NİSAN 2019 VEDİK ASTROLOJİSİNE GÖRE TÜRKİYE ETKİLERİ

Nisan 2019, bir önceki ay alıştığımız gökyüzü hareketliliğini devam ettiren enerjilerle bize merhaba diyecek.

Ay ortası itibariyle gökyüzünde 2 yücelmiş/exalt gezegenimiz olacak.

Hint Astrolojisine göre Venüs Balık, Güneş ise Koç Burcu içerisinde tüm enerjilerini üzerimize yansıtıyor olacaklar.

Ancak gerek ülke gündemimiz, gerekse gökyüzünde tüm Nisan ayı boyunca bulunduğu yerden kendi sert enerjisi ile 2 sert gezegeni görünümde tutacak olan Mars sebebi ile gökyüzü bize pek rahat vermeyeceğe benzemekte.

Öncelikle durumu Hint Astrolojisine göre hareket eden gezegenlerin nereye değip, neyi etkilediğini ortaya koyarak analiz edelim.

Mart ayının son günlerinde “yurt dışı” piyasalarda Türk Lirasının faiz oranları ile ilgili bir yükselme oluştu.

Yazılarımı takip edenler zamanlamanın Rahu ve Ketu yazımın akabine rastlamış olmasına dikkat etmişlerdir.

Evet, sizin de tahmin edeceğiniz gibi konun tetiklenmesinin ilk hareketini verenler Rahu ve Ketu’ nun yer değiştirerek İkizler-Yay Burcu eksenlerine kaymış olmasıdır.

Neden?

Aşağıdaki gezegen konumları 19 Nisan 2019 tarihine aittir. Yani önümüzdeki

Nisan ayının gökyüzü yerleşimleri aşağıdaki gibi olacaktır.

Gezegenlerin yerleştikleri yerlerin Türkiye haritasındaki Ev konumlarını numaralandırarak belirttim.

Nisan 2019 Hint Astrolojisine göre transit gezegen hareketleri…

Sizin de görsel olarak fark edebileceğiniz gibi 7. Evin içerisinde Ketu, Satürn ve Retro Jüpiter bulunmaktalar. –Sa: Satürn; Ke: Ketu; (Ju):Retro Jüpiter-

Ketu ve Satürn malefik/kötücül gezegenlerdir ve etkiledikleri evlerin, gezegenlerin temsil ettiği konuları zorlaştırırlar.

Bu durumda, Türkiye’ nin 7. Evi içerisinde; 7. Evin konularını zorlaştırmaktalar.

Mundane / ülke astrolojisinde Vedik’ e göre 7. Evin konuları: Dış ilişkiler, dış ticaret, turizm, antlaşmalar, kadın ve çocuk hakları gibi konuları kapsamakta.

En temel seviyede yabancı ülkelerle aramızdaki ekonomik ilişkiyi ve iletişimi gösteren evlerden biri burasıdır.

Ocak 2017’ den beri Satürn’ ün varlığı sizlerin de takip ettiği gibi Türkiye’ yi bu alanda sıkıştırmaktadır.

Zira Satürn zorluk çıkartan, kesinti veren, daralma yaşatan, gerçekçi bir gezegendir.

Hint Astrolojisine göre 23 Mart 2019 itibariyle de Ketu Yay Burcuna ve Türkiye’ nin 7. Evine geçtiği anda bu zorlayıcı etki daha da bir katlanarak artmaya başladı.

31 Mart itibariyle bu 2 kötücülün arasına giren ve onları aslında yegâne dizginleyebilecek olan iyicil/benefik gezegen Jüpiter ise son derece güçsüz.

Yani çok ufak nefes aldırmalar yapacak kadar kendini ortaya koyabiliyor.

Çünkü Şubat sonundan beridir Jüpiter Vedik Astrolojisine göre en sevmediği Gandanta derecelerinden geçmekte ve Mayıs sonuna kadar da geçmeye devam edecek.

Tüm bunlar yetmiyormuş gibi bir de 23 Nisan itibariyle zaten enerjilerini rahat ortaya koyamayacağı Retro/Gerileme hareketine başlamak üzere kendisi!

Yani: Jüpiter’ in iyileştirici, düzeltici etkilerinden Mayıs sonuna kadar kimse uzun boylu bir fayda beklemesin.

Arada sırada ancak ben buradayım diye göz kırpacaktır. O kadar!

Türkiye 7. Evinin içerisinde Satürn ve Ketu’ nun “yüzleşmek zorundasın” “bunlar aslında çok uzun süredir senin problemin ama yok sayıyorsun” dediği konularla baş başadır.

Bu noktaya daha hızlı enerji akıtan gezegen ise 22 Mart tarihinde yer değiştirerek Boğa Burcuna geçen ve Hint Astrolojisinde bulunduğu evin içerisinden 4,7 ve 8. Sıradaki evleri görünüm altına alan Mars’ tır!

Türkiye’ nin 7. Evi üzerindeki baskı aslında 3 kötücül gezegenin etkisi sonucu oluşmaktadır.

Burada işi alevlendiren 22 Mart’ ta Vedik Astrolojisi’ ne göre Koç Burcundan çıkarak Boğa Burcuna geçen Mars olmuştur.

Mars 7. Ev’imize görünüm yolu ile müdahale etmektedir.

Boğa Burcun’ nun finansal güven arayış enerjisi yüksek olduğundan konuyu finansal parametrelere de çevirmektedir.

Sürekli 7. Evden bahsettik ancak siz de yine üstteki harita çizimine göz atacak olursanız, 7. Evin tam karşısında 1. Ev bulunmakta.

Türkiye’ nin 1. Evinin de ekonomi ile olan ilişkisine değinmemiz gerekiyor.

Çünkü Türkiye, Ağustos ayının neredeyse ortalarına kadar, Mars’ ın Türkiye haritasında; 1,2 ve 8. Evler üzerindeki baskısı nedeni yaratacağı dalgalanmalardan dolayı ekonomik anlamda pek rahat nefes alamayacağa benzememekte.

Aşağıdaki harita Türkiye’ nin kuruluş anının Vedik sistemindeki çizimine aittir.

Türkiye kuruluş anı Rasi/Natal haritası…

Göreceğiniz üzere “Mo” kısaltması ile “Yükselen” yazan “1. Evin” içerisinde “Ay-Moon” gezegeni bulunmaktadır.

Astroloji ile ilgilenenlerin bildiği gibi Ay gezegeni Yengeç Burcu’ nun yöneticisidir.

Yani bir haritada Yengeç Burcu’ nun denk geldiği evin konularını Ay gezegeni temsil eder.

Hint Astrolojisi ile ilgilenenlerin bildiği üzere ise Türkiye’ nin üzerinde “2” yazan evinin adresi Yengeç Burcuna aittir.

Yani Türkiye’ nin ekonomisini temsil eden gezegen “Ay”dır…

Kuruluş anımızdaki haritanın üzerine (2. Resim), ilk resimdeki transit eden gezegenlerin haritasını oturtacak olursanız: Transit Satürn, Ketu ve Jüpiter’ in tam karşıdan Natal Ay’ ı göz hapsinde tuttuğunu siz de fark edebilirsiniz.

Bu etki 7. Ev üzerinden geldiği için ben ekonomik dalgalanmanın uzun vadede hem Türkiye hem de tüm dünya açısından bir problem teşkil edeceğini düşünmekteyim.

Yani ekonomik anlamda sarsıntılı bir zemini sadece Türkiye için değil, önümüzdeki aylarda dünya içinde potansiyel olarak görüyorum.

Dış piyasalarda yaşanan negatif etkilerin yansımalarını da Türkiye olarak elbette deneyimleyeceğiz.

Ancak 7 Mayıs itibariyle Türkiye’ nin Yükseleni üzerine bizzat yerleşecek olan Mars, ekonomi başta olmak üzere, pek çok ülkemize has problemle kendi dinamiklerimiz nedeni ile de uğraşmamız gerektiğini anlatmakta.

Karşıt görüş çatışmalarının fazlaca ortaya konması da ayrı bir konu başlığı olarak sırada beklemekte…

Bu Mayıs ayının gündemi olduğu için şimdilik yukarıdaki paragraf ile konuya kısaca bu ay giriş yapmayı uygun buluyorum. Zira bence finansal anlamda Nisan ayından daha zor bir Mayıs ayı Yükselenimizin üzerine yerleşecek olan Mars sebebi ile bizleri beklemekte…

Nisan ayında Mars gezegeninin ikamet edeceği Türkiye’ nin 12. Evine bakacak olur isek: finansal kayıplar, harcamalar, ödemeler, dış borç, kaçakçılık, hapishaneler, gizli örgütler gibi konular bu alanın temsil ettiği konu başlıkları olarak sıralanabilir.

Kısaca sadece ekonomik anlamda özetleyecek olursak: Nisan-Mayıs aylarında “çıkışları-ödemeleri” gösteren 12. Evimizin üzerinde önce Mars, sonra Güneş gezegenlerinin ziyaretleri ile ani finansal ataklar yaşanması olası gözükmekte.

Nisan ayını finansal veriler anlamında diğer büyük gezegenlerin etkileri yetmiyormuşçasına biraz daha da zorlu kılacak bir başka etki ise Merkür’ e ait.

İletişim, ticaret gibi ülke astrolojisinde karakası/temsilcisi olduğu konuları hiç sevmediği Balık Burcu içerisinde doğru yönetemeden ayı kapayacak.

Hükümet tarafından alınacak finansal, ticari tedbirlerin bu sebeple geçici etkiler vereceğini düşünmekteyim.

Nisan ayının -ekonomik anlamda değil belki ama diğer başka konularda dikkatlerimizi dağıtması açısından- umut vaat eden 2 olumlu gezegen hareketi yazımın en başında da belirttiğim gibi Venüs ve Güneş’ e ait.

Venüs 15 Nisan itibariyle Türkiye’ nin 10. Evine geçecek.

Hint Astrolojisine göre Türkiye’ nin 10. Evi Balık Burcuna denk gelmekte.

Venüs ise Balık Burcu içerisinde en sevdiği, en iyi çalıştığı alanda konaklıyor olacak.

Devletin başı, otorite ile ilişkilenen 10. Ev; iktidarın ön plana çıktığı, başarılı sayıldığı, otoritenin güven verdiği bir dönemi 15 Nisan -9 Mayıs tarihleri arasında işaret ediyor olma potansiyeline sahip.

Bu süreç içerisinde yeni düzenlemeler, bazı müdahaleler, iyileştirmeler ile dengeler yerine oturtulmaya çalışılabilir.

Venüs’ ün 15 Nisan itibariyle, ay sonuna kadar Balık Burcu içerisinde Merkür ile yapacağı ortaklığın bir başka yansıması ise işin biraz da magazinsel sayılabilecek yönüne doğru dikkatlerimizi çevirebilir.

Venüs sevginin, muhabbettin gezegenidir. Merkür ise iletişimin, aklın.

Venüs büyük güçle romantik Balık Burcu içerisinde yer alırken, akli tarafı zayıf kalan Merkür düşüncesizce iletişim kurmaya meyilli olacak.

Bu birliktelik sonucunda toplumun oldukça gözü önünde, saygın tanınan bir şahıs ya da kurum ile ilgili skandal sayılacak bir durumun ortaya çıkması, gözler önüne serilmesi söz konusu olabilir.

Bir aşk skandalının da istemsizce basına sızması olası etkiler arasında.

Bu konular 5 Nisan’ daki Yeni Ay süreci ile gündeme taşınmaya başlayıp, 19 Nisan Dolunay’ ı ile netlik kazanabilir.

5 Nisan Yeni Ay süreci hükümet otoritesinin hamlelerini ortaya koyduğu, yoğun bir gündeme işaret ediyor.

Hemen ardından Hint Astrolojisine göre 14 Nisan itibariyle yüceldiği Koç Burcuna geçiş yapacak olan Güneş ise, 11. Evimizde hedefler ve hazine konuları başta olmak üzere, politikacılar ve devlet otoritesinin başının, farklı düşünceleri göz ardı ederek, tamamen otoritesi doğrultusunda kararlı hamleler yapabileceğine işaret etmekte.

Sert önlemler, sert çıkışlar Nisan ayında bir başka gündem konusu olmaya devam edecek.

19 Nisan Dolunay’ ı ise spekülatif kazançlar, medya dünyası, genç nesil ile ilgili 5. Evimizde gerçekleşiyor.

Bu Dolunay ekonomik anlamda illüzyonist tüm bakış açılarını ortadan kaldırıp, bizleri gerçekle yüzleştirebileceği gibi Nisan başında Yeni Ay süreci ile başlayan olayların ekonomik ve yönetimsel anlamda tamamlanmasına, netleşmesine de aracılık edebilir.

Borsa açısından ise genel atmosfer itibariyle pek sevindirici gelişmeler yaşatmayacağını düşünmekteyim.

Jüpiter-Ketu ve Satürn’ ün Yay Burcu içerisinde yaptığı birliktelik ve üçüne Mars’ ın görünüm yapıyor olması ile ilgili -özellikle Jüpiter’ in yanan su yolu denen Gandanta derecelerinde ilerlemesinden dolayı- ekstrem hava-deniz koşulları ile muhatap olabileceğimizi de belirtmek istiyorum.

Nisan – Mayıs aylarında yenilemesi gelen sigorta poliçeleriniz varsa devam ettirmeyi ihmal etmeyin.

Bu enerji birlikteliği yangın, patlama, kazalar ve terörist aktiviteler için de tetikleyici olabilir.

Ancak 7. Evimizin içerisinde bu etkiyi aldığımızda bizim topraklarımızın dışında bilhassa terör aktivitelerinin etkilerini gözlemleyeceğimizi düşünüyorum…

Ya da düşünmek istiyorum…

Sevgilerimle

©Hint Astroloğu

28 Mart 2019

Paylaş

NİSAN 2019 VEDİK ASTROLOJİSİNE GÖRE TÜRKİYE ETKİLERİ” hakkında 1 yorum

  1. Geri izleme: MAYIS 2019 VEDİK ASTROLOJİSİNE GÖRE TÜRKİYE ETKİLERİ | Hint Astroloğu

Yorumlar kapalı.