MART 2022 VEDİK BURÇ YORUMLARI

Mart ayında Vedik Astrolojisine göre Jüpiter Kova; Satürn, Venüs ve Mars ise Oğlak Burcu içindeki seyirlerine yer değişikliği yapmadan devam ediyor olacaklar.

Bu ayın en dikkat çekici ilk yerleşimi Oğlak Burcu içerisindeki gezegen yığılmasına ait.

Tüm ay boyunca Mars ve Satürn Hint Astrolojisine göre Yama Yoga;

Venüs ve Mars ise Karmik Birleşim Yogasını aynı noktada gerçekleştiriyor olacaklar.

Bunun hepimizin hayatlarına vereceği oldukça karmaşık etkiler söz konusu.

Zira Yama Yoga bizim sınırlarımızı zorlarken, Karmik Birleşim Yoga’ sı da “Karma” mızın gitmesi gereken yolda önündeki engelleri temizlemekle meşgul olacak.

Bu ikili “Yoga” oluşumu pek çoğumuzun hayatlarına önemli bir dönüşüm enerjisi vermeye niyetli.

Bizim için çıkacak sonuçların “iyi” ya da “kötü” olmasının kararı ise bugüne kadar hayatımızda büyütmeyi seçtiğimiz enerjiye göre şekil alıyor olacak.

Bitmesi gerektiği için bazı şeyler bitecek, son noktalar konulacak; devam etmesi gerekenler de daha sağlam şekilde köklerini salarak bizi geleceğe hazırlayacak.

Ancak sonuç ne olursa olsun, Mart ayının üzerimizde hakim olan enerjisi “zorlanma, mücadele etme, canımız yansa da direnerek üstüne gitme” yönünde ilerleyecek.

Çünkü Yama Yoga zorluklar karşısında yılmadan ve ısrarla mücadele etmeyi, adeta hayatla inatlaşmayı, savaşarak kendine yol açmayı temsil eder. Bunu yaparken de kişiyi büyük sınavlarla ciddi şekilde kendi sınırlarına yaklaştırır.

Yani Mart ayında sınandığımız ve üstesinden geldiğimiz her sınav, bizi gelecekte çok daha güçlü kılacak.

Bu oluşumun hemen yanı başında gerçekleşen Karmik Birleşim Yoga’ sı ise bize hayatımızın ilerlemesi gereken yolun yönünü gösterecek. Yani zorlukların bizi ittiği nokta, Karma’ nın kendini ortaya koymak için seçtiği alanı belirleyecek.

Elbette ki bu dönüşüm süreci sadece 1 aylık zaman diliminde kendini gerçekleştirmeyecek.

Mart ayında daha ziyade biz ilk sinyalleri almaya başlayacağız.

Bu ayın Vedik Astrolojisine göre ikinci ve çok daha uzun soluklu gezegen yer değişimi ise Rahu ve Ketu’ ya ait olacak.

17 Mart itibariyle 1,5 senedir Boğa-Akrep aksında ikamet eden Kuzey ve Güney Ay Düğümleri, Rahu-Koç; Ketu- Terazi aksına olmak üzere kayarak yer değiştirecekler.

Bu önemli Burç değişikliği Ay Düğümlerinin yeni yerleştikleri alanlarda bizlerin hayatlarına Karmik etkiler vermeye başlayacakları konu başlıklarını işaret edecek.

Yani hayatımızın odak noktası, önüne geçemediğimiz ya da hiç aklımızda olmayan değişikliklerin ne konularda gelişeceğine Rahu ve Ketu’ nun yeni yerleşimleri karar veriyor olacak.

Node’ ların yer değiştirmesi önemlidir.

Çünkü önümüzdeki 1,5 yıl içerisindeki tüm Ay ve Güneş Tutulmalarının gerçekleşeceği yer de Rahu ve Ketu’ nun bulunduğu nokta olacaktır.

Güneş ve Ay Tutulmaları ise hayatımızda aylardır biriken enerjilerin sonuca bağlandığı, netleştiği konu başlıklarını gösterirler.

Haliyle Rahu ve Ketu’ nun bulunduğu burç ve evler hayatın odak noktası haline gelmeye sıklıkla aday olurlar.

Örneğin uzun süredir yaptığımız iş başvurularının birisi Tutulma esnasında sonuca bağlanabilir. Ya da bir süredir devam eden ilişkimizde evlilik kararı/teklifi alabiliriz gibi…

Bu ayın hızlı gezegen geçişlerine de kısaca değinecek olursak:

6 Mart tarihinde Merkür Kova Burcu’ na; 24 Mart tarihinde de düşüş/debil konumda bulunacağı Balık Burcu’ na geçiş yapacak.

14 Mart tarihinde Güneş, Balık Burcu içerisine yerleşecek.

31 Mart tarihine kadar Oğlak Burcu içerisinde bulunacak Venüs ise tüm ay boyunca Oğlak, Yengeç, Başak Yükselenler için flört-aşk- romantizm-yaratıcılık-eğlence gibi konuları destekliyor olacak.

Vedik Astrolojisine göre 2 Mart tarihinde Kova Burcu içerisinde Yeni Ay; 18 Mart tarihinde de Başak Burcu içerisinde Dolunay sürecini deneyimliyor olacağız.

**Rahu ve Ketu’ nun yapacağı yer değişikliği True Node Hesaplamasına göre alınmıştır.

Yukarıda aktardığım Mart 2022 gökyüzü gezegen hareketlerinin (Hint Astrolojisine göre hesaplanarak bulunmuş) Ay ve Yükselen Burçlara göre etkilerini aşağıda bulabilirsiniz…

*** Her zaman olduğu gibi sayfamda yayınlanan burç yorumlarının Batı Astrolojisi gezegen konumları ile hiçbir alakası olmadığını, tamamen Hint/Vedik Astrolojisi disiplini içerisinde aktarıldığını hatırlatmak isterim.

Dolayısı ile Batı Astrolojisine göre hesaplanmış olan Güneş’ in konumuna/doğum tarihinize göre “hangi burç” olduğunuzun, yukarıdaki yorumlarla hiçbir ilişkisi yoktur.

Örnek: Batı Astrolojisine göre Balık olan birinin sayfamdaki Balık Burcu etkilerini okuması, yanlış yönlenmesine, yanlış yorumları okumasına sebebiyet verecektir.

Hint Astrolojisine göre hesaplanmış olan Yükselen ve Ay Burcunuza göre yazıları değerlendirmelisiniz.

(Hint Astrolojisinde Burçlar doğum tarihinize göre hesaplanmaz! Örneğin 10 Ağustos tarihinde doğan bir kişi Aslan Burcu değildir!)

Merak ettiğiniz kavramlar için: “Kısa Bilgiler” Bölümüne bakabilirsiniz.

Not: Tüm gezegen yerleşimleri Vedik Astrolojisine yani Sideral Zodyak’ a göre aktarılmaktadır. Lütfen Batı Astrolojisi disiplini ile yazılmış yazıları okuyup, “Mars şu burçta değil miydi? Satürn çoktan bu burca geçmemiş miydi? Benim hala Sade Sati’ m devam mı ediyor yani?” gibi soruları bana yöneltmemenizi önemle rica ediyorum…

KOÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay zamanınızı aile yaşamınız ve işiniz arasında dengelemeye çalışmanız çok önemli olacak. Kariyerinizde yaşayacağınız hem zorlu hem de güzel gelişmeler; ilgi odağınızı doğal olarak fazlası ile iş ortamınıza kaydırmanıza ve yuvanızda bazı gerginlikler yaşamanıza neden olabilir.

Ayın ikinci yarısı itibariyle hedef tutturma, birikim yapma-para kazanımı, sosyal ilişkileriniz gibi konulara çok daha fazla vaktinizi ayırıyor olacaksınız. Ancak aynı zamanlama ile artan eğlence-eğitim gibi masraflarınız da bütçenizi bu ay sarsıyor olabilir. Bu konuya önümüzdeki aylarda da dikkat etmenizde fazda var. Zira ayın ikinci yarısından itibaren önünüzdeki 1,5 senelik dönemde miras-komisyon-prim-faiz gibi maaşınız dışı elde ettiğiniz ek gelirlerinizde alıştığınızın dışında gelişmeler yaşayabilir, beklediğinizi bulamayabilirsiniz.

2 Mart Yeni ay süreci kazançlarınızı arttırmanıza yarayacak olumlu bir finansal gelişme- fırsat yaratma potansiyeline sahip. 18 Mart Dolunay sürecinde ise işiniz-iş arkadaşlarınız alakalı bir konunun netleşmesi söz konusu olacak.

Bu ay yer değiştirecek olan Node’ lar önünüzdeki 1,5 senelik periyotta hayatınızda önemli dönüşümler yaşamanıza neden olabilir. Başta eşiniz, ortaklı işleriniz, yurt dışı faaliyetleriniz, ticari hayatınız açısından son derece hareketli, olayların netlik kazandığı bir dönem olacak. Kendinizi, yaşam şeklinizi alakadar eden çok radikal değişikliklere gidebilirsiniz. Ancak yeni ortaklıklar kurmak ve çok bağlayıcı sözleşmelere imza atmak noktasında dikkatli adımlar atmanızda fayda var.

BOĞA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

2 Mart Yeni Ay süreci kariyer hayatınızda yeni başlangıçlar yapmanız, yeni projeler ile alakalı anlaşmalar gerçekleştirebilmeniz açısından size önemli iş fırsatları sunabilir.

Mart ayının tamamında patronunuz-öğretmeniniz gibi hayatınızda otorite konumunda bulunan kimseler, onay bekleyen işleriniz, eğitim ilintili projeler alakalı hem sizi çok zorlayan, fazlası ile mücadele etmenizi gerektiren hem de bu zorluklar içerisinde önemli fırsatlar barındıran gelişmeler yaşayacaksınız.

Ancak bu ay başlattığınız girişimleriniz, yapmayı düşündüğünüz seyahatleriniz ve yakın arkadaşlarınız ile ilgili planlarınız pek umut ettiğiniz gibi sonuçlar üretmeyebilir.

Ayın ikinci yarısı itibariyle dikkatinizi hedeflediğiniz konulara, kazanımlarınıza yönlendiriyor olacaksınız.

Bu ay yer değiştirecek olan Node’ lar önünüzdeki 1,5 senelik periyotta sizi harcamalarınız, hayatınızdaki sırlar, yurt dışı-web bağlantılı işleriniz konularında beklemediğiniz sürpriz gelişmeler, kazanç ve harcamalar ile muhatap bırakabilir. Ancak özellikle iş arkadaşlarınız ve sağlığınız konusunda geçtiğimiz yıldan çok daha dikkatli adımlar atmalısınız. İş ortamınızda olur olmaz herkese koşulsuz güvenmemeli; sağlığınızın verdiği olumsuz sinyalleri de her zamankinden daha fazla ciddiye almalısınız.

18 Mart Dolunay sürecinde ise varsa çocuğunuz, eğitim, yaratıcılık-sanat ve hobileriniz ile ilgili işleriniz hakkında tamamlanan bazı süreçler, biten projeler söz konusu olabilir.

İKİZLER BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Mart ayının tamamında hayatınızda geçirdiğiniz dönüşüm süreci ilintili kaçınılmaz olduğunu düşündüğünüz bazı yüzleşmeler yaşamak, bu yüzleşmelerden önemli dersler çıkartmak durumunda kalabilirsiniz.

Bu ay gelirleriniz konusunda daha dikkatli davranmalı, garanti gördüğünüz bazı kazançlarınızda aksamalar, kesintiler yaşayabileceğinizi aklınızda bulundurarak hareket etmelisiniz.

2 Mart Yeni Ay süreci patronunuz, amiriniz, öğretmeniniz gibi sizin üstünüz konumundaki kişilerden beklediğiniz bir onayın/haberin gelmesine aracılık edebilir. Devlet nezdinde takip ettiğiniz bir işinizde de ilerleme kaydedebilirsiniz.

Ayın ikinci yarısı itibariyle kariyer hayatınızdaki gelişmeler önem kazanmaya başlayarak, bir takım girişimlerde aktif şekilde rol almanızı gerektirecek.

17 Mart itibariyle yer değiştirip 1,5 sene boyunca aynı noktada konaklayacak olan Node’ lar sebebi ile hayatınızda birikim-yatırım yapmak, kendi amaçlarınız için kıyasıya mücadele etmek, kuvvetli noktalarda bulunan insanlarla ilişkilerinizi güçlendirmek adına önemli adımlar atıp, gelişmeler sağlıyor olacaksınız. Ancak bu süreçte eğitim/ yaratıcılık, özel/aşk hayatınız, hobileriniz ilintili işlerinize arzu ettiğiniz kadar vakit ayıramamanız, spekülatif yatırımlarınızda beklediğinizi bulamamanız çocuklarınızla sorunlu giden bir ilişkiniz varsa işlerin sizin adınıza iyice zorlaşması söz konusu olabilir.

18 Mart Dolunay süreci ise eviniz, yaşam alanınız, aileniz, arabanız/ taşınmaz mülkleriniz, yatırımlarınız, annelik sorumluluklarınız ya da kendi anneniz ilintili bir konunun sizin için netleşmesini sağlayacak.

YENGEÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay özel hayatınızda yaşadığınız bazı sıkıntılı durumlar nedeni ile kendinizi kapana kısılmış, bunalmış ve aşırı şekilde zorlanıyor hissedebilirsiniz. Mart ayında ruh halinizi pozitif yönetmeyi başarmak en büyük amacınız olacak.

Evliliğiniz/partneriniz, ortaklı işleriniz, ticari hayatınız, yurt dışı bağlantılı projeleriniz ve yazılı anlaşmalar size bu ay sıkıntılı bazı koşullar sunmakla birlikte aynı zamanda da ara ara yaşattığı güzel gelişmelerle yüzünüzü güldürüyor olacak.

2 Mart Yeni Ay süreci komisyon, prim, miras, sigorta, faiz, nafaka gibi dolaylı yoldan elde ettiğiniz kazançlarınız alakalı oluşan yeni bir koşulu tekrar değerlendirmeniz zorunluluğunu doğuracak.

Ayın ikinci yarısı itibariyle bilginizle sivrilme imkânınız olan konularda yaptığınız çalışmalara ağırlık veriyor olacaksınız. Parasal anlamdaki refahınız da Mart’ ın ikinci yarısında daha iyi seyrediyor olacak.

Mart ayında bekaralar açısından yeni bir flört/aşk durumunun oluşması ihtimali de söz konusu olabilir.

17 Mart itibariyle yer değiştirip 1,5 sene boyunca aynı noktada konaklayacak olan Node’ lar sebebi ile bu süreçte kariyer hayatınızda radikal değişimler yapabilir, yeni bir iş teklifi ya da terfi ile önemli bir yükseliş yaşayabilirsiniz. Kariyer anlamında daha hırslı ve dinamik bir sürece adım atarken, eviniz, aileniz, anneniz, yaşam alanınız, yatırımlarınız, mülkleriniz ile ilgili konularda pürüzler, huzursuzluklar yaşamaya meyilli olacaksınız.

18 Mart Dolunay süreci yaptığınız bir girişim, başvuru ya da kardeşiniz ilintili önemli bir konunun neticelenmesine aracılık edecek.

ASLAN BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay iş hayatınız, iş ortamınız, ofis alanınız oldukça sert enerjiler altında kalıyor olacak. İş arkadaşlarınızla ciddi çekişmeler yaşayabilir, rekabet-kıskançlık kaynaklı bazı olumsuz tavırlar ile muhatap olmak zorunda kalabilirsiniz. Hatta bu sebeple iş ortamınızda bazı ayrılık-kopuşların da yaşanması söz konusu olabilir.

Ayın ikinci yarısı itibariyle iş yaşamınızdaki kendinize güveniniz yerine tekrar geliyor olacak ve daha başarılı-verimli bir ay geçireceksiniz. Ayrıca bu dönemde komisyon, prim gibi kazançlarınızda da artış yaşayacaksınız.

2 Mart Yeni Ay süreci evliliğiniz/partneriniz, ortaklı işleriniz, ticari hayatınız, yurt dışı bağlantılı projeleriniz ve sonucunu beklediğiniz yazılı anlaşmalar ilintili gelişmeler yaşamanıza, yeni adımlar atıyor olmanıza neden olabilir.

Bu ay yer değiştirecek olan Node’ lar önünüzdeki 1,5 senelik periyotta sizi; otorite konumuna gelmek, yükselmek, liderlik etme, yönetme isteği hırsı içerisinde bırakıyor olacak. Hayatınızda öğretmen-patron-baba gibi otorite figürleri alakalı da önemli değişim/yol ayrımı süreçleri yaşıyor olabilirsiniz. Ancak bu esnada yaptığınız yeni girişimler, kendi işinizi kurma, satış-pazarlama faaliyetleri konusunda her zamankinden biraz daha temkinli hareket etmenizde fayda var.

18 Mart Dolunay süreci ise parasal bir konunun neticelenmesine, bütçeniz hakkında bir karar almanıza olanak tanıyacak.

BAŞAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay eğitim/ yaratıcılık ilintili işleriniz, aşk hayatınız, eğlence içerikli işleriniz, hobileriniz, spekülatif yatırımlarınız ve varsa çocuklarınız ile ilgili biraz stresli ve yönetilmesi zor bir dönemden geçiyor olacaksınız. Bu zorlukların karmanızın gitmesi gereken yönü deneyimlemek adına karşınıza çıktığını unutmadan, sabır ve gayretle yol almanız, enerjinizi aklınızla yönetmeniz son derece önemli olacak.

Ayın ikinci yarısı itibariyle evliliğiniz/partneriniz, ortaklı işleriniz, ticari hayatınız, yurt dışı bağlantılı projeleriniz ve yazılı anlaşmalar ile alakalı daha olumlu gelişmeler yaşayabilir, ihtiyacınız olan güveni özellikle ticari faaliyetlerinizi ilgilendiren konularda bulabilirsiniz.

2 Mart Yeni Ay süreci ise işiniz alakalı önünüze çok önemli yeni bir fırsat, gelir kapısı çıkarabilir. Ancak bu Yeni Ay sürecinde sağlığınızla ilgili bazı konuları daha ciddiye almanız gerektiğinin de farkına varabilirsiniz.

Bu ay yer değiştirecek olan Node’ lar önünüzdeki 1,5 senelik periyotta sizi; komisyon, prim, miras, sigorta, faiz, nafaka gibi dolaylı yoldan elde ettiğiniz kazançlarınız ve spekülatif yatırımlarınız, eşinizin maddi imkanları anlamında pozitif yönde destekliyor olacaklar. Bu dönemde süreçleri yönetmeniz, iyileştirmeniz de işinizde ağırlıklı olarak sizden istenen görevler olabilir. Ancak bu zaman diliminde kazançlarınızı ve bütçenizi çok dikkatli yönetiyor olmanız da gerekecek.

18 Mart Dolunay süreci ise tam burcunuz üzerinde gerçekleşeceğinden hayatınızla ilgili önemli bir karar alabilir, sizin için çok önemli bir konunun neticelendiğine-açıklığa kavuştuğuna şahitlik edebilirsiniz. Mart ayında bekaralar açısından yeni bir flörtöz durumun oluşması ihtimali de söz konusu olabilir.

Mart ayında bekaralar açısından yeni bir aşk ilişkisinin oluşması ihtimali de söz konusu olabilir.

TERAZİ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Mart ayında eviniz, yaşam alanınız, aileniz, arabanız/ taşınmaz mülkleriniz, yatırımlarınız, annelik sorumluluklarınız ya da kendi anneniz ile alakalı zorlayıcı, sorunlarla uğraşmanız gereken bir süreç yaşayacaksınız. Bu dönemde kalbinizi ısıtacak, size güven verecek olumlu pek çok gelişme de olacak. Ancak ruhsal anlamda içinden geçmekte olduğunuz süreç size hem huzursuz hem de sıkışmışlık hissi veren oldukça zorlu bir atmosfer yaratacak. Bunun geçici bir dönem olduğunu düşünerek yolunuza devam etmenizde fayda var.

Ayın ikinci yarısı itibariyle günlük temponuz iş yerinizde bir hayli yoğun geçmeye başlayacak. Birlikte çalıştığınız kimselerle daha fazla zaman geçirmek durumunda kalabilirsiniz.

2 Mart Yeni Ay süreci ise eğitim/ yaratıcılık ilintili işleriniz, özel hayatınız, hobileriniz, spekülatif yatırımlarınız, çocuklarınız alakalı yeni bir sürecin içerisine girmenize neden olabilir.

Bu ay yer değiştirecek olan Node’ lar önünüzdeki 1,5 senelik periyotta hayatınızda önemli dönüşümler yaşamanıza neden olabilir. Başta eşiniz, ortaklı işleriniz, yurt dışı faaliyetleriniz, ticari hayatınız açısından son derece hareketli, olayların netlik kazandığı bir dönem olacak. Kendinizi, yaşam şeklinizi alakadar eden çok radikal değişikliklere gidebilirsiniz. Ancak yeni ortaklıklar kurmak ve çok bağlayıcı sözleşmelere imza atmak noktasında dikkatli adımlar atmanızda fayda var. Bu dönemde biraz fazla içinize kapanma, yalnızlaşma eğiliminde olabilirsiniz.

18 Mart Dolunay süreci ise web ya da yurt dışı ilintili bir işinizin sonucunu almanıza aracılık edebileceği gibi bütçenizden bir para çıkışına da neden olabilir.

AKREP BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Mart ayı boyunca hayatınıza giren yeni projeler, satış-pazarlama faaliyetleri, sunumlar-toplantılar ile ilgili aşırı derecede efor harcamanıza rağmen çok zorlanarak sonuç alabildiğiniz, stresinizin yoğun olduğu bir dönem geçireceksiniz. Bu ay boyunca yakın çevrenizden birinin önemli bir sorunu ile de uğraşmanız gerekebilir.

Ayın ikinci yarısı itibariyle ilginiz eğitim, hobi, özel hayat gibi sizi mutlu eden alanlara kaymaya başlayacak.

2 Mart Yeni Ay süreci ise eviniz, yuvanız, aileniz, anneniz ilintili gündeme yeni düşen bir konu hakkında karar vermenizi ya da aksiyon almanızı gerektirebilir.

Bu ay yer değiştirecek olan Node’ lar önünüzdeki 1,5 senelik periyotta sizi; işinizi büyütmek, yeni ve değişik konularda girişimler yaparak kazançlarınızı arttırmak anlamında destekliyor olacaklar. Ancak işi büyütme hevesine kapılarak olmayacak aşırılıkta harcama ve masraflar yapmaktan kendinizi geri tutmaya çalışmanızda fayda var. Büyüme noktasında web üzerinden işlere ağırlık vermek hayrınıza olacaktır.

18 Mart Dolunay süreci ise hedeflediğiniz bir konunun neticesini almanıza neden olacağı gibi bir dostunuz alakalı önemli bir konunun çözülmesine de aracılık edebilir.

YAY BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Mart ayında finansal durumunuzu gösteren noktada biriken gezegenler sizi kazandığınız para ile alakalı sıkıntılı bazı süreçlerin içerisinden geçirebilir. Maddi bir sıkışıklık yaşayabilir, verdiğiniz bir borcu geri alamamakla ilgili olumsuzluklarla muhatap olmak zorunda kalabilirsiniz. Bu ay maddi konularda dikkatli adımlar atmanızda fayda var.

Ayın ikinci yarısı itibariyle aile hayatınız, yuvanız, mülkleriniz, anneniz ile alakalı konular hayatınızda ağırlık kazanmaya başlıyor olacak.

2 Mart Yeni Ay süreci satış-pazarlama-sunum gibi faaliyetler içeren bir konuda çalışmaya başlamanıza neden olabilir. Ya da yepyeni bir müşteri kazanıyor olabilirsiniz.

Bu ay yer değiştirecek olan Node’ lar önünüzdeki 1,5 senelik periyotta sizi; hobileriniz, eğitim ilintili işleriniz, yaratıcılık gerektiren işler konularında destekliyor olacaklar. Bu dönemde Spekülatif kazançlar açısından da şanslı bir süreç yakalayabilirsiniz. Ancak bu dönemde büyük paralar ile yatırım yapmaktan kaçınmanızda fayda var. Hedeflerinizi küçük tutmalı, kulaktan dolma bilgilerle hareket etmemelisiniz.

18 Mart Dolunay süreci ise kariyerinizde takip ettiğiniz bir konunun sonuçlanmasına aracılık edecek.

OĞLAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Mart ayında tam burcunuz üzerinde birikecek olan gezegenler sizi başta ticari işleriniz, ortaklığınız ve evliliğiniz olmak üzere pek çok konuda sıkıntılı bazı konularla ilgilenmek zorunda bırakabilirler. Bu dönemde karmaşık ve çözülmesi zor bazı problemlerle ilgilenmeniz gerekecek. Sorunları çözerken kendiniz için önemli fırsatlar da yaratmak için şanslar yakalama olasılığınız bulunuyor.

Ayın ikinci yarısı itibariyle hayatınızda yeni girişimler, yeni başlayan projeler, seyahatler, yeni tanışılan insanlar, yazılı evraklar, iletişim, satış-pazarlama faaliyetleri, görüşmeler, toplantılar, pazarlıklar, sunumlar gibi aktiviteler büyük bir yoğunluk kazanıyor olacak.

2 Mart Yeni Ay süreci ise parasal bir konu ile ilgili yeni bir karar alıp, adım atmanıza aracılık edebilir.

Bu ay yer değiştirecek olan Node’ lar önünüzdeki 1,5 senelik periyotta sizi; mülk edinme, yuva ortamınızın genişlemesi, taşınmaz yatırımlardan elde edilen kazançlar konusunda atılım yapmanız için destekliyor olacak. Ancak bu süreçte kariyeriniz ile ilgili yaptığınız hamleleri sağlam şekilde takip etmeniz gerekiyor olacak. İnsanlara ve şansınıza fazla güvenmeden hamlelerinizi planlamanızda fayda var. Makamınız ile ilgili statü değişikliklerine açık olacaksınız.

18 Mart Dolunay süreci ise onay bekleyen bir işinizin neticelenmesine ya da yurt dışı alakalı bir konunuzun çözümlenmesine aracılık edebilir.

Mart ayında bekaralar açısından yeni bir aşk ilişkisinin oluşması ihtimali de söz konusu olabilir.

KOVA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Mart ayında hayatınızda kayıplar, ayrılıklar, son bulan-nihayete eren ilişkiler, ortaya dökülen sırlar gibi pek çok yüzleşme yaşamanız ve karmanız doğrultusunda hayatınızın yeniden şekil alması gibi etkiler söz konusu olacak. Ayrıca işiniz ile ilgili özellikle web üzerinden yürüttüğünüz sorumluluklarınızda sıkıntılarla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Parasal anlamda Mart ayında gelir-gider dengenizi bulmakta da zorlanıyor olacaksınız.

Özellikle ayın ikinci yarısı itibariyle tüm dikkatinizi gelir yaratmak üzerine vererek ekonomik kaynak yaratma yönünde çalışıyor olabilirsiniz.

2 Mart Yeni Ay süreci ise tam burcunuz üzerinde gerçekleşeceğinden hayatınızı ilgilendiren çok önemli kararlar alıyor olabilirsiniz.

Bu ay yer değiştirecek olan Node’ lar önünüzdeki 1,5 senelik periyotta sizi; kendi işinizi kurma, yeni girişimler yapma, satış-pazarlama faaliyetlerine ağırlık verme gibi konularda destekliyor ve yeni fırsatlar yaratıyor olacak. Ancak bu süreçte yaptığınız işi takdir eden, otorite/amir/öğretmen konumundaki kişiler, devlet alakalı işlemler, yurt dışı bağlantılı projeler, akademik çalışmalar ile ilgili işlerinizi sağlam şekilde takip etmeniz gerekiyor olacak. İnsanlara ve şansınıza fazla güvenmeden hamlelerinizi planlamanızda fayda var.

18 Mart Dolunay süreci ise komisyon, prim, miras, sigorta, faiz, nafaka gibi dolaylı yoldan elde ettiğiniz kazançlarınız ve spekülatif yatırımlarınız ile alakalı bir konunun netleşmesine aracılık ediyor olacak. Bu tarih itibariyle hayatınızda önemli bir dönüşüm sürecine de adım atıyor olabilirsiniz.

BALIK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Mart ayında takip ettiğiniz projeler, hedef tutturma, gelir elde etme, sosyal çevre tarafından desteklenmek gibi konularda önemli sorunlarla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Dost ve düşmanınızı ayırt etmenize son derece faydalı olacak bu süreç sizi zorlasa da ilerleyen günlerde size hayatınızda önemli bir ayıklama yapma fırsatı sunabilir. Ancak gelir-gider dengenizi dikkatle takip ediyor olmalısınız.

Ayın ikinci yarısı itibariyle aklınızdaki pek çok işin peşinde koşuyor olmanız gerekecek. Vakit bulma, layıkıyla iş yapabilme, özel hayatınızdaki sorumlulukları yerine getirme noktasında yetersiz kalabilirsiniz. Zaman planlamasını iyi yaptığınız taktirde sorun yaşamazsınız.

2 Mart Yeni Ay süreci ise hayatınızdan çıkartmak istediğiniz konular ile ilgili nasıl bir yol izlemeniz gerektiği hakkında size yol gösteriyor olacak.

Bu ay yer değiştirecek olan Node’ lar önünüzdeki 1,5 senelik periyotta sizi; para kazanma, finansal durumunuzu düzeltme anlamında destekliyor olacak. Ancak komisyon, prim, miras, sigorta, faiz, nafaka gibi dolaylı yoldan elde ettiğiniz kazançlarınız ve spekülatif yatırımlarınız ile alakalı sorunlar yaşayacağınız, elinize geçeceğini düşündüğünüz ekstra gelirlere güvenmemeniz gereken bir döneme de adım attığınızı unutmamalısınız.

18 Mart Dolunay süreci ise evliliğiniz, ortaklı işleriniz, ticari anlaşmalarınız ile ilgili bir konunun netleşerek önünüzü tam olarak görmenize aracılık edecek.

Sevgilerimle,

©Hint Astroloğu

1 Mart 2022

Paylaş