilirsiniz.

YENGEÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

10 Şubat tarihine kadar yöneticiniz, öğretmeniniz, ya da aile büyüğünüz konumunda olan kişilerle gergin bir iletişim ile sınanmak zorunda kalabilirsiniz. Ayrıca eğitim, basın-yayın ilintili işlerde çalışanlar için de bu tarihe kadar aksiliklerle boğuştukları bir dönem yaşanabilir. Bu ay gerek kendiniz, gerekse yakın çevrenizdeki insanlarla ilintili pek çok değişikliğin yapılmasında, düzenin sağlanmasında etkin rol oynamamanız; dolaylı olarak elde ettiğiniz gelirleriniz varsa, onlarla alakalı da bazı hamleler yapmanız, tedbirler almanız gerekebilir. 5 Şubat Yeni Ay süreci ise ilişkiniz, ortaklıklarınız konusunda size farklı bir sürecin, yaklaşımın sağlanması konusunda yardımcı olacak. Bir süredir sizi bunaltan atmosferin dağıldığına, daha mantıklı yaklaşımların oluştuğuna şahitlik edebilirsiniz. 19’ undaki Dolunay ise para ilintili bir konunun netleşmesini getirebilir. 20 Şubat itibariyle gandantadan geçecek Jüpiter evladınız, sevgiliniz, eğitim ilintili işleriniz konusunda bir süredir ihmal ettiğiniz gündem maddelerini artık daha fazla gözünüze sokmaya, ilginizi istemeye başlayacaktır.

ASLAN BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Şubat ayının Dolunay’ ı 19’ unda tam burcunuz üzerinde gerçekleşeceği için sizi duygusal anlamda fazlası ile etkiliyor olacak. O sebeple ayın tamamında başta özel ilişkiniz olmak üzere biraz fazla tepkisel yaklaşımlarda bulunabilirsiniz. 10 Şubat tarihine kadar üstünüz, aile büyüğünüz konumundaki kişilerle olan iletişiminizde yanlış anlaşılmalara son derece açık olacaksınız. Ayrıca basit ve ufak görünen konular da bir anda alevlenip, büyüyebilir. Ay ortası itibariyle kariyerinizde yeni ticari anlaşmalar, müşteriler ilintili konulara odağınızı kaydıracaksınız. 5 Şubat Yeni Ay süreci birlikte çalıştığınız insanlar ilintili bir konunun gündeminize oturmasına sebebiyet verebilir. Aynı tarihlerde sağlığınız ilintili konularla da alakadar olmanız gerekebilir. Bu ay Venüs’ ün konumu nedeni ile bekarların aşk hayatında hareketlenme yaşanabileceği gibi, evlat sahipleri için de çocukları adına sevinecekleri bir durumun oluşması söz konusu. 20 Şubat itibariyle eviniz, aileniz ilintili yapmanız gereken ve ihmal ettiğiniz işleri gündeminize almanızda fayda var.

BAŞAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

10 Şubat tarihine kadar partneriniz ya da ortağınız ile olan iletişiminizde gerilim yaşayabilirsiniz. Sonrasında ise dolaylı gelirlerinizle ilgili yeni ve beklenmedik gelişmeler sizi şaşırtacak. Ay ortası itibariyle iş anlamında son derece hareketli bir döneme adım atıp, gerek parasal, gerekse iletişimsel olarak halletmeniz gereken pek çok sorumlulukla uğraşacaksınız. 5 Şubat Yeni Ay süreci ilişkinizde daha farklı bir bakış açısı ile sorunları ele almanıza aracılık edebilir. 19 Şubat Dolunay’ ı ise bir harcamanız ilintili durumu netleştirerek, bütçesel konulara eğilmenize sebep olacak. Bu ay aileniz, eviniz, ev dekorasyonu ilintili girişmek istediğiniz konular varsa gökyüzü tarafından desteklenmektesiniz. Şubat ayını bu açıdan değerlendirebilirsiniz. 20 Şubat itibariyle gerileyecek olan Jüpiter kardeşleriniz, kuzenleriniz ile ilgili bir süredir ihmal ettiğiniz konuları gündeminize taşımaya başlayabilir. Kurmanız gereken önemli kontakları ayın 20’ sinden öncesine almanızda fayda var.

TERAZİ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay birlikte çalıştığınız insanlarla aranızda bazı gerginlikler yaşayabilirsiniz. 10 Şubat’ a kadar soğuk algınlığı, ateşli hastalıklar anlamında da riskli bir zaman geçireceksiniz. Ay ortası itibariyle dikkatinizi eğitim, ilişkiler ve çocuklarla ilgili konulara kaydırırken; 5 Şubat Yeni Ay sürecinde önemli bir girişimin yatırımsal olarak ilk adımlarını atıyor olabilirsiniz. 19 Şubat’ ta yaşanacak Dolunay ise size gelir yollarınızı alakadar eden netleşen bir durum yaşatacak. Ayrıca tanıdıklarınız, sosyal çevrenizle de bu tarihlerde yoğun iletişim içerisinde olmanız potansiyel etkileriniz arasında. Bu ay pek çok alanda beklemeye girmiş atılımlarınızı gündeme almanızda fayda var. İletişim, ikna etme açısından başarılı bir Şubat ayı sizi beklemekte. 20 Şubat itibariyle para evinizde Gandanta derecelerinden geçmeye başlayacak Jüpiter maddi konularda daha dikkatli adımlar atmanız gerektiğinin altını çizmekte.

AKREP BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Yükselen yöneticiniz 10 Şubat tarihine kadar sizi sağlık ve iş konularında beklemediğiniz sınavlarla baş başa bırakabilir. Bilhassa 5 Şubat itibariyle iş ortamınızda son derece hareketli zamanlar geçirmeye başlayacaksınız. Şubat ayının tamamına bu hareketlilik damgasını vurabilir. Ay rotası itibariyle gayrimenkuller, aileniz ve eviniz ilintili konulara haytanızda daha fazla yer vermeye başlayacaksınız. 5 Şubat Yeni Ay süreci size yeni bir girişim, adım atma şansı getirebilir. 19 Şubat dolunay’ ı ise kariyeriniz ilintili bir süredir devam eden bir sürecin netleşmesini sağlayacak. Parasal olarak bereketli bir dönem geçirecek olsanız da tam Yükseleniniz üzerinde Gandanta yapacak olan Jüpiter sebebi ile beklenmeyen harcamalarla bütçenizin sarsılma potansiyeli de maalesef bulunmakta. Özelikle Ay Burcu Akrep olan ve Sade Sati süreçlerini yaşayanların, 2019 sonuna kadar parasal kararlarında risk almamaları gerekiyor.

YAY BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Geçen ay yaşanan Tutulmalar sonucunda hâlihazırda yaşadıkları Satürn transitinin sert etkilerini deneyimleyen tüm Yay Yükselenler, bu ay da maalesef Jüpiter’ in Gandanta derecelerinde ilerlemeye başlaması ile birlikte özellikle kişisel depresyonları, artan masraflar ve aile-ev ilintili sorunlarla baş etmek zorunda kalacaklar. Olması gereken sonlanmaları yaşamanız adına da ayın 20’ sinden sonra hızlı etkiler alabilirsiniz. Ayın 10’ una kadar süregelen ilişkinizde daha sakin tavırlar sergilemeye çalışmanızda fayda var. Her anlamda 10 Şubat’ tan sonra hayatınızda daha hareketli ve dinamik bir sürece adım atacaksınız. Seyahatler, eğitim konuları ön plana çıkabilir. 5 Şubat Yeni Ay sürecinde parasal bir konu gündeminizi işgal edebilir, ekonomik anlamda karar vermek zorunda kalabilirsiniz. 19 Şubat Dolunay’ ı ise aile büyükleriniz, yöneticileriniz ilintili bir sürecin sonucunu almanıza aracılık edecek. Bekarlar içinse Venüs bu ay yeni bir ilişki adına olumlu desteğini Yay Yükselenlere vermekte. Sosyalleşerek Şubat ayını değerlendirebilirsiniz.

OĞLAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Şubat ayına 5’ inde tam burcunuz üzerinde gerçekleşecek olan Yeni Ay enerjisi ile adım atacaksınız. Böylece sorumluluklarınızın ve kararlılıkla üstüne gitmek istediklerinizin peşinde enerjinizi harcamak için uygun bir dönem geçireceksiniz. Ancak ayın 10’ una kadar olan süreçte gayrimenkuller, eviniz veya aileniz ilintili konularda adım atmak noktasında çekimser kalmanızda fayda var. Rahatlıkla yanlış kararlar alabilirsiniz. Ay ortası itibariyle parasal konulara ilginizi kaydıracaksınız. Özellikle yatırım yapmayı düşünenler için ayın 2. Yarısı daha olumlu enerjiler söz konusu olacak. 19 Şubat Dolunay’ ı ise miras, faiz, komisyon, prim gibi konularda beklediğiniz bir haber varsa onu netleştirebilir. 20 Şubat itibariyle düzenli gelir elde ettiğiniz kaynaklarla ilgili sorunlar yaşamaya başlayabilirsiniz. Bir arkadaşınızın şahsi bir sorunu da bu dönem itibariyle sizi meşgul etmeye başlayabilir.

KOVA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ayın 10’ una kadar parasal konularda ve yapmak istediğiniz girişimlerde kendinizi pek şanslı hissetmeyeceksiniz. Yatırımlar ile ilgili aceleci karar vermeden, ayın 2. Yarısını beklemenizde fayda var. Bu ay hızlı enerjilerle oradan oraya koşturduğunuz, pek çok iş meselesini tabiri caizse öğütmek zorunda kalacağınız bir dönem yaşanacak. 5 Şubat Yeni Ay’ ında harcamalarınızı disipline etmek, bazı giderleri kesmek adına sağlam girişimler yapabilirsiniz. 19 Şubat Dolunay’ ında ise evliliğiniz, partneriniz ya da ortağınız alakalı bir durum netleşerek kafanızda daha kesin bir hale gelecek. Düzenli elde ettiğiniz gelirler anlamında bu ay bereketli bir dönem geçireceksiniz. Ancak ayın 20’ si itibariyle kariyer hayatınızda uzun süredir kafanıza takılan ancak aksiyon almadığınız sorunlarla uğraşmaya başlamak zorunda kalmanız söz konusu olabilir.

BALIK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bir süredir Yükseleniniz üzerinde sizi stresli ve gergin enerjiler altında bırakan Mars’ ın varlığına bu ay 10’ u itibariyle veda ediyor olacaksınız. Ancak 10 Şubat tarihine kadar Mars hayli zorlayıcı enerjiler içerisinde olacağından yine gergin ve her an sinirlenmeye hazır ruh halinizle başa çıkmaya çalışmalısınız. Ayın 2. Yarısı itibariyle hem parasal gelirleriniz hem de harcamalarınız hareketlenmeye başlayacak. Gelen paranın gitmesini istemiyorsanız bu ay planlı hareket etmenizde fayda var. 5 Şubat Yeni Ay süreci işinizle alakalı yeni bir fırsatı size getirebilir. 19 Şubat Dolunay’ ı ise yine işinizde bir konunun netleşmesi ya da Yeni Ay sürecinde filizlenen bir fırsatın sonuçlanmasına aracılık edecek. Her anlamda kariyeriniz ilintili bu ay başarılı bir süreç yaşayacaksınız. 20 Şubat itibariyle hayatınızda otorite konumunda bulunan büyükler, öğretmenler, yöneticiler gibi kişilerle problemler yaşayabilirsiniz. Bu insanlara karşı daha idareci tutumlar içerisinde olmanızda fayda var.

Sevgilerimle

©Hint Astroloğu

1 Şubat 2019

Paylaş