ŞUBAT 2016 BURÇ YORUMLARI

Geçen ay geri gitme hareketini tamamlayan Merkür‘ den sonra, gökyüzünde bu ay sadece Jüpiter Aslan Burcundaki retro hareketine devam etmekte.

Yine geçtiğimiz ay yer değiştiren Hint Astrolojisi‘ nin karmik 2 noktası Rahu ve Ketu ise yeni yolculuklarında KovaAslan Burcundaki yerlerine Şubat ayı itibariyle iyice alışmaya başlayacaklar.

Şubat 2016Bu etki en fazla kendisini elbette Kova ve Aslan Yükselene sahip haritalarda hissettirmeye başlayacak. Kova‘ lar için daha fazla içe dönme, geçmişte yaşananların bu güne etkisini sorgulama, unuttuğunu ya da artık önemsemediğini zannettiği konularla yeniden yüzleşme isteği artarken; Aslan‘ lar içinse daha aktif olma, hayata daha büyük bir hırs ve güç ile sarılma, yüzleşmek zorunda olduğu kişisel gelişimine katkı sağlayacak konularla ilgili bazı rastlantısal gelişmeleri, enerjileri kendilerine doğru çekme söz konusu. Geri giden Jüpiter Aslan‘ lar için şimdilik çok büyük aksiyonlar vaat etmese de en azında düşüncesel anlamda hayatlarına yeni hazırlıkların tohumlarını ekmeye başladı.

Gökyüzünde diğer gezegenlerin ise Şubat 2016 için Hint Astrolojisine göre yerleşim ve hareketlerini sıralayacak olursak:

  • Satürn, Akrep Burcundaki yerini korumakta. Ancak yeni yıl ile birlikte Hint Astrolojisine göre daha agresif ve hareketli bir yapısı olan Jyeshta Takımyıldızında
  • Geçen ay hareket eden RahuAslan; Ketu ise Kova Burcundaki yerlerinde güç kazanmaktalar.
  • Jüpiter Aslan Burcunda retro (geri) hareket yapmakta.
  • Mars 20 Şubat’ a kadar Terazi Burcunda olmaya devam edecek. Daha sonrasında ise uzunca bir süre konaklayacağı Akrep Burcu‘ na geçiş yapacak.
  • Güneş 13 Şubat tarihine kadar Oğlak, daha sonrasında ise Kova Burcunda bulunacak.
  • Venüs 13 Şubat’ a kadar Yay Burçları için romantik ilişkiler anlamında fırsatlar sunarken, daha sonrasında Oğlak Yükselenler için bu enerjileri yansıtmaya başlayacak.
  • Merkür ise 9 Şubat tarihine kadar Yay Burcunda kaldıktan sonra Oğlak Burcuna geçiş yapacak.

Bu hareketlerin Yükselen ve Ay burçlarına göre şahsi etkilerini aşağıda bulabilirsiniz.

Her zamanki gibi “Batı Astrolojisine göre hangi burç olduğunuzun, aşağıdaki yorumlarla hiçbir ilişkisinin olmadığını, tüm Burç yorumlarını Hint Astrolojisine göre belirlenmiş Yükselen ve Ay Burcu nuza göre okumanız (Her ikisini birden) gerektiğini” bir kez daha hatırlatmak istiyorum…

koçKOÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Şubat ayı boyunca kendinizi biraz daha karamsar hissedebilirsiniz. Bu duygunuzu fazla abartmadan, kendi içsel yolculuğunuz anlamında değerlendirmeye çalışmanız, yaptığınız sorgulamalardan ilerisi için doğru kararlar ile çıkmanız en faydalı seçenek olacaktır. Ayın ilk yarısında partneriniz ile aranızda gerilim yaşayabilirsiniz. Bunda da yine sizin olaylara biraz karamsar bakma eğiliminiz etkili olacaktır. Uzun süredir içinizden geçen değişim isteğini bu ay kısa bir seyahat ile giderebilirsiniz. İmkanı olanlar için yurt dışına çıkmak adına da uygun bir zaman dilimi. Ayın ilk yarısında otorite konumundaki kişilerle yoğun bir iletişim trafiği yaşayabilirsiniz. Ay sonuna doğru ise arkadaşlarla sosyalleşme, onların ihtiyaçlarına duyarlı olma yönünde ilginiz yoğunlaşıyor.

boğaBOĞA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay iş yerinizde birlikte çalıştığınız insanlarla aranızda yoğunluktan kaynaklanan gerilimler yaşanabilir.  Ay ortası itibariyle inisiyatif almanız gereken durumlar, ay sonuna doğru ise hızlı ve çözüm odaklı olma, yürümeyen şeyleri bir an önce yolunuzun üzerinden çekme isteği ile dolu olacaksınız. Hayatınızda hissettiğiniz yeknesak tempodan sıkılmanıza rağmen -özellikle ilişkinizde- daha uzun bir süre radikal kararlar alıp, uygulamak adına gökyüzü tarafından desteklenmiyorsunuz. Bu süreç daha ziyade etraflıca düşünüp, kendi adınıza ne istediğinizi gözden geçirmeniz yönünde size fayda sağlayabilir. Ayın ilk yarısında dolaylı sayabileceğiniz gelirlerinizle ilgili olumlu bir gelişme yaşayabilirsiniz.

ikizlerİKİZLER BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Şubat ayında akrabalarınız, arkadaşlarınız ve genel olarak sosyal çevrenizdeki insanlarla sosyalleşme adına pek çok fırsat yakalayacaksınız. Dışa dönük olduğunuz ve paylaşma isteğinizin arttığı bir dönemdesiniz. Tüm dikkatinizi ve vaktinizi vermek istediğiniz konu başlığı aslında özel ilişkiniz olsa da Şubat ayı boyunca iş hayatınızdaki yoğun tempo size bu anlamda fazla fırsat tanımayacak. Yorgunlukla beraber artan stres seviyeniz insanlarla gerginlik yaşamanıza sebep olabilir. Bu ayın sonuna doğru sağlığınıza da özellikle soğuk algınlığı ve ateşli hastalıklar anlamında dikkat etmelisiniz. Yüksek tempolu iş hayatınızın ayın ikinci yarısında size kazandıracağı, üsteleriniz tarafından takdir edilmeniz olacak.

yengeçYENGEÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Yeni yıl ile birlikte dikkatinizin en fazla yoğunlaştığı konu, genel duygusal yapınıza rağmen, maddi meseleler olmaya Şubat ayı boyunca da devam etmekte. Gelir-gider dengesi, kazançlar, yeni fırsatları değerlendirme gibi konular yine kafanızı meşgul edecek. Aileniz ve özellikle anneniz ile olan iletişiminizde bu ay kendinizi gergin ve sinirli hissedebilirsiniz. Ego kontrolüne ve cümlelerinizde yapıcı ifadeler kullanmaya önümüzdeki günlerde daha fazla odaklanmalısınız. Hayatınızın rutininde çok fazla değişiklik yapmaya hevesli olmadığınız Şubat ayı boyunca birlikte çalıştığınız insanlarla yeni atılımlar yapmak yerine mevcut düzeni iyileştirmeye çalışmalısınız.

aslanASLAN BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Gözü kara kararlar alma, aksiyona geçme isteği Şubat ayı boyunca içinizde filizleniyor olsa da; en azından radikal değişiklikler anlamında bu dönemi harekete geçmeden, planlama yapmaya yönelik değerlendirmelisiniz. Gündelik hayat koşuşturmacanızın yine yoğun olacağı Şubat ayında hem iş, hem de sosyal çevreniz sizden ilgi beklemekte. Ayın ikinci yarısında işle ilgili olumlu bir gelişme sizi hem maddi hem de manevi anlamda sevindirebilir. Yaşayacağınız bu gelişme özellikle dolaylı gelir yollarınız anlamında bütçenize bir artı sağlama potansiyeline de sahip.

başakBAŞAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ayın ilk yarısında kendinizi oldukça pozitif hissediyor olacaksınız. Ruh halinizdeki bu olumlu etki, ayın ikinci yarısında ise size bedenen daha hareketli olma isteği olarak yansıyacak. Arkadaşlarınız ve yakınlarınızla birlikte vakit geçirme, enerjinizi onlara da yansıtma anlamında Şubat ayı sizi son derece destekliyor. Ancak özellikle ani gelişen bütçe dışı masraflar bu ay sizi maddi olarak zor duruma sokabilir. Par harcama konusunda ölçülü olmalısınız. Yurt dışı ile iş yapan Başak Yükselenler içinse bu ay yeni bir fırsat, proje, satış söz konusu olabilir.

teraziTERAZİ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Dinamik, pek çok işe birden koşturduğunuz bir ay daha önünüzde sizi bekliyor. Özellikle ayın ilk yarısında yeni çevrelere girmeniz, yeni insanlar vasıtasıyla yeni işler, projeler kazanmanız söz konusu olabilir. Parasal konularda uzun süredir akılcı olmaya çalışmanız, harcamalarınızı disipline etmeniz bu ay itibariyle yeni kazançlar elde etmeniz yönünde gökyüzü tarafından desteklenen enerjilerle birlikte size önümüzdeki dönemde maddi olarak daha refah bir dönem sunma potansiyeline sahip. Özellikle yakın çevreniz tarafından son derece desteklendiğinizi hissettiğiniz, yoğun iletişim trafiklerinin içinde bulunduğunuz bir Şubat ayı geçireceksiniz.

akrepAKREP BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Uzun süredir kendinizi gökyüzü tarafından sınanıyormuş gibi hissetmekteniz. Bu ay sonu itibariyle burcunuzun tam üzerine yerleşecek olan Mars nedeni ile kendinizi artık sabrınızın sonuna gelmiş gibi hissetseniz de öfke patlamalarından uzak durmalısınız. Negatif düşüncelerin etkisine daha kolay kapıldığınız bu dönemde hızlı değişen ruh haliniz de çevrenizdeki insanlar için zorlayıcı olmakta. Ailenizin içerisindeki alınması gereken kararlarda sizin insiyatif kullanmak zorunda kalmanız, sorumluluk yükü anlamında sizi sıksa da genel olarak daha sabırlı ve anlayışlı olmaya çalışmanızda fayda var. Zira olayları büyütme eğilimindesiniz.

yayYAY BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Yay Yükselenler için özellikle Şubat ayının ilk yarısında yeni bir ilişkiye başlamak, yeni insanlarla tanışmak anlamında gökyüzü tarafından destekleyici etkiler söz konusu. O nedenle mümkün olduğunca dışarıda vakit geçirmeye çalışmalısınız. Ay ortası itibariyle maddi konularda da şans sizden yana. Özellikle yurt dışı kaynaklı ya da ilintili işlerden para üretmek anlamında ilişkilerinizi ve çevrenizi kullanabilirsiniz. Kendinize ve sevdiğiniz insanlara karşı suçlayıcı olmaktan ziyade kendi hatalarınızla dürüstçe yüzleşmeyi ve önünüzdeki dönemi yeni bir bakış açısıyla değerlendirmeniz gerekmekte.

oğlakOĞLAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Şubat boyunca hem bedenen hem de zihnen oldukça aktif bir süreç geçireceksiniz. Özellikle ayın ikinci yarısı itibariyle bekar Oğlak’lar mümkün olan her fırsatta dışarıda sosyalleşmeye çalışmalılar. Yeni insanlarla tanışmak, bir ilişkiye başlamak anlamında destekleniyor olacaksınız. Güzellikle ilgili faaliyetleri de bu dönemde gerçekleştirebilirsiniz. Ancak Şubat ayında dolaylı gelir yollarınız gelişmekle birlikte, harcamalarınızın da artması söz konusu olabilir. Dengeli şekilde yol almalısınız.

kovaKOVA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Şubat ayı itibariyle Kova Yükselenlerin kendileri, geçmişleri, yaşadıkları ile ilgili yüzleşmeleri yoğunluk kazanmaya başlıyor. Oldukça uzun sürecek bu dönemde esas amacın ruhunuzun olgunlaşması yönünde değerlendirilmesi gereken bir fırsat olduğunu unutmamalısınız. Bu dönemde ortaklı projeler, ticari yeni fırsatlar da hayatınızda kendini hissettirmeye başlayacak. Şubat ayının ikinci yarısı itibariyle giderlerinizi kontrol etmelisiniz. Ayrıca iş hayatınızdaki bilhassa sizin üstünüz konumundaki kişilerle bu ay tartışmamaya çalışın.

balıkBALIK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

İş hayatınızda bazı konuların istediğiniz gibi hızlı sonuçlanmadığını düşünüyor olabilirsiniz. Hareket etme isteğinizle, kendinizi güvende tutma eğiliminizin çeliştiği bu günler, aksiyona geçmekten ziyade mevcut koşullar arsında sizin için en uygun olanını belirlemek anlamında destekleyici enerjiler veriyor. Yurt dışı seyahatleri, yeni bir eğitime başlama anlamında gökyüzü bu ay sizi desteklerken, kariyer hayatınızda da takdir edildiğinizi hissetmeniz mümkün. Özellikle ay ortasından sonra parasal anlamda da bu takdirin etkilerini de görmeye adaysınız.

Sevgilerimle,

©Hint Astroloğu

29 Ocak 2016

Paylaş