OCAK 2021 VEDİK ASTROLOJİSİNE GÖRE BURÇ YORUMLARI

Hint Astrolojisine göre Önce Yay, sonra da Oğlak Burcu içerisinde bir araya gelen Satürn ve Jüpiter nedeni ile hepimizin hayatını değiştiren ve kısıtlamalar getiren 2020 yılından sonra 2021 yılına adım atmaktayız…

Jüpiter’ in -ki kendisi şifa ve fayda veren gezegen olarak bilinir- önce Ketu, sonra da Satürn ile bir araya gelmesinden ötürü zor bir sene geçirdik.

Bu durum 2021 Nisan ayına kadar devam ediyor olacak.

Vedik Astrolojisine göre 4 Nisan 2021 tarihinde Satürn’ ün dönüştürücü ve kısıtlayıcı enerjisinden Kova Burcu içerisine geçerek sıyrılacak olan Jüpiter, bize özlediğimiz hayatlarımıza dönmek için bu tarihten itibaren destek olmaya başlayabilecek.

Ancak akıldan çıkarılmaması gereken bir konu da Plüton ve Satürn’ ün Oğlak Burcu içerisinde bir araya gelmesi ile birlikte dünya üzerinde uzun dönemde güç dengelerinin yer değiştirecek olması sebebi ile 2022 ortalarına kadar önemli bir dönüşüm süreci ile beraber yaşanacak olan zorlu bir sürecin daha söz konusu olmasıdır.

2021 yılının tamamında kavuşum yapacak olan Satürn- Plüton ikilisi dünya üzerinde pek çok felaketin yaşanmasına, bunun yan etkisi olarak da iş-ekonomi anlamında köklü değişikliklere gidilmesine aracılık edebilir.

İşin özeti şu ki; 2021 senesi de çok rahat enerjiler içermemekte…

Ancak en azından Jüpiter’ in kötücüllerin etkisinden yılın ikinci yarısında kurtulabilecek olması sevindirici ve daha umut vaat eden bir durum yaratacak.

Rahu’ nun Boğa; Ketu’ nun ise Akrep Burcundaki seyahati 2021 boyunca sürecek ve finans piyasaları ile dünya üzerindeki gizli örgütlenmeler ilintili konulara birlikte dikkat çekmeye devam edecekler.

Özellikle ekonomik anlamda bireysel olarak bu yerleşim pek çok zorluk, değişim enerjisi arasında müthiş fırsatlar da barındırmakta.

Tutulmaların Boğa ve Akrep Burcunun haritalarınızda düştüğü alanlar doğrultusunda pek çok netleşmesini beklediğiniz konuya ışık tutacağını tüm sene boyunca aklınızda bulundurabilirsiniz.

Ayrıca Ay Burcu Yay, Oğlak, Kova ve Yükseleni Oğlak olanlar açısından Satürn Transitlerinin deneyimlendiği 2021 senesinin risk almak ve hayatlarında önemli değişiklikler yapmak açısından pek uygun zamanlar olmadığını Yeni yıla girerken hatırlatmakta fayda görüyorum.

Ocak ayının özelinde gökyüzü enerjilerini Vedik Astrolojisi açısından incelediğimizde:

4 Ocak tarihinde Akrep Burcu’ nu terk ederek Yay Burcu’ na geçiş yapacak olan Venüs gökyüzünde Kala Sarpa Yoga’ yı aktif hale getirecek. Bu da hayatlarımız üzerindeki kısıtlayıcı enerjinin iyice sıkıntı verme potansiyeline işaret etmekte.

Ancak aşk anlamında Venüs’ ün bu hareketi Yay, Aslan ve İkizler Yükselenler açısından yeni fırsatlar yakalamaları anlamında son derece destekleyici olacak.

5 Ocak tarihinde Oğlak Burcu içerisine geçecek olan Merkür iş hayatı ilintili iletişimlerimizi yoğun hale getirecek. 25 Ocak’ ta Kova Burcuna geçip, 30’ unda 2021’ in ilk gerileme hareketine başlayacak.

Teknoloji ile yakından alakalı bir burç kuşağında yapacağı Retro’ su esnasında yeni teknolojik alet yatırımı yapmak pek akıllıca olmayabilir.

Ocak 2021’ in Yeni Ay süreci 13’ ünde Yay; Dolunay süreci ise 28’ inde Yengeç Burcu içerisinde gerçekleşecek.

Özellikle ay sonundaki Dolunay duygusal tepkilerimizi abartma eğilimimizi yükseltebilir.

Mars ise tüm ay boyunca yöneticisi olduğu Koç Burcu içerisindeki yolculuğuna devam ediyor olacak.

Burç yorumlarında hem Ocak ayına, hem de 2021 senesine özel, kısa yorumlara birlikte ulaşabilirsiniz.

*** Her zaman olduğu gibi sayfamda yayınlanan burç yorumlarının Batı Astrolojisi gezegen konumları ile hiçbir alakası olmadığını, tamamen Hint/Vedik Astrolojisi disiplini içerisinde aktarıldığını hatırlatmak isterim.

Dolayısı ile Batı Astrolojisine göre hesaplanmış olan Güneş’ in konumuna/doğum tarihinize göre “hangi burç” olduğunuzun, yukarıdaki yorumlarla hiçbir ilişkisi yoktur.

Örnek: Batı Astrolojisine göre Balık olan birinin sayfamdaki Balık Burcu etkilerini okuması, yanlış yönlenmesine, yanlış yorumları okumasına sebebiyet verecektir.

Hint Astrolojisine göre hesaplanmış olan Yükselen ve Ay Burcunuza göre yazıları değerlendirmelisiniz.

(Hint Astrolojisinde Burçlar doğum tarihinize göre hesaplanmaz! Örneğin 10 Ağustos tarihinde doğan bir kişi Aslan Burcu değildir!)

Yani hem Yükselen, hem de Ay Burcunuzu okumalısınız…

Merak ettiğiniz kavramlar için: “Kısa Bilgiler” Bölümüne bakabilirsiniz.

KOÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

2021 yılında kariyeriniz bir dönüşüm süreci içerisinden geçecek ve iş yapış şeklinizde değişiklikler yaşayacaksınız. Evlilik-terfi gibi statünüzde de değişimler olabilir. Özellikle yılın ikinci yarısı itibariyle yaptığınız girişimlerin sonucunda ekstra para kazanma şansınız artıyor olacak. Yeni çevreler, tanıdıklar ve bol iletişimli bir yıl geçireceksiniz. Çocuk sahibi olmak, evlenmek, eğitim hayatı ilintili başarılar elde etmek isteyeneler 2021’ in Nisan ayı itibariyle çok daha destekleyici enerjilere maruz kalacaklar. Ocak Yeni Ay süreci üstünüz, öğretmeniniz, büyüğünüz konumundaki kişilerden biri ile alakalı yeni bir durumun söz konusu olmasına ve bu koşulların çalışma hayatınızı yeni bir evreye sokmasına aracılık edebilir. Venüs’ ün bulunduğu yer itibariyle tüm ay boyunca bu saydığım gruptaki insanlardan destekleyici tavırlar göreceksiniz. Ayrıca eğitim –öğretim ilintili çalışanlar açısından da bu ay onları sevindirecek, takdir gördükleri durumların yaşandığı bazı gelişmeler söz konusu olabilir. Ay sonundaki Dolunay süreci ise aileniz, yatırımlarınız, mülkleriniz ilintili beklediğiniz bir sonuçlanma yaşamanıza aracılık edecek. 25’ inde gerilemeye başlayan Merkür, beklediğiniz bir paranın elinize geçmesinde sorun çıkartabilir. Ayrıca arkadaşlarınızdan biri ile yaptığınız konuşma tamamen yanlış anlaşılabilir. Mars’ ın burcunuz üzerinde olacağı Ocak ayı boyunca çok hareketli, stresli, fiziksel olarak fazlaca aktivite içerisinde bulunacağınız ve pek çok bekleyen işi ele alıp hallettiğiniz enerjik bir dönem geçireceksiniz. Genel olarak hem 2021 yılı, hem de Ocak ayının özelinde kariyeriniz, çalışma hayatınız üzerinde tüm dikkatinizin toplandığı, olayların genellikle bu konu başlığı merkezinde cereyan ettiği bir süreç deneyimleyeceksiniz. Rahu ve Ketu’ nun tüm yıl boyunca konaklayacakları ve size Tutulma süreçlerini yaşatacakları alanlar ise parasal kazanımlarınız, miras- komisyon gibi ekstra gelirleriniz açısından sonuç alacağınız, çözüme ulaşan bazı konuları gündeme getirecekler.

BOĞA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Yeni yılda sizi en çok üzerinize aldığınız sorumluluklar, yönetim becerilerinizi sergilemek zorunda kaldığınız durumlar ve hesap verme konumunda olduğunuz üstünüz-amiriniz-yöneticiniz, öğretmeniniz, büyüğünüz konumundaki kişilerle olan ilişkileriniz zorluyor olacak. Özellikle Nisan ayından sonra kariyerinizde gelişen olaylar, statünüzü, mevkiinizi, gücünüzü arttıracak ama buna karşılık olarak da sizi daha fazla yönetimsel becerilerinizi sergilemek zorunda bırakacak. Nisan ayı ile birlikte 2021 yılında yeni bir yatırım yapma, eve taşınma gibi istekler de duyabilirsiniz. İşinizdeki büyüme de size bu motivasyonu sağlayabilir. Ocak ayının tamamında komisyon-prim-miras-faiz gibi ek gelirleriniz alakalı konularda pek çok gelişme yaşayacaksınız. Özellikle 13 Ocak Yeni Ay süreci bu konularla alakalı beklediğiniz haberlerin gelmesine aracılık edebilir. Ayın 28’ indeki Dolunay süreci ise yaptığınız bir girişimin sonucunu almanıza, neticelenmesine aracılık edecek. Ay sonunda gerileme hareketine başlayacak olan Merkür hayatınızda otorite konumunda bulunan kişilerle olan iletişiminizde size zorluklar yaşatabilir. Devlet ilintili yaptığınız işler varsa bu Merkür gerilemesi esnasında o konularda da beklemediğiniz aksaklıklar-terslikler yaşayabilirsiniz. Ocak ayında umduğunuzdan daha fazla harcama yapma riskiniz yükseliyor olacak. Özellikle yüklü para çıkışı gerektiren harcamalar bütçenizi sarsabilir. 2021 genel olarak çok çalışacağınız bir yıl olacak. Kariyeriniz, otorite konumu ile olan ilişkileriniz, kendi yetkinliklerinizi ortaya koyma ve kariyerinizde yükselme, iyi bir isim yapma anlamında size pek çok deneyim yaşatma potansiyeline sahip. Rahu ve Ketu’ nun tüm yıl boyunca konaklayacakları ve size Tutulma süreçlerini yaşatacakları alanlar ise tam Yükseleniniz üzerinde olacağından, her türlü ortaklık, ticari girişim ve hatta evlilik potansiyelleri açısından da enteresan fırsat ve tekliflerle muhatap olabilirsiniz.

İKİZLER BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

2021 sizin için ciddi dönüşümler yaşadığınız, ilişkiniz ile ilgili kendinize çok sorular sorduğunuz, komisyon-prim gibi ekstra gelir elde ettiğiniz alanlarda fazlası ile mücadele etmek zorunda kalacağınız bir yıl olacak. Ocak ayının ikinci yarısı itibariyle özellikle bu konulara fazlası ile yoğunlaşıyor olacaksınız. Nisan ayı itibariyle üstünüz-amiriniz-yöneticiniz, öğretmeniniz, büyüğünüz konumundaki kişilerle olan ilişkileriniz sizin açınızdan çok daha tatminkar ve destekleyici olacak. Hatta yöneticilik anlamında yeni sorumluluklar da alıyor olabilirsiniz. Parasal durumunuz yılın ikinci yarısında iyileşirken, hobilerinize de vakit ayırmanız mümkün olacak. 13 Ocak Yeni Ay süreci bir ticari anlaşma-ortaklık imkanı yaratabileceği gibi partnerinizin hayatında oluşan yeni bir koşul ile ilişkinizin yeniden şekillenmesine aracılık edebilir. Bekarlar açısından Ocak ayı yeni bir ilişkiye adım atmak için de destekleyici enerjiler veriyor olacak. 28 Ocak Dolunay süreci ise parasal sonuçları olan bir konunun neticelenmesini sağlayacak. Ocak ayı sonunda gerilemeye başlayacak olan Merkür, üstünüz konumunda olan kişiler ile olan iletişiminizde yanlış anlaşılmalara, kendinizi istediğiniz gibi ifade edememenize neden olabilir. Onay beklediğiniz bazı konularda da gecikmeler yaşayabilirsiniz. Tüm ay boyunca sosyal çevreniz ile yoğun bir iletişim trafiği içerisinde olacaksınız ancak, hedeflerinizi gerçekleştirmek, amaçlarınıza ulaşmak için verdiğiniz efor sizi biraz stres altına sokabilir. Genel olarak değişim, olgunlaşma enerjilerini yoğun olarak hissedeceğiniz 2021 yılında Rahu ve Ketu’ nun tüm yıl boyunca konaklayacakları ve size Tutulma süreçlerini yaşatacakları alanlar iş ortamınız, çalışma arkadaşlarınız ve eğer varsa yurtdışı, internet ilintili projeleriniz alakalı önemli netleşmeler-sonuçlanmalar yaşatacak. İş ortamınız ve yurtdışı, internet ilintili işleriniz açısından önemli yol ayrımlarına gelebilirsiniz.

YENGEÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

2021 ilişkilere bakış açınızın ve yakın temasta olduğunuz insanlardan beklentilerinizin değiştiği bir yıl olacak. Ortaklık-ticaret gibi konularda zorlanmalar yaşayabilir ve enteresan başarılar elde edebilirsiniz. Süregelen ilişkilerinde problemler yaşayanlar açısından bitişler söz konusu olabilir. Kendinize bakış açınızın da değiştiği bir sene deneyimleyeceksiniz. Daha mantıklı ve sakin yaklaşımlar sergileyebilen bir insana bu sene dönüşebilirsiniz. . Ocak ayının ikinci yarısı itibariyle partneriniz, ortağınız, ticari ilişkileriniz günlük odak noktanız haline geliyor olacak. 2021 Nisan itibariyle miras, komisyon, faiz, gibi düzenli maaşınız dışında elde ettiğiniz gelirlerinizde artış sağlayacaksınız. Partnerinizin gelirlerin de bir artış yaşanması söz konusu olabilir. Bu parasal refah ile birlikte yeni bir araç, ev alma ya da dekorasyon değişikliğine gitme kararı da alıp, masraflarınızı da geliriniz doğrultusunda arttırabilirsiniz.  Ancak Nisan’ a kadar olan süreçte özellikle kilo almamaya dikkat etmelisiniz. 13 Ocak Yeni Ay süreci çalışma ortamınız-arkadaşınız veya sağlığınız ilintili yeni bir durum ile ilgilenmek zorunluluğunu ortaya çıkartabilir. Tüm ay boyunca güzellik amaçlı sağlığınız ve işiniz için daha iyi olmak adına yapacağınız hamlelerde destekleniyor olacaksınız. 28 Ocak Dolunay süreci ise tam burcunuz üzerinde gerçekleşeceğinden sizi biraz hassas ve özellikle partnerinize karşı tepkisel-alıngan etkiler içerisinde bırakabilir. Ocak ayının tamamında kariyer hayatınızı etkisi altına alacak olan Mars sizi yoğun, stresli ve hızla bir şeyleri yetiştirmeye çalışan enerjiler içerisinde bırakacak. Ay sonunda gerilemeye başlayacak olan Merkür ise ekstra gelirleriniz ile alakalı bazı gecikmeler, kesintiler yaşamanıza neden olabilir. 2021 genel olarak evlilik-ortak- partner odaklı bazı dönüşümler yaşayacağınız bir yıl olacak. Rahu ve Ketu’ nun tüm yıl boyunca konaklayacakları ve size Tutulma süreçlerini yaşatacakları alanlar ise hobileriniz, çocuğunuz; hayattaki hedef ve arzularınız alakalı önemli yol ayrımlarına gelmenizi, çeşitli tamamlanmalar yaşamanızı tetikleyecekler.

ASLAN BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

2021 yılında iş yaşamınızda son derece yoğun, pek çok yeni tecrübe edindiğiniz bir dönem geçireceksiniz. Ayrıca bu sene sağlığınız konusunda da daha tedbirli davranmanızda fayda var.  Çok emek verdiğinizi ama bunun karşılığında yeterince para kazanmadığınızı düşündüğünüz zamanlarınız sık sık olabilir. Gelirleriniz konusunda özellikle yılın ilk yarısında kısıtlı kazanımlar sağladığınızı düşünseniz de yılın sonunda birikim hedeflerinize ulaşmış olacaksınız. Ocak ayının ikinci yarısı itibariyle iş temponuz, mesainizi birlikte geçirdiğiniz arkadaşlarınız ile iletişiminiz son derece yoğun geçecek. Nisan 2021 itibariyle aşk, ortaklık, ticari girişimler konusunda şansınız yükselmeye başlayacak. Hedeflerinize ulaşmak, daha fazla yatırım kazancı elde etmek adına yaptığınız girişimlerinizden başarı elde edeceksiniz. Ancak iştah açılması ve şişmanlama riskine de sahipsiniz. 13 Ocak Yeni Ay süreci çocuğunuz, hobileriniz, eğitim ilintili işleriniz anlamında yeni girişimlerde bulunmanıza olanak sağlayabilir. Ay boyunca aşk hayatınızda Venüs desteği ile hareketli ve romantik zamanlar geçirebilir, yeni bir insanla tanışma imkanı yakalayabilirsiniz. Ayrıca Ocak ayı sanatsal -eğitim faaliyetleri odaklı çalışanlar açısından da başarılı etkinlikler yapmaya olanak sağlayacak. 28 Ocak Dolunay süreci ise hayatınızdan çıkartmak istediğiniz bir harcama, kişi ya da alışkanlığınız adına siz yol gösterip, on-line olarak takip ettiğiniz işleriniz açısından netleşmeler sağlayacak. Yılın ilk ayında yöneticileriniz, üstünüz konumundaki kişiler ile yoğun mesai-iletişim süreçleri geçirebilirsiniz. Altınızda çalışan kimselere karşı sabırsız, toleranssız tavırlarınız iş ortamınızda gerginlikler yaratabilir.  Ocak sonunda Retro hareketine başlayacak olan Merkür beklediğiniz bir anlaşmada pürüz çıkmasına, partneriniz ya da ortağınızla yaptığınız bazı planların bozulmasına sebebiyet verebilir. 2021 senesi yoğun olarak çalıştığınız, işlerinizi daha detaylı yaptığınız bir sene olacak. Rahu ve Ketu’ nun tüm yıl boyunca konaklayacakları ve size Tutulma süreçlerini yaşatacakları alanlar ise kariyer hayatınızda beklemediğiniz fırsatların önünüze gelmesine, hatta terfi almanıza; eviniz, aileniz, yatırım araçlarınız ile ilgili de geleceğinizi etkileyecek bazı kararlara almanıza aracılık edebilir.

BAŞAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

2021 yılında eğitim, sanat konularında çalışanlar açısından son derece yoğun bir tempo söz konusu olacak. Çocuğunuz varsa onunla olan iletişiminizde de bu sene bazı zorluklar yaşayabilirsiniz. Aşk hayatınız açısından da sizin adınıza rutininizi korumak, yeni maceralarda yıpranmamak en doğru seçenek gibi gözükmekte. Bu sene birikimlerinizi korumak, para kazanmak için her zamankinden daha fazla emek harcamanız gerekiyor. Ancak çabanız karşılığında edinimleriniz de doğru orantılı olarak gelişecek. Ocak ayının ikinci yarısında hobileriniz, evlatlarınız, eğitim-sanat faaliyetleri hayatınızda tüm zamanınızı alıyor olacak. Nisan 2021’ den itibaren işinizi büyütme, işinizden daha fazla kazanç elde etme adına daha bereketli bir döneme adım atıyor olacaksınız. 13 Ocak Yeni Ay süreci eviniz, yatırımlarınız aileniz ilintili yeni bir karar almanıza sebep olabilir. Yeni bir araç alımı ya da eviniz ilintili yeni bir dekorasyon faaliyetine girişmeniz de söz konusu olabilir. 28 Ocak Dolunay süreci ise arzuladığınız, uzun süredir hedeflediğiniz bir konu hakkında girişimde bulunmanıza olanak tanıyacak. Bir tanıdığınız vasıtası ile girişeceğiniz işte iyi bir kazanç da bu Dolunay sürecinde elde edebilirsiniz. Özellikle ay boyunca ekstra komisyon-prim tarzında gelir elde etmek anlamında önemli mücadeleler vereceksiniz. Ancak partneriniz ile olan iletişiminiz ani şekilde gerginleşen tartışmalara dönüşmeye eğilimli olacak. Ay sonunda gerçekleşecek Merkür Retro’ su emrinizde çalışan kişilerden birinin yaptığı bir hata ile uğraşmanıza ve işlerinizin aksamasına neden olabilir. 2021 senesi kendi yaratıcılığınız ile yol aldığınız, kendi enerjinizle baş başa kalmaktan hoşlandığınız bir sene olarak ilerleyecek. Rahu ve Ketu’ nun tüm yıl boyunca konaklayacakları ve size Tutulma süreçlerini yaşatacakları alanlar sizi bilgi ve tecrübenizle ön plana çıkartarak, az ama öz, imza niteliğindeki işlerle dikkatleri üzerinize toplamanız konusunda destekliyor olacak.

TERAZİ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu sene sizin için en önemli konulardan bir tanesi güven duygusu olacak. Hem aile ortamınızda, hem de kariyerinizde kendinizi güvende hissettiğiniz ortamlarda bulunmaya, girişimlerinizi de size güven veren seçeneklerden yana yapmaya meyil göstereceksiniz. Ayrıca mülkleriniz, yatırımlarınız ilintili konularda da ayağınızı yere sağlam basmanız hayrınıza olacak. Özellikle taşınmaz varlıklarınız ilintili bu sene bazı pürüz ve problemlerle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Ocak ayının ikinci yarısı itibariyle araç-ev-arazi gibi sahip olduğunuz değerlerle alakalı pek çok gelişme ile ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz. Nisan 2021 itibariyle aşk hayatınız, çocuklarınız alakalı pozitif gelişmeler yaşamak ve hedeflerinize ulaşmak anlamında gökyüzünden daha fazla destek alıyor olacaksınız. Özellikle çocuk sahibi olmak isteyenler Nisan sonrasında bu arzularına kavuşabilirler. Paraya dönmesini beklediğiniz yatırımlarınız da bu tarihten sonra hareketlilik gösterebilir. Ayrıca Nisan itibariyle tecrübelerinizin saygı görmesi, otoritenizin tanınması ve sizin üstünüz konumundaki kişilerin takdirini toplamanız açısından güzel gelişmeler yaşayacaksınız. 13 Ocak Yeni Ay süreci uzun zamandır aklınızda olan bir girişimi başlatmanıza, imza/ onay bekleyen bir işinizin hallolmasına aracılık edebilir. Ocak ayı satış-pazarlama-sunum-eğitim ilintili işlerde çalışanlar açısından da başarılı sonuçlar ürettikleri bir ay olacak. 28 Ocak Dolunay süreci ise kariyeriniz ilintili beklediğiniz bir haberin gelmesine aracılık edebilir. Bu ay partneriniz ile olan iletişiminizde gereksiz gerginlikler yaşayabilirsiniz. Biraz stresli geçireceğiniz Ocak ayında yakınınızdaki kişileri kırma eğiliminde olacaksınız. Ay sonundaki Merkür Retro’ su planladığınız eğlence, gezi, hobi amaçlı bir faaliyetinizi askıya almanıza neden olabilir.  Rahu ve Ketu’ nun tüm yıl boyunca konaklayacakları ve size Tutulma süreçlerini yaşatacakları alanlar şahsi olarak kazandığınız paralar ve miras-komisyon-prim- faiz gibi dolaylı gelirleriniz açısından önemli tamamlanma, sonuç alma etkileri yaşatacaklar.

AKREP BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

2021 senesinde yaptığınız yeni girişimlerden sonuç almak noktasında aceleci davranmamanız ve sabırla üzerlerinde çalışmaya devam etmeniz gerekiyor olacak. Beklediğinizden daha uzun bir süre emek vermeniz gerekse de ısrarcı davrandığınız taktirde arzu ettiğiniz başarıya/sonuca kavuşacaksınız. Özellikle otorite konumunun önünüze çıkarttığı engellerle mücadele etmeniz gerekecek. Ocak ayının ikinci yarısı itibariyle yeni ortamlar, insanlar, görüşmeler tüm vaktinizi almaya başlayacak. Nisan 2021 itibariyle yer değiştirecek olan Jüpiter ise size yeni bir ev, mülk, araç sahibi olmak adına fırsatlar yaratacak. Özellikle kariyerinizden elde ettiğiniz ek gelirleriniz ve miras-prim-komisyon gibi kazançlarınız bu tarihten sonra artış gösterecek. 13 Ocak Yeni Ay süreci parasal olarak adım atmak istediğiniz bir konuda girişimde bulunmanıza fırsat yaratacak. Ocak ayı boyunca kazançlarınız anlamında olumlu gelişmeler yaşayacaksınız. 28 Ocak Dolunay süreci ise üstünüz-amiriniz-yöneticiniz, öğretmeniniz, büyüğünüz konumundaki kişilerle ya da devlet ilintili işinizle alakalı bir mevzunun çözüme kavuşmasına olanak verebilir. Yükselen yöneticiniz tüm ay boyunca enerjinizi mesleğiniz alakalı konulara harcayacağınızı göstermekte. Bu esnada sizinle eşit konumda olan çalışma arkadaşlarınızdan biri ile aranızda gergin bir iletişim söz konusu olabilir. Ay sonundaki Merkür Retro’su ise aracınız ilintili bir arıza ya da taşınmazlar ilintili geçmişe dayalı bir pürüzün ortaya çıkmasına neden olabilir. Yoğun iletişim trafiği içerisinde geçecek olan 2021 senesinde Rahu ve Ketu’ nun tüm yıl boyunca konaklayacakları ve size Tutulma süreçlerini yaşatacakları alanlar yeni ve kazançlı bir anlaşma imzalamanız, evlilik kararı almanız gibi sonuçlar üretebilir. Her ne kadar kendi içinize çekilme eğilimi gösterecek olsanız da 2021’ deki yoğun temponuz buna pek izin vermeyecek gibi durmakta.

YAY BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

2021 senesinde kazandığınız komisyon-prim-miras gibi paralar ve maaşınız ile ilgili artışlar için ekstra efor sarf etmeniz gerekiyor olacak. Finansal olarak planlı ve bütçe dahilinde kalarak adımlar atmanız tüm yıl boyunca önemli bir konu niteliğinde öne çıkmakta. Eğer lüks harcamalardan kaçınabilirseniz bu yıl birikim konusundaki hedeflerinizi başarı ile gerçekleştirebileceksiniz. Ocak ayının ikinci yarısı itibariyle finansal konular sizin için iyice önem arz etmeye başlayacak. Nisan 2021 itibariyle yaptığınız girişimlerde, başladığınız eğitim, satış-parlama faaliyetleri gibi konularda çok daha başarılı ve kolay ilerliyor olacaksınız. Bu tarih itibariyle işinizde yetkilerinizin arttığı daha iyi bir pozisyonla da ödüllendirilebilirsiniz. 13 Ocak Yeni Ay süreci tam burcunuz üzerinde gerçekleşeceğinden biraz gergin ve stresli bir dönem yaşayabilirsiniz. Tüm ay boyunca romantik ilişkiler, flört konularında şanslı ve yeni başlangıçlar yaşamaya aday durumdasınız. Güzellik ilintili faaliyetlerde bulunmak için de destekleniyorsunuz. 28 Ocak Dolunay süreci ise sigorta, vergi, miras, komisyon ilintili bir işinizin sonuçlanmasına aracılık edecek. Kendinizi çok enerjik hissedeceğiniz Ocak ayı boyunca hobilerinize, almak istediğiniz eğitimlere vakit ayırabilirsiniz. Ay sonundaki Merkür Retro’ su ise yaptığınız yazışmalarda size dikkatinizden kaçan detaylar nedeni ile aksilikler yaşatabilir. Uzun süredir iletişim kurmadığınız bir arkadaşınız da bu Retro sürecinde sizinle tekrar temasa geçebilir. 2021 genel olarak parasal konulara yoğunlaşacağınız, kazançlarınıza odaklanarak kararlar alacağınız bir sene olacak.  Rahu ve Ketu’ nun tüm yıl boyunca konaklayacakları ve size Tutulma süreçlerini yaşatacakları alanlar ise size işinizde önemli büyüme fırsatları getirirken; On-line olarak takip ettiğiniz konularda ve yurt dışı ilintili işlerde önemli tecrübeler kazanacağınız süreçler yaşatabilir.

OĞLAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

2021’ in tamamında tam burcunuz üzerinde konaklayacak olan Satürn hayata karşı bakışınızı ciddi bir hale getirerek, sorumluluklarınızı daha da genişletiyor olacak. Hayatınızın tüm alanlarında önemli değişimlerin içerisinden geçeceksiniz. Özel ilişkileriniz ciddi sınavlar yaratarak kendinizi daha iyi tanımanıza aracılık edecek. Aynı zamanda kariyer hayatınızda da temponuz artarken, çok emek vereceğiniz bir terfi süreci de yaşayabilirsiniz. Ocak ayının ikinci yarısı itibariyle tüm dikkatiniz ticari meseleler, anlaşmalar, özel ilişkiniz gibi konuların üzerine yoğunlaşıyor olacak. Nisan itibariyle parasal olarak daha refah bir döneme adım atacaksınız. Maaş gelirlerinizde artış yaşayabilir, işinizin hacmini büyütebilirsiniz. 13 Ocak Yeni Ay süreci ise hayatınızdan çıkartmak istediğiniz bir harcama, kişi ya da alışkanlığınız adına adım atmanıza aracılık edecek. Yeni Ay zamanında on-line bir iş girişiminde de bulunuyor olabilirsiniz. Ancak bu ay masraflarınız ve harcamalarınız konusunda aşırıya kaçma, lüks tüketime yönelme eğiliminiz de dikkat çeken başka bir husus. Bütçe dahlinde kalmaya özen göstermelisiniz. 28 Ocak Dolunay süreci ise uzun süredir beklediğiniz bir anlaşma-sözleşme konusunun neticeye varmasını sağlayacak. Ocak- Şubat aylarında Mars’ ın bulunacağı yer itibariyle yeni bir mülk, araç alımı veya ev içerisinde önemli bir tadilat girişiminde bulunabilirsiniz. Ay sonundaki Merkür Retro’ su finansal kararlarınızda, muhasebe ilintili işlerinizde size hata yaptırmaya eğilimli olacak. 2021 genel olarak kişiliğiniz, ruh haliniz üzerinde önemli dönüşümler yaşamanıza neden olacak ilişki, kariyer ilintili bazı kritik olayların cereyan ettiği bir sene olacak. Rahu ve Ketu’ nun tüm yıl boyunca konaklayacakları ve size Tutulma süreçlerini yaşatacakları alanlar, eğlence-mutluluk-hedef anlayışınızda önemli değişiklikler yapabileceği gibi, yeni bir hobi edinme, çocuk sahibi olma gibi enerjilerin içerisine de sizi çekebilir.

KOVA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

2021 senesi yalnız kalma, uzaklaşma, daha azla yetinme, sade bir hayat sürme gibi enerjilerin üzerinizde hakim olacağı bir atmosferi size deneyimletecek. Özellikle işinizde bu güne kadar kazandığınız tecrübelerinizi daha akıllıca ortaya koyabileceksiniz. Temponuz yoğun olsa da yönetsel olarak daha kestirme çözümler üretebileceksiniz. Ocak ayının ikinci yarısında harcamalarınızı kısma, yalnız kalma isteğiniz bir hayli artıyor olacak. On-line olarak yürüttüğünüz işleriniz varsa bu alanda da ağır ve yoğun bir tempo sizi beklemekte. Nisan 2021 itibariyle burcunuzun üzerine geçecek olan Jüpiter size her anlamda daha bereketli, kazançlı ve şanslı bir dönem vaat ediyor olacak. Çocuk sahibi olmak isteyenler açısından da bu tarihten sonra destekleyici etkiler söz konusu. İşinde terfi beklentisi olanlar da Nisan ayından itibaren daha şanslı etkiler alacaklar. Fırsatlar önlerine beklemedikleri şekilde gelebilir. 13 Ocak Yeni Ay süreci hedeflediğiniz bir konuda adım atmanıza aracılık edecek. Beklediğiniz önemli bir gelirin de Ocak ayı içerisinde elinize geçmesi söz konusu olabilir. 28 Ocak Dolunay süreci ise işinizde sonuç almayı beklediğiniz bir konunun artık tamamlanmasını sağlayabilir. Tüm ay boyunca toplantılar, görüşmeler ve yazışma trafiği içerisinde kendinize vakit ayırmakta çok istemenize rağmen zorlanabilirsiniz. Bu durum yakın çevrenizdeki insanlarla iletişiminizde gerginlikler yaratabilir. Ay sonunda tam burcunuz üzerinde gerilemeye başlayacak olan Merkür dikkatinizi ciddi şekilde dağıtarak ufak kazalar yapma, hatalı yapılan işler ile zaman kaybetme anlamında sinirlerinizi bir hayli zorlayabilir. 2021 genel olarak kendi başınıza ayakta durmak, daha güçlü bir birey olmak adına size bazı deneyimler yaşatıyor olacak. Rahu ve Ketu’ nun tüm yıl boyunca konaklayacakları ve size Tutulma süreçlerini yaşatacakları alanlar ise yeni bir yatırım girişiminde bulunmak açısından güzel fırsatları karşınıza çıkartabileceği gibi; kariyer hayatınızda yeteneklerinizin ve tecrübelerinizin keskin olduğu alanlara daha fazla eğilmenize sebep olacak tecrübeler ve yol ayrımları deneyimletebilir.

BALIK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

2021 senesinde hedefleriniz için çok çalışıyor olacaksınız. Aynı zamanda hayatta arzu ettiğiniz, ulaşmak istediğiniz şeyler de bir dönüşüm süreci içerisinden geçecek. Başka amaçlara yelken açıyor olacaksınız. Bu aynı zamanda sosyal çevrenizde de bir dönüşüm gerçekleşmesine neden olacak. Daha az ama daha öz insanla temasta kalmak sizi mutlu edecek. Ocak ayının 2. Yarısı itibariyle yetiştirmeniz gereken işler, sorumluluklarınız tüm gününüzü meşgul eden uğraşlar olacak. Nisan 2021 itibariyle harcamalarınız, on-line yürüttüğünüz işlerin hacminde artış yaşamaya başlayacaksınız. 2021’ in ikinci yarısı itibariyle yeni bir yatırım yapma amacı ile harekete geçebilir, miras vasıtasıyla ya da ekstra gelen bir parayı değerlendirme motivasyonunda olabilirsiniz. 13 Ocak Yeni Ay süreci kariyeriniz-işiniz ilintili yeni bir girişimde bulunmanıza aracılık edecek. Bu ay iş hacminizde artış yaşadığınız ve başarılı, takdir edildiğiniz bir dönem söz konusu olacak. 28 Ocak Dolunay süreci ise hobileriniz, eğitim işleriniz ilintili bir tamamlanma yaşamanıza olanak sağlayabilir. Ocak-Şubat aylarında finansal yatırımlarınızla ilgilenmek, beklediğinizden daha fazla gerçekleşecek olan kazançlarınızı değerlendirmek adına hamleler yapıyor olabilirsiniz. Ay sonundaki Merkür Retro’ su ise dikkatsizce karar verdiğiniz bir konuda size ekstra masraflar çıkarta potansiyeline sahip. Rahu ve Ketu’ nun tüm yıl boyunca konaklayacakları ve size Tutulma süreçlerini yaşatacakları alanlar ise yaptığınız yeni girişimler, iş başlangıçları neticesinde umduğunuzdan çok daha fazla başarı kazanmanıza, daha iyi tanınıp otorite konumuna gelmenize aracılık edebilir.

Sevgilerimle

©Hint Astroloğu

31 Aralık 2020

Paylaş