MAYIS 2019 VEDİK ASTROLOJİSİNE GÖRE BURÇ YORUMLARI

Mayıs ayının ilk gezegen hareketi, gökyüzünün Ay’ dan sonra en hızlı hareket eden gezegeni olan Merkür’ den gelecek.

3 Mayıs itibariyle debil/düşük konumda olduğu Balık Burcu’ nu terk ederek, Koç Burcuna yerleşecek ve geçtiğimiz 2 ay boyunca kendimizi yeterli görmediğimiz pek çok alanda yeniden güven tazelememize olanak tanıyacak.

Merkür’ ün Koç Burcuna geçişi bizi iletişim, teknoloji, ulaşım-seyahat konularında daha aktif hale getirecek.

Hemen ardından 5 Mayıs itibariyle Koç Burcu içerisinde Yeni Ay Vedik Astrolojisine göre Bharani Takımyıldızında oluşacak.

Başta Koç Yükselen Burçları olmak üzere; Terazi, Başak, İkizler Yükselenler açısından da yeni fırsatların hayatlarında yakalanması/yeni başlangıçlara adım atılması anlamında bu Yeni Ay süreci tetikleyici çalışabilir.

6-7 Mayıs tarihlerinde ise birkaç tane ard arada önemli gezegen dizilimine şahitlik edeceğiz.

Öncelikle son 2 yazımda belirttiğim gibi Hint Astrolojisine göre senenin en uğurlu günü Akshaya Tritiya 7 Mayıs tarihinde gökyüzünde gerçekleşiyor olacak.

Bu tarihi yeni başlangıçlar, yatırımlar, hayatınıza pozitif etki vermesini istediğiniz olayları sokmak anlamında kullanabilirsiniz.

6-7 Mayıs tarihlerinde ise bu aya bence damgasını vuracak olan gezegenimiz Mars’ ın ilk etkisi, Ay ile Boğa Burcu içerisinde kavuşması ile başlayacak.

Ani öfke patlamalarına, Ay’ ın ışığının az olmasından dolayı, yükselen huzursuzluğumuza bu 2 gün boyunca ciddi şekilde dikkat etmemiz gerekiyor.

Başta Boğa, Akrep, Koç, Aslan ve Yay Yükselenler olmak üzere kolaylıkla aşırı kırıcı olabilir, ani kararlarla yanlış hareketler yapabiliriz.

Aslında bu yüksek enerji ve ruh halimizdeki kontrol etmekte zorlanacağımız dalgalanma etkisi tüm ay boyunca geçerli olacak demek de pek yanlış sayılmaz.

Zira 7 Mayıs itibariyle İkizler Burcu içerisinde çok iyi çalışan Rahu’ nun yanına yerleşecek olan Mars, günlük hayat sorumluluklarımız üzerinde bize çok başarılı olabileceğimiz potansiyeller vaat ederken, karşılığında iç huzurumuzu ve sakinliğimizi elimizden almaya başlayacak.

Mars’ ın bu hareketi Hint Astrolojisine göre Privartana/Exchange/Yer değiştirme Yoga’ sını da 18 Mayıs tarihine kadar etkin hale getirmiş olacak ki; bu Yükselenlere göre değişen bazı fırsatların ya da olayların kişilerin hayatında yer almasını tetiklemiş olacak.

Hint Astrolojisine göre 21 Haziran tarihine değin gökyüzünde Rahu- Mars birlikteliği yaşanacak.

Yapmak istediğimiz her türlü konuyu büyük bir enerji ile ele almamız, halletmemiz için son derece uygun fırsatlar yakalayabileceğiz.

Ancak bazı hızlı bitişler, sabır göstermekte artık dayanma gücümüzün kalmayacağı olaylarla sınanmamız da son derece fazla hayatlarımızın içerisinde kendini hissettirecek.

Başarmak istediklerimize yoğunlaşmak için yüksek enerji ile bizi destekleyen bir gökyüzü Mayıs – Haziran aylarında söz konusu iken aynı enerji bizi huzursuz ve hızla gerginleşmeye yatkın bir ruh hali ile de sınıyor olacak.

10 Mayıs itibariyle Koç Burcuna yerleşecek olan Venüs ise bizi yaz aşklarının hızlı gelişen ve sonuçlanan doğasının içerisinde çekebilir.

15 Mayıs’ ta Güneş yücelimde/exalt yerleştiği Koç Burcunu bırakarak, Boğa Burcuna geçecek ve bizi hayata karşı daha sağlam zeminler üzerinde hareket etmeye doğru davet edecek.

Hint Astrolojisine göre 19 Mayıs tarihinde Akrep Burcu içerisinde yaşanacak olan Dolunay ise ayın son ama en önemli hareketlerinden birini yapıyor olacak.

Zira bu Dolunay sürecinin gökyüzünde yaptığı zorlu yerleşimler nedeni ile hem ülke hem de kişisel gündemlerimiz açısından belirleyici bazı sonuçları tetikleyebileceğini düşünmekteyim.

Hızlı hareket eden gezegenlerin dışında Mayıs ayı boyunca hem Jüpiter, hem de Satürn gökyüzünde yeni başladıkları gerileme hareketlerine devam ediyor olacaklar.

Özellikle Sade Sati, Satürn Döngüsü ve Yükselen Üzerinden Satürn Taransiti süreçlerini deneyimleyenler açısından kronik hale gelmiş bazı problemlerin sonuç üretmesi Satürn’ ün Retro hareketi boyunca maalesef pek mümkün olmayacaktır.

Sabırla olayları akışına bırakmaya çalışmakta Ay Burcu Akrep, Oğlak ve Yay olanlar açısından fayda var.

Aynı Satürn transitinden etkilenen Satürn Döngüsü ve Yükselen Üzerinden Satürn Taransiti yaşayan haritalar açısından da durum aynı.

Ayrıca Satürn geri giderken, zaten doğal aksiyonu geri gitmek olan Ketu’ nun yanında olması nedeni ile başta Yay, İkizler, Koç, Kova, Aslan ve Başak Yükselenler olmak üzere hepimiz uzunca bir süre içimize dönüp, geçmişte yaşanan olayların bugünümüzü nasıl şekillendirdiği hususunda daha bilinçli olmak sorumluluğu ile baş başayız.

Öfkelenmek yerine anlayıp, kendi payımızı kabullenme ve bilgeleşme evresine geçebilenler 18 Eylül 2019’ a kadar yaşanacak olan bu kavuşum enerjisinin hakkını verebilecekler.

Hakkını veremeyenler açısından ise ruh hallerinde şiddetli iniş çıkışlı seyirlerin, öfke patlamalarının yaşanması söz konusu olabilir.

Yukarıda aktardığım Mayıs 2019 gökyüzü gezegen hareketlerinin (Hint Astrolojisine göre hesaplanarak bulunmuş) Ay ve Yükselen Burçlara göre etkilerini aşağıda bulabilirsiniz…

*** Her zaman olduğu gibi sayfamda yayınlanan burç yorumlarının Batı Astrolojisi gezegen konumları ile hiçbir alakası olmadığını, tamamen Hint/Vedik Astrolojisi disiplini içerisinde aktarıldığını hatırlatmak isterim.

Dolayısı ile Batı Astrolojisine göre hesaplanmış olan Güneş’ in konumuna göre “hangi burç” olduğunuzun, yukarıdaki yorumlarla hiçbir ilişkisi yoktur. Örnek: Batı Astrolojisine göre Balık olan birinin sayfamdaki Balık Burcu etkilerini okuması, yanlış yönlenmesine, yanlış yorumları okumasına sebebiyet verecektir.

Hint Astrolojisine göre hesaplanmış olan Yükselen ve Ay Burcunuza göre yazıları değerlendirmelisiniz.

(Hint Astrolojisinde Burçlar doğum tarihinize göre hesaplanmaz!)

Yani hem Yükselen, hem de Ay Burcunuzu okumalısınız…

Kısa… Kısa…

Gandanta: Su ve Ateş grubu burçlarının birbirine bitiştiği dereceler. Örnek: Akrep Burcunun son dereceleri ve Yay Burcunun ilk dereceleri. Bu derecelerde seyreden gezegenler boğulurlar. Enerjilerini kötü şekilde ifade ederler.

Yeni Ay Süreci: Gökyüzünde tam olarak Yeni Ay ‘ ın oluşmasından yaklaşık 2 gün öncesine ve sonrasına denk gelen süreç. Yeni Ay’ ın tam olarak oluştuğu an, gökyüzünde hem Ay gezegeninin hem de Güneş gezegeninin aynı burç kuşağı içerisinde, aynı derecede oldukları andır. Oysa ki bunun öncesinde ve sonrasında da (+/- 2 gün) Güneş ve Ay aynı burç kuşağında bir araya gelirler ve Hint Astrolojisine göre bu süreci dolayısıyla da etkilerini başlatmış olurlar.

Dolunay Süreci: Gökyüzünde tam olarak Dolunay ‘ ın oluşmasından yaklaşık 2 gün öncesine ve sonrasına denk gelen süreç. Dolunay’ ın tam olarak oluştuğu an, gökyüzünde hem Ay gezegeninin hem de Güneş gezegeninin tam karşılıklı duran burç kuşağı içerisinde, aynı derecede hizalandıkları andır. Oysa ki bunun öncesinde ve sonrasında da (+/- 2 gün) Güneş ve Ay karşılıklı burç kuşaklarındaki yerlerini alırlar ve Hint Astrolojisine göre bu süreci dolayısıyla da etkilerini başlatmış olurlar.

Exalt/Yücelim: Bir gezegenin gökyüzünde en iyi şekilde enerjilerini yansıttığı yerde yerleşmesi. Temsil ettiği konularda pozitif ve destekleyici etkiler yansıtması. Örnek: Venüs- Balık Burcu Yerleşimi.

Debil/Düşüş: Bir gezegenin temsil ettiği konularda zorluklar çıkardığı, bulunmaktan hiç haz etmediği bir alanda yerleşmesi. Bize enerjileri ile destek olamaması. Örnek: Ay – Akrep Yerleşimi.

Yoga: Gezegenlerin bir araya gelerek/belli kurallarla yerleşerek oluşturdukları enerjiler.

Dasa: Hint Astrolojisine özgü içinden geçtiğimiz gezegen dönemi. Hayatımızın ana temasına hakim olan gezegenin enerjisi.

 

KOÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay 3 kez burç değişikliği yapacak olan Merkür nedeni ile ay ortasına kadar son derece dinamik, iletişime açık ve sosyal bir insan olacaksınız. İşiniz ilintili yeni girişim ve başvurularda bulunmak adına da uygun bir dönemden geçmektesiniz. Aybaşında oluşacak Yeni Ay süreci kendiniz ilintili hedefler konusunda sizi teşvik edecek. Bu ay yeni başlangıçlar her anlamda sizin için hem tazelenme hem de yeni bir motivasyon kaynağı haline gelmeye aday. Yeni ay esnasında start alan özellikle hobileriniz ilintili konuların sonuçlarını Dolunay ile birlikte alabilirsiniz. Dolunay esnasında başladığından daha farklı bir evrilmeye doğru giden uğraşılarınız da olacak. Bu ay yaşanmaya başlayacak olan Mars- Rahu kavuşumu nedeni ile yakın çevreniz, kardeşlerinize ve kuzenlerinize karşı biraz hoşgörüsüz tavırlar sergileyip, kabalaşma potansiyeline sahipsiniz. O nedenle onlarla kurduğunuz iletişiminizde sabırsız şekilde hemen çıkarımlarda bulunmayın. 9. Eviniz içerisinde kavuşum yapan Retro Satürn ve Ketu da özellikle tüm yaz boyunca sabır-tahammül ve hoşgörülü olmak konusunda son derece zayıf kalacağınızı bir kez daha teyit etmekte. Venüs ise 10 Mayıs itibariyle Yükseleniniz üzerine gelerek sizi hem etraf için daha çekici kılacak, hem de özellikle bekarlar için yeni bir ilişkinin başlamasına olanak verecek.

BOĞA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ayın en fazla dikkat etmeniz gereken konu başlığı harcamalar ve hayatınızda artık fazlalık olduğunu, size yük yaptığını düşündüğünüz konular ile ilgili. Özellikle Merkür’ ün bu ay hareketleri gelir ve gider dengenizi bulmaya yönelik bazı çözümler üzerine kafa yormanıza sebebiyet verebilir. 7-18 Mayıs tarihlerinde ani gelişen bazı harcama kalemleri de bu kararları almanızda size yol gösterici olacak. Yeni Ay sürecinde ortaklı iş yapan Boğa Yükselenlerin ortaklık ilişkileri hakkında bazı yeni kararlara doğru adım atamaları da olası etkiler arasında. Ancak bu girişimlerinin sonuçlarını Dolunay ile netleştirecekler. Ayrıca sorunlu giden birliktelikler açısından da bu Dolunay belirleyici olabilir. Mayıs ayının sert etkiler altında kalan evi finansal durumunuz ile yakından ilgilenmeniz gerektiğini Haziran sonuna kadar size hatırlatıyor olacak. Gerçekten ihtiyacınız olmayan şeyler için önümüzdeki dönemde kesinlikle para ayırmamalısınız. Zira planlarınız dahilinde elinize geçmesini beklediğiniz ekstra gelirler ile ilgili hesapta olmayan aksaklıklar yaşayabilirsiniz. Mayıs-Haziran ayları miras yönünden beklentileri olanlar açısından ise yeni gelişmelere açık bir süreç olacak.

İKİZLER BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay burcunuz üzerinde 7’ si itibariyle konaklamaya başlayacak olan Mars ile birlikte Rahu; sizi zihnen gerçekten çok huzursuz ve gergin bir atmosferin içerisine çekme eğiliminde olacak. Bu yer değişikliğinin oluşturduğu enerji tüm burçlar için zor ancak bundan en fazla siz etkileneceksiniz. Mars ve Rahu ile bilirlikte; Yükselen yöneticiniz Merkür de bu ay toplamda 3 farklı burç kuşağını ziyaret edeceğinden, sizi bir hayli hareketli ve değişken enerjiler içerisinde bırakacak. Aybaşında düşündüğünüz şeyin ay sonunda tam aksini savunurken kendinizi bulabilirsiniz. O sebeple bu ay etrafınıza özellikle de dostlarınıza söz verip, kendinizi daha sonra zor durumlar içerisine sokmayın. Ayrıca öfkenize kolay yenilme potansiyeliniz var. Başta partnerinize karşı olmak üzere, konuşmadan önce 2 kez düşünün! Yeni Ay sürecinde işiniz ilintili hedeflerinizi yeniden düzenlemeniz, Dolunay esnasında olumlu geri dönüşler almanızı sağlayabilir. Hatta bu ay üstleriniz tarafından gördüğünüz takdirin parasal veya sözel olarak net ifadeleri de söz konusu olabilir. Hedeflerinizi gerçekleştirmek anlamında desteklendiğiniz ancak sosyal ilişkilerinizi ve ruhsal durumunuzu yönetmekte zorlanacağınız bir Mayıs ayı geçireceksiniz.

YENGEÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Mayıs’ ta bilgi edinip, kendisiniz geliştirme isteği ile aya adım atıp, ay ortasına kadar maalesef sadece çok yoğun bir tempo ile işinize konsantre olmak zorunda kalacaksınız. Ay sonuna doğru ise sosyal ilişkilerinizi ve networkünüzü geliştirmek amaçlı faaliyetler hayatınızda fazlası ile vaktinizi alacak. Hemen Mayıs başındaki Yeni Ay süreci kariyeriniz ilintili yeni bir oluşum/girişim fırsatını size getirebilir. Özellikle eğitim veya yaratıcılık ilintili bir konu ise başlattığınız işin sonuçlarını 19 Mayıs Dolunay sürecinde alabilirsiniz. Ayrıca bu Dolunay çocuklarınız ilintili bir konunun da netleşmesine aracılık edebilir. Bu ay işiniz sebebi ile sahip olduğunuz bir masraf kaleminden kurtulma fırsatı da yakalayabilirsiniz. Ancak harcamalarınız konusunda aşırıya kaçma eğiliminize dikkat edin. Her ne kadar bu ay gelirler anlamında olumlu etkiler alacak olsanız da bunu birikime yönlendirmenizde fayda var. Zira işiniz ile ilgili bazı konular beklediğinizden daha pürüzlü ilerleyebilir ya da sonuç almak daha uzun bir sürece yayılabilir.

ASLAN BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay yurt dışı, eğitim, reklam ilintili önünüze gelebilecek fırsatları dikkatli değerlendirmelisiniz. Zira beklediğinizden daha fazla iş ve gelir imkanı sunma potansiyeline sahip olacaklar. Aybaşındaki Yeni Ay süreci üstleriniz, büyükleriniz tarafından size bir mülk edinme, işe başlama, yatırım yapma anlamında yeni bir fikir verebilir. Bu konunun sizin açınızdan netleşmesi Dolunay sürecine doğru olacaktır. Bu ay düşünceleriniz hayatınızda yapmak istediğiniz değişiklikler, gitmek istediğiniz seyahatler ve kariyer hedefleriniz arasında hızlı geçişler yaparak ilerleyecek. Tek bir şeye konsantre olmak konusunda zorlanacaksınız ancak hedef olarak belirlediğiniz şeyler için ısrarla peşlerinden gidecek azim ve enerjiye sahip olacaksınız. Genel olarak kendinizi istekli ve canlı hissedeceğiniz Mayıs ayında dostlarınız ve partneriniz ile olan iletişiminizde kontrol altında tutmanızda fayda var. Zira hızlı öfkelenmeye yatkın olacaksınız. Ayrıca özel ilişkinizde eğlence-tatil amaçlı planladığınız şeyler bazı aksaklıklar sebebi ile sekteye uğrayabilir.

BAŞAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay aileniz, eviniz üzerinde dikkatinizi toplamanız gerekebilir. Taşınmaz mülkler-miras ilintili konularda bu ay ani ve hızlı sonuçlanan olaylar gündeminizde yer alabileceği gibi ailevi bir meselenin çözülmesi de söz konusu olabilir. Kariyer hayatınızda ve yakın çevrenizde yükselen stres seviyesi bu ay sizi ruhsal anlamda oldukça fazla zorlayabilir. İşiniz ilintili önemli bir dönüşüm/adaptasyon sürecini yönetmek zorunda kalabilirsiniz. Hatta önemli bir iş değişikliği de yaşama ihtimaliniz var. Kariyer hayatınızda otorite konumunda olanlarla ilişkilerinizi bu süreç esnasında iyi yönetmeniz gerekiyor. Zira ay Başındaki Yeni Ay süreci size önemli bir değişiklik fırsatını sunarken, Dolunay ile birlikte girişimlerinizin sonucunu da getirme potansiyeline sahip. Ancak bu ay iletişiminize her zamankinden daha fazla dikkat etmeniz gerekiyor olacak. Mayıs ayının genelinde üzerinizde hakim olacak gergin ruh hali bilhassa güçlü konumdaki kişilere karşı sizi zor durumlarda bırakabilir. Durumu yönetebildiğiniz taktirde prim-komisyon gibi gelir yollarınızda da güzel gelişmeler yaşamanız olası etkileriniz arasında.

TERAZİ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay iş hayatınız, ortaklıklarınız, değişikliğe gittiğiniz alanlar hakkında hayatınız ciddi bir hareketlilik içerisinde akıyor olacak. Mayıs başındaki Yeni Ay süreci sizi ortaklı yürüttüğünüz işler, sözleşmeler, ticari anlaşmalar ve özel ilişkiniz açısından yeni bir yol ayrımına getirebilir. Kararınızı özellikle maddi parametreleri göz önünde bulundurarak 19 Mayıs Dolunay sürecinde alabilirsiniz. Bu ay iş –meslek konuları ilintili yoğun bir gündeminiz olacak. Özellikle yönetici konumunda olan kişiler ile yapılan görüşmelerde önemli bir rol oynamanız ve sivrilmeniz söz konusu. Ancak bu durum sizin açınızdan sinirlerinize hakim olma, stresinizi yönetme ve politik davranabilme konusunda da önemli bir aşama geçirmeniz açısından da ciddi bir sınav açacak. Zira bu ay üzerinizde gergin bir ruh hali hakim ve iletişiminizi de germek, öfkenize hakim olamadığınız söylemler yapmak adına sizi bir hayli zorlamakta. Bu ay parteneriniz ile olan iletişiminde 10 Mayıs itibariyle Venüs’ ün pozitif desteğine sahipsiniz. Bekarlar açısından da yeni bir ilişkinin gündeme gelmesi söz konusu olabilir.

AKREP BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay dolaylı gelir yollarınız ve finansal konular ilintili alanlarınız son derece ani gelişmelerle sizi meşgul tutacak. Kronik hale geldiğiniz düşündüğünüz miras, komisyon, prim gibi bir alacağınız varsa Mayıs ayında bu konularda ani gelişmeler yaşanabilir. Ancak acele davranmadan, elinize beklediğiniz para geçmeden her hangi bir konuda harekete başlamayın ve kimseye söz vermeyin. (Maddi konularda Ocak 2020’ ye kadar riskli hareketlerden uzak durmanızda fayda var.) Mayıs başında yaşanacak Yeni Ay süreci işiniz ilintili yeni bir durumun başlamasına aracılık edebileceği gibi, çalışma arkadaşlarınız ilintili bir konun da gündeminize girmesine neden olabilir. Dolunay sürecinde bu konunun çözüme ulaşıp, netleştiğine şahitlik edeceksiniz. Bu ay dikkat etmeniz gereken konulardan bir tanesi de sağlığınız. Vücudunuzun verdiği sinyalleri dikkate almalı, hatta imkanınız varsa genel bir ckeck-up işleminden geçmeyi düşünebilirsiniz. Mayıs ayının üzerinizde hakim enerjisi işiniz ve çalışma arkadaşlarınız ile olan iletişiminiz üzerine kurulma eğiliminde şekillenecek.

YAY BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay gökyüzünde oluşan Rahu-Mars ve Satürn-Ketu karşıtlığından en ağır şekilde etkilenecek 2.burç kuşağı sizsiniz. Özellikle sözleşmeler/anlaşmalarınız, ticari ortaklıklar, evliliğiniz/partnerniz ilintili konularda önünüzdeki 2 ay boyunca çok dikkatli davranmaya çalışın. Birden bire ortaya çıkan ve ufakmış gibi gözüken sorunlar tahmininizin çok ötesinde ateşli bir tartışmaya dönebilir ve yol ayrımlarına gelebilirsiniz. Yaşadığınız Satürn süreçleri de göz önünde bulundurulacak olursa, keskin dönüşler ve kararlar açısından uygun bir dönemden geçmemektesiniz. Mayıs başındaki Yeni Ay süreci çocuklarınız ya da özel ilişkiniz adına sizi yeni bir durumu değerlendirmek zorunda bırakabilir. Eğer konu bir vaz geçiş gerektiriyorsa, en doğru kararı 19 Mayıs Dolunay’ ı ile birlikte alıyor olmanız olası. Bu ay aileniz, özel ilişkiniz ve işiniz arasında zamanınızı yönetmek noktasında bir hayli zorlanabilirsiniz. Ancak işiniz ilintili yaşadığınız güzel gelişmeler sizi fazlası ile motive ediyor olacak. Bekarlar açısından da 10 Mayıs itibariyle yeni bir ilişkiye başlama, romantik ortamların oluşması anlamında destekleyici etkiler söz konusu.

OĞLAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay yakın çevreniz, arkadaşlarınız, aileniz ve özel ilişkiniz için pek çok konu ile siz ilgilenmek zorunda kalacaksınız. Hayatınızın temposu artarken, iş yaşamınızda pek çok fırsatı olumlu şekilde değerlendirebilmek adına yüksek bir enerji ile koşturacaksınız. Birlikte çalıştığınız kişilerden de bu ay fazlası ile destek almanız mümkün. Mayıs başındaki Yeni Ay süreci size aileniz, eviniz ilintili yeni bir karar ya da fırsat getirebilir. Mayıs ayı içerisinde yatırım yapmak anlamında pek çok fikir genel olarak aklınızdan geçiyor olacak. Bu konuda aceleci davranmadan uzun vadeli hedeflerinizi göz önünde bulundurarak 19 Mayıs Dolunay’ ı sürecinde daha net bir karara varabileceksiniz. Ayın 7’ si itibariyle hızlanan temponuzun işinizdeki stresi yönetebilmeniz noktasında sizi çok zorlayıcı etkileri olabilir. Bu sebeple Mayıs-Haziran aylarında sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Genel bir kontrolden geçmeniz de bu ay için iyi bir fikir olabilir.

KOVA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Mayıs başında yaşanacak Yeni Ay süreci size yeni girişimlerde özellikle de kariyeriniz anlamında bir ivme verecek. Ay başı itibariyle yaptığınız hamlelerin meyvelerini 19 Mayıs Dolunay sürecinde almaya başlayabilirsiniz. Bu ay finansal konular, toplantılar, aileniz ve özel ilişkiniz gibi konularda hem aktif bir rol üstelenecek hem de zamanınızı bu konular için yönetmeye çalışacaksınız. Ancak özel ilişkinizde karşınızdaki kişi ile anlaşma zemininiz çok inişli-çıkışlı bir rota izleyebilir. Bu ay partnerinizle inatlaşma-ego çatışmaları yaşamanız olası. Hatta bu enerji önümüzdeki ayda da üzerinizde hakim olacak. Aranızdaki gerginliği ortak bir amaç için çaba harcamak yönünde kullanmanızı, seyahat-hobi gibi konularda birlikte vakit geçirmenizi tavsiye ederim. Eğitim-yaratıcılık-sanat ilintili konularda çalışanlar açısından bu ay yepyeni projeler ve girişimler açısından şanslı etkiler söz konusu. Çevrenizle iletişinizi bu ay o sebeple canlı tutmanızda fayda var.

BALIK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay çalışma hayatınız ve aileniz arasında bir denge kurmanız gerekecek. Yoğun tempoda çalışanlar ailelerini istemeden ihmal etmek zorunda kalabilirler. Ya da iş yerindeki stresi bu ay fazlası ile evinize yansıtabilirsiniz. Bu ay taşınmazlar açısından da Balık Yükselenler için enteresan fırsatlar söz konusu olabilir. Özellikle birikimlerinizi değerlendirmek maksadı ile Mayıs başında oluşacak Yeni Ay süreci size yeni fikirler, imkanlar sunabilir. Dolunay ile birlikte tüm bu fırsatları bir karara olumlu ya da olumsuz şekilde bağlayabileceksiniz. Ancak bu ay anneniz ile ilişkiniz gergin etkiler altında kalıyor. Ağzınızdan öfke ile söylenmiş sözler dökülebilir. Konuşmalarınızı daha kontrollü yapmaya çalışmalısınız. İletişim açısından çok yoğun geçecek olan Mayıs ayınız sizi zaman ve stres yönetimi noktasında da zorluyor olacak. Ruhsal olarak zihin barışınızın bir hayli yara alacağı bu süreci Haziran ayı sonuna kadar sürdürüyor olacaksınız. Bu ayın tamamında finansal olarak iyi etkilerle bütçeniz nefes alıyor olacak.

Sevgilerimle

©Hint Astroloğu

1 Mayıs 2019

 

Paylaş