KASIM 2020 VEDİK ASTROLOJİSİNE GÖRE BURÇ YORUMLARI

Kasım 2020, Hint Astrolojisine göre Rahu-Ketu ve Satürn dışındaki tüm gezegenlerin gökyüzünde ciddi hareketler yapacakları enerjisi yüksek bir ay olacak.

Geçtiğimiz ay Retro/Gerileme hareketine başlayan ve bize pek çok konuda aksaklıklar, yanlış algılamalar, dikkatsizlikler yaşatan Merkür, Vedik Astrolojisine göre Terazi Burcu içerisinde 4 Kasım itibariyle düz harekete dönüş yapıyor olacak.

Merkür’ ün Retro’ sunun bitişi ile başta Terazi, Koç, İkizler ve Başak Yükselenler olmak üzere hepimizin hayatında plan yapma, daha kolay organize olup hızlı şekilde hareket etme gibi olumlu etkiler söz konusu olmaya başlayacak.

Merkür’ ün hemen ardından Mars, Vedik Astrolojisine göre Balık Burcu içerisinde Retro/ Gerileme hareketine 14 Kasım itibariyle son veriyor olacak.

Başta Koç ve Akrep Yükselenleri rahatlatacak olan bu hareket; İkizler, Başak ve Terazi Yükselenler açısından da bir süredir yaşadıkları gereğini, gerektiği zaman yapma noktasındaki çekingen-pasif tavırlara bir son verecek.

Hint Astrolojisi’ ne göre 16 Kasım’ da düşüş/debil konumda yerleştiği Terazi Burcu’ nu terk etmeden hemen önce Yeni Ay sürecini gerçekleştirecek olan Güneş gezegeni; 16’ sı itibariyle Akrep Burcu içerisine yerleşecek.

Ayın 16’ sı itibariyle Venüs’ ün de düşüşte olduğu Başak Burcunu terk ederek; yöneticisi konumunda olduğu –yani iyi çalıştığı- Terazi Burcu içerisine geçişi ile birlikte gökyüzünde ayrı bir hareketlilik daha yaşanacak.

16 Kasım itibariyle kişisel bakım, estetik ve güzellik ilintili işlerinize vakit ayırabilirsiniz.

Ayrıca bu tarih itibariyle yaratıcılık ilintili işlerle uğraşanlar da gökyüzünün desteğini almaya başlayacaklar.

Araç alımı, ev dekorasyonu gibi girişimler de Venüs kendi yönettiği Terazi Burç kuşağına yerleştikten sonra gökyüzü tarafından Aralık ortasına kadar destekleniyor olacak.

Genel olarak düşüş/debil ve Retro/ Gerileme konumundan ayın ikinci yarısı itibaren sıyrılacak olan gezegenler, Kasım’ ın 2. Yarısını bizler için son derece hareketli ve dinamik bir atmosfere sürükleyecekler.

Bir süredir elimizin kolumuzun kalkmadığı ve isteksiz şekilde günlük rutinlerimize devam ettiğimiz ruh halimizden silkinerek yaklaşan kışı karşılamak için yeniden bir dinamizmin içerisine çekileceğiz.

Hint Astrolojisine göre 20 Kasım itibariyle yöneticisi olduğu Yay Burcunu terk ederek, Oğlak Burcunda Satürn’ ün yanına, düşüş/debil konumda yerleşecek Jüpiter ise hiç şüphesiz ki uzun vadeli etkilere sahip Kasım ayının en önemli gezegen hareketini gerçekleştirmiş olacak.

Nisan 2020’ nin başlarına kadar Oğlak Burcu içerisinde Satürn ile el ele verecek olan Jüpiter; Satürn’ ün kötücül etkilerini -bilhassa Satürn Transitlerini deneyimleyenler adına- yumuşatma eğiliminde olsa da iyileştirici, bolluk–bereket getirici taraflarını Satürn kısıtlamaları nedeni ile pek fazla bizlere yansıtamayacak.

Jüpiter’ in Oğlak Burcu içerisine geçişinin hemen ardından Merkür de Vedik Astrolojisine göre 28 Kasım’ da Akrep Burcuna yerleşiyor olacak.

Bu ayın en önemli gökyüzü olaylarından bir tanesi ise Kasım’ın son gününde yaşanacak.

Hint Astrolojisine göre Rohini Takımyıldızı içerisinde Boğa Burcunda 30 Kasım’ da bir Ay Tutulması yaşayacağız.

Etkileri Aralık ayına kadar yansıyacak kuvvetli bir enerji bizleri bekliyor olacak.

Materyalist tarafı güçlü olan bir Nakshtra/ Takımyıldız içerisinde gerçekleşecek olan 30 Kasım 2020 Ay Tutulması, bize maddi sonuçları olan bazı olaylar açısından netleşmeler yaşatabilir veya maddi olarak alınması gereken önemli kararların önünü açabilir.

Ay’ ın kuvvetli yerleştiği bir noktada, ışığının Node’ lar /Rahu-Ketu tarafından yutulması ise duygusal iniş ve çıkışlar açısından bizleri hassas bir hale getirecek demektir.

Ay Tutulmasının yaşanacağı 1 haftalık süreçte tepkilerimizi kontrollü vermeye çalışmamızda fayda var.

Yukarıda aktardığım Kasım 2020 gökyüzü gezegen hareketlerinin (Hint Astrolojisine göre hesaplanarak bulunmuş) Ay ve Yükselen Burçlara göre etkilerini aşağıda bulabilirsiniz…

*** Her zaman olduğu gibi sayfamda yayınlanan burç yorumlarının Batı Astrolojisi gezegen konumları ile hiçbir alakası olmadığını, tamamen Hint/Vedik Astrolojisi disiplini içerisinde aktarıldığını hatırlatmak isterim.

Dolayısı ile Batı Astrolojisine göre hesaplanmış olan Güneş’ in konumuna/doğum tarihinize göre “hangi burç” olduğunuzun, yukarıdaki yorumlarla hiçbir ilişkisi yoktur.

Örnek: Batı Astrolojisine göre Balık olan birinin sayfamdaki Balık Burcu etkilerini okuması, yanlış yönlenmesine, yanlış yorumları okumasına sebebiyet verecektir.

Hint Astrolojisine göre hesaplanmış olan Yükselen ve Ay Burcunuza göre yazıları değerlendirmelisiniz.

(Hint Astrolojisinde Burçlar doğum tarihinize göre hesaplanmaz! Örneğin 10 Ağustos tarihinde doğan bir kişi Aslan Burcu değildir!)

Yani hem Yükselen, hem de Ay Burcunuzu okumalısınız…

Merak ettiğiniz kavramlar için: “Kısa Bilgiler” Bölümüne bakabilirsiniz.

KOÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Kasım ayında ticari işleriniz, ortaklıklarınız ve partneriniz ile geçtiğimiz ay anlaşmakta güçlük çektiğiniz konuları yeniden ele alabilirsiniz. Özellikle ayın ikinci yarısı itibariyle bu konularda güçlük çektiğiniz hamleleri yapmaya daha istekli olacaksınız. 15 Kasım Yeni Ay süreci beklediğiniz bir anlaşmanın imzalanmasına, partnerinizin hayatında yeni bir başlangıcın gelişmesine aracılık edebilir. Özellikle Yeni Ay sürecinden sonra ilişkiniz adına son derece olumlu gelişmeler yaşamaya başlayacaksınız. Bekarlar için de bu tarihten sonra yeni bir ilişki-flört olayının hayatlarına girmesi için destekleyici etkiler söz konusu olacak. Güzellik, bakım, estetik ve yaratıcılık ilintili işler açısından da ayın ikinci yarısı itibariyle girişimlerde bulunabilirsiniz. 20 Kasım itibariyle Satürn’ ün yanına katılacak olan Jüpiter size kariyer hayatınız ilintili büyük dönüşümler, sıra dışı gelişmeler yaşatma eğiliminde olacak. Nisan ayına kadar İş yapış şeklinizde ciddi değişimler yaşayabilirsiniz. Kasım sonundaki Ay Tutulması ise hayatınızda finansal bir konunun netleşmesine, beklediğiniz bir paranın elinize geçmesine ya da miras, komisyon, prim gibi gelirleriniz ilintili bir gelişme yaşamanıza aracılık edebilir.

BOĞA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Kasım itibariyle iş yeriniz, çalışma arkadaşlarınız ilintili bir süredir halletmekte zorlandığınız konuları çözümlemek adına gündeminize almaya başlayacaksınız. Adım atmakta cesaret edemediğiniz bazı planlarınız, iletişime geçmekte çekingen kaldığınız kişilere yaklaşımınız bu ay çok daha aktif ve ısrarcı olacak. Hedefleriniz ilintili daha kararlı hamleler yapabileceksiniz. Çalışma ortamınız, iş arkadaşlarınız ve sorumluluklarınızı ilgilendiren yeni bir girişim ya da oluşum 15 Kasım Yeni Ay süreci ile birlikte hayatınıza girebilir. Hemen ardından Venüs’ ün de desteği ile birlikte işinizde çok olumlu gelişmeler yaşamaya başlayabilirsiniz. 16 Kasım itibariyle güzellik, estetik, bakım ilintili sağlık faaliyetleri de sizin adınıza olumlu sonuçlar üretiyor olacak. 20 Kasım itibariyle Satürn’ ün yanına katılacak olan Jüpiter size hayatınızda otorite konumunda bulunan kişiler, öğretmenleriniz, yöneticileriniz ilintili hiç beklemediğiniz gelişmeler, rol değişiklikleri yaşatabilir. Jüpiter’ in bu hamlesi ile Nisan ayına kadar kendi sorumluluğunuzda olan kişiler, çalışanlar açısından da önemli kararlar almak durumunda kalabilirsiniz. Kasım sonundaki Ay Tutulması ise tam burcunuz üzerinde gerçekleşiyor olacak. Sizi duygusal olarak biraz hassas hale getirecek olan bu tutulma; evliliğiniz, ilişkiniz ve ortaklıklarınız adına çözüm bekleyen ya da sizin için çok önem arz eden kararların netleşmesine aracılık edebilir.

İKİZLER BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Sevgiliniz, varsa çocuğunuz ve eğitim ilintili işleriniz ile ilgili geçen ay kurmakta zorlandığınız diyaloglar açısından bu ay daha uygun etkiler alıyor olacaksınız. 14 Kasım itibariyle kariyer hayatınızda yaşadığınız bir takım gecikmeler, zorluk ve engellemeler ortadan kalkmaya başlayacak. Siz de daha hırslı bir şekilde çözüm üretmek adına harekete geçeceksiniz. Ayın ikinci yarısı itibariyle üstünüz konumundaki kişilerin de desteğini arkanızda daha fazla hissedebilirsiniz. 15 Kasım Yeni Ay süreci ve hemen ardından Venüs’ ün yapacağı yeni yerleşim, sizi özel hayatınız ilintili olumlu gelişmelerle karşı karşıya getirebilir. Bilhassa bekarlar açısından 16 Kasım itibariyle güçlü bir flört-aşk durumu yaşanma olasılığı da yükselmekte. Bu tarih itibariyle yaratıcılık kabiliyeti isteyen ya da sanat ilintili çalışanlar açısından da son derece üretken ve destekleyici enerjiler söz konusu olacak. 20 Kasım itibariyle Satürn’ ün yanına katılacak olan Jüpiter size dolaylı olarak elde ettiğiniz komisyon, prim, faiz, sigorta, miras gibi gelirler alakalı bazı zorluklar, beklemediğiniz gelişmeler yaşatabilir. Nisan ayına kadar ek gelirlerinizi ilgilendiren bazı yeni kararlar almanız gerekebilir. 30 Kasım Ay Tutulması ise hayatınızdan çıkması gereken bir kişi, harcama, kurtulmak istediğiniz bir yük-eşya ile ilgili sonuçlanma getiriyor olacak. Bu Ay Tutulması süreci çalışma arkadaşlarınızdan birinin aranızdan ayrılmasına da aracılık edebilir. Kasım’ ın ikinci yarısı itibariyle sağlığınıza daha fazla dikkat etmelisiniz.

YENGEÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Eviniz, yaşam alanlarınız, mülkleriniz ve yatırımlarınız ilintili bu ay itibariyle kararlar alıp, aklınızdaki yeni düşünceleri uygulamaya geçirebilirsiniz. Eğitim, basın, reklam ve yurt dışı ilintili bekleyen bazı işleriniz için de 14 Kasım sonrasında daha güvenli şekilde atılımlar yapma şansına sahip olacaksınız. 15 Kasım Yeni Ay süreci eviniz için ya da bir taşınmaz yatırımı için size yeni bir fikir/opsiyon sunabilir. Kasım’ ın ikinci yarısı ve Venüs’ ün yer değiştirmesi itibariyle sosyalleşmek, dışarı çıkma arzusundan daha çok evde kalma, evin dekorasyonu, anneniz, aileniz ilintili konularla uğraşma motivasyonunuz yüksek olacak. Hobileriniz, çocuklarınız alakalı girişimlerde bulunuyor olabilirsiniz. 20 Kasım itibariyle Satürn’ ün yanına katılacak olan Jüpiter size ortaklıklarınız, ticari faaliyetleriniz, anlaşmalarınız ve partneriniz ilintili standart düzeniniz dışında, beklemediğiniz gelişmeler yaşatabilir.  Nisan ayına kadar özellikle ticari kararlarınızı alırken makul ölçüde risk taşımaya gayret gösterin. Partneriniz ticaret ile uğraşıyorsa onun da ticari kararlarında dikkatli olmasında fayda var. 30 Kasım Ay Tutulması ise uzun süredir beklediğiniz bir yatırımın parasal sonucunun alınmasına aracılık edebilir. Bir arkadaşınız ya da büyük kardeşiniz ilintili bir konun da netleşmesi bu Ay Tutulması süreci içerisinde mümkündür.

ASLAN BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

İletişim kurmakta zorlandığınız insanlarla Kasım ayı itibariyle daha rahat ilerliyor olacaksınız. Gecikmiş toplantılar, alınamayan randevular, çözüm bekleyen yazışmalar gibi konular bu ay içerisinde daha olumlu gelişmeler gösterecek. 14 Kasım itibariyle komisyon, prim, faiz, sigorta, miras gibi konularla ilgili beklettiğiniz hamleleri gündeminize alabilir, çözüm üretmek adına cesur adımlar atabilirsiniz. 15 Kasım Yeni Ay süreci önünüze çıkan bir fırsatı değerlendirmek, yeni bir girişime adım atmak anlamında sizi destekliyor olacak. Kardeşiniz ilintili gelişen yeni bir durumdan da bu tarihlerde haber alabilirsiniz. Ayın ikinci yarısı itibariyle yapmanız gereken yazışmalar, önemli toplantılar, yaratıcılık gerektiren faaliyetler açısından son derece olumlu etkiler alıyor olacaksınız. Bu dönemi Aralık ortasına kadar her türlü sanat, yazı-çizim, satış-pazarlama, eğitim ilintili girişimleriniz için değerlendirebilirsiniz. 20 Kasım itibariyle Satürn’ ün yanına katılacak olan Jüpiter size iş arkadaşlarınız, mesleğiniz ilintili sıra dışı olaylar, dönüşüm getiren gelişmeler yaşatıyor olacak. Nisan ayına kadar mesleki alanda fazla risk taşımadan işlerinizi devam ettirmeye çalışın. Ayrıca Nisan ayına kadar sağlık sorunlarınızla da daha yakından ilgilenmenizi gerektiren olaylar yaşayabilirsiniz. 30 Kasım Ay Tutulması ise kariyeriniz-iş hayatınız ilintili bir müddettir beklediğiniz haberin ya da netleşmenin gerçekleşmesine olanak tanıyabilir. Yöneticileriniz ilintili bir durum da bu Ay Tutulması ile birlikte gündeminizdeki önemli konulardan biri haline gelebilir.

BAŞAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Finansal kararlar, beklediğiniz alacaklar, gelirleriniz ile ilgili Kasım’ da geçtiğimiz aya oranla çok daha bereketli bir dönem geçireceksiniz. Gecikmiş finansal konularınız bu ay çözümlenme aşamasına gelecekler. 14 Kasım itibariyle ortaklıklar, anlaşmalar ve partneriniz ilintili adım atmakta zorlandığınız mevzuların üzerine daha fazla kararlı şekilde eğilebilirsiniz. 15 Kasım Yeni Ay süreci kazandığınız para ile ilgili yeni bir hamle yapmanıza, gelirlerinizi arttırmak için bir girişimde bulunmanıza aracılık edebilir. Hemen ardından Venüs’ ün yapacağı yeni yerleşim, size parasal olarak güzel gelişmeler yaşatacağı gibi önemli olduğunu düşündüğünüz, ikna gücünüzü kullanmanız gereken görüşmelerde destek sağlıyor olacak. Önemli bir kişi ile yapmanız gerek bir konuşma varsa bunu ayın ikinci yarısına denk getirebilirsiniz. Ayrıca ağız-diş sağlığı ilintili girişimler, tedaviler açısından da ayın 2. Yarısı itibariyle daha pozitif sonuçlar elde edebileceğiniz bir döneme girmektesiniz. 20 Kasım itibariyle Satürn’ ün yanına katılacak olan Jüpiter Nisan ayına kadar size aşk hayatınız ya da çocuğunuz ilintili konularda sıra dışı, hiç aklınıza gelmeyen gelişmeler yaşatabilir. 30 Kasım Ay Tutulması ise öğretmenleriniz, yöneticileriniz, babanız, yurt dışı ya da basın-yayın ilintili işleriniz konusunda netleşen durumlar, projelerin sonuçlanması gibi etkiler yaşatacak.

TERAZİ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Geçtiğimiz ay yaşadığınız dikkat dağılması, işlerinizdeki aksaklıklar Kasım itibariyle düzelmeye başlayacak. Ruhsal olarak da kendinizi daha güçlü hissetmeye başlayacaksınız. İşinizde bir süredir kafanızdan geçen ama elinizi atamadığınız projeler de 14 Kasım itibariyle hızlı şekilde gündeminize gelmeye başlayabilir. Ekip arkadaşlarınıza yeni bir kişi de bu tarihler itibariyle katılabilir. 15 Kasım Yeni Ay süreci tam burcunuz üzerinde yaşanacağı için kendinizle ilgili yeni kararlar alıp, bunları uygulamaya başlayabilirsiniz. Hobi, spor, diyet gibi kendinize iyi gelecek faaliyetlerin başlangıçlarını Yeni Ay sürecinde hayata geçirebilirsiniz. Ayrıca 16 Kasım itibariyle Venüs’ ün yer değiştirmesi size hem özel hem de iş hayatınızda güzel gelişmeler yaşatarak sevindirebilir. Güzellik-estetik ve aşk adına Aralık ortasına kadar son derece şanslı olacak, yaptığınız girişimlerden olumlu sonuçlar alacaksınız. 20 Kasım itibariyle Satürn’ ün yanına katılacak olan Jüpiter Nisan ayına kadar size mülkleriniz, taşınmaz mallarınız, yatırımlarınız ve aileniz ile ilgili sıra dışı gelişmeler, ilişkilerinizde beklenmedik dönüşümler yaşatabilir. 30 Kasım Ay Tutulması ise komisyon, prim, faiz, sigorta, miras gibi konularla ilgili beklediğiniz bir haber ya da gelişme varsa sonuçlanmalarına aracılık edebilir. Süregelen ilişkiniz ile ilgili yaşadığınız problemleriniz varsa bu Ay Tutulması sizi partneriniz ile yüzleşme aşamasına da getirebilir.

AKREP BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Hayatınızdan çıkarmak istediğiniz eşya, kişi ya da kesmek istediğiniz bir harcama kalemi ile ilgili bu ay kafanızdaki düşünceleri hayata geçirmek adına daha istekli ve organize şekilde hareket edebileceksiniz. 14 Kasım itibariyle kendinizi daha enerjik hissedecek ve bilhassa hobileriniz, eğitiminiz anlamında girişimlerde bulunmaya istekli olacaksınız. 15 Kasım Yeni Ay süreci ise beklemediğiniz ani bir masraf kalemi ile bütçenizi sarsabilir. Ya da yurt dışı ilintili bir proje aniden gündeminize oturabilir. Ayın ikinci yarısı itibariyle harcamalarınız ile ilgili dikkatli davranmanızda fayda var. Özellikle lüks sayılabilecek masraflardan kaçınmaya çalışın. 20 Kasım itibariyle Satürn’ ün yanına katılacak olan Jüpiter Nisan ayına kadar size eğitim, kardeşiniz, kendi girişiminiz olan işiniz, satış-pazarlama faaliyetleriniz ile ilgili konularda zorluklar yaşatma potansiyeline sahip. Bu alanlarda sıra dışı gelişen sürprizler ile bazı sınavlar vermek durumunda kalabilirsiniz. 30 Kasım Ay Tutulması ise partneriniz ile aranızda maddi bir konunun neticelenmesine aracılık edebileceği gibi ticaret, sözleşme, ortaklık gibi alanlarda takip ettiğiniz projelerin-işlerin de sonuç aşamasına gelmesine sebebiyet verebilir.

YAY BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ulaşmak istediğiniz hedefler, gelir ilintili yatırımlarınız hakkında geçen ay yaşadığınız zorluklardan sonra Kasım’ da daha kolay yol almaya başlayacaksınız. Bilhassa sosyal çevrenizle iletişiminizi ayın ikinci yarısı itibariyle daha sıkı tutmaya başlamanızda fayda var. Eviniz, arabanız, anneniz, aileniz ilintili konularla 14 Kasım sonrası daha fazla ilgilenmek, bazı sorunları çözmek için uğraşmanız gerekebilir. 15 Kasım Yeni Ay süreci uzun süredir üzerinde çalıştığınız bir konu ya da yatırım hakkında girişimde bulunmanıza aracılık edecek. 16 Kasım itibariyle Aralık ortasına kadar tanıdıklarınız, iş bağlantılarınız ve büyük kardeşinizle kurduğunuz diyaloglardan olumlu bazı konulara girişim yapma fırsatları yakalayabilirsiniz. Bu tarih aralığında parasal olarak da bereketli bir süreç geçireceksiniz. Ancak unutmamalısınız ki; 20 Kasım itibariyle Satürn’ ün yanına katılacak olan Jüpiter Nisan ayına kadar size parasal konularda yüksek riskli hamleler yaptığınızda kulağınıza küpe olacak nitelikte dersler vermek için sıra dışı gelişmeler yaşatabilir. 30 Kasım Ay Tutulması ise işiniz ile ilgili beklediğiniz bir sonucun gelmesine aracılık edebilir. Ay Tutulması haftasında boğaz-boyun bölgenizi korumanız, sağlık sorunu yaşamamak adına faydalı olacaktır.

OĞLAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Kariyeriniz, yöneticileriniz alakalı geçtiğimiz ay çözümlemekte zorlandığınız, yanlış anlaşıldığınız konularda Kasım ayı itibariyle daha rahat ilerleme kaydediyor olacaksınız. İfadelerinizi düzeltmek açısından da kolladığınız fırsatlar elinize geçiyor olacak. Gerçekleştirmek istediğiniz görüşmeler, randevular, yazışmalar açısından da 14 Kasım itibariyle yoğun bir trafiğin içerisine girmeniz olası. 15 Kasım Yeni Ay süreci kariyeriniz ilintili yeni bir durumun ya da sorumluluğun karşınıza çıkmasına aracılık edecek. Ayın ikinci yarısı itibariyle işinizde karşınıza çıkan problemleri başarılı şekilde çözümleyip, üstünüz konumundaki kişilerin takdirini kazanacaksınız. Aralık ortasına kadar güzel bir iş teklifi de alıyor olabilirsiniz. 20 Kasım itibariyle Satürn’ ün yanına katılacak olan Jüpiter Nisan ayına kadar size başta ticari konular, partneriniz ile iletişiminiz, ortaklıklarınız ile alakalı risk aldığınız taktirde ummadığınız pürüzlerle uğraşmak zorunda kalacağınız bir süreç yaşatabilir. 30 Kasım Ay Tutulması ise hobileriniz, aşk hayatınız, varsa eğitim-sanat-sahne ilintili işleriniz ilintili bazı netleşen sonuçlar almanıza aracılık edebilir.

KOVA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Amirleriniz, aile büyükleriniz, öğretmenleriniz gibi kimselerle geçtiğimiz ay yaşadığınız iletişim zorlukları Kasım itibariyle son bularak, bu kişilerle aranızda sürüncemede kalan konuları daha hızlı şekilde çözme şansına sahip olacaksınız. 14 Kasım itibariyle aklınızdan geçtiği halde bir türlü girişimde bulunamadığınız finansal konularda hızlı şekilde kararlar alıp uygulamaya koyabilirsiniz. 15 Kasım Yeni Ay süreci ise işinizde yeni bir yetki alanı, sorumluluk ya da proje yönetimi gibi bir konuyu görev tanımınıza dahil edebilir. Kişisel gelişim ilintili yeni bir eğitime de bu Yeni ay süreci içerisinde başlayabilirsiniz. Ayın ikinci yarısı itibariyle Aralık ortasına kadar yöneticiniz konumundaki kişilerin takdirini kazanacağınız gibi, kendi yetkinliklerinizi de pekiştirmiş olacaksınız. 20 Kasım itibariyle Satürn’ ün yanına katılacak olan Jüpiter Nisan ayına kadar size harcamalarınız, hayatınızda olmaması gerektiği halde ısrarla tuttuğunuz ilişkileriniz-kişiler alakalı hiç beklemediğiniz ayrıntılar üzerinden sıra dışı bulacağınız bazı tecrübeler yaşatabilir. Bütçesel olarak fazla açıldığınız taktirde önemli dersler almak zorunda kalabilirsiniz. 30 Kasım Ay Tutulması ise anneniz, eviniz, aileniz, mülkleriniz ilintili beklediğiniz veya takip ettiğiniz bir konunun netleşmesine aracılık ediyor olacak.

BALIK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Dolaylı olarak elde ettiğiniz komisyon, prim, faiz, sigorta, miras gibi gelirler alakalı geçtiğimiz ay yaşadığınız gecikmeler, aksaklıklar Kasım itibariyle son bularak siz aksiyona geçtiğiniz taktirde çok daha hızlı şekilde çözüme kavuşacak. 14 Kasım itibariyle tam burcunuz üzerinde Gerileme/Retro hareketine son verecek olan Mars, bir süredir üzerinize çöken miskin ve umursamaz tavrınızı silerek daha aktif bir atmosferin içerisine sizi çekiyor olacak. 15 Kasım Yeni Ay süreci ise komisyon, prim, faiz, sigorta, miras gibi konularla ilgili yeni bir girişimde bulunmanıza aracılık edebilir. Ayın ikinci yarısı itibariyle Aralık ortasına kadar dolaylı gelirleriniz ile alakalı çabaladığınız taktirde çok güzel gelişmeler elde edebilirsiniz. Ayrıca estetik ilintili tıbbi müdahaleler yaptırmak için de eğer düşünüyorsanız, bu dönemi kullanabilirsiniz. 20 Kasım itibariyle Satürn’ ün yanına katılacak olan Jüpiter Nisan ayına kadar size yatırımlarınız ve sosyal çevrenizdeki insanlarla olan ilişkilerinizde tedbirli yaklaşımlar sergilemeniz gerektiği uyarısını yapmakta. Her iki konuda da hızla güvenip, aksiyon aldığınız taktirde bazı hayal kırıklıkları yaşayabilirsiniz. 30 Kasım Ay Tutulması ise yaptığınız bir girişimin, görüşmenin ya da kardeşiniz ilintili bir konunun netleşmesine aracılık ediyor olacak.

Sevgilerimle

©Hint Astroloğu

29 Ekim 2020

Paylaş