MAYIS 2020 VEDİK ASTROLOJİSİ BURÇ YORUMLARI

Mayıs, geçtiğimiz aylardaki gökyüzünün sıkışık enerjilerine benzer etkiler vaat etse de en azından ay sonuna doğru bizleri daha olumlu bir ruh haline doğru yol almak konusunda umutlandırıyor olacak.

Vedik Astrolojisi’ ne göre 1-10 Mayıs tarihleri arasında Güneş’ e fazla yaklaştığı için yanık durumda olacak Merkür nedeni ile aklımızı ön planda tutarak karar vermemiz gereken konularda yanlış adımlar atabiliriz.

Özellikle Mayıs’ ın ilk yarısında yeni anlaşmalar, ticari yeni kararlar, yatırımlar konusunda titizlikle düşünüp karar vermeye çalışın.

4 Mayıs itibariyle Hint Astrolojisine göre Kova Burcuna geçip, 18 Haziran’ a kadar da burada ikamet edecek olan Mars; Aslan, Kova, Boğa ve Başak Yükselenler başta olmak üzere pek çoğumuzun sinir ve tahammül sınırlarını aşağıya çekmeye başlayacak.

Mayıs ayının Dolunay süreci, Hint Astrolojisine göre Terazi Burcu içerisinde 7’ sinde gerçekleşecek.

Yeni Ay ise 22 Mayıs’ ta Boğa Burcunda.

Mayıs’ ın hiç şüphesiz en önemli gezegen hareketleri Retro/Gerileme hareketlerine başlamak için gün sayan Satürn, Venüs ve Jüpiter’ e ait olacak.

Hint Astrolojisine göre

Satürn 11 Mayıs tarihinde Oğlak;

Venüs 13 Mayıs tarihinde Boğa,

Jüpiter ise 14 Mayıs tarihinde yine Oğlak Burcu içerisinde gerileme hareketlerine başlayacaklar.

Gerileme zamanları gezegenlerin temsil ettiği konular ve kişisel haritalarımızdaki yerleşimleri ile alakalı noktalarda bir nevi iç muhasebe gerçekleştirmemiz gereken meseleler ile yüzleşmeye daha eğilimli oluruz.

140 gün boyunca Retro hareketine devam edecek olan Satürn karma derslerimizde eksik kaldığımız alanlarda sorumluluk anlayışımız bağlantılı sınavlar getirebilir.

120 gün boyunca Retro hareketine devam edecek olan Jüpiter, farkındalık noktasında eksik kaldığımız, kendimizi geliştirmemiz, anlayış-hoşgörü göstererek büyümemiz gereken alanlarla ilgili bizi bazı yüzleşmelerin içerisine çekebilir.

42 gün boyunca Retro hareketine devam edecek olan Venüs ise başta duygusal bağlar olmak üzere, hayatın lüks ve konforlu tarafı ile kurduğumuz ilişkilerin sorgulanmasına aracılık edebilir.

Venüs Retro’ su esnasında bitmiş olan ilişkilerin küllerinin yeniden canlanması, bir süredir haber alınmayan eski sevgililerin çıka gelmesi de son derece sık rastlanan olaylardandır.

Ancak Venüs Retro’ su esnasında – özellikle de Corona nedeni ile güzellik ilintili profesyonellere ulaşmak konusunda kısıtlanmış durumda iken– güzellik, estetik ilintili yapmak istediğiniz uygulamalar konusunda kendi başınıza mümkün olduğunca girişimde bulunmamaya çalışın.

Güzelleşeyim derken, çıkan sonuçlar pek de hayal ettiğiniz gibi olmayabilir…

25 Mayıs itibariyle ise gökyüzünde uzun süredir hakim olan Kala Sarpa Yoga kırılarak, İkizler ve Yay Burcu arasındaki sıkışmış gezegen enerjilerine ufak ufak serbestlik tanımaya başlayacak.

VEDİK ASTROLOJİSİNE GÖRE MAYIS 2020 TÜRKİYE ETKİLERİ yazımda da belirttiğim gibi hepimizin hayatlarında bir nebze olsun Corona gölgesinden sıyrılmaya başlamak için bu tarih umut verici olacaktır.

Toplumsal hayat ile ilgili bazı kısıtlamalar da bu tarihten sonra gevşetilmeye başlayabilir. Daha ayrıntılı bilgi için CORONA Virüsü ve Önümüzdeki Günler… yazısına ulaşabilirsiniz.

Yukarıda aktardığım Mayıs 2020 gökyüzü gezegen hareketlerinin (Hint Astrolojisine göre hesaplanarak bulunmuş) Ay ve Yükselen Burçlara göre etkilerini aşağıda bulabilirsiniz…

*** Her zaman olduğu gibi sayfamda yayınlanan burç yorumlarının Batı Astrolojisi gezegen konumları ile hiçbir alakası olmadığını, tamamen Hint/Vedik Astrolojisi disiplini içerisinde aktarıldığını hatırlatmak isterim.

Dolayısı ile Batı Astrolojisine göre hesaplanmış olan Güneş’ in konumuna/doğum tarihinize göre “hangi burç” olduğunuzun, yukarıdaki yorumlarla hiçbir ilişkisi yoktur.

Örnek: Batı Astrolojisine göre Balık olan birinin sayfamdaki Balık Burcu etkilerini okuması, yanlış yönlenmesine, yanlış yorumları okumasına sebebiyet verecektir.

Hint Astrolojisine göre hesaplanmış olan Yükselen ve Ay Burcunuza göre yazıları değerlendirmelisiniz.

(Hint Astrolojisinde Burçlar doğum tarihinize göre hesaplanmaz! Örneğin 10 Ağustos tarihinde doğan bir kişi Aslan Burcu değildir!)

Yani hem Yükselen, hem de Ay Burcunuzu okumalısınız…

Merak ettiğiniz kavramlar için: Kısa Bilgiler Bölümüne bakabilirsiniz.

KOÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Merkür’ ün yanık seyredeceği dönem içerisinde işiniz ilintili yeni girişimler yapmaktan uzak durun. Ayrıca yatırımlarınızı değerlendirmek, gelir yollarınız ile ilgili yaşadığınız zorluklar anlamında da bu ay gergin bir süreç yaşayacaksınız. İşler pek de umduğunuz gibi gitmeyebilir. Ortaklığınız ya da partneriniz ilintili bir konunun Dolunay esnasında netleşme haberini alabilirsiniz. Ay ortası itibariyle kariyerinizi alakadar eden konularda sivrilmeyecek şekilde işlerinizi rutin seviyede idare etmenizde fayda var. Mayıs’ ın ikinci yarısı itibariyle işinize katkı sağlayacak yeni bir eğitim konusuna başlayabilirsiniz. Venüs Retro’su sizi parasal konularda dikkatli olmaya çağırırken, miras ilintili bir konunun da tekrar canlanmasına aracılık edebilir. Ay sonuna doğru finansal bir konuda yeni bir adım atma gerekliliği de hissedebilirsiniz. Ay sonu itibariyle yurt dışı ilintili girişimlerinizi, planlarınızı daha mantıklı bir işleyiş programına oturtabileceksiniz.

BOĞA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ayın ilk 10 günü boyunca gelir-gider dengenizde değişiklik yapacak kararlardan uzak durmaya çalışın. Özellikle kariyeriniz ilintili konular bu ay üzerinizde baskı kurmaya meyilli olacak. Yöneticileriniz, öğretmenleriniz, üstleriniz konumundaki kişilerden gelecek talep, eleştiri, emir gibi söylemleri ciddiye alarak üzerine gitmenizde fayda var. 7 Mayıs Dolunay süreci birlikte çalıştığınız kişiler üzerindeki yöneticilik otoritenizi kullanmanız gerekliliğini yaratabilir. Her türlü eğitime başlangıç anlamında bu ay gökyüzü tarafından desteklenmektesiniz. Venüs Retrosu size daha önce adım attığınız ancak sonuç alamadığınız bazı iş girişimleri konusunda özellikle 22 Mayıs Yeni Ay süreci ile birlikte netleşme yaşatabilir. Mayıs boyunca sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Ay sonunda para, miras, prim gibi bir konuda beklediğiniz bir gelişme sonunda ilerleme göstermeye başlayacak.

İKİZLER BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ayın ilk yarısında tutamayacağınız sözler vermekten kaçının.  Mayıs ayı sizi üstleriniz, yöneticileriniz, büyükleriniz ile ilgili konularda stres altında bırakacak. Planladığınız gibi gitmeyen işler sizi onların karşısında zor durumda bırakabilir. 7 Mayıs Dolunay süreci çocuk, tatil, eğitim ilintili bir konunun netleşmesine aracılık edebilir. Miras, komisyon, prim gibi dolaylı olarak kazandığınız gelirlerinizde bu ay beklenmedik aksamalar yaşayabilirsiniz. Partneriniz kaynaklı uzun süredir kafanıza takmadığınız problemlerle bu ay artık yüzleşmek isteyebilirsiniz. Yeni Ay süreci bu anlamda iç döktüğünüz bir tetikleyici gibi çalışabilir. 25 Mayıs sonrasında uzunca bir süredir üzerinizde hissettiğiniz baskının yavaş yavaş size nefes aldırmaya başladığını göreceksiniz.

YENGEÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

10 Mayıs’ kadar kariyer hayatınız üzerinde dikkatinizi yoğunlaştırmakta zorlanacaksınız. Planlarınız da kafanızdaki takvime uymayabilir. Mayıs ayının tamamı sizin açınızdan hem ruhsal hem beden sağlığı açısından biraz stresli geçebilir. Dolunay sürecinde eviniz, aileniz, anneniz ilintili bir konuda karar alabilirsiniz. Süregelen ilişkiniz içinse bu yaz biraz stresli geçiyor olacak. Yüzleşmekten çekindiğiniz problemlerle kaçınılmaz şekilde burun buruna geldiğiniz olaylar tecrübe edebilirsiniz. Aynı durum ortaklı iş yürüten Yengeç’ ler için de geçerli. Venüs Retro’su düzenli gelirleriniz ilintili bazı sorunlar yaratabileceği gibi eski dostlarınızdan biri ilintili kapandı sandığınız bir meselenin de tekrar açılmasına aracılık edebilir. Ay sonu itibariyle, Yeni Ay süreci ile birlikte hedeflediğiniz, planladığınız konularda hareket etmekte daha rahat olacaksınız.

ASLAN BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ayın ilk on günü hayatınızda otorite konumunda olan kişiler ile yapacağınız görüşmelerinizde yanlış anlaşılmaya çok müsait olacaksınız. Yurt dışı bağlantılı yürüttüğünüz işler varsa bu alanda da aksaklıklar yaşayabilirsiniz.  Partneriniz ile olan ilişkiniz bu ay çok gergin enerjiler altında kalıyor olacak. Onun hayatında gelişen bir durumun yarattığı stresi birlikte yönetmek zorunda kalabilirsiniz. Dolunay sürecinde gerçekleştirdiğiniz bir görüşmenin, ya da sunduğunuz bir teklifin sonucunu alabilirsiniz. Sağlığınız konusunda tüm yaz boyunca dikkat ve tedbiri elden bırakmamalısınız. Kariyerinizde önceden başlattığınız bir projenin, teklifin bu ay yeniden canlandığına şahitlik edebilirsiniz. Yeni Ay süreci ile birlikte konunun gideceği yön de aklınızda daha net bir hale gelecek. Hedeflerinize ilerlemek anlamında ay sonu itibariyle daha rahat hareket ediyor olacaksınız.

BAŞAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Mayıs’ ın ilk yarısı konsantre olmakta, analiz edip-sonuç üretmek noktasında enerjiler sizi bir hayli zorluyor olacak. Özellikle birlikte çalıştığınız kimseler ile aranızda gerginlikler yaşayabilirsiniz. Sağlık açısından da ısınan havalara aldanıp, kendinizi korumayı ihmal etmeyin. Finansal bir konuda beklediğiniz bir haber 7 Mayıs Dolunay süreci ile birlikte gelebilir. Çocuk sahibi olanlar, sanatsal veya eğitimsel işlerle uğraşanlar açısından Mayıs ayı itibariyle yaz süreci biraz kısıtlı ve zorlayıcı enerjiler altında kalacak. Ancak üretmek, kendinizi geliştirmek istiyorsanız bu dönemi çok verimli şekilde geçirebilirsiniz. Çocuklarınız ile ilgili daha yakın bir ilişki kurmak anlamında bu dönem şanslar elde edeceksiniz. Üstleriniz, yurt dışı bağlantılı işler yapıyorsanız yabancı müşterileriniz ilintili ay sonundaki Yeni ay sürecinde; önceden başlattığınız bazı girişimlerin sonuçlarını almanız olası. Ay sonu itibariyle hayatı her anlamda daha pozitif algılamaya başlayacaksınız. Ancak parasal konularda fazla iyimser ve hayalci olmayın.

TERAZİ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Mayıs başında ortaklı yürüttüğünüz projeler, yazılı anlaşmalar konusunda çok destekleyici enerjiler almıyor olacaksınız. Bu türde yeni bir girişime ay ortasından sonra adım atmaya çalışın. Mayıs ayında Çocuk sahibi olanlar için çocukları; özel ilişki yaşayanların partnerleri ile aralarında gergin bir dönem yaşanma olasılığı son derece yüksek. Özellikle kıskançlık sebepli tartışmalara dikkat edin. 7 Mayıs Dolunay süreci tam burcunuz üzerinde yaşanacağı için sizi yakından ilgilendiren bir konunun sonuçlanmasına aracılık edebilir. Ev, taşınmazlar ile ilgili çözüm beklediğiniz konular bazı prüzlerin tekrar gündemi işgal etmesi ile bu yaz sizi bir hayli zorlayacak. Özellikle 22 Mayıs Yeni Ay süreci beklediğiniz komisyon, prim, miras gibi bir paranın ya da bu konular bağlantılı bir gelişmenin tekrar gündeme gelmesine aracılık edebilir. Eğitim, reklam, yurt dışı ilintili konularda çalışanlar açısından ay sonu itibariyle daha rahat edecekleri etkiler söz konusu olacak.

AKREP BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

İşinizde, birlikte iş yaptığınız kimselerle aranızda bu ay fikir ayrılıkları, yanlış anlaşılmalar, borçlar ilintili konularda aksaklıklar yaşanma potansiyeli özellikle Mayıs’ ın ilk yarısında artış gösterecek. Özellikle 7 Mayıs Dolunay sürecinde giderler arasında kesinleşen bir kalem nedeni ile zaten gergin olan ruh haliniz iyice sizi zorlar hale gelebilir. Aile bireyleriniz ile olan iletişiminize de bu ay dikkat edin. Sıklıkla tartışmalar yaşayabilirsiniz. Yaptığınız girişimlerin, başlangıçların sonuçlarını almak için yaz döneminde aceleci davranmayın. İşlerin beklediğinizden daha uzun sürme olasılığı var. Venüs Retro’ su eski aşlarınızdan biri ile yolunuzun tekrar kesişmesine neden olabilir.  Mayıs sonu itibariyle komisyon, prim gibi maaş dışında elde ettiğiniz gelirlerinizde daha rahat bir döneme adım atıyor olacaksınız.

YAY BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Mayıs’ ın 10’ una kadar eğitim, sanat, çocuklar ilintili işlerle uğraşanlar açısından pek destekleyici enerjiler söz konusu olmayacak.  Ayrıca Retro yapan Venüs de göz önüne alındığında özel ilişkinizde de eski problemlerin tekrar gündeme geldiğine şahitlik edebilirsiniz. Mayıs boyunca kuzenleriniz, kardeşleriniz ile aranızda mesafeli bir ilişki kurmaya gayret edin. Zira sinirler hızla gerilebilir. 7 Mayıs Dolunay süreci hedeflediğiniz bir konuda size istediğiniz bir sonucu getirebilir. Yakın dostlarınızdan biri ile ilgili sonuçlanan bir haber de alabilirsiniz. Parasal konularda tüm yaz boyunca dikkatli hareket etmeniz gerekiyor olacak. Planlı-programlı olmaya çalışın. Venüs Retro’ su eski bir sağlık sorununuzu tekrar gündeme getirebileceği gibi eski çalışma yerlerinizden ya da arkadaşlarınızdan biri ile yeniden bir iş vasıtası ile karşılaşmanıza, birlikte iş yapmanıza aracılık edebilir. 22 Mayıs Yeni Ay sürecinde işiniz alakalı yeni bir teklif ile karşılaşabilirsiniz. Ay sonu itibariyle ilişkinizde bir süredir deneyimlediğiniz sorunlar daha az stresli bir hal alacak.

OĞLAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Yatırımlarınız, mülkleriniz ilintili konularda Mayıs’ ın ilk yarısı önemli bir karar değişikliğine gitmemeye çalışın. Özellikle gelir yollarınız, para kaynaklarınız ilintili bu ay beklemediğiniz şekilde gelişen olayları yönetmek, bütçenizi birkaç kez revize etmek zorunda kalabilirsiniz. 7 Mayıs Dolunay sürecinde kariyeriniz ilintili beklediğiniz bir sonucu alacaksınız. Mayıs’ ın ikinci yarısı itibariyle tüm yaz boyunca hayatınızda risk faktörünü mümkün olduğunca minimize ederek tüm konularda kararlarınızı almaya çalışın. Risk içeren işlerden, ilişkilerden kaçının. Venüs Retro’ su eski bir aşkınızdan haber almanıza aracılık edebilir. Sanat, yaratıcılık ilintili konularda çalışanlar açısından üretmek anlamında Mayıs- Haziran ayları son derece verimli enerjiler yansıyor olacak. İşiniz ilintili ay sonu itibariyle daha akıcı, faal enerjiler söz konusu olmaya başlayacak. Özellikle 22 Mayıs Yeni Ay süreci esnasında eğitim, sanat ilintili konularda çalışanlar için yeni bir proje önlerine çıkabilir.

KOVA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Mayıs’ ın ilk yarısında yakın çevrenizle, kardeş ve kuzenlerinizle olan iletişiminize dikkat edin zira yanlış anlaşılma potansiyeliniz son derece yüksek. Tüm ay boyunca Yükseleninizin üzerinde geçiş yapacak olan Mars nedeni ile hızlı sinirlenen, sabırsız bir ruh hali ile mücadele etmek zorunda kalacaksınız. Ani parlamalarınız, fazla düşünmeden aldığınız kararlar sonradan başınızı ağrıtabilir. 7 Mayıs Dolunay süreci hayatınızda otorite konumunda bulunan bir kişi ile ilgili netleşme getirebilir. Ay ortası itibariyle yalnız kalmak, kendinizle yüzleşmek ve geçmiş hatalarınızla ilgili bir muhasebe içerisine girmek adına yeni bir döneme adım atacaksınız. Venüs Retro’ su esnasında ailenizde halloldu sanılan bir mevzunun tekrar gündeme geldiğini görebilirsiniz. Ayrıca eviniz, mülkleriniz ilintili eski bir sorun tekrar kendini gösterebilir. Kalp ilintili sağlık problemleri yaşayanların da özellikle 22 Mayıs Yeni Ay sürecinde kendilerine dikkat etmeleri gerek. İlişkileriniz, sosyal çevreniz ve hedeflerinize ulaşmak anlamında Mayıs sonu itibariyle daha rahat olanaklara sahip olacaksınız.

BALIK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ay ortasına kadar parasal konularda rutinin dışında kararlar almayın. Bu ay harcama kalemleri özellikle de ön göremedikleriniz nedeni ile bütçenizi yönetmekte biraz zorlanıyor olacaksınız. Birikim yapmak anlamında şartlarınızı zorlamayın. 7 Mayıs Dolunay süreci sizi ek gelir olarak düşünebileceğiniz bir konuda girişim yapmaya itebilir. Mayıs ortası itibariyle, tüm yaz boyunca hedeflerinizi gerçekleştirmek anlamında şartlarınızı fazla zorlamamaya çalışın. Bazı aksaklıklar planlarınızın çok dışında bir atmosfere sizi sürükleyebilir. Venüs Retro’ su ve 22 Mayıs Yeni Ay süreci sizi yakın bir dostunuzla tekrar bir araya getirip, yeni bir girişim yapmanız anlamında cesaretlendirebilir. Hem aile ilişkileriniz hem de kariyeriniz anlamında Mayıs sonu itibariyle her anlamda daha olumlu enerjiler altında kendinizi hissediyor olacaksınız.

Sevgilerimle

©Hint Astroloğu

2 Mayıs 2020

Paylaş