HAKKIMDA

17 Ağustos 2014

İsmim Elif…

İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat’ tan mezun olduktan sonra, özel sektörde yaklaşık 17 senemi mesaili bir çalışan olarak geçirdim. Çalışma hayatımın en yoğun dönemlerinden birinde –Haritamdaki çok önemli bir noktanın üzerinden Satürn geçerken- şimdiki dostum, astrolojik yolculuğumun ayrılmaz ortağı, o dönemdeki mesai arkadaşım, çok sevgili Şebnem Ekşib ile kariyer hayatım sebebi ile tanıştım.

Mesailerimiz esnasında kendisinin astrolojiye olan merakını keşfettiğim ve bana özellikle Hint Astrolojisinden bahsettiğinde,  -bir takım verilerin gerçekliğini kendi hayatımdaki örnekler ile test ettikten sonra-  bu konuya her geçen gün daha fazla artan bir ilgi duymaya başladım.

Kariyer hayatımda yönetisnm1cilik safhasına geçişle birlikte iyice yoğunlaşmaya başlayan mesailerim, yurt dışı seyahatleri ve neredeyse hafta sonlarını da içine alan çalışmalarım içerisinde kafamı dağıtmak ve dinlenmek için astroloji ile ilgili bulabildiğim her kaynağı okumaya başladım.

Özetle Hint Astrolojisi ile hayatımın kesişmesi bundan yaklaşık 8 sene öncesine dayanır. Bunun ilk 6 senesinde Hint Astrolojisi benim için tamamen bir hobi iken, yine başta Şebnem Ekşib’ in, yakın arkadaşlarımın ve kardeşimin ısrarları ile son 2 yıldır profesyonel anlamda da hayatımdaki yerini almıştır.

Tüm bu yıllar içerisinde Batı Astrolojisi’ ne “harita yorumlamak anlamında” hiç ilgi duymadım. Pek çok kaynaktan burçlar, gezegenler konusunda çok faydalı ve güzel bilgiler öğrendim. Hala daha da çıkan pek çok değerli Türk astroloğunun kitabını, makalelerini bu anlamda takip etmeye çalışırım. Sıkça sorulduğu için özellikle belirtmek istiyorum ki: Batı Astrolojisi sadece kişisel olarak bugüne kadar derinlemesine incelemek anlamında ilgi duymadığım bir alan oldu. Farklı bir uygulama disiplini içerisinde, son derece kadim ve değerli bilgilere sahip olduğuna inancım sonsuzdur ve ehil astrologlar tarafından icra edildiği taktirde keyifli bir yolculuk sunduğuna da şahidim. Şahsi kanaatimce bugün astroloji – Batı veya Hint fark etmez- bir noktaya gelebilmişse, ben bu konuda okuyup bir şeyler öğrenebiliyorsam, bunda hayatta olan veya olmayan pek çok bilge ve ehil astroloğun payı vardır ve saygı ile anılmayı hak etmektedirler.

Hint Astrolojisi ise ilk günden beri, gerek sahip olduğu felsefesi, gerek ruhun yaptığı yolculuğa gösterdiği saygısı,  inancı ve tabi bir de açtığım neredeyse her haritada çok net ifade bulan kadim bilgileri ile beni derinden etkiledi.

Hatta kimi zamanlar bir vakitler söyleyip, çoktan unuttuğum, kendi öngörülerimin bana hatırlatılması ile hayretten nefesimin kesildiği de çok olmuştur. O nedenle de Hint Astrolojisi benim için heyecanını ve tazeliğini hiç yitirmeyen bir macera gibidir.

Ancak esas haritaya bakan kişiye yüklediği sorumluluk: kişisel egonuzu geriye çekmeniz, karşınızdaki ruhun yolculuğuna duymanız gereken kabulleniş ile ilgili dersler, yani küçüldükçe büyümeniz öğretisi beni büyülemiştir.

Bu öylesine iki taraflı bir alış-veriştir ki; haritasına bakılan her kişi, sizden pek çok şey öğrenmekle birlikte, size de mutlaka kendinizle ilgili yeni bir şey ya öğretir, ya da keşfettirir. Ya da en kötü ihtimalle Hint Astrolojisi’nin bir gizemini daha açığa çıkarttırır. Çünkü Jyotish’ in karma inancına göre bu kadim bilgi yolunda karşılaşılan insanlar asla tesadüf eseri karşınızda değildir.

İnsanlık tarihi kadar eski olan Vedik bilgileri içerisindeki bu mücevher, şahsi haritamdaki pek çok göstergeden de tereddütsüz anladığım kadarıyla, sanırım yolun sonuna kadar benim ruhumun yolculuğunda eşlikçim olacak. O nedenle benimle birlikte bu yolculukta yürüyen, destek olan, eşlik eden, yolumun kesiştiği, beni yalnız bırakmayan, -bu yazıyı okuyor iseniz siz de onlardan birisiniz. Size de!- herkese teşekkür ederim…

Yeni burç ve astroloji etkilerinden haberdar olmak için takip edin : 

Paylaş