KASIM 2016 BURÇ YORUMLARI

Geçen ay deneyimlediğimiz Hint Astrolojisine göre Kala Sarpa enerjileri, Kasım 2016’ da da gökyüzünde hepimiz için geçerli olacak atmosferin en büyük mimarı olarak öne çıkmakta.

ASLAN- KOVA Burçları ekseni arasında sıkışan tüm gezegenler; başta bu 2 burç kuşağında yerleşen yükselen sahipleri olmak üzere, hepimize biraz gel- gitli ve değişken ruh hali etkilerini vermekteler.

raylarHayatımızda önemsediğimiz konu başlıkları adına sonuç almakta zorlandığımız, beklenmedik ani gelişmelerle yön değiştiren sonuçlarla karşılaştığımız bu süreç, Kasım ayında da hayatlarımızda etkisini sürdürüyor olacak.

Ruhen zorlandığımızı hissetsek de bizim için daha olumlu sonuçlar üretebilecek ve gelişimimizi sağlayacak bu deneyimi dirençle karşılamamız ve ilerleyen aylarda gelişmeleri daha sakince ele almamızda fayda var.

Kasım 2016’ da gökyüzünde ağır hareketli gezegenler Satürn, Jüpiter, Rahu ve Ketu bulundukları Burç kuşaklarındaki yerlerini korurken; Mars, Güneş, Venüs ve Merkür, bir sonraki burç duraklarına doğru hareket edecekler.

hedefMars 2 Kasım itibariyle YAY Burcundan, “Yücelim” (Etkilerini en iyi ortaya koymayı başardığı) konumunda olacağı OĞLAK Burcuna geçiş yapacak ve Kasım ayının tamamında bize, her burç kuşağına göre değişen, doğru zamanda doğru hamleyi yapmak ve istediğimizi elde etmek anlamında kaçırmamamız gereken enerji desteğini sağlayacak.

Venüs ise 8 Kasım itibariyle AKREP Burcunda çıkarak, YAY Burcu üzerine geçecek ki; bu etki özellikle romantik beklentileri olan, yeni bir ilişkiye başlamak isteyen YAY, İKİZLER ve ASLAN Burçları için son derece uygun bir zemin hazırlamış olacak.

9 Kasım itibariyle AKREP Burcuna geçecek olan Merkür ise özellikle 17 Kasım itibariyle yanına katılacak olan Güneş ile birlikte bizi biraz iğneleyici ve eleştirel bir iletişim kurmaya yatkın hale getirecek. Bu etki karşısında kendilerini en fazla kontrol etmesi gereken burç kuşakları olarak AKREP, BOĞA, BAŞAK ve TERAZİ’ ler ön plana çıkmaktalar.

Kasım ayı özellikle Sade Sati veya Yükselen Üzerinden Satürn Transitini yaşayan AKREP Burçları için takıntılı tavırlar sergileme, bencillik yapma, duyarlılık gösterememe gibi etkileri tetikleyebilir ve sonraki aylarda kırdıklarını tamir etme ile ilgili gereksiz bir süreçle uğraşmalarına sebebiyet verebilir. O nedenle meseleleri, iletişimde oldukları kişilerin gözlerinden görmeye çalışmalılar. Yani Kasım ayı AKREP Yükselenler için empati kurmaya çalışmaları gereken bir ay olarak ön plana çıkmakta.

Yukarıda sıraladığım gezegen hareketlerinin Kasım ayında ***Yükselen Burcunuza göre etkilerini aşağıda bulabilirsiniz…

*** Her zaman olduğu gibi sayfamda yayınlanan burç yorumlarının Batı Astrolojisi gezegen konumları ile hiçbir alakası olmadığını, tamamen Hint/Vedik Astrolojisi disiplini içerisinde yorumlandığını, doğduğunuz tarihe göre Güneş’ in bulunduğu konumla -yani Batı astrolojisindeki Burcunuz ile değil- Yükselen ve Ay Burcunuza göre -her ikisini birden- yazıları okumanız gerektiğini bir kez daha önemle hatırlatmak isterim…

koçKOÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Kasım ayında hayatınızda en fazla vakit ayıracağınız konu kariyer hayatınız ve mesleğiniz olarak öne çıkıyor. Bu ay iş yerinizde yoğun bir tempo ile çalışmanız ruhsal açıdan sizi çok iyi gelecek. Ayrıca başladığınız işlerde, doğru hamleleri yaparak sonuç almanız ve başarılı olmanız da son derece mümkün. Hatta Kasım ayını uzun süredir kalkışmak istediğiniz bazı projelere adım atmak anlamında da kullanabilirsiniz. Ay ortasından itibaren partneriniz olan iletişinizde net ifadeler kullanmaya çalışın. İğneleyici konuşmalar ve satır arasına saklayarak ifade ettiklerinizle anlaşılmaya çalışmanız hem sizin açınızdan faydasız, hem de karşı taraf açısından gerginlik çıkarmaya eğilimli bir zemin üretebilir. İşlerinizde olumlu sonuçlar alabileceğiniz bir ay geçirmenize rağmen Kasım ayında gelir-gider dengenize dikkat etmelisiniz.

boğaBOĞA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Partnerinizle aranızda sanki yok var saydığınız konuların ay ortası itibariyle kaçınılmaz şekilde gündeme geldiğine şahitlik edebilirsiniz. Bu yüzleşme esnasında suçlayıcı olmaktansa, payınıza düşen hatalar adına kabullenici ve çözüm odaklı yaklaşmanızda ilişkinizin geleceği açısından fayda var. Yurt dışı bağlantılı işlerde çalışanlar açısından bu ay başarılı sonuçlar üretmeleri anlamında gökyüzünde destekleyici etkiler söz konusu. Ayrıca spritüel konularla ilgilenenler de bu ay almak istedikleri yeni bir eğitim veya çalışma hakkında fayda görecekleri etkilere sahipler. Kariyer hayatınız ile ilgili başarmak istediğiniz şeyler için biraz daha sabırla yol almanız gerekmekte.

ikizlerİKİZLER BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Kasım ayında iş yerinizde birlikte çalıştığınız insanlar ile güven konusunda bazı sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Açık iletişim kurarak problem olarak gördüğünüz şeyleri yüzleşerek çözmeye çalışın. Bu ay normal olan durumları bile kasti algılayabilecek alınganlığa sahipsiniz. Abartmamaya çalışmanızda fayda var. Düzenli olarak elde ettiğiniz gelirlerinizin ya da maaşınızın dışında bir para bu ay elinize geçebilir. Bekarlar içinse bu ay Venüs yeni bir ilişkiye başlamaları adına destekleyici etkiler veriyor. Bu nedenle Kasım ayında mümkün olduğunca sosyal ortamlara girmeye çalışın. Evde oturmak ve yalnız kalmak ruhsal anlamda da size iyi gelmeyecektir.

yengeçYENGEÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Aşk – ilişki konularında bu ay karmaşık duygular içinde seyredeceksiniz. Kimi zaman öfkeli ve sinirli, kimi zaman da içinize kapanmış bir ruh hali üzerinizde hakim olacak. Partnerinizle aranızda geçen konuşmaları olduğundan daha negatif algılamaya eğilimli bir ruh haliniz var. Bu ay Yengeç burçları duygusal ilişkilerinde lafı dolandırmadan net ifadelerle kendilerini karşısındakine anlatmalılar. Sonuçlardan korkmak yerine ne gerekiyorsa onunla yüzleşmek uzun vadede hayrınıza olacaktır. Bu ay pozitif gelişmeler yaşayacağınız konu ise işiniz ile ilgili hedefleriniz. İçsel disiplininizi sağlamakta zorlansanız da odağınızı işinize kaydırmaya çalışmalısınız.

aslanASLAN BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Kasım ayında ailenizin içinde gelişen bazı olaylar ile ilgili daha fazla sorumluluk almanızı gerektiren durumlar olabilir. Büyükler de dahil olmak üzere aklı selim duruşunuza ihtiyaç duyanlar var. Sabır sınırlarınız bu ay aile içerisinde zorlansa da siz durumu yönetmeyi becerebilecek güce sahip olduğunuzu aklınızdan çıkartmayın. Kasım’ ın ilk haftasından sonra iş ile ilgili temponuz bir hayli yükseliyor. İletişim ve kısa yolcular bu ayın tamamında kariyeriniz ile ilgili size yeni fırsatlar getirecek. Koşturmacalarınız arasında soğuk algınlığına yakalanma riskine sahipsiniz. Sağlığınıza dikkat edin.

başakBAŞAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay yeni girişimler peşinden koşmakla ilgili yükselen bir isteğe sahipsiniz. Ancak içinde bulunduğunuz koşullarla ilgili sağlam basma isteği ve risk almamak daha ağır gelecek. Büyük riskleri göze almak adına zaten uygun bir süreçten de geçmiyorsunuz. Dostlarınız ile yoğun bir iletişim trafiği Kasım ayında sizi bekliyor. Ancak onlarla fazla eleştirmeden ve sert konuşmalardan uzak durarak iletişim kurmayı unutmayın. Özel ilişkinizde ise istediğinizi almak adına inatçı ve ısrarcı olmaya eğilimlisiniz. Bu uğurda kavga etmekten bile çekinmemeniz mümkün. Gemileri yakmaya niyetiniz varsa, durumu yönetmek yerine karşı tarafa hatalarını açıkça söyleyebilirsiniz.

teraziTERAZİ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Kasım ayında özellikle mesleki konularda yeni planlar yapmak, girişimlerde bulunmak adına fazla istekli davranışlarda bulunabilirsiniz. Parasal sonuçlar üretecek hamleler açısından çok çalışmanız gerekse de başarınız için olumlu sonuçlar almanız olası. Bu ay gökyüzü tarafından en fazla desteklenen konu sizin için mülkler ve ev ile ilgili konular. Yapmak istediğiniz bir yatırım, ya da tadilat işi varsa bu ay girişimde bulunabilirsiniz. Aileniz, sevgiliniz ve dostlarınızla bu ay iletişim kurarken eleştirilerinizin dozajını iyi ayarlamaya çalışın. Sinirlenmekte haklı olsanız bile egonuza yenildiğiniz konuşmaların bedellerini takip eden aylarda ödemeniz söz konusu olabilir. Olaylara tepki verirken kendi öz eleştirinizi yapmakta da bu ay pek başarılı olamayabilirsiniz.

akrepAKREP BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay yeni bir şeylere adım atmak, tutukluğunuzdan sıyrılmak, kendinize güveninizi tazelemek adına uzun süredir olmadığınız kadar şanslısınız. Özellikle işiniz ile ilgili konularda. Kendinizi kariyerinizle ilgili hırslı da hissediyorsunuz. Kafanızdaki hamleleri yapabilirsiniz. Ancak aynı şans özel ilişkileriniz adına pek geçerli değil. İlişkinizin içinde kendinizi doğru değerlendirmek, bencilliğinizden sıyrılmak bu ay sizin için pek mümkün olmayabilir. Yapmak istediğiniz pek çok şey arasında kendinizi sıkışmış gibi hissedebilirsiniz. Zaman planlaması yapmak ve önemli işleri gündeminizde ilk sıralara almayı becermeniz gerekiyor. Ağaca bakarken ormanı gözden kaçırırsanız sonraki aylarda kendi kendinize çok kızabilirsiniz.

yayYAY BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

İşiniz ile ilgili beklediğiniz parasal bir kazanç bu ay elinize geçebilir. Kariyeriniz ile ilgili konular bu ay da olumlu gelişmelerle size moral vermeye devam edecek. Ancak takım arkadaşlarınızla, birlikte çalıştığınız insanlarla Kasım ayında gergin tartışmalara girmekten uzak durmanız gerekiyor. Kurduğunuz cümlelerde bilinçaltınızın kaçınılmaz yansımalarını karşı tarafa sert ifadeler kullanarak aktarmanız mümkün. Bu ay şanslı olduğunuz konu ise aşk. Yeni bir ilişkiye başlamak, yeni insanlarla tanışmak adına uygun bir süreçten geçmektesiniz. Özellikle bekarların Kasım ayında mümkün olduğunca boş vakitlerini sosyal ortamlarda geçirmelerinde fayda var.

oğlakOĞLAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Bu ay burcunuzu ziyaret eden Mars sizi gayrı gayrimenkullerle ilgili girişimlerden olumlu sonuç almak, hedeflediğiniz şeyler için hamle yapmak ve başarı elde etmek, ayrıca da para kazanmak adına son derece uygun enerjilerle destekliyor. Gerek aile bireylerinizle gerekse dostlarınızla bu ay hareketli zamanlar geçireceksiniz ve Kasım ayı sizin için son derece yoğun bir tempoda ilerleyecek. Ancak bu ay giderlerinizin kontrol dışına çıkması söz konusu olabilir. Özellikle çocuklarınız ile ilgili masraflarda aşırı harcama yapmaya eğilimlisiniz. Ay sonuna doğru iş yerinizde sizin üstünüz konumundaki kişilerle aranızı iyi tutmanızda, gerekirse politik davranmanızda fayda var.

kovaKOVA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Kasım ayında size çok yakın olan bir insanın çözülmesi gereken bir sorunu ile ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz. Zaman planlamasının önemli olduğu bir dönemdesiniz. Gerçekten öncelikli olması gereken işlerle, ertelenebilecekler arasındaki dengeyi iyi kurmanız gerekiyor. Kariyeriniz ile ilgili geçmiş ayda yaptığınız girişimlerin sonuçlarını bu ay parasal olarak almanız olası. Ancak bazı rakipleriniz, birlikte iş yaptığınız kişilerle ilgili bu ay bazı hoşunuza gitmeyecek ve aklınıza takılan tepkilerle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Kendinizi biraz huzursuz hissetmenize neden olabilecek bu durum önümüzdeki ay etkisini kaybedeceği için üzerinde fazla durmamaya çalışın.

balıkBALIK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Kasım ayında ruhsal anlamda biraz karmaşık ve alıngan duygular ile sınanıyor olacaksınız. Aklınızın özellikle takılı olduğu yer ilişkiniz. Olayları akışına bırakmak ya da kontrolü ele almak arasında gidip gelen kararsızlığınız sizi huzursuz bir ruh haline sokabilir. Mesleğinizle ilgili yoğun bir iletişim trafiği içerisindeyken olumlu gelişmeler ile karşılaşma potansiyeliniz bu ay yükseliyor. Ancak bir yandan da rutin düzenden uzaklaşma isteğiniz sizi tam anlamı ile işinize odaklanmaktan alı koyabilir. Parasal olarak beklentilerinizin karşılandığı bir aydasınız. İçsel huzursuzluğunuzun işinizi etkilemesine izin vermemeye çalışın.

Sevgilerimle,

©Hint Astroloğu

29 Ekim 2016

 

Paylaş