Ocak 2018 Burç Yorumları

Geçtiğimiz ay Kala Sarpa enerjisi içerisinde Merkür Gerilemesi ile birlikte sıkıntılı bir atmosfer yaratan gökyüzünün ardından, Ocak 2018’ e en azından gerileme hareketlerinden kurtulmuş olarak girmekteyiz.

Ancak Ocak 2018 de büyük çoğunlukla Kala Sarpa Yoga’ nın üzerlerimize düşürdüğü biraz negatif, değişken ruh halleri ile geçmeye yine devam edecek.

Aralık ayında Merkür Gerilemesi ile birlikte en çok etkilenen Yay, Başak, Koç, Akrep ve İkizler Yükselenler yeni yıl ile birlikte daha olumlu hissetmeye başlayacaklar.

Ancak özellikle Ay Burcu Akrep ve Yay olanlar için devam eden Sade Sati süreçlerinin genel depresif ve zorluklar yaşatan etkileri elbette göz önünde bulundurulmaya devam edilmeli.

2018’ in tamamında Ay Burcu Akrep, Yay ve Oğlak olanlar hayatlarındaki karar ve değişiklikleri büyük riskler almadan yapmalılar.

Venüs 13 Ocak’ a kadar Yay Burcu içerisindeki yolculuğuna Satürn ile birlikte devam ederken, ilişkilerimizdeki güven arayışlarını hala vurgulu kılmaya devam edecek.

Yay, İkizler ve Aslan Yükselenler için ilişki odaklı bazı huzursuzlukların bu tarihe kadar sürme potansiyeli yüksek. Bu süreci ilişkiyi ilerletebilmek için gerekli olan sorunları ele almak ve gereken adımları atmak yönünde değerlendirmeye çalışmalısınız.

Mars ise Jüpiter’ in yanında 17 Ocak tarihine kadar kalmaya devam ederek, sonrasında kendi evine Akrep Burcuna yerleşecek ve bir süredir yapmak istediğimiz ama bir türlü elimizin gitmediği işleri bizlere tamamlatmak için gerekli enerjiyi hepimize verecek.

Ocak Dolunay’ ı ayın 2’ sinde İkizler Burcu içerisindeki huzursuz Aridra Takımyıldızında, Venüs ve Satürn görünümleri altında gerçekleşecek.

İkizler ve Yay Yükselenler başta olmak üzere, yeni yılın ilk günlerinde hepimiz olayların negatif taraflarını görmeye meyilli bir ruh hali, eleştirel ve yapıcı olmayan söylemler içerisinde olabiliriz.

Yeni Ay ise 17 Ocak tarihinde Venüs eşliğinde Oğlak Burcu içerisinde Uttarashada Takımyıldızında gerçekleşecek.

Yeni Ay ‘ın içerisinde gerçekleşeceği takımyıldız, net etkiler veren bir nakshatra olması nedeniyle,  Yengeç ve Oğlak Yükselenler başta olmak üzere, ilişkiler açısından önünüzü daha net görebildiğiniz bir süreci başlatma enerjisi yaratacaktır.

Hint Astrolojisine göre diğer gezegenler ise: Satürn – Yay Burcu, Rahu  – Yengeç Burcu, Ketu – Oğlak Burcu, Jüpiter – Terazi Burcu içerisindeki yolculuklarına devam etmekteler.

Ancak 17 Ocak Yeni Ay’ ı ile birlikte Yükselen Oğlak ve Yengeç’ ler açısından ilişki, evlilik, ortaklık konularında kadersel olarak deneyimlemeleri gereken potansiyellerin hızlanması söz konusu olabilir. Yani ilişkileri üzerinden (olumlu ya da olumsuz) hayat dersleri çıkarmaları gereken deneyimler yaşamaya başlayabilirler.

Yukarıda aktardığım Ocak 2018 gökyüzü gezegen hareketlerinin (Hint Astrolojisine göre hesaplanarak bulunmuş) Ay ve Yükselen Burçlara göre etkilerini aşağıda bulabilirsiniz…

*** Her zaman olduğu gibi sayfamda yayınlanan burç yorumlarının Batı Astrolojisi gezegen konumları ile hiçbir alakası olmadığını, tamamen Hint/Vedik Astrolojisi disiplini içerisinde aktarıldığını hatırlatmak isterim.

Dolayısı ile Batı Astrolojisine göre hesaplanmış olan Güneş’ in konumuna göre “hangi burç” olduğunuzun, yukarıdaki yorumlarla hiçbir ilişkisi yoktur. Örnek: Batı Astrolojisine göre Balık olan birinin sayfamdaki Balık Burcu etkilerini okuması, yanlış yönlenmesine, yanlış yorumları okumasına sebebiyet verecektir.

Hint Astrolojisine göre hesaplanmış olan Yükselen ve Ay Burcunuza göre yazıları değerlendirmelisiniz. (Hint Astrolojisinde Burçlar doğum tarihinize göre hesaplanmaz!)

Yani hem Yükselen, hem de Ay Burcunuzu okumalısınız…

KOÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ay başındaki Dolunay, sonuçlanmasını beklediğiniz bir girişiminiz, projeniz ile ilgili haberler almanıza yeni yılın ilk günlerinde aracılık edebilir. Ayrıca parasal konular ilintili bu sene daha planlı, programlı hareket etme isteği içerisinde olacaksınız. Ocak ayında aile büyükleriniz, amiriniz konumundaki kişiler ile de sıkı bir iletişim trafiği sizi bekliyor. Özellikle ay ortası itibariyle yaşanan yeni bir değişiklik nedeni ile iş yerinizde üstünüz konumundaki kişilerle daha fazla mesai yapmak zorunda kalabilirsiniz. Kariyeriniz için bu ay yaptığınız tüm çalışmalar takdir görme potansiyeline sahip. Hatta 17 Ocak Yeni Ay sürecinde işiniz ilgili yeni bir gelişmenin, oluşumun da içinde yer almanız olası etkilerden biri. Bu ayın tamamında partneriniz ilintili konularda sakinliğinizi korumanız önemli olacak zira ufak meseleler büyüme ve kırıcı inatlaşma süreçlerinin yaşanmasına aracılık edebilir.

BOĞA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ocak başında yaşanacak Dolunay ile birlikte Yeni yıl sizin için para ilintili bir konunun çözümlenmesi haberi ile başlayabilir. Ayın tamamında partneriniz ile yoğun bir iletişim trafiği içerisinde olacaksınız. Merkür gerilemesi esnasında gerilen ilişkinizi toparlamak anlamında bu etkiyi değerlendirmelisiniz. İşinizde ay ortası itibariyle otoritenizi ortaya koymanız önemli olacak. Sizden beklenen sorumlulukları yerine getirmeniz, 17 Ocak Yeni Ay süreci ile birlikte üstleriniz ile olan ilişkilerinizde yeni bir dönemin başlamasına aracılık edebilir. Ay ortasına kadar olan dönemde soğuk algınlığı, iltihaplanma veya ateşli hastalıklar gibi sağlık sorunlarına karşı tedbirli hareket etmeye çalışın. Ocak ayının ikinci yarısında ise partneriniz ilintili bir süredir ihmal edip, umursamadığınız konularda daha aktif şekilde hamleler yapmaya başlamalısınız. Aksi taktirde aranızdaki gerginlik tırmanma eğilimde olacaktır.

İKİZLER BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Yeni yılın ilk günlerinde yaşanacak Dolunay sizi biraz huzursuz, duygusal olarak fazlasıyla tepkisel ve etrafınıza, özellikle de partnerinize karşı alıngan etkiler altında bırakabilir. Mümkün olduğunca küsmeden, iletişimi koparmadan sorunlarınızı çözmeye çalışabilirseniz egolarınız kaynaklı sorunların üstesinden gelme potansiyeline sahipsiniz. Ay ortası itibariyle ve 17 Ocak Yeni Ay’ ı ile birlikte maaş dışı kazanç elde ettiğiniz gelirlerinizde yeni fırsatlar ve artış etkisi yaşamanız söz konusu olabilir. Ocak ayının tamamında kendinizi biraz gergin hissetme potansiyeliniz var ancak bu etki ay ortasından itibaren enerjinizi doğru mecralara yönlendirebilme şeklinde pozitif olarak değişecek. Ocak ayında etrafınızdaki rakipler ve siz karşı hareket edenlere daha stratejik, planlı hamleler ile yaklaşmalısınız.

YENGEÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Yeni yılın ilk günlerindeki Dolunay, size bırakmak istedikleriniz, hayatınızda artık devam etmeyeceğiniz alışkanlıklarınız açısından ilham verebilir. Yeni seneyi karşılarken, yeni kararlar alabilirsiniz. Ocak ayında işiniz ilintili yazışmalar ve yeni temaslarda bulunmanız, alternatif gelir kaynağı yaratma anlamında faydalı sonuçlar doğurabilir. Venüs’ ün ay ortası itibariyle yer değiştirmesi ile birlikte hem özel ilişkilerinizde hem de ticari konularda olumlu gelişmeler yaşamaya başlayacaksınız. Hatta bekarlar için yeni bir ilişkinin hayatlarına girmesi de söz konusu olabilir. 17 Ocak Yeni Ay’ı özel ilişkileriniz hakkında yeni bir durumun ortaya çıkması, ya da mevcut ilişki tarzınızın daha farklı bir noktaya doğru yol alması ilintili çalışabilir. Aynı tarihlerde yer değiştirecek olan Mars nedeni ile yine partnerinizle olan iletişiminizde yapıcı olmaya gayret ederek ve ilişkideki sorumluluklarınızı ihmal etmeden hareket etmenizde fayda var.

ASLAN BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Yeni yılın ilk Dolunay’ ı size kalbinizden geçen bir dileğinizin olması, ya da beklediğiniz bir paranın elinize geçmesi anlamında yardım edebilir. Ocak ayında eğitim ve çocuk ilintili konular sizin için çok hareketli geçecek. Sık sık hem yeni insanlarla bir araya gelmek, hem de aile arasında bazı konuaları ele almak zorunda kalabilirsiniz. İşiniz anlamında ay ortası itibariyle güzel gelişmeler yaşayacaksınız. Hatta 17 Ocak Yeni Ay’ ı beklediğiniz, rutin işlerin dışında size yepyeni bir projenin, çalışma alanının da kapılarını aralayabilir. Ay ortasından sonra eviniz ya da taşınmaz mülkleriniz ilintili bir konu ile yakından ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz.

BAŞAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Yılın ilk günleri ile birlikte kariyeriniz, kariyer hayatınızdaki statünüz ilintili bir gelişme netlik kazanabilir. Ayrıca üstünüz konumundaki kişiler ile de yoğun temasta bulunma etkileri altında olacaksınız. Ocak ayında ailevi bazı konulara da eğilmeniz, aileniz içerisindeki bazı çözüm bekleyen konulara arabulucu, iletişimi sağlayan kişi olarak yaklaşmanız gerekebilir. Bekarlar için bu ay yeni bir ilişkinin başlaması anlamında hem Venüs’ ün konumu hem de Yeni Ay süreci özellikle ay ortasından sonra destekleyici etkiler vermekte. O nedenle bu ay mümkün olduğunca arkadaşlarınız ile birlikte sosyal ortamlarda bulunmaya çalışın. 17 Oca’ a kadar hesapta olmayan bir gelir kalemi bütçenize dahil olabilir.

TERAZİ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Yılın ilk günlerinde otorite konumunuzu sağlamlaştıracak, kariyerinizde gösterdiğiniz başarıların altını çizecek bir gelişme netlik kazanabilir. Bu ay yapacağınız her türlü girişimde ve tanıştığınız yeni insanlar vasıtası ile işinizi geliştirme noktasında şanslı etkiler almaktasınız. 17 Ocak Yeni Ay süreci ile birlikte ailenizi ve taşınmazlarınızı ilgilendiren bir konu gündeminizin yeni maddelerinden biri haline gelebilir. Ay ortasına kadar olan süreçte kendinizi biraz gergin hissetseniz de sonrasında özellikle parasal olarak yaşayacağınız olumlu gelişmeler nedeni ile kendinizi daha iyi hissetmeye başlayacaksınız.

AKREP BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Yaşadığınız Sade Sati süreci ile birlikte yeni yıla büyük değişim dönüşümleri temsil eden evinizin üzerinde oluşan bir Dolunay etkisi ile girmektesiniz. 2018 yılında ayağınızın altında size aslında engel olan tüm ağırlıkları temizleyip, yola devam edebilmeniz için bu güzel bir etki. Ocak ayında yaptığınız girişimler, verdiğiniz teklifler ve bunların parasal sonuçlarını alma konusunda hareketli bir gündeminiz olacak. Özellikle ayın ilk yarısında parasal konular sizin istediğiniz gibi sonuçlanma potansiyeline sahip. 17 Ocak Yeni Ay süreci yakınlarınızdan ya da arkadaşlarınızdan biri ile ilgili daha önce bilmediğiniz bir durumun tarafınızdan fark edilmesine neden olabilir. Biraz zorlu geçen 1-2 aydan sonra Ocak’ ın 2. Yarsında kendinizi çok daha aktif, çok daha motive hissedeceksiniz.

YAY BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Yeni yıl Dolunay’ ı size partneriniz, ortaklıklarınız, iş hayatınızdaki ticari ilişkiler anlamında başka bir açıdan olayları ele almak anlamında destekleyici enerjiler sunacak. Ocak ayının tamamında insanlarla iletişim kurmaya daha istekli ve kendinizi doğru anlatmak noktasında başarılı olacak etkiler içindesiniz. Özellikle ay ortasında Venüs’ ün yer değiştirmesi ve 17 Ocak Yeni Ay süreci ile birlikte parasal gelirleriniz ilintili yeni gelişmeler ve fırsatlar yakalamanız söz konusu. Ancak aynı etki ani gelişen harcama kalemleri için de söz konusu olduğundan; paranın geldiği gibi elinizden çıkması da olası. Ay ortasına kadar Yay Yükselenler aşk ve güzellik ilintili konularda gökyüzü tarafından destekleniyor olacaklar. Ancak genel anlamda  Sade Sati süreci içerisinde olduğunuzu unutmadan, büyük riskler almadan tüm 2018 ‘ i geçirmeniz gerekmekte.

OĞLAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Yeni yıl Dolunay’ ı iş hayatınızı temsil eden noktada gerçekleşecek. 2018 senesinde yeni bir düzen içerisinde işlerinizi yürütmek anlamında girişimlerde bulunmanız olası ve odağınızın da yeni yılda yine kariyer hayatınızın üzerinde olacağına işaret etmekte. Ayrıca sağlık ilintili problemleriniz varsa Ocak ayında bunlarla da ilgilenmeniz yerinde olacaktır. Bu ay bir süredir kafanızda tasarladığınız elektronik üzerine olan harcamalarınızı hayata geçirebilirsiniz ancak ay ortasına kadar gökyüzü harcamalarınızın bütçenizin üstüne çıkacağına işaret etmekte. Ay ortasından sonra gelir kalemleriniz toparlanma eğilimi gösterse de özellikle lüks sayılabilecek harcamalardan kaçınmaya çalışın. Ayın ikinci yarısı itibariyle, özellikle de 17 Ocak Yeni Ay süreci ile bekar Oğlak Burçlarının hayatlarına yeni bir ilişki almaları anlamında şansları oldukça yükseliyor.

KOVA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Yeni yılın ilk günlerindeki Dolunay sizi özel hayatınız, çocuğunuz ilintili kararlar alma yönünde etkileyebilir. Ayrıca bu sene kariyer hayatınızda eğitim ilintili konulara daha fazla yer ayırmak isteyebilirsiniz. Senenin ilk ayında yeni hedefleriniz doğrultusunda yeni gelir kalemlerinin de hayatınıza girmesi olasılığı var. Ancak ay ortası itibariyle harcamalarınızda artış ve 17 Ocak Yeni Ay’ ı ile birlikte yeni bir gider kaleminin hayatınıza girmesi söz konusu olabilir. Özellikle yurt dışı ilintili kariyer hayatınıza katkı sağlayacak bazı girişimleri bu ay itibariyle hayatınıza sokmak konusunda bazı hamlelerde bulunabilirsiniz.  Ancak iş hayatınızda üstünüz konumundaki kişilerle Ocak’ ta fazla zıtlaşmamanız iyi olur ve sağlığınıza da yeni yılın ilk günlerinde özen göstermeye çalışmalısınız.

BALIK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Yeni yılın ilk Dolunay süreci size aile, mülkler, eviniz ilintili önemli bir karar aldırmaya yönelik etkiler verebilir. Ayın ilk yarısında kariyeriniz ilintili sorumluluklarınız üzerinde sıkı bir çalışması gösterdiğiniz taktirde, ayın ikinci yarısı itibariyle pek çok iş odaklı hedefinizin tuttuğuna şahitlik edebilirsiniz. Ayrıca bu çalışmanızın gelir anlamında da ödüllerini almanız olası etkilerden. 17 Ocak tarihindeki Yeni Ay süreci size hedeflediğiniz yeni bir başlangıcın ilk oluşum sinyallerini verebilir. Bu ay sağlığınıza, özellikle bir süredir ciddiye almadığınız basit gibi gözüken rahatsızlıklarınız varsa onlara, dikkat etmeniz gerekiyor. Ay sonuna doğru kendinizi her anlamda daha dinamik, zinde ve özellikle işiniz ilintili konularda kendine güvenir bir ruh halinde bulacaksınız.

Sevgilerimle,

©Hint Astroloğu

31 Aralık 2017

Paylaş