MART 2020 VEDİK ASTROLOJİSİNE GÖRE BURÇ YORUMLARI

Mart’ a, ayın ortalarına kadar Ay Fazları dışında Hint Astrolojisine göre Kala Sarpa Yoga arasında sıkışmış ve pek bir hareket içerisinde olmayan, dolayısıyla da Şubat ayında hakim olan enerjilere benzer etkiler yansıtan gezegen yerleşimleri ile başlayacağız.

Venüs geçtiğimiz ay sonu yerleştiği Koç Burcunun içerisinde 28 Mart tarihine değin kalmaya devam edecek.

Bu nedenle Koç, Oğlak ve Terazi Yükselenler hem estetik-yaratıcılık hem de aşk-romantizm-ilişki ilintili konularda Mart ayını Venüs’ ün desteği ile olumlu etkiler ile geçirecekler.

Satürn Ocak sonunda yerleştiği ve yöneticisi olduğu Oğlak Burcu içerisindeki yolculuna aynen devam etmekte.

Rahu-Ketu aksı ise İkizler- Yay Burçları arasında neredeyse tüm gezegenleri sıkıştırarak –Sadece Ay kurtulan gezegen olarak bu sıkışık enerjiye ayın belli dönemlerinde nefes aldırmakta- yerlerini korumaktalar.

Bu ayın ilk gökyüzü hareketi ise 9 Mart tarihinde Vedik Astrolojisine göre Aslan Burcu içerisinde gerçekleşecek olan Dolunay’ a ait olacak.

Retro Merkür görünümü altında yaşanacak olan Dolunay fazı, bizi geçmişe yönelik bazı duygusal karışıklıkların içerisine çekmeye, Dolunay süreci boyunca nostaljik sayabileceğimiz etkilerle hareket etmeye teşvik edebilir.

Dolunay’ ın hemen ardından 10 Mart tarihinde Merkür, Retro hareketini bitirip İkizler Burcu içerisindeki Rahu ile bir nevi Parivartana/Exchange Yoga yapmışçasına güçlenerek yoluna devam ediyor olacak.

Bu da Retro süreci boyunca bozup-yıktığı şeyleri tamir etmek anlamında bize fırsat verecek.

24 Mart Yeni Ay süreci ise yine Vedik Astrolojisine göre Balık Burcu içerisinde bize sorumluluklarımızı, üstüne düşmemiz gereken konuları iyice odak noktası haline getirerek önümüze sunacak.

Yeni Ay tarihi civarlarında gelişen olaylara dikkatimizi yöneltmemiz özellikle kariyer-iş anlamında bize yeni fırsatlar sunabilir.

15-16-17 Mart tarihleri esnasında ise Ketu-Mars-Jüpiter arasına Yay Burcu içerisine girecek olan Ay ise bizi duygusal anlamda stresli ve kendimizi kontrol etmekte zorlandığımız ruh halleri ile sınamaya meyilli etkiler verecek.

22 Mart tarihinde yer değiştirip, Ketu’ yu Yay Burcu içerisinde Jüpiter ile baş başa bırakarak; Oğlak Burcu içerisine ve Satürn’ ün yanına geçecek olan Mars ise hem yüceldiği alana girmiş, hem de yine Vedik Astrolojisine göre zor enerjilerden biri olan Yama Yoga’ yı oluşturmuş olacak.

Mars, Oğlak Burcu’ nu terk edene kadar uzunca bir süre bizi etkisi altında bırakacak bu Yoga; Yükselen burçlarımıza göre değişen konu başlıkları üzerinde bizi sınamaya, sınadığı konularda önemli ders ve tecrübeler verirken, azimle mücadele etmemize olanak tanıyacak.

Zor bir enerji olmasına rağmen; Mars’ ın harekete geçme dürtüsü ve Satürn’ ün dayanma gücünü de hesaba kattığımızda; her iki gezegen de çok iyi çalıştıkları burç kuşağı içerisinde olmaları nedeni ile son derece yapıcı sonuçlar üretebilirler.

Elbette nihayetinde kötücül olan iki gezegenin kavuşumundan bahsettiğimizden, önce yıkıp, sonradan yeniden yapılanmayı getireceklerini akılda bulundurmak gerekiyor.

Özellikle çalışma hayatınız ile ilgili önünüzdeki 1,5 aylık dönemde karşınıza çıkan engellerle sabırla mücadele etmeye çalışmakta fayda var.

28 Mart itibariyle Koç Burcu’ nu terk edecek olan Venüs; yönettiği Boğa Burcuna geçerek önümüzdeki ayları taki ki Ağustos’ a kadar –Retro’ sunu da gerçekleştirerek- burada tamamlayacak.

Aşk, estetik, yaratıcılık, finansal konular gibi alanlarda hepimize –Retro süreci dışında- desteğini sunuyor olacak.

Mart ayında son olarak 29’ unda Jüpiter, Mayıs ayında başlayacağı Retro hareketine hazırlık olarak düşüşte, yani enerjilerini zorlanarak yansıtacağı Oğlak Burcu içeresine geçiş yaparak, Mars ve Satürn’ le birlikte olacak.

Yama Yoga’ ya çok benzer etkileri verecek bir kavuşum da bu 3 lü arasında oluşacak.

İrade göstermek, zor konuların üzerine ısrarla gitmek bu süreç boyunca hepimiz açısında değerlendirilebilir.

Yukarıda aktardığım Şubat 2020 gökyüzü gezegen hareketlerinin (Hint Astrolojisine göre hesaplanarak bulunmuş) Ay ve Yükselen Burçlara göre etkilerini aşağıda bulabilirsiniz…

*** Her zaman olduğu gibi sayfamda yayınlanan burç yorumlarının Batı Astrolojisi gezegen konumları ile hiçbir alakası olmadığını, tamamen Hint/Vedik Astrolojisi disiplini içerisinde aktarıldığını hatırlatmak isterim.

Dolayısı ile Batı Astrolojisine göre hesaplanmış olan Güneş’ in konumuna göre “hangi burç” olduğunuzun, yukarıdaki yorumlarla hiçbir ilişkisi yoktur.

Örnek: Batı Astrolojisine göre Balık olan birinin sayfamdaki Balık Burcu etkilerini okuması, yanlış yönlenmesine, yanlış yorumları okumasına sebebiyet verecektir.

Hint Astrolojisine göre hesaplanmış olan Yükselen ve Ay Burcunuza göre yazıları değerlendirmelisiniz.

(Hint Astrolojisinde Burçlar doğum tarihinize göre hesaplanmaz! Örneğin 10 Ağustos tarihinde doğan bir kişi Aslan Burcu değildir!)

Yani hem Yükselen, hem de Ay Burcunuzu okumalısınız…

Merak ettiğiniz kavramlar için: “Kısa Bilgiler” Bölümüne bakabilirsiniz.

KOÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Mart ayının neredeyse tamamında burcunuz üzerinde seyredecek olan Venüs, sizi hem kendinizi güzelleştirme, hem de ilişkiler anlamında destekliyor olacak. Özellikle bekarlar için bu ay yeni bir ilişkiye adım atmak için destekleyici enerjiler söz konusu. Saç, cilt, bakım gibi konularda bu ay faaliyetlerde bulunabilirsiniz. Hayatınızda üstünüz konumunda bulunan öğretmen, yönetici, aile büyüğü gibi kimselerle karşı karşıya gelme etkileriniz bu ay da devam ediyor. Özellikle 15-18 Mart civarında bu kimselere karşı aşırıya kaçan, fazla duygusal tepkiler vermeniz olası. 22 Mart itibariyle üstleriniz, yurt dışı ilintili konular, yüksek eğitim gibi alanlarda yaşadığınız zorluklar son bulacak. Mars’ ın yer değiştirmesi ile birlikte kariyer hayatınızda sıkı şekilde mücadele etmeniz, çok çalışmanız gerekiyor. Gerekli azmi Satürn, enerjiyi ise Mars’ tan alıyor olacaksınız. Bu dönem kariyerinizle ilgili pek çok zorlukla birlikte fırsatlar da sizi bekliyor. Ay başındaki Dolunay süreci aşk hayatınız, partneriniz ile ilgili bir konunun netleşmesine aracılık ederken, 10 Mart itibariyle retrosunu bitiren Merkür size yaptığınız toplantı, sunum, iletişim gerektiren işlerde hedeflediğiniz başarılı çalışmaları yapmak ve geçen ay yaşadığınız aksaklıkları telafi etmek için gerekli desteği ay sonuna kadar veriyor olacak.

BOĞA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Mart ayı boyunca harcamalarınızı çok iyi yönetmeniz gerekiyor. Gerek sağlık, gerekse işiniz ile alakalı beklenmedik harcamalarla, borçlarla bütçeniz sarsılabilir. Gereksiz, lüks sayılabilecek ürünlere bu ay para ayırmamanız, önümüzdeki ayı beklemeniz daha akıllıca olacaktır. Ayrıca Mart ayında seyahat etmek, günlük rutininizden uzaklaşmak ve biraz yalnız kalmak anlamında da fazlası ile istekli olacaksınız. Özellikle 15-18 Mart civarında süregelen ilişkinizle alakalı çok fazla didikleyen, sorgulayan ve eleştiren tavırlarla partnerinizi bunaltma eğiliminde olabilirsiniz. Ayrıca 22 Mart tarihine kadar vergi, sigorta, veya dolaylı gelirleriniz ile ilgili bazı sorunları çözmeniz, ısrarla üstüne gitmeniz gerekebilir. 22 Mart sonrasında üstleriniz, hayatınızda otorite konumunda bulunan kişiler, varsa yurt dışı temaslarınız ve yüksek eğitim ile alakalı işleriniz için sıkı şekilde mücadele etmeniz gerekebilir. ay başındaki Dolunay süreci eviniz, mülkleriniz ve aileniz ile alakalı bir konunun netleşmesine aracılık edebilir. 10 Mart itibariyle Retro hareketini bitirecek olan Merkür kariyerinizde geçen ay mücadele ettiğiniz, aksayan konular için özellikle de finansal anlamda size çabalarınızın sonuçlarını bu ay getirme potansiyeline sahip. Ay ortasından itibaren yeni belirlediğiniz hedefleriniz doğrultusunda harekete geçebilirsiniz. 24 Mart Yeni Ay’ ı kafanızdaki düşünceleri hayata geçirmek için sizi motive ediyor olacak.

İKİZLER BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Gelirleriniz, yatırımlarınız, sosyal çevreniz, hedefleriniz açısından bu ay hareketli ve kazançlı bir dönem geçireceksiniz. Ancak 22 Mart’ a kadar aynı etkiler ticari hayatınız, ortaklıklarınız ve evliliğiniz-partneriniz ile geçerli değil. Özellikle ay ortasında partneriniz ile diyaloglarınızda aniden alevlenen duygusal tartışmaların, kıskançlıkların ortasında kendinizi bulabilirsiniz. Aynı gergin etkiler ticari ortaklıklarınız için de geçerli. Anlaşmazlıklar, çekişmeler bu ay sizi zorlayabilir. 22 Mart sonrasında ise tüm ilişkilerinizde çabalayarak kendi huzur ve mutluluğunuzu kazanmak durumunda olacaksınız. Ticaretle uğraşanlar açısından komisyon-prim gibi kazançlar anlamında da ay sonu itibariyle gayretleri ile orantılı olarak artış yaşanması mümkün.  Aybaşındaki Dolunay süreci yaptığınız bir girişimin-görüşmenin neticelenmesine aracılık edebilir. 10 Mart itibariyle Retro hareketini bitirecek olan Merkür, hayatınızda otorite konumundaki kişiler ile geçtiğimiz ay yaşadığınız sorunların son bulmasına ve sizin daha başarılı şekilde sivrilmenize olanak tanıyabilir. Ay ortasından itibaren tüm odağınız kariyeriniz üzerine kayarken 24 Mart Yeni Ay’ ı ile birlikte yeni fırsatlar da söz konusu olacak.

YENGEÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Mart ayında gelirleriniz ve hedefleriniz anlamında kariyeriniz ilintili olumlu gelişmeler yaşıyor olacaksınız. Ancak başarılı olabilmeniz için ciddi şekilde çalışmanız ve ay ortasında ekip arkadaşlarınız, birlikte çalıştığınız insanlarla olan ilişkilerinizi öfkeden uzak şekilde yönetmeniz gerekiyor. Çalışma ortamınız 22 Mart tarihine kadar gergin enerjiler barındırıyor olacak. Ayrıca sağlığınıza da bu tarihe kadar gerekli özeni göstermeniz lazım. 22 Mart itibariyle yer değiştirecek olan Mars ilişkinizde gerginlik yaratmaya başlayacak. Bu durumu düzeltmeniz gereken koşulları gözden geçirmek ve ilişkinizi toparlamak anlamında yapıcı yönde kullanabileceğiniz gibi yıkıcı sonuçlarla da yüzleşmeyi seçebilirsiniz. Ay başındaki Dolunay süreci parasal bir konunun netleşmesine aracılık edecek. 10 Mart itibariyle geri gitme hareketine son verecek olan Merkür geçen ay size yaşattığı komisyon-prim-faiz-miras gibi dolaylı gelir yollarınız ilintili sorunlarınıza son verecek.  Daha rahat ilerleyebileceksiniz. Ay ortası itibariyle kendi içinize dönme, araştırma yapma, yalnız kalma gibi istekleriniz artıyor olacak. Özellikle 24 Mart Yeni Ay sürecinde yeni bir konu hakkında kendinizi geliştirmek için adım atabilirsiniz.

ASLAN BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Venüs’ ün bu ayki yolculuğu sizi üstlerinizin gözünde takdir kazanma açısından desteklerken, kendi otoriteniz altında bulunan kişiler ile ilgili de daha etkin bir konuma getirecek. Ancak ilişkiniz ya da evlatlarınız ilintili yaşadığınız süregelen sorunlar bu ay da canınızı sıkmaya devam edebilir. Özellikle eğitim, çocuklar ilintili işlerde çalışanlar açısından ay ortasındaki enerjiler bir hayli zorlayıcı olmaya aday. 22 Mart itibariyle yer değiştirecek olan Mars sizi işinizle alakalı çok fazla efor sarf etmeniz gereken bir darboğazdan geçirebilir. Birlikte çalıştığınız insanlarla olan ilişkilerinizi çok iyi yönetmek, dengeleri sağlamak durumunda kalabilirsiniz. 9 Mart Dolunay’ ı tam burcunuz üzerinde gerçekleşeceğinden duygusal anlamda hassas ve düşünmeden tepki vermeye yatkın olacaksınız. 10 Mart itibariyle düz harekete geçiş yapacak olan Merkür bir süredir ticari ilişkilerinizde yaşattığı aksaklıkların düzelmesini sağlayarak; tutturmanız gereken hedefler ve parasal gelirler anlamında sizi tatmin ediyor olacak. Ayın ikinci yarısı ve özelikle de Yeni Ay süreci esnasında komisyon, prim, faiz, miras gibi dolaylı gelir yollarınızı ilgilendiren konularda yeni adımlar atabilirsiniz. Hayatınızda değiştirmek istediğiniz konuları da bu süreçte ele almanızda fayda var.

BAŞAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay faiz-komisyon-miras gibi dolaylı olarak elde ettiğiniz gelirleriniz ile alakalı güzel gelişimler yaşayabilirsiniz. Bu alanlarda beklediğinizden daha fazla kazanç elde etmeniz mümkün olacak. Evinizin içerisinde aile ile ilgili gerginlik yaşama potansiyeliniz 22 Mart tarihine kadar devam etmekte. Özellikle ay ortasında fazlası ile duygusal tepkiler verebilirsiniz. 22 Mart sonrasında ise çocuklarınız, eğer mesleğiniz eğitim veya sanatsal-yaratıcı konularla alakalı ise işiniz noktasında ciddi efor sarf etmeniz gereken durumlar yaşayacaksınız. Ani gelişen olayların sabırla üstüne gitmeniz gerekecek. Ay başındaki Dolunay süreci bir süredir beklediğiniz bir harcamanın ya da para çıkışının gerçekleşmesine aracılık edebilir. Mart başında yalnız kalmaya olan ihtiyacınız da artıyor olacak. 10 Mart itibariyle geri gitme sürecini tamamlayacak olan Yükselen yöneticiniz Merkür sebebi ile özellikle sağlığınızda ve kariyer hayatınızda bir süredir yaşadığınız sorunlar son bularak daha iyi bir döneme adım atacaksınız. Ay ortası itibariyle ve özellikle de 24 Mart Yeni Ay süreci içerisinde üstünüz-öğretmenleriniz-büyükleriniz nezdinde takdir topladığınız, yeni sorumluluklar altına girdiğiniz gelişmeler yaşayabilirsiniz.

TERAZİ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Mart ayı boyunca Yükseleninizin tam karşısına yerleşecek olan Venüs sizi başta aşk, özel ilişkiler olmak üzere ticaret ve ortaklı yürütülen işleriniz anlamında şanslı kılacak. Güzellik faaliyetleri için de destekleniyor olacaksınız. Geçen aydan beri girişimleriniz, yakın temasta olduğunuz kişilerle iletişiminizde yaşadığınız zorluklar bu ay da geçerli olmaya devam edecek. 22 Mart tarihine kadar özellikle de ay ortasında öfkenize kapılıp ilişkilerinizi iyice zora sokmamaya çalışmanızda fayda var. 22 Mart sonrasında yer değiştirecek olan Mars kafanızı aileniz, eviniz, mülkleriniz, yatırımlarınız ilintili konularla meşgul etmeye başlayarak bu alanlarda gayret sarf ettiğiniz taktirde bazı kazanımlarla yol alabileceğinize, pürüzleri temizleyebileceğinize işaret etmekte. Mart-Nisan aylarında yeni bir yatırım kararı da alabilirsiniz. Ay başındaki Dolunay süreci, hedeflediğiniz bir şeyin gerçekleşmesine, beklediğiniz bir ödül-değerlendirme varsa sonuçlanmasına aracılık edebilir. 10 Mart itibariyle gerileme hareketine son verecek olan Merkür üstünüz-büyüğünüz-otorite konumundaki kişilerle bir süredir yaşadığınız anlaşmazlıkların son bulup, tekrar olması gereken noktaya gelmesine yardım edecek. Ay ortası ve özellikle de 24 Mart Yeni Ay süreci mesleğiniz ilintili bir konunun yeni bir başlangıç yapmasına aracılık edebilir.

AKREP BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Mart ayında Venüs’ ün yerleşimi size kendinizi zinde hissettirecek. Ayrıca iş yerinizde de başarılı bir dönem geçirecek, ekip arkadaşlarınızın desteğini arkanızda hissedeceksiniz. Güzellik amaçlı hafif sağlık operasyonlarını da bu ay gündeminize alabilirsiniz. Parasal konularda geçen aydan beridir yaşadığınız sıkıntılı gelişmeler bu ay da sizi yormaya devam edecek. 22 Mart tarihine kadar özellikle de maddi konularda yaşadığınız stresi ifadelerinize yansıtmamaya çalışmanızda fayda var. 15-18 Mart arasında gelişen finansal olumsuzluklar etrafınızla iletişiminize yansıyabilir. 22 Mart sonrasında başlamak istediğiniz işler, yeni girişimler konusunda Nisan sonuna kadar mücadele ettiğiniz oranda gökyüzünden destek alıyor olacaksınız. Şansa bıraktığınız konularda olumlu gelişmeler yaşama şansınız maalesef bulunmuyor. Ay başındaki Dolunay kariyeriniz ilintili beklediğiniz bir haberin gelmesine aracılık edecek. 10 Mart itibariyle düz hareketine geri dönen Merkür size dolaylı olarak elde ettiğiniz gelirler anlamında geçen ay yaşattığı aksaklıkları unutturarak işlerin yoluna girmesini sağlayacak. Ay ortasından itibaren ve özellikle 24 Mart Yeni Ay süreci esnasında ilişkiniz, uğraşıyorsanız eğitim ilintili işleriniz konusunda yeni adımlar atmaya yönelik gelişmeler yaşayabilirsiniz.

YAY BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Venüs’ ün bu ayki konumu sizi romantik ilişkiler, aşk ve flört konularında destekliyor olacak. Ayrıca eğitim, sanat, yaratıcılık ilintili işlerde çalışanlar açısından da kazançlı bir ay söz konusu. Ancak aynı şey ruh haliniz için maalesef söz konusu değil. Geçen aydan beridir Yükseleniniz üzerinde biriken gezegenler nedeni ile bir hayli sıkıldığınız ve gergin olduğunuz bir dönemin içerisinden geçmektesiniz. 22 Mart tarihine kadar sürecek bu etki sizi özellikle ay ortasında bunaltacak. Bu dönemde ruh sağlığınıza olduğu kadar beden sağlığınıza da dikkat etmelisiniz. 22 Mart sonrasında ise dikkatinizi maddi konulara yönelteceksiniz. Mart- Nisan aylarında azimle gayret edecek olursanız finansal olarak önemli kazançlar yakalama şansına sahipsiniz. Çalıştığınız oranda kazançlarınız artıyor olacak. Mart başındaki Dolunay süreci hayatınızda otorite konumunda bulunan kişiler, yüksek eğitim ilintili işleriniz hakkında bir netleşme getirebilir. 10 Mart itibariyle düz harekete geçecek olan Merkür ilişkinizde geçen ay yaşadığınız yanlış anlaşılmaları bu ay düzelterek, partnerinizle daha sağlıklı iletişim kurmanıza olanak verecek. Ay ortasından itibaren özellikle de 24 Mart Yeni Ay sürecinde mülkleriniz, eviniz, aileniz ilintili yeni kararlar alabilir, gelişen durumları yönetmek zorunda kalabilirsiniz.

OĞLAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Mart ayında evinizde yapmak istediğiniz tadilat, dekorasyon, mobilya değişimi gibi işler varsa adım atabilirsiniz. Genel olarak kendinizi iyi hissettiğiniz bir ay geçireceksiniz. Ancak geçen aydan beri harcamalarınız, giderleriniz ile ilgili yaşadığınız ani gelişmeler ve para çıkışları bu ay da canınızı sıkmaya devam edecek. Özellikle 15-18 Mart tarihleri arasında finansal olarak yaşadığınız gelişmelere aşırıya kaçan tepkiler vermeniz olası. 22 Mart tarihine kadar kendinizi, sinirlerinizi kontrol altında tutmaya çalışın. Bu tarihten sonra ise partneriniz başta olmak üzere yakın iletişimde olduğunuz insanlara karşı sabırla yaklaşmaya çalışmanızda fayda var. İlerlemesini istediğiniz konularda kendi azminize güvenerek hareket edin. 9 Mart Dolunay süreci dolaylı olarak elde ettiğiniz faiz, komisyon, prim, miras gibi gelirlerinizde beklediğiniz bir sonucu getirebilir. 10 Mart itibariyle Retro hareketini bitirecek olan Merkür, işiniz, ekip arkadaşlarınız ile ilgili bir süredir yaşadığınız aksaklıklara son vererek daha verimli sonuçlar almanıza olanak sağlayacak. Ayın ikinci yarısı itibariyle bilhassa da 24 Mart Yeni Ay sürecinde yapmak istediğiniz bir girişimin, toplantı ya da görüşmenin ilk adımını atıyor olabilirsiniz.

KOVA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay yaptığınız girişimler, başlangıçlar açısından şanslı olacaksınız. Ayrıca katıldığınız toplantı, yaptığınız ziyaretlerden de kazançlı çıkma olasılığınız yüksek. Gelirleriniz, yatırımlarınız anlamında ise işlerin beklediğiniz gibi gitmeme olasılığı bu ay yükseliyor. Özellikle 15-18 Mart aralığında riskli yatırımlardan uzak durum. Kota-hedef bazlı çalışanlar açısından bu ayki enerjiler bir hayli zorlayıcı olacak. Sosyal çevrenizle olan iletişiminizi de kontrollü seviyede tutmalı, öfkenize yenilerek sert söylemlerde bulunmaktan kaçınmalısınız. 22 Mart’ ta Mars’ ın yer değiştirmesi ile birlikte ani gelişen masraflar bütçenizi sarsabilir. 9 Mart Dolunay süreci partneriniz ile duygusal paylaşımlarınızı olumlu etkileyerek, romantik konularda sizi destekliyor olacak. Bu süreçte partnerinizin hayatı ile ilgili bir gelişmenin de netleşmesine şahitlik edebilirsiniz. 10 Mart itibariyle Retro hareketini tamamlayacak olan Merkür özellikle eğitim, sanat ve yaratıcılık içeren işlerle uğraşıyorsanız pozitif anlamda destekliyor olacak. İş hayatınız bu konu başlıklarında hareketleniyor olacak. Ay ortasından itibaren ve özellikle Yeni ay sürecinde parasal konular gündeminizin en önemli konu başlığı haline gelmeye aday durumda.

BALIK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Finansal anlamda rahat bir Mart ayı geçireceksiniz. Parasal konularda Venüs bütçenizi destekliyor olacak. Pek çok kaynaktan elinize para geçme olasılığı mevcut. Ancak kariyeriniz ile ilgili fazlası ile çabalayarak işleri sonuçlandırmanız gerekecek. 15-18 Mart tarihlerinde üstünüz konumunda olan kişiler ile ilişkilerinizi iyi yönetmeniz, sükûnetle gelen talepleri ve eleştirileri karşılamanız uygun olur. 22 Mart itibariyle hedeflerinize ulaşmak, kazançlarınızı arttırmak ile ilgili bir hayli zor bir döneme adım atıyor olacaksınız ancak gayretiniz karşılığı bu dönemi çok kazançlı kapatma olasılığınız da bir hayli yüksek. Mart başındaki Dolunay süreci çalışma arkadaşlarınız ve işiniz ilintili bir konunun netleşmesine aracılık edebilir. Bu dönemde sağlığınıza da dikkat etmelisiniz. 10 Mart itibariyle düz harekete geri dönecek olan Merkür eviniz, yatırımlarınız, mülkleriniz ilintili konularda daha akıcı şekilde hareket etmenize olanak sağlayacak. Ay ortası itibariyle kendinize ve yapmak istediklerinize odaklayacağınız enerjiniz, özellikle Yeni Ay sürecinde süregelen ilişkiniz ile ilgili yeni bir gelişmeye göre planlarınızı tekrar gözden geçirmenize neden olabilir.

Sevgilerimle

©Hint Astroloğu

29 Şubat 2020

Paylaş