Ocak 2020 Vedik Astrolojisine Göre Burç Yorumları

Hint Astrolojisine göre 2020 yılına:

*Akrep Burcunda kendi yönettiği evde yerleşmiş olan Mars;

*Uzunca bir süredir İkizler-Yay hattında ikamet eden Rahu ve Ketu;

*Daha yeni yer değiştirmiş olan yine Yay Burcu içerisindeki Jüpiter,

* Ve çok uzun bir süredir Yay Burcu içerisinde yer alan Satürn ile giriş yapacağız.

Aslında Ocak 2020 gökyüzü tablosu Hint Astrolojisine göre 2019’ un şekillenmesine aracılık eden güçlü etkilerin son kez bizim hayatımızdaki yerine bir gönderme yapmakta.

Zira bu tabloda hiç şüphesiz ki 24 Ocak itibariyle yer değiştirecek olan Satürn; bireysel hayatlarımız üzerindeki en önemli değişiklikleri tetikleyecek olan gezegen konumunda bulunuyor.

Vedik Astrolojisine göre Satürn’ ün 24 Ocak 2020 itibariyle 2,5 senedir üzerinden geçtiği Yay Burcunu terk ederek artık yöneticisi olduğu Oğlak Burcuna geçişi ile birlikte; hepimizin hayatında majör bazı değişiklikler kendini göstermeye başlayacak.

Çünkü bu enerji değişimi gökyüzünde ciddi etkileri tetikleyen Satürn’ e ait olacak.

En önemli müjde Hint Astrolojisine göre Ay Burcu Akrep ve Yükselen Burcu Yay olanlara geliyor!

Zira Yay Yükselenler; Yükselen Üzerinden Satürn transitleri defterini kapatırken; Ay’ ı Akrep’ te olanlar da 7,5 senedir kendilerini zorlayan Sade Satisüreçlerinin sonuna gelmiş olacaklar!

Bu iki yükselen grubu, hayatlarında kendilerini daha şanslı hissedebilecekleri etkileri her alanda almaya başlayacaklar.

İkinci yarı-iyi haber ise Ay Burcu Yay olanlara gelmekte!

Sade Sati nin en ağır deneyimleri yaşattığı kısmı onlar için artık son buldu!

Satürn’ ün size öğretmeye çalıştığı dersleri tekrar ederek önünüze getirmesine –ta ki siz öğrenene kadar! – hala devam edeceksiniz.

Ancak geçirdiğiniz 5 senede çok şey öğrendiniz ve siz o eski insan değilsiniz.

Hem daha akıllıca mücadele edeceksiniz, hem de Satürn sizi sert şekilde dövmeye geçirdiğiniz 5 senedeki gibi istekli olmayacak.

Kötü haber ise Vedik Astrolojisine göre maalesef Ay Burcu Kova ve –Ay ve Yükselen Burç, her ikisi de-Oğlak Yükselenlere gelmekte.

 

Ay Burcu Oğlak olanlar, Sade Sati süreçlerinin en sert kısmına adım atarken; Yükseleni Oğlak olanlar da Yay Burçlarının tamamlamış oldukları “Yükselen Üzerinden Satürn Transiti” sürecine giriş yapacaklar.

Ay Burcu Kova olanlar ise Sade Sati süreçlerine merhaba demekteler.

Ayrıca 24 Ocak itibariyle 2,5 sene sürecek olan “Satürn Döngüsü” isimli sürece adım atacak olanlar da doğum yıllarına göre aşağıdaki tarih aralıklarınca sıralanmıştır:

  • 01 Şubat 1961- 17 Eylül 1961 Arası Doğanlar,
  • 08 Ekim 1961 – 27 Ocak 1964 Arası Doğanlar,
  • 20 Mart 1990- 20 Haziran 1990 Arası Doğanlar,
  • 14 Aralık 1990 – 5 Mart 1993 Arası Doğanlar,
  • 15 Ekim 1993 – 6 Kasım 1993 Arası Doğanlar,

Genel olarak: Hint Astrolojisine göre Ay Burcu Kova, Oğlak ve Yay olanlar ile Yükselen Burcu Oğlak olanların ve Yukarıda verdiğim tablodaki tarih aralıklarında doğmuş olan “Satürn Döngüsü” sürecini yaşayanların; önlerindeki 2,5 senelik periyotta risk içeren her türlü hamleden uzak durmaya çalışmaları gerekmektedir.

Ne gibi? Diye soracak olursanız…

Örneğin: Daha çok para kazanacağınızı düşündüğünüz bir iş teklifine evet diyerek rahatınızın yerinde olduğu mevcut işinizi bıraktığınız taktirde muhtemelen görüşmelerde yakalayamadığınız bazı sizi zorlayacak, mutsuz edecek koşulları işin içerisine girdikten sonra anlama ve bu sıkıntılar üzerinden dersler yaşamaya başlayacaksınız.

Ya da artık deneyimlerimi kendi işimde kullanmamın zamanı geldi diyerek maaşlı işinizi bırakıp kendi işinizi kurmaya kalktığınızda ciddi sıkıntılarla sınanabilirsiniz.

Örnekleri çoğaltmak mümkün. Ancak uzatmaya lüzum yok…

Ana fikir şu: Satürn tam olarak ölçülmemiş, şansın yaver gideceğine inanılarak göze alınmış riskleri hiç sevmez! Tüm birikiminizi riske attığınız yatırımları da hiç sevmez!

Sade Sati, Yükselen Üzerinden Satürn ve Satürn Döngüsü süreçleri ana fikir olarak özetlediğim içerikteki hareketleri yapmak anlamında son derece yanlış zamanlardır.

Yaptığınız taktirde –haritanızda bunu düzeltecek özel bir süreç veya etki alında değilsenizSatürn sizi sarsıcı şekilde cezalandıracaktır.

Şimdi gelelim Satürn dışındaki gezegenlerin Ocak 2020’ deki etkilerine:

Vedik Astrolojisine göre 9 Ocak tarihinde Venüs Kova Burcunun içerisine yerleşerek; Kova, Aslan ve Terazi Burçları için aşk-romantizm, yaratıcılık ilintili girişimleri destekliyor olacak.

10 Ocak Ay Tutulması,  Vedik’ e göre İkizler Burcu içerisinde yaşanacak ki; Aralık ayında gerçekleşen Güneş Tutulması enerjilerindeki çoklu gezegen etkisinin hala gölgesi ile sarsıcı bir Tutulma süreci daha bizleri beklemekte.

Ancak bireysel olarak bu etki bizi daha çok duygusal dünyamızda algıladıklarımız; karar vermemiz gereken konular ile yüzleştirmeye eğilimli çalışacaktır.

Güneş Tutulması civarında beliren bazı olayların kafanızda bu Ay Tutulması iler şekillenmeye, bir yere oturmaya başlamasına da şahitlik edebilirsiniz.

26 Aralık Güneş Tutulması esnasında sarsıcı tecrübeler yaşayanlar açısından 10 Ocak Ay Tutulması daha tamamlayıcı, son rötuşları yapan hamle şeklinde çalışacaktır.

Hint Astrolojisine göre 13 Ocak tarihinde Merkür; 14 Ocak tarihinde Güneş; 24 Ocak tarihinde de Satürn Oğlak Burcu içerisine geçiyor olacak ve 29 Ocak tarihindeki Yeni Ay süreci ile birlikte Oğlak Burcu üzerindeki yığılma zirve noktasına ulaşmış olacak.

Hayatta yüklendiğimiz sorumlulukların altını çizecek bu yoğun enerji ile Ocak ayında yetişkin olmamızın getirdiği bazı zor kararlar ile sınanabiliriz.

Yukarıda aktardığım Ocak 2020 gökyüzü gezegen hareketlerinin (Hint Astrolojisine göre hesaplanarak bulunmuş) Ay ve Yükselen Burçlara göre etkilerini aşağıda bulabilirsiniz…

*** Her zaman olduğu gibi sayfamda yayınlanan burç yorumlarının Batı Astrolojisi gezegen konumları ile hiçbir alakası olmadığını, tamamen Hint/Vedik Astrolojisi disiplini içerisinde aktarıldığını hatırlatmak isterim.

Dolayısı ile Batı Astrolojisine göre hesaplanmış olan Güneş’ in konumuna göre “hangi burç” olduğunuzun, yukarıdaki yorumlarla hiçbir ilişkisi yoktur.

Örnek: Batı Astrolojisine göre Balık olan birinin sayfamdaki Balık Burcu etkilerini okuması, yanlış yönlenmesine, yanlış yorumları okumasına sebebiyet verecektir.

Hint Astrolojisine göre hesaplanmış olan Yükselen ve Ay Burcunuza göre yazıları değerlendirmelisiniz.

(Hint Astrolojisinde Burçlar doğum tarihinize göre hesaplanmaz! Örneğin 10 Ağustos tarihinde doğan bir kişi Aslan Burcu değildir!)

Yani hem Yükselen, hem de Ay Burcunuzu okumalısınız…

Merak ettiğiniz kavramlar için: “Kısa Bilgiler” Bölümüne bakabilirsiniz.

KOÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay sizin için odak noktası kariyeriniz olacak. Hedeflerinize ulaşmak ve gelirlerinizi arttırmak anlamında da Venüs’ ün desteği ile birlikte önemli gelişmelere imza atabilirsiniz. At Tutulması hayatınızda yönetici, otorite konumunda bulunan bire kişi ile ilgili beklediğiniz bir sonuçlanma getirebilir. Ancak ay ortasına kadar yanık pozisyonda bulunacak olan Jüpiter nedeni ile yaşanan gelişmelerden çok da memnun kalmayabilirsiniz. Ay sonuna doğru ortalık biraz daha durulmaya ve yaşadığınız değişikliklerin sizin iş yaşamınıza olan etkisini daha iyi analiz etmeye başlayabilirsiniz. Satürn’ ün önünüzdeki 2,5 sene boyunca 24 Ocak tarihinde geçiş yapacağı alan ise kariyer hayatınızda önemli değişimlerin yaşanacağına işaret ediyor. Özellikle Ay Burcu Koç olanlar açısından her türlü statüsel –evlenme, boşanma, terfi vb.- değişiklik de bu süre zarfında mümkün olabilir. Ancak riskli şekilde iş değişiklikleri yapmaktan önünüzdeki 2,5 sene boyunca kaçınmanızda fayda var. Zira riskli hamlelerde yapılan değişiklik çok az tatmin duygusu vermenin yanında sizi fazlası ile yüksek tempolu bir çalışmanın içerisine çekecektir.

BOĞA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Yılın ilk ayında hayatınızda otorite konumunda bulunan kişilerle ile ilgili gelişmelere fazlası ile dikkatinizi yöneltmeniz gerekebilir. Ayrıca eğitim, reklam ve yurt dışı ilintili işler ile uğraşanlar, yönetici konumunda çalışanlar açısından da gündemin bir hayli yoğun olacağını gösteren gökyüzü etkileri mevcut. Özellikle ay sonundaki Yeni Ay süreci tüm ay boyunca çabaladığınız konu başlıkları açısından neticeler almanıza aracılık edebilir. Ocak ayının ilk yarısına kadar hayatınızda, işinizde büyük değişiklikler yapmaktan kaçınmalısınız.  Tüm ay boyunca dikkat etmeniz gereken bir husus da sizin üstünüz konumunda bulunan kişiler ile olan diyaloglarınız. 9 Ocak itibariyle yer değiştiren Venüs kariyeriniz açısından pozitif bir etki yaratacak olsa da diğer gezegenlerin yanık olması ve geçiş yaptıkları yerler sizi yöneticileriniz anlamında zorlamaya niyetli olacak. 10 Ocak Ay Tutulması ve sonrasında Jüpiter’ in yanık olmaktan kurtulması nedeni ile Ocak ayının ikinci yarısında; komisyon-prim-miras gibi dolaylı gelirleriniz ile alakalı önemli bir konunun neticeye bağlanmasına şahitlik edebilirsiniz.

İKİZLER BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ayın ilk yarısına kadar süregelen ilişki problemleriniz aklınızı kurcalamaya devam edecek. Ocak’ ın 2. Yarısı itibariyle partneriniz ile aranızda daha uyumlu enerjileri hissedebilirsiniz. Ay Tutulması süreci sizi ticari kararlarınız ve ilişkiniz anlamında kararsız kalıp, emin olmadığınız noktalarda netleşmelere götürecek. Ancak bu ay itibariyle hayatınızda yoğun şekilde kontrolden çıkmış değişim rüzgarlarını deneyimlemeye başladığınız için dikkatli olmalısınız. Özellikle Ay Burcu İkizler olanlar açısından; olgunlaşıp, bilgeleşmedikleri konularda önlerindeki 2,5 sene boyunca ağır dersler yaşama potansiyeli yükseliyor. Hayatınızda büyük değişimler, gerçekte nerede olmanız gerektiği ile ilgili sorgulamalar ve hamleler yoğun şekilde gündeminizi işgal edecek. Tüm ay boyunca yöneticiniz, hayatınızdaki otorite konumundaki kişilerden destekleyici enerjiler almanız mümkün. ancak Ocak sonuna doğru komisyon-prim-miras gibi dolaylı gelirleriniz ilintili bir konuda önemli bir karar alma, hamle yapma ihtiyacı hissedebilirsiniz. Ay Tutulmasının tam burcunuzun üzerinde gerçekleşmesi nedeni ile ruhsal olarak sık dalgalandığınız bir döneme adım atıyorsunuz. Ocak ayında Duygularınızı ve ifadelerinizi kontrollü şekilde insanlara yansıtmanız bir hayli önemli olacak.

YENGEÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ocak ayında tüm dikkatiniz transit gezegenler sebebi ile partneriniz ve yeni ticari girişimler üzerinde yoğunlaşmaya başlayacak. Özellikle ay sonundaki Yeni Ay süreci partnerinizin hayatında yeni bir dönemin, önemli bir gelişmenin vuku bulmasına aracılık edebilir. Ocak ayında ilişkiniz açısından güzel enerjiler söz konusu. Bir süredir aranızda gerginlik yaratan konuları bu ay çözüme kavuşturabilirsiniz. 10 Ocak Ay Tutulması çalışma arkadaşlarınızdan birisi ile yollarınızın ayrılmasına sebep olabileceği gibi özellikle Ocak ortasına kadar sağlığınız ve akrabalarınız ilintili konularla da daha fazla ilgilenmenizi gerektirebilir. Ocak sonunda yer değiştirecek olan Satürn odak noktanızı 2,5 sene boyunca özel ilişkiler, özel ilişkiniz vasıtası ile statü değiştirme kararları –evlenme/boşanma- gibi konulara yoğunlaştıracak. Bu dönemde bazı ticari hamleler, ortaklıklar, yurt dışı bağlantılı işler üzerinde de çalışmaya başlayabilirsiniz. Uzun soluklu bu süreçte yakından temas kurarak ve paylaşarak yürüttüğünüz tüm ilişkilerinizde önemli sorumluluklar alacaksınız. Ay Burcu Yengeç olanlar açısından yolunda gitmeyen evlilik ve ortaklık ilişkilerinde sonlanmalar da söz konusu olabilir.

ASLAN BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay özel ilişkiler, aşk konusunda şansınız artıyor olacak. Boş zamanlarınızı elinizden geldiğince sosyalleşerek geçirmenizde fayda var. Bakım ve güzellik faaliyetleri anlamında da gökyüzü tarafından destekleniyor olacaksınız. Sosyal yaşamınız hareketlenirken, çalışma hayatınız da bu ay stresli ve yorucu bir etki ile sizi daha fazla gayret sarf etmeye zorlayacak. 10 Ocak Ay Tutulması hayatınızda yetkili konumunda bulunan kişiler ilintili önemli bir gelişmenin yaşanmasına sebep olurken, özellikle eğitim ilintili işler yapanlar açısından sert ve yönetilmesi gereken değişim süreçlerinin başlamasına aracılık edebilir. Bu ay çalışma hayatınızda dengesiz ve yönetilmesi zor etkiler ile sınanıyor olacaksınız. Ocak sonundaki Yeni Ay süreci ise belirsiz görünen konuların işiniz ile alakalı daha net bir yola girmesine aracılık edebilir. 24 Ocak itibariyle yer değiştiren Satürn ise önünüzdeki 2,5 senelik süreçte işinizde daha fazla sorumluluk aldığınız ve daha yoğun bir tempo ile çalıştığınız günleri size getirecek.

BAŞAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Yılın ilk ayı eğitim –eğlence-çocuklar ilintili sektörlerde çalışanlar açısından bir hayli kaotik ve hareketli geçecek.  Tüm Başak Yükselenler için aşk ilişkilerinde de gergin ve sıkıntılı bir dönem özellikle ayın ikinci yarısı itibariyle söz konusu. Ruh halinizi pek çok açıdan zorlayacak olan bu süreç ay sonundaki Yeni Ay oluşumu ile birlikte biraz daha kafanızı netleştirebildiğiniz ve önünüzü gördüğünüz bir döneme erişebilecek. İşinizde güzel gelişmeler yaşarken, çalışma arkadaşlarınızdan da son derece destekleyici davranışlar göreceksiniz. 10 Ocak Ay Tutulması kariyeriniz ilintili önemli bir gelişmenin yaşanmasına neden olurken, yeni bir teklifi değerlendirmeye almanıza da aracılık edebilir. Ay ortasına kadar eviniz, aileniz, anneniz ilintili önemli kararları ertelemeye, ayın ikinci yarısına atmaya gayret edin. Ay sonunda yer değiştirecek olan Satürn sizi 2,5 senelik süreçte yakın ilişkide olduğunuz kişilerle ilgili daha fazla sorumluluk almaya zorlayacağı gibi aşk ve romantik ilişkiler anlamında çok farklı/ alışık olmadığınız türden insanlarla bir araya gelmenize de aracılık edebilir. Çocuk sahibi olanlar açısından da önlerindeki 2,5 senelik dönem biraz zorlayıcı geçme potansiyeline sahip.

TERAZİ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay gökyüzünün yoğunlaşan enerjileri anneniz, aileniz, eviniz, topraklarınız, mülkleriniz ilintili konularda dikkatinizin toplanacağına işaret etmekte. Ocak sonundaki Yeni Ay süreci ile birlikte bu konular hakkında başlayan süreçler daha bir netlik kazanarak kafanızda yerli yerine oturuyor olacak. Ancak ay ortasına kadar kardeşleriniz, kuzenleriniz ve yakın çevrenizden saydığım konu başlıklarında beklediğiniz ölçüde destek alamayacaksınız. Girişimlerinizde tek başınıza mücadele etmek durumundasınız. 10 Ocak Ay Tutulması otorite konumundaki bir kişi alakalı yeni bir durumun oluşmasına aracılık ederek, sizin yetki alanlarınız ilintili değişikliklere de sebebiyet verebilir. Tüm ay boyunca aşk, flört ve yeni bir ilişki anlamında gökyüzü tarafından destekleniyorsunuz. Başlamak istediğiniz yeni bir eğitim, kendinize yatırım yapacağınız bir konu varsa bu ay fırsatları değerlendirmeye çalışın. Satürn’ ün 24 Ocak itibariyle yapacağı yer değişikliği sizi önünüzdeki 2,5 sene boyunca aileniz-mülkleriniz ilintili konularla daha fazla ilgilenmeye zorlayacak.

AKREP BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Özellikle Ay Burcu Akrep olanlar açısından bu ay, Sade Sati dönemlerinin sonuna geldikleri için gerçekten çok önemli. Satürn para ve gelirleriniz ilintili alanda son günlerini yaşarken ay bitene kadar Satürn’ ün çıkış süreçlerinin zorlayıcı olabileceğini akılda tutarak ekonomik anlamda riskli hamlelerden uzak durmaya devam etmelisiniz. Girişimler, yeni atılımlar, yeni çevreler ilintili noktada yoğunlaşan gökyüzü enerjileri sizi pek çok konuda yeni başlangıçlar yapmaya hevesli kılacaktır. Ancak özellikle bu ay yakın çevrenizin size verdiği vaatlere inanarak yeni başlangıçlar yapmaktan uzak durun. Aldanma riskiniz yüksek olacak. Ay sonundaki Yeni Ay süreci ile birlikte olayların gerçek yüzünü daha net görmeye başlayacaksınız. 10 Ocak Ay Tutulması ise miras, komisyon, prim gibi dolaylı gelir yollarınız ilintili bir konun netleşmesine yahut yeni bir aşamaya gelmesine aracılık edebileceği gibi sizden saklanan bir sırrın ifşa olmasına da neden olabilir. Satürn’ ün 24 Ocak’ ta yer değiştirmesi ile birlikte Sade Sati sürecinizi tamamladığınız gibi önünüzdeki 2,5 senelik süreçte yakın çevreniz, akrabalarınız ile alakalı daha fazla sorumluluk almak durumunda kalacağınız gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu ay eviniz ilintili yapmak istediğiniz dekorasyon, iyileştirme faaliyetlerine girişebilirsiniz.

YAY BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Tüm Yay Yükselenler açısından 24 Ocak tarihinde yer değiştirecek olan Satürn biraz nefes almaları açısından önemli bir avantaj yaratıyor olacak. Yükselen Yay’ lar “Yükselen Üzerinden Satürn Transiti” ni bitirirken; Ay Burcu Yay olanlar ise Sade Sati’ nin henüz bitmemesine rağmen, en ağır derslerinin yaşandığı orta süreci tamamlayacaklar. Tüm ay boyunca yapacağınız yeni girişimler, gireceğiniz yeni çevreler anlamında gökyüzü tarafından destekleniyor olacaksınız. Ancak eviniz, arabanız gibi taşınmazlar ilintili konularda karar almak için ay ortasını beklemenizde fayda var. Parasal konularda bu ay yaşayacağınız pek çok beklenmedik gelişme sizi bütçenizin dışına çıkmak anlamında zorlayabilir. 10 Ocak Ay Tutulması ticari bir kararınızın netleşmesine aracılık edebileceği gibi dikkatinizi ilişkinizin üzerine de çekecek. Bu ay partnerinizin hayatınızdaki gelişmelerle yakından ilgilenmek, ona destek olmak zorunda kalabilirsiniz. 25 Ocak Yeni Ay süreci parasal bir konunun netleşmesine, gelir-gider dengeniz açısından yeni bir adım atmanıza neden olabilir.

OĞLAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay burcunuz üzerinde oldukça yoğun gezegen etkileri altında kalacaksınız. Bu sizi gergin bir ruh haline sürüklerken, stres yönetimi konusunda da başarısız kılabilir. Ayrıca sağlığınıza da bu ay dikkat etmelisiniz. Ocak ayında maddi gelirleriniz anlamında olumlu gelişmeler yaşanacak.  10 Ocak Ay Tutulması iş yerinizde yeni bir durumun gelişmesine, özellikle de birlikte çalıştığınız ekip ilintili bazı değişikliklerin yaşanmasına ve ay sonundaki Yeni Ay süreci ile birlikte sizin sorumluluklarınızda bir artış olmasına sebebiyet verebilir. Ocak ayının ilk yarısına kadar harcamalarınıza dikkat etmeli, bütçe dahilinde kalmaya çalışmalısınız. Gelirleriniz anlamında iyi gelişmeler yaşasanız da her an beklenmedik harcama kalemleri ile hesabınızın şaşma ihtimali bulunmakta. 24 Ocak tarihinde yer değiştirecek olan Satürn; Yükselen Burcu Oğlak olanlar için “Yükselen Üzerinden Satürn Transiti” ni; Ay Burcu Oğlak olanlar içinse Sade Sati döneminin en ağır kısmını başlatıyor olacak. Hayatınızda kariyer, yakın çevreniz ve özel ilişkileriniz anlamında pek çok dersin yaşanacağı 2,5 senelik bu süreçte özellikle maddi konularda risk alırken çok dikkatli olmaya çalışın.

KOVA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ocak ayında hayatınızdan çıkarmak istediğiniz, ya da size artık faydası olmayan işlerle vedalaşmanız anlamında pek çok fırsata sahip olacaksınız. Özellikle Ocak sonundaki Yeni Ay süreci ile birlikte gizli kalmış, ya da gündeminizden itelediğiniz pek çok konuda ya da kişi hakkında hayatınızda bir temizliğe girişmeniz olası. Tüm ay boyunca burcunuz üzerinde seyredecek olan Venüs ise size güzellik-bakım faaliyetleri anlamında destek olurken, bekarlar açısından da aşk ve yeni bir ilişkiye başlamak açısından şanslı enerjiler sunacak. 10 Ocak Ay Tutulması eğitim, eğlence turizm gibi işlerle uğraşanlar açısından kariyerlerinde yeni bir dönemin başlamasına aracılık edebilir. Bu ay hedefleriniz, gelir yollarınız ile ilgili dikkatli şekilde plan yaparak hareket etmelisiniz. Satürn’ ün 24 Ocak tarihinde yer değiştirmesi ile birlikte özellikle Ay Burcu Kova olanlar açısından Seda Sati süreci start almış olacak ve özellikle kariyer, maddi gelirler anlamında risk almadan önlerindeki 2,5 senelik süreci yönetmeleri gerekmekte.

BALIK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay sosyal çevreniz ilginizi talep ediyor olacak. Özellikle ayın ikinci yarısı itibariyle dostlarınıza, yakın olduğunuz insanlara vakit ayırmanız gerekiyor. Ocak ayının tamamında lüks sayılabilecek harcamalara para ayırma eğiliminiz sizi maddi olarak zor bir duruma sokabilir. Özellikle beklediğiniz gelirler ile ilgili 25 Ocak Yeni Ay süreci maddi konuları netleştirmeden harekete geçmeyin. Yeni Ay süreci ile birlikte sonuç almak istediğiniz finansal konular neticeye bağlanarak, önünüzü görmenize olanak tanıyacak. 10 Ocak Ay Tutulması anneniz, aileniz, eviniz ilintili bir konunun netleşmesine, yeni bir durum ile önünüzdeki günleri şekillendirmeniz gerekliliğine vurgu yapabilir. Ocak ayının ilk yarısında kariyeriniz ilintili yapmak istediğiniz girişimleri biraz ağırdan almanızda fayda var. Gelen yeni bir teklif olursa, ayrıntıları dikkatle değerlendirerek karar almaya çalışın. 24 Ocak tarihinde yer değiştirecek olan Satürn kariyerinizde 2,5 senedir hissettiğiniz zorlanma etkilerini artık sonlandırıyor olacak. Önünüzdeki 2,5 senelik periyotta ise para biriktirme konusunda ısrarcı olabilirseniz, size güzel yatırımlar yaptırabilir.

Sevgilerimle

©Hint Astroloğu

28 Aralık 2019

Paylaş