ŞUBAT 2017 BURÇ YORUMLARI

Hint Astrolojisine göre Şubat 2017, gökyüzünde gezegenlerin yoğun enerjilerini bize yansıtacağı bir dönem olacak.

Öncelikle 26 Ocak 2017 tarihinde Kasım 2014’ ten beri Akrep Burcunda bulunan Satürn Yay Burcuna geçti ve henüz tam anlamı ile Gandanta dediğimiz derecelerin içerisinden çıkmadığı için pek rahat bir durumda değil. Bunun farkında olarak gereksiz risklerden kaçınmak hepimiz adına doğru bir davranış tarzı olacaktır.

Ancak 26 Ocak itibariyle Sade Sati sürecini tamamlayan Ay Burcu Terazi ve Yükselen Burcu Akrep olanlar için gerçekten de daha rahat bir dönem başlangıcı, Şubat itibariyle söz konusu olacak.

Ay Burcu Akrep olanlar ise en azından depresif ruh hallerinden bir nebze olsun daha olumlu bir ruh haline geçiş yapacaklar. Tabi Ay Burcu Akrep olanların Sade Sati süreçlerinin henüz bitmediğini Ocak 2020’ ye kadar bu etkinin içerisinde olduklarını da hatırlatmakta fayda var.

Jüpiter, 6 Şubat itibariyle Başak Burcu içerisinde yaklaşık 4 ay sürecek olan Retro/Geri hareketine başlıyor.

Bu süreç içerisinde olaylara farklı şekilde bakmaya çalışmak hepimiz açısından önemli bir ödev niteliğinde.

Jüpiter’ in geri gideceği 4 aylık süreçte:

Olumsuz düşünmeye daha yatkın olacağız ve bununla savaşmayı öğrenmemiz gerekiyor.

Bilgimizi, birikimlerimizi ne yönde kullanmamız gerektiğini gözden geçirmeliyiz.

Kendi değerimizi bilmeli, içimizdeki gücü keşfetmeye çalışmalıyız.

Kendimize karşı dürüst olup, hatalarımızı adil şekilde kabul etmeliyiz. Özellikle başarısız olduğumuz konu ve ilişkiler üzerinde düşünmeli, eski alışkanlıklarımızı tekrarlamadan hatalarımızı tamir etmeye çalışmalıyız.

Jüpiter’ in Geri harekette/Retro olduğu dönemler; nerede hata yaptığımızın özeleştirisi için uygun zamanlardır. Dolayısıyla bu süreç farkındalıklarımızın gelişmesi için de bize yardım eder.

Şubat ayı itibariyle önümüzdeki 4 aylık süreçte alışageldiğimiz yollarla çözemediğimiz sorunlara artık başka bir yaklaşım getirme zamanı olduğunu bilmeli ve buna göre hareket etmeye çalışmalıyız.

11 Şubat tarihinde ise Vedik Astrolojisine göre Aslesha Takımyıldızında ve Yengeç Burcu’ nun içerisinde Ay Tutulması yaşayacağız.

Başta Yengeç Burçları olmak üzere Oğlak, Aslan, Yay Yükselenler, Aslesha’ nın güvensiz, şüpheci ve kendi içine dönük enerjisinden biraz olumsuz etkilenecekler.

Duygusal olarak sabit bir ruh hali içerisinde olmamız Şubat ayında zor olacak. Alıngan ve takıntılı, negatif tavırlar sergilemeye eğilimli olacağımız için bununla mücadele etmemiz gerekiyor.

26 Şubat tarihinde yine Hint Astrolojisine göre Kova Burcu içerisinde Satabisha Takımyıldızında gerçekleşecek olan Güneş Tutulması ise dikkatlerimizi kendi üzerimizden etrafımızda olan bitene doğru çevirecek.

Başta Kova, Aslan, Yengeç, Balık Yükselenler olmak üzere hayatımızda gelişen olaylara karşı daha sakin kafayla yaklaşmamızda fayda var. Fevri tavırlar sergilemek bize kayıp yaşatma olasılığına sahip.

Venüs ise Şubat ayının tamamında Vedik Astrolojisine göre Balık Burcunda ve yücelim (etkilerini en iyi şekilde yansıtabildiği) konumunda bulunacak.

Eğitim, sanat, yaratıcılık, turizm, eğlence sektörü, spekülatif kazançlar alanında çalışan Terazi, Akrep, İkizler ve Yengeç Yükselenler için Şubat ayı çok verimli etkiler getirebilir.

Ayrıca güzellik, estetik ve dekorasyon faaliyetleri için de Venüs’ ün bu konumunu Şubat ayı içerisinde tüm burçlar değerlendirebilirler.

Şubat ayında aşk, yeni bir ilişkiye başlamak için de Başak, Akrep ve Balık Yükselenler gökyüzü tarafından destekleniyor olacaklar. Ancak Mars’ ın gölgesinde yaşanacak bu etki karşısında hızlı kapılmalara, düşünmeden bir ilişkinin içine dalma etkilerine de açık olacağız. Balık Burcu etkisinde Fazla hayalperest olmadan, mantıklı tarafımızı da ön plana çıkarmaya çalışmakta Şubat ayı boyunca fayda var.

Şubat 2017’ nin Yükselen Burçlara göre etkilerini aşağıda bulabilirsiniz.

*** Her zaman olduğu gibi sayfamda yayınlanan burç yorumlarının Batı Astrolojisi gezegen konumları ile hiçbir alakası olmadığını, tamamen Hint/Vedik Astrolojisi disiplini içerisinde aktarıldığını hatırlatmak isterim. Dolayısı ile Batı Astrolojisine göre hesaplanmış olan Güneş’ in konumuna göre “hangi burç” olduğunuzun, yukarıdaki yorumlarla hiçbir ilişkisi yoktur. Hint Astrolojisine göre hesaplanmış olan Yükselen ve Ay Burcunuza göre yazıları değerlendirmelisiniz. Yani hem Yükselen, hem de Ay Burcunuzu okumalısınız….

KOÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay harcamalarınız bütçenizin üzerinde seyretme eğiliminde olabilir. Özellikle lüks sayılabilecek harcamalar yapma konusunda kendinizi kontrol etmekte zorlanacaksınız. 11 Şubat Ay Tutulması uzun süredir beklediğiniz eviniz, mülkler veya aileniz ile ilgili bir konunun netleşmesine aracılık edebilir. 26 Şubat Güneş Tutulması ise işiniz ilintili hedeflediğiniz bir konunun neticelenmesini sağlayacaktır. Ayrıca Güneş Tutulması dostlarınız ile ilgili bir konunun da beklemediğiniz şekilde gündeminizi işgal etmesine neden olabilir. Bu ay yoğun bir tempoda çalışacak olmanıza rağmen işinizde yaptığınız girişimlerin sonuçlarını hemen almanız mümkün olmayabilir. Özel ilişkinizde bu ay tutkulu ve takıntılı bir ruh hali üzerinizde hakim olacak. Büyüğünüz, üstünüz konumundaki kişilerden Şubat ayında talep ettiğiniz şeyler için olumlu sonuç almanız biraz zor gözüküyor. Yurt dışı ilintili işlerle uğraşanlar için Şubat ayı olumlu etkiler sunacak.

BOĞA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Kariyer ilintili gelirleriniz anlamında Şubat ayında iyi etkiler alacaksınız. Özellikle prim-komisyon gibi kazançlarınızda artış yaşayabilirsiniz. Ancak bu kazançların elinize geçmesi biraz zaman alabilir. Ay ortasından itibaren iş hayatınızda temponuz yükselmeye başlayacak. Ay Tutulması ile birlikte yeni girişimlerde bulunmanız, satış-pazarlama faaliyetlerinin sonuçlarını almaya başlamanız söz konusu. Güneş Tutulması ile birlikte kariyer hayatınızda uzun süredir takip ettiğiniz işlerin netleşmesine/sonuçlanmasına da şahit olabilirsiniz. Şubat ayının tamamında kariyer odaklı olacaksınız ve çok yoğun bir tempo sizi beklemekte. Bu yoğunlukta önceliklerinizi hedeflediğiniz konulara doğru kaydırarak zaman yönetimi yapmaya çalışın. Çocuk sahibi olan Boğa’ ların ise bu ay beklemedikleri bir masraf kalemini onlara ayırmaları gerekebilir.

İKİZLER BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

26 Ocak itibariyle Yükseleninizin tam karşısına yerleşen Satürn, Şubat ayı itibariyle sizi özel ilişkiler, evlilik, ortaklık ve ticari konular ile ilintili sorgulamalara yöneltmeye başlayacak. Satürn’ ün bu transiti çok uzun müddet hayatınızda etkisini sürdürecek ve az önce saydığım konu başlıklarında sizi sınavlara tabi tutacak. Yaklaşık 2,5 sene sürecek olan bu dönemde eksikleri olan ilişkiler son bulmaya doğru giderken, temelleri sağlam olan birliktelikler ise daha da kuvvetlenerek süreci tamamlayacaklar. Şubat ayında İkizler Yükselenler için kariyer hayatlarında olumlu gelişmelerin yaşanacağı güzel ve başarılı bir dönem söz konusu. 11 Şubat Ay Tutulması parasal bir konunun netleşip, sonuçlanmasına aracılık ederken, 26 Şubat Güneş Tutulması ise uzun süredir takip ettiğiniz otorite konumundaki kişilerin onayını bekleyen bir durumun çözülmesini sağlayabilir. Şubat ayında evinizi ya da arabanızı ilgilendiren planlamadığınız bir masrafla uğraşabilirsiniz.

YENGEÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay spritüel konular üzerinde çalışmak,  yeni bir eğitime başlamak, içinize çekilerek yaşadığınız bazı tecrübeleri analiz etmeye çalışmak açısından gökyüzü tarafından destekleniyor olacaksınız. Otorite sayabileceğiniz kişilerin de bu ay işiniz ile ilgili takdirlerini kazanmanız söz konusu. Partneriniz ile bu ay yoğun bir iletişim içerisinde olacaksınız. Ancak gökyüzündeki Tutulmalar sizi bu ay duygusal açıdan biraz karmaşık bir ruh hali içerisine itebilir. Ne istediğinizi bilmek ve o doğrultuda hareket etmek anlamında zorlanabilirsiniz. Bu ay özellikle uzun süreli ilişkilere, evliliğe sahip Yengeç Yükselenlerin partnerlerinin sabrını sınamaması, kendi ruhsal iniş – çıkışlarını karşı tarafa yansıtmaması gerekiyor. Aksi taktirde ay sonunda gerçekleşecek Güneş Tutulması ilişkilerini çıkmaz bir sokağa sürükleyebilir. Ticaretle uğraşanların da bu ay uzun süredir bekledikleri veya takip ettikleri bir konunun sonuçlanması söz konusu. İşiniz ile ilgili yapmak istediğiniz uzun vadeli girişimlerinizin alt yapısını bu ay itibariyle hazırlamaya başlayabilirsiniz.

ASLAN BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay iş hayatınızda yoğun bir iletişim trafiği sizi beklemekte. Tek başınıza pek çok konuya yetişmeye çalışırken, sağlığınızı ihmal etmemelisiniz. Zira ay ortasından itibaren özellikle tansiyon-şeker gibi kan değerlerinizde alışılmışın dışında oynamalar yaşayabilirsiniz. Ay Tutulması yurt dışı ilintili işlerle uğraşanlar için sonuç almalarını hızlandıracak etkiler getirebilir. ay ortası itibariyle dikkatiniz ikili ve ticari ilişkilerinize dönmeye başlayacak. Güneş Tutulması ortaklı yürüttüğünüz projeler ile ilgili sonuçlanma getirebileceği gibi ticari beklentilerinizin de netleşerek önümüzdeki günlerde çalışma hayatınıza ışık tutuyor olacak. Gökyüzündeki Tutulmalar sizi duygusal anlamda dengesiz ve alıngan bir ruh haline sürüklese de özel ilişkinizde ortamı gerginleştirmeden Şubat ayını atlatmaya çalışmalısınız. Partnerinizden maddi manevi beklentileriniz bu ay normalin üzerinde olacak. Bu nedenle haksız suçlamalarda bulunmanız olası.

BAŞAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Süregelen birlikteliğiniz ile ilgili kulak arkası ettiğiniz bazı ayrıntılar bu ay artık iyice kafanızda netleşmeye başlayabilir. Venüs’ ün desteği sayesinde Şubat’ ı da net bir karara varmadan geçirmeniz olası ancak bu durum ilerleyen aylarda değişme potansiyeline sahip. Çocuk sahibi olan Başak Yükselenlerin bu ay ev içerisinde evlatları ile yoğun bir iletişimleri söz konusu. Bu ay yaşanacak olan Tutulmalar sizi en çok çalışma hayatınız ilintili etkileyecek. Birlikte çalıştığınız insanlara karşı gökyüzünün gergin enerjileri nedeni ile iyice sabırsız ve eleştirel yaklaşımlarda bulunabilirsiniz. Sorumluluklarınız nedeni ile kendinizi ay ortası itibariyle iyice bunalmış bir ruh halinde hissetmeniz ve bunun sonucunda da sağlığınızın etkilenmesi söz konusu. Bekar Başak Yükselenler içinse Venüs Şubat ayında yeni bir ilişkiye başlamaları açısından olumlu enerjiler yansıtıyor olacak. Mümkün olduğunca sosyal ortamlarda bulunmaya çalışmalısınız.

TERAZİ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay işiniz ile ilgili olumlu bir gelişme tüm zamanınızı alacağa benzemekte. Bu gelişme sizi çalışma ortamınızın değişmesi anlamında da etkileme olasılığına sahip. Ay’ ı Terazi’ de bulunanlar içinse Şubat ayı Sade Sati süreçlerini tamamladıkları için uzun süredir hissetmedikleri kadar pozitif bir ruh halinin ilk sinyallerini vermeye başlayacak. 11 Şubat Ay tutulması Terazi’ ler açısından bekledikleri kariyerleri ilintili bir konunun gündeme nihayet gelmesini sağlayabilir. Ardından 26 Şubat tarihinde yaşanacak Güneş Tutulması ise özellikle eğitim, turizm ve sanat-yaratıcılık konuları ile ilgili işlerle uğraşanların hedefledikleri bir durumun/işin netleşmesine, sonuca bağlanmasına aracılık edebilir. Şubat ayı itibariyle Terazi Yükselenler yeni girişimlerde bulunmak, yeni çevrelere girmek için ellerindeki kaynakları nasıl kullanabileceklerinin planlarını yapmaya başlamalılar. Ayrıca gereksiz harcamalarınızı düzenlemek adına da bu ay girişimlerde bulunmalısınız.

AKREP BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ay Burcu Akrep olanlar Sade Sati’ nin en sancılı kısmını, Yükseleni Akrep olanlar ise Yükselen Üzerinden Satürn Transiti’ ni 26 Ocak itibariyle tamamladıkları için Şubat tüm Akrep’ ler için son 2,5 senenin üzerine daha pozitif hissetmeye başlayacakları ilk ay olacak. Ancak bu ay beklediğiniz bazı gelirlerle ilgili tıkanmalar yaşayabilirsiniz. Bütçenizi parasal anlamda sıkıntıya düşmemek için sıkı takip etmelisiniz. Aslında bu etki Şubat itibariyle uzunca bir süre hayatınızda olacak. Gelir-gider dengenizde, yaptığınız yatırımlarda risk almamalısınız. Ayrıca bu ay bekar Akrep’ ler için Venüs yeni birinin hayatlarına girmesi için destekleyici etkiler veriyor. Yaratıcı işlerle uğraşanlar için de bu ay mesleklerinde güzel gelişmeler yaşamaları söz konusu olabilir. Bu ay gökyüzünde yaşanacak olan Tutulmalar, özellikle aile, toprak ve taşınmazlarla ilgili takip ettiğiniz konular varsa; size önemli gelişmeler vaat ediyor. Uzun süredir aklınızda olan mülklerle ilintili bir konuyu bu ay sonuçlandırabilirsiniz. Aile içerisindeki gerginliklere de bu ay dikkat etmeniz gerekiyor.

YAY BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Yükselen’ i Yay olanlar için Yükselen üzerinden Satürn Transiti; Ay Burcu Yay olanlar içinse Sade Sati’ nin en etkili olacağı dönem, 26 Ocak itibariyle başlamış oldu ve Şubat bu etkileri yavaş yavaş hayatlarında deneyimlemeye başlayacakları ay olacak. Özellikle ruhsal anlamda kendinizi sürekli moralli tutmaya çalışmanız bu dönemde sizin için çok önemli. Yaşadığınız deneyimler hayatınızın ilerleyen dönemlerinde önemli ve değerli tecrübeler olarak yer edecek. İlişkiler, kariyer ve yakın çevreniz anlamında Satürn transitinin etkilerini Şubat itibariyle hissedebilirsiniz. Günlük temponuz da bu ay itibariyle yükselmeye başlıyor ve çalışma hayatınız yoğun bir iletişim trafiğinin içerisinden geçecek. Özellikle satış-pazarlama faaliyetlerine ve yeni ziyaretlere bu ay öncelik vermelisiniz. 11 Şubat Ay Tutulması duygusal hayatınız ile ilgili gitmek istediğiniz yönü size belirleyecek etkiler sunabilir. 26 Şubat Güneş Tutulması ise girişimde bulunduğunuz bir konunun netleşmesini getirebilir. Bu ay ev ile ilgili tadilat, dekorasyon işleri açısından destekleniyorsunuz.

OĞLAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Özellikle Ay Burcu Oğlak olanlar Şubat itibariyle -enerjilerini boşa harcamamak adına- hayatlarında gereksiz sayabilecekleri başta harcamalar olmak üzere pek çok konunun üzerine, gitmeye başlayabilirler. Bu ay özellikle para ilintili konular hayatınızda önem arz edecek. Partneriniz ilintili bir konu 11 Şubat Ay Tutulması ile netleşebilir. Ayrıca 26 Şubat Güneş Tutulması sizi işiniz ilintili parasal sonuçları olan bir konu hakkında karar almaya itebilir. Şubat ayı itibariyle harcamalarınızı daha dikkatli yapıp, disiplinli hareket etmeye başlamalısınız. Bu ay gökyüzü sizi kendinizi her anlamda ileriye götürmek için ne gibi girişimler yapabileceğiniz hakkında düşünmeye itecek. Kardeşinizle ilgili güzel bir gelişmenin haberini Şubat ayında alabilirsiniz. Otorite konumundaki kişilerle bu ay iletişim kurarken alıngan tavırlar sergilemeniz ve ilgisiz konuları kişiselleştirme eğiliminiz yüksek olacak. O nedenle kritik konuşalar yapmayı ileriki aylara bırakmanızda fayda var.

KOVA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Şubat ayında gerçekleşecek olan Ay Tutulması, işiniz ilintili bir konunun karar aşamasına gelmesine yardımcı olabilir. Ay sonuna doğru gerçekleşecek Güneş Tutulması ise ticari anlamda ya da birlikte iş yürüttüğünüz ortaklarınızla ilgili bir konuda size net bir görüş kazandıracak. Ticaret, serbest meslekle uğraşanlar için uzun zamandır takip ettikleri bir konunun sonuçlanması da söz konusu olabilir. Özellikle bu ay kan ile teşhis edilen hastalıklar anlamında riskli bir dönemden geçiyor olacaksınız. Gökyüzünün enerjileri psikolojinizi de zorlayacağı için Şubat’ ta sağlığınıza dikkat etmeli, iyi beslenmelisiniz. Parasal anlamda bu ay gelirlerinizde bir artış yaşamanız olası. Ay ortasına doğru partneriniz ile ilgili konuları çok fazla büyütmeden ele almaya çalışın. İçsel dengelerinizin hassas olacağı bir dönemde ilişkiniz ilintili konuların fazla üstüne gitmeniz, sinirlerinizin iyice bozulmasına neden olabilir.

BALIK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bir süredir duygusal konular üzerinde yoğunlaşan ilginiz bu ay burcunuzu ziyaret eden Venüs sebebi ile iyice ön plana çıkıyor. Romantik beklentileriniz yükselirken süregelen ilişkinizde kendi beklentilerinizi de sorguluyor olacaksınız. Bekar Balık’ lar içinse bu ay bulabildikleri her fırsatta sosyalleşmeleri, kendilerine bakmaları önemli çünkü Venüs’ ün transiti sebebi ile hayatınıza yeni bir flörtün girme şansı yükseliyor. Ayrıca bu ay güzellik faaliyetleri adına da tüm Balık Yükselenler için olumlu etkiler söz konusu. 11 Şubat Ay Tutulması duygusal hayatınız ile ilgili üzerinde durmamaya çalıştığınız bir konunun gündeme gelmesine neden olabilir. Sonrasında 26 Şubat’ ta yaşanacak Güneş Tutulması ise sizi yine özel ilişkiniz ile ilgili bir yol ayrımına getirebilir. Bu ay harcamalarınız ile ilgili ötelediğiniz kalemlerin ard arda bütçenizi sarsmasına karşı önlem almaya çalışmalısınız. Şubat itibariyle kariyer hayatınızda da hareketli ve daha fazla çalışmanız gereken bir dönem başlamış olacak.

Sevgilerimle,

©Hint Astroloğu

30 Ocak 2017

 

 

 

Paylaş