NİSAN 2018 BURÇ YORUMLARI

Nisan 2018 gökyüzü etkilerine 31 Mart’ ta Başak Burcu içerisinde yaşanmış olan Dolunay ın tamamlanma enerjileri ile adım atacağız.

Ayın kapanışı da yine bir Dolunay ile bu sefer Terazi Burcu içerisinde gerçekleşerek olacak.

Hint Astrolojine göre Nisan 2018’in en önemli gezegen dizilimi etkisi ise senede 1 kez Güneş ve Ay’ ın Yücelim/Exalt konumunda bulundukları Burç kuşaklarında aynı anda yerleşmeleri ile denk gelen AKSHAYA TRITIYA olacak.

18 Nisan Çarşamba günü yaşayacağımız şans veren bu etkiyi yeni bir işe adım atmak, yatırım yapmak, yeni bir ev almak gibi kısacası “yeni bir şeye başlamak” konularında şanslı bir gün seçmek için kullanabiliriz.

Gökyüzünün Vedik’ te çok önem verilen ışık kaynakları, 20 Nisan sabahın erken saatlerine kadar da Yücelim Burçlarındaki konaklamalarına devam edecekleri için bu şanslı etkiyi (Esası 18 Nisan olmak üzere) değerlendirme süresini biraz daha uzatabiliriz.

Nisan ayının ilk gezegen transit etkisi 14’ ü itibariyle Yüceldiği (Gezegenin rahat ve en etkin şekilde çalıştığı Burç kuşağı.) Koç Burcuna geçecek olan Güneş ile başlayacak.

Ardından 22 Mart tarihinde başladığı Retro/Geri hareketini bitirecek olan Merkür gelecek ve Balık Burcu içerisindeki gerilemesini 15 Nisan’ da bitirecek.

Kendisini tam anlamı ile istasyon konumundan çıkıp toparlaması 2-3 gün daha alacak olsa da özellikle Başak ve Balık Yükselenler için daha rahat enerjiler yansıtmaya başlayacak.

Hemen ertesi gün 16 Nisan’ da Koç Burcunda ise Venüs’ ün eşlik ettiği Yeni Ay oluşacak.

Venüs demişken; 26 Mart tarihinde Koç Burcuna geçmiş olan Venüs, 20 Nisan’ a kadar buradaki yerini koruyacak ve Koç, Terazi, Yay Burçları için yeni ilişkiler, romantik yaklaşımlar için şans vermeye devam edecek.

20 Nisan’ dan sonra ise Boğa, Akrep ve Oğlak Yükselenler için bu enerjileri çalıştırmaya başlayacak. 14 Mayıs’ a kadar da Venüs kendi yönettiği Burç kuşağında olacağı için hepimiz adına güzellik, estetik, yaratıcılık, sanat ilintili konuları desteklemeye devam edecek.

Venüs’ ün Boğa Burcuna geçişinden önce ise Satürn Yay Burcunda Retro/Gerileme hareketine 17 Nisan’ da başlayacak ve 6 Eylül 2018’ e kadar da retrosunu sürdürecek.

Astroloji ile ilgilenenlerin bildiği gibi Satürn ve Jüpiter Retroları kısa süreli olmamakta.

Özellikle Satürn’ ün Yay Burcu içerisindeki gerileyişi Sade Sati ve Yükselen Üzerinden Satürn Transiti etkilerini deneyimleyen Yay Yükselenler açısından hayatlarındaki ders alıp olgunlaşmaları gereken sınavların daha da ağırlaştığı bir süreç olarak karşılarına çıkabilir.

Özellikle 9 Mart itibariyle Retro hareketine başlamış olan Jüpiter’ in 10 Temmuz 2018 tarihine kadar iyileştirici, yumuşatıcı etkilerinden zayıfladığı için mahrum kalacak olan gökyüzü de hesaba katıldığında özellikle Yay’ ların hayatlarında tekrar eden derslere karşı daha dikkatli yaklaşmalarında fayda var. Bu dönemi Yay Yükselenlerin önemli bir ders alma, büyüme-olgunlaşma fırsatına dönüştürmeleri gerekiyor.

Bunun dışında 2 Mayıs tarihine kadar ve Nisan’ ın tamamında Mars, Mart ayında yerleştiği Yay Burcu seyahatine Satürn ile birlikte devam edecek.

2 gezegenin birlikteliği, Yay ve Başak Yükselenler için gayrimenkul, taşınmazlar ve aile, ev ilintili konularda girişim fırsatları vermeye devam ederken, aynı zamanda bu konu başlıklarında zorlukları yılmadan aşıp aşamayacakları konusunda da onları sınavlara sokuyor olacak.

Nisan 2018′ de Rahu – Ketu / Yengeç – Oğlak Aksındaki yerleşimlerine ve Jüpiter de Terazi Burcu içerisindeki Retrosuna geçen ay olduğu gibi devam edecekler.

Yukarıda aktardığım Nisan 2018 gökyüzü gezegen hareketlerinin (Hint Astrolojisine göre hesaplanarak bulunmuş) Ay ve Yükselen Burçlara göre etkilerini aşağıda bulabilirsiniz…

*** Her zaman olduğu gibi sayfamda yayınlanan burç yorumlarının Batı Astrolojisi gezegen konumları ile hiçbir alakası olmadığını, tamamen Hint/Vedik Astrolojisi disiplini içerisinde aktarıldığını hatırlatmak isterim.

Dolayısı ile Batı Astrolojisine göre hesaplanmış olan Güneş’ in konumuna göre “hangi burç” olduğunuzun, yukarıdaki yorumlarla hiçbir ilişkisi yoktur. Örnek: Batı Astrolojisine göre Balık olan birinin sayfamdaki Balık Burcu etkilerini okuması, yanlış yönlenmesine, yanlış yorumları okumasına sebebiyet verecektir.

Hint Astrolojisine göre hesaplanmış olan Yükselen ve Ay Burcunuza göre yazıları değerlendirmelisiniz. (Hint Astrolojisinde Burçlar doğum tarihinize göre hesaplanmaz!)

Yani hem Yükselen, hem de Ay Burcunuzu okumalısınız…

KOÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

20 Nisan tarihine kadar Yükseleniniz üzerinde konaklayacak olan Venüs sizi ilişkiler ve aşk konusunda şanslı kılacak. Ayrıca ticari ilişkileriniz, ortaklıklarınız da bu tarihe kadar olumlu gelişmeler yaşayabilir. 20’ si sonrasında ise parasal getirileri yüksek olan işler, dolaylı gelirlerinizde yaşayacağınız bir artış finansal açıdan sizi rahatlatabilir. Nisan 20 sonrasında yüz bakımı, güzelliği ilintili işler için de uygun bir dönemden geçiyor olacaksınız. Ay ortasından itibaren kendinizi her anlamda çok daha canlı, isteklerinin peşinden yüksek enerji ile giden birisi olarak bulabilirsiniz. Bir süredir ihmal ettiğiniz ve özellikle sizi mutlu eden uğraşlarla meşgul olmak için de bu dönemi değerlendirmenizde fayda var. 16 Nisan Yeni Ay süreci tam yükseleniniz üzerinde gerçekleşeceğinden özellikle ilişkiler ilintili konularda filizlenen yeni durumlar ay sonunda ve önümüzdeki Mayıs’ ta hayatınızda önemli etkiler bırakacak olayları tetikleyebilir.

BOĞA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Mart sonundan beri yükselen harcamalarınızı bu ay da kişisel bakım giderleriniz ve lüks sayılabilecek tüketimlerinizle dengeleyebilecek gibi gözükmemektesiniz. Özellikle ay sonuna doğru güzellik ilintili faaliyetler Venüs transitiniz nedeni ile son derece desteklenmekte ve bakım-güzellik-estetik anlamında harcamalara yönelmek isteyebilirsiniz. Merkür Retro’sunun sona ermesi ile birlikte düzenli gelirlerinizde aksayan konular yavaş yavaş hallolmaya başlayacak ancak 16 Nisan Yeni Ay süreci ile birlikte yeni bir harcama kalemi ile bütçenizin sarsılması söz konusu olabilir. Özellikle planlamadığınız bir sağlık harcaması ay sonuna doğru sizi yaptığınız hesaplardan farklı bir noktaya götürebilir. Bekar Boğa’ lar içinse bu ay yeni birinin hayatlarına girmesi, yeni bir ilişkiye başlama anlamında destekli enerjiler mevcut. Mümkün olduğunca 20 Nisan sonrası kendinizi dışarıya, sosyal ortamlara doğru kanalize etmeye çalışın.

İKİZLER BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Kariyer hayatınız ile ilgili bir süredir tam istediğiniz gibi gitmediğini düşündüğünüz, takılmış, aksayan konular Merkür Retro’sunun bitişi ile canlılık kazanabilir. Özellikle ticari konular, anlaşmalar, pazarlık süreçleri gerektiren konularda hedefleriniz doğrultusunda bu ay sıkı çalışmalısınız.16 Nisan Yeni Ay’ ı gelir yollarınız açısından da fayda sağlayacak bir hedefinizin realize olmasını tetikleyebilir. Özellikle yurt dışı ilintili işlerle meşgul olan İkizler Yükselenler 20 Nisan sonrasında hem hareketli hem de başarılı bir dönemin içerisine girecekler. Uzun vadeli ilişkinizde partnerinizle aranızda geçmişten gelen sorunların yeniden gündemi işgal etmesi, huzursuzluklar açısından hazırlıklı olmalı ve sorunları çözerek ilerlemelisiniz. Aksi taktirde üzerini örttüğünüz her mesele ile bu yaz aylarında daha da şiddetli bir şekilde yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz.

YENGEÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

20 Nisan’ a kadar kariyeriniz ilintili yoğun ve verimli bir temponun içerisinden geçeceksiniz. Sonrasında da geçirdiğiniz yoğun temponun meyvelerini toplayacağınız hem maddi hem de manevi olarak bereketli bir dönem Mayıs ortasına kadar devam edecek. 15 Nisan’ da sona erecek Merkür Retro’su ile birlikte toparlamakta zorlandığınız zihniniz daha organize şekilde günlük işlerinize yönelebilecek. Aynı tarihlerde kariyeriniz ilintili önemli bir gelişme ya da önemli bir başarıya da imza atabilirsiniz. İşiniz ve eviniz-aileniz ilintili belli bir müddettir ilgilenmeniz gereken konular, rutinde devam eden işler hepsi Nisan ayında oldukça yoğun bir tempoyu işaret ediyor. 16 Nisan Yeni Ay’ ı ile birlikte kariyerinize odaklanırken, ay sonundaki Dolunay aileniz, mülkler, ev gibi konularda dikkatinizi yoğunlaştıracak.

ASLAN BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay hayatınızda otorite konumunda bulunan kişiler, aile büyükleriniz ya da yöneticileriniz ile özellikle ay ortasına kadar olan süreçte yoğun şekilde diyalogda bulunmak zorunda kalabilirsiniz. Ay ortasında tüm bu eforunuz ilintili, işinizde güzel gelişmeler yaşanacak. Hatta kariyer hayatınıza katkısı olacak yeni bir eğitim sürecine adıma atmaya da bu ay içerisinde karar verebilirsiniz. Finansal mevzularda bir süredir istediğiniz gibi gitmediğini düşündüğünüz konular Merkür Gerilemesinin bitişi ile düzene oturacak. Ancak hala daha yatırımlar konusunda dikkatli hareket etmelisiniz. Ay ortasından itibaren bir süredir iyi hissetmekte zorlandığınız kişisel motivasyonunuzu toparlayacak ve yakın çevrenizdeki insanların sizden görmeye alışık oldukları canlılığı sergileyebileceksiniz. Uzun süredir ihmal ettiğiniz insanlarla bu ay bir araya gelmek için çok uygun bir dönemden geçiyorsunuz.

BAŞAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Merkür Retro’sunun dikkatinizi üzerine yoğunlaştırdığı, ilişkinizde görmezden geldiğiniz sorunların ortaya dökülerek, yüzleşmeler yaşadığınız ve bazı noktalarda çözüme ulaştırdığınız konuların, ay ortası itibariyle ilişkinize olumlu yansımalarını görmeye başlayabilirsiniz. Ancak partnerinizle aranızda hala daha birlikte bir şeyler yapmak, vakit geçirmek açısından karşılıklı emek vermeniz gereken bir süreç var. Bu ay eğitim ya da yurt dışı ilintili bir konu üzerinde çalışanlar açısından 20 Nisan’ dan sonraki süreç olumlu gelişmeler ile canlanma potansiyeline sahip. Ayrıca 16 Nisan Yeni Ay sürecinin sonrasında özellikle de ay sonundaki Dolunay’ a doğru maaşınız dışında elde ettiğiniz bir gelir ile alakalı gelişmeler yaşayabilirsiniz. Eviniz, gayrimenkuller ya da aile bireylerinizi ilgilendiren konular hakkında girişimleriniz varsa bu ay üzerlerinde pes etmeden sıkı şekilde çalışmanız, sonuç almak istiyorsanız takipçi olmanız gerekmekte. Aksi taktirde Satürn ve Jüpiter Retroları gecikme ve aksaklıklar yaşatacaktır.

TERAZİ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Mesleğiniz ile ilgili bir süredir ortada bulunan, süregelen mevzular maalesef 15 Nisan tarihine kadar hala çözümlenip, netleşmeden kafanızı kurcalamaya devam edecek. Bundan sonrasında ise ortaklı projeler, girişimler üzerinden para kazanabileceğiniz bazı teklifler alabilirsiniz. Bilgi, tecrübe ve yönetsel kabiliyetlerinizin ön plana çıkabileceği parasal anlamda tatmin edici yeni oluşumlar 16 Nisan Yeni Ay süreci sonrasında önünüze gelmeye başlayabilir. Özellikle ay sonunda tam Burcunuz üzerinde gerçekleşecek Dolunay ise kendinizi ön plana çıkarabileceğiniz, geçmişteki emeklerinizin, ilişkilerinizin karşılığı niteliğinde bir fırsatı hayatınıza sokabilir. Süregelen ilişkiye sahip Terazi’ ler bu ay sonuna doğru Venüs desteği ile partnerleri ile uyumlu ve güzel zamanlar geçirebilirler.

AKREP BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Mesleğiniz ve para ilintili konular bu ay en fazla üzerinde durmanız gereken meseleler olarak öne çıkmakta. Ay ortası itibariyle işlerinizi büyütmek, yeni ticari anlaşmalar ya da ortaklıklar yapmak anlamında bazı fırsatlar yakalayabilirsiniz. Ancak ticari anlamda akıllıca düşünmek zorunda olduğunuzu, yaşamakta bulunduğunuz Sade Sati Sürecinin sizi risk almadan maddi kararları vermeniz yönünde eğitmeye çalıştığını akıldan çıkarmamalısınız. Özellikle yurt dışı ilintili işlerle uğraşanlar daha önce kurdukları bağlantıların bu ay sonu itibariyle yeni işler veya projeler olarak önlerine geldiğine şahitlik edebilirler. Merkür’ ün bulunduğu Burç kuşağı itibariyle hala para ilintili kararlarınızda duygusal davranma eğiliminiz olduğunu ve kayıplar yaşayabileceğinizi unutmamaya çalışın.

YAY BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

20 Nisan tarihine kadar gökyüzü sizi özel ilişkiler anlamında destekliyor olacak. Bekarlar için yeni bir ilişki söz konusu olabilir. Özellikle 16 Nisan Yeni Ay’ ı civarlarında sosyalleşmeye çalışmanız yeni insanlarla tanışmanıza aracılık edecektir. Bir süredir düşük hissettiğiniz enerjiniz ay ortasından itibaren yükselmeye ve size kendinizi daha pozitif hissettirmeye başlayacak. Satürn’ ün hayatınıza yansıttığı zorluklarla başa çıkmak anlamında hedeflerinizi yeniden belirlemeli ve bilhassa ev, aile, meslek konuları ile ilintili hayatınızda daha gerçek, daha ısrarlı hamlelere yer vermelisiniz. Geçmiş hatalarınızdan ders alarak; özel ilişkileriniz, kariyeriniz ve yakın çevrenizdeki insanlarla olan iletişiminizde ne istediğinizi bilerek ilerlemeye çalışmak anlamında uygun bir dönemden geçmektesiniz. Satürn’ ün Sade Sati ve Yükselen Üzerinden Satürn Transiti etkilerinden şikayet etmek yerine, sorumluluğu üzerinize alıp kendinizi değiştirmek için Satürn Retro’su sürecini değerlendirebilirsiniz.

OĞLAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Nisan ortasında gerçekleşecek Yeni Ay sürecinde aileniz, gayrimenkulleriniz-taşınmazlar ilintili bir konuda önemli bir karar almak durumunda kalabilirsiniz. Alacağınız karar ya da aksiyonda kariyerinizi iyileştirmek adına fırsatları göz önünde bulundurmanızda fayda var. Yeni bir eğitim için hamle yapma niyetinde olan Oğlak Burçları için ayın 20’ sinden itibaren gökyüzü güzel fırsatlar yaratmaya başlayacak. Ayrıca bekarlar için aynı tarih itibariyle yeni bir ilişkinin başlaması, hayatlarına birinin girmesi enerjileri de söz konusu. 15 Nisan itibariyle son bulacak olan Merkür Retro’sunun ertesinde, yürümüyor gibi görünen girişimlerinizin üzerine eğilme ve daha sıkı takip etmeye başlamanız halinde pozitif sonuçlar üretebilirsiniz. Bu ay başlayacak Satürn Retro’su sürecinde hayatınızdan çıkarmak istediğiniz şeylerin üzerine kafa yormaya başlayın.

KOVA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Nisan ayının ortası itibariyle hem sona eren Merkür Retro’su hem de 16 Nisan tarihindeki Yeni Ay süreci sayesinde bilhassa maddi konulardaki girişimleriniz konusunda pozitif gelişmeler yaşama potansiyeline sahipsiniz. Nisan ayını işiniz ve hedefleriniz doğrultusunda yoğun iletişim trafiği altında, ziyaretler-insanlarla temas kurmaya çalışarak geçirmenizde fayda var. Yeni gireceğiniz çevreler size daha sonraki aylarda yeni fırsatlar getirebilir. Ay sonundaki Dolunay size otorite konumunda gördüğünüz bir kişiden önemli bir destek gelmesine aracılık edebilir. Eviniz ilintili yapmayı düşündüğünüz dekorasyon, yeni eşya alımı gibi bir düşünceniz de varsa bu ay özelikle 20 Nisan sonrasında harekete geçebilirsiniz.

BALIK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

15 Nisan’ da bitecek olan Merkür Retro’su zihinsel olarak zorlanmanıza son vererek daha net düşünmenize ve işlerinize daha iyi konsantre olabilmenize olanak sağlayacak. Kariyer hayatınızdaki hareketlilik Nisan ayında da hız kesmeden devam ediyor olacak. Ancak bir süredir ihmal ettiğinizi bildiğiniz işlere Nisan ayında daha fazla eğilmelisiniz. 16 Nisan Yeni Ay’ ı dolaylı olarak elde ettiğiniz gelirlerinizle ilgili yeni bir fırsatın oluşmasına ve bunu ay sonundaki Dolunay’ da değerlendirmenize olanak verebilir. 20 Nisan ve sonrasında yaptığınız görüşmeler ve yakın çevreniz vasıtası ile yeni bir girişime başlama potansiyeline sahipsiniz.

Sevgilerimle,

©Hint Astroloğu

28 Mart 2018

 

 

 

Paylaş