KASIM 2019 VEDİK BURÇ YORUMLARI

Kasım 2019’ un kişisel enerjiler üzerindeki en önemli gezegen etkisi hiç şüphesiz ki Hint Astrolojisine göre uzun bir süredir Akrep Burcu içerisinde yerleşen Jüpiter’ in yer değiştirmesi etkisine ait olacak.

Jüpiter Kasım itibariyle yöneticisi olduğu Yay Burcu içerisine geçerek -kısa bir süre Oğlak Burcunu ziyaret edecek olsa da- yaklaşık 1 sene gibi bir zaman diliminde Yay Burcu içerisindeki yolculuğunu tamamlayacak.

Her Yükselen Burca göre farklı etkiler yansıtacak olan Jüpiter, değdiği noktalardan hayatımızı genişletmeye, her anlamda daha çok vermeye çalışacak.

10 Kasım itibariyle yazın neredeyse tamamında Güneş’ e çok yakın seyrederek, hayatımızın pek çok alanına gerginlikler, stres ve anlaşmazlık etkileri bırakan Mars ise Başak Burcundan ayrılarak Terazi Burcu içerisine yerleşecek.

Bu hareketi ile 21 Kasım tarihine kadar Venüs ile Yer Değişim/Parivartana Yoga da yapacağından, yine Yükselen Burcunuza göre değişen konu başlıklarında hayatınıza bazı beklemediğiniz şans ve fırsatları getirme şansına sahip.

Ay fazlarına göre Kasım’ da Dolunay enerjisini 12’ sinde Koç Burcu içerisinde; Yeni Ay sürecini ise 26 Kasım tarihinde Akrep Burcu içerisinde denimleyeceğiz.

Tamamlanan ve yeni adım atılacak konu başlıkları da bu süreçler içerisinde hayatımızda daha belirgin, anlaşılır hala gelecektir.

Kasım ayının neredeyse tamamına damgasını vuracak bir başka etki ise senin son meşhur Retro hareketini gerçekleştirecek olan Merkür’ e ait.

Ekim ayının sonunda Hint Astrolojisine göre Akrep Burcu içerisinde Retro/Gerileme hareketine başlayan Merkür, 6 Kasım’ a kadar burada kalacak ve 6-20 Kasım aralığında Retro hareketine Terazi Burcu içerisinde devam edecek.

Merkür bu seferki Retro sürecinde özellikle ayın başından sonra, geçmiş ilişkilerimiz ile ilgili konuları gündeme taşıyıp, odak noktamızı partner ilintili konulara doğru yöneltme potansiyeline sahip.

İlişkiler anlamında pek çoğumuzun hayatında nostaljik enerjiler hakim olabilir.

Elbette Merkür’ ün teknolojik aletler, iletişim ve ulaşım araçları ile ilgili hayatlarımıza getireceği aksaklıklara karşı da önlemlerimizi almamız gerekiyor.

Kaybettiklerimizi bulmamız, ayrıldıklarımızla kavuşmamız da bu Retro sürecinde gerçekleşebilecek yan etkiler arasında.

21 Kasım itibariyle Akrep Burcu içerisindeki yolculuğuna son verip, Vedik Astrolojisine göre Yay Burcu’ na geçecek olan Venüs ise kendi içsel mutluluğumuzu sağlama, keyif aldığımız şeylere odaklanma gibi hedeflere yönelmemize aracılık edecek.

Yukarıda aktardığım Kasım 2019 gökyüzü gezegen hareketlerinin (Hint Astrolojisine göre hesaplanarak bulunmuş) Ay ve Yükselen Burçlara göre etkilerini aşağıda bulabilirsiniz…

*** Her zaman olduğu gibi sayfamda yayınlanan burç yorumlarının Batı Astrolojisi gezegen konumları ile hiçbir alakası olmadığını, tamamen Hint/Vedik Astrolojisi disiplini içerisinde aktarıldığını hatırlatmak isterim.

Dolayısı ile Batı Astrolojisine göre hesaplanmış olan Güneş’ in konumuna göre “hangi burç” olduğunuzun, yukarıdaki yorumlarla hiçbir ilişkisi yoktur.

Örnek: Batı Astrolojisine göre Balık olan birinin sayfamdaki Balık Burcu etkilerini okuması, yanlış yönlenmesine, yanlış yorumları okumasına sebebiyet verecektir.

Hint Astrolojisine göre hesaplanmış olan Yükselen ve Ay Burcunuza göre yazıları değerlendirmelisiniz.

(Hint Astrolojisinde Burçlar doğum tarihinize göre hesaplanmaz! Örneğin 10 Ağustos tarihinde doğan bir kişi Aslan Burcu değildir!)

Yani hem Yükselen, hem de Ay Burcunuzu okumalısınız…

Merak ettiğiniz kavramlar için: “Kısa Bilgiler” Bölümüne bakabilirsiniz.

KOÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Jüpiter’ in yeni yerleşimi ile birlikte önümüzdeki aylarda otorite konumuna gelme, kendi otoritenizi bulunduğunuz ortamlarda pekiştirme ve bilgi-tecrübeleriniz doğrultusunda hayatta yükselme şanslarını yakalıyor olacaksınız. Jüpiter’ in bu transiti birkaç ay gibi kısa bir zaman dilimini kapsamadığından, önümüzdeki bir senelik süreci kendinize katabileceğiniz değerler, yeni öğretiler anlamında çok iyi değerlendirmeli ve eksiklerinizi tamamlamak anlamında kullanmalısınız. Jüpiter size hem öğrenmek, hem de öğretmek anlamında pek çok fırsatlar sunuyor olacak. Partneriniz veya birlikte iş yaptığınız kişiler vasıtası ile bu ay beklemediğiniz gelirlere sahip olabilirsiniz. 12 Kasım Dolunay süreci tam Yükselen Burcunuz üzerinde gerçekleşeceğinden kendinizi biraz gergin ve duygusal tepkileri abartmaya daha yakın hissedeceksiniz. İlişkiniz ilintili yaşadığınız duygusal çalkantıları gündeme getirmek için ay sonunu ve Yeni Ay sürecini beklemenizde fayda var. Zira 20 Kasım tarihine kadar yaşanacak olan Merkür Retrosu sizi olayları doğru değerlendirmek anlamında zayıf bırakabilir. Ayrıca bu ay yapacağınız ticari anlaşmalara, atacağınız adımlara, imzalayacağınız sözleşmelere de tedbirli yaklaşıp, kontrolleri tekrar tekrar yapmanızda fayda var. Dikkatiniz bir hayli dağınık olacak.

BOĞA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Jüpiter’ in Yay Burcu içerisine geçmesi ile birlikte, dolaylı olarak elde ettiğiniz gelirlerinizde hatırı sayılır iyileşmeler, artışlar yaşayabilirsiniz. Eşinizin gelirleri anlamında da bu transit tatminkâr sonuçlar üretebilir. Ancak aynı oranda harcamalarınızın da büyüme şansı var. Bu konuda daha tutumlu olmaya çalışmalısınız. Ayrıca önümüzdeki 1 senelik periyotta hayatınızdan çıkarmak istedikleriniz, kendinize yeni bir yol çizme anlamında da destekleyici etkiler alacaksınız. Partneriniz ilintili sorunlar sizin yaklaşımınız ve niyetiniz doğrultusunda bu süre zarfında büyüme ya da hal yoluna gitme süreçlerini tamamlayabilirler. Jüpiter size yıkıp yeniden yapmak ya da eski düzenden sıyrılarak yeni ufuklara yelken açmak anlamında pek çok fırsat sunuyor olacak. Miras ilintili konularda gelişme bekleyenler açısından da Jüpiter olumlu sonuçlar üretmek anlamında çalışabilir. İşinizde ise bu ay atılım yapıp büyümek istediğiniz konularda beklemediğiniz fırsatlar yakalayabilirsiniz. Ancak nerdeyse Kasım ayının tamamında etkili olacak Merkür Retro’ su esnasında büyük adımları atmakta biraz yavaştan almanızda fayda var. 12 Kasım Dolunay süreci hayatınızdan çıkarmak istediğiniz konular, harcamalar ve insanlar açısından size gerekli yönlendirmeyi sunabilir. 26 Kasım Yeni Ay sürecinde ise yine ilişkileriniz, ticari kararlarınız anlamında yeni adımlar atmaya hazır olacaksınız.

İKİZLER BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bir süredir Satürn’ ün varlığı nedeni ile gözünüzde büyüyen ilişkiniz ve partneriniz ilintili sorunlar, Jüpiter’ in Kasım ayında yer değiştirmesi ile birlikte şifalanma, düzelme sürecine girebilir. Ancak bu iyileşme etkisinin uzun vadede kalıcı olabilmesinin sizin dayanma gücünüz ve niyetinizle yakından alakalı olacağını da aklınızdan çıkartmamalısınız. Bekarlar için de Jüpiter’ in bu transiti evlenme, ciddi bir ilişkiye adım atma anlamında çok önemli fırsatları karşılarına çıkartabilir. Süregelen ciddi ilişkilere sahip İkizler Yükselenler Jüpiter’ in 1 senelik transiti boyunca evlilik planları gerçekleşme şansına sahip. Kasım ayında ise işinizde yeni fırsatlar yakalama, kendi tanıtımınızı yapma, işinizin kalitesini yükseltme anlamında beklemediğiniz kanallardan yeni fırsatlara ulaşma imkanı yakalayacaksınız. Ancak yeni fırsatları değerlendirirken risk analizlerini de ince şekilde yapıp, kararlarınızı almalısınız. Bu ay Merkür Retrosu sebebi ile faiz, borsa, döviz gibi yatırım araçları ile olan finansal kararlarınızda çok dikkatli hareket etmenizde fayda var. Çok iyi gibi duran fırsatlar sizi yanıltıp, zarara uğratma potansiyeline sahip olabilirler. 12 Kasım Dolunay süreci hedeflediğiniz bir başarının gerçekleşmesine aracılık edebilir. Bir dostunuz ile ilgili sevindirici bir haberi de bu süreç esnasında alabilirsiniz. 26 Kasım Yeni Ay süreci ise işiniz, iş arkadaşlarınız alakalı yeni bir durumla ilgilenmenizi gerektirecek. Bu ay sağlık anlamında kendinize dikkat edin zira bağışıklığınız düşük seyredebilir. Ayın 21’ inden sonra ise yalnız olanlar için yeni bir flörtün hayatlarına girme potansiyeli yükseliyor olacak.

YENGEÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay yer değiştirip yaklaşık 1 sene boyunca işinizi büyütmenize, gelirlerinizin artmasına neden olacak Jüpiter transiti ile aya başlayacaksınız. Önünüze çıkan yeni iş fırsatları sayesinde hem yaptığınız işlerde fazlalaşma sağlarken, tecrübelerinizi de işinizde doğru şekilde değerlendirme imkanına kavuşacaksınız. Ancak bu transit harcamalarınızı da 2020 yılında aynı ivme ile arttırma yönünde çalışacak. Ayrıca vücudunuzda karaciğer, kilo fazlalığı, yağlanma ve kistler ilintili hali hazırda problemleriniz varsa Jüpiter’ in yer değişikliği bu sıkıntılarınızı daha büyük hale getirebilir. Kasım ayı içerisinde gerek eğitim, gerekse yaratıcılık isteyen konularda kendinizi daha aktif ortaya koyabilirsiniz. Özellikle eğitim ilintili çeşitli fırsatlar önünüze gelebilir. Eviniz ilintili uzun süredir yapmayı düşündüğünüz bir girişimi de bu ay gerçekleştirmek için bir fırsat yakalama şansınız var. 12 Kasım Dolunay süreci işiniz, kariyeriniz ilintili bir konunun sonuçlanmasına aracılık edecek. 26 Kasım Yeni Ay süreci ise özel hayatınız, çocuklarınız ilintili bir konuda yeni tedbirler, kararlar almanıza sebep olabilir. Bu ayın neredeyse tamamına damgasını vuracak olan Merkür Gerilemesi ise size aileniz, eski ilişkileriniz, yatırımlarınız ilintili çözülmemiş bazı konuları gündeminize getirerek tekrar ilginizi çekmeye çalışabilir. 21 Kasım tarihine kadarsa bekarlar açısından aşk hayatlarında hareketlenmeler, yeni flört fırsatları söz konusu olabilecek.

ASLAN BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Jüpiter’ in Yay Burcu içerisine geçmesi ile birlikte çocuk sahibi olmak, yeni bir eğitime başlamak gibi konularda niyetleri olan Aslan Yükselenlerin şansları yükseliyor olacak. Genel anlamda kendinizi daha tatmin olmuş, mutlu ve şanslı hissedeceğiniz bir yıl geçireceksiniz. Aşk hayatını yola koymak isteyenler açısından da önlerindeki süreç destekleyici enerjiler veriyor olacak. Kasım ayında gayrimenkuller ile ilgili yapmak istediğiniz girişimlerden ise son derece karlı çıkabilirsiniz. Ancak Merkür Retrosu bitene kadar hamle yapmak yerine araştırıp, inceleme çalışmalarına ağırlık vermenizde fayda var. Ayrıca aileniz, yakın akrabalarınız ile ilgili çözüme ulaşmamış konular bu Retro sürecinde yine gündeminize gelebilir. 12 Kasım Dolunay süreci ise hayatınızda otorite konumunda bulunan babanız, öğretmenleriniz, yöneticileriniz gibi kişiler ile alakalı bir netleşme getirme potansiyeline sahip. 26 Kasım Yeni Ay sürecinde ise aileniz, mülkleriniz, eviniz, yatırımlarınız ilintili konularda yeni adımlar atmaya karar verebilirsiniz. 21 Kasım itibariyle bekarlar için yeni bir insanla tanışma, aşk hayatlarının canlanması gibi romantik etkiler daha fazla şansa sahip.

BAŞAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay itibariyle yer değiştiren Jüpiter size önümüzdeki 1 sene içerisinde yeni mülkler, yatırımlar ve taşınmazlar açısından şans veriyor olacak. Çocuk sahibi olmak isteyenler açısından da ailelerini genişletmek anlamında Jüpiter’ in bu transiti destekleyici olacaktır. Yeni bir eve geçmek, daha fazla tasarruf etmek, statünüzü, kariyerinizi yükseltmek anlamında önümüzdeki aylarda şans sizden yana olacak. Kasım ayında para, kazançlarınız anlamında yapacağınız bir girişimden beklediğinizden daha fazla gelir elde etmeniz mümkün. Ancak ayın neredeyse tamamında etkili olacak olan Merkür Retrosu esnasında finansal konularda acele karar vermemeli, her önünüze gelen fırsata atılmamalısınız. 12 Kasım Dolunay süreci sizi artık terk etmek durumunda olduğunuz, başka bir yol ile çözmeniz gereken bir konu ile yüzleştirebilir. 26 Kasım Yeni Ay’ ı ise yeni bir girişim fırsatını ayağınıza getirecek. Bu ay iletişim, yeni kazanımlar anlamında son derece destekleyici enerjiler altındasınız. Hamle yapmak istediğiniz konularda çekingen davranmayın. Aramanız, iletişime geçmeniz gereken kişilerle temas kurmaya çalışın.

TERAZİ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Jüpiter’in 2020 yılının büyük kısmında ikamet edeceği Yay Burcu içerisine geçişi sizi çevrenizi genişletmek, yaptığınız girişimlerin olumlu şekilde sonuçlanması anlamında büyük ölçüde destekliyor olacak. Kasım ayı itibariyle hayatınızda yeni tanıdığınız ve birlikte yol alacağınız insanların sayısında artış olmaya başlayacak. Bu etki evlilik, nişanlanma gibi ciddi adımlar atmanızda da Jüpiter transiti boyunca destek vermekte. Kasım ayında para ile ilgili beklemediğiniz bir fırsat kapınızı çalabilir. Finansal anlamda size rahat bir nefes aldırabilir. 12 Kasım Dolunay süreci size ilişkiniz, ortaklı yürüttüğünüz projeler-işler ile ilgili netleşen bir durumu ortaya koyduracak. 26 Kasım’ daki Yeni Ay ise yine finansal bir yatırım, kazanç anlamında yeni bir girişim fırsatını size getirebilir. Ancak ayın büyük bir kısmında geçerli olacak Merkür Gerilemesi etkisini genel anlamda dikkatiniz bir hayli dağınık olacağından dolayı hafife almamalı, gerek karar verirken, gerekse yazışmalarınızı yaparken çifte kontrol işini atlamamalısınız. 21 Kasım’ dan sonra girişim yaptığınız bir konu hakkında olumlu netice haberini almanız olası. Boğaz bölgeniz ilintili sağlık sorunlarına bu ay dikkat edin.

AKREP BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Jüpiter’in Kasım başı itibariyle Yay Burcu içerisine geçişi ile birlikte finansal durumunuzda, para ile ilgili konularda hayatınızda bolluk-bereket enerjilerinin daha fazla etkin olmaya başladığına şahitlik ediyor olacaksınız. Ayrıca hayata karşı duygusal bakmaktan daha ziyade akılcı ve mantıklı yaklaşımlar geliştirmek sizin için önünüzdeki bir senelik süreçte daha kolay olacak. 2020 senesinde önünüze çıkan parasal fırsatları iyi değerlendirmeye çalışın. Kasım ayında ise hayatınızda kopmak istediğiniz, size hizmet etmeyen insanlar, konular, uğraşılar anlamında tam aradığınız gibi fırsatlar size haklı bahaneler sunacak. 12 Kasım Dolunay süreci işiniz, birlikte çalıştığınız kişiler ile alakalı bir olayın netleşmesine aracılık edebilir. 26 Kasım Yeni Ay süreci ise sizin için yeni adım atmak istediğiniz konularda tam destekleyici olacak. Ancak tam burcunuz üzerinde gerçekleşeceğinden kendinizden emin olmak, kararlı davranmak noktasında bazı tutukluklar yaşayabilirsiniz. Kasım ayının nerdeyse tamamına etki edecek Merkür Retro’ su ise harcamalarınıza dikkat etmeniz gerektiğini, ruhsal anlamda da bazı konulara gereğinden daha fazla takıntılı yaklaşımlar geliştirebileceğinizin uyarısını vermekte. Bir süredir önemsemediğiniz bir masraf kalemi ile bu ay yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz. 21 Kasım tarihine kadar burcunuzun üzerinde olacak Venüs ise romantizm, yeni ilişkiler anlamında size destek vermekte.

YAY BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Kasım başında burcunuza geçiş yapacak olan Jüpiter, hayatınıza her anlamda düzeltici, sorun yaşadığınız konular ilintili şansınızı arttırıcı enerjiler yansıtmaya başlayacak. Özellikle Satürn transitleri sebebi ile yıpranan tüm Yay Burçları için Jüpiter’ in iyileştirici, şifa verici etkisi değim yerinde ise Hızır gibi yetişecek. İlişkilerinizde yaşadığınız problemleri düzeltmeniz, ciddi bir birlikteliğe adım atmanız, hatta çocuk sahibi olmak isteyenlerin ailelerini genişletmek anlamında bu transit 2020 senesi boyunca destekleyici etkiler verecektir. Hayatınızda kendinizi geliştirmek, eğitim almak istediğiniz konularda yeni başlangıçlar yapabileceğiniz gibi otorite konumuna gelmek anlamında da Jüpiter tarafından destekleniyor olacaksınız. Kasım ayında ise bir süredir yaptığınız birikimlerinizi kanalize etmek, yeni bir yatırıma yöneltmek ile ilgili şanslı etkileriniz var. 12 Kasım Dolunay süreci çocuklarınız, özel ilişkiniz ile ilgili bir netleşme getirebilir. 26 Yeni Ay süreci ise hayatınızdan çıkartmak istediğiniz konular, insanlar, alışkanlıklar ile ilgili size yeni adımlar attırabilir. 21 Kasım sonrasında burcunuzu ziyaret edecek olan Venüs ise romantik ilişkiler, yeni flörtler anlamında sizi destekliyor olacak.

OĞLAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Jüpiter’ in Kasım başında Yay Burcuna geçişi ile birlikte 2020 senesi boyunca harcama kalemlerinize ciddi şekilde dikkat etmeniz gerekiyor olacak. Özellikle işiniz, eviniz ilintili harcamalarda bütçe dahilinde planlar yapmaya çalışmanızda fayda var. Bu transit ile birlikte kendi farkındalıklarınızı bir üst seviyeye taşımanız, üzerinizdeki gereksiz yüklerden kurtulmanız için karşınıza fırsatlar çıkması da son derece mümkün olacak. Ayrıca yurt dışı ilintili işlerle uğraşanlar açısından yeni gelişmelerle işlerinin büyümesi etkisi söz konusu. Kasım ayında ise kariyeriniz ilintili bir konuda ödül almanız, statünüzün yükselmesi gibi sürpriz etkiler yakalayabilirsiniz. 12 Kasım Dolunay’ ı eviniz, yuvanız, aileniz ilintili bir konuda beklediğiniz netleşmeyi getiriyor olacak. 26 Kasım Yeni Ay sürecinde ise hedefleriniz, amaçlarınız doğrultusunda yeni adımlar atıyor olacaksınız. Kasım ayının büyük kısmında etkili olacak Merkür Retro’ su ise işinizi yaparken dikkatinizin dağılmaya son derece müsait olacağını, hata yapma, yanlış kararlar alma, durumu hatalı değerlendirme gibi etkilerden geçeceğinize işaret etmekte. Özellikle 20 Kasım’ a kadar yetkiniz dahilindeki konuların tüm ayrıntılarını değerlendirmeden eyleme geçmemelisiniz.

KOVA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Kasım başındaki Jüpiter transiti ile birlikte önünüzdeki 1 senelik periyotta hedefleriniz, gelirlerinizi arttırma, yeni sosyal çevrelerde güçlü iletişimler kurma ve bunu amaçlarınız doğrultusunda kullanma anlamında destekleniyor olacaksınız. Maddi olarak daha refah bir 2020 senesi sizi beklemekte. Yatırımlar konusunda da şanslı girişimler yapabileceksiniz. Özellikle sosyal sorumluluk projeleri ile ilgilenenler açısından da bu seneki girişimler olumlu sonuçlar üretmeye yatkın olacak. Kasım ayında yöneticileriniz, otorite konumunda bulunan kişilerden kariyeriniz ile alakalı destekleyici kararlar çıkabilir. 12 Kasım Dolunay süreci yaptığınız bir girişimin sonuçlarını getiriyor olacak. 26 Kasım Yeni Ay sürecinde ise işiniz, kariyeriniz alakalı yeni bir proje ile ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz. 20 Kasım tarihine kadar etkili olacak Merkür Retrosu ise hayatınızda otorite konumunda bulunan babanız, öğretmenleriniz, yöneticileriniz gibi kimselerle ilgili bazı yanlış anlaşmazlıkların, problemlerin gündeminize taşınmasına aracılık edebilir. Ancak Venüs’ ün kariyeriniz üzerindeki desteği ile 21 Kasım’ a kadar karşılaştığınız zorluklara çözüm üretebileceksiniz.

BALIK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Jüpiter’ in Kasım ayı başında kariyer evinize yerleşmesi nedeni ile işiniz anlamında 2020 yılında bugüne kadar edindiğiniz tecrübeler, bilgi birikiminiz sayesinde ciddi başarılara imza atabilirsiniz. Ayrıca bu etki sizi otorite konumuna daha da yaklaştırarak, statüsel olarak değişiklikler yaşamanıza yardımcı olabilir. Kariyerinizdeki yükselmenin maddi kazançlar ve işinizde bilinirliğinizin artması yönünde de olumlu sonuçları olacaktır. Bu nedenle 2020’ de kendinizi mesleki anlamda göstermek açısından çekingen davranmamalısınız. Kasım ayında ise size sonuçları olumlu şekilde yansıyacak hayatınızdaki otorite konumundaki kişiler alakalı bir değişiklik yaşayabilirsiniz. 12 Kasım Dolunay süreci parasal olarak beklediğiniz bir gelişmenin sonuçlanmasına aracılık edebilir. 26 Kasım Yeni Ay sürecinde ise eğitim ya da yurt dışı projeler alakalı bir girişimde bulunacaksınız. 20 Kasım tarihine kadar etkili olacak Merkür retrosu dolaylı olarak elde ettiğiniz gelirler, vergi, sigorta, faiz gibi konularda size aksaklıklar ve sorunlar yaşatabilir. 20 Kasım tarihine kadar bilginiz ile çevrenizde sivrilmeniz, konumunuzu sağlamlaştırmanız için çeşitli fırsatlar ayağınıza gelebilir.

Sevgilerimle

©Hint Astroloğu

1 Kasım 2019

Paylaş