MART 2017 BURÇ YORUMLARI

Hint Astrolojisine göre Mart ayının en önemli gökyüzü hareketi hiç şüphesiz geri/retro harekete başlayacak olan Venüs tarafından gerçekleştirilecek.

Vedik Astrolojisi’ ne göre Venüs’ ün yüceldiği Balık Burcunda 15 Nisan’ a kadar sürdüreceği retrosu, hepimizin hayatında duygusal ilişkileri ilk gündem maddesi haline getirmeye aday durumda.

Özellikle ilişkiler hakkında sorgulamalarımızın artacağı bu dönemde pek çok beraberlik açısından kritik sayılabilecek deneyimler yaşanabilir.

Romantik temelleri sağlam olan ilişkiler açısından yaşanacak süreç, daha tatminkar bir ilişki zeminine yatırım yapmamızı sağlarken; duygularımızdan emin olamadığımız, gel-gitler yaşadığımız ilişkiler açısından da kaçınılmaz sona gidişi tetikleyebilir. Yani ayrılıklar yaşanabilir.

Balık Burcu’ nun alıngan, hassas ve abartan yapısı Venüs retrosu ile birleştiğinde bizi ilişkimizin içerisinde daha fazla duygusal gereksinime sahipmiş hissine sürüklerken, karşı taraftan beklentilerimizi de iyice yükseltecektir. Olaylara mantık çerçevesinde yaklaşmamız zorlanırken, kendimizi istemediğimiz tartışmaların içerisinde bulabiliriz.

Bu ay tüm ilişkiler açısından sağduyulu yaklaşımlar geliştirmeye çalışmak en doğru davranış olacaktır. Özelikle İkizler, Balık, Oğlak ve Başak Burçları duyguları ile hareket etmek, sert kararlar almak konusunda temkinli hareket etmeliler.

Ayrıca Balık, Yay, Başak, İkizler, Boğa ve Terazi Burçları da miskin ve organize olmakta zorlandıkları bir süreç yaşayabilirler. Sorumluluklarımızı ihmal etmemek açısından dağılan zihnimizi ve düşen enerjimizi iç motivasyonumuzla yükseltemeye çalışmalıyız.

Ayrıca Venüs retrosu döneminde güzellik, estetik, dekorasyon ilintili konularda adımlar atmak da pek destek bulan faaliyetlerden değil. Eğer mümkünse güzelleşme sağlayacağını düşündüğünüz aktiviteleri 15 Nisan sonrasına erteleyin.

Sanatsal konularla uğraşanlar içinse, yeni bir projeye başlamaktan ziyade, Venüs retrosu dönemi araştırma yapmak, yeni bir proje için hazırlıklarda bulunmak adına değerlendirilebilir.

Yine Hint Astrolojisine göre Merkür’ ün düşüşte olduğu Balık Burcunda 11 – 27 Mart arsındaki yolculuğu da bizleri mantıklı yaklaşımlarda bulunmak, finansal konularda akılcı adımlar atmak konusunda zorlayabilir. Olayların gerçek yüzünü görmektense, kendi yalanımıza inanmaya çalışabiliriz. Mart ayının bizleri zorlayacak etkilerinden bir tanesi de Merkür’ ün bu yerleşimi olacak.

Ancak Mars’ ın Hint Astrolojisine göre Mart ayının tamamında yönettiği Koç Burcundan geçiş yapacak olması, bize dağılan enerjimizi toparlamak adına bir imkan sunmakta.

Özellikle fiziksel aktivite halinde olmak, spor yapmak dağınık zihinleri ve iniş –çıkış yaşamaya meyilli ruh halimizi dengeleyebilir.

Mart 2017’ nin Yükselen Burçlara göre etkilerini aşağıda bulabilirsiniz.

 

*** Her zaman olduğu gibi sayfamda yayınlanan burç yorumlarının Batı Astrolojisi gezegen konumları ile hiçbir alakası olmadığını, tamamen Hint/Vedik Astrolojisi disiplini içerisinde aktarıldığını hatırlatmak isterim. Dolayısı ile Batı Astrolojisine göre hesaplanmış olan Güneş’ in konumuna göre “hangi burç” olduğunuzun, yukarıdaki yorumlarla hiçbir ilişkisi yoktur. Hint Astrolojisine göre hesaplanmış olan Yükselen ve Ay Burcunuza göre yazıları değerlendirmelisiniz. Yani hem Yükselen, hem de Ay Burcunuzu okumalısınız….

KOÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Kendinizi aktif hissedeceğiniz bir Mart ayı geçireceksiniz. İlgilenmek istediğiniz pek çok konu aklınızda belirirken, dikkatinizi tek bir noktada toplamakta sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Başladığınız şeyleri yarım bırakma, bir konu ile ilgilenirken aynı anda başka bir proje ile de meşgul olmaya çalışma gibi etkiler sizi sonuç alma konusunda sıkıntıya düşürebilir. Hızlı bir zihin hareketliliği yaşayacağınız için normalden daha fazla yorulduğunuzu görebilirsiniz. Bu ay etrafınızdaki insanlara karşı da sabırlı bir insan olmakta zorlanacaksınız. Özellikle ikili ilişkinizde geri giden Venüs’ ün de yaşatacağı aksaklıklar da göz önüne alındığında hızlı alevlenen tartışmalar yaşanabilir. İş hayatınızda siz hızlı sonuçlar almak isterken ağırlaşan, aksaklıklar yaşayan süreçler iyice sinirlerinizin gerilmesine neden olabilir. Ticari kararlar konusunda bu ay başkalarının fikirlerine de danışarak hareket etmenizde fayda var. Özellikle otorite konumunda bulunan kişilerin onayını almadan yeni girişimlerde bulunmayın.

BOĞA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Yükselen lordunuzun bu ay yapacağı geri hareket nedeni ile özellikle iş ve mesleğiniz ilintili konularda çeşitli aksilikler yaşama potansiyeline sahipsiniz. Olumlu sonuçlanacağından emin olduğunuz ve getirisi yüksek gibi düşündüğünüz işler bu ay sonuç vermek konusunda biraz yavaş ilerleyebilir. İkili ilişkinizde de partnerinizle inatlaşma mevzularına bu ay pek girmemeye çalışmalısınız. Otorite konumu ile yapmanız gereken görüşmeler, onaylatmanız gereken işler varsa ay ortasına kadar tamamlamanız daha iyi sonuçlar verecektir. Mart ayında parasal kazançlarınızı bütçeniz dahilinde ve aşırı harcamalar yapmadan idareli kullanmaya çalışmalısınız. Hiç hesapta olmayan ani para çıkışları yaşama ihtimaline karşı hazırlıklı olmalısınız. Enerjinizi düşük ve ilginizi bir noktaya yöneltmekte zorlandığınızı hissedeceğiniz Mart ayında her konuda aşırıya kaçmadan hamleler yapmanızda fayda var.

İKİZLER BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Yükselen yöneticiniz Mart ayında kendini pek de rahat hissetmediği Balık Burcu içerisinde olacak. Bu etki ile olaylara daha duygusal tepkiler vermeniz, alınganlığınızın yükselmesi söz konusu. Günlük rutin işleriniz içerisinde sorumluluğu ele alıp hareket etmelisiniz. Olayları duygusal olarak abartmadan, mantıklı yaklaşımlar geliştirmeye çalışmak Mart boyunca sizin için önemli olacak. Aşk ilişkileriniz açısında da Retro harekete başlayan Venüs, işlerin pek kurguladığınız şekilde gitmemesine neden olabilir. Devam ettirmeye niyetli olduğunuz bir ilişkiniz varsa, bu dönemde partnerinizin duygusal ihtiyaçlarına karşı daha duyarlı davranmaya çalışmanız gerekiyor. Eski aşklarınızdan birinden Mart ayı içerisinde haberler almanız, sizinle yeniden temasa geçmeye çalışması da olası etkilerden biri. İş hayatınızda önemli bir hedefiniz bu ay içerisinde olumlu şekilde sonuca bağlanabilir.  Ancak etkin şekilde çabalamanız ve koşulları zorlamanız gerekecek.

YENGEÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay yapacağınız ticari girişimlerin, para ile ilgili konuların sonuçlarını almakta zorlanabilirsiniz. İş ilintili konuları bu ay biraz fazla efor sarf ederek yürütme etkisi altındasınız. Planladığınız gibi gitmeyen durumlarla uğraşmak, değişen koşullara göre yeniden organize olmak Mart ayı içerisinde sizi biraz zorlayacak. İş hayatınızda hareketli bir dönem geçirmenize rağmen, parasal anlamda elinize geçeceğini düşündüğünüz bazı gelirler gecikebilir. Bütçenizi buna göre idareli kullanmaya çalışın. Bu ay ikili ilişkiler anlamında duygusal gel-git’ lerden en fazla etkilenecek burçlardan bir tanesi de Yengeç. Gökyüzü ilişkiler anlamında nihai kararlar almak için pek uygun bir durumda bulunmamasına rağmen; içinizden yükselen duygusal patlamaları kontrol etmekte zorlanabilirsiniz. Özellikle süregelen bir ilişkiniz varsa fazlasıyla hassas ve alıngan bir ruh hali içerisinde olduğunuzdan, karşı tarafa haksız eleştirilerde bulunma etkiniz artıyor. Mart ayında hayata bakışınız fazlasıyla romantik beklentiler üzerine kurulu. Duygularınızı biraz daha mantıklı beklentiler seviyesine çekmeye çalışmanız, ilerde daha fazla üzülmenize neden olacak hamleler yapmamanız açısından iyi olacaktır.

ASLAN BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay komisyon, prim usulü ile çalışanların planladıkları gelirlerin ellerine geçmesinde bazı sıkıntılar yaşanabilir. Ya da parasal olarak daha fazla beklentiye sahip olduğunuz ticari bir girişimin sonucu sizi tatmin etmeyecek şekilde sonuçlanabilir. Devlet ya da otorite konumu ile yapmanız, konuşmanız gereken bir iş varsa bunu mümkün olduğunca ayın ilk yarısına kadar halletmeye çalışın. İşinizde yaptıklarınızın üsteleriniz tarafından takdir edildiği, çabalarınızın görünür şekilde ortaya çıktığı güzel bir dönem geçireceksiniz. Ancak takip ettiğiniz işlerin sonuçlarını bu ay hemen alamayabilirsiniz. Sabırlı olmaya çalışmalısınız. Süregelen bir ilişkiniz varsa, Mart ayı bu ilişki içerisinde ne kadar mutlu olup, olmadığınızı sağlıklı şekilde sorgulamak açısından pek uygun etkilere sahip değil. Ayrıntılara gereğinden fazla takılıp, anlam yüklemeye eğilimli olabilirsiniz. Partnerinizle yapacağınız konuşmalarda suçlayıcı ifadeler kullanmamaya çalışın.

BAŞAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Venüs’ ün geri hareketi ilişkiler anlamında Başak Burçlarını Mart ayı boyunca şiddetli şekilde bir sabır sınavının içerisine sokacak. Bu ay özel ilişkinizde hassas bir süreçten geçeceksiniz. Koşulları çok fazla zorladığınız taktirde kopmalar yaşayabilirsiniz. Ağzınızdan çıkan sözleri iyi tartmalı ve mantıklı yaklaşımlar geliştirmeye çalışmalısınız. Bekar Başak’ lar içinse hayatından çıkmış eski bir aşkın yeniden bir araya gelme çabasına şahitlik etme etkisi söz konusu olabilir. Ya da eskiden tanıdığınız bir kişi ile aranızda romantik bir yakınlaşma Mart ayında yaşanabilir. Yeni filizlenen ilişkide, kendinizi çok kaptırmadan hareket etmeye çalışmalı, ileriye yönelik sözler vermek konusunda temkinli olmalısınız. Kariyer hayatınız ile ilgili elinizi attığınız işlerin özellikle olumlu sonuçlanması anlamında bazı aksilikler yaşayabilirsiniz. Mart ayında daha çok prim-komisyon gibi gelirlerinizi arttıracak girişimlere ağırlık vermeye çalışın.

TERAZİ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Mart ayının sizin için en fazla odaklandığınız konusu işiniz olacak. Mesleki alanda ileriye dönük sonuç vermesini beklediğiniz konular üzerinde bu ay çalışmalar yapabilirsiniz. Ancak neticeleri hemen almayı beklememelisiniz. İşinizde parasal getirisi iyi olacak ortaklı bir çalışmaya bu ay itibariyle başlayabilirsiniz. Ortaklı yürüteceğiniz projeler, işler bu ay sizin için olumlu sonuçlar üretme potansiyeline sahip. Yurt dışı ilintili işlerle ilgilenen Terazilerin bu ay kariyer hayatlarında verdikleri emeğin karşılığını tam olarak almakta zorlanacakları etkiler söz konusu. Hesapta olmayan aksilikler ve yanlış anlaşılmalarla da uğraşabilirsiniz. Fiziksel sağlığınızı olumsuz etkilememek için bu ay ruhsal olarak kendinizi daha fazla motive etmeye çalışmanızda fayda var. Partneriniz ilintili bir konuda aktif şekilde hareket etmeniz, ona destek olmanız gerekebilir. Yardımcı olabileceğiniz konular hakkında duyarlı ve biraz daha gözlemci olmaya çalışın.

AKREP BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Mart ayında işiniz ile ilgili konularda oldukça aktif ve üretken olacaksınız. Takip ettiğiniz konularda olumlu sonuçlar almanız, rakiplerinizin önüne geçmeniz, başarılı olmanız söz konusu. Ayrıca hızlı değişen gündem içerisinde insiyatifi ele alarak pek çok konuyu da sonuca ulaştırma açısından şanslısınız. Başkaları vasıtasıyla kazandığınız gelirlerinizde bu ay bir yavaşlama olabilir. Para anlamında tutumlu olmaya çalışın. Aşk hayatınız da bu ay hareketlenme gösterecek alanlardan bir tanesi. Duygusal ve romantik beklentileriniz artarken; eskiden tanıdığınız birinin tekrar hayatınıza girmesi söz konusu olabilir. Hali hazırda özel bir ilişkiye sahipseniz, partneriniz ile daha fazla bir araya gelmeye çalışarak, onun duygularına karşı daha duyarlı tavırlar sergilemelisiniz. Mart ayında soğuk algınlığı, nezle, grip gibi hastalıklarla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Kıyafetlerinize ve yiyeceklerinize dikkat edin.

YAY BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Gökyüzünde geri giden gezegenlerle birlikte bu ay kendinizi depresif hissetme moduna iyice girebilirsiniz. Özellikle iş hayatınız ve hedeflediğiniz konularda ilerleme kaydedemiyor oluşunuz sizi iyice negatif bir ruh haline çekebilir. Ancak bu duygulara kendinizi çok fazla kaptırmadan yaşam enerjinizi düşüncelerinizi yöneterek yeniden toparlamaya çalışmalısınız. Kafanızda kurguladığınız şeyleri hayata geçirmek için aksiyon almalı ve sizi mutlu eden uğraşlar için efor sarf etmelisiniz. Aksi taktirde bu haliniz özellikle ikili ilişkinizde karşı tarafın sinirlerini yıpratmaya başlayabilir. Bu ay partneriniz ile tartışmalara girmemeye çalışın. Sözlerinizde kırıcılık ve eleştiri dozu biraz aşırıya kaçabilir. Bilhassa evli ya da uzun süreli birlikteliklere sahip Yay Yükselenler bu ay eşleri ile yapacakları tartışmalarda kendilerini karşı tarafa doğru ifade etmek anlamında olumlu etkiler almıyorlar. Yay’ lar için duygusal konuların üzerine Mart ayında fazla gitmemekte fayda var. Mart ayında içsel dengelerinizi oturtmak için spor yapmaya daha fazla vakit ayırabilirsiniz.

OĞLAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay otorite ya da üstünüz konumunda olan kişilerle olan iletişiminiz sizi biraz zorlayabilir. Yaptığınız işlerin objektif şekilde değerlendirilmediğini, size haksızlık yapıldığını düşünebilirsiniz. Kendinizi anlatmaya çalışırken de çok başarılı olamayabilirsiniz. Bu nedenle eğer mümkün ise otorite konumunda bulunan kişilerle görüşmelerinizi bir sonraki aya erteleyin. Bu ay işi ilintili yapılan girişimlerden de çok fazla olumlu sonuçlar çıkmayabilir. Özellikle satış-pazarlama ağırlıklı çalışanlar sonuç almakta zorlanabilirler. Venüs gerilemesi sizi hayatınızdaki ilişki ile ilgili bu ay biraz fazla düşünmeye itebilir. Yaşadığınız bazı duyguların kaynağını bulmaya çalışırken, mantıktan ve gerçekten uzaklaşarak, karşı tarafı suçlayan bir tavır içerisine girip, kırıcı tutumlar sergileyebilirsiniz. Ayrıca eski sevgililerinizden birisiyle de bu ay yeniden temasa geçme potansiyeline sahipsiniz. Ancak bu durumu hayalperest beklentiler içine girmeden değerlendirmeniz sonradan kırılmamanız için faydalı olacaktır.

KOVA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Parasal durumunuz, kazançlarınız, bu ay üstünde biraz fazla duracağınız konular olacak. Finansal işlerle ilgili bu ay iyi düşünerek kararlar almanız gerekiyor. Mantıklı hareket ettiğiniz taktirde kazançlarınızı daha iyi yatırımlar olarak da değerlendirmeniz olası. Kariyeriniz ilintili yapmak istediğiniz girişimler açısından Mart ayında gökyüzü tarafından destekleniyor olacaksınız. Özellikle satış-pazarlama faaliyetlerinin olumlu sonuçlarını alabilirsiniz. Girdiğiniz yeni çevreler, yeni tanışılan insanlardan özellikle kariyeriniz anlamında destek de görebilirsiniz. İşiniz ilintili yeni bir girişimde bulunmak istiyorsanız Mart ayını değerlendirebilirsiniz. Aileniz ilintili bir konuyu fazla duygusal düşünmeden, mantıklı hamleler yaparak çözüme ulaştırmaya çalışın. Gündelik işleriniz arasında yoğun bir tempo yaşarken, kendinize vakit ayırmakta zorlanabilirsiniz. Bu durumun sinirlerinizi bozmasına izin vermektense daha iyi organize olmaya çalışmalısınız.

BALIK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Mart ayında duygusal açıdan fazlasıyla zorlu bir ruh halinin içerisinden geçeceksiniz. Özel ilişkiniz ilintili her türlü detay bu süreçte kafanızı kurcalayabilir. Mutluluğunuzu, ilişkinin sürdürülebilirliğini sorgulayacaksınız. Daha önce önemsizmiş gibi duran, ya da gerçekten de sizin için sorun teşkil etmeyen şeyler bu ay gözünüzde olduklarından çok daha büyük bir hale gelebilir. Abartmaya ve farklı anlamlar yüklemeye eğilimli bir zihin yapısında olacaksınız. Bu noktada partnerinize biraz fazla yüklenmeniz, rasyonel olmayan suçlamalarda bulunmanız olası. Duygusal ve alıngan bir ruh hali içinde oluşunuz ilişkinizde sizi zor durumların içine çekebilir. Serinkanlı olmanız ve ani kararlar almamanız daha doğru bir yaklaşım olacaktır. Bekar Balık’ lar içinse bu ay yeni bir ilişkinin başlangıcı söz konusu olabilir. Ruh halinizi dengede tutmak için mümkün olduğunca arkadaşlarınızla vakit geçirmeye çalışın ve evde oturmayın.

 

Sevgilerimle,

©Hint Astroloğu

28 Şubat 2017

Paylaş