NİSAN 2021 VEDİK BURÇ YORUMLARI

Hint Astrolojisine göre Nisan 2021’ e; sonunda Satürn’ ün gölgesinden kurtulup, Kova Burcu içerisine geçecek olan Jüpiter’ in çok önemli hamlesi ile başlayacağız.

Jüpiter’ in bu hareketi hepimize hayatlarımızda farklı alanlarda önemli avantajlar sağlayacak.

Vedik Astrolojisine göre “yanık/combust” şekilde Balık Burcu içerisinde ilerleyen Venüs’ ün yine aynı “yanık” durumu ile ayın 10’ u itibariyle Koç Burcu’ na geçişi ise ikinci gezegen hareketi olacak.

Venüs yeni yerinde 4 Mayıs tarihine kadar ikamet edecek.

Venüs’ ün bu hareketi özellikle Koç, Yay ve Terazi Yükselenler için aşk hayatlarında bir hareketlenme yaratacak.

12 Nisan’ da Balık Burcu içerisinde gerçekleşecek olan Yeni Ay fazı Gandanta/Boğulma derecelerinde yaşanacağı için biraz zorlu enerjiler barındırıyor olacak.

Bu süreçte başlanacak işlerde bazı zorlanmalar, aksilikler deneyimleyebilirsiniz.

Yeni Ay fazından hemen sonra Vedik Astrolojisine göre 13 Nisan’ da Güneş, “yücelerek/exalt” yerleştiği Koç Burcu içerisine geçiyor olacak.

Başta kariyer ve iş hayatı olmak üzere, kendimize güvenerek üzerine gitmemiz gereken konuları Güneş’ in bu hamlesi ile gündemimize alabiliriz.

Ele aldığımız işleri çok daha kararlı şekilde çözmemize olanak tanıyacak bu yerleşim.

Hint Astrolojisine göre 13 Nisan’ da hareket edecek bir diğer gezegen ise Mars olacak.

Kendisi bir süredir Rahu ile birlikte Boğa Burcu içerisinde bulunmaktaydı. Nisan ortası itibariyle İkizler Burcu içerisine geçiş yapıyor olacak.

Mars’ ın bu hamlesi ile birlikte hepimizin hayatlarında enerjimizi yönelttiğimiz alanlar da değişim gösterecek.

Enerjimizin odak noktası değişirken, Mars Vedik Astrolojisine göre Kala Sarpa Yoga’ nın enerjisini de –kurtulan gezegen– 13 Nisan itibariyle kırmış olacak.

Kendimizi daha pozitif hissetmemiz, olayları daha kolaylıkla ele almamız için bu kırılma pozitif bir enerji yansıması yaratacak.

Sıkışmışlık hissinin üzerimizde yarattığı depresif etkiden bir nebze olsa da hareket alanlarımızı genişleterek kurtulmaya başlayacağız.

Hint Astrolojisine göre Nisan ayının son gökyüzü hareketi ise 27’ sinde Terazi Burcu içerisinde oluşacak Dolunay fazı ile gerçekleşecek.

Bu Dolunay vasıtası ile daha çok özel ilişkilerimize odaklanmak ve uzlaşı isteyen konularda sonuç almaya eğilimli olacağız.

Ayın 16’sına kadar Hint Astrolojisine göre Balık Burcu içerisinde, “debil/düşüş” konumunda bulunacak olan Merkür nedeni ile aldığımız ticari kararlara, yapacağımız teknolojik yatırımlara Nisan’ ın ilk yarısında dikkat etmemizde fayda var.

Kolayca yanılabiliriz.

Yukarıda aktardığım Nisan 2021 gökyüzü gezegen hareketlerinin (Hint Astrolojisine göre hesaplanarak bulunmuş) Ay ve Yükselen Burçlara göre etkilerini aşağıda bulabilirsiniz…

*** Her zaman olduğu gibi sayfamda yayınlanan burç yorumlarının Batı Astrolojisi gezegen konumları ile hiçbir alakası olmadığını, tamamen Hint/Vedik Astrolojisi disiplini içerisinde aktarıldığını hatırlatmak isterim.

Dolayısı ile Batı Astrolojisine göre hesaplanmış olan Güneş’ in konumuna/doğum tarihinize göre “hangi burç” olduğunuzun, yukarıdaki yorumlarla hiçbir ilişkisi yoktur.

Örnek: Batı Astrolojisine göre Balık olan birinin sayfamdaki Balık Burcu etkilerini okuması, yanlış yönlenmesine, yanlış yorumları okumasına sebebiyet verecektir.

Hint Astrolojisine göre hesaplanmış olan Yükselen ve Ay Burcunuza göre yazıları değerlendirmelisiniz.

(Hint Astrolojisinde Burçlar doğum tarihinize göre hesaplanmaz! Örneğin 10 Ağustos tarihinde doğan bir kişi Aslan Burcu değildir!)

Merak ettiğiniz kavramlar için: “Kısa Bilgiler” Bölümüne bakabilirsiniz.

KOÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

10 Nisan tarihine kadar bütçenizi sarsacak harcamalar ile muhatap olmaya devam ediyor olacaksınız.

Özellikle Yeni Ay sürecinde planlamadığınız bir harcama kalemi ile muhatap olmak ve ciddi bir para çıkışı yapmak zorunda kalabilirsiniz.

10 Nisan’ dan sonra burcunuzu ziyaret edecek olan Venüs sebebi ile aşk ve özel ilişkiler başta olmak üzere pek çok konuda şansınız yükselmeye başlayacak.  Güzellik faaliyetlerine karşı da Nisan ayında artan ilginiz sizi yeni şeyler denemek konusunda cesaretli kılabilir.

Ancak maddi gelirleriniz ve partneriniz ile ilgili bazı sıkıntılar, geçtiğimiz ay olduğu gibi bu ay da hala gündeminizi işgal ediyor olacak.

Ay ortasından sonra burcunuzun içerisine yerleşecek olan Güneş sizi kariyer, iş konularında dikkat çekici ve önemli başarılar getirecek bazı hamleler yapmaya, iş hayatında ön plana çıkmaya zorlayabilir.

Aynı zaman diliminde girişimlerinizi gösteren noktaya yerleşecek olan Mars nedeni ile günlük hayat temponuz yükselmeye başlayarak; önünüzdeki yaklaşık 1,5 aylık süreçte randevularınız, görüşmeleriniz, satış- pazarlama faaliyetleriniz hızlı şekilde sonuçlar üretmeye başlayacak.

Hemen aybaşında yer değiştirecek olan Jüpiter’ in yeni konumu ise parasal gelirlerinizin artması, arzu ettiklerinize daha kolay kavuşmanız, uzun süredir planladığınız hedeflerinize ulaşmanız açısından sizi destekletiyor olacak. Eylül ortasına kadar hem sosyal hayatınız hem de parasal gelirleriniz açısından daha tatminkâr ve başarılı olduğunuz bir dönem geçireceksiniz.

Ayın son hamlesi olan 27 Nisan Dolunay süreci ise ilişkiniz, partneriniz, ortaklık ve ticari hayatınız ile ilgili bir konuda size netleşme yaşatacak.

BOĞA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

10 Nisan tarihine kadar Venüs bulunduğu noktadan sizi hedeflediklerinizi gerçekleştirmek, sosyal ortamlarda bulunmak ve kazançlarınızı arttırmak yönünde destekliyor olacak.

Bu tarihten sonra ise Nisan ayının tamamında harcamalarınıza, bütçenizin dışında lüks tüketime yönelmemeye aşırı şekilde dikkat etmelisiniz.

Partneriniz-ortaklarınız ile ilgili bazı sıkıntılar, geçtiğimiz ay olduğu gibi bu ay da hala gündeminizi işgal ediyor olacak.

12 Nisan Yeni Ay sürecinde yeni bir yatırım üzerinde karar alıp, kazançlarınızı alakadar eden konularda yeni hamleler yapabilirsiniz.

Ay ortasından sonra yer değiştirecek olan Güneş; ayrıntılarını takip etmek ve detaylı çalışmak zorunda olduğunuz konular hakkında sizi başarılı çalışmalar üretmek adına bir ay boyunca destekliyor olacak.

13 Nisan itibariyle uzun süredir Rahu’ nun yanında konaklayan Mars, yer değiştirerek sizi maddi konularda daha atak ve enerjik davrandığınız bir döneme taşıyacak. Ancak önünüzdeki yaklaşık 1,5 ay boyunca finansal konularda aşırı risk alma eğilimi gösterebilirsiniz. Bu noktada ölçülü davranmanızda fayda var.

Nisan’ ın hemen başında yer değiştirerek uzunca bir süre kariyer eviniz içerisinde konaklayacak olan Jüpiter; size işinizde başarılı bir döneme adım atmanız hatta terfi, gelirlerinizde yükselme yaşamanız açısından da destek verecek. Eylül ortasına kadar kariyerinizde yapmak istediğiniz atılımı gerçekleştirmek üzere bu ay itibariyle harekete geçebilirsiniz.

Ayın son hamlesi olan 27 Nisan Dolunay süreci ise iş ortamınız, çalışma arkadaşlarınız, sağlığınız ile ilgili bir konuda size netleşme yaşatacak.

İKİZLER BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

10 Nisan tarihine kadar Venüs sizi kariyeriniz, organizasyon gerektiren işleriniz ve işinizde yükselmenizi sağlayacak hamleleriniz konusunda destekliyor olacak.

Bu tarihten sonra ise Nisan ayının tamamında hedeflediklerinizi gerçekleştirmek, sosyal ortamlarda bulunmak ve kazançlarınızı arttırmak yönünde yapacağınız hamleleriniz açısından daha destekleyici etkiler içerisinde olacaksınız.

Ancak harcamalarınız ve aşk hayatınız ile ilgili bazı sıkıntılar geçtiğimiz ay olduğu gibi bu ay da hala gündeminizi işgal ediyor olacak.

12 Nisan Yeni Ay sürecinde kariyeriniz/işiniz ilintili gelişen bir durum ile ilgilenmeniz, yeni baştan süreçleri gözden geçirmeniz gerekebilir.

Ay ortasından sonra yer değiştirecek olan Güneş; hedeflerinizi gerçekleştirmek, yatırım yapmak, arzu ettiğiniz sonuçları elde etmek için harekete geçmek noktasında sizi ay boyunca destekliyor olacak.

13 Nisan itibariyle uzun süredir Rahu’ nun yanında konaklayan Mars, yer değiştirerek burcunuzun içerisine yerleşecek. Bu yerleşimi ile de sizi daha atak ve enerjik bir döneme taşıyacak. Ancak önünüzdeki yaklaşık 1,5 ay boyunca gerginliğiniz ve dikkatsizliğiniz sebebi ile kazalara uğrama riskiniz de böylece yükselmiş olacak.

Nisan’ ın hemen başında yer değiştirerek uzunca bir süre yöneticilik, otorite konumuna gelme, yüksek bilgiler edinme ile ilintili eviniz içerisinde konaklayacak olan Jüpiter; size bu saydığım alanlarda yükselme yaşamanız açısından da destek verecek. Eylül ortasına kadar yapmak istediğiniz atılımları gerçekleştirmek üzere bu ay itibariyle harekete geçebilirsiniz.

Ayın son hamlesi olan 27 Nisan Dolunay süreci ise ilişkiniz, aşk hayatınız, çocuğunuz, eğitim işleriniz ile ilgili bir konuda size netleşme yaşatacak.

YENGEÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Venüs Nisan başına kadar yöneticileriniz ile olan ilişkilerinizde, hayatınızda otorite konumunda bulunan kişilerle yaptığınız işlerde çıkardığı ve uğraştırdığı pürüzlere rağmen sizi destekliyor olacak. Yurt dışı ilintili işlerinizde de ayın 10’ una kadar başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Bu tarihten sonra ise Nisan ayının tamamında kariyeriniz, organizasyon gerektiren işleriniz ve işinizde yükselmenizi sağlayacak hamleleriniz konusunda ayrıntıları gözden kaçırmamanız halinde önemli başarılara imza atabilirsiniz.

Ancak anneniz, eviniz ve dostlarınız ile ilgili bazı sıkıntılar, geçtiğimiz ay olduğu gibi bu ay da hala gündeminizi işgal ediyor olacak.

12 Nisan Yeni Ay sürecinde yetki alanınız dahilindeki bir konu hakkında yeni bir uygulamaya başlayabilir, bilgi ve tecrübelerinize dayanarak önemli bir iş konusunda karara varabilirsiniz.

Ay ortasından sonra yer değiştirecek olan Güneş; kariyeriniz, iyi şekilde organize olmanız gereken konular hakkında sizi başarılı çalışmalar üretmeniz için bir ay boyunca destekliyor olacak.

13 Nisan itibariyle uzun süredir Rahu’ nun yanında konaklayan Mars, yer değiştirecek ve sizi harcamalar konusunda daha atak ve enerjik davrandığınız bir döneme taşıyacak. Ancak önünüzdeki yaklaşık 1,5 ay boyunca bütçenizi aşmak noktasında aşırı risk alma eğilimi gösterebilirsiniz. Bu noktada ölçülü davranmanızda fayda var.

Nisan’ ın hemen başında yer değiştirerek uzunca bir süre dolaylı gelirlerinizi gösteren eviniz içerisinde konaklayacak olan Jüpiter ise size pirim, komisyon, miras, sigorta, faiz gibi gelirlerinizde yükselme yaşamanız açısından destek verecek. Eylül ortasına kadar geçerli olacak bu etkiyi Nisan ayı itibariyle değerlendirmeye başlayabilirsiniz.

Ayın son hamlesi olan 27 Nisan Dolunay süreci ise eviniz, arabanız, anneniz ile ilgili bir konuda size netleşme yaşatacak.

ASLAN BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

10 Nisan tarihine kadar Venüs sizi ekstra kazançlar, komisyon-prim, faiz, miras gelirleri gibi konularda desteklemeye devam ederek, kazançlarınız arttırıyor olacak.

Bu tarihten sonra ise Nisan ayının tamamında yöneticileriniz ile olan ilişkilerinizde, hayatınızda otorite konumunda bulunan kişilerle yaptığınız işlerde dikkatli ve tedbirli davrandığınız takdirde önemli başarılar, istediğiniz sonuçlara ulaşma konusunda destekliyor olacak.

Ancak kardeşleriniz ve kariyer hayatınız ile ilgili bazı sıkıntılar geçtiğimiz ay olduğu gibi bu ay da hala gündeminizi işgal ediyor olacak.

12 Nisan Yeni Ay sürecinde dolaylı olarak elde ettiğiniz gelirleriniz ile alakalı oluşan yeni bir durum için ekstra çaba harcamanız gerekebilir. Ayrıca vergi-muhasebe ilintili sorumluluklarınız da bu Yeni Ay sürecinde vakit ayırmanız gereken konular arasında yer alabilir.

Ay ortasından sonra yer değiştirecek olan Güneş; otoritenizi ortaya koymanıza, bizzat yönetmeniz gereken olaylara odaklanarak başarılı sonuçlar üretmenize yardımcı olmak adına size bir ay boyunca destek olacak.

13 Nisan itibariyle uzun süredir Rahu’ nun yanında konaklayan Mars, yer değiştirecek ve sizi yatırımlarınız, hedeflerinize ulaşmak, daha çok kazanmak anlamında atak ve enerjik davrandığınız bir döneme taşıyacak. Ancak önünüzdeki yaklaşık 1,5 ay boyunca finansal konularda aşırı risk alma eğilimi gösterebilirsiniz. Bu noktada ölçülü davranmanızda fayda var.

Nisan’ ın hemen başında yer değiştirerek uzunca bir süre ortaklık, evlilik, uzun vadeli özel ilişkilerinizi gösteren eviniz içerisinde konaklayacak olan Jüpiter; size yeni birlikteliklerin, ortaklıkların hatta evlilik kararlarının alınması anlamında destekliyor olacak. Eylül ortasına kadar geçerli olacak bu etkiyi Nisan ayı itibariyle değerlendirmeye başlayabilirsiniz.

Ayın son hamlesi olan 27 Nisan Dolunay süreci ise satış-pazarlama faaliyetleri ilintili yaptığınız bir girişim hakkında size netleşme yaşatacak.

BAŞAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

10 Nisan tarihine kadar Venüs bulunduğu noktadan sizi duygusal ilişkiler, aşk, ticari anlaşmalar konusunda desteklemeye devam ediyor olacak.

Bu tarihten sonra ise Nisan ayının tamamında ekstra kazançlar, komisyon-prim, faiz, miras gelirleri gibi konularda hızlı ve olumlu sonuçlanan gelişmeler yaşamaya başlayabilirsiniz.

Ancak geciken maddi gelirleriniz ve hayatınızda otorite konumunda bulunan kişiler ile ilgili bazı sıkıntılar geçtiğimiz ay olduğu gibi bu ay da hala gündeminizi işgal ediyor olacak.

12 Nisan Yeni Ay sürecinde süregelen ilişkiniz, partneriniz alakalı gelişen bir olay hakkında kafa yormanızı gerektirecek durumlar yaşayabilirsiniz. Ayrıca yeni bir anlaşma-ticaret fırsatı da bu günlerde önünüze çıkabilir.

Ay ortasından sonra yer değiştirecek olan Güneş; miras, komisyon-faiz, prim, vergi gibi konular hakkında sizi hamle yapmanız, sonuç almanız için bir ay boyunca destekliyor olacak.

13 Nisan itibariyle uzun süredir Rahu’ nun yanında konaklayan Mars, yer değiştirecek ve sizi kariyeriniz ilintili konularda daha atak ve enerjik davrandığınız bir döneme taşıyacak. Ancak önünüzdeki yaklaşık 1,5 ay boyunca iş konularında aşırı risk alma eğilimi gösterebilirsiniz. Bu noktada artı ve eksileri iyi hesaplamanızda fayda var.

Nisan’ ın hemen başında yer değiştirerek uzunca bir süre işinizi, çalışma alanınızı gösteren eviniz içerisinde konaklayacak olan Jüpiter ise; sizi işinizi büyütmeniz açısından destekliyor olacak. Eylül ortasına kadar geçerli olacak bu etkiyi Nisan ayı itibariyle değerlendirmeye başlayabilirsiniz. Ancak özellikle iştahınızı bu süreçte kontrol etmeye çalışmanızda kilo almamanız ve sağlığınız açısından önem arz ediyor olacak.

Ayın son hamlesi olan 27 Nisan Dolunay süreci ise parasal, maddiyat ile ilgili bir konuda size netleşme yaşatacak.

TERAZİ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Nisan başına kadar sağlığınız, birlikte çalıştığınız insanlar ve davalık olduğunuz hukuksal konular alakalı yaptığınız- başlattığınız girişimlerde olumlu gelişmeler yaşama şansına sahip olacaksınız.

10 Nisan tarihinden sonra ise yer değiştirecek olan Venüs sizi duygusal ilişkiler, aşk, ticari anlaşmalar konusunda desteklemeye başlıyor olacak. Bu konularda yaptığınız girişimlerde arzu ettiğiniz sonuçları elde edebilirsiniz.

Ancak miras, komisyon, faiz, prim gibi gelirleriniz ile ilgili bazı sıkıntılar geçtiğimiz ay olduğu gibi bu ay da hala gündeminizi işgal ediyor olacak.

12 Nisan Yeni Ay sürecinde işiniz, çalışma ortamınız ve sağlığınızı ilgilendiren konularda yeni girişimler yapabilirsiniz.

Ay ortasından sonra yer değiştirecek olan Güneş; ortaklı takip ettiğiniz konular hakkında sizi başarılı çalışmalar üretmeniz için bir ay boyunca destekliyor olacak.

13 Nisan itibariyle uzun süredir Rahu’ nun yanında konaklayan Mars, yer değiştirecek ve sizi yöneticilerinizle ilgili konularda daha atak, isyankar ve enerjik davrandığınız bir döneme taşıyacak. Ancak önünüzdeki yaklaşık 1,5 ay boyunca çatışma enerjileriniz de yüksek olacağından, fazla dik davranışlar sergilememenizde fayda var.

Nisan’ ın hemen başında yer değiştirerek uzunca bir süre çocuk, eğitim, yaratıcılık isteyen işler ve hobilerinizi gösteren eviniz içerisinde konaklayacak olan Jüpiter; size saydığım konularda girişimlerde bulunmanız için destekliyor olacak. Eylül ortasına kadar geçerli olacak bu etkiyi Nisan ayı itibariyle değerlendirmeye başlayabilir, hatta çocuk sahibi bile olabilirsiniz.

Ayın son hamlesi olan 27 Nisan Dolunay süreci ise tam burcunuz üzerinde gerçekleşerek kendiniz hakkında önemli bir karar almanıza aracılık edecek.

AKREP BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

10 Nisan tarihine kadar Venüs sizi aşk ilişkileri, romantik yaklaşımlar konusunda desteklemeye devam ediyor olacak.

Bu tarihten sonra ise Nisan ayının tamamında işinizde birlikte çalıştığınız insanlarla daha uyumlu ve desteklendiğinizi hissettiğiniz bir sürece adım atacaksınız.

Ancak harcamalarınız ve partneriniz ile ilgili bazı sıkıntılar geçtiğimiz ay olduğu gibi bu ay da hala gündeminizi işgal ediyor olacak.

12 Nisan Yeni Ay sürecinde hobilerinizi, eğitim hayatınızı ilgilendiren konularda yeni kararlar alıp, yeni başlangıçlar yapabilirsiniz.

Ay ortasından sonra yer değiştirecek olan Güneş; işiniz, işinizde ekibiniz ile takip ettiğiniz konular hakkında sizi başarılı çalışmalar üretmeniz için bir ay boyunca destekliyor olacak. Ayrıca sağlık adına atmak istediğiniz adımları da bu tarihten sonrasına alabilirsiniz.

13 Nisan itibariyle uzun süredir Rahu’ nun yanında konaklayan Mars, yer değiştirecek ve sizi dolaylı gelirlerinizi ilgilendiren konularda daha atak ve enerjik davrandığınız bir döneme taşıyacak. Ancak önünüzdeki yaklaşık 1,5 ay boyunca kazanımlarınız kadar kayıplarınızın da olabileceğini göz önünde bulundurarak aşırı riskli kararlar almaktan geri durmalısınız. Ayrıca vergi- beyan gibi konularda da hesap etmediğiniz bazı gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Nisan’ ın hemen başında yer değiştirerek uzunca bir süre taşınmaz mallarınızı, mülklerinizi ve yatırımlarınızı gösteren eviniz içerisinde konaklayacak olan Jüpiter; size yeni bir yatırım yapma, hatta ev, arazi, araba alınması anlamında destekliyor olacak. Eylül ortasına kadar geçerli olacak bu etkiyi Nisan ayı itibariyle değerlendirmeye başlayabilirsiniz.

Ayın son hamlesi olan 27 Nisan Dolunay süreci ise giderleriniz veya web üzerinden takip ettiğiniz işleriniz ile ilgili bir konuda size netleşme yaşatacak.

YAY BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

10 Nisan tarihine kadar Venüs bulunduğu noktadan bazı sorunlar çıkaracak olsa da sizi yatırımlarınız, ev ile ilgili yapmak istediğiniz değişiklikler, taşınmazlarınız ilintili girişimleriniz konusunda desteklemeye devam ediyor olacak.

Bu tarihten sonra ise aşk ilişkileri, romantik yaklaşımlar konusunda daha şanslı olduğunuz bir sürece adım atıyor olacaksınız. Sanatsal-yaratıcılık ilintili çalışmalarda da daha üretken bir dönem geçirebilirsiniz.

Ancak birikimleriniz ve iş hayatınız ile ilgili bazı sıkıntılar, aksilikler geçtiğimiz ay olduğu gibi bu ay da hala gündeminizi işgal ediyor olacak.

12 Nisan Yeni Ay sürecinde eviniz, arabanız ya da yatırımlarınızı alakadar eden yeni bir girişime başlayabilirsiniz.

Ay ortasından sonra yer değiştirecek olan Güneş; hobileriniz, eğitim ilintili konular hakkında sizi başarılı çalışmalar üretmeniz için bir ay boyunca destekliyor olacak.

13 Nisan itibariyle uzun süredir Rahu’ nun yanında konaklayan Mars, yer değiştirecek ve sizi ilişkiniz, ticari anlaşmalarınız konularında daha atak ve enerjik davrandığınız bir döneme taşıyacak. Ancak önünüzdeki yaklaşık 1,5 ay ilişkinizde daha gerginleşmeye müsait enerjiler içerisinde olacağınız için ani kararlar almamanızda ve ticari yatırımlarınızı aceleye getirmemenizde fayda var.

Nisan’ ın hemen başında yer değiştirerek uzunca bir süre kendi girişiminizi kurma, satış-pazarlama faaliyetlerini gösteren eviniz içerisinde konaklayacak olan Jüpiter ise size yeni bir iş başlangıcı yapmanız, satışlarınızı arttırma anlamında destekliyor olacak. Eylül ortasına kadar geçerli olacak bu etkiyi Nisan ayı itibariyle değerlendirmeye başlayabilirsiniz. Nisan- Eylül aralığında seyahat girişimleriniz de arzu ettiğiniz şekilde sonuç verme eğiliminde olacak.

Ayın son hamlesi olan 27 Nisan Dolunay süreci ise hedefleriniz, birikimleriniz, yakın akrabalarınız ile ilgili bir konuda size netleşme yaşatacak.

OĞLAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

10 Nisan tarihine kadar Venüs size yapmak istediğiniz başlangıçlar, görüşmeler, yazışmalar, kardeşlerinizle olan ilişkileriniz açısından destek veriyor olacak. Bazı aksilikler yaşasanız da işler genellikle istediğiniz gibi gitme eğiliminde olacak.

Bu tarihten sonra ise yatırımlar, ev-dekorasyon, annelik sorumluluklarınız ilintili konularda daha rahat adımlar atabilirsiniz. Kendinize olan güveniniz yükselecek ve kararlı hissediyor olacaksınız.

Ancak kariyeriniz ve aile yaşamınız/çocuğunuz ile ilgili bazı sıkıntılar, aksilikler geçtiğimiz ay olduğu gibi bu ay da hala gündeminizi işgal ediyor olacak.

12 Nisan Yeni Ay sürecinde yeni bir girişim-başlangıç için kolları sıvayabilir, kısa bir seyahat organizasyonu yapabilirsiniz.

Ay ortasından sonra yer değiştirecek olan Güneş; aileniz, ev ortamınız, güven kazanmanız gereken konular hakkında sizi başarılı çalışmalar üretmeniz için bir ay boyunca destekliyor olacak.

13 Nisan itibariyle uzun süredir Rahu’ nun yanında konaklayan Mars, yer değiştirecek ve sizi iş ile ilgili konularda daha atak ve enerjik davrandığınız bir döneme taşıyacak. Ancak önünüzdeki yaklaşık 1,5 ay boyunca işiniz ilintili gereksiz riskler almaya da eğilimli olacağınız için ölçülü karalar almanızda fayda var. Ayrıca sağlığınıza da bu süreçte özen göstermelisiniz.

Nisan’ ın hemen başında yer değiştirerek uzunca bir süre para, maddiyat ve kazançlarınızı gösteren eviniz içerisinde konaklayacak olan Jüpiter; size parasal konularda bolluk-bereket getiriyor olacak. Eylül ortasına kadar geçerli olacak bu etkiyi Nisan ayı itibariyle değerlendirmeye başlayabilirsiniz.

Ayın son hamlesi olan 27 Nisan Dolunay süreci ise kariyeriniz ile ilgili bir konuda size netleşme yaşatacak.

KOVA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

10 Nisan tarihine kadar Venüs size maddi-finansal konularda -para kazanımı açısından bazı pürüzler çıkartsa da- destek olmaya, kazançlarınızı arttırmaya devam edecek.

Bu tarihten sonra ise yapmak istediğiniz başlangıçlar, görüşmeler, yazışmalar için daha şanslı adımlar atmak desteğine sahip olacaksınız.

Ancak aileniz, eviniz, anneniz ve hayatınızda otorite konumunda bulunan kişiler ile ilgili bazı sıkıntılar, aksilikler geçtiğimiz ay olduğu gibi bu ay da hala gündeminizi işgal ediyor olacak.

12 Nisan Yeni Ay sürecinde finansal – maddi gelirlerinizi alakadar eden önemli bir konuda yeni kararlar alabilirsiniz. Gelir yollarınız arasına katılacak yeni bir kazanç kalemi de sizin için söz konusu olabilir.

Ay ortasından sonra yer değiştirecek olan Güneş; yapmak istediğiniz satış-pazarlama faaliyetleri, önemli görüşme-toplantı ve yazışmalar ile ilgili konular hakkında sizi başarılı çalışmalar üretmeniz için bir ay boyunca destekliyor olacak.

13 Nisan itibariyle uzun süredir Rahu’ nun yanında konaklayan Mars, yer değiştirecek ve sizi eğlence, tatil, iyi vakit geçirme, spekülatif kazançlar elde etme konusunda daha atak ve enerjik davrandığınız bir döneme taşıyacak. Ancak önünüzdeki yaklaşık 1,5 ay boyunca saydığım konularda aşırıya kaçma eğilimi gösterebilirsiniz. Bu noktada ölçülü davranmanızda fayda var.

Nisan’ ın hemen başında yer değiştirerek uzunca bir süre tam yükseleniniz üzerinde konaklayacak olan Jüpiter; size yeni bir birlikteliğin hayatınıza girmesi, hayatınızda her anlamda çoğalma, bolluk-bereket enerjilerinin yaşanması anlamında destekliyor olacak. Eylül ortasına kadar geçerli olacak bu etkiyi Nisan ayı itibariyle değerlendirmeye başlayabilirsiniz.

Ayın son hamlesi olan 27 Nisan Dolunay süreci ise yöneticileriniz, öğretmenleriniz, aile büyükleriniz ile ilgili bir konuda size netleşme yaşatacak.

BALIK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

10 Nisan tarihine kadar burcunuz üzerinde yanık şekilde konaklamaya devam edecek olan Venüs, sizi bazı pürüzler yaratsa da güzellik, estetik, dekorasyon ve aşk ilişkileriniz konusunda desteklemeye devam ediyor olacak.

Bu tarihten sonra ise maddi,-finansal konularda ay sonuna kadar size bolluk-bereket enerjileri sunuyor olacak. Yapmak istediğiniz yatırımlar için fazla risk içermemesi kaydı ile harekete geçebilirsiniz.

Ancak ek olarak elde ettiğiniz gelirleriniz ve yeni başlattığınız girişimleriniz ile ilgili bazı sıkıntılar, aksilikler geçtiğimiz ay olduğu gibi bu ay da hala gündeminizi işgal ediyor olacak.

Tam burcunuz üzerinde gerçekleşecek olan 12 Nisan Yeni Ay sürecinde kendinizle alakalı önemli bir karar alabilir, hayatınızda ortak-partner-sevgili konumunda bulunan kişi ile yeni bir girişim başlatabilirsiniz.

Ay ortasından sonra yer değiştirecek olan Güneş; maddi kazançlar, finansal konular hakkında sizi başarılı hamleler yapmanız için bir ay boyunca destekliyor olacak.

13 Nisan itibariyle uzun süredir Rahu’ nun yanında konaklayan Mars, yer değiştirecek ve sizi yatırım yapmak, yeni bir mülk-taşınmaz elde etmek adına daha atak ve enerjik davrandığınız bir döneme taşıyacak. İyi planladığınız taktirde arzu ettiğiniz girişimi başlatabilirsiniz.

Nisan’ ın hemen başında yer değiştirerek uzunca bir süre çıkışlar, giderler gibi harcamalarınızı gösteren eviniz içerisinde konaklayacak olan Jüpiter; size kazandığınızdan daha fazlasını harcatma eğiliminde olabilir. Eylül ortasına kadar geçerli olacak bu etkiyi Nisan ayı itibariyle kontrol altında tutmaya çalışmalı; pozitif yönde ise spritüel konularda çalışma yapmak, detaylara inmeyi gerektiren işlerde başarı sağlamak ve web üzerinden yürüttüğünüz çalışmalarda büyümek için kullanabilirsiniz.

Ayın son hamlesi olan 27 Nisan Dolunay süreci ise spekülatif kazançlarınız, ek gelirleriniz ile ilgili bir konuda size netleşme yaşatacak.

Sevgilerimle

©Hint Astroloğu

30 Mart 2021

Paylaş