MART 2018 BURÇ YORUMLARI

Hint Astrolojisine göre Mart ayının gökyüzü, hem Merkür’ ün bulunmaktan hoşlanmadığı Balık Burcundaki, hem de Jüpiter’ in Terazi Burcu içerisindeki, Temmuz’ a dek sürecek Retrosuna şahitlik ediyor olacak ve böylece 2018 yılının uzun soluklu Gerilemelerinin açılışı, Mart ayı itibariyle yapılmış olacak.

Zira Jüpiter’ in hemen ardından Nisan ayında Satürn de Geri Giden/Retro gezegenler kervanına katılacak!

Hatta Haziran ayında Mars’ ın da Oğlak Burcu içerisinde Retro hareketine başlaması ile birlikte geçmişten gelen, çözülmemiş ve ilgimizi bekleyen ne kadar konu varsa bu yaz hepsi ile bir bir karşılaşıyor olabiliriz!

Mart ayına geri dönecek olursak, genel hatırlatma olarak Merkür Retrolarında başlangıçlar konusunda eğer erteleme şansımız yoksa, dikkatli hareket etmemiz gerekmekte. Merkür Retrosundan önce başlanmış işleri ise halledilebilir olacak.

Her zaman belirttiğim gibi gezegen hareketlerine bağlı olarak hayata dur demek gibi bir davranış şeklini asla doğru bulmamaktayım. O nedenle Merkür Gerilemelerinde yapılması pek doğru olmayan hareketleri eğer mecbur kalırsanız, risk almadan, çok iyi araştırarak ve 2 kez kontrol ederek gerçekleştirmeye çalışın.

Merkür Retroları esnasında uzak durmaya çalışmamız gereken konular ı ise aşağıda bulabilirsiniz:

PC, teknolojik parçalar, cep telefonu, araba gibi eşyaları Merkür Retroları esnasında almamaya gayret edin.

Önemli ticari anlaşmaları Merkür Retrolarına denk getirmemeye çalışın.

Önemli yazışmalarınızı Merkür Gerilemesi esnasında 2 kez kontrol edin.

İnternet, haberleşme ve ulaşım ilintili aksamalara karşı hazırlıklı olun.

Mart ayının başında sevmediği Balık Burcunun içerisine giren Merkür temsil ettiği iletişim, ticaret, teknoloji gibi konularda çok olumlu enerjiler vermeyecek. Hatta 8 Mart itibariyle Gerileme Enerjilerini yaymaya yavaş yavaş başlayacağı alana adım atacağı için bize teknolojik aletlerde bozulmalar, arızalar, iletişimde kopukluklar/yanlış anlaşılmalar yaşatmaya başlayacaktır.

Gerileme hareketini yapacağı 22 Mart -15 Nisan tarih aralığında ise bu etkiler hepimiz için en belirgin seviyesine ulaşabilir.

Mart ayındaki bir diğer Retro gezegenimiz ise Jüpiter.

Jüpiter 9 Mart tarihinde başlayacağı Retrosuna Vedik Astrolojisine göre 10 Temmuz tarihine kadar Terazi Burcu içerisinde devam edecek.

Jüpiter Retroları araştırmalar yapmak, eğitim ilintili konularda yazılar, eserler üretmek, spritüel enerjilerle uğraşmak, farkındalıklarımızı açmak, kendimizi-etrafımızı iyileştirmek konusunda son derece uygun zamanlardır.

Kısacası Jüpiter’ in iyileştiren enerjilerini içimize ve etrafımıza yöneltme zamanını olarak Retro sürecini kullanabiliriz.

Ayrıca Jüpiter Retrolarından kilo vermek için de iştahınızı yaptığınız diyette nispeten daha iyi kontrol edebileceğinizden yararlanabilirsiniz.

Jüpiter’ in Mart gökyüzüne verdiği etkilerden bir diğeri ise Balık Burcundaki Venüs ile yaptığı Hint Astrolojisine göre Privartane Yoga olacak.

Bu Yoga iki burç kuşağının yöneticileri yer değiştirdiğinde oluştuğundan, Venüs ve Jüpiter birbirleri arasındaki etkiyi de sıkıca düğümlemiş olacaklar. Yoga’ nın iki iyicil tarafından gerçekleşiyor oluşu da özellikle Venüs Balık Burcunda Exalt/Yücelmiş iken, hayatlarımıza olumlu enerjiler yansıtma potansiyelini arttırmakta. Bilhassa Merkür 22 Mart’ ta gerileme hareketine başlayıncaya dek bu olumlu enerjiden çok daha fazla yararlanabiliriz.

Venüs’ün Mart ayı boyunca Yücelerek, yani sahip olduğu enerjileri en yüksek seviyede bizlere aktararak kalacağı Balık Burcu yerleşimi ise özellikle sanat, yaratıcılık isteyen işler, güzellik-estetik-kozmetik konuları ilintili destekleyici etkiler verecek.

Akrep, Balık, Başak, Terazi ve Boğa Yükselenler başta olmak üzere herkes Venüs’ ün güzelleştirici ve yaratıcılık arttıran enerjilerinden Mart ayı boyunca istifade edebilir.

7 Mart itibariyle uzun süredir kendi yönettiği Akrep Burcundaki konaklamasına son verip, Yay Burcuna geçiş yapacak olan Mars ise bu hamlesi ile Satürn’ ün yanına yerleşmiş olacak.

Tabiat itibariyle 2 sert mizaçlı gezegenin aynı burç kuşağı içerisindeki el birliği de doğal olarak gökyüzünde hem yoğun hem de sert bir enerji yansıması yaratacak.

Özellikle Sade Sati süreçlerinin göbeğindeki Ay Burcu Yay olanlarla, Yükselen Üzerinden Satürn Transitini yaşayan Yay Yükselenler için Mars’ ın Mayıs başına kadar burada konaklayacak olması son derece hareket yoğun, ani gelişmeler getirme potansiyeline sahip, bir yandan da kişiyi güçlendirecek süreçlerin yaşanmasına aracılık edebilir.

Kısacası Mart, Nisan ayları Yay Yükselenler için zor etkiler barındırsa da güçlenerek çıktıkları bir döneme aracılık etme, yeni yollara girmelerine fırsat tanıma potansiyeline sahip.

Mart 2017’ nin Vedik Astrolojiye göre Dolunay fazı ayın 2’ sinde ve Aslan Burcu içerisinde gerçekleşecek.

17 Mart Yeni Ay süreci ise Mars ve Rahu görünümleri altında -Ani ve beklenmeyen gelişmelerin yaşanma potansiyelini destekler nitelikte- Balık Burcu içerisinde Retro Merkür ve Venüs gezegenleri arasında oluşacak.

Pek çok gezegeninin enerjisinin karıştığı bir Yeni Ay olması nedeni ile Başta Balık ve Başak Yükselenler olmak üzere, hepimizin hayatında ve ruhsal durumu üzerinde etkili olması muhtemel gözükmekte.

Yukarıda aktardığım Mart 2018 gökyüzü gezegen hareketlerinin (Hint Astrolojisine göre hesaplanarak bulunmuş) Ay ve Yükselen Burçlara göre etkilerini aşağıda bulabilirsiniz…

*** Her zaman olduğu gibi sayfamda yayınlanan burç yorumlarının Batı Astrolojisi gezegen konumları ile hiçbir alakası olmadığını, tamamen Hint/Vedik Astrolojisi disiplini içerisinde aktarıldığını hatırlatmak isterim.

Dolayısı ile Batı Astrolojisine göre hesaplanmış olan Güneş’ in konumuna göre “hangi burç” olduğunuzun, yukarıdaki yorumlarla hiçbir ilişkisi yoktur. Örnek: Batı Astrolojisine göre Balık olan birinin sayfamdaki Balık Burcu etkilerini okuması, yanlış yönlenmesine, yanlış yorumları okumasına sebebiyet verecektir.

Hint Astrolojisine göre hesaplanmış olan Yükselen ve Ay Burcunuza göre yazıları değerlendirmelisiniz. (Hint Astrolojisinde Burçlar doğum tarihinize göre hesaplanmaz!)

Yani hem Yükselen, hem de Ay Burcunuzu okumalısınız…

KOÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Mart ayında harcamalarınızı iyi takip etmeye çalışmalısınız. Bütçenizin müsait olduğunu düşünmenize rağmen ay sonunda karşınıza çıkan tablo ile sarsılabilirsiniz. Harcamaları temsil eden noktadaki gezegen yoğunluğundan dolayı bu ay bütçe dahilinde kalmaya çalışmanız iyi olur. Bu ay gerilemeye başlayacak olan Jüpiter’ in retrosu esnasında ise ticari konular, kazançlar, ortaklı yapılacak projeler üzerinde nasıl kendinizi geliştirebileceğinize dair yeni arayışlar peşinde olabilirsiniz. Venüs ve Jüpiter’ in Mart ayındaki yer değişikliğinden ise özellikle yurt dışı ilintili işlerle uğraşanlar, yurt dışında bir konuyu takip edenler açısından hareketli etkiler söz konusu. Özellikle 17 Mart Yeni Ay sürecine yakın günlerde dikkatinizi yoğunlaştırdığınız konunun sonuçlanma, çözülme, kapanma gibi etkilerini yaşayabilirsiniz. Ancak yurt dışı ilintili işlerle uğraşanlar açısından Merkür Gerilemesi, çeşitli hatalarla boğuşmak zorunda kalacakları bir süreci tetikleyebilir.

BOĞA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay düzenli olarak elde ettiğiniz gelirlerinizde bazı gecikmeler olması bütçenizi sarsabilir. Ayrıca planladığınız bazı işlerinizde zaman kaymaları da yaşayabilirsiniz. Gecikmeler bu ay sizi en fazla zorlayacak konu başlığı. Bu ay gerilemeye başlayacak olan Jüpiter’ in retrosu esnasında ise mesleğinizde daha iyi olabilmek için nasıl kendinizi geliştirebileceğinize dair yeni projeleri araştırabilir, kurslara katılabilirsiniz. Venüs ve Jüpiter’ in yaptıkları yerleşim ise size özellikle 22 Mart Merkür Retrosunun başlangıcına kadar işiniz ilintili elde edebileceğiniz gelirler konusunda yeni fırsatlar getirme şansına sahip. Yeni Ay süreci de bu noktada tetikleyici bir rol oynayabilir. Özellikle sanatsal, yaratıcı, güzellik, kadınlar ilintili işlerde çalışanlar için bu ay arzulanan bazı olumlu iş fırsatlarının yaşanması söz konusu olabilir. Mart-Nisan aylarında sağlığınıza genel olarak gerekli özeni göstermeye gayret edin.

İKİZLER BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Merkür’ ün Mart ayı içerisindeki durumu sizi kariyer hayatınız açısından zor zamanların içerisinden geçirebilir. Özellikle retrosu esnasında üstünüz konumundaki insanlar tarafından kolayca yanlış anlaşılmaya yatkın olacaksınız. Ancak Merkür Retrosu öncesi, yani 22 Mart tarihine kadar ise kariyer hayatınızda eğitim, yeni bir beceri öğrenme, kişisel yetenekleriniz doğrultusunda işinizde sivrilme anlamında son derece desteklenen etkiler altında olacaksınız. Bu ay gerilemeye başlayacak bir diğer gezegen olan Jüpiter’ in retrosu esnasında ise yeni bir hobi edinmek ya da almak isteyeceğiniz bir eğitim konusu hakkında araştırma yapabilirsiniz. Mevcut uğraşlarınız konusunda da bu süreç son derece faydalı araştırmalar yapabileceğiniz bir dönem olacaktır. Mart süresince mülkler ya da aileniz ilintili bir sorunla da uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Özellikle evlilik, ortaklık, ticaret ilişkilerinizi gösteren noktanın içerisinde sert etkiler ile Mayıs ayına kadar Satürn ile birlikte sizi bazı sınavların içerisinden geçirecek olan Mars, karşılıklı alış-veriş içerisinde, yakın ilişkide olduğunuz insanlara karşı biraz daha anlayışlı olmanız konusunda uyarıda bulunmayı gerektirmekte. Aksi taktirde kendinizi hızlı bir dönüşümün içerisinden geçerken bulabilirsiniz.

YENGEÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Mart ayında özellikle ayın 22’si itibariyle aile büyükleriniz ya da akrabalarınız ile yapacağınız görüşmelerde sözlerinizin yanlış anlaşılması potansiyeli var. Fazlası ile alıngan ifadelerle istemediğiniz şekilde gelişen konuşmaların içerisinde kendinizi bulabilirsiniz. Ancak bu tarihe kadar yer değişikliği yapan Jüpiter ve Venüs sayesinde aile içerisinde halletmek istediğiniz konuları gündeminize taşımanızla birlikte güzel sonuçlar alma şansına sahipsiniz. Harcamalarınız da bu ay bütçelediğinizin üzerinde ve rutinin dışında kalemlerle artışa geçebilir. Bu ay gerilemeye başlayacak olan Jüpiter’ in retrosu esnasında eviniz, aileniz, yatırımlar, taşınmazlar ilintili bir süredir beklettiğiniz konuları gündeminize alabilirsiniz. Ayrıca Mart ayının tamamı eğitim, bilgi artışı, farkındalık geliştiren konuları gündeminize taşımanız adına son derece destekleyici enerjiler veriyor olacak. 17 Mart Yeni Ay enerjisi ile kafanızda hayatınıza katkı sağlayacak, ilerlemenize hizmet edecek konu başlığını netleştirme sürecine gireceksiniz. Mart – Nisan aylarında yoğun bir iş temposu içerisinden geçeceksiniz ve bu süreçte sağlığınıza Mars-Satürn’ ün sert transitleri nedeni ile dikkat etmeniz gerekiyor.

ASLAN BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Mart ayında özellikle 22’ sinden sonra bütçelediğiniz gelirlerinizde sapmalar, finansal beklentilerinizin gerçekleşmemesi gibi zorluklar yaşayabilirsiniz. Size verilen bazı sözler tutulmayabilir ya da gecikmeli olarak yerine getirilebilir. Fakat bu ay Jüpiter – Venüs’ ün yaydığı enerjiden, kendinize ekstra gelir elde edebileceğiniz bir girişim fırsatı yaratma potansiyeline sahipsiniz. 17 Mart Yeni Ay süreci size bu fırsatı şekillendirmek konusunda fikirler verebilir. Mart ayında başlayacak Jüpiter’in Retro süreci içerisinde almak istediğiniz eğitimler, kendinizi geliştirmek istediğiniz alanlar, bırakmak-terk etmek istediğiniz şeyler konusunda girişimlerde bulunabilirsiniz. Mars ve Satürn’ ün Mayıs ayına kadar özel ilişkilerinizi, ailenizi ve çocukları temsil eden nokta üzerinde yaratacağı stres tarafınızdan dikkatle yönetilmek zorunda kalacak. Bu konulardan sadece bir tanesi ilintili sorunlarla uğraşmak zorunda kalabileceğiniz gibi, hepsiyle aynı anda başa çıkmak zorunda da kalabilirsiniz. Dengeleri iyi ayarlamalısınız. Kendinizi gergin hissedeceğiniz Mart ayı boyunca boğaz bölgeniz ilintili sağlık problemlerine de dikkat edin.

BAŞAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Yükselen Lordunuz olan Merkür’ ün bu ay yapacağı Retro’ dan en fazla etkilenecek Burçlardan biri de sizsiniz. Gerek partnerinizle, gerekse ticari hayat-kariyer ilintili insanlarla aranızda stresli iletişimlerin söz konusu olması mümkün. Özellikle yapmanız gereken ticari anlaşmalar varsa Mart ayı boyunca dikkatli olun. Bu ay gerilemeye başlayacak olan Jüpiter’ in bir süredir yaşattığı bolluk enerjilerinde sizin hissettiğiniz maddi tatmin anlamında, biraz düşüş yaşanacak. Bu süreci manevi konularda kendinize yatırım yapmak ya da bilginizi arttırmak adına değerlendirebilirsiniz. Ayrıca Venüs ve Jüpiter arasındaki etkileşim ticari anlaşmalar, yeni ortaklıklar açısından daha önceden başlamış ve uzun süredir uğraştığınız konuların da bu ay içerisinde çözüme kavuşabileceğine işaret etmekte. Ortaklık, evlilik, ticaret ilintili işlerinizi 17 Mart Yeni Ay süreci de belli bir şekle girmesi konusunda etkileyebilir. Aileniz ve taşınmazlarla ilgili de bu ay yoğun bir enerji altında kalacaksınız. Ortak bir mülk üzerinde karar verme süreci ya da aile içerisinde önemli bir kararın alınması gibi bir durumu yönetmek zorunda kalabilirsiniz. Bekarlar içinse bu ay yeni bir ilişkinin hayatlarına girme potansiyeli söz konusu. Güzellik, estetik ilintili konularda da ay boyunca Venüs’ ün desteği sebebi ile girişimlerde bulunabilirsiniz.

TERAZİ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay 22’ sinden sonra dikkatinizi mesleğiniz üzerine yoğunlaştırmakta zorlanabilirsiniz. Ayrıca birlikte çalıştığınız kişilerle de aranız Merkür Gerilemesi esnasında yanlış anlaşılmalar, yapılan hatalar nedeni ile gerilebilir. İşinizdeki stres sağlığınızı da ay sonuna doğru etkileme potansiyeline sahip. Ancak 22’ sine kadar olan süreçte işiniz ilintili bir süredir sürüncemede kaldığını düşündüğünüz bir konunun ya da projenin tekrar canlandığına şahitlik edebilirsiniz. Ya da sizin gayretinizle 17 Mart Yeni Ay süreci çok önemli bir işin gündemde yeniden yer almasına sebep olabilir. Mart ve Nisan aylarında yaşayacağınız Satürn-Mars kavuşumu sizi kardeşleriniz, kuzenler, yakın akrabalar ve arkadaşlar ile ilgili iletişim sağlamak açısından zorlu bir sürecin içerisinden geçirebilir. Bu insanlarla diyaloglarınızda yanlış anlaşılmaların, kırgınlıkların yaşandığı durumlara karşı dikkatli olmalısınız.

 AKREP BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Eğitim, yurt dışı ticaret ve sanat-yaratıcılık ilintili konularla uğraşanlar açısından Mart ayı son derece üretici/kazançlı/yaratıcı enerjiler altında kaldıkları çok verimli bir ay olacak. Özellikle gökyüzünde Venüs ve Jüpiter’ in yaptığı enerji birliği yeni eserler, bağlantılar üretme anlamında güzel destekler vermekte. Üretkenlik adına verimli bir dönemden geçmenize rağmen girişimlerinizin sonucunu almakta özellikle 22 Mart sonrası biraz zorlanabilirsiniz. Ayrıca bu ay maaş gelirleriniz dışında elinize geçmesini beklediğiniz paralarda da gecikmeler yaşama olasılığına sahipsiniz. Mars’ ın da para eviniz üzerindeki 2 ay sürecek transiti ile birlikte ani kazancalar olabileceği gibi hazırlıksız yakalandığınız ani harcamaların da bütçenizi sarsma ihtimali bulanabilir. Finansal konularda mümkün olduğunca risk almadan ilerlemeye çalışın. Bekarlar içinse bu ay yeni bir ilişkiye başlamak, hoşlandıkları birinin hayatlarına girmesi açısından destekleyici enerjiler söz konusu. Özellikle 17 Mart Yeni Ay’ ı duygusal konuların sizin açınızdan netleşmesine aracılık edebilir. Ancak duygularınızı aceleye getirmeden ağır ilerlemeye çalışmalısınız.

YAY BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Gayrimenkuller ve aileniz ilintili konular bu ay hareketli olacak. Aile alanınızı gösteren yerde yoğunlaşan gökyüzü enerjileri aranızda yoğun bir iletişim trafiğine işaret etmekte. Özellikle Venüs ve Jüpiter arasında gerçekleşen yer değiştirme enerjisi sizi birikimlerinizi bir taşınmaz yatırımı üzerinde yoğunlaştırmanız ya da mevcut bir taşınmaz üzerinden gelir elde etmeniz anlamında 22’ sine kadar destekliyor olacak. Yapacağınız hamle her anlamda şanslı ve kazançlı bir durum yaratma potansiyeline sahip. Süreç biraz zor ilerlese de özellikle 17 Mart Yeni Ay’ ı konuyu sonuçlandırmanız açısından size destek olabilir. Ancak eğer mülkleriniz ilintili süreç 22’sinden sonraya yani Merkür Gerilemesine kalacak olursa, bir yatırım yapmadan daha ziyade araştırma, karar verme aşamalarını halletmeye çalışmalısınız. Ayrıca işinizde özellikle ortaklık, ticari anlaşmalar ilintili yeni başlangıçları da 22 Mart Merkür Gerilemesinin sonrasına atmanızda fayda var. Bu ay ve Nisan ayında burcunuz üzerinde konaklayacak olan Mars sizi biraz fazla gergin kılabilir. Hem sağlığınız hem de ilişkileriniz açısından gündelik stresinizi 2 ay boyunca iyi yönetmelisiniz.

OĞLAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

22 Mart’ ta başlayacak Merkür Gerilemesi nedeni ile iletişim yolları açısından olumsuz etkilenen burçlardan bir tanesi de sizsiniz. Tüm yapacağınız yazılı-sözlü görüşmelerde ifadelerinizi 15 Nisan’ a kadar tartmanızda fayda var ancak, özellikle kardeşleriniz, kuzenleriniz ve yakın dostlarınızla olan diyaloglarınıza dikkat edin. Merkür Gerilmesinden önce ise gökyüzünde gerçekleşecek Venüs – Jüpiter yer değişimi sizi işiniz ilintili yapacağınız bir girişim, kariyerinizde önemli sayılacak bir görüşmeyi gerçekleştirme konusunda son derece destekleyici enerjiler içerisinde bırakacak. 17 Mart Yeni Ay’ ı bu konunun devamındaki süreci belirleyici nitelikte çalışma potansiyeline sahip. 22 Mart Merkür gerilemesi ile birlikte yeni bir girişimde bulunmak adına daha tedbirli davranmaya çalışın. Mars’ ın da Satürn’ ün yanına gelişi ile birlikte Mart’ ın 22’ sinden sonra; kopmalar, vaz geçmeler adına hayatınızda sağduyulu davranmaya çalışmanız gereken bir döneme gireceksiniz ve Mayıs’ a kadar bu süreç devam edecek.

KOVA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay para eviniz içerisinde gerileme hareketi yapacak olan Merkür nedeni ile finansal konularda gerek karar alırken, gerekse adım atarken 22’ sinden sonra her zamankinden daha dikkatli olmalısınız. Harcamalar eviniz üzerinde biriken gezegenler de bu ay bütçe dahilinde kalmaya çalışmanızın önemli olacağına işaret etmekte. Ayrıca özel ilişkiniz ilintili yapacağınız konuşmalarda da kolaylıkla yanlış anlaşılma potansiyeliniz bulunuyor. Partneriniz ile önemli bir konuda konuşmak istiyorsanız bunu önümüzdeki aylara bırakmanızda fayda var. Aksi taktirde kaş yapayım derken göz çıkartmanız mümkün. Gökyüzünde Venüs ve Jüpiter’ in yaptığı yer değişikliği; sizi bilginiz üzerinden para kazanabileceğiniz bir fırsat ile buluşturma şansına sahip. 17 Mart Yeni Ay süreci ile birlikte konunun netleşmeye başlamasını ya da fikirsel bazdaki durumun maddesel hale dönüşmesini izleyebilirsiniz. Mart-Nisan ayları kazandığınız başarılar nedeni ile arkadaş ve sosyal çevreleriniz içerisinde bazı düşmanca tavırlarla yüzleşme potansiyeliniz var.

BALIK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Tam Yükseleniniz üzerinde gerileyecek olan Merkür nedeni ile maalesef zihnen kendinizi pek iyi hissetmeyeceğiniz bir Mart ayı geçireceksiniz. Özellikle ticari anlaşmalar ve özel ilişkileriniz konusunda bu ay 22’ sinden sonra karar almaktan kaçının. Çünkü olayları mantıklı şekilde ele alma durumunuz fazlası ile zayıflayacak. Alınganlık konusunda da aşırıya kaçma eğiliminde olacaksınız. Ancak 22’ sine kadar Yükselen Burç lordunuz ve Venüs arasındaki kuvvetli enerjiden özel ilişkiniz ilintili bir konuyu çözümlemek, miras konularına eğilmek ya da kendinizde değiştirmek istediğiniz bir alışkanlık için harekete geçmek konusunda destek alabilirsiniz. 17 Mart Yeni Ay süreci size karar vermek noktasında yardımcı olacak. Nisan – Mayıs aylarında işinizde otorite konumundaki kişiler ile olan iletişiminize dikkat etmelisiniz. Yoğunlaşan tempo ilişkilerinizin gerilmesine neden olabilir. Duygusal iniş çıkışlarınızın fazla olacağı Mart ayında bekar Balık Burçları her türlü sosyalleşme fırsatını değerlendirmeliler zira Venüs’ ün 26 Mart tarihine kadar vereceği destek yeni bir ilişkinin hayatlarına girmesine yardımcı olabilir. Mart ayının tamamında güzellik, estetik faaliyetleri de Burcunuz adına destekleniyor.

Sevgilerimle,

©Hint Astroloğu

28  Şubat 2018

 

Paylaş