MAYIS 2017 BURÇ YORUMLARI

Mayıs 2017’ ye en azından uzunca bir süredir geri giden Venüs’ ün kendisini toparlaması ve bize özellikle hayatımızdaki bereket ve aşk/ özel ilişkilerle ilgili yaşattığı sıkıntılardan bir nebze olsun kurtarması ile başlıyoruz.

Geçen ay gerileme hareketine başlayan Satürn ve Merkür’ ün durumları ise hala aynı.

Jüpiter ise uzun zamandır devam ettirdiği geri hareketini Haziran’ a kadar sürdürecek.

Özellikle Mart – Nisan ayları gökyüzünün 2 iyicil gezegeninin ( Nisan’ da yanlarına katılan Merkür ile de!) geri hareketi sebebi ile ciddi şekilde hepimizin hayatlarında bir duraksama, daralma etkisi gösterdi.

Mayıs ayında en azından Venüs bu döngüyü kırmış durumda. Hint Astrolojisine göre hala yerini değiştirmedi ve Balık Burcunda Exalt / Yücelmiş şekilde yolculuğuna Haziran’ a kadar devam ediyor.

Venüs’ ün 27 Mayıs tarihine kadar yansıttığı olumlu enerjilerden estetik, dekorasyon, romantizm, yaratıcılık isteyen konularda yararlanabiliriz. Balık, Başak Terazi ve Boğa Burçları özellikle bu konularda girişimler yapmak istiyorlarsa, verdiğim tarihe kadar Venüs’ ün durumunu değerlendirebilirler. Ancak 27 Mayıs – 2 Haziran aralığında Venüs kısa bir süre Gandanta / Yanan Yol’ da ilerleyecek ki; özellikle ilişkiler anlamında yine koşulları zorlama eğilimine girebilir. Retrosu esnasında kopartmayı başaramadı ilişkileri özellikle Terazi, Başak, Akrep ve Yay Yükselenler için bir kez daha (sorunları olan ilişkiler için) sınava sokma potansiyeline sahip.

4 Mayıs itibariyle de Merkür retrosuna son verecek ve bizlere gerek teknolojik aletler, gerek iletişim, gerekse ticari hayatta yaşattığı zorlukların, gecikmelerin 7/8 Mayıs gibi düzeldiğine şahit olacağız. Özellikle İkizler, Başak, Koç ve Terazi Burçları kendilerini bahar yorgunluğundan sıyrılmış hissedecekler. Odaklanmaları ve kafalarını toparlamaları kolaylaşacak.

Hint Astrolojisine göre 15 Mayıs itibariyle Boğa Burcuna geçecek olan Güneş, 26 Mayıs tarihine kadar Mars ile birlikte olacak. Akrep Burçları başta olmak üzere; Boğa, Aslan ve Yay Burçları için etraflarındaki insanlarla iletişimlerinde, egolarının ön plana çıkması sebebi ile sıkıntılar söz konusu olabilir.

Yine Vedik Astrolojisine göre 26 Mayıs sonrası İkizler Burcuna geçecek olan Mars, İkizler, Yay ve Başak Burçları için hızlı karar alma, çok düşünmeden harekete geçme etkilerini tetikleyecek.

26 Mayıs – 3 Haziran 8 günlük tarih aralığında ise Koç ve İkizler Burçları arasında Parivartane (Exchange) Yoga oluşacak.

Her Yükselen Burca göre farklı alanlarda kuvvetli etkiler verecek olan bu gezegen yerleşimini Burç yorumları kısmında aktaracağım.

Mayıs 2017’ nin (Hint Astrolojisine göre hesaplanarak bulunmuş) Ay ve Yükselen Burçlara göre etkilerini aşağıda bulabilirsiniz.

*** Her zaman olduğu gibi sayfamda yayınlanan burç yorumlarının Batı Astrolojisi gezegen konumları ile hiçbir alakası olmadığını, tamamen Hint/Vedik Astrolojisi disiplini içerisinde aktarıldığını hatırlatmak isterim. Dolayısı ile Batı Astrolojisine göre hesaplanmış olan Güneş’ in konumuna göre “hangi burç” olduğunuzun, yukarıdaki yorumlarla hiçbir ilişkisi yoktur. Hint Astrolojisine göre hesaplanmış olan Yükselen ve Ay Burcunuza göre yazıları değerlendirmelisiniz. Yani hem Yükselen, hem de Ay Burcunuzu okumalısınız….

KOÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

4 Mayıs itibariyle Merkür’ ün tam burcunuz üzerinde yaptığı retrosu bitmiş olacak ve 8 Mayıs itibariyle hayatınızda her anlamda özellikle kariyeriniz başta olmak üzere daha kolaylıkla işlerin yürüdüğüne şahit olacaksınız. Dolaylı gelirlerinizi ilgilendiren komisyon, prim, nafaka, miras gibi konularda yapmayı düşündüğünüz girişimleri ay sonuna doğru gündeminize almanızda fayda var. Uzun süredir disiplin altına almakta zorlandığınız harcamalarınızı bu ay ciddiyetle bir plan dahiline sokmaya çalışmalısınız. Özel ilişkileriniz ile ilgili ay ortasında gerçekleşecek dolunay sebebiyle tetiklenecek duygusal bakış açınız, ay sonuna doğru sizi partneriniz ile sert konuşmalar yapmaya, anlaşmazlıkların gereksiz büyümesine doğru itebilir. Ay boyunca etrafınızdaki insanlara karşı sabırlı ve hoşgörülü olmakta zorlanma etkisi altında kalacaksınız. Sözlerinizi kontrollü sarf etmenizde fayda var. Ani patlamalar yaşayabilirsiniz.

BOĞA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Aklınıza koyduğunuz ve bir süredir adım atmakta zorlandığınız konularda Mayıs ayı içerisinde artık daha rahat hareket edebileceksiniz. Özellikle kazançlarınızı arttırmak ve sosyalleşmek adına fırstları değerlendirebilirsiniz. Mayıs ayı boyunca en fazla vaktinizi ikili özel ilişkiler, ortaklı projeler ve ticari konular alacak. Beklemediğiniz şekilde gelişen fırsat ve olaylarla ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz. Ay ortasına doğru dolunay’ ın etkisi ile daha önce girişimde bulunduğunuz yine iş ile ilgili bir konunun sonuçlanmasını yaşayabilirsiniz. Ay sonu itibariyle ise gelir-gider dengelerinize dikkat etmeye başlayın zira ani şekilde bir para çıkışı gereksinimiyle karşılaşabilirsiniz. Yurt dışı ilintili işlerle uğraşanlar için bu ay olumlu gelişmeler yaşanabilir. Ancak 26 Mayıs ve sonrasında daha dikkatli hareket etmeniz gerekiyor. Hesaplamadığınız bir riskin gerçekleşmesi ve bunun getirdiği maddi sonuçları ile uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.

İKİZLER BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Geçtiğimiz ay gerileme hareketi ile dikkatinizi ve hedeflerinize olan konsantrasyonunuzu dağınık hale getiren Yükselen Lordunuz Merkür 4 Mayıs itibariyle düz harekete geçerek, 8 Mayısta iyice kendi toparlayacak ve siz de bu toparlanmanın ektisini üzerinizde hissedeceksiniz.  Bu ay özellikle yaratıcılık, sanat, turizm ilintili konular üzerinde çalışan İkizler Yükselenler için kariyerlerinde önemli ve güzel gelişmeler yaşanabilir. Bu konular dışında da genel olarak kariyer anlamında Mayıs, tüm İkizler Yükselenler açısından olumlu gelişmeler yaşatabilme potansiyeline sahip. Yeni bir iş teklifi, ya da bulunduğunuz yerde çalışmalarınızın takdir edilişi söz konusu olma potansiyelinde. Özellikle Yurt dışı ilintili işlerle meşgul olanlar için bu etki daha kuvvetli. Ay sonu itibariyle hedeflediğiniz/çok arzu ettiğiniz bir konunun gerçekleşmesine şahitlik edebilirsiniz. Ya da bir dostunuz ile ilgili aldığınız bir haber sizi çok mutlu edebilir.

YENGEÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Kariyer eviniz üzerinde geri hareketini bitirecek olan Merkür 8 Mayıs itibariyle bir süredir aksattığı iş ile ilgili konuların iyice toparlanmasını sağlayacak. Siz de bu süreçte yeni girişimlerde bulunarak, iletişim ağınızı kuvvetlendirerek ihmal ettiğiniz konuların üzerine gidebilirsiniz. Mayıs ayında ev/ yatırım gibi konularda da 26’ sına kadar gökyüzü tarafından yapacağınız hamlelerde destekleniyor olacaksınız. Özellikle dekorasyon, yeni ev eşyası satın almak isteyenler Venüs’ ün desteğini değerlendirebilirler. Spor veya yeni bir eğitime adım atmak isteyenler için de Mayıs ayı yine olumlu enerjiler veriyor olacak. Ancak 26 Mayıs itibariyle kariyeriniz ilintili pozitif sonuçlanmasını beklediğiniz bir konuda daha farklı neticeler alabilirsiniz. Bu ay özellikle eklem yerleriniz ve sindirim sisteminiz ilintili problemlere kıyafet ve yiyeceklerinize özen göstererek dikkat etmeye çalışın.

ASLAN BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay egonuzu kontrol etmekte zorlanmalar yaşayabilirsiniz. Özellikle kariyer hayatınızda otorite konumunda bulunan kişilerle fazla gergin enerjiler altında kalmanız olası. En azından ay ortasından ay sonuna kadar bu süreci iyi yönetmeniz gerekecek. Gergin ortamlarda olayları kişiselleştirmeden değerlendirmeye çalışın. Mayıs ayında komisyon, prim, miras, nafaka gibi dolaylı gelir yollarınızı ilgilendiren bir konuda yaptığınız bir girişimin neticesini olumlu şekilde alma potansiyeline sahipsiniz. Özellikle 11 Mayıs Dolunay’ ı yurt dışı ilintili işlerle uğraşanlar için bazı konuların netleşmesine aracılık edebilir. 26 Mayıs itibariyle eğer egonuzu yönetme sürecini başarı ile atlatabilirseniz, işiniz ile ilgili olumlu bir gelişmenin hem maddi hem de manevi sonuçlarını almanız olası.

BAŞAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Merkür’ ün Retro hareketine son vermesi ile birlikte hayatında belirgin şekilde iyileşme hissedecek Yükselenlerden bir tanesi de sizsiniz. Özellikle organize olmak, süreçleri yönetmek, detayları yeniden düzenlemek gibi konularda eski temponuza dönebilirsiniz. Bu ay romantik ilişkiler anlamında Venüs sizi destekliyor olacak. Özellikle uzun süreli ilişkiye sahip olanlar partnerlerinin bu ay desteğini yanlarında hissedebilirler. Ancak 27 Mayıs itibariyle ilişkiler konusunda dikkatli hareket etmeye çalışmanızda fayda var. Çünkü söylediğiniz bir söz sebebiyle olumlu atmosfer negatife dönebilir. 26 Mayıs itibariyle iş yerinizde önemli bir değişiklik, ayrılma haberi gibi bir olay şaşırtıcı şekilde gelişebilir. 11 Mayıs Dolunay’ ı parasal bir konunun netleşmesini getirme potansiyeline sahip.

TERAZİ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

İş hayatınızla ilgili bu ay son derece olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Özellikle yan gelir elde ettiğiniz işler ile ilgili bir hareketlenme olması söz konusu. 11 Mayıs’ ta Yükseleniniz üzerinde gerçekleşecek olan Dolunay, kariyerinizde ortaklı yürüttüğünüz bir konunun, projenin sonuçlanmasına aracılık edebilir. Ya da gelir yollarınız ilintili bir konuda önünüzü daha net görmeniz söz konusu olacak. Bu ay özellikle 26 Mayıs’ a kadar ilişkiler ve ortaklı işler anlamında gökyüzünün desteğini almaktasınız. Ancak ay ortası itibariyle partnerinizle aranızda ego çatışmaları yaşamanız, inatlaşma durumuna girmeniz de olası. Yurt dışı bağlantılı halletmek istediğiniz bir konu varsa da bu tarih itibariyle girişimde bulunabilirsiniz.

AKREP BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Mayıs ayında kendini toparlayan Venüs size yeni bir ilişkiye başlamak ya da retrosu esnasında bozulan ilişkilerinizi toparlamak anlamında destek veriyor olacak. Bu ay sizin için en önemli konu özel ilişkileriniz olmakla birlikte, ticaret, ortaklık ve kariyeriniz ile alakalı konularda da aktif bir dönem geçireceksiniz. Özellikle kariyer hayatınızda otorite konumunun desteğini aldığınızı hissedebilirsiniz. İş yerinizde birlikte çalıştığınız insanların da iştirak edeceği bir konuda gerekli bir değişim için ortak hareket etmeniz, takım çalışması yapmanız gerekebilir.  Özellikle Sade Sati sürecini yaşayanlar için Mayıs ayında ve aslında tüm yaz aylarında finansal kaynakları doğru, verimli ve risk almadan kullanmak ile ilintili dersler önem arz edecek.

YAY BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Mayıs ayında aile, ev konuları ile ilgili olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Ev değiştirmek, yeni bir ev almak isteyenler için bu ay olumlu etkiler mevcut. Ayrıca Mayıs ayında bir önceki aya göre kendinizi daha pozitif hissediyor olacaksınız. İş hayatınızda yoğun bir tempo, üst mevkilerle yapılan görüşmeler, toplantılar söz konusu. Ancak kurduğunuz kontaklar sonucunda yeni işlerin sonuca vardırılması konusunda aceleci olmamaya çalışmalısınız. Zira yaz aylarında genellikle mevcut durumu korumaya yönelik etkiler alacaksınız. Haziran itibariyle kariyerinizde yeni fırsatlar önünüze gelmeye başlayabilir. 11 Mayıs tarihindeki Dolunay ile birlikte gelir yollarınızı ilgilendiren beklediğiniz bir gelişme sonuca ulaşabilir. 26 Mayıs itibariyle etrafınızda sizinle ilgilenen yeni birilerinin farkına varabilirsiniz ya da mevcut ilişkinizdeki sorunları düzeltmek için olumlu enerjilerin desteğini almaya başlayabilirsiniz.

OĞLAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay yapacağınız girişimlerin pek çoğu istediğiniz gibi sonuçlanabilir. Özellikle yüksek mevkilerde bulunan kişiler veya büyük müşteriler ile görüşmelerinizi Mayıs ayında yapmaya çalışmanızda fayda var. Taşınmazlar ilintili bir miras mevzusu da ay ortasına kadar yeni bir gelişme gösterebilir. Bu ay ve yaz aylarının tamamında gelir-gider dengenizi iyi ayarlamanız gerekiyor. İş yerinin mekan anlamında değişikliğini yapmak isteyen Oğlak Yükselenler 26 Mayıs – 3 Haziran periyodunu değerlendirebilirler. Aile arasında ya da annenizle geçen ay yaşadığınız bir anlaşmazlık varsa bu ay onu düzeltemeye çalışabilirsiniz. 11 Mayıs Dolunay’ ı kariyeriniz ilintili bir konunun kafanızda netleşmesine neden olacak.

KOVA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Mayıs ayında parasal konularda şanslı etkiler alıyorsunuz. Özellikle değerlendirmek istediğiniz bir yatırımınız, satmak istediğiniz bir mülkünüz varsa, karlı şekilde paraya çevrilmesi söz konusu olabilir. Geçen ay yaptığınız girişimlerin sonuçlarını da bu ay almaya başlayacaksınız. Özellikle 26 Mayıs sonrasında çok önem verdiğiniz konuların sonuçlanmalarını yaşayabilirsiniz. Ancak Mayıs ayında aile ilişkilerinizde gergin etkiler söz konusu olabilir. Sinirlerin hızla gerileceği konularda bu ay ailenizle tartışmalara girmemelisiniz. Özellikle de partenerinizi bu konuların içerisine çekmemeye çalışın. 11 Mayıs Dolunay’ ı üstleriniz ile olan ilişkinizde önemli bir konunun, ya da yurt dışı ilintili bir konunun, eğitim ilintili bir konunun netleşmesini size yaşatabilir.

BALIK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay yeni bir ilişkinin hayatınıza girmesi, yeni bir insanla tanışmak anlamında gökyüzünün desteğini almaktasınız. Sosyal ilişkiler anlamında da hareketli bir Mayıs geçireceksiniz. O nedenle mümkün olan her fırsatta dışarı çıkıp, arkadaşlarınızla vakit geçirmeye çalışın. Parasal anlamda ay ortası itibariyle daha bereketli enerjiler sizi bekliyor. Özellikle bir taşınmazın satılıp, elinize para geçmesi ile ilgili bir gelişme yaşayabilirsiniz. Bu ay yakın arkadaşlarınız, kardeşleriniz ve yakın akrabalarınız ile olan iletişiminizde daha yapıcı olmaya çalışın. 11 Mayıs’ ta gerçekleşecek Dolunay; komisyon, prim, miras, nafaka gibi dolaylı gelir yollarınızı ilgilendiren bir konuda size netleşme getirebilir. Ayrıca bu Dolunay, partneriniz ile olan sorunlarınızın da ortaya dökülmesi enerjisini tetikleyebilir.

Sevgilerimle

©Hint Astroloğu

29 Nisan 2017

Paylaş