OCAK 2022 VEDİK BURÇ YORUMLARI

Yeni yılın ilk günlerine, Hint Astrolojisine göre Kala Sarpa Yoga formunda dizilen gezegenlerin üzerimize yansıttığı -Yoga’ nın doğal enerjisi sebebi ile- biraz sıkışık ve çok kolay şekilde yol almamızı engeller nitelikte başlayacağız.

Kala Sarpa Yoga maalesef Nisan ayının sonlarına kadar geçerliliğini koruyup üzerimizde hakim olacak genel atmosferi belirleyecek.

Bu da bizi elde etmek istediklerimiz için daha fazla mücadele etmek, bu mücadeleleri verirken önemli dersler almak durumunda bırakacak.

Kimilerimiz için –şahsi haritalarının durumuna göre- bu dönemde önemli fırsatlar da söz konusu olacaktır.

Bu aya 2 Ocak tarihinde Vedik Astrolojisine göre Yay Burcu içerisinde oluşacak Yeni Ay enerjisi ile başlayacağız.

Gerçekle yüzleşmek, -yanında Retro Venüs de bulunduğundan- bilhassa özel ilişkilerimizde gerçeği kabul etmekle ilgili başta Yay, Aslan ve İkizler Burçları olmak üzere etkiler alıyor olacağız.

Bu enerji bizi hayatımızda kabul edip yola devam etmekte zorlandığımız konu veya kişiler ile yüzleşme/eteğindeki taşları dökme gibi bir oluşumun içerisine kolayca çekebilir.

Venüs’ ün neredeyse tüm ay boyunca devam edeceği Retro’ su ise zaten hepimizi özel ilişkilerimiz ilintili düşünmeye ve sahip olduklarımızın değerini bilmek ya da ne istediğimizin peşinden gitmek arasında bazı analizler yapmaya teşvik ediyor olacak.

Yine Yay, Aslan ve İkizler Burçları açısından eski ilişkilerin tekrar canlanması gibi bir potansiyel geçtiğimiz ay olduğu gibi Ocak ayında da geçerliliğini koruyor olacak.

14 Ocak’ ta Oğlak Burcu içerisindeki Satürn’ ün yanına yerleşecek Güneş ve aynı gün Retro hareketine Oğlak Burcu içerisinde başlayacak olan Merkür ise başta Satürn’ ün özel geçişleri olan Sade Sati, Satürn Döngüsü ve Yükselen Üzerinden Satürn Transiti deneyimlerini yaşayanlar açısından hayatlarında ters giden ve düzelme zorunluluğu bulunan konulara ciddi bir vurgu yaptıracaktır.

Merkür Retro’ su hepimizi olayları daha mantıklı ele almak, sorumluluklarımızdan kaçmadan gerçekle yüzleşmek gibi etkiler içinde bırakma potansiyeline sahip.

Genel geçer kural olarak ise teknolojik aletlerle çalışırken dikkatli ve tedbirli olmak, mümkünse yeni alım yapmamak ve iletişim kurduğumuz her noktada kontrollü davranmamızda fayda var.

Örneğin Merkür Retroları esnasında web sitelerinin teknik bakımları, güncellemeleri gibi aktiviteleri yapmak da riskli olabilir. Çünkü günümüzde onlar da dış dünya ile iletişimimizi sağlayan aktörler halini aldılar.

16 Ocak tarihinde Yay Burcundaki Retro Venüs’ ün yanına katılacak olan Mars ise -12-18 Ocak tarih aralığında Gandanta/Boğulma derecelerinde ilerleyip, -bizi motive olmak, harekete geçmek, korkusuzca olayların üzerine gitmek noktasında yeterince desteklememiş olsa da!- gökyüzünde Hint Astrolojisine göre ender oluşan kıymetli Karmik Birleşim Yoga’ sını aktif hale getirecek.

Mars’ ın verdiği ivme ve cesaretle olayların üzerine giderken, gökyüzünün hem bizi geliştirecek bazı olaylarla sınamasına, hem de bu sınavlarda enteresan ders ve şanslarla yolumuza devam etmemize izin verdiğine şahitlik edeceğiz.

16 Ocak -25 Şubat tarih aralığında hayata gelecek bebeklerin de doğal olarak bu –kişiyi zorlu tecrübelerle sınayan ancak en karanlık durumların içerisinden de aynı şekilde sıyırıp alan- Yoga haritalarında bulunuyor olacak.

Ayın kapanışını ise 18 Ocak tarihinde Dolunay enerjisi yapıyor olacak.

Pushya Takımyıldızı içerisinde ve Satürn ile Retro Merkür’ ün görünümü altında gerçekleşecek bu Dolunay süreci sorumluluğumuz altında olan insanlara karşı bazı fedakarlıklar yapmamızı gerektirebilir.

Özellikle anneler bu Dolunay’ da çocukları üzerindeki kontrolcü tavırlarının dozunu arttırma eğilimi gösterebilirler.

*** Her zaman olduğu gibi sayfamda yayınlanan burç yorumlarının Batı Astrolojisi gezegen konumları ile hiçbir alakası olmadığını, tamamen Hint/Vedik Astrolojisi disiplini içerisinde aktarıldığını hatırlatmak isterim.

Dolayısı ile Batı Astrolojisine göre hesaplanmış olan Güneş’ in konumuna/doğum tarihinize göre “hangi burç” olduğunuzun, yukarıdaki yorumlarla hiçbir ilişkisi yoktur.

Örnek: Batı Astrolojisine göre Balık olan birinin sayfamdaki Balık Burcu etkilerini okuması, yanlış yönlenmesine, yanlış yorumları okumasına sebebiyet verecektir.

Hint Astrolojisine göre hesaplanmış olan Yükselen ve Ay Burcunuza göre yazıları değerlendirmelisiniz.

(Hint Astrolojisinde Burçlar doğum tarihinize göre hesaplanmaz! Örneğin 10 Ağustos tarihinde doğan bir kişi Aslan Burcu değildir!)

Merak ettiğiniz kavramlar için: “Kısa Bilgiler” Bölümüne bakabilirsiniz.

Not: Tüm gezegen yerleşimleri Vedik Astrolojisine yani Sideral Zodyak’ a göre aktarılmaktadır. Lütfen Batı Astrolojisi disiplini ile yazılmış yazıları okuyup, “Mars şu burçta değil miydi? Satürn çoktan bu burca geçmemiş miydi? Benim hala Sade Sati’ m devam mı ediyor yani?” gibi soruları bana yöneltmemenizi önemle rica ediyorum…

KOÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Aralık ortasından beri Retro halinde bulunan Venüs nedeni ile Ocak ayında da üstünüz/amiriniz/öğretmeniniz/büyüğünüz konumunda olan kişilerle süregelen problemlerinizi ya da yönetmek zorunda kaldığınız süreçlerle ilgili işlerinizi halletmek zorunda kalacaksınız. Onay bekleyen işleriniz de sizi bu ay biraz uğraştırma potansiyeline sahip.

Ancak 2 Ocak Yeni Ay sürecinde beklemediğiniz şekilde çözümlenen, aşama kaydettiğiniz, özellikle devlet ilintili meseleleriniz de olabilir.

Ayın ikinci yarısından itibaren yönetici ya da eğitimci pozisyonunda çalışanlar açısından son derece hareketli, göz önüne çıktıkları, iş yüklerinin ağırlaştığı bir süreç söz konusu olacak.

Hemen hemen aynı zamanlarda yer değiştirecek olan Güneş sebebi ile kariyerinizde iletişim trafiği hız kazanarak, üstleriniz tarafından yetkinliğinizin takdir edildiği, başarılı geçen bir sürece adım atıyor olacaksınız. Ancak bu esnada Retro durumdaki Merkür başarı kazanmak için sorunlarla yüzleşip, pratik çözümlerle üstesinden gelme becerisini göstermeniz gerekliliğine de vurgu yapıyor olacak.

18 Ocak Dolunay süreci ise eviniz, yaşam alanınız, aileniz, arabanız/ taşınmaz mülkleriniz, yatırımlarınız, annelik sorumluluklarınız ya da kendi anneniz ile alakalı bir konuda sonucunu beklediğiniz bir sürecin tamamlanmasına aracılık ediyor olacak.

BOĞA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Yılın ilk ayında Aralık’ ta başladığı Retro’ suna devam edecek olan Venüs; komisyon, prim, miras, sigorta, faiz, nafaka gibi dolaylı yoldan elde ettiğiniz kazançlarınız ve spekülatif gelirleriniz ile ilgili konularla sizi meşgul etmeye, bu konularla alakalı geçmişten gelen bazı prüz veya sorunlarla ilgilenmeye zorluyor olacak.

Hemen Ocak başında gerçekleşecek olan Yeni Ay süreci ise; yine bu konularla alakalı farklı bir çözüm yoluna gitmenizi teşvik edebilir.

Ocağın ikinci yarısı itibariyle Retro Venüs’ ün yanına katılan Mars nedeni ile de yukarıda sıraladığım konular hakkında daha çözüm odaklı, neticeye yönelik, sert ve kararlı sayılabilecek bazı adımlar atmanız söz konusu olabilir. Ayın ikinci yarısı itibariyle takılmış/gecikmiş bir paranın da elinize geçiyor olması mümkün.

14 Ocak itibariyle onay bekleyen işleriniz, yaptığınız işi takdir eden, otorite/amir/öğretmen konumundaki kişiler ile olan iletişiminizde bazı yanlış anlaşılmalar, aksaklıklar yaşama potansiyeline sahipsiniz. Hayatınızda bu konumda bulunan kişilerle Ocak ayının ikinci yarısında yoğun şekilde yazışma-görüşme gibi faaliyetlerde bulunmanız gerekebilir.

18 Ocak Dolunay süreci ise sizin için önemli bir girişiminizin sonucunu almanıza aracılık edebileceği gibi kardeşiniz/yakın dostunuz olan bir kimse ile alakalı önemli bir konunun sonuca bağlanmasına neden olabilir.

Takip etmeniz gereken işlerle meşgul olduğunuz bir Ocak ayı geçireceksiniz.

İKİZLER BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Retro’ su sebebi ile Aralık’ tan beri aşk/özel hayatınızı hem karmaşık hem de hareketli hale getiren Venüs, Ocak ayında da sizi özel hayatınızla ilgili ikilemler içinde bırakmaya devam edecek. İlginin üzerinizde toplanmasından dolayı memnun olmakla birlikte, sorunlu giden konular hakkında bir sonuca varmak, karar vermek noktasında tıkanmalar yaşayabilirsiniz.

2 Ocak tarihindeki Yeni Ay en azından süregelen gönül ilişkiniz/hoşlanmanız hakkında artık daha net şekilde önünüzü görmenizi sağlayacak olayları tetikleyebilir.

Ay ortası itibariyle yer değiştirecek olan Mars; Venüs’ ün üzerinizde yarattığı kararsızlıktan silkelenip, ne istediğini daha iyi bilen ve hedefi doğrultusunda hareket etme cesaretini gösteren bir kimliğe geçiş yapmanıza olanak tanıyacak.

Ocak ayının ikinci yarısında özel hayatınızda kendi egonuzu tatmin edecek ve sizi mutlu kılacak ayrıntılar hakkında karşı tarafa daha net olup, açık iletişim kurmaya çalışacaksınız. Bilhassa partnerinizle aranızda eskiden beri kafanızı kurcalayan sorunlarla yüzleşmek adına Merkür Retrosu sürecini kullanabilirsiniz.

Ayrıca hareketlenmesini beklediğiniz komisyon, prim, miras, sigorta, faiz, nafaka gibi dolaylı yoldan elde ettiğiniz gelirleriniz varsa, bu tarz kazanımlarınızla ilgili haberler de 14 Ocak’ tan sonra gündeminizi işgal edebilir. Unuttuğunuz/atladığınız vergi-sigorta gibi yükümlülükleriniz de bu Merkür Retrosu boyunca tekrar karşınıza çıkma olasılığına sahip.

18 Ocak Dolunay süreci ise gelir kaynaklarınız, finansal durumunuz ile alakalı takip ettiğiniz bir sürecin sonucunu getiriyor olacak.

YENGEÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Geçtiğimiz ay başlayan Venüs Retro’su sebebi ile işlerinizde yaşadığınız durgunluk; vakit ayırmakta zorlandığınız ve toparlamanız gereken bazı ihmal ettiğiniz sorumluluklarınız ile ilgili size aslında çok kıymetli bir zaman tanımakta.

Bu nedenle Venüs Retro’ sunu olumlu şekilde kullanabilir ve 2 Ocak tarihindeki Yeni Ay sürecinde işinizde rotanızı çevirmeniz gereken yönü tayin etmekle ilgili somut kararlar alabilir, yeni başlangıçlar yapabilirsiniz.

Ayın ikinci yarısı itibariyle Venüs’ ün yanına yerleşecek olan Mars; sizi mesleğinizle alakalı adım atmak, ilerlemekle ilgili kararsızlıklarınızdan kurtarıp, aksiyon almaya teşvik ediyor olacak. Ancak uzun süredir ihmal ettiğiniz üreme organlarınız ile ilgili sorunlarınız varsa uyarı niteliği taşıyan bazı sağlık sorunları ile Ocak ayında karşılaşma olasılığınızı da aklınızda bulundurmanız gerekiyor.

14 Ocak’ tan sonra evliliğiniz/partneriniz, ortaklı işleriniz, ticari hayatınız, yurt dışı bağlantılı projeleriniz ve yazılı anlaşmalar ile ilgili beklediğiniz gelişmelerin ne noktalarda takıldığı ile ilgili bilgileri alarak, sonuçlandırmanız gereken konuları netleştirerek yolunuza devam ediyor olacaksınız.

Ekstra kazanç elde edebileceğiniz bir proje teklifi de özellikle 18 Ocak Dolunay süreci esnasında söz konusu olabilir. Bu ayki Dolunay tam burcunuz üzerinde gerçekleşeceğinden, süreci her zamankinden daha hassas ve duygusal geçirmeye meyilli olacaksınız.

ASLAN BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Retro’ su sebebi ile Aralık’ tan beri aşk/özel hayatınızı hem karmaşık hem de hareketli hale getiren Venüs, Ocak ayında da sizi özel hayatınızla ilgili ikilemler içinde bırakmaya devam edecek. İlginin üzerinizde toplanmasından dolayı memnun olmakla birlikte, sorunlu giden konular hakkında bir sonuca varmak, karar vermek noktasında tıkanmalar yaşayabilirsiniz.

Sanatçılar danışmanlar ve eğitim işleri ile uğraşanlar açısından ise bu Yeni Ay süreci yeni başlayacak bir proje/iş fırsatı oluşturma şansına da sahip.

Ayın 16’ sı itibariyle Venüs’ ün yanına yerleşecek olan Mars çocuğunuz, eğitim/ yaratıcılık –eğlence ilintili işleriniz, hobileriniz ile alakalı kafanızda planladığınız fakat hayat geçirmekte zorlandığınız girişimler konusunda daha atılgan ve enerjik hale getirecek. Üzerinizdeki miskinliği silkeleyerek bu tarihten itibaren daha kolay yol almaya başlayabilirsiniz.

Yine yaklaşık aynı tarihlerde işinizi, çalışma ortam ve arkadaşlarınızı gösteren alana geçiş yapacak olan Merkür – Güneş ikilisi tüm dikkatinizi kariyerinize vererek, üzerinde çalışmanız gereken projelerle alakalı çıkan aksaklıkları yeniden değerlendirmeniz konusunda ısrarcı olacak. Ocak ayının ikinci yarısı itibariyle çalışma arkadaşlarınızla net şekilde iletişim kurmanız başarınızın anahtarı haline gelebilir.

18 Ocak Dolunay süreci esnasında hayatınızdan çıkartmak istediğiniz bir insan, fazlalık bir harcama/eşya, web üzerinden takip ettiğiniz ya da yurt dışı ilintili bir iş konusunda sonuç üreten hamleler yapıyor olacaksınız.

BAŞAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Eviniz, yaşam alanınız, aileniz, arabanız/ taşınmaz mülkleriniz, yatırımlarınız, annelik sorumluluklarınız ya da kendi anneniz alakalı konularda Venüs Retro’ su sebebi ile yaşadığınız sorunlar bu ay da çözüm üretmenizi bekleyerek gündeminizde kalıyor olacaklar. Bu konu başlıkları ile ilgili geçmişten gelen birikmiş meseleleri halletmek adına aslında son derece kıymetli bir zaman diliminden geçmektesiniz.

Özellikle 2 Ocak Yeni Ay süreci bu konular hakkında ertelediğiniz kararları almaya itebilir.

16 Ocak’ ta aktif hale gelecek Mars transiti ise aldığınız kararları uygulamak için size gerekli cesaret, özgüven ve istekliliği sağlıyor olacak. Harekete geçmek için kendinizi çok daha enerjik hissedebilirsiniz.

Ocak ayının ikinci yarısında eğitim/ yaratıcılık ilintili işleriniz ve özel hayatınız, eğlence içerikli işler, hobileriniz ile alakalı konulara daha fazla zaman ayırma isteği içerisinde olacaksınız. Bu konularda yarım bıraktığınız projelerinizi/amaçlarınızı tamamlamak için ayın ikinci yarısını kullanabilirsiniz. Ancak sosyalleşmek, tatil gibi planlarınızda Merkür Retrosu nedeni ile bazı beklenmedik aksaklıklarla da uğraşma durumunuz söz konusu olabilir.

18 Ocak Dolunay süreci ise size arzuladığınız bir hedefi gerçekleştirmeniz için fırsat tanıyacak. Yaptığınız bir yatırımın sonucunu da bu Dolunay sürecinde alabilirsiniz.

TERAZİ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Aralık ayının ortasından beri iletişim evinizin içerisinde Retro yapan Venüs sebebi ile Ocak ayında da kabuğunuza çekilme, yeni insanlarla değil de eski ve güvendiğiniz tanıdıklarla zaman geçirme istediğiniz devam ediyor olacak.

Venüs’ ün Retro süreci önceden başlattığınız atılımlarınız, girişimleriniz konusunda sonuç almanız bakımından da hayatınızda belli ölçüde yavaşlık yaratıyor olabilir.

Bu durum 2 Ocak Yeni Ay sürecinde aklınıza daha farklı bir yaklaşım ile başlattığınız projeleri ele alma fikrini getiriyor olacak. Bu fikri yeni tanışacağınız ya da yakın zamanlarda ilk kez iletişime geçtiğiniz bir tanıdık tarafından alıyor olabilirsiniz.

Ayın 16’ sı itibariyle Venüs’ ün yanına katılacak olan Mars size girişimlerinizi takip etmek, sonuca ulaştırmak için yeni benimsediğiniz yöntemler aracılığı ile hamle yapmanız açısından cesaret veriyor olacak.

14 Ocak itibariyle eviniz, yaşam alanınız, aileniz, arabanız/ taşınmaz mülkleriniz, yatırımlarınız, annelik sorumluluklarınız ya da kendi anneniz ile ilgili konuları gösteren alanda gerileme hareketine başlayacak olan Merkür özellikle ticari değeri olan mülkleriniz ile ilgili bazı sorunlarla sizi uğraştırabilir. Bu uğraşınız esnasında aile içerisindeki otoriter duruşunuzu korumanızda fayda var.

18 Ocak Dolunay sürecinde ise kariyeriniz ilintili beklediğiniz bir işin sonucunu alabilirsiniz.

AKREP BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Venüs Retrosu sebebi ile geçtiğimiz aydan beridir gelirleriniz, finansal durumunuz ile ilgili yaşadığınız aksaklıklar Ocak ayında da geçerliliğini koruyor olacak. Gecikme yaşadığınız alacaklarınız ile ilgili 2 Ocak Yeni Ay sürecinde farklı bir çözüm yolu deneyerek finansal durumunuzu daha düzenli bir hale getirebilirsiniz.

Ayrıca ayın 16’ sı itibariyle Venüs’ ün yanına yerleşecek olan Mars sizi gelirlerinizi arttırmak, dolaylı yoldan elde ettiğiniz kazançlarınızı daha düzenli hale getirmek amacı ile daha cesur hamleler yapmaya itiyor olacak. Bu süreçte sabit varlıklarınızı nakde dönüştürmeye ilişkin kararlar alıyor olabilirsiniz.

Ocak ayının ikinci yarısında ise yaptığınız girişimler, satış-pazarlama faaliyetleri açısından hesapta olmayan bazı aksaklıklar ile uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Merkür Retrosu’ unun da aktif olacağı Ocak ayının ikinci yarısında başta yazılı olmak üzere her türlü kurduğunuz iletişimde yanlış anlaşılabilecek ifadeler kullanmaktan kaçınmanızda fayda var.

18 Ocak Dolunay sürecinde ise üstünüz konumundaki kişilerle halletmeniz gereken bir işinizin sonucunu alabilir, onay beklediğiniz bir konunun netleştiğine şahitlik edebilirsiniz.

YAY BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Retro’ su sebebi ile Aralık’ tan beri aşk/özel hayatınızı hem karmaşık hem de hareketli hale getiren Venüs, Ocak ayında da sizi özel hayatınızla ilgili ikilemler içinde bırakmaya devam edecek. İlginin üzerinizde toplanmasından dolayı memnun olmakla birlikte, sorunlu giden konular hakkında bir sonuca varmak, karar vermek noktasında tıkanmalar yaşayabilirsiniz.

2 Ocak tarihindeki Yeni Ay süreci en azından süregelen gönül ilişkiniz/hoşlanmanız hakkında artık daha net şekilde önünüzü görmenizi sağlayacak olayları tetikleyebilir.

Ayın ikinci yarısı itibariyle yükseleniniz üzerine geçecek Mars sebebi ile hayatınızdaki stres seviyesi artarak, kendinizi gergin hissetmenize ve etrafınızda gerçekleşen olaylara daha tepkisel yaklaşmanıza neden olacak. bu durum süregelen ilişkinizde hem tutku hem de kıskançlık-çekişme enerjilerini açığa çıkartabilir.

14 Ocak itibariyle Retro hareketine başlayacak olan Merkür elinize geçmesini umduğunuz paralar ile ilgili size bazı gecikmeler yaşatabilir. Bu sebeple Ocak ayı bütçenizi dikkatli şekilde yönetmeye çalışmalısınız. Ayrıca iş hayatınızda para ilintili konularda da otorite konumundaki kişiler ile bu ay önemli görüşmeler gerçekleştirmek durumunda kalabilirsiniz. Unuttuğunuz/atladığınız vergi-sigorta gibi yükümlülükleriniz de bu Merkür Retrosu boyunca tekrar karşınıza çıkma olasılığına sahip.

18 Ocak Dolunay süreci ise komisyon, prim, miras, sigorta, faiz, nafaka gibi dolaylı yoldan elde ettiğiniz kazançlarınız ve spekülatif gelirleriniz ile alakalı bir alacağınızın netleşmesine aracılık ediyor olacak. Ayrıca talip ettiğiniz/yönettiğiniz bir sürecin sonuçlanmasına da bu Dolunay esnasında şahitlik edebilirsiniz.

OĞLAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Venüs Retros’ su sebebi ile Aralık ayının ikinci yarısında olduğu gibi bu ay da web üzerinden takip ettiğiniz işlerinizde beklemediğiniz aksaklıklarla karşılaşıyor olacaksınız. Ayrıca artan harcamalarınızın bir an evvel kontrol altına alınması ayın 16’ sı itibariyle Venüs’ ün yanına yerleşecek olan Mars’ ın hiç beklemediğiniz yüklüm para çıkışları yaptırması ihtimaline karşı önem arz etmekte.

2 Ocak Yeni Ay süreci bazı kayıplar yaşamanıza neden olabileceği gibi düzenli gelir elde ettiğiniz bir işinizin sonlanmasına da aracılık edebilir.

14 Ocak itibariyle tam burcunuzun üzerine yerleşecek olan Güneş nedeni ile tüm dikkatinizi kariyerinize ve elinizdeki işlere odaklıyor olacaksınız. Ancak aynı tarihte yine tam burcunuz üzerinde Retro hareketine başlayacak olan Merkür nedeni ile hem dikkatiniz çok dağınık olacak, hem de ticari konularda her zamanki gibi kurnaz hamleler yapmakta tutuk kalacaksınız.

Bu nedenle özellikle süreç yönetimi isteyen, ayrıntıya inilmesi gereken iş konularında kontrollerinizi arttırarak, başaklarının da fikirlerine başvurmanızda fayda var.

18 Ocak Dolunay sürecinde ise evliliğiniz/partneriniz, ortaklı işleriniz, ticari hayatınız, yurt dışı bağlantılı projeleriniz ve imzalanmasını beklediğiniz yazılı anlaşmalar alakalı konularda sonuç aldığınız/netleşen durumlar yaşama potansiyeline sahipsiniz.

KOVA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Birikimleriniz, amaçlarınız/hedefleriniz ile ilgili beklediğiniz bazı gelişmelerin yaşanması Aralık ortasından beri maalesef Venüs Retro’ su sebebi ile biraz gecikmeye uğramakta. Bu durum Ocak ayında da geçerliliğini koruyor olacak. Ancak bu dönemde eski arkadaşlarınız/tanıdıklarınız ile tekrar bir araya gelmek, ilişkilerinizi güçlendirmek açısından size bir fırsat da sunmakta.

Özellikle 2 Ocak Yeni Ay sürecinde tekrar görüşmek istediğiniz kişilerle bir araya gelmek için bazı organizasyon girişimlerinde bulunabilirsiniz.

Ocak ayının ikinci yarısında sosyal hayatınızda tekrar kurduğunuz köprüler sayesinde iş hayatınızı pozitif yönde etkileyecek bazı gelişmeler yaşayabilirsiniz.

14 Ocak itibariyle Retro hareketine başlayacak olan Merkür yurt dışı bağlantılı veya web üzerinden takip ettiğiniz işlerle ilgili bazı aksayan süreçler üzerinde çalışmalar yapmanızı, hallolduğunuz düşündüğünüz işleri sil baştan tekrar ele almanızı gerektirebilir. Ayrıca Merkür’ ün bu Retro sürecinde elektronik aletlerinizde sizi bütçe dışına çıkartacak bazı arızalar/bozulmalar yaşayabilirsiniz.

18 Ocak Dolunay süreci içerisinde iş ortamınız, iş arkadaşlarınız ile alakalı kafanızı meşgul eden bir konunun çözümlendiğine şahitlik edebilir; sağlınızla alakalı başlattığınız bir tedavi/iyileştirme işinin neticelerini alabilirsiniz.

BALIK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Geçtiğimiz ay başlattığı Retro hareketine Ocak ayının neredeyse tamamında devam edecek olan Venüs sizi kariyer ve iş hayatınızda biraz yavaşlayan bir tempo içerisinde tutmaya devam ediyor olacak. Bu süre zarfında daha fazla kazanç elde etmek adına neler yapabileceğinizi gözden geçirmenizde fayda var.

Özellikle 2 Ocak Yeni Ay süreci size kariyerinizde nasıl bir yol izlemeniz gerektiği ile ilgili yeni bir yaklaşım şekli hakkında önemli fikirler verebilir. Ayrıca yeni iş başvurularında bulunanlar için bu Yeni Ay süreci önemli fırsatları karşılarına çıkarma şansına sahip.

16 Ocak’ ta aktif hale gelecek Mars transiti ise kariyeriniz alakalı izleyeceğiniz yeni yol hakkında size hem cesaret, hem de harekete geçmek için motivasyon sağlıyor olacak. Süregelen çalışmalarınızla ilgili de gelişen olayların üzerine kararlılıkla gidebiliyor olacaksınız.

14 Ocak itibariyle arzu/hedef, birikim gibi ulaşmak istediğiniz sonuçları gösteren eviniz içerisinde Retro hareketine başlayacak olan Merkür, başta parasal konular olmak üzere hayatınızda belli bir amaca yönelik yaptığınız faaliyetlerde çok daha dikkatli kararalar alıp, iyice düşünerek adım atmanız yönünde sizi uyarıyor olacak. Ayın ikinci yarısı itibariyle sosyal çevrenizde de yanlış anlaşılmaya müsait olacaksınız.

18 Ocak Dolunay süreci ise çocuğunuz, eğitim/ yaratıcılık ilintili işleriniz ve özel hayatınız, eğlence içerikli işleriniz veya hobileriniz ile ilgili net hale gelen sonuçlar üretiyor olacak.

Sevgilerimle

Merak ettiğiniz kavramlar için: “Kısa Bilgiler” Bölümüne bakabilirsiniz.

Hayırlı, uğurlu ve sağlıklı bir sene olmasını dilerim!

©Hint Astroloğu

1 Ocak 2022

ARALIK 2021 BURÇ YORUMLARI

Paylaş