NİSAN 2019 VEDİK ASTROLOJİSİNE GÖRE BURÇ YORUMLARI

Nisan ayı Hint Astrolojisine göre gökyüzünde Satürn, Ketu ve Jüpiter’in Yay Burcu içerisinde bir araya geldikleri ve diğer gezegenlerden de güç alarak kestirilmesi zor enerjileri ortaya koymaya başlayacakları bir dönem olacak.

Gökyüzünde oluşacak hareketlere Nisan boyunca bakacak olursak:

İlk hamle Yeni Ay süreci ile 5 Nisan’ da Balık Burcu içerisinde Revati Takımyıldızında, İletişime, başkalarının ihtiyaçlarına duyarlı enerjileri ortaya koyarak Nisan ayını başlatacak. Kendimizi daha sosyal olmaya dönük hissedeceğiz.

10 Nisan’ da Jüpiter Yay Burcu içerisinde Retro/Gerileme hareketini başlatacak.

Gökyüzü büyük iyicil/ benefik gezegenini bu sebeple düzelte, iyileştirme noktalarında önümüzdeki süreçte özellikle Mayıs sonuna kadar pek etkin kullanamayacak.

Zira Jüpiter sadece geri hareket edip, enerjilerini içeri döndürmekle kalmayıp, Vedik Astrolojisine göre “Gandanta” dediğimiz kendini ortaya koyamadığı derecelerden de ilerliyor olacak ki; bu da enerjilerini neredeyse hiç yok sayılabilecek kadar, son derece zayıf yayması anlamına geliyor.

Ancak bu dönemler farkındalık geliştirme, eğitim, kendimize dönerek ilerleme anlamında ciddi fırsatlar barındırmakta. Bunu da unutmamak ve Gerileyen Jüpiter enerjilerini bu yönde kullanmakta fayda var.

12 Nisan itibariyle ise -geçen ay gerileme yaparak hepimize pek çok konuda aksaklıklar yaşatan- Merkür, bu sefer de akılcı tarafını sekteye uğratan ve içinde bulunmaktan hiç hoşlanmadığı Balık Burcu içerisine geçiş yapacak.

Bu da bizim aklımızdan daha çok duygularımızla kararlar almamıza neden olabilir.

Özellikle Nisan ayı ticari hamleler, yatırımlar konusunda karar almak adına Merkür’ ün bu yerleşimi sebebi ile pek uygun olmayacak.

Merkür’ ün Balık Burcu içerisine geçeceği 12 Nisan tarihine kadar; almanız gereken teknolojik aletler, yapmanız gereken ticari anlaşmalar gibi işleri mümkün olduğunca tamamlamaya, bitirmeye çalışın.

14 Nisan tarihinde ise bir süredir Balık Burcu içerisinde seyreden Güneş, en iyi çalıştığı burç kuşağının içerisine Koç’ a exalt/yücelmiş şekilde yerleşecek.

Hepimizin hayat enerjisini yükseltmek, yaza hazırlanmak, bahar yorgunluğundan silkelenmek adına bu etkiyi fırsat bilmesinde fayda var.

Çünkü Nisan ayında gökyüzü sadece 2 gezegeni ikamet ettiği alandan memnun kılacak ve bunlardan bir tanesi de hayat gücümüzü, egomuzu temsil eden Güneş!

İpleri ele alıp, ileriye bakmamız gereken konularda 14 Nisan ve sonrasını değerlendirebiliriz.

Bu arada gelecek ay Akshaya Tritiya, yani Hint Astrolojisine göre senenin en uğurlu günü: 7 Mayıs Salı tarihine denk geliyor!

Yeni başlangıçlar, yatırımlar için yazılarımı takip edenler şimdiden hazırlıklarını bu uğurlu günü kullanmak için yapabilirler.

Güneş’ in hemen ardından, Nisan ayının 2. En iyi durumda olan gezegeni: Venüs de ayın 15’ i itibariyle Balık Burcu içerisinde exalt/yücelmiş şekilde yerini almaya başlayacak.

Yanında Merkür’ ün de olması nedeni ile iletişim konularını, insanlarla etkileşimi fazlası ile gündemimize taşıyabilir.

Ancak ağzımızdan çıkanların dedikodu yönüne doğru kayması da son derece olası etkiler arasında. Bu nedenle konuştuklarıma dikkat etmeliyiz.

Venüs ayrıca sevgi, romantizm ve aşk konusunda da bu ay çok olumlu etkiler verecek. Partnerlerinize yönelik romantik hareketleri bu ay gündeminize alabilirsiniz.

Güzellik ilintili faaliyetler de 15 Nisan sonrasında hem Güneş (genel beden sağlığının temsilcisi) hem de Venüs (güzellik temsilcisi) gökyüzünde yücelmiş konumda olacağından son derece destekli aktiviteler arasında.

Vedik Astrolojisine göre 19 Nisan Dolunay’ ı ise Terazi Burcu’ nda yine estetik kaygıları yüksek bir Takımyıldız içerisinde, Chitra’ da gerçekleşiyor.

Yaratıcılık, zevk isteyen ya da sanatsal işlerle uğraşanlar adına bu Dolunay son derece olumlu enerjileri açığa çıkartarak, iyi sonuçlu işleri tamamlamalarına olanak verebilir. Ayrıca güzellik ilintili faaliyetler yine Dolunay süreci ile gerçekleştiği takımyıldız itibariyle daha da olumlu sonuçlar vermeye yatkın olacak.

23 Nisan’ da ise Yay Burcunda gerileme hareketine başlayan Jüpiter, olması gereken yerine, Akrep Burcuna geri dönüyor olacak. Ancak retrosuna ve gandanta’ da olmasına devam ederek. (Yani hala benefik enerjilerini tam olarak yansıtamayacak.)

30 Nisan’ da ise son hamleyi gökyüzünün assolisti, Hint Astrolojisine göre en ağır hareket eden gezegeni olduğu için Satürn yapacak.

Uzun müddet muhatap olacağımız Retro/Geri gitme hareketine Yay Burcu içerisinde Nisan’ ın son gününde başlayacak.

Genel anlamda sıkışık bir gökyüzü etkisi ile geçireceğimiz Nisan ayında, nefes almamıza olanak tanıyacak olan Venüs ve Güneş’ in etkilerini en iyi şekilde kullanmalıyız.

21 Nisan itibariyle Ay Akrep Burcu’ na geçiş yapıp düşüş/debil konumda seyretmeye başlayacak.

Sonrasında da Satürn, Ketu ve Retro Jüpiter’ in arasına girerek iyice sıkışacak.

Ta ki 26 Nisan’ a kadar.

Kendisi ruhumuzun ışığı, duygularımız, olumlu düşünme gücümüz için önemli bir gösterge olduğundan; ruhsal anlamda bizleri depresif etkiler altında bırakacak olan Ay’ ın bu durumu, özellikle Sade Sati gibi “Satürn Transitisüreçlerini yaşayanlar için fazla etkileyici olabilir.

Bu dönemi fevri kararlar almadan ve geçici olduğunu bilerek fazla büyütmeden atlatmakta fayda var.

Yukarıda aktardığım Nisan 2019 gökyüzü gezegen hareketlerinin (Hint Astrolojisine göre hesaplanarak bulunmuş) Ay ve Yükselen Burçlara göre etkilerini aşağıda bulabilirsiniz…

*** Her zaman olduğu gibi sayfamda yayınlanan burç yorumlarının Batı Astrolojisi gezegen konumları ile hiçbir alakası olmadığını, tamamen Hint/Vedik Astrolojisi disiplini içerisinde aktarıldığını hatırlatmak isterim.

Dolayısı ile Batı Astrolojisine göre hesaplanmış olan Güneş’ in konumuna göre “hangi burç” olduğunuzun, yukarıdaki yorumlarla hiçbir ilişkisi yoktur. Örnek: Batı Astrolojisine göre Balık olan birinin sayfamdaki Balık Burcu etkilerini okuması, yanlış yönlenmesine, yanlış yorumları okumasına sebebiyet verecektir.

Hint Astrolojisine göre hesaplanmış olan Yükselen ve Ay Burcunuza göre yazıları değerlendirmelisiniz.

(Hint Astrolojisinde Burçlar doğum tarihinize göre hesaplanmaz!)

Yani hem Yükselen, hem de Ay Burcunuzu okumalısınız…

Kısa… Kısa…

Gandanta: Su ve Ateş grubu burçlarının birbirine bitiştiği dereceler. Örnek: Akrep Burcunun son dereceleri ve Yay Burcunun ilk dereceleri. Bu derecelerde seyreden gezegenler boğulurlar. Enerjilerini kötü şekilde ifade ederler.

Yeni Ay Süreci: Gökyüzünde tam olarak Yeni Ay ‘ ın oluşmasından yaklaşık 2 gün öncesine ve sonrasına denk gelen süreç. Yeni Ay’ ın tam olarak oluştuğu an, gökyüzünde hem Ay gezegeninin hem de Güneş gezegeninin aynı burç kuşağı içerisinde, aynı derecede oldukları andır. Oysa ki bunun öncesinde ve sonrasında da (+/- 2 gün) Güneş ve Ay aynı burç kuşağında bir araya gelirler ve Hint Astrolojisine göre bu süreci dolayısıyla da etkilerini başlatmış olurlar.

Dolunay Süreci: Gökyüzünde tam olarak Dolunay ‘ ın oluşmasından yaklaşık 2 gün öncesine ve sonrasına denk gelen süreç. Dolunay’ ın tam olarak oluştuğu an, gökyüzünde hem Ay gezegeninin hem de Güneş gezegeninin tam karşılıklı duran burç kuşağı içerisinde, aynı derecede hizalandıkları andır. Oysa ki bunun öncesinde ve sonrasında da (+/- 2 gün) Güneş ve Ay karşılıklı burç kuşaklarındaki yerlerini alırlar ve Hint Astrolojisine göre bu süreci dolayısıyla da etkilerini başlatmış olurlar.

KOÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Hemen Nisan başında yaşanacak Yeni Ay süreci sizi harcamalar, hayatınızdan çıkarmak istediğiniz konular ile ilgili düşünmeye, yeni bir rota çizmeye yöneltecek. Aybaşında planladıklarınızı özellikle ticari konularda ve insanlarla ortak karar almanız gereken konularda ay sonundaki Dolunay ile ortaya koyma şansı yakalayacaksınız. Ancak Venüs’ ün ve Merkür’ ün Nisan’ ın 2. Yarısında yapacakları yer değişikliği sizi hesapta olmayan, lüks sayılabilecek bir harcama konusunda hızla ikna olmaya itebilir. Hesap, kitabınızı bu ay bütçe dahilinde kalmaya özen göstererek yapmanızda fayda var. Ayrıca bu ay özellikle arkadaşlarınız, akrabalarınız başta olmak üzere herkesle iletişiminizde biraz alıngan ve hassas tepkiler vermeye yatkın olacaksınız. Aile büyükleriniz ve hayatınızda otorite konumunda bulunan, öğretmen ya da yöneticilere karşı onların size değil, sizin onlara karşı anlayışlı olmanız gereken bir süreçten geçiyorsunuz. Mars’ ın konumu itibariyle de biraz fazla agresif ifadeler kullanmaya tüm ay boyunca yatkınlık gösterebilirsiniz. 12 Nisan’ a kadar para, birikimler ve yatırımlar konusunda vermeniz gereken kararları alarak, işlerinizi tamamlamaya çalışın. Ayın ikinci yarısından itibaren kendiniz ile ilgilenmek ve yapmak istediklerinizin peşine düşmek noktasında çok hareketli bir sürece gireceksiniz.

BOĞA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Nisan başındaki Yeni Ay süreci size elinize geçen paralar, birikimleriniz ve daha fazla kazanç elde etmek anlamında yeni arayışlar getirebilir. Özellikle borçlarınız, çalışma hayatınızdan elde ettiğiniz gelirler ile ilgili yeni bazı atılımlar yapmak isteyebilirsiniz. Kafanızdan geçen bu planların neticelenmesi 19 Nisan Dolunay süreci ile şekillenecek. Bu ay Yay Burcu içerisinde yaşanan yoğunluk sizi en fazla evlilik, partner ilintili konularda zorlayacak. Ancak miras ya da sigorta alacakları konusunda beklentileri olanlar açsısından bu ay hiç beklemedikleri gelişmelerin yaşandığı bir dönem de olabilir. Özellikle 15 Nisan sonrasında gelirleriniz ve hedeflediğiniz şeyleri başarmak noktasında destekleyici enerjiler almaya başlayacaksınız. Ancak bu süreçte özellikle parasal konuları şansınıza güvenerek akışına bırakmayın. Hesap-kitabınızı sıkı şekilde yapın. 14 Nisan sonrasında aileniz, mülkleriniz ve harcamalarınız ilintili konularla daha yakından ilgilenmek zorunda kalacaksınız. Tüm ay boyunca yükseleniniz üzerinde Mars konaklayacağı için sinirlerinize hakim olmanız, stres yönetimini bu ay iyi yapmanız gerekiyor.

İKİZLER BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

5 Nisan Yeni Ay süreci sizi kariyeriniz ilintili yeni durumların, yeni kararların içerisine doğru çekmeye başlayabilir. Özellikle ay ortası itibariyle yeni gelişmeler, başarınızın altını çizecek fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Elinize Yeni Ay süreci ile birlikte geçen fırsatları 19 Nisan Dolunay’ ı ile iş ortamınızda tam anlamı ile ortaya koyma fırsatı bulabileceksiniz. Ancak bu Dolunay evcil hayvan sahipleri için eğer sıkıntılı bir sürecin içerisinden geçiyorlarsa tablonun daha da ağırlaşmasına sebebiyet verebilir. Nisan itibariyle tam karşıt Burcunuzda yoğunlaşan eskiden gelen hesaplar ile ilgili enerji yoğunluğu maalesef evliliğiniz, iş ortaklığınız adına çözülmek için bekleyen konularla sizi yüz yüze getirmeye başlayacak. Ayın ikinci yarısı itibariyle tüm ilgi ve enerjiniz kariyerinize, hedeflerinizi realize etmek için yapılması gereken girişimlere kanalize olacak. Bu ay attığınız adımların, tohumların sonuçlarını bereketli şekilde geri alabilirsiniz. Karar almak, hamle yapmak noktasında geri durmanız gereken konu başlığı ise mülkler ve aileniz ilintili konular olarak bu ay ön plana çıkıyor. Mülkler ilintili çözüm bekleyen konularınız varsa 12 Nisan’ a kadar halletmeye çalışın. Borç verme-alma gibi konulardan bu ay uzak durun.

YENGEÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ayı, yeni eğitim fikirleri, bazı farkındalıklarınızın açılması anlamında 5’ indeki Yeni Ay süreci ile bir önceki ay yaşadığınız olumsuzlukları telafi eder nitelikte iyi karşılayacaksınız. Ay ortasına kadar uğraşmak zorunda kalacağınız bazı pürüzlü süreçler devam edecek olsa da bilginizi ortaya koyduğunuz konulardaki geri dönüşleri 19 Nisan Dolunay’ ı ile birlikte almanız olası. Ayrıca bu Dolunay sürecinde aileniz, anneniz, mülkleriniz ilintili bazı konularda da sonuçlar, netleşmeler yaşanabilir. Ancak işiniz ile ilgili konularda özellikle ay ortasına kadar bazı aksaklıları düzeltmeye, yeniden organize olmaya çalışabilirsiniz. Sağlığınız ilintili bir süredir ihmal ettiğiniz olumsuz sinyalleri bu ay itibariyle artık kulak arkası etmekten vaz geçme zamanı geldi. Yay Burcu içerisindeki kalabalık etki sorumsuz davranışları ilerleyen dönemlerde daha ağır koşullarla önünüze getirebilir. Bu ay arkadaşlarınız ilintili konularda biraz alıngan olma, yapılan davranışları şahsi algılama eğiliminde olacaksınız. Ancak sosyal çevreniz ile yoğun iletişim içerisinde geçecek Nisan ayı için bu pek uygun bir tavır sayılmaz. Zira kariyerinizde olumlu gelişmeler yaşanma potansiyeli varken, bazı sosyal ilişkileri de hedefleriniz için bu ay skünetinizi koruyarak geliştirmeniz gerekiyor.

ASLAN BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Nisan başındaki Yeni Ay süreci sizi ciddi bir adaptasyon, değişim içerisine çekebileceği gibi hayatınızda pürüz çıkaran ayrıntıları silkeleyip yolunuza devam etme anlamında da motive edebilir. Başta süreç biraz yavaş ilerliyor olsa da ay ortasından itibaren yaptığınız girişimlerin sonucunu daha güçlü şekilde almaya başlayabilirsiniz. 19’ undaki Dolunay özellikle bu anlamda sizi finansal konularda harekete geçmeye itebilir. Nisan itibariyle eğitim, yaratıcılık, sanat ilintili konularda çalışanlar açısından hedeflerini gerçekleştirmek anlamında hareketli zamanlara adım atıldı. Ancak sonuç almak noktasında yaz sonuna kadar sabırla ve sebatla ilerlemek gerekiyor. Çocuk sahibi Aslan Yükselenler ise bu ay evlatları ile ilgili bir konu üzerine eğilmek zorunda kalacaklar. Ayın ikinci yarısı itibariyle dolaylı şekilde elde ettiğiniz gelirler anlamında şanslı bir dönemden geçeceksiniz. Partnerinizin işleri anlamında da güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. Ay ortasından itibaren otoritenize ve bilginize başvurulması gereken pek çok olay yaşayabilirsiniz. Özellikle kariyer hayatınızda önemli stresleri bu ay yönetmek zorunda kalabilirsiniz. Üstünüz konumundaki kişilerle çok fazla çatışmaya girmemeye çalışın.

BAŞAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

5 Nisan Yeni Ay süreci ortaklıklarınız, ticari anlaşmalar ve partneriniz ilintili konuları gündeminize taşıyabilir. Ayın ikinci yarısı itibariyle gündeminize aldığınız bu konu başlıkları ile ilintili olumlu gelişmeler yaşayacaksınız. Ancak işiniz ile ilgili yatırım, girişimler varsa bunları 12 Nisan’ a kadar halletmeye çalışın. 19’ undaki Dolunay sürecinde ise parasal bir konunun netleşmesine şahitlik edebilirsiniz. Özellikle eşinizin hayatındaki olumlu bir gelişmeye da bu dönemde seviniyor olabilirsiniz. Nisan itibariyle aileniz, anneniz, mülkleriniz ve yatırımlarınız ilintili konularda hem beklemediğiniz zorluklar hem de fırsatlarla/olumlu gelişmelerle karşılaşacaksınız. Ancak karşılaştığınız durumları risk almadan yönetmeye çalışmanız gerektiğini unutmayın. Venüs ay ortası itibariyle aşk hayatınızı canlandırabileceği gibi, güzellik ilintili başlattığınız girişimlerden de çok memnun kalmanıza yardımcı olabilir. Bekarlar açısından ise bu ay romantik ilişkilere adım atmak anlamında destekleyici enerjiler söz konusu. Ay ortasından itibaren sağlığınız ilintili konuları gündeme almanız gerekebilir. Nisan ayı boyunca hayatınızdaki otorite figürleri ile çatışmalı iletişimlerden uzak durmaya gayret edin.

TERAZİ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Hemen ay başındaki Yeni ay süreci sizi işiniz, çalışma ortamınız, birlikte çalıştığınız insanlar ilintili yeni gelişmelerle karşı karşıya bırakabilir. Yeni ay süreci ile başlayan gelişmeler 19 Nisan’ da tam burcunuz üzerinde gerçekleşecek olan Dolunay ile netleşiyor olacak. Dolunay süreci esnasında ruhsal olarak da kendiniz heyecanlı, stresli ve duygusal tepki vermeye daha yatkın hissedebilirsiniz. Özellikle ayın 2. Yarısı itibariyle Yükselen yöneticinizin gökyüzünde yücelmiş pozisyona geçmesi ile birlikte başta iş konuları olmak üzere, hayatınızda her anlamda pozitif bir atmosfer hakim olmaya başlayacak. Özellikle sağlık-güzellik ilintili girişimlerinizi Nisan ayının 2. Kısmına denk getirebilirsiniz. Büyükleriniz, otorite konumunda olan kişilerden bu ay boyunca hedeflerinizi gerçekleştirme noktasında destek görebilirsiniz. 12 Nisan’ a kadar yaratıcılık, sanat, eğitim konuları ilintili teknolojik yatırımlarınızı tamamlamaya çalışın. Partneriniz ile bu ay inatlaşma-kıskançlık konularında gerginlikler yaşayabilirsiniz. Ayrıca bu ay itibariyle yaz sonuna girişimleriniz ile ilgili bazı zorluklarla birlikte beklenmeyen fırsatlar da hayatınızda yer almaya başlayacak. Mümkün olduğunda risk analizi yaparak hareket etmenizde fayda var.

AKREP BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

5 Nisan Yeni ay süreci dikkatinizi aşk, eğitim, sanat gibi konulara doğru çevirmeye başlayabilir. Özellikle eğitim, moda, tekstil ve sanat ilintili sektörler üzerinde çalışanlar açısından bu ay son derece hareketli ve bereketli bir süreç yaşanacak. Yeni ay sürecinde yaşanan gelişmeler sonucunda 19 Nisan Dolunay’ ı ile birlikte hayatınızda tekrar düzenlemek, fazlalıklardan kurtulmak ve bütçenizi sağlamlaştırmak anlamında gereken hamleleri yapabiliyor olacaksınız. Venüs ay ortası itibariyle aşk hayatınızı canlandıracak etkiler verecek. Bekarlar yeni birilerini hayatlarına sokmak anlamında bu enerjiden faydalanabilirler. Ayrıca güzellik, yaratıcılık, moda konularında başlattığınız girişimlerden de bu ayın enerjileri çok memnun kalmanıza yardımcı olabilir. Ancak Merkür’ ün durumu sebebi ile bu ay yatırımlarınız hakkında karar alma noktasında hesap kitabınızı çok iyi yaparak hareket etmenizde fayda var. Ya da yapmanız gereken finansal hamleleri daha ziyade ayın 12’ sinden önceye alamaya çalışın. Nisan’ ın 2. Yarısından itibaren, kariyer hayatınızda birlikte çalıştığınız arkadaşlarınızın olumlu desteklerini çok fazla arkanızda hissedeceksiniz. Partner, ortak, eş ile olan iletişiminizde ise sinirler hızla gerilip, tansiyonun yükseldiği ortamlara çok yatkınsınız. Sinirlerinize bu kişilerle olan diyaloglarınızda hâkim olmaya çalışın.

YAY BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Yeni ay süreci eviniz, aileniz, anneniz, mülkleriniz, aracınız ile ilgili konuların hemen Nisan başı itibariyle gündeminize oturmasına potansiyel teşkil etmekte. Bu konularda yaşadığınız gelişmelerin gerek yatırım gerekse tasarruf anlamında karara bağlanması 19 Nisan Dolunay süreci ile birlikte daha net bir hale gelecektir. Yapmak istediğiniz teknolojik aletler ile ilgili girişim ve satın almaları mümkün olduğunca Nisan’ ın 12’ sine kadar bitirmenizde fayda var. Ayın ikinci yarısı itibariyle işinizde hedeflediğiniz amaçlara ulaşmak anlamında çok daha sıkı çalışmaya başlayacaksınız. Bu çalışmalarınızın maddi olarak karşılığını da bu ay geri almanız son derece yüksek bir olasılık. Ayrıca evinizin dekorasyonu ilintili başlatmayı düşündüğünüz konular varsa, Nisan’ ın 2. Yarısı itibariyle girişimde bulunabilirsiniz. Çocuk sahibi olanların bu ay otoritelerini onların üzerinde daha sağlam şekilde ortaya koymaları gerekecek. İşinizde hareketli bir dönem geçireceğiniz için ekip arkadaşlarınıza karşı daha anlayışlı olmaya çalışmanızda fayda var. Bu ay aşırı stres yüklenmeniz kaynaklı sağlık problemleri yaşayabilirsiniz. Bilhassa Satürn transitlerinin ağırlığını da bu ay üzerinizde iyice hissedeceksiniz. O nedenle ruhsal anlamda bu ay dengede kalmaya çalışmanız önemli olacak.

OĞLAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Hemen ay başındaki Yeni Ay süreci sizi ticari anlamda, bütçenize ek gelir yaratma noktasında harekete geçirecek. 19 Nisan Dolunay’ ı ile birlikte de yaptığınız bu yöndeki girişimlerin sonuçlarını almaya başlayacaksınız. Ay ortası itibariyle girişimlerinizi desteklemeye Venüs’ ün güçlü transiti de katkı verecek. Ancak Merkür’ ün transiti işinizde otorite ve bilginizi doğru yönde kullanmanız noktasında sizi yanılgılı bir algıya sürükleyebilir. Bu ay akılcı olduğunuzu düşünerek verdiğiniz kararları, iyice hesap kitap yaparak, ayrıntıları atlamayarak tekrar tekrar ele almanızda fayda var. Mantığınızı ön plana çıkartarak almanız gereken kararları ayın 12’ sine kadar değerlendirin. Eviniz, araçlarınız ya da evinizin genel düzeni ilintili önemli bir değişikliğe de bu ay adım atabilirsiniz. Eğitim ve çocuklar ilintili konularda  bu ay bazı beklenmedik aksaklıklarla uğraşmak zorunda kalacaksınız. Harcamalar, çıkışlar evinizin içerisinde konaklayan Satürn, Ketu ve Retro Jüpiter etkisi sizi gereksiz ya da büyük kalemli harcamalarınız konusunda siz kemerleri gerçekten sıkana kadar zorlamaya devam edecek.

KOVA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Nisan ayının Yeni Ay süreci ile başlayan ve sonrasında da diğer gezegenlerin ziyaretleri ile daha da belirgin hale gelecek konu başlığı sizin açınızdan parasal ve ekonomik kararlar olarak gündemi belirlemekte. Zira ay ortası itibariyle mülklerinizi değerlendirme, bugüne kadar biriktirdiğiniz tecrübelerinizi paraya çevirme noktasında son derece istekli olacaksınız. 19 Nisan Dolunay’ ı ise eğer eğitim, basın-yayın ilintili bir girişim niyetiniz varsa, onu tamamlamanız açısından belirleyici olabilir. Bu ay ortası itibariyle ortaklı bir projeye başlama anlamında da gökyüzü tarafından desteklenmektesiniz. Ancak finansal yatırımlarınız ve gelir yollarınız ilintili girişimleri bu ay aceleye getirmeden, duygusal hamlelerden uzak şekilde gündeme almanızda fayda var. Tüm ay boyunca sakinliğinizi korumanız gereken bir alan da aile ilişkileriniz olacak. Nisan itibariyle hedefleriniz, yatırımlarınız ve sosyal ilişkilerinizin kullanımı anlamında çok sıkı çalışmalı ve yaz aylarına yatırım yapmalısınız.

BALIK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

5 Nisan Yeni Ay’ ı hemen Yükselen burcunuz üzerinde gerçekleşecek. Ay’ a hızlı bir girişi bu şekilde yapıp, sonrasında da ziyaretinize gelen diğer gezegenler nedeni ile iyice hareketli bir sürecin içerisinden geçeceksiniz. Venüs ay ortası itibariyle aşk hayatınızı canlandırabileceği gibi, güzellik ilintili başlattığınız girişimlerden de çok memnun kalmanıza yardımcı olabilir. Her anlamda Venüs bu ay dikkatlerin üzerinize toplanmasına neden olacak. Ayrıca yaratıcı, artistik konularda da bu son derece verimli çalışmalar yapabilirsiniz. Ancak alınganlık ve aşırı duygusal tepkiler vermeye de maalesef bu enerjiler arasında müsaitsiniz. Özellikle dostlarınız, kardeşleriniz ve yakın akrabalarınız ile ilgili mevzularda akılcı yaklaşımlara ağırlık vermeye çalışın. Ay ortası itibariyle işiniz ile ilgili parasal konularda karar almak ve harekete geçmek noktasında gökyüzü enerjileri sizi destekliyor olacak. Ancak kariyerinizin genel rotasını düşünerek fazla risk almaktan tüm yıl boyunca maalesef kaçınmanız gerekiyor. 19 Nisan Dolunay süreci hayatınızdaki otorite figürlerini, öğretmenleri, tecrübelerinizi kullandığınız işleri ön plana çıkartabilir.

Sevgilerimle

©Hint Astroloğu

1 Nisan 2019

Paylaş