MAYIS 2016 BURÇ YORUMLARI

Gökyüzünde Nisan’ da başlayan gezegenlerin geri gitme hareketine Mayıs ayında Merkür de katılmış olacak. 23 Mayıs’ a kadar Merkür‘ ün hayatlarımıza getireceği elektrik ile çalışan aletlerdeki bozulma, elektronik aletlerde sorunlar ve dikkat dağılması etkilerine karşı hazırlıklı olmalıyız.

merkürElektronik ortamda yürüttüğünüz işlerde beklemediğiniz aksaklıklar, bilgisayarlarda ve çevre birimlerinde bozulmalar, yanlış ifadeler kullandığımız e-mailler, rakamları hatalı olan sayısal raporlar gibi konular tüm Mayıs ayı boyunca hepimizin gündemini etkileme potansiyeline sahipler.

Özellikle Vedik Astrolojisine göre Koç Burcu içerisinde gerileme hareketini gerçekleştirecek olan Merkür, doğal olarak yaşatacağı aksilikleri en fazla Yükselen ya da Ay Burcu Koç olanlara yansıtacak. Bulunduğu yerden görünüm yaptığı Terazi Yükselenler ise Merkür gerilemesinin etkilerine en fazla maruz kalacak olan ikinci sıradaki  kişiler.

Astrolojide taşıtlar her ne kadar Venüs tarafından temsil edilse de günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte fazlasıyla elektronik hale gelen arabalar konusunda da Merkür, satın alma anlamında tüm Mayıs ayı boyunca destekleyici etkiler vermiyor olacak.

Büyük meblağlı ticari işleri, kararları ve yeni işlere başlama anlamında da bu ay mümkünse anlaşmaları ve iş kabullerini Mayıs’ ın 24′ ünden sonrasına bırakmakta fayda var.

Mayıs ayı boyunca Merkür‘ ün dağıttığı zihinlerimizi toplamak için imdadımıza maalesef uzun süredir geri hareketine devam eden Satürn‘ de yetişemeyecek.

Satürn‘ ün geri gitmesi sebebiyle aylardır disipline olmakta zorlandığımız, bitmesi gereken işlerimize konsantre olamadığımız yetmezmiş gibi geçen ay başladığı geri hareketine Mayıs’ ta da devam edecek olan Mars da enerjimizi doğru yönetmek anlamında bize destek vermiyor.

Bahar yorgunluğu ile birlikte akıp giden günlük koşturmacanın içerisinde gökyüzü bizlere pek pozitif bir enerji göndermemekte.

Hint Astrolojisine göre Satürn ve Mars‘ ın Mayıs ayındaki gerileme hareketlerinden en fazla etkilenecek Yükselenler ise elbette Sade Sati Süreçleri devam eden başta Akrepler olmak üzere Terazi ve Yay Burçları…

Boğa Burçları da bu geri hareket yavaşlama etkisinden nasiplerini almaktalar.

Ancak elbette ki Mayıs ayının tamamında negatif etkilerle çevrelenmeyeceğiz. Gökyüzü aralarda bir kaç gün olsa da bizlere destekleyici enerjilerini yansıtma fırsatını bulacak.Mars

Öncelikle Mayıs ayının  8′ inde Hint Astrolojisinde çok özel bir yeri olan Akshaya Tritiya günü yaşanacak. Teknik anlamda Vedik Astrolojisine göre Akshaya Tritiya: Güneş ve Ay ‘ın “aynı anda” yücelimde olduğu burç kuşaklarına yerleştikleri gündür.

Akshaya Tritiya; yeni başlangıçlar, yatırımlar, uzun süre hayatımızda olmasını istediğimiz şeyler için Vedik‘ e göre en uğurlu gündür.

Yani 8 Mayıs tarihini özellikle kazanımının yüksek olmasını beklediğiniz bir şeye başlangıç olarak kullanabilirsiniz.

Hintliler Akshaya Tritiya gününe denk getirilen yatırımların uğurlu ve bereketli olacağına, evliliklerin ise uyum içerisinde uzun süreceğine inanırlar.

Burada önemli olan “başlamak” eylemidir. Sizler de kendiniz için önemli olan bir konuya 8 Mayıs günü başlayabilirsiniz. Yeni bir web sitesi açmak, yeni bir kursa başlamak, kitap yazmaya başlamak gibi pek çok konuda 8 Mayıs günü kullanılabilir.

Ancak bu sene unutulmamalıdır ki; gökyüzü uğurlu enerjilerini yansıtmak anlamında geçtiğimiz senelerdeki kadar istekli değil. Zira geri giden gezegenler Akshaya Tritiya‘ nın şans etkisine gölge düşürmekteler…

Gökyüzündeki gezegenler içerisinde Jüpiter‘ in 9 Mayıs’ ta düz harekete geçiyor olması bir diğer olumlu haberlerden. Ancak gezegenlerin düz gitmeye başlamadan istasyon derecesinde kaldığı günleri de Jüpiter‘ in gerçekten bereket getiren, uğurlu etkilerini hayatımıza yansıtması için beklememiz gerekiyor olacak.

spring19-12 Mayıs arası İstasyon derecesinde kalacak olan Jüpiter ayın ikinci yarısı itibariyle başta Aslan Yükselenler olmak üzere Yay, Kova ve Koç Burçlarına geri giden gezegenlerin etkilerinden biraz daha az etkilenmeleri için fırsat tanıyacak. Yani Aslan, Yay, Kova ve Koç Burçları için Mayıs ve Haziran ayları Jüpiter‘ in düz gitmesi ile birlikte Mart ve Nisan aylarına nazaran daha rahat bir atmosfer yaratacak.

Yine 14-15 Mayıs tarihleri gökyüzünde Gaja Kesari Yoga ile -her ne kadar Rahu tarafından yaralansa da- uğurlu ve olumlu sayabileceğimiz günlerden…

19 Mayıs itibariyle Boğa Burcuna yerleşen Venüs ise güzellik, bakım, estetik, alışveriş, dekorasyon, sanat gibi konularda destekleyici enerjilerini yansıtmaya başlayacak. Bu tarz işlerle uğraşmak isteyenler Mayıs ayının 20′ sinden sonraki günleri tercih etmeliler.

İnsanlar tarih boyunca Ay‘ ın gökyüzünde bize ışığını az yansıttığı ya da hiç göstermediği gecelerden pek hoşlanmamışlar.

2-3 Mayıs tarihlerinde gökyüzünde solmaya başlayan Ay, Hint Astrolojisine göre Purvabhadrapada Takımyıldızında Ketu ile bir araya gelecek. Bu günlerde Kova ve Aslan Yükselenler kendilerini normalden biraz daha fazla sıkıntılı, ruhsal anlamda karışık, takıntılı ve depresif etkiler altında hissedebilirler.

6 Mayıs tarihinde ise yine Hint Astrolojisine göre gökyüzünde Amavasya yani yeni ay fazı söz konusu. Ay yine ışıksız ve hepimizi olumsuz düşünmeye, olayları negatif tarafları ile görmeye itiyor olacak.

21-22-23 Mayıs tarihlerinde Akrep Burcunda geri giden Satürn ve Mars‘ ın arasına yerleşecek olan Ay, başta su grubu burçları olan Akrep, Balık ve Yengeç Yükselenler olmak üzere, hepimiz için duygusal anlamda patlamaya hazır, hassas, hızlı değişen bir ruh halinin zeminini hazırlayacak. Özellikle 22 Mayıs Dolunayında herkes duygusal tepkilerini mantık süzgecinden geçirmek için en azından mücadele etmeye çalışmalı.

Mayıs ayının genel tablosu ile ilgili yorumlarıma, kayda değer pek fazla bir değişiklik olmadığı için Nisan ayındaki yazımdan bir paragrafla son veriyorum:

“Gökyüzünde gerileme yapan gezegenler olduğunda aksiyona geçmek, başlangıçlar yapmak ya da olayları sonuca bağlamaktan ziyade; geriye çekilip olanı biteni değerlendirmek, stratejik planlar yapmak, sakinleşmek, akıl süzgecini devreye sokmak ve hayatınızda yerinden oynadığını düşündüğünüz taşlar varsa, bunların yeni yerlerine oturmasını beklemek gerekir. Gerileme zamanları ayrıntılarda boğulmak yerine, büyük resmi tam anlamı ile görüp, kavrayabilmek için önemli süreçlerdir aslında. Siz de gökyüzünün yansıttığı gerileme enerjilerini bu şekilde değerlendirme çalışmalısınız…”

Mayıs ayının Yükselen Burcunuza göre etkilerini aşağıda bulabilirsiniz…

Her zaman olduğu gibi sayfamda yayınlanan burç yorumlarının Batı Astrolojisi gezegen konumları ile hiçbir alakası olmadığını, tamamen Hint/Vedik Astrolojisi disiplini içerisinde yorumlandığını, doğduğunuz tarihe göre Güneş’ in bulunduğu konumla -yani Batı astrolojisindeki Burcunuz ile değil- Yükselen ve Ay Burcunuza göre -her ikisini birden- yazıları okumanız gerektiğini bir kez daha önemle hatırlatmak isterim…

koçKOÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Mayıs ayının ortası itibariyle geçtiğimiz aylara nazaran şansınızın biraz daha açılmaya başlayacağını hissedeceksiniz. Özellikle yurt dışı bağlantılı iş yapanların gündemi daha hızlı ve sonuca ulaşan bağlantılarla hareketlenmeye başlama potansiyeline sahip. Parasal olarak da bu ay tatminkar etkiler alacaksınız. Odaklanma konusunda yaşadığınız sıkıntılı süreç malesef bu ay da devam etmekte.  Ayrıca geri giden Merkür sizi ticari kararlar, satış-pazarlama konularında da işyerinizde sıkıntılı durumların içerisine çekebilir. Bu ay elektronik iletişim yolu ve yazılı anlaşmalar ile ilgili elinizden çıkan belgelere 2 kez göz gezdirmenizde fayda var.

boğaBOĞA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ailevi mevzularda bir süredir askıya aldığınız ve olduğu gibi bıraktığınız konularda Mayıs ayının ortası itibariyle bir hareketlenme yaşanmaya başlayabilir. Taşınmazlar ile ilgili bazı kararlar da Mayıs ayı itibariyle gündeminize tekrar gelme potansiyeline sahip. Mayıs ayı boyunca partneriniz ile fazla hassas konularda inatlaşma içerisine girmemeye çalışın. Güzellik, bakım, estetik, kuaför, dekorasyon, alış-veriş, sanatsal konular için bu ay gökyüzü tarafından destekleniyorsunuz. İstediğiniz değişiklikler için adım atabilirsiniz. Parasal konularda vereceğiniz tüm kararlarda Merkür gerilemesi boyunca dikkatli olmalısınız. Ayrıca çocuklarınızı ilgilendiren harcamalar için de bu ay büyük meblağların çıkışına izin vermemeye çalışın.

ikizlerİKİZLER BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay çalışma hayatınızda sonuç almakta zorlandığınız konuları zorlamayı pek düşünmemelisiniz. Mayıs sizi hem duygusal hem de mental anlamında zorlayacak gökyüzü enerjilerine sahip. Sorumluluklarınız üstünde yoğunlaşmakta zorlanırken, önceliklerinizi belirlemek konusunda da yanlış tercihlerde bulunabilirsiniz. Genel anlamda hissettiğiniz ruhsal sıkıntı hali sindirim siteminiz üzerinde de negatif etki yaratabilir. Yoğunlaşmanız gereken pozitif etkilere sahip olduğunuz alan ise kariyer hayatınızda satış-pazarlama ve yurt dışı ilintili konular. Partneriniz ile de bu ay, geçtiğimiz aylara nazaran daha uyumlu bir atmosfer içerisinde olacaksınız.

yengeçYENGEÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Mayıs ayında duygusal iniş- çıkışlarınızı fazlaca hissetme potansiyeline sahipsiniz. Genel mutluluk haliniz de sizi rahatsız eden bariz bir konu olmasa da dalgalanma eğiliminde olacak. Parasal anlamda bir süredir daha kısıtlı olan etkileriniz ay ortası itibariyle daha olumlu ve tırmanan bir trende girme eğiliminde. Merkür gerilemesi elinizden geçen esnasında her türlü yazılı anlaşma, satış-pazarlama faaliyetleri ile ilgili evrakı iki kez kontrol etmeye çalışın. Kariyerinizle ilgili dikkatinizi uyanık tuttuğunuz taktirde bu ay başarılı bir geri bildirim alma şansına sahipsiniz.

aslanASLAN BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Jüpiter’ in düz gitmesi ile birlikte hayat şansınızda yine yükselen bir trend hissetmeye başlayacaksınız. Özellikle kariyer hayatınızda bu ay olumlu gelişmeler yaşanabilir. Ancak geri giden Satürn – Mars ve Merkür üçlüsü sizi ruhsal anlamda hayli huzursuz bir ruh hali ve dağınık bir zihin ile baş başa bırakabilir. Özellikle parasal konularda Mayıs ayı boyunca riskli kararlar almamalısınız. Ailevi konularda da bu ay özellikle büyüklerinizle çatışmamanızda fayda var. Mayıs ayı boyunca geri giden Merkür sözel iletişiminizde sizi kolayca yanlış anlaşılacağınız cümleler sarf etmeye yöneltebilir.

başakBAŞAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Kariyeriniz ile ilgili konularda bu ay çok dikkatli olmalısınız. Merkür gerilemesi esnasında hata yapmaya en açık burç Mayıs ayında maalesef sizsiniz. Rakamlarla ve yazılı metinlerle uğraşırken elinizden gelenin en fazlası ile kontrolcü yönünüzü ortaya koymaya çalışın. Yurt dışı ilintili işlerle uğraşanlar için bu ay  olumlu gelişmeler yaşanması söz konusu. Rutinden uzaklaşma isteğini fazlası ile tecrübe edeceğiniz Mayıs ayında kendinizi farkındalığınızı arttıracak uğraş ve öğretilere yöneltmeye çalışmanız faydalı olabilir.

teraziTERAZİ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bilinçaltınızın yoğun olarak çalıştığı ve çoğunlukla farkında olmadan ağzınızdan dökülen cümleler ile uğraşmak zorunda kalacağınız bir Mayıs ayı geçirebilirsiniz. Parasal anlamda prim, miras, komisyon gibi dolaylı gelir yollarınızı destekleyen bir dönemden geçmenize rağmen kendinizi mutlu hissetmek konusunda zorlanıyorsunuz. Partneriniz ile bu ay beklediğinizden daha fazla bir arada zaman geçirmeniz söz konusu ancak genel tavrınızın aksine bu ay aklınız daha ziyade maddi konular üzerinde yoğunlaşmak isteği içerisinde olacak. Uzun süredir hedeflediğiniz bir konuda bu ay ilk adımı atabilirsiniz.

akrepAKREP BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Satürn transitlerinin en ağır etkilerini hissedeceğiniz aylardan bir tanesi sizin için Mayıs olacak. Geçtiğimiz aylardaki gibi disipline olmakta zorlanırken, bu ay Merkür gerilemesi boyunca özellikle iş hayatınızda hatalar yapmaya da açık hale gelmektesiniz. Portföy yönetenler borsacılar, bankacılar gibi iş kollarında çalışan Akrep Yükselenler bu ay çok dikkatli olmalılar. Yoğun tempolu çalıma hayatınızda dikkatinizi toplayabilirseniz başarınızın beklemediğiniz şekilde takdir edildiğine de şahit olma potansiyeline sahipsiniz. Sağlığınıza Mayıs ayı boyunca dikkat etmeniz gerekirken, düşen hayat enerjinizi de sağlıklı beslenerek geri kazanmaya çalışabilirsiniz. Bekar Akrepler için bu ay yeni bir ilişki fırsatı söz konusu olabilir.

yayYAY BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Geçtiğimiz aylara nazaran bu ay kendinizi çok daha pozitif hissediyor olacaksınız. Ancak Merkür gerilemesi boyunca özel ilişkinizde ağzınızdan çıkan sözlere çok dikkat etmelisiniz. Çalışma hayatınız anlamında genel olarak başarılı bir Mayıs ayı sizi bekliyor olsa da yazılı iletişiminizde kontrollü olmanızda fayda var. Seyahat etmeyi seven tabiatınıza uygun olarak -imkanı olanlar için- bu ay özellikle yurt dışına yapacağınız ziyaretler ve yabancı insanlarla iletişime geçmek sizi geri giden gezegenlerin yansıttığı negatif etkiden koruyabilir.

oğlakOĞLAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Partneriniz ile ilgili bir süredir beklediğiniz bir konunun sonuçlandığına bu ay şahitlik edebilirsiniz. Parasal anlamda uzun süredir beklediğiniz bir konu, bu ay da gecikmeye uğraması ile birlikte sizi gergin bir atmosfere sürükleme potansiyeline sahip. Aile büyüklerinizle bu ay tartışmaktan uzak durun. Söylediğiniz sözler tamamen yanlış anlaşılabilir. Aynı durum iş yerinizde üstünüz konumundaki kişilerle de yaşanabilir. Bekar Oğlaklar için bu ay yeni bir ilişkiye başlama şansı yükselirken, çocuk sahibi olanlar için de evlatları ile ilgili olumlu bir gelişme yaşanması söz konusu olabilir.

kovaKOVA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay yazılı iletişimine, elinden geçen evraklara en çok dikkat etmesi gereken burçlardan bir tanesi de sizsiniz. Özellikle kariyer hayatınızda hiç beklemediğiniz şekilde işlerin bu ay kontrolden çıktığına, kötü niyetli olmasa da ciddi hataların yaşandığına şahitlik edebilirsiniz. İş hayatınızla ilgili muhtemel gergin bir atmosfer sizi beklerken, partnerinizden ve ailenizden bu ay her anlamda destek görme şansına sahipsiniz. Çocuk sahibi olan Kovalar için bu ay evlatları ile ilgili kendilerinden saklanan bir durumun ortaya çıkması söz konusu olabilir. Sizi gerginleştiren konu ne olursa olsun bu ay sağduyunuza kulak vererek davranışlarınızı yönlendirmeye çalışmalısınız.

balıkBALIK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Duygusal anlamda çalkantılı bir ruh hali Mayıs ayı boyunca üzerinizde hakim olacak ancak işinizle ilgili uzun süredir beklediğiniz gelişmelerin bu ay itibariyle yavaş yavaş haberlerini almaya başlayabilirsiniz. Ruhsal olarak kendinizi biraz gergin hissedeceğiniz için özellikle sözel iletişiminizde düşünmeden ağzınızdan çıkan cümleler sizi sonrasında daha da hassas ve gergin bir ruh haline sokma potansiyeline sahipler. Aile fertleriniz ve partneriniz bu ay inişli-çıkışlı ruh halinizden en fazla nasbini alacak kişiler olarak öne çıkmaktalar. Bu ay uzun süredir aklınızdan geçirdiğiniz bir girişimi hayata geçirmek için fırsat yakalayabilirsiniz. Mayıs boyunca sizi duygusal olarak sarsacak konulardan ziyade odağınızı işiniz ile ilgili konulara çevirmenizde fayda var.

Sevgilerimle,

©Hint Astroloğu

27 Nisan 2016

 

Paylaş