ŞUBAT 2018 VEDİK BURÇ YORUMLARI

Hint Astrolojisine göre son birkaç aydır gökyüzüne hakim olan Kala Sarpa Yoga nedeni ile gerilmiş olan gezegen enerjileri Şubat ayının başı itibariyle kırılmış olacak.

O nedenle bir süredir üzerlerimizde etkili olan sıkışmışlık, yapmak istediğimiz şeylere bir türlü adım atamama, işlerimizin istediğimiz gibi gitmiyor olduğunu düşünme durumlarından sıyrılmak adına Şubat güzel gökyüzü enerjilerine sahip bir ay.

Kala Sarpa Yoga’ nın ilk kırılışını Venüs,  7 Şubat itibariyle Kova Burcuna adım atarak gerçekleştirecek.

Venüs bu hareketi ile birlikte Vedik Astrolojisi’ ne göre Kova, Terazi ve Aslan Yükselenler için yeni bir aşkın hayatlarına girmesi, ya da birlikte oldukları kişilerle romantik, uyumlu bir ay geçirmeleri adına destekleyici enerjiler yansıtıyor olacak. Ayrıca ilişkilerimize hepimiz, Şubat ayında, duygusal ve alıngan yaklaşmak yerine daha akılcı ve mantıklı değerlendirmeler ile bakıyor olacağız.

Venüs’ ün ardından Vedik Astrolojisine göre 12 Şubat itibariyle Güneş ve ardından 15 Şubat’ ta da Merkür yine gökyüzünde Kova Burcu içerisindeki yerlerini alacaklar.

Bu gezegenlerin etkisi ile de hayatlarımızda daha özgür hareket etme isteği artarken, sosyal ortamlarda bulunma, toplumsal konularla ilgilenme gibi dışa dönük enerjiler de belirginleşmeye başlayacak.

Şubat’ ın en güçlü yerleşimine sahip gezegeni ise geçen ay Hint Astrolojisine göre yönettiği Burç kuşağı içerisine gelen ve bu ay da yerini koruyacak olan Mars.

Mars’ ın yöneticiliğini yaptığı burçtaki yerleşimi ile birlikte hayatımızda değiştirmek istediğimiz şeylerle ilgili daha kararlı ve arzulu hareket etme gücüne sahip olacağız.

Mars’ ın Akrep Burcu yolculuğu bize pek çok konuda kararlı hareket etme gücünü verecek.

O nedenle başlatmak veya girişimde bulunmak istediğimiz konular ilintili Şubat ayının bu güzel enerjisini değerlendirmekte fayda var. Özellikle Akrep, Kova, Boğa, Başak ve İkizler Yükselenler açısından ayın ikinci yarısı itibariyle girişimde bulunmak adına etkiler destekleyici olacak.

Jüpiter ise Eylül ayında gelip yerleştiği Terazi Burcunda, Mart ayında yapacağı gerileme hareketi için hazırlanmaya başlamış durumda.

O nedenle bir süredir Terazi, Kova, Koç ve İkizler Yükselenler için yansıttığı pozitif enerjisinde yavaş yavaş düşüş etkileri hissedilmeye başlanabilir.

Jüpiter’in önümüzdeki ay başlayacağı gerileme/retro hareketi esnasında; hayallerimizi, ideallerimizi, arzularımızı yeniden gözden geçirdiğimiz bir süreç deneyimlememizde fayda var. O nedenle Jüpiter Retrosu öncesi, Şubat ayında hedeflerimiz doğrultusunda son hamlelerimizi, girişim ve aksiyonlarımızı tamamlamaya çalışmalıyız.

Ardından gelecek Satürn Retrosu (Başlangıç: Nisan 2018) ile de birlikte Jüpiter Retrosu esnasında; geri çekilip, yaptıklarımızın sonuçlarını izleme, değerlendirme sürecini rahatça yaşayabiliriz.

Hint Astrolojisine göre Mars’ın 13 Şubat itibari ile Jyeshta Takımyıldızına geçişi ile birlikte gökyüzünde Güneş Tutulması öncesi stres yükselten ve sert etkiler veren yerleşimler iyice belirgin olmaya başlayacak. Zira: Mars – Jyeshta, Satürn – Moola, Jüpiter – Vishakha ve Rahu da Ahslesha Takımyıldızlarında ikamet ediyor olacaklar.

Bu saydığım takımyıldızların hepsi Hint Astrolojisinde oldukça takıntılı, fikri sabitinden şaşmayan ve etraflarındaki insanları zorlayan geçimsiz enerjileri ile tanınırlar. Kafayı taktıkları şeylerle uğraşırken etraflarındaki insanların ne hissettiği, ne yaptığı, ne durumlar yaşadığı ile pek ilgilenemezler.

Gökyüzündeki bu atmosferin bizlere yansıması da maalesef biraz sıkıntılı ve takımyıldızların enerjilerine paralel etkiler bırakma potansiyeline sahip.

Şubat ayının özellikle 2. Yarısında Hint Astrolojisine göre 4 gezegenin yerleştiği Takımyıldızlar kuşağı nedeni ile ufak ayrıntılara daha fazla takılan, büyüten, hoşgörü göstermekte zorlanan etkiler altında hepimiz olabiliriz.

Çevremizde daha saldırgan tavırlar sergileyen insanların olduğunu fark ederek, ilişkilerimizi daha stres yüklü yürütmek zorunda kalabiliriz.

Özellikle hırslı olduğunu bildiğiniz kişilerin bu dönem itibariyle daha da gözünüze batan şekilde sivrilmesi olası etkiler arasında.

Bu etkinin altına girdikten hemen sonra 15 Şubat’ ı 16 Şubat’ a bağlayan gece yarısı Yeni Ay fazı, Kova Burcu içerisinde Dhanishta Takımyıldızında 2018’ in ilk Güneş Tutulması’ nı yaşamamıza aracılık edecek.

Yani bu ayki Dolunay- Yeni Ay süreçleri Tutulmalar ile gerçekleşiyor olacak ve etkileri tüm Şubat ayına yayılma potansiyeline sahip.

Kova Burcundaki Güneş Tutulması, 31 Ocak Dolunay’ ında Yengeç Burcu içerisinde Ashlesha Takımyıldızında yaşadığımız Ay Tutulması’ nın tetiklediklerinin tamamlayıcısı, netleştiricisi olarak çalışacak.

Ay ve Güneş Tutulmaları birbirini takip eden gökyüzü olaylarıdır ve belli bir süreç içerisinde döngülerini tamamlarlar.

Hint Astrolojisinde gökyüzünün ışık kaynakları çok önemli anlamlara sahiptirler. Hayatın olabilmesi, gelişmesi direk olarak ışıklarla ilişkilendirilmiştir. Hatta Hint kaynaklarında Hint Astrolojisinin ismi Jyotish’ tir ki bu kelime zaten ışık anlamına gelmektedir.

Bu nedenledir ki Hint Astrolojisi gökyüzünde ışığın azalmasını sevmez ve Ay’ ın karanlık, az ışıklı dönemlerini ya da gece zamanını, özellikle başlangıçlar için uğursuz bulur. Tam tersi olarak da ışık getiren Vedik’ te uğurludur.

Güneş ve Ay Tutulmaları ise dünyanın ışık kaynaklarının tam anlamı ile kesintiye uğradıkları en belirgin anlardır.

Hatta bu konudaki mitolojik hikayede Rahu ve Ketu gölgenin kötü efendileri olarak, Güneş ve Ay’ dan intikamlarını, onların ışıklarını tutulma süreçlerinde emip, tüketerek alırlar.

O nedenledir ki tutulma gününde ve takip eden 1-2 gün sonrasında, ayrıca Tutulmalar arasındaki (Ay ve Güneş Tutulması arasındaki yaklaşık 15 günlük) zaman diliminde, hayat kaynaklarımızın saf, yaratıcı ve temiz enerjisi bloklanmış sayıldığından özellikle dünyevi konularda: Yeni işlere, projelere, alım-satım konularına başlamak, ya da ilişkileri bitirip-başlatmak uğurlu sayılmaz.

Ay Tutulması bereket, çoğalma enerjilerinin önünü kaparken, Güneş Tutulması Yeni Ay Fazında gerçekleştiğinden, gökyüzünün 2 ışık kaynağının da enerjisini aynı anda bloke edişinden dolayı, Ay Tutulmasına nazaran daha da uğursuz sayılır.

Işıksız zamanda yapılan, başlanan, sonlandırılan işlerden pişmanlık duyulan sonuçlar alınma potansiyeli Vedik Astrolojisine göre daha yüksektir.

Ancak bu durum dünyevi konular için geçerli bir genellemedir ve önemli bulduğunuz, iyi sonuçlar almayı ümit ettiğiniz işlere adım atmamanız anlamında söylenmektedir.

Elbette bu süreç içerisinde (Tıpkı Merkür gerilemelerinde olduğu gibi!) hayat durmayacak, pek çok işe başlanacak, son verilecektir. Sadece elimizde olan yönetebildiğimiz süreçler ile ilgili bu uyarıları değerlendirmelisiniz. Ayrıca her kişinin bireysel haritasına göre de bu genelleme etkileri çok değişik sonuçlar gösterebilmektedir. Bu da unutulmamalıdır.

Her zaman olduğu gibi astrolojik olayların ve astrolojinin, korku salmak, hayatı sekteye uğratmak için kullanılmasını son derece yanlış bulduğumu; sadece hayatın kendi oluşu içerisinde müdahale edebileceğimiz olaylar için önlem almak, enerjileri daha olumlu yönetmek adına kullanmamız gerektiğini düşündüğümü belirtmek istiyorum.

Ayrıca Tutulma zamanları maddi dünya olaylarını başlatmak adına uğurlu bulunmamakla birlikte; spritüel, ruhsal ve kişisel gelişim-farkındalık yaratan konulara adım atmak için mükemmel uygunluktaki süreçlerdir. Yaptığınız çalışmalardan, iyileştirme faaliyetlerinden daha fazla fayda elde etme şansına sahip olursunuz.

1 -15 Şubat aralığındaki zaman dilimini bu tarz işler için kullanabilirsiniz. Meditasyon, evde kendinizle vakit geçirme, sakin işlerle uğraşma, aile dizimi, nefes çalışmaları vb. gibi ruhun iyileştirilmesine hizmet eden konular Güneş- Ay Tutulmaları arasındaki dönem için organize olabileceğiniz çok uygun çalışmalardır.

Yukarıda aktardığım Şubat 2018 gökyüzü gezegen hareketlerinin (Hint Astrolojisine göre hesaplanarak bulunmuş) Ay ve Yükselen Burçlara göre etkilerini aşağıda bulabilirsiniz…

*** Her zaman olduğu gibi sayfamda yayınlanan burç yorumlarının Batı Astrolojisi gezegen konumları ile hiçbir alakası olmadığını, tamamen Hint/Vedik Astrolojisi disiplini içerisinde aktarıldığını hatırlatmak isterim.

Dolayısı ile Batı Astrolojisine göre hesaplanmış olan Güneş’ in konumuna göre “hangi burç” olduğunuzun, yukarıdaki yorumlarla hiçbir ilişkisi yoktur. Örnek: Batı Astrolojisine göre Balık olan birinin sayfamdaki Balık Burcu etkilerini okuması, yanlış yönlenmesine, yanlış yorumları okumasına sebebiyet verecektir.

Hint Astrolojisine göre hesaplanmış olan Yükselen ve Ay Burcunuza göre yazıları değerlendirmelisiniz. (Hint Astrolojisinde Burçlar doğum tarihinize göre hesaplanmaz!)

Yani hem Yükselen, hem de Ay Burcunuzu okumalısınız…

KOÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Şubat ayında yapmak istedikleriniz, arzu, istek ve hedefleriniz açısından yoğun bir çaba harcama enerjisi ile dolu olacaksınız. Özellikle ayın 2. Yarısı itibariyle sosyalleşme, kendinizden uzaklaşarak başka insanlarla vakit geçirme isteğiniz çok yükseliyor. Ancak bu durumun işinizdeki bazı ayrıntıları ihmal etmenize sebep olmasını engellemelisiniz. Zira işinizin ana konuları dışında yan ayrıntıları ve süreçleri ile uğraşmak daha fazla vaktinizi alıyor olacak. Yoğun tempo içerisinde sağlığınıza da ateşli hastalıklardan korunmak adına dikkat etmeniz gerekiyor. Ayrıca fiziksel olarak sizi çok zorlayan hareketlerden de kaçınmalısınız. Şubat ayının başında eviniz ya da taşınmaz mallar ilintili gündeminize gelen bir konu ay ortasından sonra sonuç alacağınız ya da hedeflediğiniz bir şekilde çözüme kavuşabilir. Bu ay uzun süreli ilişkilere sahip ya da evli olan Koç Yükselenlerin partnerleri ile ev içerisinde fazla stresli konular ile uğraşmamalarında da fayda var.

BOĞA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay tüm dikkatinizi kariyer hayatınız üzerine yönlendirmek isteyeceksiniz. Yeni ticari konular, toplantılar, üstelerinizin sizden beklentileri, ziyaretler gibi iletişim yeteneklerinizi kullanmanız gereken pek çok mesele Şubat ayının en fazla öne çıkan konuları. Bilginizi ve tecrübenizi kullanarak iş hayatınızda başarılı ve sivrildiğiniz bir ay geçirebilirsiniz. Genel olarak kendinizi pozitif ve güçlü hissediyor olacaksınız. Aybaşında yürüttüğünüz iletişim trafiğinin ay ortasında Güneş Tutulması ile birlikte meslek hayatınıza etkilerini gözlemleyebilirsiniz. Ancak özellikle Şubat’ ın 2. Yarısı itibariyle birlikte çalıştığınız kişiler ile aranızda gerginlikler yaşayabilirsiniz. Bu ilişkileri iyi yönetmeniz gerekiyor. Evliliğiniz ya da ilişkinizde bu ay uzun süredir yapmayı planladığınız ama bir türlü harekete geçemediğiniz konular varsa aksiyon almanın tam sırası. Partnerinizin de size uyum sağlayarak ilişkinizde güzel paylaşımlarda bulunmanız söz konusu.

İKİZLER BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Eğitim ilintili işler, seyahatler, yabancılarla iletişim halinde olmak, bilginizi arttırmak, farkındalık geliştirmek gibi konular Şubat ayının sizin için en fazla uğraşmak istediğiniz konu başlıkları olacak. Kendinize yeni bir yol çizme isteği içerisinde farklı bilgilerle temas edebilirsiniz. Ancak bu ay sağlığınıza dikkat etmeli, riskli fiziksel aktivitelerden kaçınmalısınız. Stres ve üşütme kaynaklı hastalıklara açık olduğunuz bir dönemden geçmektesiniz. İşinizde aybaşında gündeme gelen para ilintili finansal bir konu özellikle ay ortasına doğru üstünüz konumundaki kişiler tarafından daha fazla önemsenip, çözülmesi için sizin sorumluluğunuza bırakılabilir. Özellikle ortaklı projeler, ortaklı işler, ticaret ilintili işler yapan İkizler Yükselenlerin muhatap oldukları kişiler ile iletişimlerini bu ay son derece dikkatli yürütmeleri gerekiyor. İnatlaşmalar para kayıplarına yol açabilir. Ayrıca kredi-borçlanma gibi konular için de bu ay desteklenmiyorsunuz.

YENGEÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay işiniz ilintili konularda ayrıntılar sebebi ile çok zaman kaybedebilirsiniz. Bu sizi biraz strese soksa da daha sonraki dönemlerde süreçleri daha iyi yönetebilmeniz adına yapmanız gereken bir hamle olarak bunu düşünmeli ve çalışmalısınız. Uzun bir süredir ilişkiniz üzerine yoğunlaşan dikkatiniz, özellikle ay ortası ve Güneş Tutulması ile birlikte istediğiniz netleşmelerle sizin için ilişkinizde yeni bir döneme adım atmanıza aracılık edecek. Bu süreç içerisinde öncelikle kendi tavırlarınızda da bir değişikliğe gitmek zorunda olduğunuzu aklınızdan çıkartmamalısınız. Ayrıca yine ikili ilişkinizde bazı konularda inisiyatifi üzerinize alarak hareket etmenizin de faydalarını görme şansına bu ay sahipsiniz. Çocuk sahibi olanların da bu ay evlatları ilintili güzel bir gelişme yaşamaları söz konusu potansiyeller arasında. Ay ortasından itibaren özel hayatınız ve aileniz arasında kalabilirsiniz. Yaratıcı, iyileştirici işlerle uğraşanların da bu ay ticari ilişkide bulundukları insanlarla aralarını iyi tutumları gerekiyor.

ASLAN BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay işiniz ilintili yeni müşteriler, yeni ortaklık potansiyelleri, yeni anlaşmalar gibi konular üzerine yoğunlaşırken; özel hayatınızda da hareketli zamanlar geçireceksiniz. Şubat ayında Yeni bir ilişki, flört söz konusu olabileceği gibi hâlihazırda ilişkisi olanlar için de romantik, sizi çok mutlu edecek süreçler yaşanması olası. Ancak özellikle yeni bir ilişkiye başlayacak olanlar için karşılarındaki insanı tanımaları açısından gerekli süreyi kendilerine tanımaları önemli olacak. Hayatınıza yeni birini almanız söz konusu olursa Şubat ayında hızlı hamleler yapmayın. Ay ortasına kadar işiniz üzerin yoğunlaştırdığınız ilginiz özellikle yurt dışı ilintili işler ile uğraşanlar açısından ay ortasından sonra olumlu sonuçlar üretme potansiyeline sahip. Ancak yazışmalar anlamında işinizi yaparken çok dikkatli olmalısınız. Şubat ayında eviniz, ya da taşınmaz varlıklar ilintili bir konu da gündeminizde olacak.

BAŞAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Şubat ayının sizin için ana teması çalışma hayatınız, mesleğiniz. Özellikle de ay ortasından itibaren mesleki anlamda kafanıza takılan, emeğinizi yoğunlaştırdığınız alanlarda netleşmeler yaşamaya başlayacaksınız. Bu süreçte birlikte çalıştığınız insanlardan destek olabileceğiniz gibi dostlarınız ve network ağınızın da kullanılması önem arz edecek. Güneş Tutulması işiniz ilintili olarak çok önem verdiğiniz bir konunun sonuçlanmasına aracılık edebilir. Ayrıca ay ortası itibariyle sağlık etkileriniz üzerinde yoğunlaşan gezegen enerjileri yaptırmak istediğiniz kontrolleriniz, almak istediğiniz doktor randevularınız varsa bunun tam sırası olduğunu söylemekte. Şubat ayında bir süredir iletişime geçmek istediğiniz insanlarala temasınızı artık ertelemeden hayata geçirmelisiniz. Para ilintili alacağınız kararlarda bu ay dikkatli adım atmaya çalışın.

TERAZİ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ayın en fazla öne çıkan konusu ilişkiler ve özel hayatınız. Bekarlar için yeni bir ilişkinin filizlenme evresi Şubat ayında yaşanabileceği gibi sanat, yaratıcılık, iyileştirme-güzelleştirme ilintili işlerle uğraşanlar açısından da olumlu enerjiler gökyüzünde kendilerini destekliyor olacak. Ayrıca çocuk sahibi olanlar için de bu ay ortası itibariyle bazı önemli konuların netleşmesi yaşanabilir. Kariyeriniz ilintili ay başında deneyimlemeye başladığınız süreç ay ortası itibariyle Güneş Tutulmasının aracılığı ile netleşme potansiyeline sahip. Ayrıca Güneş Tutulması vasıtasıyla özel hayatınızda kafanıza takılan bir sorunun da cevabını alabilirsiniz. Şubat ayında işinizdeki finansal konular ile ilgili muhatap olduğunuz insanlarla aranızda gerginlikler yaşama potansiyeline sahipsiniz. Bu ilişkileri iyi yönetmeye çalışın.

AKREP BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Her ne kadar Sade Sati etkileri altında olsalar da Ay Burcu Akrep olanlar bile Yükselen Lordları Mars’ ın ziyareti nedeni ile kendilerini güçlü, kararlı ve enerjik hissettikleri bir Şubat ayı geçirecekler. Bu ay aile içerisindeki bazı meseleler ve gayrimenkuller ilintili konular da Akrep Yükselenlerin dikkatlerini yöneltmek zorunda kalacakları konu başlıkları arasında bulunuyor. Akreplerin bu ay mülkler ve para akışı ilintili konularda insiyatif kullanmaları, bazı insanları ikna eden konuşmalar yapmaları gerekebilir. Özellikle para çıkışlarının ayarlanması açısından aile büyüklerinin, kardeşlerin de dahil olduğu bazı görüşmeler gündemlerini işgal etme potansiyeline sahip. Yurt dışı ilintili işler ile uğraşanlar ise bu ay finansal konularda çözüm bekleyen meseleleri gerginliğe taşımadan çözme yoluna gitmeliler. Ayrıca iş yerinde otorite konumunda bulunan kişilerle ay ortasından sonra tartışmalı mevzular üzerinde gerginlik yaşamamaya çalışmalısınız.

YAY BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Yoğun bir iletişim trafiğinin arasında kalacağınız, yeni insanlarla bir araya geleceğiniz, seyahatli ve çok hızlı akan bir Şubat ayı geçireceksiniz. Bu süreçte ani gelişen seyahatler de yapmanız olası. Toplantılar, yeni müşteriler, çevrenizin size yönlendirdiği yeni fırsatlar, raporlamalar gibi kafanızı kaldırmadan çalışma hayatınıza tüm dikkatinizi vereceğiniz bir süreç bilhassa ay ortası itibariyle sizi beklemekte. Uzun vadeli hedeflerinize ve gelir yollarınıza hizmet edecek bu çalışmaların sonuçlarını önünüzdeki dönemlerde alacaksınız. Ay başında finansal konulara takılan kafanız, ay içerisinde ortaya çıkan ani masraf kalemleri ile bütçenizi yeniden düzenlemenize neden olabilir. Kendi kazançlarınız dışında gelir elde ettiğiniz kaynaklar ile olan ilişkinizi, iletişiminizi bu ay gergin tutmamaya çalışın.

OĞLAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Şubat ayı gelirleriniz, kazandığınız paralar ilintili bazı konuların sizin açınızdan netleşmesi, sonuca bağlanması yönünden önem arz etmekte. Özellikle de harcamalarınız, sabit para çıkışlarınız anlamında bütçenizi bu ay yeniden düzenlemek isteyebilirsiniz. Güneş Tutulması ile birlikte parasal konulardaki tereddütlerinizden kurtulmaya başlayacaksınız. Hedeflediğiniz, planladığınız bazı gelir kalemlerinin de bu ay netliğe kavuşması olası etkiler arasında. Şubat ayında partneriniz ile ego ve inat çatışmaları yaşama ihtimaliniz yükselirken, ilişkinizde görmek istemediğiniz detaylar ile yüzleşmek zorunda da kalabilirsiniz. Kariyer hayatınızda otorite konumunda bulunan kişiler ile bu ay zıtlaşmadan iletişiminizi sürdürmenizde fayda var.

KOVA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay tam Burcunuz üzerinde gerçekleşecek Güneş Tutulması nedeni ile karmaşık ve yüksek enerjili bir Şubat geçireceksiniz. Etrafınızda çok çeşitli konu başlığı ve insan sizin dikkatinizi vermeniz için bekliyor olacak. Hem iş hem de özel hayatınız anlamında gökyüzü sizi zorlarken bekarlar için yeni bir ilişkinin de hayatlarına girmesi söz konusu olabilir. Ancak bu gelişme ile ilgili aceleci davranmadan, uzun vadede karşınızdaki insanı değerlendirmeye çalışmalısınız. Kariyer hayatınızda Şubat ayının hem temposu yüksek olacak, hem de siz halledilmeyi bekleyen pek çok konunun kendi gayretinizle eridiğine şahitlik edeceksiniz. Ancak iş hayatınızda paraleliniz konumundaki takım arkadaşlarınızla tüm bu gelişmeler esnasında bazı zıtlaşmalar, tatsızlıklar yaşamanız da olası etkileriniz arasında. Konunun üstlerinizin dikkatini çekmeden halledilmesi yönünde hareket etmenizde fayda var.

BALIK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Şubat ayı sizin için kopmak istedikleriniz, hayatınızda artık yeri olmadığını düşündüğünüz şeylerle yüzleşmek adına son derece uygun enerjilerin içerisinden geçiriyor olacak. Ayrıca kariyer anlamında bitirip, yeni başlangıçlar, girişimler yapmak istediğiniz alanlar da bu ay kafanızı bir hayli meşgul edecek konular arasında. Bu sebeple ay ortasına kadar, yani Güneş Tutulmasından önce, hayatınızda gerçekten ne istediğiniz ve ne olmak istediğiniz ile ilgili sorularınıza kafanızda daha net ve dürüst cevaplar vermeye çalışın. Meslek hayatınızın sizden yoğun emek bekleyen bir sürecini yaşadığınızdan, gitmek istediğiniz yolda ilerliyor olmanız, hem bireysel mutluluğunuz hem de başarınız açısından önemli bir ayrıntı. Bu konuda etrafınızda sizden daha tecrübeli ya da fikrine, bilgisine güvendiğiniz kişilere de başvurabilir, yol göstermelerini isteyebilirsiniz. Özel hayatınızla ilgili önemli bir karar ya da hamleniz ay başında Ay tutulması ile şekillenirken, ay ortasına doğru da konunun sonucunu almış olacaksınız.

Sevgilerimle,

©Hint Astroloğu

31  Ocak 2018

 

 

 

 

 

 

 

 

Paylaş