OCAK 2017 BURÇ YORUMLARI

Hint Astrolojisine göre 2017 Ocak için en önemli gezegen hareketi gökyüzünde çok uzun bir süredir Akrep Burcu içerisinde yer alan Satürn’ ün Kasım 2014’ ten beri devam ettiği yolculuğuna son vererek, Yay Burcuna geçiş yapması olacak.

Satürn’ ün tam olarak 26 Ocak 2017’ de yapacağı bu geçiş hareketi ile birlikte:

  • Ay Burcu Terazi olanların 7,5 senedir deneyimledikleri Sade Sati süreci son bulmuş olacak.
  • Ay Burcu Akrep olanların ise Sade Sati’ nin tamamı bitmemiş olsa da en ağır seyrettiği dönemi tamamlanmış olacak.
  • Yükselen Burcu Akrep olanlar ise Yükselen Üzerinden Satürn Transiti dönüşümlerini bitirecekler.

Satürn’ ün Yay Burcuna geçiş yapması ile birlikte ise:

  • Ay Burcu Yay olanlar için Kasım 2014’ ten beri içinde oldukları Sade Sati’ nin en yoğun etkilerini yaşayacakları kısım başlamış olacak.
  • Ayrıca Yükselen Yay burçları için de Yükselen Üzerinden Satürn Transiti etkileri kendini göstermeye başlayacak.
  • Ay Burcu Oğlak olanlar içinse Sade Sati’ nin başlangıcı yaşanacak.

Kısacası 26 Ocak tarihinde Satürn’ ün yapacağı bu yer değişikliği en fazla Terazi, Akrep, Yay ve Oğlak Burçları için önemli olacak.

20 Ocak tarihine kadar Kova Burcunda ilerlemesine devam edecek olan Mars ise Kova Yükselenler başta olmak üzere; Boğa, Aslan ve Başaklar için de yılın ilk ayının temposunu yüksek seviyede geçirmelerine neden olacak.

Kovalar için Kariyer konuları hareketliliğini devam ettirirken, Boğalar için ilişkiler, Aslan’ lar için aile, Başaklar içinse yeni girişimlerle ilgili konu başlıkları ayın 20’ sine kadar hayatlarında vurgulu olacak.

Bu ay Kova Burcu içerisinde bir araya gelecek olan Ketu, Mars ve Venüs özellikle 20 Ocak tarihine kadar hepimizin hayatında farklı konu başlıklarında beklenmedik gelişmelerin yaşanmasına sebebiyet verebilir.

Özellikle bu kavuşum; Kova, Aslan, Terazi, Yengeç, Koç ve İkizler Burçları için ilişkileri anlamında beklenmedik olayların gündemlerini işgal etmesi, hiç ummadıkları bir olayın gün yüzüne çıkması, partnerleri ile aralarında bazı duygusal patlamaların yaşanması anlamında tetikleyici olabilir.

12 Ocak tarihinde gerçekleşecek olan Dolunay enerjisi ile birlikte; Dolunay tarihine yakın günlerde duygularımızın kontrolünde, akılcı yaklaşımlardan uzak tepkiler verebiliriz.

Merkür’ ün 8 Ocak tarihinde Yay Burcu içerisindeki gerileme/Retro hareketine son verecek olması ise Aralık ayında bize yaşattığı aksaklıklar, alet arızaları, kafamızı toplamakta ve odaklanmada yaşadığımız güçlüklerin artık son bulması anlamında gökyüzünün pozitif etkilerinden biri olarak sıralanabilir.

Ocak 201’ nin Yükselen Burçlara göre etkilerini aşağıda bulabilirsiniz.

*** Her zaman olduğu gibi sayfamda yayınlanan burç yorumlarının Batı Astrolojisi gezegen konumları ile hiçbir alakası olmadığını, tamamen Hint/Vedik Astrolojisi disiplini içerisinde aktarıldığını hatırlatmak isterim. Dolayısı ile Batı Astrolojisine göre hesaplanmış olan Güneş’ in konumuna göre “hangi burç” olduğunuzun, yukarıdaki yorumlarla hiçbir ilişkisi yoktur. Hint Astrolojisine göre hesaplanmış olan Yükselen ve Ay Burcunuza göre yazıları değerlendirmelisiniz. Yani hem Yükselen, hem de Ay Burcunuzu okumalısınız….

 

KOÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ocak ayında vaktinizin büyük kısmını dostlarınız, yakın çevreniz ile geçirmek istemeniz olası. Sosyal çevrenizi hedeflediğiniz bazı konuların sonuçlanması anlamında da bu ay etkin şekilde kullanabilirsiniz. Hatta bazı gelir getirecek yeni oluşumlara da dostlarınızla kurduğunuz kontaklar sayesinde bu ay ulaşmanız söz konusu. Bu ay özel ilişkiniz ilgilendiren bir konu hiç beklemediğiniz şekilde gündeminizi işgal edebilir. Özellikle uzun süreli birlikteliğe/evliliğe sahip Koç Yükselenlerin ayın 20’ sine kadar olan süreçte akıllarına hiç gelmeyen bir sebeple ilişkilerinde duydukları tatmin ve mutluluk duygularını sorgulamalarına neden olacak olaylar yaşamaları söz konusu olabilir. Ay ortasına doğru Dolunay’ ın da etkisi ile birlikte yoğun duygusal tepkiler vermeye yatkın olacağınız için, mantığınızın sesini dinlemeyi de bir taraftan ihmal etmemeye çalışmalısınız.

BOĞA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ocak ayının sizin için en fazla öne çıkan konu başlığı kariyer hayatınız olacak. Çalışma temponuzu da arttıracak olan yeni yılın ilk günleri özellikle yurt dışı ilintili işlerle uğraşanlar için 20 Ocak tarihine kadar bir hayli yoğun bir tempoya işaret ediyor. Ay ortasında daha önceden beklentisi içerisine girdiğiniz parasal bir konunun neticelenmesine şahit olabilirsiniz. Ocak ayında iş yerinizde insanlarla aranızdaki mesafeyi seviyeli bir şekilde korumaya çalışın. Beklemediğiniz bir dedikodu, iş arkadaşlarınızdan birisi ile ilgili vurgulu bir olay Ocak ayında iş ortamınızda ilişki yönetimini önemli bir hale getirebilir. Aralık ayında çocuklarınız ilintili ertelemek zorunda kaldığınız planlarınızı bu ay tekrar gündeminize alma şansınız olacak.

İKİZLER BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay Burcunuz üzerinde gerçekleşecek Dolunay ticari bir konu üzerinden beklediğiniz maddi bir getirinin sonucunu almanızı sağlayabilir. Partneriniz ile geçen ay yaşadığınız sürtüşmeler varsa, tatlıya bağlamak için bu ay olumlu etkiler alacaksınız. Ancak aşk hayatınızla ilgili bu ay kararsız kaldığınız konular varsa, bu başlıklar partneriniz ile aranızda iyice büyüyen sorunlar haline dönüşebilir. Ne istediğini bilmez ve net olmayan tavırlar sergilemeniz halinde ilişkinizin geleceğini karşı tarafın insafına bırakmanız ve beklemediğiniz bir ayrılık konuşması ile karşı karşıya kalmanız olası. Ocak ayının ortası itibariyle yakın bir arkadaşınızın ya da akrabanızın sorunu ile ilgilenmek, ona destek olmak için zaman ayırmak zorunda kalabilirsiniz.

YENGEÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ocak ayında pek çok konu sizin adınıza içsel sorgulamalardan geçecek. Bunlar arasında aileniz ve dostlarınız ile olan ilişkileriniz, partnerinizle yaşadığınız ilişkideki doyumunuz, hedefleriniz gibi konular üzerinde önemli değerlendirmeler yapmanız olası. Ancak bu değerlendirmeleri yaparken ay sonuna kadar biraz fazla duygusal ve takıntılı tavırlar sergilemeniz de olası. İçsel olarak bu ay değerlendirmeye aldığınız konuları, harekete geçmek açısından gelecek aya kadar bekletmeniz daha mantıklı sonuçlar almanıza fırsat verecektir. Ay ortası itibariyle dolunay etkileri sizi yalnız kalma eğilimine sokabilir. Bu ay Merkür gerilemesinin bitişi ile işlerinizde hareketlenme de artacak ve siz de bir önceki aya nazaran daha organize şekilde çalışabileceksiniz.

ASLAN BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ayın vurgusu sizin açınızdan ortaklı çalışma yürüttüğünüz kişiler ve partneriniz ile ilgili olacak. Hâlihazırda bir ilişkisi olan Aslan’ lar için hiç beklemedikleri bir olay ile karşılaşmaları olası. Partnerinizin üzerinde yoğunlaşan ilginiz sebebi ile özellikle ay ortasına kadar takıntılı ve kontrolcü tavırlar sergileyebilirsiniz. Bu tutumunuzu Ocak ayında kontrol etmeye çalışmanız ilişkinizin devamlılığı adına hayırlı olacaktır. Yalnız Aslan’ lar için ise bu ay yeni birinin hayatlarına girme olasılığı yükselirken, ortaklı iş yaptıkları kişiler ile ilgili hiç beklemedikleri bir tepki ya da hareket ile karşılaşmaları söz konusu olabilir. Kariyer hayatınız ile ilgili gelişmeler bu ay sizin kontrolünüz dışında gelecekteki projelerinizin yönünü şekillendirebilir.

BAŞAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Aileniz ile ilgili geçen ay yaşadığınız bazı problemlerin bu ay çözülme yoluna doğru ilerlediğini göreceksiniz. Ev ile ilgili yapmayı düşündüğünüz değişiklikler var ise 10 Ocak tarihine kadar bekletmenizde fayda var. Bu ay çalışma ortamınızda, parasal konularla ilgili beklemediğiniz bir durum yaşanabilir. Prim, komisyon gibi alacaklarla ilgili de Ocak ayında sürpriz gelişmeler iş hayatınızda kafanızı meşgul edebilir. Bu ay beslenmenize ve sağlığınıza da dikkat etmeniz gerekiyor. Tansiyon değerleriniz ile ilgili oynamalar yaşayabilirsiniz. Bir süredir açılan iştahınızı kontrol etmeye çalışmanızda fayda var. Ay ortasına doğru kariyer hayatınız ilintili kazandığınız gelirler anlamında sonuçlanmasını beklediğiniz bir konu daha net bir hale gelecek.

TERAZİ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Özellikle Ay Burcu Terazi olanlar için yaklaşık 7,5 senedir deneyimledikleri zorlu Sade Sati süreci 26 Ocak itibariyle bitiyor olacak. Bu tarih itibariyle Terazi’ ler üzerlerinden büyük bir yük kalkmış gibi hissetmeye başlayacaklar. Bu ay sonu itibariyle hayata daha pozitif bakmaya başlayacağınız gibi, şansınızın da artmaya başladığını gözlemleyeceksiniz. Venüs’ ün Ocak ayındaki konumu bekar Terazi’ lere yeni bir ilişkiye, flörte adım atmaları anlamında destek veriyor. Bu ay mümkün olduğunca sosyal ortamlarda, insanlarla bir arada olmaya çalışmalısınız. Ancak yeni tanıştığınız kişiyi değerlendirirken, fazla hevesli ve aceleci davranmamanızda fayda var. Ay ortası itibariyle kariyeriniz ilintili sizin üstünüz konumundaki kişilerden beklediğiniz bir onay/haber netlik kazanabilir.

AKREP BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

26 Ocak itibariyle Ay Burcu Akrep olanlar, Sade Sati sürecinin en ağır seyreden kısmını Yükselen Burcu Akrep olanlar ise Yükselen üzerinden Satürn Transiti etkisini tamamlamış olacaklar. Bunun en önemli etkisi şüphesiz ki ruhsal durumunuzdaki depresif halin azalmaya başlaması olacak. Son 2,5 senedir ilişkileriniz ilintili yaşadığınız sorunlar, bakış açınızdaki değişimler de bu tarih itibariyle durulmaya başlıyor. Her ne kadar tam anlamı ile son bulmamış olsa da hayatınızın her alanında geçirdiğiniz son 2,5 yıllık sürece nazaran daha akıcı etkiler almaya başlayacaksınız. Bu ay ailenizi ilgilendiren bir konuda hiç beklemediğiniz bir problemle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Miras, mülkler ya da dolaylı olarak elinize geçen gelirleriniz ile ilgili bir konu ay ortasında netlik kazanabilir.

YAY BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay yeni girişimler yapmak, yeni sosyal çevrelere girmek anlamında gökyüzünün desteğini alıyorsunuz. Özellikle kariyer hayatınız ile ilgili bir süredir devam eden bezgin ruh halinizden Ocak ayında sıyrılmanız ve tanıdıklarınızla ilişkilerinizi kullanarak adımlar atmaya çalışmak isabetli bir hareket olacaktır. Ay Burcu Yay olanlar için Sade Sati’ nin en güçlü dönüşümleri yaşatacağı yaklaşık 2,5 senelik döngünün 26 Ocak itibariyle başlaması ve Yükselen Burcu Yay olanlar için de aynı tarihte Yükselen Üzerinden Satürn Transiti etkisinin aktif hale geleceği bu dönemde ayaklarınızı yere daha sağlam basmak, disiplinli, planlı hareket etmek, zorluklar karşısında yılmadan mücadele etmek felsefesinde olmanız önemli bir gereklilik haline geliyor. Ay ortası itibariyle partneriniz, iş ortağınız ilintili bir durum kafanızda netleşerek, ilişkiniz ile ilgili daha kolay yol almanıza fırsat verecek. Yaptığınız ticari bir girişimin de bu dönemde sonuçlarına ulaşmanız olası.

OĞLAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

26 Ocak itibariyle Ay Burcu Oğlak olanlar Sade Sati dönemine adım atıyor olacaklar. Önünüzdeki 7,5 yıllık bu uzun Satürn maratonunda hayatınızın pek çok alanında önemli değişimler deneyimleyeceksiniz. Ocak ayında ise özel olarak parasal konulara gökyüzü dikkatinizi çekiyor olacak. Ev veya ailenizden bir birey ile ilgili beklemediğiniz bir harcama yapmak zorunda kalabilirsiniz. Ancak kariyeriniz bağlantılı hesabınızda olmayan bir paranın elinize geçmesi de söz konusu. Ay ortası itibariyle çalışma arkadaşlarınızla aranızda ortak bir projenin tamamlanması, ekip olarak takip ettiğiniz bir konunun sonuçlanması söz konusu. İş yerinizde üstünüz konumunda bulunan kişilerle geçen ay çözmediğiniz bir konu varsa 10 Ocak itibariyle bu konuyu tekrar gündeme getirip, çözümleyebilirsiniz.

KOVA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ocak ayında pek çok konu hayatınızda ilginizi üzerine çekmek için sıraya girmiş bekliyor olacak.  Aileniz, akrabalarınız, arkadaşlarınız ve kariyeriniz arasında mekik dokuyor olabilirsiniz. Bu ay zaman yönetimi sizin için çok önemli ve bir taraftan da enerjinizi idareli kullanmanız gerekiyor. Ay ortası itibariyle iyice hareketlenecek olan sosyal hayatınız, Venüs’ ün Burcunuzu ziyareti ile birlikte bekarlar için yeni bir aşk, flörtün de başlangıcını yaptırabilir. Hali hazırda bir ilişkisi olan Kova Yükselenlerin ise özellikle Dolunay etkisi ile birlikte fazla hassaslaşarak partnerleri ile aralarındaki sorunları büyütme eğilimleri yükselecek. Fevri ve kırıcı sözlerle partnerinizi suçlamadan önce makul bir değerlendirme yapmaya çalışmalısınız. Bu ay Mars’ ın Yükseleninizin üzerinde 20’sine kadar konaklaması sebebiyle, hoşgörülü yaklaşımlardan uzak, sinirli bir ruh haline sahip olma potansiyeline sahipsiniz.

BALIK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ocak ayı yurt dışına çıkmayı düşünen Balık Burçları için son derece uygun bir enerji sunmakta. Ayrıca yurt dışı ilintili işlerde çalışanlar için de girişimlerde bulunmak, yeni projelere başlamak, yeni kontaklar kurmak anlamında destekleyici etkiler söz konusu. Ancak bu ay kendinizle baş başa kalma isteğiniz de artmakta. İlişkiler konusunda hayatınızda bir süredir yaşadığınız hareketlilik sizi kendi iç enerjinizi yeniden toparlamaya ve biraz kafa dinlemeye yöneltebilir. Ay ortası itibariyle aileniz ile ilgili bir konuya zamanınızı ayırmanız gerekebilir. Ayrıca Aralık ayına kıyasla bu ay kariyer hayatınız daha hareketli ve yoğun geçiyor olacak. Uyku düzeninize ve sağlığınıza Ocak ayında dikkat etmezseniz kolayca bünyenizi zayıf düşürebilirsiniz. Kuruntu yapmaya eğilimli olacağınız bu ayda her ince ayrıntıyı kafanızda büyütmemeye çalışmalısınız.

Mutlu yıllar dileklerimle…

©Hint Astroloğu

31 Aralık 2016

 

Paylaş