KASIM 2022 VEDİK BURÇ YORUMLARI

Hint Astrolojisine göre Kasım 2022; ayın 8’ inde Koç Burcu içerisinde yaşanacak Ay Tutulması enerjisi ile başlayacak.

Aklımızdan daha çok duygularımızla hareket ettiğimiz konularda hayatlarımıza önemli şekillenmeler yansıtması olası olan bu Tutulma sürecinde, netleşmesini beklediğimiz konularda önemli gelişmeler yaşayabiliriz.

Vedik Astrolojisine göre Bharani Takımyıldızında yaşanacak bu Tutulma, bizleri mücadele etmeye davet ederken, hayatta amaç edindiğimiz konuları tekrar sorgulamamıza neden olabilir.

Bu Tutulmadan en çok Koç ve Terazi Yükselenler etkilenirken, haritalarında Rahu-Ketu yerleşimi Terazi/Koç aksına denk gelenler de önemli yol ayrımları yaşayabilirler.

(Örnek: 1975-1976-1977 doğumlular.)

Vedik Astrolojisine göre yıllar itibariyle Terazi/Koç aksında Rahu – Ketu yerleşiminizi bulmak için tabloyu kullanabilirsiniz:

http://www.hintastrologu.com/rahu-ketu-yillara-gore-yerlesim-tablosu/

Ay Tutulmasının hemen ardından 11 Kasım’ da Venüs yönettiği Terazi Burcundan ayrılarak Akrep Burcu içerisine yerleşecek.

Venüs 2 Ekim tarihinden beri gökyüzünde “yanık” durumda seyretmekte.

Bu durum 28 Kasım tarihine kadar sürüyor olacak.

İlişkilerde, romantik anlamda giriştiğimiz faaliyetlerde bu sebeple umduğumuzdan farklı sonuçlar almamız mümkün.

Aynı şekilde dekorasyon, estetik-güzellik ilintili faaliyetler de Kasım sonuna kadar Venüs tarafından desteklenmiyor olacak.

Ancak 10 Kasım’ a kadar zorunlu olan bu tür faaliyetleri en azında Venüs kendi yönettiği Terazi Burcu kuşağı içerisindeyken gerçekleştirmekte fayda var.

Örneğin: Botoks, saç kesimi gibi bekletmek istemediğiniz basit estetik müdahaleleri alıştığınız /güvendiğiniz uzmanlarla 10 Kasım’ a kadar halledebilirsiniz.

Yine 10 Kasım’ a kadar Terazi, Koç ve İkizler Burçları için flört, aşk ilintili yakınlaşmalara destek verecek olan Venüs, bu tarihten sonra Akrep, Boğa ve Yengeç Yükselenler için aşka yeşil ışık yakıyor olacak.

Venüs’ ün ardından Hint Astrolojisine göre 13 Kasım’ da Merkür; sonrasında ise 16 Kasım’ da Güneş, de Akrep Burcuna geçişlerini tamamlayacaklar.

3 gezegenin birikimi ile vurgulu hale gelecek Akrep Burcunun denk düştüğü alanlar hepimizin şahsi harita yerleşimlerine göre hayatımızda hareketlilik kazanarak daha fazla ön plana çıkmak niyetinde olacak.

Özellikle 24 Kasım Yeni Ay sürecinin de burada yaşanacak olması sebebi ile bazı yeni başlangıçlara, anlaşmazlıklara son vererek yolumuza devam etmeye odaklanabiliriz.

Vedik Astrolojisine göre Akrep Burcu içerisinde yaşanacak olan bu birikmeye 13 Kasım’ da İkizler Burcu’ nu terk ederek Boğa Burcu içerisine yerleşecek olan Retro Mars da tam karşıdan sert bir bakış atmaya başlayacak.

Yine kişisel haritalarımızda Akrep ve Boğa Burç kuşaklarının denk geldiği alanlardaki konular üzerindeki gerilimin tırmanması ve öne çıkmaya çalışması; bu sefer bazı temizlenmesi gereken pürüzlerle ilgili bizi mücadeleye davet ediyor olacak.

Vedik Astrolojisine göre Balık Burcundaki Retro Jüpiter 24 Kasım’ da düz hareketine yine bulunduğu noktada geri dönüyor olacak.

Satürn ise Oğlak Burcu içerisindeki konaklamasına devam edecek.

Rahu ve Ketu ise Koç/Terazi aksındaki yolculuklarına Kasım ayında da devam ediyor olacaklar…

Yukarıda aktardığım Kasım 2022 gökyüzü gezegen hareketlerinin (Hint Astrolojisine göre hesaplanarak bulunmuş) Ay ve Yükselen Burçlara göre etkilerini aşağıda bulabilirsiniz…

*** Her zaman olduğu gibi sayfamda yayınlanan burç yorumlarının Batı Astrolojisi gezegen konumları ile hiçbir alakası olmadığını, tamamen Hint/Vedik Astrolojisi disiplini içerisinde aktarıldığını hatırlatmak isterim.

Dolayısı ile Batı Astrolojisine göre hesaplanmış olan Güneş’ in konumuna/doğum tarihinize göre “hangi burç” olduğunuzun, yukarıdaki yorumlarla hiçbir ilişkisi yoktur.

Örnek: Batı Astrolojisine göre Balık olan birinin sayfamdaki Balık Burcu etkilerini okuması, yanlış yönlenmesine, yanlış yorumları okumasına sebebiyet verecektir.

Hint Astrolojisine göre hesaplanmış olan Yükselen ve Ay Burcunuza göre yazıları değerlendirmelisiniz.

(Hint Astrolojisinde Burçlar doğum “tarihinize” göre hesaplanmaz! Örneğin 10 Ağustos tarihinde doğan bir kişi Aslan Burcu değildir!)

Merak ettiğiniz kavramlar için: Kısa Bilgiler Bölümüne bakabilirsiniz.

Not: Tüm gezegen yerleşimleri Vedik Astrolojisine yani Sideral Zodyak’ a göre aktarılmaktadır. Lütfen Batı Astrolojisi disiplini ile yazılmış yazıları okuyup, “Mars şu burçta değil miydi? Satürn çoktan bu burca geçmemiş miydi? Benim hala Sade Sati’ m devam mı ediyor yani?” gibi soruları bana yöneltmemenizi önemle rica ediyorum…

KOÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Tam Burcunuz üzerinde gerçekleşecek olan Ay Tutulması sizi bu ay pek çok olaya karşı normalde olduğunuzdan daha hassas, ani tepkiler vermeye yatkın kılabilir. Özel ilişkinizde beklediğiniz bir sonuçlanma, netleşme varsa Kasım ayı içerisinde bu konuda da önemli gelişmeler yaşıyor olacaksınız. Ayrılma yolunda ilerleyenler için ilişkinin nihayetlenmesi, evlilik potansiyeli olası gözüken ilişkilerde de teklif, nişan-nikâh tarihi belirleme gibi aksiyonlar olabilir. Ortaklı işleriniz, ticari konular, yurt dışı bağlantılı projeleriniz, sonucunu beklediğiniz anlaşmalar açısından da bu Ay Tutulması sürecinde önemli bir hareketlilik söz konusu olabilir. Ayın ikinci yarısı itibariyle dolaylı gelirlerinizi gösteren noktada birikmeye başlayacak gezegenler ve Retro yaparak para evinize geri dönecek olan Mars; eskiden beri gündeminizde bulunan, başta miras olmak üzere komisyon, prim, sigorta, faiz, nafaka gibi dolaylı yoldan elde ettiğiniz kazançlarınız ve spekülatif yatırımlarınız, eşinizin maddi imkanları anlamında bazı sorunlu olaylarla yüzleştirdikten sonra size sonuç getirici şekilde,  önemli aşamalar kaydetmenizi sağlayacak gelişmeler yaşatacaklar. Kendi kazançlarınızla ilgili beklediğiniz paralarda pürüzler çıksa da Kasım ayında yan/ek olarak elde ettiğiniz gelirleriniz açısından yüzünüz gülüyor olacak. 24 Kasım Yeni Ay sürecinde aklınızda olmayan yeni bir ek gelir elde etme fırsatını yakalayabilir, bütçelemediğiniz bir rakamın aylık gelirlerinize eklendiğini fark edebilirsiniz. Verdiğiniz bir borcu tahsil etmeniz de mümkün olabilir. Ayın ikinci yarısı itibariyle eğitim, yaratıcılık-sanat-eğlence içerikli işleriniz ve özel/aşk hayatınız, hobileriniz, spor faaliyetleriniz, çocuklarınız/çocuğunuz ilintili konularda bazı zorlanmalar, sizi strese sokan olaylar yaşayacaksınız.

BOĞA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Harcamalar, kayıplar, sırlar, web bağlantılı işler,  yurt dışı faaliyetlerini gösteren evinizde gerçekleşecek 8 Kasım Ay Tutulması öncelikle sizi bilinçaltınızla yüzleşmeye itecek. Hayatınızdan çıkartmak istediğiniz şeylerle alakalı kendinizle sert bir hesaplaşma yapabilirsiniz. Değer verdiğiniz insanlardan bireyle ya da ailenizle alakalı önemli bir sırrı keşfedebilirsiniz. Bu Ay Tutulması süreci Kasım ayında bazı insanlarla yollarınızı ayırmanıza da sebebiyet verebilir. Web üzerinden ya da yurt dışı bağlantılı işler takip edenler açısından önemli bir projenin gündeme gelmesi söz konusu. Bütçenizden ciddi miktarda bir tutarı önemli bir yatırım için harcamanız da Kasım ayında söz konusu olabilecek potansiyellerden bir tanesi. 11 Kasım itibariyle Akrep Burcu içerisine geçiş yapmaya başlayacak olan gezegenler dikkatinizi evliliğiniz/partneriniz, ortaklı işleriniz, ticari hayatınız, yurt dışı bağlantılı projeleriniz ve yazılı anlaşmalar gibi konulara yöneltecek. Bu konularla alakalı beklediğiniz bir haber, gelişme varsa özellikle 24 Kasım Yeni Ay sürecinde netliğe kavuşabilir. Bekarlar için yeni bir ilişkinin başlaması da 11 Kasım itibariyle mümkün olabilir. 13 Kasım’ da Retro yaparak Yükselen burcunuz üzerine geri dönecek olan Mars kazalara, yaralanmalara uğrama potansiyelinizi arttırıyor olacak. Bu sebeple trafikte ve günlük aktivitelerinizde her zamankinden daha tedbirli davranmaya çalışmalısınız. Ocak ortalarına kadar ailenizle gerginlikler, miras mevzularında anlaşmazlıklar deneyimlemeniz de olası etkileriniz arasında bulunuyor. Ayrıca komisyon, pirim, faiz, nafaka gibi ekstra elde ettiğiniz gelirlerinizle alakalı planlamalarınız da beklediğinizin dışında gelişebilir. Alacağınızı umduğunuz paralarda gecikmeler yaşanabilir.

İKİZLER BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ayın 8’ inde yaşanacak olan Ay Tutulması ile takip ettiğiniz projelerde önemli aşamalar kaydetmeniz söz konusu olacak. Ayrıca bu Tutulma sürecinde yapmak istediğiniz bir yatırım, birikim ile ilgili önemli bir adım atmanız da söz konusu olabilir. İş ilintili hedeflerinizde önemli başarılar kazanabilir, bununla doğru orantılı olarak gelirlerinizde de artış yaşayabilirsiniz. 11 Kasım itibariyle başta Venüs, sonrasında Merkür ve Güneş tarafından gerçekleştirilecek yer değişikliği sizi; mesleğiniz, çalışma arkadaşlarınız, çalışma ortamınız, vücut genel sağlığınız, varsa süregelen davalarınız ile alakalı sonuç almaya yönelik bazı hamleler yapmaya itecek. Özellikle 24 Kasım Yeni Ay sürecinde iş yerinizde önemli bir değişikliğe karar verebilir, yeni bir iş fırsatı yakalayabilir ya da yeni çalışma arkadaşlarınızı aranıza katabilirsiniz. 13 Kasım itibariyle 12. Eviniz içerisinde Retrosuna devam edecek olan Mars, Ocak ortalarına kadar; bütçenizi planladığınızın çok dışına çıkan önemli masraf kalemleri ile sarsabilir. Ayrıca web üzerinden yürüttüğünüz işleriniz ve yurt dışı bağlantılı projelerinizde de Mars Retrosu boyunca ciddi eforlarla üstesinden gelebileceğiniz aksaklıklarla boğuşmak durumunda kalabilirsiniz. Aynı zamanda aldanmalara, dolandırıcılık faaliyetlerine maruz kalma potansiyeline de sahipsiniz. 11 Kasım sonrasında Mars’ ın yer değişikliği sonucu olarak Burcunuz için pozitif sayabileceğimiz etkiler ise; kazalar, yaralanmalar, bozulan aletler/eşyalar ile ilgili talihsizliklerin son bulacak olması diyebiliriz.

YENGEÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

8 Kasım Ay Tutulması işinizle alakalı uzun süredir takip ettiğiniz önemli bir projenin bu ay içerisinde tamamlanmasına, buna bağlı olarak da kariyerinizde yeni bir dönemin başlamasına aracılık ediyor olacak. İş arayışı içeresinde olanlar, başvuru sonuçlarını bekleyenler, terfi alma ihtimali olanlar açısından bu Ay Tutulması Kasım ayında kariyerlerinin yön değiştirmesini sağlayacak enerjileri getiriyor olacak. 11 Kasım itibariyle Akrep Burcu içerisinde toplanmaya başlayacak olan gezegenler ise eğitim, yaratıcılık-sanat-eğlence içerikli işleriniz ve özel/aşk hayatınız, hobileriniz, spor faaliyetleriniz, spekülatif yatırımlarınız, çocuklarınız/çocuğunuz ilintili konularda bir süredir devreye almak istediğiniz değişiklikleri uygulamanız için size uygun fırsatı yaratacaklar. Özellikle 24 Kasım Yeni Ay sürecinde bu konularla alakalı girişimlerde bulunabilir, planlarınızı önem sırasına göre devreye alabilirsiniz. 13 Kasım itibariyle Retro’ suna yer değiştirerek devam edecek olan Mars sizi rakiplerinizin önünüze çıkardığı zorluklarla boğuşmaya itecek. Parasal bazı yükümlülükler, iş yerinizde bozulan eşyalarla ilgili harcamalar keyfinizin kaçmasına neden olabilir. Bu ay yatırım yapma niyetinde iseniz çıkabilecek aksaklıklara hazır olmalısınız. Ayrıca zamanında yetişmesi gereken projeler-iş teslimleri- kota hedefleri gibi sorumluluklarınızla ilgili de sizi strese sokacak aksaklıklar söz konusu olabilir. 11 Kasım’ da yer değiştirecek olan Venüs sayesinde bekarların yeni bir ilişkiye başlama potansiyeli de Kasım ayı etkileri arasında yer alıyor.

ASLAN BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ayın 8’inde gerçekleşecek olan Ay Tutulması ile yaptığınız işi takdir eden, otorite/amir/öğretmen konumundaki kişilerle aranızdaki ilişki önemli aşamalar kaydediyor olacak. Devlet, eğitim, yurt dışı, farkındalık geliştirme/spritüalizm alakalı girişimlerinizde ve onay bekleyen işlerinizde, akademik çalışmalarınızda, basın-yayın içerikli işlerinizde ciddi atılımlar yapma şansını yakalayabilirsiniz. Kasım ayı boyunca bu konularda, cesaretle kafanızdaki işlerin üstüne gitmenizde fayda var. 11 Kasım itibariyle Akrep Burcu içerisinde toplanmaya başlayacak olan gezegenler ise eviniz, yaşam alanınız, aileniz, arabanız/ taşınmaz mülkleriniz, yatırımlarınız, annelik sorumluluklarınız ile alakalı konularda bir süredir bekleyen işlerinizin bir yola girip, çözüme ulaşmasında size yardımcı olacak. Ancak çıkması muhtemel aksaklıklara karşı Mars Retrosunu da göz önünde bulundurarak, her türlü tedbirinizi de alıyor olmalısınız. Özellikle 24 Kasım Yeni Ay sürecinde evinizle ya da aracınızla alakalı yeni bir yatırım girişiminde bulunmak isteyebilirsiniz. Ya da taşınmaz bir mülke/önemli bir ev eşyasına yatırım yapmak için uygun bir fırsat yakalayabilirsiniz. 13 Kasım itibariyle Retro’ suna yer değiştirerek devam edecek olan Mars sizi kariyerinizde ve rapor ettiğiniz kişiler nezdinde stres altında bırakan sınavlarla boğuşmak zorunda bırakacak. Planladığınızın çok dışında gelişen olaylarla işinizle ilgili gösterdiğiniz sabır ve anlayışınız ciddi şekilde sınanabilir. Ocak ayının ortalarına kadar iş yerinizde attığınız adımlara, söylediğiniz sözlere ciddi şekilde dikkat etmenizde fayda var.

BAŞAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

8 Kasım Ay Tutulması eskiden beri gündeminizde bulunan, başta miras olmak üzere komisyon, prim, sigorta, faiz, nafaka gibi dolaylı yoldan elde ettiğiniz kazançlarınız ve spekülatif yatırımlarınız, eşinizin maddi imkanları gibi maaşınızın dışında kalan gelir kalemlerinizle alakalı konularda beklediğiniz gelişmelerin yaşanmasına olanak tanıyabilir. Ek gelirlerinizle alakalı durumunuzda bu Tutulma süreci önünüzü görmenizde size yardımcı olacak. Ayrıca vergi-sigorta gibi yükümlülüklerinizle ilgili bazı girişimlerde bulunabilirsiniz. 11 Kasım itibariyle Akrep Burcu içerisinde toplanmaya başlayacak olan gezegenler ise yeni girişim fırsatları, yeni başlayacak projeler, yeni seyahat imkânları, yeni tanışılan insanlarla iletişim fırsatı gibi imkanlar sağlayabilir. Yürüttüğünüz satış-pazarlama-sunum ve iletişim faaliyetlerinde de 11 Kasım sonrasında daha kolay ilerleme sağlıyor olacaksınız. Özellikle 24 Kasım Yeni Ay sürecinde başlatacağınız yeni bir iş girişimi size kariyerinizde önemli avantajlar yakalatabilir. 13 Kasım itibariyle Retro’ suna yer değiştirerek devam edecek olan Mars sizi yaptığınız işi takdir eden, otorite/amir/öğretmen konumundaki kişilerle gergin bir atmosfer içerisine çekmeye niyetli olacak. Onay bekleyen işlerinizin tıkanması, yurt dışı bağlantılı projelerinizde önemli aksaklıkların yaşanması Ocak ortalarına kadar sizi huzursuz ediyor olacak. Bu süreci işinizde yaşadığınız aksaklıkların gerçek sebebini fark etmeye çalışarak değerlendirmenizde fayda var. İşinizde iyileşme sağlamak amacı ile teknik kolaylık sağlayacak bazı yatırımlara para ayırmayı düşünebilirsiniz.

TERAZİ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

8 Kasım Ay Tutulması nedeni ile özel ilişkinizde önemli gelişmeler yaşıyor olacaksınız. Kafanızda ayrılma fikri varsa, ilişkinizi nihayetlendirebilir; tam tersi daha ciddi bir boyuta taşıma niyetinde iseniz de nişan-nikâh tarihi belirleme yoluna girebilirsiniz. Ortaklı işleriniz, ticari hayatınız, yurt dışı bağlantılı projeleriniz, sonucunu beklediğiniz anlaşmalar açısından da bu Ay Tutulması önemli netleşmeler getirebilir. Ayın 11’ inden itibaren para eviniz içerisinde toplanmaya başlayacak olan gezegenler size gelirlerinizi yükseltmek anlamında pozitif fırsatlar sunacaklar. Özellikle 24 Kasım Yeni Ay sürecinde sizi sevindirecek miktarda yeni bir gelir elde etme imkanı yakalayabilirsiniz. Ancak dolaylı olarak kazanç sağladığınız miras, kira, pirim, faiz, nafaka gibi kazançlarınız açısından bu ay ve yılsonuna kadar aynı şeyleri söylemek pek mümkün değil. Bu konularda hızlıca hallolacağını umduğunuz sorunlar uzun süre başınızı ağrıtmaya ve çözümlenmemeye daha yatkın olacaklar. Ayrıca vergi-sigorta gibi yükümlülüklerinize de gereken özeni göstermenizde fayda var. Yeni yıl’ a kadar kaçınılmaz olan operasyonlar dışında cerrahi müdahale gerektiren faaliyetlerden uzak durmanız gerekmekte. 11 Kasım’a kadar yaptırmak istediğiniz güzellik/estetik ilintili faaliyetleriniz varsa Venüs’ ün yanık olduğunu göz önünde bulundurarak, alıştığınız /güvendiğiniz uzmanlarla işlemlerinizi tamamlamanızı tavsiye ederim. Süreç yönetimi yapan profesyonellerin de 12 Ocak tarihine kadar takip ettikleri işlerde Mars Retrosu nedeni ile bazı krizlerle boğuşmaları gerekebilir.

AKREP BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

8 Kasım Ay Tutulması ile iş yerinizde önemli bir değişikliğe karar verebilir, yeni bir iş fırsatı yakalayabilir ya da yeni çalışma arkadaşlarınızı aranıza katabilirsiniz. Kasım ayının tamamına etkileri yayılacak olan bu Tutulma sürecinde sonucunu beklediğiniz önemli bir dava neticeye bağlanabilir. Sağlığınız ilintili yürüttüğünüz süreçler varsa faydalarını görmeye başlayabilirsiniz. Mesleğinizle alakalı, sizi ileriye taşıyacak bir iş bağlantısını da başarı ile sonuçlandırmanız mümkün olabilir. 11 Kasım itibariyle Tam Burcunuz üzerinde toplanmaya başlayacak olan gezegenler ise Kasım ayının ikinci yarısında çok hızlı seyreden bir temponun içine çekilmenize neden olacak. Her ortamda dikkatlerin üzerinize toplandığını hissedebilirsiniz. Bu zaman zarfında bekarlar için yeni bir aşkın gündeme gelmesi de söz konusu olabilir. Özellikle 24 Kasım Yeni Ay sürecinde size gelen yeni bir teklif, ticari anlaşma gibi bir konu ile ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. 13 Kasım itibariyle Yükselen yöneticiniz olan Mars Retro hareketine tam karşı Burç kuşağından devam ediyor olacak. Bu da sizi Kasım ayı itibariyle daha ticari düşünmeye odaklayıp, kazançlarınızı hak ettiğiniz seviyede tutmak için hırslı hale getirebilir. Ortaklıklarınızda daha fazla söz ve hak sahibi olmak isteyebilirsiniz. Ocak ortalarına kadar ortaklı işlerinizde, yurt dışı bağlantılı projelerinizde ve evlilik hayatınızda gergin ilişki ortamları ile muhatap olmak zorunda kalabilirsiniz. Başta eşiniz ve ortaklarınızla olan diyaloglarınızın uzunca bir süre kolayca kavgaya dönme potansiyeline karşı yaşanacak basit olumsuzluklarda sükûnetinizi korumaya çalışmanızda fayda olacak.

YAY BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ayın 8’ inde yaşanacak Ay Tutulması eğitim, yaratıcılık-sanat-eğlence içerikli işleriniz ve özel/aşk hayatınız, hobileriniz, spor faaliyetleriniz, spekülatif yatırımlarınız, çocuklarınız/çocuğunuz ilintili konularda beklediğiniz sonuçları almanıza yardım ediyor olacak. Özellikle sanat, medya ve eğitim sektörlerinde çalışanlar için bu Tutulma ile Kasım ayında bazı önemli projelerle alakalı netleşmeler söz konusu olabilir. 13 Kasım itibariyle Retro hareketine sağlık ve çalışma eviniz içerisinde devam edecek olan Mars sebebi ile çalışma arkadaşlarınızla aranızdaki anlaşmazlıklar iyice su yüzüne çıkarak, 12 Ocak tarihine kadar ortamdaki huzursuzluk seviyesini tırmandırabilir. Davalık olduğunuz konular varsa, sonuç almayı beklerken süreçlerin daha da çözümsüz şekilde uzadığına şahitlik edebilirsiniz. Sağlığınız ile alakalı hassas olduğunu bildiğiniz ancak üstüne pek düşmediğiniz sorunlarınız, Ocak ayına kadar gereken ciddiyeti göstermezseniz daha fazla canınızı sıkma potansiyeline sahip. Sağlığınızla daha yakından ilgilenmenizi ancak Mars Retrosunun bitiş tarihi olan Ocak 12’ ye kadar zorunlu olmayan cerrahi operasyonlar dışında vücudunda keyfe keder müdahaleler yaptırmaktan uzak durmanızı tavsiye ederim. 11 Kasım itibariyle harcamalar, kayıplar, sırlar, web bağlantılı işler,  yurt dışı faaliyetlerini gösteren evinizde toplanmaya başlayacak olan gezegenler, hayatınızda bu konularla ilgili alanlara vurgu yapmaya başlayacak. Yurt dışına seyahat edebilir, uzun süredir düşündüğünüz bir yatırım için para ayırmaya karar verebilirsiniz. Web üzerinden takip ettiğiniz bir proje ile alakalı pozitif gelişmeler söz konusu olabilir. Özellikle 24 Kasım Yeni Ay sürecinde elinizden yüklü miktarda para çıkması veya web tabanlı bir projeye başlamak adına önemli girişimlerde bulunma olasılığınız var.

OĞLAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

8 Kasım Ay Tutulması eviniz, yaşam alanınız, aileniz, arabanız/ taşınmaz mülkleriniz, yatırımlarınız, annelik sorumluluklarınızı gösteren alan üzerinde gerçekleşiyor olacak. Bu sebeple edinmek ya da elden çıkartmak istediğiniz bir taşınmazınız ile ilgili nihai kararınızı bu süreçte alabilirsiniz. Eviniz, yaşam alanınızla ilgili yaptığınız girişimlerin netleşmesine de bu Tutulma esnasında şahitlik edeceksiniz. Güvenip, güvenmemekle ilgili kararsız kaldığınız bir konu hakkındaki nihai fikriniz de bu Tutulma ile netlik kazanabilir. 11 Kasım itibariyle Akrep Burcu içerisinde toplanmaya başlayacak olan gezegenler ise sosyal hayatınızın hareketlenmesi, elinizi attığınız projelerde başarılı sonuçlar almanız, tutturmanız gereken hedeflere ulaşmanız ve yatırımlarınızdan kazanç elde etmeniz anlamında size destek veriyor olacaklar. Kasım ayında önemli konumlarda bulunan insanlarla tanışabilir, toplu para getirecek yüklü satışlar yapabilirsiniz. Özellikle 24 Kasım Yeni Ay sürecinde hedeflediğiniz bir iş projesi bazı pürüzleri temizlemeyi başardığınız taktirde size önemli kazançlar sağlayabilir. Ancak 13 Kasım itibariyle aşk hayatınızı ve mutluluğunuzu gösteren evinizin içerisinde Retro hareketine devam edecek olan Mars sebebi ile özel ilişkinizde kıskançlık krizleri kaynaklı gerginlikler yaşama riskine sahipsiniz. Özel hayatınızdaki gerginlik Ocak 12’ ye kadar sizi hayli gergin bir ruh hali içerisinde tutabilir. Ayrıca 13 Kasım-12 Ocak arasında spor yaparken kendinizi fazla zorlamamalı, sakatlık yaşamamaya dikkat etmelisiniz.

KOVA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

8 Kasım Ay Tutulması girişim ve başlangıçları temsil eden eviniz üzerinde gerçekleşiyor olacak. Bu sebeple önceden başlattığınız ve sonucu sizin için önemli olan bir girişiminiz neticesini bu Tutulma sürecinde alabilirsiniz. Ayrıca önemli satış-pazarlama faaliyetlerinizin neticeleri de bu Tutulma esnasında netleşebilir. Kardeşiniz alakalı sonuçlanmasını beklediğiniz bir süreç varsa Tutulmanın hayatınızda netleştireceği konu başlıklarından biri de bu olabilir. 13 Kasım itibariyle Retro’ suna yer değiştirerek devam edecek olan Mars sizi yatırımlarınız konusunda Ocak ortasına kadar zor durumlarda bırakabilir. Aynı şekilde evinizde-yaşam alanınızda tamirat-tadilat gerektiren sıkıntılarla boğuşmak durumunda kalabilirsiniz. Annenizin hali hazırda sağlık sorunları varsa nüksetme potansiyeline sahip. Eğer siz de kalbinizle ilgili problemler yaşıyorsanız 13 Kasım -13 Mart arasında mutlaka gerekli tedbirleri kendi sağlığınız için almalısınız. 11 Kasım itibariyle Akrep Burcu içerisinde toplanmaya başlayacak olan gezegenler ise kariyer hayatınızda beklediğiniz olumlu gelişmelerin önünü açıyor olacaklar. Özellikle 24 Kasım Yeni Ay süreci kariyerinizle alakalı yeni bir oluşumun içerisinde yer almanıza veya yeni bir görevin sorumluluğunu yüklenmenizi getirebilir.

BALIK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

8 Kasım Ay Tutulması gelir kaynaklarınız, finansal durumunuz ve para beklentisi içerisinde olduğunuz işleriniz açısından belirleyici olacak. Beklediğiniz bir para elinize geçebilir, miras, prim gibi dolaylı yollardan elde ettiğiniz gelirlerinizi alakadar eden bir gelişme yaşayabilirsiniz. Ay tutulması sıralarında yapacağınız önemli bir konuşma istediğiniz gibi sonuçlanabilir. 13 Kasım itibariyle Retro’ suna yer değiştirerek devam edecek olan Mars sizi yakın çevreniz, akrabalarınız ve kardeşlerinizle olan diyaloglarınızda gergin bir atmosfer içerisine sokabilir. 13 Kasım itibariyle çıkacağınız seyahatlerde sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Özellikle arabalarla ilgili arızalar işlerinizi aksatabilir. Bu tarih itibariyle satış-pazarlama faaliyetlerinizde de şiddetli bir rekabet içerisinde kendinizi bulacaksınız. 11 Kasım itibariyle yaptığınız işi takdir eden, otorite/amir/öğretmen konumundaki kişileri temsil eden noktada toplanmaya başlayacak olan gezegenler; bu kimseler tarafından sizin takdir edildiğiniz, yaptığınız çalışmaların övüldüğü bir seviyeye çıkmanıza aracılık edebilir. Devlet, eğitim, yurt dışı, farkındalık geliştirme/spritüalizm alakalı girişimlerinizde de bu tarih itibariyle daha rahat yol alıyor olacaksınız. Özellikle 24 Kasım Yeni Ay sürecinde beklediğiniz bir onay gelebilir. Basın, yayın-medya ilintili bir başlangıç da yapabilirsiniz.

Sevgilerimle,

©Hint Astroloğu

1 Kasım 2022

Paylaş