KASIM 2021 VEDİK BURÇ YORUMLARI

Vedik Astrolojisine göre Kasım ayı astrolojik açıdan sadece 6 hamlelik kısa ve öz gökyüzü enerjileri ile bizleri karşılıyor olacak.

Ancak bu hamleler arsında 19 Kasım tarihinde Hint Astrolojisine göre Boğa Burcu içerisinde eleştirmeyi seven ve kolay memnun olmayan Krittika Takımyıldızı içerisinde yaşanacak olan Ay Tutulması elbette oldukça önemli tamamlanma, netleşme enerjilerini hepimizin hayatına yansıtıyor olacağı için bir hayli önem arz etmekte.

Çıkan sonuçlardan ruh halimiz eleştirmeye ve beğenmemeye yatkın olacağından pek fazla memnun kalmamış gibi görünsek de uzun vadede Ay Tutulmasının netleştirdiği konuların hayatımıza olan olumlu dönüşüm enerjilerini takdir etmeyi başarıyor olacağız.

Bu Ay Tutulması sürecinden en fazla Hint Astrolojisine göre Boğa ve Akrep Yükselenler etkileniyor olacaklar.

Özellikle bu iki burç grubunun özel ilişkileri, ticari ve ortaklı işleri önemli yol ayrımlarına ya da taahhütler içerisine girmeye meyil gösterebilir.

Koç ve Yengeç Yükselenler açısından ise önemli finansal kararlar, yatırım hamleleri bu Tutulma sürecinde söz konusu olabilir.

Aslan ve Kova Yükselenler ise eğer arayışta oldukları bir yatırım, ev-arazi-araç alım süreci içerisindeyseler Tutulma esnasında nihai kararlarını verebilirler. Aynı zamanda kariyerleri ilintili önemli bir aşama atlama ya da yön değişikliği de söz konusu olabilir.

kasım 2021Sideral Zodyak’ a göre (Hint Astrolojisinin kullandığı gökyüzü hesaplama) hâlihazırda Terazi Burcu içerisinde bulunan Mars’ ve Güneş’ in yanına ayın 2’ sinde Merkür de katılıyor olacak.

Bu 3 gezegenin birlikteliği; başta Terazi ve Koç Burçlarının genel şekilde hayat tempolarını, cesaretle risk alma isteklerini yükseltirken, hepimize Yükselen Burç yerleşimlerimize göre farklı farklı konularda haraketlilik katacak.

Ayın 16’ sında Güneş; 21’ inde de Merkür’ ün Akrep Burcu içerisine geçişleri ile birlikte burada zaten konaklayan Ketu gücüne güç katmış olacak.

Akrep, Boğa, Yengeç ve Aslan Yükselenler başta olmak üzere; hayata daha negatif bakma, olayları kritize ederek yaklaşma, insanların davranış ve işlerini beğenmeme, içe kapanma, yalnız kalma isteği, ufak mevzuları büyütüp kafaya takma gibi etkiler üzerimizde etkili olmaya başlayacak.

Hemen aybaşında, 5 Kasım’ da, Terazi Burcu içerisinde gerçekleşecek bir başka gökyüzü hareketi ise Yeni Ay Süreci olacak. Cesur adımlar atmamıza bir destek de bu Yeni Ay sürecinden gelecek.

20 Kasım’ da ise Jüpiter, sonunda Satürn’ ün kısıtlayıcı etkilerinden kurtulmak üzere Oğlak Burcunu terk ederek, Kova Burcu içerisine yerleşiyor olacak.

Bu tarihten itibaren uzunca bir süre Jüpiter, ne Satürn görünümü altında ne de onunla kavuşumunda kalmayacağı için hepimizin hayatlarına bolluk, bereket, refah ve büyüme enerjilerini daha rahatlıkla yansıtıyor olacak.

Kasım ayına özel olarak Jüpiter’ den sonra gökyüzünün ikinci iyicil gezegeni Venüs de Yay Burcu içerisinden bize olumlu enerjilerini gönderiyor olacak.

Venüs Aralık ayında Retro hareketine başlamadan önce biraz yavaşlamakla birlikte, özellikle hanımlar için bakım, güzellik, estetik müdahaleler için son uygun zaman dönemini bizlere sunuyor olacak.

Zira 19 Aralık itibariyle Retrosu esnasında bu tarz faaliyetler gökyüzü tarafından desteklenmiyor olacak.

venus kasim 2021Venüs’ ün Kasım ayında Yay Burcu içerisinde konaklaması, sonrasında da Retro’ su esnasında burada uzunca bir zaman geçirecek olması nedeni ile başta Yay olmak üzere; İkizler ve Aslan Yükselenler için aşk hayatlarında önemli bir hareketlilik yaşanma potansiyeli söz konusu etkiler arasında bulunmakta.

Bekarların bu enerjiyi sosyalleşmeye zaman ayırarak, kendilerine bakıp, etraflarıyla iletişim kurmaya çalışarak değerlendirmelerini, kısacası bu fırsatı kaçırmamalarını tavsiye ederim.

Yukarıda aktardığım Kasım 2021 gökyüzü gezegen hareketlerinin (Hint Astrolojisine göre hesaplanarak bulunmuş) Ay ve Yükselen Burçlara göre etkilerini aşağıda bulabilirsiniz…

*** Her zaman olduğu gibi sayfamda yayınlanan burç yorumlarının Batı Astrolojisi gezegen konumları ile hiçbir alakası olmadığını, tamamen Hint/Vedik Astrolojisi disiplini içerisinde aktarıldığını hatırlatmak isterim.

Dolayısı ile Batı Astrolojisine göre hesaplanmış olan Güneş’ in konumuna/doğum tarihinize göre “hangi burç” olduğunuzun, yukarıdaki yorumlarla hiçbir ilişkisi yoktur.

Örnek: Batı Astrolojisine göre Balık olan birinin sayfamdaki Balık Burcu etkilerini okuması, yanlış yönlenmesine, yanlış yorumları okumasına sebebiyet verecektir.

Hint Astrolojisine göre hesaplanmış olan Yükselen ve Ay Burcunuza göre yazıları değerlendirmelisiniz.

(Hint Astrolojisinde Burçlar doğum tarihinize göre hesaplanmaz! Örneğin 10 Ağustos tarihinde doğan bir kişi Aslan Burcu değildir!)

Merak ettiğiniz kavramlar için: “Kısa Bilgiler” Bölümüne bakabilirsiniz.

Not: Tüm gezegen yerleşimleri Vedik Astrolojisine yani Sideral Zodyak’ a göre aktarılmaktadır. Lütfen Batı Astrolojisi disiplini ile yazılmış yazıları okuyup, “Mars şu burçta değil miydi? Satürn çoktan bu burca geçmemiş miydi? Benim hala Sade Sati’ m devam mı ediyor yani?” gibi soruları bana yöneltmemenizi önemle rica ediyorum…

KOÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Kasım ayında tüm dikkatiniz ve enerjiniz genel olarak evliliğiniz, ortaklı işleriniz, ticari hayatınız ve yazılı anlaşmalar üzerinde yoğunlaşıyor olacak. Bu konularda yaşayacağınız hızlı gelişmeler nedeni ile çabuk düşünüp, pratik kararlar vermek zorunda kalabilirsiniz. Özellikle 5 Kasım Yeni Ay süreci önünüze çıkacak yeni bir iş, çalışma, kazanç fırsatı ile zihninizi tüm ay boyunca meşgul edebilir.

Ayın ikinci yarısı itibariyle komisyon, prim, miras, sigorta, faiz gibi ek gelirlerinizle alakalı çıkan bazı aksaklıkları düzeltmek zorunda kalabilirsiniz. Ayrıca işiniz ilintili bazı süreçleri yönetmeniz, iyileştirmeniz, kararlar almanız gerekebilir.

Ancak siz pürüzleri temizledikçe, yaptığınız işi takdir eden, otorite konumundaki kişilerden olumlu geri dönüşler alıyor olacaksınız. Bu ay devlet, eğitim alakalı girişimlerinizde de başarılı, sonuç elde edebileceğiniz fırsatlar yakalayacaksınız.

19 Kasım Ay Tutulması ise para, gelir kaynaklarınız ilintili bir süredir beklediğiniz haberin ya da sonucun netleşmesine aracılık edecek.

Ay Tutulmasının hemen ertesi gününde yer değiştirecek olan Jüpiter, Nisan 2022’ ye kadar size elinizi attığınız projelerde daha kolay sonuç almanız, hedeflerinizi tutturmanız ve gelirlerinizi arttırmanız konusunda büyük destek veriyor olacak. Ayrıca sosyal çevrenizin/hayatınızın canlanması ve önemli konumlarda bulunan insanlarla tanışmanız anlamında da gökyüzünün desteğini uzunca bir süre alıyor olacaksınız.

BOĞA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay komisyon, prim, miras, sigorta, faiz gibi dolaylı yoldan elde ettiğiniz kazançlarınızla ilgilenmek size önemli getiriler sağlama potansiyeline sahip. Bütçenize bu yollarla yüklü miktarda para girişi sağlayabilirsiniz. Ayrıca yönettiğiniz süreçler, iyileştirmeye çalıştığınız işiniz alakalı konular varsa bunlar açısından da başarılı sonuçlar ürettiğiniz bir ay geçireceksiniz.

Tüm Kasım ayı boyunca işiniz ilintili yoğun enerji harcayacak ve yoğun bir iletişim trafiğini yönetmek zorunda kalacaksınız. İş stresiniz yoğun olacak ancak cesaretli ve atak şekilde davrandığınız taktirde Kasım’ ın ilk yarısına kadar önemli başarılar kazanmanız mümkün.

Evliliğiniz/partneriniz, ortaklı işleriniz, ticari hayatınız ve yazılı anlaşmalar açısından ise yapılan hataların gözünüze battığı, yaşanan pürüzleri kafanıza fazlası ile taktığınız bir dönem özellikle ayın ikinci yarısı itibariyle söz konusu olmaya başlayacak.

5 Kasım Yeni Ay sürecinde bedensel sağlığınız ilintili yeni bir girişimde bulunabilir, kafanızda olan bazı kontrollerinizi yaptırmak için vakit ayırabilirsiniz.

19 Kasım Ay Tutulması ise tam burcunuzun üzerinde gerçekleşeceğinden tüm ay boyunca kendinizi huzursuz, kuşkucu, olumsuz taraftan olayları değerlendirmeye daha yatkın bir ruh hali içerisinde hissedebilirsiniz.

20 Kasım itibariyle yer değiştirecek olan Jüpiter ise Nisan 2022’ ye kadar size kariyeriniz ilintili güzel gelişmeler yaşatma eğiliminde olacak. Terfi edebilir, iş yerinizde statü ve gücünüzü arttıran gelişmeler yaşayabilir veya güzel bir yeni iş teklifi alabilirsiniz.

İKİZLER BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Kasım ayının ilk yarısında çocuğunuz, eğitim/ yaratıcılık ilintili işleriniz ve özel hayatınızı alakadar eden konularda temposu yüksek bir iletişim trafiği içerisinde olacaksınız. Özellikle 5 Kasım Yeni Ay süreci size bu konuları alakadar eden bazı yeni kararlar almaya, hamleler yapmaya itebilir.

Ayın ikinci yarısında ise işiniz, çalışma ortamınız ve arkadaşlarınız hakkında aslında düzgün ve yolunda giden işler için bile kılı kırk yaran, eleştirel bir bakış açısına bürünebilirsiniz. Olağan sayılabilecek gelişmeleri büyütüp, kafanıza takmanız, dolayısıyla da çalışma ortamınızı gergin bir hale getirmeniz potansiyel etkileriniz arasında. Bu süreçte takım çalışmasından ziyade bireysel olarak işleri yürütmeye daha elverişlisiniz.

Kasım ayının tamamında eş/partnerinizden ve ortaklı çalıştığınız kimselerden ciddi destekler almanız söz konusu. Bekar İkizler Yükselenler içinse Venüs’ ün uzunca bir süre konaklayacağı nokta aşk hayatlarını canlandırma, yeni bir ilişkiye başlama anlamında destek sunuyor olacak. Ayrıca Kasım ayında güzellik/ bakım ilintili faaliyetlerde de istediğiniz sonuçları alma, memnun kalma şansına sahipsiniz.

19 Kasım Ay tutulması sürecinde web üzerinden takip ettiğiniz ya da yurt dışı ilintili bir iş konusunda netleşen bir durumla karşılaşabilirsiniz.

20 Kasım itibariyle yer değiştirecek olan Jüpiter ise Nisan 2022’ ye kadar otorite konumundaki kişilerin takdirini kazanmanıza, hatta terfi almanız yönünde bazı olayların yaşanmasına bile aracılık edebilir. Bu süreçte devlet, eğitim, yurt dışı, farkındalık geliştirme gibi konu başlıklarında yaptığınız girişimlerden pozitif sonuçlar alma eğiliminde olacaksınız.

YENGEÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay güzelleşme amaçlı klinik müdahaleler yapma niyetinde iseniz Venüs’ ün konumu sebebi ile son derece uygun bir süreçten geçiyor olacaksınız. Ayrıca mahkemelik konularınız, iş yerinizi iyileştirme, takım arkadaşlarınızla el birliği ile halletmek istediğiniz işler varsa girişimde bulunmak için de pozitif etkiler alıyor olacaksınız.

Ay ortasına kadar, bilhassa 5 Kasım Yeni Ay süreci civarlarında; eviniz, yaşam alanınız, aileniz, arabanız, yatırımlarınız konularına odaklanarak, bir süredir düşündüğünüz hamleler konusunda daha atik ve cesur kararlar alıp, hızla kafanızdaki işleri tamamlamaya başlayacaksınız.

Ayın ikinci yarısında ise çocuğunuz, eğitim/ yaratıcılık ilintili işleriniz, özel hayatınız, eğlence içerikli konularda biraz geri planda kalmayı ve hobilerinize odaklanmayı isteyebilirsiniz. Bu süreçte insanlarla çok fazla iletişim kurmamayı tercih edeceksiniz.

19 Kasım Ay Tutulması sürecinde ise beklediğiniz toplu bir para elinize geçebilir, önem verdiğiniz bir hedefiniz realize olabilir. Takip ettiğiniz/ yönettiğiniz bir projenin de sonuna bu dönemlerde gelebilirsiniz.

20 Kasım itibariyle yer değiştirecek olan Jüpiter ise Nisan 2022’ ye kadar komisyon, prim, miras, sigorta, faiz gibi dolaylı yoldan elde ettiğiniz kazançlarınızda artış sağlamanıza yardım edecek. Spekülatif kazanç yatırımlarınız varsa bu kalemlerde de önemli kar kazançları elde edebilirsiniz.

ASLAN BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ayın ilk yarısında çok yoğun bir iletişim trafiği içerisinde kalacaksınız. Yoğun görüşmeler, toplantılar, pazarlıklar, sunumlar, seyahatler, yazışmalar iş hayatınıza damgasını vurabilir. Özelikle 5 Kasım Yeni Ay sürecinde yapacağınız önemli bir girişime odaklanıyor olacaksınız.

Kasım’ ın ikinci yarısı itibariyle ise kendi başınıza kalmak, biraz yavaşlayıp düşünmek için istek duyduğunuz bir ruh haline bürünüyor olacaksınız. Bu esnada evinizde vakit geçirmek, ailenize vakit ayırmak, eviniz için bir şeyler yapmak isteğinde olabilirsiniz.

Venüs’ ün Kasım ayı boyunca konaklayacağı alanın aşk, yeni bir flörte başlamak anlamında şans tanıdığı Yükselen Burçlardan biri de sizsiniz. Ayrıca bu ay hobileriniz, evladınız, eğitim ilintili işleriniz konularında da çok olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz.

19 Kasım Ay Tutulması size eviniz, yaşam alanınız, aileniz, arabanız/mülkleriniz, yatırımlarınız alakalı önemli bir tamamlanma/netleşme fırsatı sunarken; kariyeriniz hakkında önemli bir karar almanıza da aracılık edebilir.

20 Kasım itibariyle yer değiştirecek olan Jüpiter ise Nisan 2022’ ye kadar evliliğiniz/partneriniz, ortaklı işleriniz, ticari hayatınız, yurt dışı bağlantılı projeleriniz ve yazılı anlaşmalar konusunda size olumlu gelişmeler yaşayacağınız bir süreç yaşatacak.

BAŞAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Kasım ayında parasal mevzular, gelir kaynaklarınız ve para elde etmek amacı ile yaptığınız girişimler en önemli odak noktanız olacak.

Ayın ilk yarısında finansal konularda cesur kararlar vererek, bir süredir beklettiğiniz hamleleri sırasıyla hayata geçiriyor olacaksınız. Özellikle 5 Kasım Yeni Ay süreci önemli bir gelirin bütçenize dahil olması ilintili girişimleri yapmanıza aracılık edebilir.

Kasım’ ın ikinci yarısı itibariyle bazı sıkıntılı görüşmeler, toplantılar yapmak/yönetmek zorunda kalabilir, önemli ve dikkatle incelenmesi gereken yazılı evraklar üzerinde çalışmak zorunda kalabilirsiniz. Kasım sonuna kadar mümkün olduğunda yeni başlaması gereken işlere el atmamanızda ve önemli saydığınız görüşmeleri ertelemenizde fayda var.

19 Kasım Ay Tutulması onay bekleyen bir işinizin sonuçlanmasına, yöneticileriniz / amirleriniz ilintili bir konunun neticelenmesine aracılık edebilir. Yüksek eğitim kurumları ya da yurt dışı bağlantılı çalışanlar için de bekledikleri bir işin sonuçlanması bu dönemde söz konusu olabilir.

20 Kasım itibariyle yer değiştirecek olan Jüpiter ise Nisan 2022’ ye kadar iş hacminizin büyümesine, ekibinize yeni insanlar katılmasına, eğer niyetiniz varsa iş yerinizi de mekan olarak değiştirmenize olanak tanıyabilir. Ancak aynı zamanda iştahınızı da açacağı için kilo alımına dikkat etmelisiniz.

TERAZİ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Kasım ayı yürüttüğünüz tüm iletişim faaliyetleri, yeni girişimler, satış-pazarlık çalışmaları ve sunumlar açısından çok başarılı sonuçlar alabileceğiniz enerjilerle sizi destekliyor olacak. Bu ay yapacağınız seyahatlerde de son derece keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Bu ayın ilk yarısında insanların sizinle birlikte bazı konularda adım atma isteği fazlası ile yüksek olacak. Bu sebeple oldukça yoğun bir gündem ile ayı geçireceksiniz ve bu durum üzerinizde baskı yaratabilir. Özellikle 5 Kasım Yeni Ay sürecinde kendiniz ve sizden talepleri olan insanlarla ilintili bazı yeni kararlar alıp, uygulamaya koymak zorunda kalabilirsiniz.

Kasım’ın ikinci yarısı itibariyle parasal konulardaki kararlarınız hakkında biraz geriye çekilip düşünmek, ayrıntılar üzerinde çalışmak isteyebilirsiniz. Kendinize yatırım yapmak ya da geliştirmek için önemli olduğunu düşündüğünüz bir eğitim/faaliyet konusunda da adım atabilirsiniz.

19 Kasım Ay Tutulması komisyon, prim, miras, sigorta, faiz gibi dolaylı yoldan elde ettiğiniz kazançlarınızı alakadar eden bir konunun netleşip, sonuçlarını daha iyi analiz edebileceğiniz duruma gelmesini sağlayabilir.

20 Kasım itibariyle yer değiştirecek olan Jüpiter ise Nisan 2022’ ye kadar çocuğunuz, eğitim/ yaratıcılık ilintili işleriniz, özel hayatınız, eğlence içerikli işler ve hobileriniz için daha fazla zaman ayırmanıza olanak tanıyor olacak. Çocuk sahibi olmak isteyenler için de bu süreç fırsat olarak değerlendirilebilir.

AKREP BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Kasım ayının tamamında yalnız kalıp düşünmek, kafanızı toparlamak, üzerinde rahatsız edilmeden çalışmanız gereken konulara vakit ayırmak için yoğun bir istek duyabilirsiniz. Bu durum ayın ilk yarısında özellikle 5 Kasım Yeni Ay süreci ile birlikte size işlerinizi web üzerinden takip edebileceğiniz bazı fırsatlar yaratma potansiyeline sahip.

Bu durum bir süredir yüksek seviyede seyreden harcamalarınız açısından da sizi cesurca hamleler yapmaya itebilir. Hayatınızdaki gereksiz yüklerden kurtulmak ile ilgili Kasım ayında bazı önemli gelişmeler yaşayabilir, bizzat kendiniz cesur adımlar atabilirsiniz.

Kasım ayında bilhassa 19’ undaki Ay Tutulması süreci size hem kendiniz hem de eş/partner, ortak gibi yakın temasta bulunduğunuz kimselerle ilgili önemli kararlar aldırabilir. Sizin açınızdan önemli bir sözleşme/anlaşma’ nın da bu Tutulma sürecinde sonuçlanması, potansiyel etkileriniz arasında.

Tüm ay boyunca finansal durumunuzu ve gelirlerinizi gösteren evinizin içerisinde olumlu enerjilerini yansıtacak olan Venüs, artan harcamalarınızı telafi edecek güzel gelişmeler yaşatıp, parasal anlamda refah bir dönem geçirmenizi sağlayabilir.

20 Kasım itibariyle yer değiştirecek olan Jüpiter ise Nisan 2022’ ye kadar eviniz, yaşam alanınız, aileniz, arabanız/mülkleriniz, yatırımlarınız için genişleme, büyüme yani artma enerjileri veriyor olacak. Özellikle yeni bir ev ya da araba almak isteyenler açısından Jüpiter transiti önemli ve kazançlı yatırım fırsatları sunabilir.

YAY BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay burcunuzu ziyaret eden Venüs sebebi ile güzellik, bakım gibi konularda girişimlerde bulunabilirsiniz. Kendinizi her anlamda pozitif hissedeceğiniz Kasım ayında özellikle bekarlar açısından yeni bir aşkın kapılarını çalma ihtimali söz konusu olabilir. Yay Yükselenler açısından Venüs’ ün Kasım ayında başlayacak bu uzun süreli ziyareti –Retro hareketini de burada gerçekleştireceği ve Ocak ayına kadar da burcunuzda kalmaya devam edeceği için- uzun süredir özlemini duydukları aşkın kapılarını çalmasına fırsat tanıyabilir.

Bir süredir finansal konular üzerinde yoğunlaşan dikkatiniz 20 Kasım’ da Jüpiter’ in yer değiştirmesi ile birlikte Nisan 2022’ ye kadar yeni gerişimler, yeni başlayan projeler, seyahatler, yeni tanışılan insanlar üzerine kaymaya başlayacak.

Kasım’ ın ilk yarısında yürüttüğünüz projeler, takip ettiğiniz hedefler anlamında yoğun bir temponun içerisinde pek çok işe yetişmeye çalışıyor olacaksınız. Aynı zamanda canlanmaya başlayan sosyal hayatınız da zaman yönetimi konusunda size sıkıntılar yaşatabilir.

Özellikle 5 Kasım Yeni Ay süreci, üzerinize tutturmanız gereken yepyeni bir hedef sorumluluğu da yükleme olasılığına sahip.

Kasım’ ın ikinci yarısında yalnız kalamamak, kendinize vakit ayıramamak ile ilgili rahatsızlık duyabilirsiniz. Ancak pek çok gelişmenin bir arada yaşanacağı bu ayın enerjilerini en yararlı şekilde değerlendirmenizde fayda var. Zira 19 Kasım Ay Tutulması iş hayatınız ilintili önemli bir tamamlanma, netleşme sürecini devreye sokabilir.

OĞLAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Kasım ayının ilk yarısında tüm odağınız kariyer hayatınız üzerinde yoğunlaşıyor olacak. İş yükünüz ve temponuz artarken, bazı önemli konularda cesurca pratik kararlar almak zorunda kalabilirsiniz. Özellikle 5 Kasım Yeni Ay süreci esasında önemli görüşmeler yapabilir, kariyerinizin ilerleyişi açısından farklı opsiyonların karşınıza çıkması ile birlikte hızlıca karara varıp, eyleme geçmek durumunda kalabilirsiniz.

Ayın ikinci yarısı itibariyle hedef tutturma, elinizdeki işleri tamamlama ve daha fazla kazanç sağlama ilintili faaliyetlere yoğunlaşıyor olacaksınız. Ancak birlikte çalıştığınız ekip içerisindeki bazı huzursuzluklar sizi bizzat bireysel olarak bazı işlerin üstesinden gelmeye itebilir.

Kasım ayında web üzerinden, online olarak takip ettiğiniz işler anlamında önemli bir fırsat yakalayabilirsiniz. Ancak bu ay gelirlerinizin arttığı oranda harcamalarınızda da yükseliş yaşayacağınız için bütçe dengenize dikkat etmeli, lüks sayılabilecek, gerçekte ihtiyacınız olmayan şeylere para ayırmaktan kaçınmaya çalışmalısınız.

19 Kasım Ay Tutulması süreci çocuğunuz, eğlence içerikli faaliyetler, hobileriniz, eğitim/ yaratıcılık ilintili işleriniz ve özel hayatınızı ilgilendiren konulardan birinde size kafanızı meşgul eden sorunun çözümünü sunabilir.

20 Kasım itibariyle Yükseleninizin üzerinden ayrılacak olan Jüpiter, açılan iştahınızı yeniden kontrol altına almanıza olanak tanıyıp, bu tarihten itibaren Nisan ortalarına kadar gelir yollarınız, finansal kazançlarınız anlamında çok daha bereketli bir döneme adım atmanızı sağlayacak.

KOVA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Kasım ayının ilk yarısında onay bekleyen işleriniz, yüksek eğitim ilintili konular, üstünüz/ yöneticiniz gibi kimselerle halletmeniz gereken işler konusunda çok yoğun bir gündeme sahip olacaksınız. Bu mercideki kimselerle normal rutininizden çok daha fazla bir araya gelebilir, özellikle 5 Kasım Yeni Ay sürecinde üstünüze cesurca yeni sorumluluklar/görevlendirmeler alabilirsiniz.

Ayın ikinci yarısı itibariyle kariyer hayatınızda kendi başınıza mücadele ettiğinizi görecek, başkalarının yaptığı işlerdeki eksiklikleri fark ederek özel yöntemlerle, uğraşarak sorunları ortadan kaldırmaya, çözümlemeye yöneleceksiniz.

Bu ay hedeflediğiniz pek çok şeyi Venüs’ ün yerleşimi sebebi ile gerçekleştirme potansiyeline sahipsiniz. Ayrıca kazançlarınız anlamında da bereketli bir dönem geçiriyor olacaksınız. Elinize beklediğinizden daha fazla para geçebilir. Venüs sosyal yaşamınızı da canlandırarak bu ay arkadaşlarınızla keyifli vakit geçirmenize olanak tanıyacak.

19 Kasım Ay Tutulması süreci eviniz, yaşam alanınız, aileniz, arabanız/mülkleriniz, yatırımlarınız ilintili çözüm/karar bekleyen bir konunun sonuca ulaşmasını sağlayabilir.

20 Kasım itibariyle Yükseleninizin üzerine yerleşecek olan Jüpiter öncelikle Nisan ortalarına kadar iştahınızı açma eğiliminde olacağı için kilo durumunuza bu tarihten itibaren daha fazla dikkat ediyor olmalısınız. Ayrıca Jüpiter Nisan ayına kadar hayatınızın pek çok alanında size önemli fırsatlar sunup, genel anlamda hayat şansınızı arttırıyor olacak.

BALIK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Kasım ayının ilk yarısında komisyon, prim, miras, sigorta, faiz gibi dolaylı yoldan elde ettiğiniz kazançlarınız ile ilgili ard arda gelişen olaylar sizi hızlı ve cesurca kararlar almaya itebilir. Ayrıca elinizde bulunan, uzun süredir üstünde uğraştığınız işleri toparlayıp, bitirmek anlamında 5 Kasım Yeni Ay sürecinde de bazı önemli adımlar atabilirsiniz.

Ayın ikinci yarısı itibariyle onay bekleyen işleriniz, yüksek eğitim ilintili konular, üstünüz/ yöneticiniz gibi kimselerle halletmeniz gereken işler konusunda bazı aksaklıklar yaşama ve kendi işinizi kendi başınıza çözme yoluna gitme ihtimaliniz var. Ele aldığınız işlerde yönetici/amir/yetkili konumundaki kişilerin sizi yanlış yönlendirmesi neticesinde hata yapmaya karşı da uyanık davranmanızda gerekiyor.

Venüs’ ün bulunduğu konum bu ay sizi kariyer hayatınızda önemli başarılar kazanmak, statünüzü yükseltmek, terfi ya da yeni bir iş teklifi almak anlamında destekliyor olacak. Ayrıca eviniz-yaşam alanınız ilintili dekorasyon, eşya alımı gibi faaliyetlerden de memnun edici sonuçlar alacaksınız.

19 Kasım Ay Tutulması süreci daha önceden başlattığınız bir girişiminizin sonucunu elde etme yönünde size enerjiler yansıtıyor olacak. Bu tutulma önemli bir görüşmenizin sonucunu almanıza da yardımcı olabilir.

Yükselen Burcunuzun yöneticisi Jüpiter, 20 Kasım itibariyle harcamalarınızı, yurt dışı potansiyellerinizi ve web üzerinden yönettiğiniz işlerinizi gösteren alan geçiş yapacağı için saydığım konu başlıkları ile ilgili hayatınızda artış/büyüme/fazlalaşma etkilerini Nisan 2022 tarihine kadar deneyimliyor olacaksınız. Bu süreçte bilhassa harcamalar-masraflar konusunu kontrol etmeye çalışmanızda fayda var.

Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun!

Sevgilerimle

©Hint Astroloğu

29 Ekim 2021

Paylaş