ŞUBAT 2018 ve TÜRKİYE

Yazılarımı takip edenler,  Ay ve Güneş Tutulmalarının kişisel haritalardan daha çok ülke haritaları üzerinde etkili olduğunu ifade ettiğimi bilmekteler.

Bu sebeple 31 Ocak 2018 tarihinde yaşanan Ay ve 15 Şubat 2018’ de yaşanacak olan Güneş Tutulması süreçleri hiç şüphesiz ki Şubat ayını ülkemiz açısından önemli enerji etkilerinin altında bırakmakta.

Bunun da ötesinde Hint Astrolojisine göre geçen ay Türkiye’ nin düşmanlarını temsil eden 6. Evi olan Akrep Burcu içerisine 17 Ocak itibariyle gelip yerleşen ve tahmin edildiği gibi askeri güçlerimizin üzerine 20 Ocak Afrin Harekatı ile tüm dikkatleri toplayan Mars gezegeni, tüm Şubat ayı boyunca bu evde yarattığı stresi sürdürmeye devam edecek.

Mars’ ın bizi savaş gerginliği içerisinde bırakma süreci Vedik Astrolojisine göre yer değiştireceği 7 Mart tarihine kadar maalesef son derece mümkün gibi durmamakta.

Bu konu ile ilgili 1 Ocak 2018’ de yayınladığım “OCAK 2018 ve TÜRKİYE” yazımda diğer ayrıntılara ulaşabilirsiniz.:

“…….Ocak 2018’ in gökyüzünde yer değiştirecek olan gezegenlerinden en önemlisi bence Mars gibi gözükmekte. Zira yine Türkiye’ nin düşmanlarını ve Türkiye’ ye karşı düşmanca hareketleri temsil eden 6. Evinin içerisine geçmiş olacak. 17 Ocak itibariyle kendi yönettiği Akrep Burcu’ na geçecek ve Mart 2018’ e kadar da burada olmaya devam edecek.

Genel anlamda tansiyonu yükselten ve bulunduğu evin temsil ettiği konuların göze batar hale gelmesini tetikleyen bir gezegen olması nedeni ile Mars, Bizim 6. Evimize geldiğinde yasadışı örgütleri, Türkiye’ nin düşmanlarını, agresif hareketleri, polis-asker gibi silahlı güçleri, patlamaları tetikleme potansiyelini hareketlendirmekte.

Kendi yöneticisi olduğu evde bulunmasından dolayı, bazı sert olaylar yaşansa da eninde sonunda yaşanan tatsız olaylardan ders alınmasını, bizim açımızdan birlik ve beraberlik içinde hareket etmeyi sonrasında yaşatacak olmasına rağmen; Mars gezegenin doğası beklenmeyeni, öngörülmeyen ani ve sert olaylarla yaşatma eğiliminde olduğundan Ocak – Şubat aylarında hepimizin yine tetikte olmasında fayda var…….”

Mars Bulunduğu noktadan yabancı ülkeler ile olan ilişkimizi de yaptığı görünümler nedeni ile fazlası ile gerileme sürüklemekte. Ocak ayından farklı olarak ise bu ay, görünümde tuttuğu bir yoğun enerji kümesi de Güneş Tutulmasına ait olacak.

Ancak Güneş Tutulmasına gelmeden önce yaşayacağımız Ay Tutulmasının ekonomimiz üzerindeki etkilerine göz atmakta fayda var. Zira kayıplar ve yabancı ülkeler ile olan ilişkilerimizi temsil eden evin yönetici gezegeni Venüs ve toprak bütünlüğü, gayrimenkulleri temsil eden evimizin lordu Merkür görünümünde yaşanacak bir Ay Tutulmasına şahitlik edeceğiz.

Bu da ekonomik anlamda gayrimenkul piyasalarının pek iyi etkiler altında kalmayacağına işaret etmekte. Ayrıca döviz kurları açısından da pek iç açıcı etkiler söz konusu değil. Ay Tutulması sonrası, etkileri 15 Şubat Güneş Tutulması ile tamamlanacak olan bir süreç içerisinde ekonomik anlamda ülkemiz adına kayıp anlamı taşıyan etkilerin yaşanma potansiyeli yüksek gözükmekte.

Güneş Tutulması etkilerine geri dönecek olursak:

Her şeyden önce 15 Şubat gece yarısı Hint Astrolojisine göre Kova Burcu’ nda gerçekleşecek olan Tutulma, Türkiye’ nin devlet otoritesinin başını temsil eden 9. Evi içerisinde yaşanacak.

Bu ev aynı zamanda yurt dışı ülkelerle olan ilişkilerimizi, uluslararası kanun ve kuruluşları da (Örnek: Birleşmiş Milletler) temsil etmekte.

Bu da Güneş Tutulmasının, Türkiye’ nin devlet otoritesini, devletin başındaki kişiyi; dış ülkelerle ilişkilerimiz açısından ön plana çıkartacağını göstermekte.

Ay ortası itibariyle devletimiz ve dış ülkeler arasında yaşanan bazı önemli olay ve diyaloglar hepimizin gündemindeki yerini alabilir.

Güneş Tutulması 2 sert malefik: Mars ve Satürn gezegenlerinin görünümleri altında gerçekleşiyor. Üstelik de Jüpiter, Tutulmayı görünümde tutmasına rağmen, gerileme hareketine hazırlandığı için yumuşatıcı etkilerini maalesef bu 2 kötücül karşında aktarmakta çok zayıf kalıyor olacak.

Mars ve Satürn’ ün aynı anda Tutulmayı görünümde tutması dış ülkeler ile ilişkilerimizin son derece gerilebileceğini, hatta ipleri koparma noktasında restleşmelerin yaşanabilme potansiyelini işaret etmekte. Bu etki uluslararası hukuk veya kurumlar için de bizim açımızdan gergin bir sürecin tetiklenmesi etkisini açığa çıkartabilir.

Ay Tutulmasında görünüm yolu ile etki eden Venüs ve Merkür gezegenleri ise bu sefer direkt olarak 9. Evimizin içerisinde “Tutulmaya karışan gezegenler” olarak yer alacaklar.

Bu da toprak bütünlüğümüz ilintili konuların, vatanseverlik duygularının yabancı ülkelere karşı hareketli enerjiler içerisinde olacağına işaret etmekte.

Ancak 12. Evimizin, yani kayıpları işaret eden noktanın yöneticisi konumundaki Venüs’ ün de Güneş Tutulmasının gerçekleşeceği Kova Burcu’ nun içerisinde bulunuyor olması, Tutulma ile tetiklenen ve yurt dışı ülkelerle aramızda gerginlik yaratmaya meyilli enerjilerin maalesef bizim için pek de olumlu sonuçlar üretmeyeceğine işaret etmekte. Daha da önemlisi yaşanacak gerginliklerden bizler adına kayıp niteliği taşıyan sonuçlar getirmesi potansiyel etkiler arasında.

Güneş Tutulmasının sabit yapıdaki Kova Burcunda gerçekleşecek olması da etkilerinin kısa sürede kaybolmayacağını, gerilim yaratan enerjilere sahip olduğunu göstermekte. Özellikle bu tutulmaya bağlı etkileri, üzerinden biraz zaman geçtikten sonra, yaz aylarında ülke olarak deneyimleyebiliriz.

Diğer gezegenlerin durumunda geçtiğimiz aylara nazaran büyük bir yerleşim farklılığı olmadığı için Tutulmaların enerjisi ile yoğrulduğumuz bir ayı karşılamak üzereyiz.

Ülke gündemimiz, askeri güçlerimiz ve devlet otoritesi, yurt dışı ilişkiler anlamında son derece hareketli bir Şubat ayı geçireceğe benzemekte.

Tüm bu hareketlilik içerisinde huzuru yakalayabilmemiz dileği ile…

©Hint Astroloğu

1 Şubat 2018

 

Paylaş