MART 2019 VEDİK ASTROLOJİSİNE GÖRE BURÇ YORUMLARI

Vedik Astrolojisine göre Mart 2019 çok hareketli, dolayısı ile de hepimizin hayatlarına fazlası ile farklı enerjileri yansıtan bir gökyüzü ile bahar aylarına giriş yapacak.

İlk olarak Merkür, 5 Mart tarihi itibariyle ayın 25’ ine kadar sürecek olan Retrosuna Balık Burcu içerisinde başlayacak.

5 -15 Mart aralığında Balık Burcundaki gerilemesini sürdürürken başta Başak, İkizler ve Balık Yükselenler olmak üzere hepimizin hayatlarında dikkatleri dağıtıp, organize olmakta zorlanmalar, pek çok alanda aksilikler çekecek.

15 – 25 Mart arası ise Kova Burcu içerisine gerileyerek yerleşecek ve bu sefer de Kova ve Aslan Yükselenler açısından çıkartacağı zorlukların derecesi biraz daha artıyor olacak.

Teknolojik aletlerde bozulmalar, internet ilintili işlerde aksamlar, geriye dönüp çözmemiz gereken meseleler, tüm Merkür Gerilemesi süreci boyunca hayatlarımıza etki edecek.  

Merkür Gerilemesi esnasında her zaman belirttiğim gibi teknolojik alet alımı, önemli sözleşmelerin-anlaşmaların imzalanması gibi işler çok fazla gündeme alınmaması gereken konular. Yapılmak zorunda kalınan başlangıçlar için de her zamankinden daha fazla kontrol ve riski analiz etme süreçlerini devrede tutmaya çalışmalısınız.

Merkür Retrosunun başlamasından hemen sonra, yine Vedik Astrolojisine göre 6 Mart tarihinde, KovaBurcu içerisinde gerçekleşecek olan Yeni Ay ise duygusal açıdan alıngan ve huzursuz bir ruh hali içerisine bizi çekebilir. Özellikle Kova ve Aslan Burçları özel hayatlarında duygusal anlamda dalgalı bir sürecin içerisine çekilip, mantıklı yaklaşımlar geliştirmekten uzaklaşabilirler.

Hint Astrolojisine göre 15 Mart tarihinde hem Güneş’ in burçlarını ziyareti, hem de Merkür’ ün Kova Burcuna gerilemesi ile birlikte Balık Yükselenler biraz daha ruhsal olarak dengelenip, hayat enerjilerini yükseltme fırsatını yakalayacaklar.

21 Mart tarihindeki Başak Burcu içerisindeki Dolunay ise hepimiz açısından aybaşında başlayan bazı işlerin, konuların toparlanıp, sonuca doğru götürülmesine aracılık edecek.

Yine aynı tarihte, yani 21 Mart’ ta Venüs bir süredir birlikte olduğu Ketu ile Oğlak Burcu içerisindeki yollarını ayırarak, Kova Burcu içerisine, Retro Merkür’ ün yanına yerleşecek. Venüs Şubat ayının sonundan beri geçmişten gelen ilişkileri önümüze çıkartmak için uğraşmakta. Bu etkisine Mart ayında da devam ediyor olacak.

Özellikle Oğlak, Yengeç, Başak, Terazi ve Aslan Yükselenler için bu ay yeni ya da yarım kalmış bir ilişkiye adım atma etkileri söz konusu olabilir.

22 Mart tarihinde, kendi evinde ve büyük güçle çalıştığı Koç Burcu içerisinden çıkarak Boğa Burcuna yerleşecek olan Mars ise bulunduğu noktadan başta Boğa, Aslan, Akrep ve Yay Yükselenler olmak üzere hepimizin hayatlarında farklı alanlarda genel stres seviyesini biraz arttırmaya başlayacak.

23 Mart tarihine geldiğimizde ise Hint Astrolojsine göre Rahu ve Ketu yer değiştirerek, Mart ayının en önemli gökyüzü hareketini başlatmış olacaklar.

Bir süredir, Ketu – Oğlak, Rahu ise Yengeç Burcu içerisindeki yolculuklarını sürdürmekte idiler.

Yaklaşık geçtiğimiz 18 ay boyunca, Yengeç ve Oğlak Yükselenler açısından, hayatlarını eskisinden çok farklı bir atmosferin içerisine taşıdılar.

Özellikle 1971- 1972 doğumlu haritalar için bu etki çok daha belirgin oldu.

Şimdi ise Ketu Yay Burcu içerisine Satürn’ ün yanına; Rahu ise İkizler Burcuna geçmekte.

Bu transitin etkilerini ise en başta Yay ve İkizler Yükselenler yaşayacaklar.

Yıl olarak ise bu transite bağlı olarak, en belirgin değişiklik zamanı 1973-1974 doğumlu haritalara ait.

Node’ lar olarak tabir ettiğimiz Rahu ve Ketu Hint Astrolojisinde gezegen muamelesi gördüklerinden, etkileri de son derece ciddiye alınır.

Başlattıkları değişiklikler hayatlarımızda kalıcı ve biraz da kadersel olarak düşünülebilir.

Rahu ve Ketu’ nun 23 Mart tarihinde yapacağı yer değişikliği aslında başlı başına ayrı bir yazı konusu ve eğer fırsat bulabilirsem bu konuyu ay içerisinde ayrı bir çalışma ile gündeme almak istiyorum.

Ancak bu seferki transitlerinde özellikle Ketu Yay Burcuna geçiş yaptığında, hali hazırda orada bulunan Satürn ile kavuşum içerisine girecek ki, bu hepimiz açısından oldukça zorlayıcı bir etkinin habercisi.

Çünkü 2 pürüz çıkartan gezegen el ele vermiş olacak…

Geçmişle bağlantılı çalışan ve hatalarımızla yüzleşmemiz için fırsat kollayan 2 enerji yan yana gelecek…

Yalnızlığı seven, yalnızlaştıran 2 güç gökyüzünde birleşmiş olacak…

Ta ki! Satürn Ocak 2020’ de Yay Burcunu rahat bırakıp, Oğlak Burcu içerisine geçiş yapana kadar…

Hiç şüphesiz ki hepimizin hayatlarında farklı konularda kriz ve sorunlarla uğraşmamızı gerektiren enerjileri bu transit tetikleyecektir.

Ancak özellikle:

* Sade Sati Süreçlerini deneyimleyen Yay Yükselenler;

* Ay Yükselenleri Oğlak / Akrep / Yay olanlar

* Satürn- Satürn kavuşumu yaşayan haritalar

* Eylül 1972-Mart 1974 arası doğumlular

Listenin en başında, kuvvetli şekilde Ketu – Satürn kavuşumu etkisini alıyor olacaklar.

Mart ayına geri dönecek olursak, tarih 25’ ini gösterdiğinde Merkür, Kova Burcu içerisindeki gerilemesini bitirecek ancak düz gitmeye başlaması ayın 28’ ini bulacak. Yani hala Retro etkilerini 28’ ine kadar yansıtma potansiyeline sahip olacak.

Tüm ay boyunca –hatta Nisan ayında da!- Node’ lar Hint Astrolojisine göre Vargottoma (gezegenin etkilerini daha yoğun verme enerjisi) olacağı için hepimizin hayatında önemli değişikliklerin olması, yeni dönemlerin başlaması söz konusu potansiyel etkiler arasında.

Mart’ ın son gününde ise Jüpiter, Nisan ayında başlayacağı gerileme hareketine hazırlık olarak Yay Burcuna geçiş yapacak.

Yönettiği Burç kuşağında nispeten Satürn- Ketu Kavuşumunun etkileri yumuşatmasını bekleyebilirdik ancak maalesef 16 Mart-6 Mayıs tarihleri arasında Jüpiter, Vedik’ e göre Gandanta derecelerinde ilerleyeceği için olumlu etkilerini bize pek yansıtamayacak.

Tüm bu hareketliliği özetleyecek olursak: Gökyüzü hepimizin hayatlarında önemli değişikliklerin başlaması için güç birliğini Mart ayında tamamlıyor olacak.

Yukarıda aktardığım Mart 2019 gökyüzü gezegen hareketlerinin (Hint Astrolojisine göre hesaplanarak bulunmuş) Ay ve Yükselen Burçlara göre etkilerini aşağıda bulabilirsiniz…

*** Her zaman olduğu gibi sayfamda yayınlanan burç yorumlarının Batı Astrolojisi gezegen konumları ile hiçbir alakası olmadığını, tamamen Hint/Vedik Astrolojisi disiplini içerisinde aktarıldığını hatırlatmak isterim.

Dolayısı ile Batı Astrolojisine göre hesaplanmış olan Güneş’ in konumuna göre “hangi burç” olduğunuzun, yukarıdaki yorumlarla hiçbir ilişkisi yoktur. Örnek: Batı Astrolojisine göre Balık olan birinin sayfamdaki Balık Burcu etkilerini okuması, yanlış yönlenmesine, yanlış yorumları okumasına sebebiyet verecektir.

Hint Astrolojisine göre hesaplanmış olan Yükselen ve Ay Burcunuza göre yazıları değerlendirmelisiniz.

(Hint Astrolojisinde Burçlar doğum tarihinize göre hesaplanmaz!)

Yani hem Yükselen, hem de Ay Burcunuzu okumalısınız…

KOÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Merkür Retrosu kayıplar, harcamalar eviniz üzerinde başlayıp; ayın ilk yarısında sizi planlamadığınız maddi harcamalar ve işiniz ilintili aksayan ufak fakat önemli pek çok detay ile sıkıntılı bir sürecin içerisinden geçirebilir. Mart’ ın ikinci yarısında ise sosyal çevreniz ile birlikte yaptığınız planlarda beklemediğiniz değişikliklerle takviminizi şaşırtarak, sizi spontan hareketler ve çözümler üzerine yoğunlaştırabilir. Ayrıca üzerinde durmadığınız ama çevrenizde sizin ilginizi, aramanızı beklediğini bildiğiniz insanlara da bu ay vakit ayırmak zorunda kalabilirsiniz. Finansal olarak planlanan harcamalarınızın dışına çıkmamanız bu ay çok iyi olacaktır. Yeni Ay süreci sizi biraz kendi içinize kapanmaya itebilir fakat Dolunay süreci ile birlikte özellikle birlikte çalıştığınız, iş bağlantılı kişiler ile birlikte pek çok aktivitenin içerisine çekileceksiniz. Bu Dolunay sürecinde artık çözmeniz gereken sağlığınız ilintili bir konuyu da halletmeniz gerekebilir. Mart ayında kariyer hayatınızdan tanıdığınız bir kişi hakkında beklemediğiniz bir haber alarak sarsılabilir/şaşırabilirsiniz. 22 Mart tarihine kadar eğitim, yazı, reklam, yurt dışı ticaret ile uğraşanlar açısından harekete geçmek, tuttuğunu koparmak anlamında destekleyici enerjiler söz konusu olacak. Bilişim ilintili işler ile uğraşanlar açısından bu ay yaşanacak Merkür Retrosu fazlası ile zorlayıcı olabilir. Tedbirlerinizi almayı unutmayın.

BOĞA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Gelir yollarınız, kazandığınız paralar açısından bu ayki Merkür retrosu beklemediğiniz gecikmeler, eksik elinize geçen paralar gibi aksaklıklar yaratabilir. Arzu ettiklerinizi, hedeflerinizi hayata geçirmek için Mart ayında aceleci davranmayın. Ay başındaki Yeni Ay süreci sizi kafanızda yeni oluşmaya başlayan bir proje için adım atmaya itebilir ancak bu ayki enerjiler daha çok araştırma, inceleme yapmaya yönelik olacak. Mart’ ın ikinci yarısı itibariyle kariyeriniz ilintili ortada bıraktığınız, geçiştirdiğiniz konuların çözümüne odaklanacaksınız. Bu amaçla bazı görüşmeler organize edip, kısa seyehatler yapmanız gerekebilir. 21 Mart’ a kadar Venüs-Ketu kavuşumunda tanıdığınız sizden ya yaşça büyük ya da otorite konumunda olan bir kişi ile ilgili şok edici bir haber duyabilirsiniz. Ayrıca eğitim, yazı, reklam, yurt dışı ticaret ile uğraşanlar açısından da işlerinde yeni oluşumlar, fikirler bu ay Boğa Yükselenleri ön plana çıkartabilir. Harcamalarınız ile ilgili hala düzenlemeye gitmekte geç kalmış sayılmazsınız. Özellikle 21 Mart Dolunay’ ı çocuk, özel hayatınız/zevkleriniz ile ilgili bir harcama kaleminden tasarruf etmenize yardımcı olabilir. Merkür gerilemesi boyunca özelikle 15 Mart sonrası kariyerinizde yeniden organize etmeniz gereken alanlara odaklanmanızda fayda var.

İKİZLER BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Node’ lar’ ın yaptığı yer değişikliği bu ay sizi fazlası ile etkileyecek. Üstelik de Yükselen Yöneticiniz Merkür’ ün retrosu da 5 Mart itibariyle başlayınca kendinizi hem çok enerjik, hem de bir o kadar karmakarışık hissedebilirsiniz. Kariyeriniz ilintili hedefleri realize etmek için son derece koşturmacalı bir ay geçirebilirsiniz. 22 Mart’ a kadar verebildiğiniz tüm enerjiyi bu konuya aktarın zira sonrasında sonuç almak tahmin ettiğinizden daha zor olacak. 6 Mart Yeni Ay süreci kariyerinizde kafanızın biraz karışmasına neden olacak yeni bir fırsatın çıkmasına aracılık edebilir. Yeni bir teklif alabilirsiniz. Dolunay sürecinde ise anneniz ya da evinize ilişkin bir konunun kararını vermek zorunda kalacaksınız. Bir süredir yapmayı düşündüğünüz bir yatırım için de bu Dolunay sizi harekete geçirmek isteyebilir ancak Merkür retrosu nedeni doğru ve karlı kararlar alamayabilirsiniz. Özellikle araç alımı düşünüyorsanız bir sonraki ayı beklemenizde fayda var. 15 Mart sonrasında, almayı düşündüğünüz ama hep ertelediğiniz bir eğitim varsa; ona başlangıç yapabilirsiniz. Ay sonuna doğru hiç aklınızda olmayan bir harcama kalemini gündeminize alıp, bütçenizi sarsma olasılığınız bulunuyor. Mart ayı büyük meblağlı paraları harcamak için uygun enerjilere sizin için sahip değil. Kararlarınızı Nisan ayına bırakmaya çalışın.

YENGEÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay yaşanacak Merkür gerilemesi, çevrenizde artık hayatınızdan çıkması gereken insanlar veya ilişkiler anlamında tetikleyici şekilde çalışabilir. Node’ ların yer değiştirmesi ile birlikte yaklaşık 1,5 senedir odaklandığınız özel ilişkiler ve partneriniz ilintili konular yerlerini işleriniz, işiniz ilintili yapmanız gerekenler, sağlığınız gibi alanlara bırakacak. Özellikle süregelen sağlık sorunları olanlar açısından önlerindeki dönem Satürn- Ketu kavuşumu nedeni ile zorlayıcı olabilir. Aybaşındaki Yeni Ay süreci hayatınızda otorite, öğretmen konumunda bulunan kişiler ile ilgili gündemleri öne çıkartabilir. Mart sonundaki Dolunay ise para ile ilgili bir süredir beklediğiniz bir durumun netleşmesine aracılık edecek. 21 Mart’ a kadar partneriniz ile ilgili hızlı gelişmeler, yeni öğrendiğiniz ayrıntılar aklınızı meşgul edebileceği gibi bekarlar için bu ay yeni bir ilişkinin de başlaması söz konusu olabilir. Kariyeriniz açısından yapmak istediğiniz hamleler için 22’ sine kadar hala motive şekilde hareket etme şansına sahipsiniz. 22’ sinden sonra ise arkadaşlarınızla diyaloglarınızda gerginleşmemeye dikkat edin. Mart’ ın ikinci yarısı itibariyle miras, komisyon, prim gibi konularda hareketlenmeler yaşayacaksınız.

ASLAN BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay yaşanacak Merkür Gerilemesi finansal konularda sizi fazlası ile etkileyecek. Özellikle komisyon, prim, hak ediş usulü çalışanlar açısından bu ay evdeki hesap çarşıya uymayabilir. Mart başındaki Yeni Ay süreci ile birlikte, aksayan gelirleriniz ile ilgili yeni bir yaklaşım geliştirmeniz de gerekebilir. Zira ay sonundaki Dolunay ile birlikte beklediğiniz bir paranın elinize geçmesi ya da birikimlerinizi güzel bir fırsatla yeniden değerlendirmeniz söz konusu olabilecek. Mart ayında ilginizi bekleyen insanlardan bir tanesi de partneriniz. Özellikle ay sonuna doğru hayatınızdaki insana daha fazla zaman ayırmanız gerekebilir. bekarlar içinse 21 Mart sonrasında yeni bir flörtün hayatlarına girmesi potansiyeli söz konusu. 21 Mart’ a kadar birlikte çalıştığınız için tanışık olduğunuz insanlardan biri ile ilgili şaşıracağınız haberlerle karşılaşabilirsiniz. Yine bu tarihe kadar kadar aynı zamanda üstünüz konumundaki kişilerle yoğun diyolaglar içinde bulunup, pek çok işinizi halletmeniz de olası etkileriniz arasında. Ancak 22’ sinden sonra işiniz ilintili stresi iyi yönetmeniz gerekecek. Zira çok hereketli bir zaman dilimine adım atacaksınız.

BAŞAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay yaşanacak olan Merkür Retrosundan en fazla etkilenecek burçlardan bir tanesi de sizsiniz. Hem yükselen Yöneticiniz olması, hem de ayın ilk yarısında tam karşıdan burcunuzu görünümde tutması nedeni ile hiç alışık omadığınız kafa karışıklığı, organize olmakta zorlanma, endişeli ve kararsız tavırlarla başa çıkmanız gerekecek. Ayın ikinci yarısında ise işiniz ile ilgili geriye dönüp çözmeniz gereken bazı konu başlıklarını bu Retro süreci içerisinde gündeminize tekrar alacaksınız. Stres ve zihinsel meşguliyetiniz kaynaklı bu ay bazı sağlık sorunları da yaşamanız olası etkiler arasında. Hemen Mart başındaki Yeni Ay süreci sizi parteneriniz, ortaklıklarınız ya da ticari ilişkileriniz adına yeni bir oluşumun/sürecin içerisine çekebilir. Venüs-Ketu kavuşumu esnasında yine aşk hayatınız ilintili beklemediğiniz süprizler ya da sorunlarla uğraşmanız gerekebilir. Mart boyunca mantıklı davranmak ve gerçeği net bir şekilde görmek konusunda zorlanacağınız için ekstrem ve hızlı kararlardan uzak durmanızda fayda var. Ay sonuna doğru düşünceleriniz, özellikle de Dolunay sürecinde daha bir toparlanacak ve kendinizi daha net düşünür ve karar alır bir durumda bulacaksınız. Değişime gitmek istediğiniz konularsa 22 Mart’ a kadar hala şansınızı deneyebilirsiniz. Aynı tarihe kadar miras, komisyon, prim gibi konularda da olumlu gelişmeler yaşamanız söz konusu.

TERAZİ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Merkür retrosu boyunca üstleriniz, hayatınızda otorite konumunda bulunan kişiler, öğretmenleriniz ve babanız ile olan iletişiminize dikkatli yaklaşmanız gerekiyor. Kolaylıkla yanlış anlaşılabilirsiniz. Ayrıca reklam-basın/yayın, eğitim gibi işlerle uğraşanlar açısından da bu ay özellikle parasal konularda bazı aksaklıklar yaşanabilir. Web, yazılım gibi konularda kariyer yapanlar açısından da bu Merkür Retrosu son derece zorlu etkiler verebilir. Tedbirli olmakta fayda var. Mart başındaki Yeni Ay süreci de özellikle masrafları tetikleyici şekilde çalışıp, sizi beklediğinizden daha büyük bütçe açıkları ile baş başa bırakabilir. Dolunay süreci de hayatınızdan çıkarmanız gereken ilişkiler, ,insanlar ya da masraf kalemleri ile ilgili sizi bir yol ayrımına getirecek. Taşınmaz mülkler, araçlar gibi varlıklarınız ve ailenizin fertleri ile ilintili bu ay süpriz haberler alabilirsiniz. Yatırım yapmak adına olan kararları bu ay gündeminizden çıkartın. 22 Mart’ a kadar partneriniz aile aranızdaki sıkı iletişim devam ediyor olacak. Ancak ortaklı iş yapanlar; ortakları ile aralarındaki gerginlik potansiyeline dikkat etmeliler. Ayın ikinci yarısında çocuklarınız veya sevgilini ilintili ihmal ettiğiniz bir konu ile yeniden ilgilenmeniz gerekebilir.

AKREP BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay mutluluğunuzu temsil eden evinizin içerisinde gerilemeye başlayacak olan Merkür nedeni ile özellikle Sade Sati Sürecini deneyimleyen Ay Burcu Akrep olanlar biraz daha fazla huzursuz, depresif etkiler altında kalabilirler. Sosyal çevrenizle iletişiminizde bu ay kolayca yanlış anlaşılmaya açık olacaksınız. Özellikle ay sonundaki Dolunay bir arkadaşınız-tanıdığınızla alakalı daha önce farkına varmadığınız bir durumun ortaya çıkmasına aracılık edebilir. Bazı olumsuz gelişen durumlar bu sebepten de canınızı sıkabilir. Ayın 22’ sine kadar özellikle iş ortamınızda daha geçimli tavırlar sergilemeye gayret edin. Bu tarihten sonra ise partneriniz/iş ortağınız ile olan iletişiminiz kolayca gerginleşme eğilimine girecek. Ayın ikinci yarısından sonra ailenizi, mülklerinizi ilgilendiren bir süredir ihmal ettiğiniz konulara geri dönüş yaparak, çözümler üretmeye çalışmanız olası. Çocuklarınızla ilgili yapmak istediğiniz girişimleri bir sonraki aya bırakmaya çalışın. Ayrıca eğitim, sanat, moda, dekorasyon gibi konularda çalışanların da bu ay yeni girişimlerden uzak durmaları ya da aldıkları kararları mantık süzgecinden birkaç kez geçirmeleri daha doğru olacaktır.

YAY BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Node’ ların yer değiştirmesi ile birlikte –burçları üzerinde 2017 başından beri konaklayan Satürn nedeni ile- zaten zorlu zamanlar deneyimleyen Yay Yükselenler 23 Mart itibariyle Rahu ve Ketu’ nun yeni yerleşimleri nedeni ile maalesef en fazla etkilenen burç kuşağı olacaklar. Bu ay gerilemeye başlayacak olan Merkür ise sizi önce içsel olarak huzursuz, güven duymakta zorlandığınız bir sürecin içerisinden geçirecek. Eviniz ve aileniz ilintili bu ay bazı değişiklikler yapmak konusunda istekli olsanız da özellikle para çıkışı gerektiren değişimleri bir sonraki aya ötelemeye çalışmalısınız. Tüm ay boyunca kariyeriniz ilintili kafanız biraz karışık, kararsız ve karamsar düşünceler içerisinde olabilirsiniz. Yaşadıklarınızı şahsi algılamadan, gereğinden fazla tepkiler vermeden yönetmeye çalışın. Ay sonundaki Dolunay işiniz ile ilgili önünüzü daha rahat görmenize olanak verecek. 22 Mart tarihine kadar özel ilişkiniz, çocuklarınız ve eğitim ilintili konularda atmak istediğiniz adımları hala hayata geçirmek için olumlu enerjiler alıyor olacaksınız. Bu tarihten sonra ise birlikte çalıştığınız arkadaşlarınız ile aranızda yanlış anlaşılmalara yol açabilecek tartışmalardan uzak durmaya bakın. Ayın ikinci yarısı itibariyle yarım bıraktığınız işlerinizi birer birer yeniden ele almak için uygun zamanlardan geçiyor olacaksınız. Özellikle ihmal ettiğiniz eski arkadaşlarınız ile bu dönemde yeniden bir araya gelebilirsiniz.

OĞLAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

21 Mart tarihine kadar burcunuz üzerinde kavuşuma devam edecek olan Ketu- Venüs ikilisi sizi eskiden gelen duygusal ilişkilerinizdeki üstünü örttüğünüz, geriye ittiğiniz problemleriniz ile yüzleştirmeye devam edecek. Ayrıca bekarlar için de yeni bir ilişkinin başlaması bu tarihe kadar yine söz konusu. Ancak yeni ilişkilerinin biraz çalkantılı ilerlemesine de hazır olmalılar. Ayın tamamında gerileyecek olan Merkür ise sizi yeni girişimlerden, başlangıçlardan uzak durmanız konusunda uyarmakta. Özellikle parasal anlamda adım atmaya hevesli olduğunuz konuları bir sonraki aya ertelemeye çalışın. Mantıklı kararlar alamayabilirsiniz. Ay sonundaki Dolunay üstleriniz, öğretmenleriniz ya da eğitim ilintili bir konunun netleşmesine aracılık edebilir. Yurt dışı alakalı konularda çalışanların bu ay gerilen Merkür nedeni ile riskli kararlar almamaları gerekiyor. 22 Mart tarihine kadar eviniz ile ilgili yapmak istediğiniz estetik olmayan tamir-yenileme gibi faaliyetleri hayata geçirebilirsiniz. Ayın 22’ sinden sonra çocuğunuz ilintili gergin ya da stresli bir süreç sizi bekliyor olacak.

KOVA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

22 Mart itibariyle Venüs’ ün burcunuza geçişi nedeni ile özellikle bekarlar açısından yeni bir ilişkinin başlaması potansiyeli söz konusu.  Bu tarihten önce ise Giderlerinizi iyi bütçelemeniz gerekecek. 21 Mart Dolunay’ ı ise size hayatınızda değiştirmek istediğiniz bir konu ile ilgili adım atma fırsatı verirken bir yandan da takılan, gecikmiş pirim-komisyon-miras gibi alacaklarınızın eğer varsa elinize geçmesine aracılık edebilir. Tüm ay boyunca Merkür gerilemesi nedeni özellikle ayın ilk yarısında gelirleriniz, finansal konularla ilgili duygusal hareketler yapma/kararlar alma eğiliminiz artıyor olacak. Bu sebeple maddi konulardaki önemli kararlarınızı bir sonraki aya atmanızda fayda var. Ayın ikinci yarısı itibariyle biraz stresli, sinirleri gergin ve kafası karışık bir dönem yaşayabilirsiniz. Bunun sağlığınıza da olumsuz etkileri olabilir. Kendinizi her şeye yetişmeye çalışmak adına bu ay fazla zorlamamanızda fayda var.

BALIK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

22 Mart itibariyle aslında ihtiyacınız olmayan lüks harcamalar ile bütçenizi sarsmaya başlayabilirsiniz. Kendinizi olmayan sebeplerle alıngan, mutsuz hissediyor olma haline kolayca sokarak Mart ayını biraz mantıksız yaklaşımlarla kendinize zehir etme potansiyeliniz söz konusu. Yalnız kalma ile ilgili ihtiyacınız bilhassa ayın ikinci yarısında artarken, partnerinizin bu durumu yanlış anlamasına izin vermemelisiniz. Zira bu ay niyetiniz böyle olmasa da kolayca hayatınızdaki kişiye kırıcı laflar sarf etmeniz tam burcunuz üzerinde gençleşecek olan Merkür Gerilemesi nedeni ile bu ay söz konusu. 22 Mart tarihine kadar sosyal ortamınızdan biri ile ilgili alacağınız sürpriz haberler nedeni ile yakın çevreniz ile olan iletişiminiz yoğunlaşabilir. 21 Mart sonrası ise parasal konularda daha aktif adımlar atmak, girişimler yapmak isteyeceksiniz. Bu isteğinizi daha ziyade masraf kalemlerinizi yeniden gözden geçirip, kısmak anlamında hayata geçirmenizde fayda var.

Sevgilerimle

©Hint Astroloğu

1 Mart 2019

 

Paylaş