Hint Astrolojisine Göre Temmuz 2018 ve Türkiye

Türkiye gündemi yoğun bir Haziran ayını geride bıraktı ve şimdi de gökyüzünde 2 adet Tutulma, 3 adet geri giden gezegen enerjisi ile birlikte Temmuz 2018’ e giriş yapıyor.

Temmuz 2018 ülkemiz adına, sadece ay sonunda yaşanacak olan kuvvetli Ay Tutulması enerjisi açısından bile oldukça dikkat çekici.

Şimdi tarih sırasıyla gezegenlerin Türkiye haritası üzerinde yapacakları hareketlere göz atalım.

Öncelikle yer değişikliği yapmayanlar:

Satürn Türkiye’ nin Hint Astrolojisine göre 7. Evinde, Temmuz ayında da Retro hareketine önceki aylarda olduğu gibi devam edecek.

Satürn’ ün bu ev üzerindeki varlığı nedeni ile kavga edip, aramızı açmadığımız çok az dış devlet kaldı.

Satürn Retro sürecine devam ederken bu sıkıntılı durumda da bir değişiklik olmayacak. Dış ticaret, dış ilişkiler Temmuz 2018’ de de Türkiye için sıkıntılı yürüyecek. Bu konuda tansiyonlu haberler duymaya kaldığımız yerden devam edeceğiz.

Jüpiter Türkiye’ nin 5. Evi içerisinde Terazi Burcunda Retro hareketine 10 Temmuz’ a kadar devam edecek.

Bu tarihten sonra düz harekete başlayacak ancak Temmuz sonuna kadar da bu sefer station/istasyon konumunda kalacağından hala daha beklenen pozitif enerjilerini bize yansıtmak anlamında yetersiz kalacak.

Özellikle Jüpiter’ in bu istasyon konumunda bulunacağı 10 Temmuz ve sonrası; 5. Ev ülkedeki spekülatif kazanç kalemlerini de içerisine aldığından, oldukça kritik ekonomik dalgalanmaların yaşanmasına neden olabilir.

Ayrıca Jüpiter çocukların, hayvanların da temsilcisi olduğundan; geçen aylarda yaşanan ve toplumun haklı tepkisini ortaya çıkaran yine benzer tatsız gelişmelerin tetiklenmesine de aracılık edebilir.

Ancak burada Jüpiter’ in esas dikkat çekmek isteyeceği husus -kendisi adalet kavramının da ülke haritalarında karakası/temsilcisi olduğundan- gerekli kanuni düzenlemelerin yapılmasına ilişkin konuyu gündeme getirme, enerjiyi görünür kılma etkisi ile ilintili olacaktır.

Rahu Türkiye’ nin para-ekonomi konularını temsil eden 2. Evi içerisinde; Ketu ise maalesef geçen ay Retro hareketine başlayan Mars ile birlikte Türkiye’ nin en malefik/kötücül 8. evi içerisinde konaklamalarına ve ekonomimizi çalkalamaya devam etmekteler.

Hiç şüphesiz ki! Türkiye’ nin yaz ayları boyunca en önemli problem kalemi aylardır tekrar ettiğim gibi ekonomik veriler olmaya devam edecektir.

Hatta Mars Retrosu’ nun ve diğer gezegenlerin gökyüzündeki konumlanmaları, yaklaşan Tutulma enerjilerinin de açığa çıkaracağı yoğun enerjiler göz önüne alındığında; tüm dünya üzerinde global etkileri olacak olayların yaşanmasının söz konusu olabileceğini göstermekte…

Zira gökyüzü Türkiye açısından doğal afetleri tetiklemek yönünde riskli yerleşimleri yapmaya başladığı gibi bu enerji tüm dünya ülkeleri açısından da sıkışık bir etkileşimi açığa çıkarmakta.

Volkanik patlamalar, depremler, aşırı hava koşulları, fırtınalar, terör eylemleri sadece ülkemiz bazında değil, tüm dünya çapında çarpıcı şekilde kendini gösterebilir.

Bizzat ülkemizde yaşanan bir doğal afet neticesinden ekonomik olarak zor ve dalgalı bir sürecin içerisine girme potansiyelimiz olduğu kadar; dünyada yaşanan bir felaketin global etkileri doğrultusunda da zaten çok hassas olan ekonomik dengelerimizin iyice alt üst oluşuna şahitlik edebiliriz.

Zira doğal afetlerle yakından ilişkisi olan Ketu, doğal afetlerin tetikleyicisi konumunda gezegen Mars ile birlikte gökyüzünde hareket etmekte. 20 Temmuz’ da da tam anlamı ile üst üste kavuşum yapacaklar. Yani yakıcı enerjileri en yüksek seviyelere taşınacak.

Mars’ ın 26 Haziran’ da geri gitmeye başlaması ile birlikte yıkım getirmeye meyilli tarafı da maalesef aktif duruma geçti.

Tüm bu kötücül etkileşimin altında 13 Temmuz 2018’ de Türkiye’ nin Hint Astrolojisine göre Yükselen Burcu İkizler üzerinde Güneş Tutulması yaşanacak.

Tutulma her ne kadar Türkiye’ den gözlemlenmeyecek olsa da! Yükselenimiz üzerinde gerçekleşiyor olması, bize açığa çıkaracağı enerjiler anlamında mutlaka etkisi olacağına işaret etmekte.

Bununla kalmayıp, 16 Temmuz 2018 tarihinde devlet otoritesini temsil eden gezegen Güneş Türkiye’ nin 2. Evi içerisine geçiş yapıyor olacak ki; hali hazırda ticaret ve iletişim temsilcisi Merkür de o noktada kendisini tam da Gandanta derecelerine girmek üzere bekliyor olacak.

Bu da devlet otoritesinin başındaki kişilerin Güneş’ in 2. Evimize geçmesi ile birlikte tutulmanın hemen ardından ekonomik konulara yoğunlaşmak zorunda kalacağını anlatmakta.

18 Temmuz itibariyle ticari hayat, ulaşım ve iletişim ile çok yakından ilişkili olan gezegen Merkür, Vedik Astrolojisine göre Gandanta dediğimiz bir süreçten geçmeye başlayacak.

Temmuz ayının tamamında da bu konumda bulunacak.

Gandanta’ ya giren gezegen, sanki boynuna bir ip bağlanarak boğulmaya başlamış bir insan gibi üzerine vazife olan görevleri yerine getirmek ile değil, canını kurtarmakla uğraşacak, yani temsilcisi olduğu konularda aksaklıklar, zorluklar çıkarmaya başlayacak demektir.

26 Temmuz -19 Ağustos tarihleri arasında yaşayacağımız bu seferki Merkür Gerilemesi Türkiye açısından Gandanta durumunun da kötücül etkileri ile birlikte 2 katı daha zorlayıcı geçecek.

Tüm bu hengâme ise maalesef ekonomimizi gösteren 2. Evimizin içerisinde gerçekleşecek.

Temmuz 2018’ in en vurgulu hamlesini ise 27 Temmuz 2018’ de Hint Astrolojisine göre Sahravana Takımyıldızında, Oğlak Burcu içerisinde Retro Mars ve Retro Merkür eşliğinde gerçekleşecek olan Ay Tutulması yapacak.

Bu tutulma Türkiye’den görülebileceği için de bizim açımızdan etkileri yoğun gerçekleşecek.

Tutulmanın olduğu hat Türkiye için 2. ve 8. Evler üzerinde.

2. Evin içerisinde demin de bahsettiğim gibi 1. Ve 4. Evlerimizin lordu Merkür Gandanta Derecelerinde ve Retro.

2. Evin içerisinde ise 6. ve 11. Everin lordu Retro Mars ikamet etmekte.

Bu tutulma sürecinin –Zira tutulmaların etkileri haftalar öncesinden kendisini hissettirmeye başalar.- Türkiye’ nin ekonomik alanda son derece dalgalı ve güvensiz bir atmosferin içerisine girebileceğini işaret ettiğini söyleyebiliriz.

Bu dönemde alınmak istenen tedbir ya da önlemlerin de çok etkili sonuçlar üretmeme şansı yüksek zira gökyüzünde gezegenlerin Retroları amaca ulaşmakta zorluk çıkartacaktır.

Gayrimenkuller, vergiler, birikimler ilintili konularda da piyasayı olumsuz etkileyebilecek olayların yaşanması söz konusu olabilir.

Terör, patlama, yangın gibi ani gelişen olaylar da toplum huzuru ve ekonomi üzerinde negatif bir rüzgar estirebilir.

Özellikle 7-8 Temmuz tarihlerinde gökyüzünde Kare dizilim söz konusu olacak ki, bu da hem doğal afetleri hem de ekonomik verileri negatif etkileyebilecek bir yerleşim.

Temmuz ayının gökyüzü durumunu özetlersek: Hint Astrolojisinde kullandığımız 9 gezegenden 8 tanesinin enerjileri bozulmuş durumda olacak. Gezegenler enerjilerini iyi yansıtamadıklarında bunun yeryüzüne etkileri de maalesef olumlu olmaz.

Tutulmalar ise gökyüzünün yansıttığı enerjileri iyice çalkalayan etkiler yayarlar.

Üstelik de etkileri sadece gerçekleştikleri ay içerisinde sınırlı kalmayan gök olaylarıdır.

Temmuz ve Ağustos aylarının tamamı, hatta Eylül dahi gök kubbenin pek huzurlu etkiler barındırmadığını göstermekte.

Politik çatışmalar, fanatik görüşlü insanların iddialı söylemeleri gibi olaylar da her ay sıradan bir şekilde olduğu gibi bu ay da gündemimizde olacak.

Tüm bu hızlı gelişmeler içerisinde, bireysel ekonomilerinize dikkat ederek, huzurlu bir yaz geçirmenizi temenni ederim.

Sevgilerimle,

©Hint Astroloğu

1 Temmuz 2018

 

 

 

Paylaş