OCAK 2019 VEDİK BURÇ YORUMLARI

Yeni yıl hepimizin haritasında farklı alanları tetikleyip olgunlaştıracak olan 2 Tutulma enerjisi ile başlayacak.

2019’ un ilk ayı son derece hareketli!

Vedik Astroloji’ ye göre yılın ilk gezegen hamlesi; 2 Ocak tarihinde Akrep Burcundan ayrılarak Yay Burcuna geçiş yapacak olan Merkür’ e ait.

Bu sayede hepimiz daha dışa dönük, sosyal etkiler altında kalmaya başlayacağız.

Hemen ardından, Hint Astrolojisine göre 6 Ocak tarihinde Yay Burcu içerisinde, Merkür ve Satürn’ ün de dahil olduğu güçlü ve sert bir Güneş Tutulması etkisi altında kalacağız.

14 Ocak’ ta ise Güneş, Yay Burcunu terk ederek, sorumluluklarımızı daha ciddi şekilde ele almamızı sağlayacak etkiler yaymak üzere Oğlak Burcuna yerleşecek.

20 Ocak tarihinde Merkür’ de Güneş’ in yanına katılarak,  becerilerimizi yapılması gerekenlere kanalize edecek.

Ancak bu etkinin soluğunu, 21’ inde Yengeç – Oğlak aksında yaşanacak Ay Tutulması kesiyor olacak.

Zira kendimizi güvende hissettiğimiz kişisel alanlarımıza doğru çekilme ve duygusal konularla ilgilenme eğiliminde olacağız.

Tüm ay boyunca Akrep Burcu içerisinde kalıp, Akrep başta olmak üzere, Yengeç ve Boğa Burçları için de romantik- aşk etkileri verecek olan Venüs 29 Ocak’ ta Yay Burcuna yerleşecek.

Ancak 26 Ocak’ tan 1 Şubat tarihine kadar Gandanta/Boğulma derecelerinde ilerleyeceğinden, özel ilişkilerimizde problemler yaşatmaya da meyilli enerjiler yayacağını belirterek uyarıda bulunmam gerek. Bu süreçte sakin şekilde partneriniz ile aranızdaki problemleri ele almaya çalışmalısınız.

Yukarıda saydığım belli başlı büyük gezegen hareketlerine ek olarak bu ay gökyüzünde Jüpiter ve Mars arasında çok önemli bir Yoga oluşacak. Yönettikleri burçlarda yer değiştirecekler ve Vedik’ te Privartana Yoga’ yı oluşturacaklar.

Hint Astrolojisinde Privartana Yoga oluştuğunda 2 gezegenin enerjileri ve dokundukları yerler haritada çok kuvvetli hale gelir. Örneğin bu ay Başak burçları için bu Yoga sayesinde ilişkiler konusu hayli vurgulu bir seyir izleyecek.

Satürn Yay Burcundaki, Jüpiter Akrep Burcundaki, Rahu Yengeç, Ketu da Oğlak Burcu içerisindeki konumlarını Ocak ayında da değiştirmiyor olacaklar.

Yukarıda aktardığım Ocak 2019 gökyüzü gezegen hareketlerinin (Hint Astrolojisine göre hesaplanarak bulunmuş) Ay ve Yükselen Burçlara göre etkilerini aşağıda bulabilirsiniz…

*** Her zaman olduğu gibi sayfamda yayınlanan burç yorumlarının Batı Astrolojisi gezegen konumları ile hiçbir alakası olmadığını, tamamen Hint/Vedik Astrolojisi disiplini içerisinde aktarıldığını hatırlatmak isterim.

Dolayısı ile Batı Astrolojisine göre hesaplanmış olan Güneş’ in konumuna göre “hangi burç” olduğunuzun, yukarıdaki yorumlarla hiçbir ilişkisi yoktur. Örnek: Batı Astrolojisine göre Balık olan birinin sayfamdaki Balık Burcu etkilerini okuması, yanlış yönlenmesine, yanlış yorumları okumasına sebebiyet verecektir.

Hint Astrolojisine göre hesaplanmış olan Yükselen ve Ay Burcunuza göre yazıları değerlendirmelisiniz. (Hint Astrolojisinde Burçlar doğum tarihinize göre hesaplanmaz!)

Yani hem Yükselen, hem de Ay Burcunuzu okumalısınız…

KOÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Yeni yıl ile birlikte hedefleriniz en fazla revize etmek istediğiniz alan olacak. Gelir yollarınızı ilgilendiren alanlarda yeni kararlar alabilirsiniz. Ocak ayının ilk yarısında tüm enerjinizi kendinizi geliştirme, farkındalıklarınızı arttırma ve kendinize artı değer katma yönünde kullanırken, ikinci yarısı itibariyle kariyer odaklı olmaya başlayacaksınız. 6 Ocak Güneş Tutulması hayatınızda otorite-öğretmen konumunda bulunan bir kimse ilintili gelişmeler yaşamanıza sebep olabileceği gibi yurt dışı ilintili işlerle uğraşanlar ya da eğitim konularında çalışanlar için bazı iş konularının hayatlarında netleşmesine aracılık edebilir. 21 Ocak Ay Tutulmasında ise yatırımlarınız, eviniz ve aileniz ilintili konularla uğraşmak zorunda kalacaksınız. Tüm ay boyunca ek gelirlerinizi temsil eden alanda yolculuk yapacak olan Venüs elinize ekstradan para geçmesi ile ilgili fırsatlar sunabilir. Özellikle prim-komisyon usulü çalışanlar adına Ocak Venüs’ ün enerjileri ile bereketli geçecektir.

BOĞA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ocak ayında ortaklık ya da ortaklı yürüteceğiniz bir proje için son derece enteresan fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Karlı ve yeni ticari fırsatlar yakalamanız da tüm ay boyunca olası etkileriniz arasında. Ayın ilk yarısında yeni kararlar, değişiklikler üzerinde kafanızı yorarken; Ocak’ ın 2. Yarısı itibariyle dikkatinizi sosyal çevrenize, yakınlarınıza ve akrabalarınıza doğru yönelteceksiniz. 6 Ocak Güneş Tutulması ile birlikte kariyeriniz, para kazanma yollarınız ile ilgili bir konunun sonuçlanması etkisini yaşayabileceğiniz gibi 21’ indeki Ay Tutulması esnasında ise enerjinizi tamamen yeni bir girişime, yeni oluşan bir fırsata kanalize etmeniz olası. Ocak ayının tamamı boyunca partneriniz ile aranızda uyumlu bir atmosfer esiyor olacak. Bekar Boğa Yükselenler açısından ise yeni bir ilişkinin ortaya çıkması açısından son derece uygun etkiler söz konusu.

İKİZLER BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Yeni yılın ilk ayında Jüpiter ve Mars’ ın yaptığı önemli Yoga, hayatınızda kariyeriniz, çalışma alanlarınız ilintili önemli fırsatların kapınızı çalmasına olanak verebilir. İşlerinizi büyütmek açısından bu oluşumları değerlendirebilirsiniz. Ancak tüm ay boyunca sinirleriniz de biraz gergin olacak. Tepkilerinizi kontrol etmeye çalışın. Ayın ilk yarısında ve özellikle 6 Ocak Güneş Tutulması enerjileri ile birlikte dikkatiniz ilişkiniz üzerinde toplanıyor olacak. Evli olanlar için gergin bir Ocak ayı geçmesi de söz konusu olabilir. Ticaret hayatıyla ilgili olanlar açısındansa önemli bir anlaşma, ortaklık kararı bu tutulma sürecinde netleşebilir. Ocak’ ın 2. Yarısı itibariyle ise dikkatinizi özel ilişkinizden hayatınızda yapmanız gereken değişikliklere doğru kaydıracaksınız. Özellikle 21 Ocak Ay Tutulması ile birlikte parasal konular, finansal kararlar, yatırımlar aklınızı kurcalamaya başlayacak. Ocak ayı işiniz, birlikte çalıştığınız kişilerle ilişkileriniz açısından son derece olumlu enerjileri size getirecek.

YENGEÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay kendinizi son derece pozitif hissedebilirsiniz. Hayat şansınız da tüm Ocak ayı boyunca yanınızda olacak. Eğitim, sanat ilintili işlerle uğraşanlar açısından da bu ay gökyüzü enerjileri son derece destekleyici. Ancak ani gelişen masraf kalemlerine karşı bu ay tedbirli olmanızda fayda var. Ocak’ ın ilk yarısında enerjinizi işiniz ve birlikte çalıştığınız kişilerle yerine getirmeniz gereken sorumluluk noktalarına yönelteceksiniz. Ancak ayın ikinci yarısında daha çok ticari ilişkiler ve özel hayatınız üzerinde ilginiz yoğunlaşacak. 6 Ocak Güneş Tutulması sağlığınız, çalışma arkadaşlarınız ve iş ortamınız alakalı bir durumun netleşmesine aracılık edecekken, 21 Ocak Ay Tutulması partneriniz ilintili bir konuda karar vermenize yardımcı olabilir. Ayrıca beklediğiniz bir anlaşamaya da bu tarihlerde imza atabilirsiniz. Bekarlar içinse bu ay yeni bir ilişkinin başlama olasılığı Venüs sebebi ile yüksek gözükmekte.

ASLAN BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay miras, komisyon, prim ilintili beklediğiniz bir konu hakkında olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Ayrıca eviniz, arabanız ilintili yapmak istediğiniz bir değişiklik de varsa Ocak ayında gündeminize almanız iyi olabilir. Ayın ilk yarısında varsa çocuğunuz ve özel ilişkiniz üzerinde bazı aksaklıkları ya da yola konması gereken işleri ele alıyor olabilirsiniz. Ayın 2. Yarısı itibari ile ise dikkatinizi tamamen işinize vereceksiniz. 6 Ocak Güneş Tutulması eğitim, yatırım, özel hayatınız ilintili bir konunun netleşmesine aracılık edebileceği gibi çocuğunuzu alakadar eden bir değişikliği de bu ay gündeminize almanıza neden olabilir. Ancak Ocak ayının tamamında partneriniz ile ilgili konularda gergin enerjiler altında kalacaksınız. Tutulma ile birlikte radikal kararlar almaya eğilim gösterebilirsiniz. 21 Ocak Ay Tutulması ise yurt dışı bağlantılarınız varsa, onları aktif hale getiren enerjiler verebilir. Genel anlamda işlerin yolunda gittiği fakat özel hayatınız anlamında bazı sıkıntıları aşmak zorunda kalacağınız bir Ocak ayı geçireceksiniz.

BAŞAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ticaret ile uğraşanlar için bu ay yeni bir girişim fırsatını değerlendirmeleri, yeni anlaşmalar yapmaları söz konusu olabilir. Ayrıca ortaklı projelere adım atmak anlamında tüm Başak Yükselenler için ay boyunca olumlu enerjiler söz konusu olacak. Ayın ilk yarısında aile, ev, kendiniz üzerine yoğunlaşan enerjiniz; Ocak’ ın 2. Yarısı itibariyle çocuğunuz, özel hayatınız, eğitim ilintili işler konusuna kayacak. 6 Ocak Güneş Tutulması, aileniz, mülkleriniz alakalı bir konunun netleşmesine aracılık edebileceği gibi 21 Ocak’ taki Ay Tutulması da yatırımlarınıza dikkatinizi yoğunlaştırmanıza sebebiyet verecek. Kardeşiniz ya da yakın akrabalarınız/dostunuz ilintili bir konu da bu ay gündeminizi işgal edebilir. Venüs’ ün yerleşimi bu ay girişimler, satış-pazarlama faaliyetleri adına size başarılı sonuçlar vaat etmekte. Önemli görüşmeleriniz ile ilgili randevularınızı bu ay içerisine koymaya çalışmanız faydalı olabilir.

TERAZİ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ocak ayında maddi konular sizin için önemli olacak. Gelirlerinizi arttırma konusunda yaptığınız girişimlerin sonuçlarını alabilirsiniz. Finansal anlamda bereketli bir ay geçireceksiniz. Ayın ilk yarısında kısa seyahatler, iş görüşmeleri gibi olaylarla yüksek bir tempo yakalayacaksınız. Ocak’ ın 2. Yarısının enerjileri ise gayrimenkuller, araçlar, aileniz ve eviniz ilintili konulara eğilmenizi sağlayacak. 6 Ocak Güneş Tutulması sonucunu beklediğiniz bir girişiminizin netleşmesine aracılık ederken, 21 Ocak Ay Tutulması ise kariyerinizde yeni bir başlangıcı ya da girişim fırsatını önünüze getirebilir. Bu ay attığınız parasal adımlar sizin açınızdan karlı sonuçlanacak. Ayrıca ikna etmeniz gereken insanlarla iletişiminizi bu ay takviminize almanızda fayda var. Başarılı olma olasılığınız hayli yüksek.

AKREP BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay kendini şanslı hissedecek ve elini attığı pek çok konuda işleri yaver gidecek burçlardan bir tanesi de sizsiniz. Hayatınızda özellikle çocuklarınız, özel ilişkiniz, eğitim ve yatırım konularında yapmak istediğiniz girişimler varsa, Ocak ayını değerlendirmeye çalışın. Ayın ilk yarısında dikkatiniz maddi ve parasal konular üzerinde yoğunlaşırken, ikinci yarısında yaptığınız girişimleri geliştirmek adına çabalamaya başlayacaksınız. 6 Ocak Güneş Tutulması maddi bir konunun neticelenmesine, 21 Ocak Ay Tutulması ise hayatınızda otorite-öğretmen konumundaki kişiler ilintili konuların netleşmesine aracılık edecek. Ay Tutulması ile birlikte daha kendi içinize döndüğünüz, farkındalık geliştirdiğiniz bir sürece de adım atıyor olacaksınız. Ocak ayının tamamında burcunuz üzerinde konaklayacak olan Venüs size yeni bir aşk, flört getirme potansiyeline sahip. Kişisel bakım-güzellik faaliyetleri anlamında da bu enerjiyi değerlendirebilirsiniz.

YAY BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay sizin için her alanda son derece hareketli olaylar yaşanacak. Her şeyden evvel burcunuz üzerinde yaşayacağınız Güneş Tutulması etkileri sizi tüm ay boyunca yeni ortaklık potansiyelleri, ticari hamleler açısından ön plana çıkartacak. Bu tutulma ayrıca ilişkiniz açısından da evlilik/ayrılık gibi keskin ve belirleyici kararlar getirebilir. Mars ve Jüpiter arasındaki yer değişimi ise aileniz, mülkleriniz konusunda bir yol ayrımına gelmenize aracılık edebilir. Aynı zamanda yurt dışı ilintili işler ile uğraşanlar açısından da bu ay önemli bir fırsatın yakalanması söz konusu olacak. Ayın ilk yarısında kafanız bir hayli karışık, iç dünyanız da sıkıntılı bir atmosfer içerisinde olacak. Ocak’ ın ikinci yarısı itibariyle dikkatinizi sorumluluklarınız ve parasal konular üzerine yoğunlaştırmayı başarabileceksiniz. 21 Ocak Ay Tutulmasında ise hayatınızda değiştirmek istediğiniz konulara, ilişkilere çok daha kararlı şekilde yaklaşıp, gerekli hamleleri yapacaksınız.  Ocak ayı masraflarınızın bir hayli fazlalaştığı, bütçenizi aşan bir ay olabilir. Harcamalarınızı kontrollü yapmaya çalışın.

OĞLAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Hedeflerinizi gerçekleştirmek için uzun süredir beklediğiniz bir fırsat bu ay karşınıza çıkabilir. Özellikle gelir yollarınız, sosyal çevreniz ilintili konularda bu ay hamle yapmanızın tam zamanı. Tereddüt etmeden arzularınızın peşinden gitmeye çalışmalısınız. Ocak’ ın ilk yarısında gelir-gider dengeniz ilintili konulara kafanızı yorarken, ikinci yarısı itibariyle kendi istekleriniz, özel ilişkiniz alanlarında hareketli enerjiler altında kalacaksınız. Özellikle 21 Ocak Ay Tutulması ilişkiniz hakkında size net bir karar verme şansı tanıyabilir. Yaz ayları boyunca gönül ilişkileri anlamında zorlanan Oğlak Yükselenler için artık net kararlar doğrultusunda ilerleme zamanları bu tutulma ile başlayacak. 6 Ocak Güneş Tutulmasında ise hayatınızdan çıkarmak istediğiniz bir konu/eşya/alışkanlık/insan ile ilgili girişimlerde bulunabilirsiniz. Parasal anlamda ve elde etmek istediklerinize kavuşmak anlamında Venüs’ ün desteği ile şanslı ve bereketli bir ay geçireceksiniz.

KOVA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ocak ayında kariyerinizden kazandığınız gelirleriniz ilintili güzel gelişmeler yaşayacaksınız ve daha fazla kazanç elde etmek anlamında yapabileceğiniz şeyler konusunda kafanızı yormanız olası etkiler arasında. Ya da başardığınız bir iş dolayısı ile bu ay ödüllendirilebilirsiniz. Ayın ilk yarısında hedefleriniz, başarmak konusunda istekli olduğunuz amaçlarınız doğrultusunda enerjinizi harcayacaksınız. İkinci yarısında ise dikkatiniz hayatınızda artık size hizmet etmeyen konulara yönelecek ve Tutulmalar sayesinde bazı ayrılık, kopuş, vaz geçme kararları alabilirsiniz. 6 Ocak Güneş Tutulması sonucunu önemseyerek beklediğiniz bir konunun netleşmesine aracılık ederken; 21 Ocaktaki Ay Tutulması iş hayatınız, birlikte çalıştığınız insanlar ilintili yeni ve önemli bir gelişmenin yaşanmasına sebep olabilir. Bu ay kariyeriniz ilintili başarılı bir ay geçirmeniz son derece olası etkileriniz arasında. O sebeple yeni yılın ilk ayında tüm dikkatinizi kariyerinize vermelisiniz.

BALIK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay kendinizi biraz gergin ve stresli hissedebilirsiniz. Özellikle büyükler, öğretmenleriniz ve hayatınızda otorite konumunda bulunan kişiler ilintili konularda aktif rol oynamanızı gerektiren durumlar yaşamanız olası. Ancak spritüel konular, farkındalıklarınız, basın-yayın ilintili işler açısından son derece güzel etkiler almaktasınız. Ayın ilk yarısı sizin için işinizle ilgili konular ön plana çıkıp, çok çalışmanıza neden olacak. Ocak’ ın 2. Yarısında ise enerjinizi daha çok sosyal olmaya, gelir yollarınız ilintili konulara yönelteceksiniz. 6 Ocak Güneş Tutulması kariyeriniz ilintili önemli bir konunun netleşmesine aracılık edebilir. 21 Ocak Ay Tutulması ise özel hayatınızda yeni bir döneme adım atmanıza neden olacak. Ocak ayında ilişkiniz konusunda farklı bir kulvarda ilerlemeye yönelik etkiler alabilirsiniz. Genel olarak biraz stresli olsa da Ocak ayında kendinizi şanslı ve pozitif hissedeceksiniz. Eğitim ilintili konularla ilgilenmek adına da bu ay olumlu etkileriniz var.

Sevgilerimle

©Hint Astroloğu

31 Aralık 2018

Paylaş