HAZİRAN 2020 VEDİK ASTROLOJİSİ BURÇ YORUMLARI

Haziran 2020’ de yoğun bir şekilde hareketlenecek olan gökyüzü olaylarına şahitlik edeceğiz.

Bu durum bizi kişisel anlamda hayatımızın yolunu değiştirmek, başka bir atmosferin içerisine çekmek anlamında şekillendirecek.

Her şeyden evvel Vedik Astrolojisine göre 5 Haziran’ da Akrep Burcu içerisinde yaşanacak Ay Tutulması, bireysel hayatlarımızda aydınlanmayı bekleyen olayları gündemimize taşıyacak.

Uzun süredir sonuç beklediğimiz konularda da netleşmelerin yaşanması bu Ay Tutulması sürecinde mümkün gözükmekte.

Tutulma serisinin ikinci bacağı 21 Haziran Güneş Tutulması ile gerçekleşecek.

Hint Astrolojisine göre İkizler Burcu içerisinde; hayatın anlamını, esasını bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile arayan Mrigashira Takımyıldızı içerisinde gerçekleşecek olan bu tutulma, sert etkiler altında yaşanacak.

Bu nedenle de aslında bizi engelleyen ancak kopamadığımız durum, konu ve ilişkilerin sonunu getirebilir.

Oğlak Burcu içerisinde Gerileme/Retro hareketlerine geçtiğimiz ay başlayan Satürn ve Jüpiter ise maalesef hayatımızda artık kronik hale gelmiş sorunların bir müddet daha çözülme ve ilerleme kaydetmeden kalmalarına aracılık edecekler.

Özellikle Sade Sati gibi Satürn Transit süreçlerini deneyimleyenler açısından bu yaz biraz daha bunaltıcı etkilerle geçme olasılığına sahip.

18 Haziran’ da Hint Astrolojisine göre Mars, Kova’ dan çıkıp Balık Burcu içerisine geçecek.

Mars, 2020 sonlarına kadar da bir ara mola verip, Koç Burcuna uğrayarak, buradaki yolculuğuna devam ediyor olacak.

Mars’ ın bu hareketi alışılmışın dışında çok uzun süreli bir geçiş olacağı için bizleri hayatımızda dikkatimizi yöneltmemiz gereken stresli bazı konularla, kararlarla, net tavır sergilenmesi gereken sert olaylarla yüzleştirmek isteyecektir.

Mars’ ın Balık Burcunda kişisel haritamızda denk düştüğü yer hangisi ise yılın geri kalan kısmında sinirlerimizin gerildiği nokta/başlık burası olacaktır.

Mars ile aynı tarihte bu sefer Merkür, İkizler Burcu içerisinde Retro/Gerileme hareketine başlayacak ve 18 Haziran – 12 Temmuz arasında gerilemesini sürdürecek.

Takip edenlerin alışkın olduğu üzere Merkür; dikkatimizi dağıtarak, teknolojik konularda sorunlar çıkartarak, ticaret ve iletişim başlıklı olaylarda aksamalar, hatalar yaratarak güçlü şekilde çalıştığı İkizler Burcu içerisindeki Retro/Gerileme hareketini tamamlayacak.

Merkür bu sefer Mars’ tan da görünüm alacağı için konuştuklarımızda fazla sert ifadelerle, öfkemizi kontrol etmek anlamında yaşattığı sıkıntılarla da kendini hissettiriyor olacak.

Elektronik eşyalarda, bozulmalar, kırılmalar, yanmalar gibi aksaklıklar da deneyimleyebilirsiniz.

Bu ayki Merkür Gerilemesinde zekânıza ve hafızanıza güvenerek önemli işlerinizi şansa bırakmayın.

Gökyüzünde Haziran’ daki önemli yerleşimlerden bir tanesi de Venüs’ e ait.

Her ne kadar Covid ilintili yasaklamaların son bulması ile güzellik merkezleri, kuaförler gibi Venüs’ ün temsil ettiği konularda serbestlik kazanmış olsak da ciddi müdahaleler, estetik radikal değişiklikler için Venüs henüz bizi memnun edecek sonuçlar üretmekten uzak olacaktır.

O nedenle Haziran ayının tamamında, Venüs kendisini toparlayana kadar, estetik açıdan daha önce denemediğiniz uygulamalardan uzak durmanızı tavsiye ederim.

Ev dekorasyonu, tadilat gibi girişimler de Venüs Retrosu boyunca gökyüzü tarafından desteklenmiyor olacak.

Venüs Retro’ sunun bir yan etkisi de eski sevgililerden, aşklardan haber almak/yeniden bir araya gelme isteklerini işitmek gibi şekil alabilir.

Söndü sanılan eski ateşlerin tekrar alevlenmesine şahitlik edebilirsiniz, ya da 13 Mayıs’ tan beri zaten şahitlik etmektesiniz…

Haziran sonu itibariyle Retrosunu bitirecek olan Venüs, başta sanat-eğlence gibi konularda çalışanlar olmak üzere, hepimizin hayatında sekteye uğrattığı alanlarda akıcı, daha bereketli enerjilerin yayılmasına olanak tanıyacak.

Genel olarak Haziran sonu itibariyle hepimiz daha canlı enerjilere kavuşacağız…

Yukarıda aktardığım Haziran 2020 gökyüzü gezegen hareketlerinin (Hint Astrolojisine göre hesaplanarak bulunmuş) Ay ve Yükselen Burçlara göre etkilerini aşağıda bulabilirsiniz…

*** Her zaman olduğu gibi sayfamda yayınlanan burç yorumlarının Batı Astrolojisi gezegen konumları ile hiçbir alakası olmadığını, tamamen Hint/Vedik Astrolojisi disiplini içerisinde aktarıldığını hatırlatmak isterim.

Dolayısı ile Batı Astrolojisine göre hesaplanmış olan Güneş’ in konumuna/doğum tarihinize göre “hangi burç” olduğunuzun, yukarıdaki yorumlarla hiçbir ilişkisi yoktur.

Örnek: Batı Astrolojisine göre Balık olan birinin sayfamdaki Balık Burcu etkilerini okuması, yanlış yönlenmesine, yanlış yorumları okumasına sebebiyet verecektir.

Hint Astrolojisine göre hesaplanmış olan Yükselen ve Ay Burcunuza göre yazıları değerlendirmelisiniz.

(Hint Astrolojisinde Burçlar doğum tarihinize göre hesaplanmaz! Örneğin 10 Ağustos tarihinde doğan bir kişi Aslan Burcu değildir!)

Yani hem Yükselen, hem de Ay Burcunuzu okumalısınız…

Merak ettiğiniz kavramlar için: “Kısa Bilgiler” Bölümüne bakabilirsiniz.

KOÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

5 Haziran Ay Tutulması enerjisi bir süredir haber almayı beklediğiniz eşiniz ve para ilintili bir konunun çözülmesine, belirsizliklerin ortadan kalkmasına aracılık edebileceği gibi miras, faiz, komisyon gibi bir geliriniz ilgili haber gelmesine de olanak tanıyabilir. Vergi sorumluluklarınız ile alakalı konularda da bu ay boyunca titiz davranmalısınız. 21 Haziran Güneş Tutulması ise adımları önceden atılmış işiniz bağlantılı bir girişimin, anlaşmanın sonuçlanmasına aracılık edebilir. Üstünde çalıştığınız konunun yeni oluşan koşullar doğrultusundan tekrar değerlendirmesini yapmanız da gerekebilir. Yakın akrabalarınız ilintili çözüm bekleyen, netleşmeye doğru giden bir konunun halledilmesine de şahitlik edebilirsiniz. Kariyerinizde üst kademedeki kişilerin takdirini almanız konusunda ise bu ay hızlı bir ilerleme beklememelisiniz. Mevcut durum zorlasanız da gelişme göstermeye direniyor olacaktır. Organizasyon, işleyiş değişiklikleri için de Haziran ayı sizin açınızdan pek olumlu enerjiler barındırmıyor. Başlattığınız projelerde aksaklıklarla karşılaşabilirsiniz. Uzun süredir konuşmadığınız bir dostunuz ya da akrabanızdan Merkür gerilemesi esnasında haber alabilirsiniz. Ay sonu itibariyle maddi gelirleriniz sizi daha fazla tatmin eder seviyeye ulaşma, toparlanma etkisi gösterecek.

BOĞA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

İşiniz, mesleğiniz alakalı sonuçlanmasını beklediğiniz önemli bir konu 5 Haziran Ay Tutulması ile çözüme ulaşabilir. Rutin devam eden iş hayatınızda ay sonuna doğru artık canlanmalar yaşanmaya başlıyor olacak. 21 Haziran Güneş Tutulması ise parasal bir konunun sonuçlanmasına aracılık edebileceği gibi elinizdeki bir paranın harcanması gereken yer ile ilgili tereddütlerinizi ortadan kaldıran bir gelişme de yaşayabilirsiniz. Hayatınızda otorite konumunda bulunan öğretmen, yönetici, devlet, baba figürü gibi kimselerle bağlantılı işlerinizde ise bu ay hızlı bir ilerleme beklememelisiniz. Mevcut durum zorlasanız da gelişme göstermeye direniyor olacaktır. Sosyal çevreniz ile olan iletişiminiz ay ortası ile birlikte hızlanırken, bazı kavga ve tartışmaların içerisine de hızlıca çekilme potansiyeliniz bulunduğu için sarf ettiğiniz cümlelere dikkat edin. Gelir yollarınız, finansal durumunuz ilintili beklemediğiniz, ya da unutmuş olduğunuz bir para Merkür gerilemesi esnasında elinize geçerek sizi şaşırtabilir. Ancak Merkür Gerilmesi sırasında evladınız, ya da flörtünüzle olan diyaloglarınızda dikkatli olmalısınız zira sizin dikkatsizliğiniz ya da atlamanız kaynaklı gerginlikler yaşayabilirsiniz.

İKİZLER BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Haziran başındaki Ay Tutulması sağlık, çalışma ortam ve arkadaşlarınız, mesleğiniz ilintili konuları hayatınızda ön plana almanızı gerektiren etkiler veriyor olacak. Uzun süredir kafanızda oturmayan bazı meselelere de bu süreçte çözüm üretebilirsiniz. Çalışma arkadaşlarından biri ile ilgili saklanan bir konunun, hatanın da gün yüzüne çıkması söz konusu olabilir. Ay Tutulmasından hemen sonra tam burcunuz üzerinde gerçekleşecek olan Güneş Tutulmasının etkilerini doğal olarak en fazla siz hissediyor olacaksınız. Bu tutulma enerjisi sizi evlilik, ortaklık, ticari ilişkiler anlamında farklı çözümler üretmek, artık durumu idare etmekten ziyade elinizi taşın altına koyarak aksiyon almaya doğru itecek. Önemli bir anlaşmanın, hayatınızda kendiniz ve evliliğiniz ilintili yeni bir taahhüdün altına girmenize de aracılık edebilir. Prim, komisyon, faiz, nafaka gibi yan gelirlerinizle ilgili bu ay koşulları fazla zorlamamaya, olanla idare etmeye çalışın. Mars’ ın burcunuza yaptığı sert görünüm nedeni ile bu aydan itibaren mücadelenizi ve enerjinizi stres seviyeniz kontrol altında tutmak ve öfkenize yenilmemek için harcamalısınız. Ayrıca gerileyen Merkür sizi taşınmazlar, ev, araba, arazi gibi konularda bu ay ve retrosu bitene kadar yanlış kararlar almaya sürükleyebilir.

YENGEÇ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

5 Haziran Ay Tutulması çocuk sahibi olanlar için uzun süredir sonuç bekleyen konularla ilgili tamamlanma sürecinin başlamasına; eğitim, sanat, medya gibi konular üzerinde çalışanlar içinse önemli işlerin artık sonuca bağlanmaya başladığı bir döneme adım atılmasına aracılık edebilir. Aşk ilişkilerinde kafasında soru işaretleri taşıyanlar açısından ise gerçeklerin ortaya çıktığı, tereddütlerin ortadan kalktığı bir etki söz konusu olacaktır. 21 Haziran Güneş Tutulması ise hayatınızda kronik hale gelmiş bir sorunun tamamen çözülmesine, yakın akraba veya dostlarınız ile ilgili bir konunun yeniden gündeme gelerek artık bir sonuca bağlanmasına aracılık edebilir. Evlilik, ortaklık gibi taahhütlü ilişkilerinizde bu ay rutin seyri devam ettirmeniz, radikal kararlardan uzak durmanız gerekmekte. Hayatınızda otorite konumunda bulunan öğretmen, yönetici, devlet, baba figürü gibi kimselerle bu ay başlangıçlı olmak üzere tartışmalardan uzak durmaya çalışın. Özellikle sosyal medya, e-mail gibi yazışmalarda kullandığınız cümleleri titizlikle seçmenizde fayda var. Merkür Retrosu’ nun da etkisi ile ifadelerinizde fazlası ile yanlış anlaşılabilecek bir tavır sergileyebilirsiniz. Ay sonunda Venüs Retro’ sunun bitişi ile sosyal hayatınızda ve gelir kaynaklarınızda daha olumlu bir atmosfer içerisine gireceksiniz.

ASLAN BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

5 Haziran Ay Tutulması sizi mülkler, taşınmazlar, ev, araba, arazi gibi konularda bir süredir aklınızda olan bir yatırım değerlendirmesi noktasına getirebilir. Aileniz ilintili kafanızı meşgul eden bir konunun sonuçlanmasına da bu süreçte şahit olabilirsiniz. 21 Haziran Güneş Tutulması ise hedefleyip arzuladığınız bir konunun sonuçlanmasına, beklediğiniz bir gelirin akıbetini öğrenmenize aracılık edecek. Parasal olarak halledildiğini düşündüğünüz bir meselenin yeniden karşınıza çıkmasına da sebep olabilir. Mesleğiniz ilintili konularda, çalışma arkadaşlarınızla ilişkilerinizde bu ay fazlası ile talepkar tavırlar sergilememeye çalışın. Sağlığınıza ise özellikle bel bölgeniz, omurlarla ilgili problemler anlamında tüm yaz boyunca dikkat etmeniz gerekiyor. Prim, komisyon, faiz, nafaka gibi yan gelirlerinizle ilgili bu ay itibariyle sizi strese sokacak, bazı sıkıntılı diyalogların içerisine çekecek olumsuz gelişmeler yaşanabilir. Uzun süredir görüşmediğiniz bir tanıdığınızdan haber almak, gelir yollarınız, finansal durumunuz ilintili beklemediğiniz, ya da unutmuş olduğunuz bir paranın Merkür gerilemesi esnasında elinize geçmesi gibi etkileri ayın ikinci yarısında deneyimleyebilirsiniz. Ay sonunda Venüs Retro’ sunun bitmesi ile birlikte kariyeriniz ilintili olumlu bir gelişme yaşayacaksınız.

BAŞAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

5 Haziran Ay Tutulması sizi girişimleriniz, yakın akrabalarınız ya da dostlarınız ilintili bir konunun ortaya dökülerek sonuca bağlanması noktasında önemli bir aşamaya getirecek. 21 Haziran Güneş Tutulması ise kariyerinizle alakalı sizi engelleyen, kronik hale gelmiş bir sorunun artık bitmesine, önünüzün biraz stresli ve beklediğinizin dışında bir şekilde olsa da açılmasına aracılık edebilir. Size kendinizi ve birlikte çalıştığınız insanları da gözünüzde sorgulatacak bir olayla iş yerinizde karşılaşabilirsiniz. İşten ayrılma niyeti olanlar için de bu tutulma enerjisi bir vesile haline gelebilir. Burcunuzun yöneticisi olan Merkür’ ün Retro yapması nedeni ile başta kariyeriniz olmak üzere aklınızı kullanmanız gereken konularda zekice kararlar alamayabilirsiniz. O nedenle eğer mümkün olabilirse sabırla, bekleyerek ve ayrıntıları ile düşünerek hareket etmek sizin için önemli olacak. Ay ortası itibariyle yer değiştirecek olan Mars nedeni ile öfke kontrolü ve stres yönetimi konuları da kariyeriniz için sıkıntılı bir atmosfer yaratabilir. Öğretmen, yönetici, devlet, baba figürü gibi kimselerle ilintili yaşadığınız problemler ay sonu itibariyle ortadan kalkmaya başlayacak. Aşk hayatınız ve çocuklarınız ilintili konuları bu ay fazla zorlamadan, rutin halinde yürütmeye çalışın. Eğitim, medya, sanat ilintili işlerle uğraşanlar açısından da mevcudu korumaya çalışarak hareket etmekte fayda var.

TERAZİ BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

5 Haziran Ay Tutulması enerjisi bir süredir haber almayı beklediğiniz eşiniz ve para ilintili bir konunun çözülmesine, belirsizliklerin ortadan kalkmasına aracılık edebileceği gibi miras, faiz, komisyon gibi bir geliriniz ilgili haber gelmesine de olanak tanıyabilir. Vergi sorumluluklarınız ile alakalı konularda da bu ay boyunca titiz davranmalısınız. Süregelen ilişkinizdeki problemlerin üzerine gitmek için ay sonunu beklemenizde fayda var. 21 Haziran Güneş Tutulması ise hayatınızda otorite konumunda bulunan öğretmen, yönetici, devlet, baba figürü gibi kimselerle bağlantılı bir işinizin sonuçlanmasına/ortaya çıkmasına aracılık edecek. Mülkleriniz, eviniz, taşınmazlarınız ve yatırımlarınız ilintili konularda durumunu sabit tutmaya, ay bitene kadar koşulları zorlamamaya bakın. İşiniz, çalışma arkadaşlarınız ilintili konularda bu ay gergin ve stresli ortamlar söz konusu olabilir. Merkür gerilemesi de gündemde olduğundan, ayın 2. Yarısı itibariyle özellikle öfke kontrolünde zorlanıp, yanlış konuşmalar yaparak kendinizi zor duruma düşürebilirsiniz. Ay sonu itibariyle ek olarak elde ettiğiniz gelirleriniz sizi daha fazla tatmin eder seviyeye ulaşma, toparlanma etkisi gösterecek.

AKREP BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

Haziran başındaki Ay Tutulmasının tam burcunuz üzerinde gerçekleşeceği için etkilerini doğal olarak en fazla siz hissediyor olacaksınız. Bu tutulma enerjisi sizin için evlilik, ortaklık, ticari ilişkiler anlamında uzun süredir sonuç bekleyen konular hakkında gerçeklerin ortaya çıkması, hakikatin anlaşılması yönünde etkileri ortaya çıkartabilir. 21 Haziran Güneş Tutulması ise eşiniz ve para ilintili bir konunun netleşip, sonuca bağlanmasına aracılık edebileceği gibi miras, faiz, komisyon gibi bir geliriniz ilgili haber almanıza da olanak tanıyabilir. Vergi, harç gibi sorumluluklarınız ile ilgili yeni bir durumdan da bu Güneş Tutulması ile haberdar olabilirsiniz. Başlatıp, sonuç almayı beklediğiniz konularda Haziran ayı boyunca sabırlı olmalı, daha fazla zorlamadan zamanla işlerin kendi kendine hallolmasını beklemelisiniz. Çocuk sahibi olanlar veya aşk ilişkisi yeni başlamış Akrep Yükselenler için bu ay ortam biraz gergin seyrediyor olacak. Ay ortasından sonra bu iki alanda hızlı gelişmelerin birbirini takip ettiğine şahitlik edebilirsiniz. Sosyal çevrenizdeki insanlar hakkında özellikle eleştiride bulunurken, değişmesi gereken konulara dikkat çekerken yanlış anlaşılmalara açık olacaksınız. Cümlelerinizi titizlikle seçmenizde fayda var. Ay sonu itibariyle partnerinizle aranızdaki gerginlikler yumuşamaya başlayacak. Ortaklı işler yürütenler açısından da yaptığınız işte daha bereketli, başarılı etkiler söz konusu olabilecek.

YAY BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

5 Haziran Ay Tutulması beklemediğiniz bir harcama kalemi ile sizi karşılaştırabileceği gibi hayatınızda artık bulunmadığını düşündüğünüz bir problem/kişi ile tekrar yüzleşmenize de aracılık edebilir. 21 Haziran Güneş Tutulması sizi evlilik, ortaklık, ticari ilişkiler anlamında farklı çözümler üretmek, artık durumu idare etmekten ziyade elinizi taşın altına koyarak aksiyon almaya doğru itecek. Önemli bir anlaşmanın, hayatınızda kendiniz ve evliliğiniz ilintili yeni bir taahhüdün altına girmenize de aracılık edebilir. Sorunları olan ilişkilerde ani kopmalar, ayrılıklar da bu Tutulma ile söz konusu enerjiler arasında yerini alacak. Para-iş ile ilgili bir süredir gelişme yaşamakta zorlandığınız konularda maalesef bu ay da rutinin dışında etkiler söz konusu değil. Mülkler, taşınmazlar, ev, araba, arazi gibi konularda Haziran’ da aileniz için yeni yatırımlar yapmak isteyebilir, bu konular hakkında yeni kararlar alabilirsiniz. Ancak aile arasında özellikle tadilat-yenileme gibi bir işe girişecek olursanız sinirlerinizin bir hayli hızlı şekilde gerilmesi söz konusu. Genel olarak stresli seyredecek ruh halinizi özellikle Haziran ortasından sonra ekstra sorumlulukları üzerinize alarak daha da tahammülsüz hale getirmeyin.

OĞLAK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

5 Haziran Ay Tutulması gelir yollarınız, sosyal çevreniz, hedefleriniz ile ilgili bir alanda sizi yeni adımlar atmaya, değişikliklere gitmeye sürükleyecek. Yeni bir eğitim ya da hobiye bu tutulma ile başlama kararı alabilirsiniz. 21 Haziran Güneş Tutulması ise sağlık, çalışma ortam ve arkadaşlarınız, mesleğiniz ilintili konuları hayatınızda ön plana çıkartacak. Uzun süredir üstünde çalıştığınız bazı meselelere de takım arkadaşlarınız ile birlikte bu süreçte çözüm üretebilir, net kararlar alabilirsiniz. Borç verdiğiniz bir para-eşya ile ilgili de netleşen bir durum da yaşamanız olası. Genel olarak kendinizi depresif hissetmeye yatkın olacağınız yaz aylarında biraz yalnız kalmaya, kendinize vakit ayırmaya özen göstermenizde fayda var. Özellikle yakın akrabalarınız ve dostlarınız ilintili konularda işlerin içerisine fazla dahil olursanız stres seviyeniz Haziran ortasından sonra hızla tırmanmaya başlayabilir. Merkür gerilemesi ile birlikte sizden büyük/üst konumda olan kişilerle olan iletişiminizi sakin şekilde yönetmekte zorlanıyor olacaksınız. Böyle kişilerle aranızdaki diyaloglarda mümkün olduğunca zıtlaşmaktan kaçmaya çalışın. Eğitim, sanat, medya gibi alanlarda çalışanlar için ay sonu itibariyle değerlendirebilecekleri güzel enerjiler söz konusu. Ayrıca bekarlar da yeni bir ilişki açısından Venüs Haziran sonunda yeşil ışık yakmakta.

KOVA BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

5 Haziran Ay Tutulması sizi kariyeriniz ilintili önemli bir kararın arifesine getirebilir. Sonucunu beklediğiniz bir işin netleşmesi ile birlikte siz de kendiniz ve kariyeriniz alakalı kararları daha rahat alıyor hale geleceksiniz. 21 Haziran Güneş Tutulması ise çocuk sahibi olanlar için uzun süredir sonuç bekleyen konularla ilgili tamamlanma sürecinin yaşanmasına; eğitim, sanat, medya gibi konular üzerinde çalışanlar içinse önemli işlerin artık sonuçlandığı bir noktaya gelmesine aracılık edebilir. Geçmiş vadeli harcamalarınızı yeniden yapılandırmak, borçlarınızı kapatmak, fuzuli masraflardan kurtulmak anlamında bu ay ve tüm yaz boyunca uygun gökyüzü enerjilerinden destek alıyor olacaksınız. Bir süredir çoğalan harcamalarınızı disipline etmek için bu fırsatı değerlendirebilirsiniz. Ayrıca Haziran ortası itibariyle hesapta olmayan masraf kalemleri ile başa çıkabilmeniz için de bu iyi bir fırsat olabilir. Aksi taktirde finansal olarak önümüzdeki günlerde stresli bir dönem yaşayabilirsiniz. Eğitim aldığınız/verdiğiniz kişiler, çocuklarınız, flörtünüz ile aranızda unutkanlık, atlamaya dayanan bazı yanlış iletişimler de sizi Merkür Retro’ su boyunca zor durumlarda bırakabilir. Haziran sonunda Retro’ suna son verecek Venüs eviniz-yuvanız-mülkleriniz-aracınız ilintili yapmak istediğiniz değişikliler konusunda destekliyor olacak.

BALIK BURCU (Yükselen veya Ay Burcu)

5 Haziran Ay Tutulması hayatınızda otorite konumunda bulunan öğretmen, yönetici, devlet, baba figürü gibi kimselerle bağlantılı hiç ummadığınız gelişmeler, tepkiler ya da haberlerle şaşırtıyor olabilir. 21 Haziran Güneş Tutulması ise sizi mülkler, taşınmazlar, ev, araba, arazi gibi konularda bir süredir harekete geçmek istediğiniz alanlarda destekliyor olacak. Taşınmak, yeni bir yatırım kararı almak gibi marjinal değişikliklere gidebilirsiniz. Uzun süredir düşündüğünüz ancak uygulamaya geçmek noktasında tutuk kaldığınız hedef ve planlarınız için bu ay kendinizi çok zorlasanız da sonuç almakta zorluk çekeceksiniz. Önümüzdeki ay arzularınız için çalışmak adına daha uygun enerjiler barındırıyor. 18 Haziran itibariyle Yükseleniniz üzerine yerleşecek olan Mars sizi iyice alıngan, stresli ve kavgacı bir ruh hali içerisine çekebilir. Özellikle anneniz, aile yakınlarınız, eşiniz ile olan diyaloglarınızda sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Haziran sonunda Retro’ sunu bitirecek olan Venüs seyahatler, sosyal çevreniz ve akrabalarınız ile olan iletişiminiz açısından size güzel fırsatlar sunacak. Yazı, yazarlık, el işleri gibi konularla ilgilenenler için de Haziran sonu itibariyle daha üretken bir dönem başlıyor olacak.

Sevgilerimle

©Hint Astroloğu

30 Mayıs 2020

Paylaş