KASIM 2018 VEDİK BURÇ YORUMLARI

Kasım 2018 ‘ de Hint Astrolojisine göre pek çok gezegenin yer değişikliğine şahitlik edeceğiz.

En başta Mars, Mayıs ayından beridir Oğlak Burcu içerisinde Ketu ile yaptığı sarsıcı ortaklığa son verecek ve hepimizin hayatında farklı bir konu başlığında gerginleştirdiği enerjileri 6 Kasım itibariyle Kova Burcu içerisine geçerek sonlandıracak.

Mars’ ın Ketu ile birlikteliğini sonlandırması her anlamda gökyüzünde yoğun şekilde hissettiğimiz gerginliği azaltacak.

Ayrıca Mars bu hareketi ile uzun süredir deneyimlediğimiz Vedik Astrolojisine göre Kala Sarpa Yoga ile sıkışan enerjileri de serbest bırakmış olacak.

Yani: Rahu ve Ketu arasında sıkışan tüm gezegenlerin hayatımıza verdiği ilerlemekte güçlük çeken dengesiz enerjiler, 6 Kasım itibariyle Mars’ ın bu çemberden çıkması ile kırılacak.

Hemen ardından, Hint Astrolojisine göre 7 Kasım’ da Terazi Burcu içerisinde Yeni Ay enerjisine ilişkiler ilintili maruz kalacağız.

Zira aynı burç kuşağı içerisinde 16 Kasım itibariyle Retro hareketine son verecek olan Venüs, ilişkiler ilintili dikkatleri bu tarihe kadar üstünde toplamaya, sonuç üretmeye çalışacak.

Kasım ayının ortasına kadar özel ilişkilerimizde görmezden geldiğimiz sorunlar, artık beklemek istemeden, gündemimizi işgal etmeye Ekim ayında da olduğu gibi devam edecek.

Hepimizin üzerinde bahar yorgunluğu etkileri yaratan Venüs’ ün Retro hareketi ve Güneş’ in Terazi Burcu içerisindeki düşüşteki yerleşimi tam son buldu derken, mevsim geçişine adapte olmak konusunda malesef 17 Kasım tarihinde 2018’ deki son Retrosuna başlayacak olan Merkür ile birlikte yine çok başarılı olamayacağız.

Evet yani yine meşhur Merkür Retrosu zamanı gelmiş çatmış bulunmakta!

Başak, Akrep, İkizler, Boğa Yükselenler başta olmak üzere pek çok burç Kasım ayında dikkatlerini sorumluluklarının üzerine yoğunlaştırmakta zorlanacaklar. Çalışmaktan ziyade, tembellik yapma isteğimiz ağır basacak.

17 Kasım’ da başlayacak olan yılın son Merkür Retrosu 6 Aralık 2018’ de son bulacak.

Her zaman tekrar ettiğim gibi teknolojik aletlere yatırım yapmak, teknolojik aletlerle tedbir almadan çalışmak, yazılı anlaşmaları yeterince incelemeden imzalamak, ticari büyük kararlar almak gibi konular Merkür’ ün tüm retrosu süresince riskli hareketler kapsamına girmekte.

Kasım ayının Dolunay enerjisi 23’ ünde Boğa Burcu içerisinde gerçekleşecek.

Değişiklik yapmayan diğer gezegenlerin konumlarına baktığımızda ise:

Ketu Oğlak Burcu içerisinde Kasım ayı itibariyle yolculuğuna artık yalnız devam ediyor olacak ki; bu da her anlamda kendisinin enerjilerini daha düzgün yansıtmasına aracılık edecek. Yani: Mars’ ın 6 Kasım’ da yer değiştirmesi ile birlikte kendi içimize dönüşlerimizi öfkenin gölgesinden sıyrılarak yapmaya başlayacağız. Yaz aylarından beridir bu fırsatı Mars nedeni ile malesef yakalayamamıştık.

Vedik Astrolojsine göre Rahu’ nun Yengeç, Satürn’ ün ise Yay Burcu içerisindeki konaklaması ise diğer aylarda olduğu gibi bu ay da devam etmekte.

Yine Hint Astrolojisine göre Jüpiter ise bir önceki ay geçtiği Akrep Burcu içerisinde derecesel olarak güçlenmeye ve enerjilerini daha olumlu şekilde yansıtmaya Kasım ayında da devam ediyor olacak.

Yukarıda aktardığım Kasım 2018 gökyüzü gezegen hareketlerinin (Hint Astrolojisine göre hesaplanarak bulunmuş) Ay ve Yükselen Burçlara göre etkilerini aşağıda bulabilirsiniz…

Her Yükselen için ayrı ayrı gezegen transit genel etkilerini; bireysel haritanızdaki esas belirleyici olan Dasa, diğer transitler ve özel süreçlerden bağımsız olarak aktardığımı lütfen göz önünde bulundurunuz. Örneğin olumlu etkilerden yararlanacağını belirttiğim bir Yengeç Yükselen için eğer Sade Sati sürecini deneyimliyorsa, maalesef tam tersi koşullar söz konusu olabilecektir…

O nedenle bireysel haritanızın yorumlanması ile ancak gerçek alacağınız etkiyi saptayabileceğinizi bir kez daha belirtmek istiyorum!

*** Her zaman olduğu gibi sayfamda yayınlanan burç yorumlarının Batı Astrolojisi gezegen konumları ile hiçbir alakası olmadığını, tamamen Hint/Vedik Astrolojisi disiplini içerisinde aktarıldığını hatırlatmak isterim.

Dolayısı ile Batı Astrolojisine göre hesaplanmış olan Güneş’ in konumuna göre “hangi burç” olduğunuzun, yukarıdaki yorumlarla hiçbir ilişkisi yoktur. Örnek: Batı Astrolojisine göre Balık olan birinin sayfamdaki Balık Burcu etkilerini okuması, yanlış yönlenmesine, yanlış yorumları okumasına sebebiyet verecektir.

Hint Astrolojisine göre hesaplanmış olan Yükselen ve Ay Burcunuza göre yazıları değerlendirmelisiniz. (Hint Astrolojisinde Burçlar doğum tarihinize göre hesaplanmaz!)

Yani hem Yükselen, hem de Ay Burcunuzu okumalısınız…

KOÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

6 Kasım itibariyle yer değiştiren Mars size bu ay hedeflerinize odaklanmak konusunda enerji verecek. Ayrıca sosyal anlamda da hareketli bir ay geçireceksiniz. Uzun süredir kariyer hayatınızda mevcut olan yüksek tempo  bu ay itibariyle normal düzeye inme fırsatını yakalıyor. Yaz ayılarında yaşadığınız gelişmeleri, biraz geriye çekilip bu ay itibariyle yeniden gözden geçirmeye başlayabilirsiniz. Ay ortasına kadar özel ilişkinizde yaşadığınız problemleri fark ederek artık yola daha sağlıklı devam etmek ya da sonlandırmak noktasında Venüs’ ün zorlayıcı etkisine maruz kalacaksınız. Özellikle 7 Kasım Yeni Ay süreci duygu ve düşüncelerinizin ilişkiniz üzerine fazlası ile yoğunlaşmasına ve bir yol ayrımına gelmenize neden olabilir.  Prim, komisyon gibi maaşınız dışında elde ettiğiniz yan gelirleriniz Kasım ayının ikinci yarısı itibariyle biraz zorlanarak elinize geçebilir. Ayrıca işiniz ilintili yaptığınız görüşmeler, yazışmalar konusunda da bu ay sonuç almakta, işleri neticelendirmek noktasında ay ortası itibariyle zorlanmalar yaşayabilirsiniz. 23 Kasım Dolunay süreci parasal olarak beklediğiniz bir konunun sonuçlanmasına aracılık edebilir. Kasım ayında sağlığınız konusu da gökyüzünün değişken enerjilerinden nasibini alacak. O nedenle kendinizi korumanızda fayda var.

BOĞA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Mars’ ın 6 Kasım’ da yapacağı Burç değişikliği kariyer hayatınızın bu ay oldukça hızlı etkiler altında kalacağına işaret etmekte. Kasım ayında iş yerinizde ani gelişmelere yetişmeye çalışıyor olacaksınız. Ay başındaki Yeni Ay süreci de beklediğinizin dışında koşulların sizi işinizde zorlayabileceğine işaret etmekte. Ancak uzun süredir hayatınızdaki otorite figürleri ile ilgili yaşadığınız sorunlar Kasım ayı itibariyle son bulmaya başlayacak ve geride kalan tecrübelerinizi daha faydalı şekilde kullanmaya başlayabileceksiniz. Ay ortası itibariyle Retrosuna son verecek olan Venüs işinizde bir süredir beklediğiniz ve ilerlemekte zorlandığınız konularda size olumlu sonuçlar getirebilir. Ayrıca ertelediğiniz güzellik faaliyetlerinni Ay sonuna doğru yeniden gündeminize alabilirsiniz. Sağlık anlamında da bu ay olumlu etkiler alacaksınız. Yaptırmak istediğiniz küçük müdahaleler için bu etkiyi değerlendirebilirsiniz. Merkür retrosunda dikkat etmeniz gereken konu ise partneriniz ile olan iletişiminizde yanlış anlaşılabilme potansiyeliniz. Ayrıca bu ay imzalamanız gereken anlaşmalar, ticari kontratlar konusunda da dikkatinizi ve kontrollerinizi 2 katına çıkarmanızda fayda var. Ay sonundaki Dolunay tam burcunuz üzerinde gerçekleşeceğinden tepkilerinizin aşırıya kaçma, biraz duygusal olma potansiyeliniz fazlalaşacak.

İKİZLER BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Hayatınızda hızlı dönüşümlerin yaşandığı yaz aylarından sonra yeni oluşan koşullar içerisinde bu ay bilgi ve tecrübelerinizi kullanma fırsatını yakalayacaksınız. Ancak Mars’ ın yer değişikliği bu ay sizi biraz gergin bir ruh hali içerisinde bırakabilir. Özellikle üstünüz konumundaki kişilerle iletişiminizde sabırlı olmalı ve süreçleri yönetirken sakin kalmaya çalışmalısınız. Özel hayatınızda bir süredir gözünüze batan ayrıntıları halledip –olumlu ya da olumsuz şekilde- ilerlemeniz için ay ortasına kadar Venüs size fırsat tanıyor olacak. Özelikle ay başındaki Yeni Ay dikkatinizi tamamen özel ilişkiniz üzerine yoğunlaştırmanıza neden olabilir. 16 Kasım’ da Retrosunu bitiren Venüs bekarlar içinse yeni bir ilişkinin de ilk filizlerini ya da heyecanını getirmeye bu tarih itibariyle başlayabilir. İş hayatınızı ve sağlığınızı temsil eden alanda gerileme hareketine bu ay başlayacak olan Merkür, kariyer hayatınızda beklediğiniz gelişmelerin veya atılımların biraz gecikmesine sebep olacak. Özellikle iş arkadaşlarınızla bu ay yaptığınız görüşmelerde net ifadeler kullanmaya çalışmanız, ekbinizde hataları önlemeniz adına faydalı olacaktır. Kasım’ da stres kaynaklı sağlık sorunlarına da hayli yatkın olacaksınız. Ay soundaki Dolunay sabrettiğiniz bazı konularda artık kendinizi tutamamanıza ve ani patlamalara neden olabilir.

YENGEÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Yaz ayları boyunca Ketu’ nun yanında konaklayan ve partnerinizle aranızı son derece gergin enerjiler altında bırakan Mars 6 Kasım itibariyle yer değiştirecek ve siz de özel ilişkiniz anlamında rahat bir nefes alabileceksiniz. Ancak bu ay itibariyle yaşadığınız tecrübeler doğrultusunda hayatınızda yoğun ortak paylaşımlarda bulunduğunuz tüm kişilerle olan iletişiminizde daha net isteklerinizi ifade etmeye başlamanız, her türlü özel ve ticari ortaklığınızda iyileşme, iyileştirme sürecinizi başarıyla yönetebilmeniz için gerekli olacak. Ay başındaki Yeni Ay aileniz ilintili bir konunun gündeminizi işgal etmesine neden olabilir. 16 Kasım sonrasında eviniz ya da taşınmaz mülkleriniz ilintili yapmak istediğiniz girişimlere yeniden öncelik verebilirsiniz. Aynı tarihlerde gerilemeye başlayacak olan Merkür, yaratıcılık isteyen işlerle ya da eğitim konularıyla uğraşanlar için biraz zorlayıcı etkiler verebilir. Ayrıca çocuklarınız ilintili konularda da bazı aksiliklerle uğraşmanız Merkür Retrosu boyunca gerekebilir. 23 Kasım Dolunay’ ı ise dostlarınızdan biri ile ilgili kafanızı meşgul eden bir konunun daha net bir şekle bürünmesine aracılık edecek.

ASLAN BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay yer değiştiren Mars, yaz aylarında işiniz ilintili yaşattığı ve fazlası ile mücadele etmenizi gerektiren olaylardan, dikkatinizi özel ilişkiniz ve ortaklık konularına doğru kaydıracak. Partnerinizle olan diyaloglarınızda bu ay sinirlerinize hakim olmakta zorlandığınızı hissedebilirsiniz. Özellikle gerileyen Merkür nedeni ile 16 Kasım’ dan sonra siz de zihnen bir hayli karışık bir durumda olacağınızdan, bilhassa düşünmeden konuşmamaya gayret etmenizde fayda var. 7 Kasım’ daki Yeni Ay önemli bir girişim, yeni bir iş fırsatının önünüze gelmesine neden olabilir.  Venüs Retrosunun 16 Kasım itibariyle bitişiyle  çevreniz ve iş sebebiyle iletişimde olduğunuz kişilerle daha pozitif sonuçlar üreten çalışmalar yapabileceksiniz. Aynı tarihlerde gerilemeye başlayan Merkür, aileniz, eviniz, arabanız gibi taşınmaz mülkleriniz, ilintili konularda size sorunlar yaşatmaya başlayabilir. Özellikle yatırım yapmak konusunda bu ay olumlu etkiler almamaktasınız. 23 Kasım Dolunay süreci kariyeriniz ilintili beklediğiniz bir haberin, fırsatın netleşmesini getirebilir.

BAŞAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Mars’ ın 6 Kasım itibariyle yapacağı yer değişikliği sizi özel ilişkiniz anlamında bir hayli rahatlatacak. Ancak yeni yerleşimi nedeni bu ay stres kaynaklı sağlık sorunlarına karşı tedbirli olmanızda fayda var. Ayrıca iş yerinizde hızla değişen bazı koşullara ayak uydurmakta bu ay zorlanabilirsiniz. Kasım ayında kariyeriniz için bir hayli koşturmanız gerekebilir. Ay Başındaki Yeni Ay süreci ve hemen ardında 16 Kasım’ da Venüs’ ün gerileme hareketini bitirmesi ile birlikte parasal konularda bir süredir pek de istediğiniz gibi gitmeyen enerjiler kendini toparlamaya ve bereketli olmaya başlayacak. Ancak yine aynı tarihlerde senenin son retrosuna başlayacak olan Merkür nedeni ile sonuçlanmasını beklediğiniz bazı girişimlerin geciktiğine şahitlik edebilirsiniz. Merkür gerilemesi boyunca yapacağınız tüm yazışmalarda kontrollerinizi çoğaltmanızda fayda var. Ayrıca işinizi yaparken kullandığınız teknolojik aletlerle ilgili sorunlara karşı da bu ay hazırlıklı olun. 23 Kasım Dolunay süreci otorite konumundaki bir tanıdığınız ya da aile büyükleriniz ilintili bir konunun netleşmesine aracılık edebilir.

TERAZİ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Aileniz, taşınmazlarınız ile ilgili alanda size ani gelişmeler yaşatan Mars 6 Kasım itibariyle dikkatinizi özel ilişkiniz, kendi mutluluğunuz için uğraşma noktalarına taşıyacak. Kasım ayında kendinizi hem şanslı, hem de şanssız hissedebileceğiniz değişik ve heyecan verici tecrübeler yaşayabilirsiniz. 7 Kasım’ da tam burcunuz üzerinde gerçekleşecek olan Yeni Ay sizi ruhsal olarak depresif etkiler altında bırakabilir. Ancak Yükselen lordunuz Venüs’ ün geri hareketten 16 Kasım itibariyle kurtulacak olması size her anlamda kendinizi tazalenmiş hissettirecektir. Ayrıca Yeni Ay süreci içerisinde kariyeriniz ilintili beklenmedik bir fırsat da yakalayabilirsiniz. Aynı tarihlerde retro harekete başlayacak olan Merkür para ilintili konularda bu ay temkinli davranmanız gerektiğinin, özellikle harcamalar noktasında disiplinli olmanızın altını çizmekte. Bilhassa teknolojik aletlere bu ay para harcamamalısınız. Ay sonundaki Dolunay süreci değişiklik yapmak istediğiniz bir konun gündeminize gelmesine aracılık edebilir. İş süreçleriniz ilintili bir iyileştirmeye de bu Dolunay esnasında el atabilirsiniz.

AKREP BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Kasım ayında üzerinizde tez canlı bir ruh hali etkili olacak. Kendinizi biraz da huzursuz hissetmenize sebep olacak bu etki 7 Kasım Yeni Ay sürecinde beklemediğiniz bir çıkış, ayrılma, kopma olayı ile iyice strese kapılmanıza neden olabilir. Harcamalar ilintili alanda da hala daha dikkatli olmanızı gerektiren etkiler almaktasınız. Özellikle parasal konularda düşünmeden hareket etmeniz halinde sıkıntılı bir bütçe dengesizliği ile sarsılmanız olası. Venüs’ ün 16 Kasım itibariyle düz harekete başlaması kendinizi şımartma isteğinizi arttıracak ancak hala daha gökyüzü enerjileri sizi bilhassa da parasal konularda tam anlamı ile desteklememekte. Jüpiter’ in geçen ay yer değiştirmesi ile hayatınızda bolluk ve bereket enerjilerine daha yakın olmaya başladınız ancak Kasım ayındaki tam burcunuz üzerinde gerçekleşecek olan Merkür gerilemesi tam anlamı ile pozitif etkileri hissetmeniz için biraz daha beklemeniz gerektiğini söylüyor. Özellikle Sade Sati süreci içerisindekilerin her konuda risk almama uyarısı daha uzunca bir süre hayatlarında geçerliliğini koruyor olacak. 23 Kasım Dolunay’ ı sizi partnerinizle ilgili bir konuda fazlası ile tepkisel davranmaya itebilir.

YAY BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Ekonomik konularda yaz ayları boyunca deneyimlediğiniz dengesiz enerjiler 6 Kasım’ da Mars’ ın yer değiştirmesi ile birlikte daha sabit bir hale gelmeye başlayacak. Ancak siz yine de fazla açılmadan bütçenizi idare etmeye -yaşadığınız Satürn transiti nedeni ile- devam etmelisiniz. 7 Kasım Yeni Ay süreci size maddi anlamda yeni bir fırsat getirebileceği gibi düzenli elde edeceğiniz gelirler anlamında 16 Kasım’ da Venüs’ ün retrosunu bitiriyor oluşu da daha fazla kazanç sağlamanız yönünde enerjileri çalıştırabilir. Özellikle çevreniz, tanıdıklarınız vasıtası ile gelen fırsatları bu ay paraya dönüştürme şansına ayın 2. Yarısı itibariyle sahip olabileceksiniz. Bu ay hayatınızdan çıkartmak istediğiniz şeylerle ilgili aceleci davranmayın. Karar vermek anlamında bir sonraki ay daha akıllıca ve mantıklı düşünüyor olacaksınız. 23 Kasım Dolunay sürecinde işiniz ilintili konularda hızlı ve ani gelişmeler yaşayabilir, sonuçlar alabilirsiniz. Bu ay kardeş ve akrabalarınız ile olan iletişiminizde fikir ayrılıkları, gergin iletişimler söz konusu olabilir.

OĞLAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Tüm yaz boyunca burcunuz üzerinde konaklayan ve sizi genel anlamda ve özel ilişkileriniz anlamında son derece gergin enerjiler altında bırakan uzun Mars transitinin 6 Kasım itibariyle sonuna gelmiş olacaksınız. Bu da Kasım itibariyle özellikle psikolojik olarak rahatlayacağınızı göstermekte. Bu ay maddi konularda yepyeni fırsatlar özellikle ay ortasına kadar önünüze gelebilir. Yeni  Ay süreci ile başlayan kariyeriniz ilintili ufak gelişmeler, Venüs retrosunun 16 Kasım’ da bitmesi ile birlikte bir hayli hareketli ve olumlu bir sürece geçiş yapabilir. Ancak aynı tarihlerde retro harekete başlayacak olan Merkür çevrenizdeki kişilere bel bağlayarak iş süreçlerinizi yönetmemeniz gerektiğini söylemekte. Kasım ayında verilen sözlerin yerine getirilmediğine sıkça şahit olabilirsiniz. 23 Kasım Dolunay’ ı aşk hayatınız ilintili hareketli bazı gelişmelerin tetiklenmesine neden olabilir.

KOVA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Kasım ayı itibariyle burcunuzu ziyaret etmeye başlayacak olan Mars hayatınıza dinamik bir enerji getirecek. Özellikle insanlardan bir süredir uzaklaşmak için duyduğunuz istek 7 Kasım Yeni Ay süreci ile başlayarak, 16 Kasım’ da Venüs’ ün düz harekete geçmesi ile birlikte son bularak, sizi dünyevi konularda daha atak olmaya itecek. Kendinize bakma, kendinizi iyi hissetme isteğiniz artarken, lüks harcamalar konusunda da biraz bütçenizi zorlayabilirsiniz. Aynı tarihlerde Retro hareketine başlayacak olan Merkür kariyerinizde yeni gelişeceğini umduğunuz bazı fırsatların gecikebileceğini, ya da hedeflerinize ulaşmak için hesaplamadığınız aksaklıklarla uğraşmanız gerekebileceğini göstermekte. 23 Kasım Dolunay sürecinde yapmak istediğiniz bir yatırım ilintili nihai kararınızı vermenize gökyüzü yardımcı olabilir.

BALIK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay beklemediğiniz, hesaplamadığınız bir harcama kalemi ile bütçeniz sarsılabilir. Ayrıca hiç düşünmediğiniz bir ayrıntı nedeni ile yakınlarınızdan biri ile gerginlik de yaşayabilirsiniz. Özellikle 16 Kasım itibariyle retro hareketine başlayacak olan Merkür hayatınızda otorite konumunda bulunan kişiler, öğretmenler, büyükleriniz ilintili bir konuda sizi yanlış anlaşılan biri konumuna düşürme potansiyeline sahip. Bilhassa aile içerisindeki konuşmalarınızda bu ay sakin ve yapıcı olmaya çalışmalısınız. 7 Kasım Yeni Ay süreci ile birlikte özel ilişkinizde ne istediğinizi daha iyi bilir bir ruh hali içerisine gireceksiniz ve Venüs’ ün ay ortasında düz harekete başlaması ile de birlikte ilişkinizde daha tatminkar bir süreç deneyimleme şansına sahip olacaksınız. Ay sonu itibariyle kafanızda şekillendirdiğiniz bir girişim adına hamle yapma fırsatı Dolunay sürecinde önünüze gelebilir. Ancak ticari kararlar için ilerideki aylarda harekete geçmeniz doğru olacaktır.

Sevgilerimle,

©Hint Astroloğu

1 Kasım 2018

Paylaş