HAZİRAN AYI BURÇ YORUMLARI

Tüm Burç yorumlarını Hint Astrolojisi ile belirlenmiş “Yükselen” ve “Ay Burcu” nuza göre okumanız gerekmektedir. Hint Astrolojisine göre Yükselen ve Ay Burcunuzu ücretsiz olarak öğrenmek için lütfen tık’ layınız…

KOC-YUKSELENKoç Yükselen

Ayın 18’ine kadar Yükselen Burcunuzu ziyaret etmeye devam edecek olan Venüs sebebi ile yeni bir ilişki, flört ve aşk yaşama potansiyeliniz artmış durumda. Bu tarihten sonra da Venüs, haritanızda maddi konuları ilgilendiren bir alana geçecek ve olumlu enerjilerini para ve gelirler konusunda size yansıtacak. Uzun süredir devam eden kendi içinize dönme arzunuzun yaz ayları ile birlikte biraz daha azalmaya yüz tutacağını söyleyebiliriz ancak 7 Haziran itibariyle haritanızda iletişim konularını temsil eden nokta üzerinden geri harekete başlayacak olan Merkür sebebiyle özellikle iş, yakın çevre ve kardeşlerinizle olan iletişiminize dikkat etmelisiniz.  Basın – yayın, medya sektöründe çalışan Koç Yükselenlerin, bu gerilemede, özellikle mesleki anlamda iletişimde oldukları kimselerle diyaloglarına, 15’ inden sonra kariyerle direkt alakalı olan Güneş’in de bu eve katılmasıyla birlikte, dikkat etmeliler. Ay sonuna doğru aile, anne ve taşınmazlarla ilgili alana geçerek, yaklaşık bir sene sürecek konaklamasının ilk günlerine başlayacak Jüpiter’ in bolluk bereket enerjileri ile birlikte size daha huzurlu bir ruh hali de bahşedeceğini, bilhassa Temmuz sonu itibariyle fark edeceksiniz. 1-6 Haziran tarihlerinde evli Koç Yükselenlerin eşleri ile tartışma, gerginlik yaratma potansiyeli taşıyan konulardan uzak durmalarında gereksiz tatsızlık yaşamamaları adına fayda var.

BOGA-YUKSELENBoğa Yükselen

Bir süredir gider dengenizi alt üst eden Venüs transiti sebebiyle artan harcamalarınız ay sonuna doğru toparlanma eğilimine giriyor. Bu yer değişikliği bekârlar için yeni bir flörtün, ilişkinin de habercisi olabilir? Elbette sosyalleşmeleri kaydıyla! 7 Haziran’ da başlayıp ay sonuna kadar maddi alanlarınız üzerinde geri hareket gerçekleştirecek Merkür nedeni ile özellikle cep telefonu, bilgisayar gibi çok da ucuz olmayan elektronik alet alımlarına bu ay Boğa Yükselenlerin kalkışmaması gerekiyor. Ayrıca parasal yatırımlarınızla ilgili bu ay büyük değişiklikler yapmamaya çalışın. Bu ay Kariyer kaynaklı ekstra bir gelir beklentisi içinde olan Boğa’ ların bunu riskli değil, mutlaka ayağı yere basan yatırımlar ile değerlendirmeleri gerekiyor. Bir süredir sağlıkları ile ilgili alışılmadık durumlar deneyimleyen Boğa Yükselenlerin 1-6 Haziran aralığında bedensel olarak kendilerine daha fazla dikkat etmeleri gerekiyor.

IKIZLER-YUKSELENİkizler Yükselen

Ayın ilk haftasında gelirinizi arttırmaya yönelik önünüze iyi bir fırsat gelebilir. Bu fırsatı, her detayına hâkim olabiliyorsanız ve eğer ayın ikinci haftasına sarkmadan değerlendirebiliyorsanız, kaçırmamalısınız. 19 Haziran itibariyle gelir-gider dengesine dikkat etmesi gereken İkizler’ in özellikle acil ihtiyaç olmayan ve toplu sayılabilecek para çıkışlarından bütçelerinde kısıtlamaya gitmeleri gerekiyor. Bu durum, kendileri için Temmuz ortasına kadar geçerli bir uyarı olacak.

Ayın özellikle 2. Yarısından sonra kendinizi bir hayli dinamik ve atak hissedeceksiniz. Bedensel olarak da enerjinizin yükseldiği bu dönemi spor, egzersiz anlamında değerlendirebilirsiniz. Ay sonunda para ile ilgili hayat alanınız üzerinden 1 sene sürecek uzun geçişine başlayan bolluk ve bereket gezegeni Jüpiter, sizi ufak ufak özellikle maddi alanlarda rahat nefesler aldıracak.

YENGEC-YUKSELENYengeç Yükselen

Bu ay şans faktörü en fazla yükselen Burç, hiç kuşku yok ki Yengeç! Ay sonunda Yükselen Burcunuz üzerinden transit yapmaya başlayacak olan Jüpiter’ in pozitif etkilerini hayatınızın hemen hemen bütün alanlarında hissetmeye başlıyorsunuz. Jüpiter bu seyahati esnasında size özellikle ilişkiler, ortaklıklar ve yurt dışı bağlantılı işler yapıyorsanız, kariyeriniz anlamında tam 1 sene boyunca destek verecek. Bu ay sonunda gelirleriniz ile ilgili alana Venüs’ün de dokunması ile bir hayli bereketli işler yapabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken husus: Bu ay 7 Haziran itibariyle pot kırma konusunda ciddi riskli etkiler alıyorsunuz. Ağzınızdan çıkacak cümleleri iki kez tartmanızda fayda var.  Ayrıca ayın son 10 günü kariyer hayatınızı ilgilendiren konularda ani kararlara dayanan fevri hareketler yapmayın. Genel sağlık anlamında da dinlenmeye yeterince vakit ayırmanız bu ayın genel atmosferi içerisinde son derece önemli.

ASLAN-YUKSELENAslan Yükselen

Bu ay sizin için biraz sıkıntılı etkiler söz konusu. Özellikle ruhsal anlamda Aslan Yükselenler kendilerini baskılanmış hissedebilirler. Aileyi ilgilendiren meseleler her zamankinden daha fazla günlük yaşamınızın içerisine dâhil olabilme potansiyeline Haziran ayı boyunca, özellikle de ilk haftasında, sahip. Fiziksel olarak, harekete geçip, yapmayı planladığınız pek çok konunun istediğiniz verimlilikte gitmiyor oluşu, 7 Haziran itibariyle Merkür’ün de gerileyişi ile birlikte maddi alanlara da sirayet edebilir. Ancak ayın son haftasında kariyerinizi ilgilendiren konularda alacağınız güzel haberler ortalama seviyede giden moralinizi yükseltmeye yetecektir. Bu ay gerileyen gezegenlerin etkisi ile özellikle maddi konularda ani hamleler yapmamanızda, parasal mevzularda karar vermeden önce iki kez düşünmenizde ciddi şekilde fayda var. Ayrıca yer değiştiren Jüpiter sebebi ile gelir- gider dengenizi önünüzdeki süreçte kontrol altında tutmalısınız.

BAŞAK-YUKSELENBaşak Yükselen

Yükselenleri üzerinde bayağıdır ikamet eden Mars nedeni ile huzursuz günler geçiren Başak Burçlarının, ay sonunda en azından gelir yolları ile ilgili alana, yer değiştirerek yerleşecek, bolluk-bereket gezegeni Jüpiter, maddi anlamda yüzlerinin gülmesine sebebiyet verecek. Aynı zamanda kariyer hayatlarını ilgilendiren bir noktada da hareketli enerjiler Haziran ayı boyunca kendilerini bekliyor olacak. Birlikte çalıştıkları insanlar arasından sıyrılma etkileri son derece fazla. Bu noktada dikkat etmeleri gereken husus: Özellikle iş yerlerinde iletişim eksikliğinden kaynaklanan yanlış anlaşılmalara kurban olmamaları. Spritüel konulara olan eğilimleri her zamankinden daha fazla artacak olan Başak Burçlarının bu etkiyi kişisel gelişimleri için değerlendirmeleri son derece faydalı sonuçlar doğuracaktır.

TERAZI-YUKSELENTerazi Yükselen

Terazi Yükselenler, kariyer anlamında güzel fırsatları yakalayacakları bir sürece bu ay adım atıyorlar. Haziran boyunca özellikle çalıştıkları yerde otorite konumunda bulunan Terazi’ ler Merkür’ ün geri hareketi sebebiyle; yanlış anlaşmaları düzelten, insanlar arasındaki uyuşmazlıkları tölare etmeye çalışan biri konumunda olacaklar. Fiziksel olarak yorucu bir ay geçirseler de, ruhsal olarak kendilerini son derece tatminkâr hissedecekler. Evli olanların ayın ilk haftasında eşleri ile olan diyaloglarında yumuşak bir tavır sergilemeleri, gerginliklerin uzamaması adına son derece yaralı olur. İyi haber şu ki: uzun bir süredir sıkıntılı etkiler altında olan Terazi Yükselenlerin, bu ay Jüpiter transiti ile başlayan ufak ferahlamaları, artık her ay biraz daha yükselerek devam edecek.

AKREP-YUKSELENAkrep Yükselen

Aybaşında özellikle dışarıda fazlaca zaman geçirmekten kaynaklı yorgunluk ve üşütme etkisi altında olan Akrep Yükselenlerin sağlıklarına bu ay genel olarak dikkat etmeleri gerekiyor. Ayrıca 7 Haziran’ da gerilemeye başlayacak olan Merkür sebebi ile pot kırma potansiyeli en çok artan burçlardan bir tanesi de yine Akrep.

Haziran boyunca, zaten eğilimleri olan spritüel konulara daha da fazla ilgileri artan Akrep Burçları’ nın, bu ay gökyüzünün genel etkileri altında pek çok metafizik konuda araştırma yapıp, kendilerini geliştirmek anlamında iyi etkileri söz konusu. 19’ u itibariyle evli olan Akrep Yükselenler, eşleri ile daha romantik ve uyumlu zamanlar geçirme potansiyeline kavuşacaklar.

YAY-YUKSELENYay Yükselen

Ay sonuna doğru aşk evlerini terk edecek olan Venüs’ ün son ışıklarından faydalanmak isteyen Yay Yükselenlerin, yazın ilk günlerini 19’ una kadar mümkün olduğunca fazla sosyalleşerek geçirmelerinde büyük fayda var. Bu tarihten sonra daha meslek odaklı ve aileye dönük etkiler içerisinde olacaklar. Ayrıca evli olan Yay’ ların ayın 7’ sinden itibaren, eşleri veya ortakları ile aralarında yanlış anlaşılmalara ve iletişim kopukluklarına özellikle dikkat etmeleri gerek. Kariyer evlerinde uzun süredir bulunan Mars sebebi ile bir hayli hırslı ve atak hareketler sergiledikleri için ilerleyen günlerde beklemedikleri bir prim, ya da ekstra ödeme ile ödüllendirilmeleri söz konusu olabilir?

OGLAK-YUKSELENOğlak Yükselen

Ay sonunda yer değiştirerek (19’ unda) haritasında ilişkiler noktasını tetikleyecek olan Venüs sebebi ile bu tarihten itibaren sosyalleşmeye özen göstermesi gereken bekâr yükselenlerden bir tanesi de Oğlak. Bedensel ve sağlık açısından da kendisini zinde hissedecek olan Oğlak Burçları, meslekleri anlamında da gökyüzü tarafından bu ay destekleniyorlar. Sadece astları pozisyonunda çalışanlar ile aralarındaki iletişimin yanlış anlaşılmaya müsait bir tarafı var. O nedenle özellikle kurumsal bir yapı içerisinde çalışan Oğlak yükselenlerin, iş delegasyonlarını yazılı şekilde yapmalarında 7 Haziran itibariyle gerileyen Merkür nedeni ile büyük fayda var. Aybaşında aileyi ilgilendiren konularda biraz sıkıntılı enerjilerin etkisinde kalsalar da; bu ayı nispeten rahat geçirecek burçlardan bir tanesi de Oğlak olacak.

KOVA-YUKSELENKova Yükselen

Haziran’ın girişinde biraz gergin olduğunuz ailevi konularda, Ay sonu itibariyle Venüs sayesinde güzel, uyumlu enerjilere maruz kalıyorsunuz. Ancak esas önemli olan pozitif etki; yine ay sonunda yer değiştirerek sizin meslek yaşamınızla ilgili hayat alanıza geçecek olan Jüpiter’in büyüme, genişleme ve bereket enerjileri olacak. Haziran sonu itibariyle mesleğinizde bir yükselme trendinin içine adımınızı atacaksınız. Yaklaşık bir sene sürecek olan bu dönemde kariyerinizle ilgili fırsatları en iyi şekilde değerlendirmelisiniz.  Bu ay çocuk sahibi olan Kova Yükselenleri evlatları ile ilgili bazı konular meşgul edebilir. Dikkatinizi yoğun şekilde çocuklarınıza yöneltmek zorunda kalırsanız, gerginleşen iletişiminiz, Merkür’ün bir dahaki ay geri hareketinden kurtulması ile son bulacak.

BALIK-YUKSELENBalık Yükselen

Bu ay Balık Yükselenler için uzun süredir görüşemedikleri akrabalar ve arkadaşlarla yeniden bir araya gelmek için güzel fırsatlar sunacak. Haziran’ ın ilk haftası daha çok maddi konularda bir takım karışık durumlarla uğraşma potansiyeli yüksek olan Balık Burçları’ nın ay sonu itibariye transit Jüpiter’in sayesinde genel etkileri daha şanslı bir hal alıyor. Özellikle anne, yakın çevre ve çekirdek aile konularında hareketli bir ay geçirecek olan Balık’ ların bu ay eşleri ile olan diyalogları biraz gergin enerjiler taşıyor. İletişim kopukluğu ve yanlış anlaşılma adına riskli etkiler aldıklarından, evli Balık Yükselenlerin diyaloglarında özellikle kırıcı olmayan kelimeleri seçmeye çalışmaları gerek.

Güzel bir yaza adım atmanız dileği ile…

Yapılan yorumlarda “Burç” olarak kast edilen Hint Astrolojisinde Yükselen ve Ay Burcunuzdur. Doğum tarihinize göre değil, Haritanızdaki “Yükselen” ve “Ay” ın düştüğü Burca göre belirlenmektedir. Tüm yazılarda gökyüzünün “genel” potansiyelleri kast edilmektedir. Birebir ve daha kesin neticeler elde etmek için kişisel astroloji haritanızın çıkartılıp, yorumlanması gerektiğini unutmamalısınız.

Yükselen ya da Ay Burcunuzu öğrenmek için lütfen tıklayın…

Hint Astroloğu, 30 Mayıs 2014

Yengeç Burcu, Aslan Burcu, Başak Burcu, Terazi Burcu, Akrep Burcu, Yay Burcu, Oğlak Burcu, Kova Burcu, Balık Burcu, Hint Astrolojisi, Jyotish, Vedik Astrolojisi, Yıldız Haritası, Astroloji Haritası, Kişisel Harita Çıkarma, Ay, Jüpiter, Mars, Venüs, Ketu, Rahu, Satürn, Merkür, Güneş

Paylaş

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.