KASIM 2017 VEDİK BURÇ YORUMLARI

Kasım 2017 gökyüzünde gezegenlerin Rahu-Ketu ekseninde sıkıştığı, Hint Astrolojisine göre Kala Sarpa Yoga’ nın oluşumu ile bizlere merhaba diyecek.

Hepimizin şahsi haritalarında karmik gezegenlerin yerleşimlerine göre farklı farklı etkiler verecek olan bu Yoga, bazı konularda hayatımızdaki akışın yavaşladığı veya şansızlıklar yaşadığımız hissini hayatlarımıza getirebilir. Tam tersi şekilde ani gelişen olayların, fırsatların ortasında da kendimizi bulabiliriz.

Özellikle şu an Vedik Astrolojiye göre Oğlak Burcu içerisinde bulunan Ketu’ nun dispozitörü konumundaki Satürn de Gandanta sürecinden geçmekte olduğundan, kişisel haritalarında Oğlak Burcu’ nun denk geldiği hayat alanlarına karşı kişiler, daha gerilimli enerjileri deneyimlemek zorunda kalabilirler.

Örneğin Yay Yükselenler için Oğlak Burcu para ilintili konuları hayatlarında temsil etmekte. Ketu’ nun şu anda Oğlak Burcu içerisindeki yerleşimi onlara potansiyel olarak parasal sorunlar çıkartma eğiliminde olacaktır. Ketu’ nun dispozitörü (Ketu’ nun yerleştiği burç kuşağının -yani bu örnekte Oğlak Burcu’ nun yöneticisi-) konumundaki Satürn ise 28 Kasım tarihine kadar Gandanta sürecinden (Gezegenin olumsuz enerjiler altında kaldığı dereceler) geçeceği için parasal ve maddi değerler ilintili sıkıntılar Yay Yükselenlerin fazlası ile gündemlerini meşgul edebilir.

Tıpkı Satürn gibi Merkür de 21-27 Kasım tarih aralığında Gandanta sürecinin içerisinden geçecek. Bu nedenle de hepimize doğal temsilcisi olduğu teknolojik, ticari ve iletişim konularında zorlanmalar yaşatabilir belirttiğim tarihlerde.

Venüs ise gökyüzünde Kasım ayının en güçlü yerleşimine sahip gezegeni olacak.

26’sına kadar yöneticisi olduğu Terazi Burcunda olumlu enerjilerini bize yansıtacak. Özellikle de Kasım’ ın ilk yarısında Moolatrikona derecelerinden geçeceği için sanatsal aktiviteler, kimya sektörü, yaratıcılık, dekorasyon ilintili işler yapanlar açısından verimli bir dönem söz konusu.

Daha önceki aylarda yerlerini değiştirmiş ve Kasım ayında da aynı yerde bulunacak olan gezegenler ise sırasıyla Jüpiter – TeraziMars – Başak; Satürn-Yay Burcu yolculuklarına devam etmekteler.

Enerji kaynağımız Güneş ise 16 Kasım’ da debil (düşüşte) durumda olduğu Terazi Burcunu terk ederek, Akrep Burcuna yerleşecek ve biz de mevsim değişikliği nedeni ile yaşadığımız uyuşukluk hissinden bir nebze kurtulmaya başlayacağız.

Ayın 4’ ünde Koç Burcunda Bharani Takımyıldızı içerisinde gerçekleşecek olan Dolunay, Terazi ve Oğlak Yükselenler için özel ilişkilerinde kafalarındaki soru işaretlerinin netleşmesine aracılık edebilir.

18 Kasımda Vishakha Takımyıldızı’ ndaki Yeni Ay ise Akrep ve Boğa Yükselenler için huzursuz, duygusal ve biraz da sert etkiler yaratabilir.

Yukarıda aktardığım Kasım 2017 gökyüzü gezegen hareketlerinin (Hint Astrolojisine göre hesaplanarak bulunmuş) Ay ve Yükselen Burçlara göre etkilerini aşağıda bulabilirsiniz…

*** Her zaman olduğu gibi sayfamda yayınlanan burç yorumlarının Batı Astrolojisi gezegen konumları ile hiçbir alakası olmadığını, tamamen Hint/Vedik Astrolojisi disiplini içerisinde aktarıldığını hatırlatmak isterim.

Dolayısı ile Batı Astrolojisine göre hesaplanmış olan Güneş’ in konumuna göre “hangi burç” olduğunuzun, yukarıdaki yorumlarla hiçbir ilişkisi yoktur. Örnek: Batı Astrolojisine göre Balık olan birinin sayfamdaki Balık Burcu etkilerini okuması, yanlış yönlenmesine, yanlış yorumları okumasına sebebiyet verecektir.

Hint Astrolojisine göre hesaplanmış olan Yükselen ve Ay Burcunuza göre yazıları değerlendirmelisiniz. (Hint Astrolojisinde Burçlar doğum tarihinize göre hesaplanmaz!)

Yani hem Yükselen, hem de Ay Burcunuzu okumalısınız…

KOÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Kasım ayında bekarlar için yeni bir ilişkiye adım atmaları, hoşlanacakları birileri ile tanışmaları adına Venüs’ ün desteği ile olumlu etkiler söz konusu. Özel hayatınızda hareketli enerjiler içerisinde kalacağınız bu dönemde duygularınız ve mantığınız arasında da gel-gitler yaşama potansiyeline sahipsiniz. Tam Yükseleniniz üzerinde ay başında gerçekleşecek olan Dolunay ise duygularınıza iyice tavan yaptırabilir. 18 Kasım Yeni Ay’ ı ile birlikte daha mantıklı düşünüyor olacaksınız. Bu ay duygusal çalkantılar dışında iş hayatınızda da çok hareketli bir ortam söz konusu. Enerjinizi ilgilenmeniz gereken pek çok konu başlığı için idareli kullanmanız gerekecek. Özellikle ayın 2. Yarısı itibariyle bedensel yorgunluğunuz sebebi ile halsiz düşebilirsiniz ve soğuk algınlığı-ateş gibi rahatsızlıklara açık hale geleceksiniz.

BOĞA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay ilginizi yönelttiğiniz en belirgin konu işiniz olacak. Birlikte iş yaptığınız insanlarla yoğun bir iletişim trafiği sizi beklemekte. Toplantılar, ziyaretler, yazışmalar Kasım ayında yoğun şekilde mesainizi alabilir. Ayrıca yeni ticari anlaşmalar ile iş ortamınız iyice hareketlenebilir. Ay başındaki Dolunay parasal bir konunun sizin için netleşmesine, 18 Kasım Yeni Ay’ ı ise işinizde yeni bir fırsatın önünüze gelmesine, yeni bir projenin ilk adımlarının atılmasına neden olabilir. Özel ilişkinizde ise Kasım’ da gergin enerjiler söz konusu. Ayrıntılara takılmaya eğilimlisiniz ve karşı tarafı eleştirmeye çok yatkın olacaksınız. Bağışıklık sisteminizin zayıflama olasılığına karşı kıyafetlerinize ve aldığınız gıdalara bu ay dikkat etmelisiniz. Rutin kontrol gerektiren rahatsızlıklarınız varsa bunları da ihmal etmeyin.

İKİZLER BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Tüm enerjinizi ay sonuna doğru iyice artan bir tempo ile iş hayatınıza odaklayacaksınız. 18 Kasım Yeni Ay’ ı size verdiğiniz emekler karşılığında işiniz ile ilgili yeni fırsatların/koşulların şekillenmesi konusunda yardımcı olabilir. Gerek Dolunay, gerekse Mars’ ın Kasım ayı boyunca kalacağı alan sizi aile, ev ve yakın çevrenizdeki insanlarla ilgili konulara da fazlası ile odaklanmaya itebilir. Kasım ayı itibariyle -Ocak 2020’ ye kadar- İkizler Yükselenlerin hayatlarındaki özel ilişki/ilişkiler adına Satürn’ ün bulunduğu yer itibariyle dikkatli olmaları gereken süreç de başlamış oldu.  Özellikle uzun süreli beraberliklere sahip olanlar, bu güne kadar partnerleri ile aralarında görmezden geldikleri sorunları daha fazla çözmeden yollarına devam edebilme şansına maalesef sahip olmayacaklar. Önünüzdeki uzun süreçte ilişkiniz adına zayıf olduğunuz noktalardan sıklıkla sınava tabi tutulacağınızı bilerek hareket etmelisiniz.

YENGEÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Kasım ayında eviniz ilintili yapmak istediğiniz değişiklik, dekorasyon gibi faaliyetler varsa son derece uygun etkiler alıyor olacaksınız. Yaptığınız girişimlerden tatminkar ve tam aklınızdaki gibi güzel sonuçlar alabilirsiniz.  Kendinizi genellikle olumlu hissetmekle birlikte bu ay günlük rutinde ilgilenmek zorunda kalacağınız pek çok iş olacak ve sosyal ortamlarda bulunmak, arkadaşlarınızla ilgilenmek açısından da hareketli zamanlar geçirebileceğinizden iyi organize olmak stresinizi azalmanıza yardımcı olacaktır. Ay başındaki Dolunay taşınmaz ya da aileniz ilintili bir konunun sizin açınızdan netleşmesine aracılık edebilir. 18 Kasım Yeni Ay’ ı ise duygusal bir konunun ortaya çıkmasına ya da sizinle ilgilenen bir olduğunu fark etmenize neden olabilir.

ASLAN BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Hayata geçirmek istediğiniz planlarınız, girişimleriniz ve özellikle kendiniz ile direkt ilgili işler açısından son derece olumlu etkiler alacağınız bir Kasım ayı geçireceksiniz. Harekete geçmek için beklememeli, kafanıza koyduğunuzu yapmaya çalışmalısınız. Bu ay para konusunda da hem beklemediğiniz girişler, hem de çıkışlar ile bütçenizde sapmalar olabilir. Ay başındaki Dolunay size duygusal hayatınız ile ilgili daha net bir bakış açısı kazandırma potansiyeline sahip. Ancak fazlası ile alınganl tepkiler de veriyor olma ihtimalinize karşı, mantığınızı da devrede tutmaya çalışın. 18 Kasım Yeni Ay’ ı ise ev, aile ya da annelik sorumluluklarınız ile ilgili bir konunun altını çizme eğiliminde olacak.

BAŞAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay finansal bir konu beklediğiniz şekilde sonuçlanarak sizi sevindirebilir. Parasal olarak bereketli bir Kasım ayı geçireceksiniz. Ancak iletişim trafiğiniz de bir o kadar yoğun olacak zira ay sonuna kadar yeni başlayan projeler, bir araya gelinmesi gereken insanlar ve sosyal çevreniz sizi bir hayli meşgul edecek. Satürn’ ün geri dönüşü ile uzunca bir süre ev, aile konuları tekrar gündeminizdeki önemini bu ay itibariyle işgal etmeye başlıyor ve Ocak 2020’ ye kadar da etmeye devam edecek. Bu süre zarfında özellikle taşınmazlar ilintili riskli kararlar almaktan uzak durmalısınız. Ay başındaki Dolunay iş hayatınızda bir süredir kafanızı meşgul eden bir konunun netleşmesine aracılık edebilir. 18 Kasım Yeni Ay sürecinde ise hayata geçirmek istediğiniz bir planınız ile ilgili adım atabilirsiniz.

TERAZİ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay tam Yükseleninizin üzerine gelen Venüs sayesinde pek çok konuda ön plana çıkacaksınız. Özellikle bekarlar için bu ay yeni bir ilişkiye girme, karşı cins tarafından çekici bulunma etkileri bir hayli yükseliyor. Tüm Terazi Yükselenler için de güzellik, estetik ve yaratıcı faaliyetler açısından olumlu enerjiler söz konusu. Saçlarınız, yüzünüz ilintili yaptırmak istediğiniz güzellik faaliyetlerini Kasım ayında hayata geçirebilirsiniz. Venüs’ ün olumlu etkilerinden yararlanırken bu ay dikkat etmeniz gereken konu finansal kararlarınız olacak. Zira ani harcama kalemleri ya da yanlış yatırımlar nedeni ile bütçenizi sarsabilirsiniz. Ay başındaki Dolunay ilişkiniz veya ticari bir durum ilintili netleşme yaşatabileceği gibi 18 Kasım Yeni Ay süreci ve sonrasında parasal nedenlere dayalı yeni kararlar alabilirsiniz.

AKREP BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Satürn’ ün Akrep Burcundan çıkışı ile birlikte özellikle Ay Burcu Akrep olanlar Kasım ayında –nispeten- daha rahat bir nefes alacaklar. Ancak maddi konular ilintili tüm yıl boyunca risk almadan hareket etmeleri gerekiyor. Özellikle bu ay lüks harcamalarınız ilintili elinizi sıkı tutmalısınız. Ayrıca sağlık harcamalarınız da da bu ay bütçenizi sarsabilir. Ay başındaki Dolunay dolaylı olarak elde ettiğiniz, komisyon-prim türü kazançlarınız ilintili bir konunun netleşmesini sağlayabilir. 18 Kasım Yeni Ay sureci ise sizi duygusal açıdan biraz zorlayıcı etkilere sahip. Verdiğiniz tepkiler özellikle kararsızlığınız ile beslenirse ayın geri kalanında daha karmaşık durumlarla baş etmek zorunda kalabilirsiniz.

YAY BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Yükseleninizin üzerine geri dönen Satürn ile birlikte Ocak 2020’ ye dek sürecek olan –Yükseleni Yay olanlar için- Yükselen Üzerinden Satürn Transiti, Ay Burcu Yay olanlar içinse Sade Sati sürecinin- en etkili kısmına girmiş oldunuz. Hayatınızda yüzleşmek, ders almak konusunda boş verdiğiniz, ısrarla “benim hatam yok” dediğiniz konular ile ilgili deneyimler yaşayacaksınız. Kasım ayına özel olarak ise hedeflediğiniz bir konunun realize olmasına şahitlik edebilirsiniz. Bu ay iş hayatınızda otorite konumundaki kişilerle olan iletişiminize 4 Kasım Dolunay süreci boyunca dikkat etmeye çalışın. Gergin ve stresli bir ruh hali içerisinde olacaksınız. 18 Kasım Yeni Ay’ ı ile birlikte yurt dışı ya da hayatınızdan çıkartmak istediğiniz bir konu/kişi/durum ile ilgili yeni kararlar alabilirsiniz.

OĞLAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Kasım ayında kariyer hayatınızda çok olumlu gelişmeler yaşama potansiyeline sahipsiniz. Özellikle 4 Kasım Dolunay süreci boyunca netleşen bir iş sebebi ile dikkatler iyice üzerinize yönelebilir. Ardından 18 Kasım Yeni Ay’ ında ise hedeflerinizi yeniden düzenlediğiniz, bunun parasal getirilerini de hesaba katmaya başladığınız etkiler söz konusu. Bu ay sinirlerinize hakim olmaya çalışmanız ve hamlelerinizi planlı şekilde yapmanızı gerektiren konu ise üstünüz konumundaki kişilerle olan ilişkileriniz. Stresli bazı durumların tarafınızca iyi idare edilmesi gerekiyor. Özel ilişkinizde ise  gökyüzündeki Kala Sarpa Yoga etkisi ile ayrıntılara takılmaya daha eğilimli olacaksınız. Büyütmemeye çalışın.

KOVA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay özellikle yurt dışı ilintili işler, basın-yayın ya da eğitim ilintili konular üzerine çalışan Kova Yükselenler için gökyüzünde son derece olumlu ve onları işleri açısından destekleyen enerjiler söz konusu. Ay başındaki Dolunay süreci ile birlikte bu olumlu atmosferi değerlendirmeye çalışmalı ve 18 Kasım Yeni Ay’ ı ile de hedeflerinizi yeniden düzenlemelisiniz. Tüm dikkatinizin genel olarak iş konuları üzerine yoğunlaşacağı Kasım ayında ani gelişen durumlarla da uğraşmanız gerekebilir. Özellikle yeni  girişimleriniz sizin planladığınız gibi gitmeyebilir. Bu esnada etrafınızla olan iletişiminize özen göstermeli stresinizi doğru yönetmelisiniz.

BALIK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Satürn’ ün kariyer evinizin üzerine dönüşü ile birlikte Ocak 2020’ ye kadar sürecek uzun soluklu bir hem iş yapış şeklinizdeki dönüşüm, hem de yoğun çalışma temposu içerisine gireceksiniz. Hayatınızda süregelen bir ilişkiniz varsa Kasım ayında partneriniz ile tam bir uyum içerisinde olma, güzel zaman geçirme etkilerine sahipsiniz. Ancak aynı zamanda kıskançlık nedeni ile aranızın gerilme potansiyeline de açıksınız. Ay başında yaşanacak Dolunay sizi hayatınızdan çıkarmak istediğiniz bir konu/iş/insan ile ilgili net bir karar almaya doğru itebilir. 18 Kasım Yeni Ay süreci ile birlikte de duygusal çalkantılardan sıyrılıp, yapılması gerekeni yapma tavrına daha yakın hale geleceksiniz.

Sevgilerimle,

©Hint Astroloğu

1 Kasım 2017

Paylaş