KASIM 2016 ve TÜRKİYE

Kasım 2016’ da bireysel haritalarımız üzerinde etkili olan Aslan – Kova ekseninde yerleşmiş Rahu/Ketu aksı, ülke haritamız üzerindeki etkisini de tıpkı geçtiğimiz ayda olduğu gibi sürdürmeye devam edecek.

kasim-2016-ve-turkiyeÜlke haritamız üzerinde 3. ve 9. Evler aksında çalışan bu enerji; Ekim ayında da sıklıkla şahit olduğumuz gibi dini/muhafazakâr görüş ile özgür düşünce arasındaki ayrışmayı iyice belirgin şekilde bize hissettirmeye devam edecek.

Basın yayın/ eğitim kurumu mensupları ile ilgili düşünce özgürlüğünü zedeleyen bazı olaylar yine ülke gündemimizdeki yerini alabilir ve bu ayrışmanın insanlar üzerindeki negatif etkisi maalesef daha uzun bir süre hayatlarımızda olmaya kararlı gözükmekte.

Kasım ayında yer değiştirecek olan Mars, Türkiye haritasında 6 ve 11. Evlerin yöneticisi olarak çok da sevimli etkileri olmayan 8. Evine yerleşecek.

Yaz aylarındaki yazılarımda pek çok kereler değindiğim gibi 6. Ev, Hint Astrolojisine göre bizim düşmanlarımızı, silahlı güçleri, ulusal savunma gibi uzun süredir ülke gündemimizi rahatsız şekilde işgal eden ve huzursuz bırakan konuları temsil etmekte.

11. Ev ise yasama, müttefikler, meclis, gelir yolları, kaynaklar ile ilgili bir alan.

6. ve 11. Evlerin temsilcisi konumdaki bir gezegenin, yani Mars’ ın; içinde faiz oranları, ölüm, borçlar, sigorta kurumları gibi konu başlıklarının olduğu bir noktaya gitmesi; her şeyden evvel ekonomik olarak ani değişimlerin hayatımıza etkisi olabileceğini, piyasalarda bir daralma, sıkıntılı atmosferin yaşanabileceğini göstermekte.

Faiz oranlarında beklenenin üzerinde iniş-çıkışlar yaşanması ve bunun sonucu olarak da bazı kayıplar yaşamamız, söz konusu diğer Kasım ayı potansiyelleri arasında.

Ancak Mars’ ın Oğlak Burcundaki güçlü yerleşimi, bir dalgalanma yaşansa da bunun toparlanabilir olması şansını da bize tanımakta. Mars taşınmaz mülkleri de temsil ettiğinden; konunun ev, arazi, toprak ilintili başlıklarda da ekonomik anlamda etkiler yansıtabileceğini akla getirmekte.

6. Evin açısından baktığımızda ise: Silahlı güçlerin zorlayıcı bir süreç sonucunda yine gündemdeki önemli yerini almasına neden olabilecek etkiler söz konusu.

Ordu –asker gibi güçlerin kendi dinamikleri içerisinde rahatsız edici süreçlerden geçmesi de olası etkiler arasında. Ayrıca düşmanlarımız ve yasa dışı örgüt faaliyetlerinin devlet otoritesine karşı çalışmaları sonucunda da yine silahlı güçlerin ülke gündeminde öne çıktıklarına, ülke iç huzurunda karışık etkilerin yaşanmasına şahitlik edebiliriz.

Akrep Burcunda yine yığılma yapacak olan gezegenler, bizlere Kasım ayında da olası terör etkilerine karşı uyanık olmamız gerektiğini fısıldamakta. Özellikle bölücü örgütler ve komşularımız destekli faaliyetlerde bulunan yasa dışı örgütlerin etkinliklerinde Kasım ayında artış olabilir.

Kasım ayında 7. evimiz içerisine yerleşecek olan Venüs ise yabancı ülkelerle olan ilişkilerimizi, ticaret hayatını, yabancı ülkelerle yapılan anlaşmaları ve bunların etkilerini vurgulamak niyetinde. Ülkemiz açısından kayıp yaşatma potansiyeline sahip bazı ticari faaliyetler, ya da yabancı ülkeler arasındaki güvenilirliğimiz ile ilgili sorgulamalar bu ay bizlere dış politika açısından biraz huzursuz bir atmosfer yaşatabilir.

Ayrıca Türkiye’ nin 5. Evinin lordu olarak 7. Eve yerleşen Venüs; medyatik / tanınmış bir kişinin yeni bir gönül ilişkisinin ya da evlilik birlikteliğinin gündeme damgasını vurma etkisini de getirebilir. Sosyal ve yazılı basının bir müddet bu konunun yankıları ile uğraştığını görebiliriz.

Kadınlar ve çocuklar ile ilgili nahoş gelişmeler de yine skandal sayılabilecek nitelikte medyada yer bulmaya devam edebilirler.

Güneş’in 6. evimizdeki yerleşimi ise devlet otoritesine ait kişilerden birine ait sağlık sorunlarının da Kasım ayında gündeme gelebileceğini potansiyel etkiler arasında belirginleştirmekte.

Jüpiter’in topraklarımızı temsil eden 4. Evimizde ve Başak Burcundaki yerleşimi ise bir süredir toprak altı güçlerini tetiklemiş durumda ve irili ufaklı depremlerle bu yerleşimin etkilerini gözlemliyoruz. Aynı süreç uzunca bir süre daha -kişisel fikrimce- büyük bir tehlikeyi tetiklemeden, bu minvalde seyredecek gibi durmakta.

Bu ay Hint Astrolojisine göre Kala Sarpa etkisi altında sıkışan gezegenler bizlere inişli –çıkışlı, sabit olmayan etkiler yaşatacak. Pek huzurlu olmayan bu atmosfer altında sakinliğinizi koruduğunuz, huzurlu bir Kasım ayı geçirmenizi dilerim…

Sevgilerimle,

©Hint Astroloğu

31 Ekim 2016

 

Paylaş

KASIM 2016 ve TÜRKİYE” hakkında 1 yorum

  1. Geri izleme: ARALIK 2016 ve TÜRKİYE | Hint Astroloğu

Yorumlar kapalı.